» »

Delitev premoženja v vezi?

Delitev premoženja v vezi?

1
2
3 4

andrej_fifi ::

dostopa do TRR nima seveda, lahko pa poskuša stožit, če prav razumem?

firme seveda ne more odnesti, lahko pa zahteva da ji izplačaš polovico vrednosti tvojega deleža? kdo in kako bo pa naredil cenitev, pa kdo bo plačal stroške?

pod črto, najlažje je pretopiti denar v delnice/ETF/gotovino tako da noben ne ve nič o tem in so nekje na elektronskih kontih ali v skritih sefih. saj ni problem deliti denar, če se ga deli pošteno glede na vložen trud, ampak da ti ena gold-diggerka uzame polovico vsega kar si prigaral med tem ko jo uzdržuješ, ta pa je mau mimo..

joze67 ::

Glede na tvoj odnos ("gold-diggerka", "prigaral medtem ko jo vzdržuješ") kaj več morda niti ne zaslužiš. Po drugi strani te pa tudi noben ne sili, da se s tako zapletaš.

MadMicka ::

V tvojem primeru andrejfifi, še zlasti, če nimata otrok, bi pač moški uveljavljal večji delež in mu zagotovo ne bi mogla pobrati pol, nekaj pa, ali je to 20 ali 30% se pa doreče na sodišču.

andrej_fifi ::

joze67 je izjavil:

Glede na tvoj odnos ("gold-diggerka", "prigaral medtem ko jo vzdržuješ") kaj več morda niti ne zaslužiš. Po drugi strani te pa tudi noben ne sili, da se s tako zapletaš.


daj se zbud ti, v 2019 smo, razmerja niso več tko simpl kot so bla v tvojih časih. sem vedno za poštenost.

MadMicka je izjavil:

V tvojem primeru andrejfifi, še zlasti, če nimata otrok, bi pač moški uveljavljal večji delež in mu zagotovo ne bi mogla pobrati pol, nekaj pa, ali je to 20 ali 30% se pa doreče na sodišču.


to se mi zdi pošteno in prau

fikus_ ::

Najboljše, če že v času zveze drug drugemu izstavljate računa za opravljene/nabavljene zadeve!

St235 ::

andrej_fifi je izjavil:

dostopa do TRR nima seveda, lahko pa poskuša stožit, če prav razumem?

firme seveda ne more odnesti, lahko pa zahteva da ji izplačaš polovico vrednosti tvojega deleža? kdo in kako bo pa naredil cenitev, pa kdo bo plačal stroške?

pod črto, najlažje je pretopiti denar v delnice/ETF/gotovino tako da noben ne ve nič o tem in so nekje na elektronskih kontih ali v skritih sefih. saj ni problem deliti denar, če se ga deli pošteno glede na vložen trud, ampak da ti ena gold-diggerka uzame polovico vsega kar si prigaral med tem ko jo uzdržuješ, ta pa je mau mimo..


glede na to, da že vse veš in se se registral z namenom delitve tega neskončnega brezna neznanja, zakaj potem sploh postavljaš vprašanja?

fikus_ je izjavil:

Najboljše, če že v času zveze drug drugemu izstavljate računa za opravljene/nabavljene zadeve!


V bistvu je za take najboljše, če sploh nimajo medčloveških odnosov in dalje čepijo v mamini kleti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

andrej_fifi ::

haha kok ste me napadl. sej kul. daleč od tega da vem vse kako poteka, zato pa sprašujem.

tut nimam jaz teh težav, me pa res zanima kako zadeve delujejo v tej državi.

Mehmed ::

Ganon je izjavil:

Koliko enih nasprotujočih si informacij v tej temi, to je že smešno. :))

Ciste vesti lahko preskocis folk, ki se trudi stlacit odgovor v en stavek pa te skusa prepricati kako je vedno enako, vse privzeto pa raznih 50:50. Ker ti ze zdrava pamet pove, da ne more biti tako enostavno.

Gogyto ::

fikus_ je izjavil:

Najboljše, če že v času zveze drug drugemu izstavljate računa za opravljene/nabavljene zadeve!


Haha, točno to sem pomislil sam, ko sem bral nekatere odgovore.

Mater, ljudje zdaj že iz zveze delajo biznis in potem niti ni čudno, da je toliko sranja med ljudmi.

Kam je šlo tisto, ''v dobrem in slabem'', ki se izreče ob potrditvi zakonske zveze? Pa, pomoje velja tudi v izvenzakonski zvezi, al kako?

Sam sem ob podobni debati neki znanki dejal, da če že ob stisku roke tipu preračunava, koliko ji hoče vzet, je bolje da si omisli žigola, ki ga po potrebi pokliče, da jo spolno zadovolji, vse ostalo pa raje počne sama. Taka tipa ne bo nikoli imela. Enako velja za vse te vrle 'alfa samce', ki so seveda edini sposobni furat milijardne biznise, babo pa imajo očitno samo za okras. Kot vazo. Pozabljajo pa, da je vsaka zveza stvar dogovora dveh. Včasih tudi banalno dejstvo, da bo gospa gospodinja...

Ganon ::

Gogyto je izjavil:

Kam je šlo tisto, ''v dobrem in slabem'', ki se izreče ob potrditvi zakonske zveze? Pa, pomoje velja tudi v izvenzakonski zvezi, al kako?


V franže, zato pa smo toliko bolj previdni, sploh če je v igri več premoženja.

Tilen ::

Najem reši veliko omenjenih težav. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Mehmed ::

Res je. Premozenje od prej naceloma ni problem, ker se ve kdo ga je prinesel.
Ce ga kdo ustvarja bistveno vec in hitreje od drugega ga lahko pa verjetno zmece v pokojnino namesto nepremicnino, ce mu je toliko do tega.

Old Spice ::

Tole sem relativno mlad dal skozi. Težava (in zakaj se zgubi največ denarja z advokati) je v primeru morebitnega razhoda predvsem v tem, da takrat človek težko razumsko reagira (vsaj večina ne). Ženska bi moškega najraj utopila in mu spraskala oči, moški pa je ne more gledat. V takih scenarijih ljudje vidijo predvsem sebe in kaj jim pripada. Bolj kot ne, edini zmagovalec tu je advokat. V praksi potem ljudje prodajajo hiše pod ceno, ker se ne morejo prenašat, brez denarja od hiše pa nimajo strehe nad glavo. Drugi del od te zmanjšane kupnine pobere partner, precejšen del vzame advokat. To je tudi razlog da ljudje 1x ko so prek 44-45 v takih primerih pogosto najdejo neke paralelne rešitve (videl sem že tudi tak absurdne primere, ko se partnerja razideta, živita še naprej v isti hiši (druga soba) in hkrati nove partnerje vabita domov). Kaj je rešitev ne vem. Verjetno izogibanje ženskam (za vezo), ki enakopravnost enačijo s tem, da mora moški priskrbet levji delež vsega, za njih pa je dovolj če so lepe (in takih ni malo!).

solatko ::

V vsakem primeru se splača predporočna pogodba (tudi pri namenu življenja na koruzi). Normalno, da po celem svetu iz takih ločitev, največ potegnejo odvetniki, sploh, če se že pred obravnavo dogovorita, kolio časa bosta zadeve vlekla (dalj, pomeni več).
Delo krepa človeka

FormerUser ::

Old Spice je izjavil:

Verjetno izogibanje ženskam (za vezo), ki enakopravnost enačijo s tem, da mora moški priskrbet levji delež vsega, za njih pa je dovolj če so lepe (in takih ni malo!).

Če ne bi bilo moških, ki so prepričani, da so ženske stvari, ki se jih da kupiti, tudi sponzoruš ne bi bilo. Tako da, vsak leži kakor si postelje, kakega posebnega sočutja do tipov, ki jih sponzoruše oberejo nimam, to vidim kot davek na patriarhat.

Invictus ::

FormerUser je izjavil:


Če ne bi bilo moških, ki so prepričani, da so ženske stvari, ki se jih da kupiti, tudi sponzoruš ne bi bilo. Tako da, vsak leži kakor si postelje, kakega posebnega sočutja do tipov, ki jih sponzoruše oberejo nimam, to vidim kot davek na patriarhat.

Zato pa obstajajo predporočne pogodbe :))...

Sicer je pa sponzoruša samo prostitutka v najem...

Poleg tega, moški ne bi "kupovali" sponzoruš, če se le te ne bi prodajale...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

FormerUser ::

To, da je bilo ženskam skozi celo zgodovino onemogočano biti finančno in tudi sicer samostojne, seveda nima nič s tem, ane. Vedno je najprej povpraševanje, šele nato ponudba. In moškim takšne ureditve čisto ustrezajo, da si z denarjem zagotovijo dominacijo, jokcajo samo potem, ko se jim zadeva sfiži, ker danes zakon ščiti tudi ženske.

Old Spice ::

očitno se jim zdi, da ženske, ki skrbijo za gospodinjstvo niso nič prispevale, vidijo samo svoj vložek.


In tu je problem. Ker v duhu enakopravnosti naj bi sedaj moški preživljal kvaliteten čas s potomci, vsak drugi dan skuhal kosilo, pospravil po hiši, šli v trgovino po špecerijo, pral, likal itd... Hkrati pa se še vedno pričakuje v kontra smer, da moška dela naj delajo pa samo moški. Se pravi čudno je ljudem če ženska vozi avto ko se gre na obisk, če ženska zasluži več kot moški, če pelje ženska avto na servis, kaj šele da ženska kaj pokosi ipd. Ne me narobe razumet podpiram 50:50, če je tudi vložek bil 50:50, pa ne nujno finančni.

Zgodovina sprememb…

estons ::

Old Spice je izjavil:

Hkrati pa se še vedno pričakuje v kontra smer, da moška dela naj delajo pa samo moški. Se pravi čudno je ljudem če ženska vozi avto ko se gre na obisk, če ženska zasluži več kot moški, če pelje ženska avto na servis, kaj šele da ženska kaj pokosi ipd.


Ostanki patriarhata. Ko se enkrat tega znebimo, ne bo več čudno, če to počne ženska. Če bo tip čuval otroke 2 uri, bo marsikatera ženska z veseljem v miru na svežem zraku kosila travo. Al pa 2 uri sestavljala pohištvo iz Ikee. Al pa peljala avto na tehničnega, zraven pa še spila kavico, ki jo tam zastonj ponudijo strankam. Skratka, marsikatero "moško" delo ni noben bavbav, sploh v sodobnem svetu z mehanizacijo in power toolsi - večina nas itak pokliče mojstra za bolj zahtevna dela - samo neka miselnost je ostala, da to je pa "moško" delo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: estons ()

estons ::

(Pa PS. travo se pokosi, kaj, enkrat na dva tedna če hočeš angleško trato in trikrat na leto, če imaš bolj naraven travnik? Kosilo je treba skuhat vsak dan, perilo je treba vsak drug dan ali dat prat ali pospravit, počistit mizo po hrani je treba trikrat na dan, počistit je treba enkrat na teden ali na dva tedna če te ne moti prah in umazanija, otroke je treba nahranit, peljat v vrtec in iz vrtca in spokat spat vsak dan, itd itd... Kje je sploh še vse tisto kar ponavadi pade na žensko - skrb za starejše sorodnike, organiziranje rojstnih dni in druženj, voženje otrok k zdravniku, itd itd...)

poweroff ::

Ne pozabit, da se pri delitvi skupnega premoženja delijo tudi skupni dolgovi! Se pravi če dobita vsak pol hiše, dobita tudi vsak pol kredita za odplačat.
sudo poweroff

solatko ::

Matthai - si siguren? Kaj pa če je drugi član zveze brezposeln že daljše obdobje?
Delo krepa človeka

poweroff ::

Se pravi par ima hišo, en plačuje kredit, drugi dobi pol hiše, kredit pa ostane prvemu?
sudo poweroff

solatko ::

Pa še preživnina, če jo je preživljal.
Delo krepa človeka

Cifix63 ::

jype je izjavil:

Glodko je izjavil:

Kako se v tem primeru deli nepremičnina? Pripada vsakemu polovica?
V Sloveniji? Ne. Deli se približno tako, kot se je delil vložek, pri tem se pa načeloma pazi, da otrok ne najebe.

Glodko je izjavil:

Kjer kolega trdi
Kolega nima pojma.

Glodko je izjavil:

Se pravi po tej logiki
Ta logika temelji na preveč gledanja ameriških televizijskih programov za ljudi z nizkim IQ.


"Otrok v veliki večini primerov dobi deljeno skrbništvo, razen če je eden od staršev zelo očitno nesposoben skrbeti zanj. Glede tega se izpraša tudi otroka, če že zna govoriti."

Halo pimpek kaj pa ti govoriš? Ravno ti imaš očitno nizki IQ.

Otrok je dodeljen v velikanski večini (!) ženski/materi - pa če se ti na glavo postaviš. Tako to je v Sloveniji.
Samo to sem hotel, ker me je zbodlo hudo neznanje. Ostalo kar pa imate okrog delitve me ne zanima.

Pika na i ::

Saj ni čudno, da vam zveze propadajo, ko greste vanje s predpostavko o koncu.

poweroff ::

Dvomim, da gre kdo v zvezo s predpostavko o koncu. Zakaj bi šel na tak način v neko novo zvezo?

Je pa problem, ko ženske ko enkrat "dobijo" moškega mislijo, da lahko z njim počnejo karkoli. Da bo pač vse prenesel, ker je pač moški. One so pa uboge ženske, ki potrebujejo ... pozornost, ljubezen, naklonjenost, pomoč,... . In da bo njihov moški njihova "boksarska vreča". Da bodo lahko stalno nergale nad njim. Ga kritizirale (same pa ne sprejemale nikakršne kritike). Mu "najedale", ko bodo imele npr. težave v službi ("ker nekomu moram povedat", a ne?, ker moški je tam zato, da jih posluša... ampak če je pravi moški, pa naj svoje probleme rešuje sam).

Da ga bodo lahko "oblikovale" po mili volji, same pa se - ker so seveda popolne - ne bodo nič kaj dosti trudile. Ker seveda one vse najbolje vejo o vzgoji otrok, o očetovski vlogi, o medosebnih odnosih, o vsem. Tipične slovenke (pisano z malo). Tipične mamine in očkove priceske. Princeskam je pa treba ustreči v vseh njihovih željah, ne?

Tako pač ne gre.

In ko moškemu enkrat poči film, in spakira in gre... je pa šok in vse narobe. Sicer se potem proti takemu moškemu zaroti tudi sistem (večina otrok je dodeljenih materam, pa če so za to primerne ali pa ne), za lažne obtožbe ženske praviloma ne odgovarjajo, itd... ampak to so vse napačni načini za to, da želiš nekoga obdržati v zvezi.

Za zvezo se namreč morata truditi dva. To ni kot ulov - ko svoj "plen" uloviš, je pač tvoj. Moški pač nismo plen žensk (slovenk).
sudo poweroff

thetech ::

Ni mi jasno zakaj si nekateri moški na grbo nakopljejo vse možne kredite? Se je res tako težko dogovorit za približno sorazmeren delež?

profii ::

thetech je izjavil:

Ni mi jasno zakaj si nekateri moški na grbo nakopljejo vse možne kredite? Se je res tako težko dogovorit za približno sorazmeren delež?


Ti zaslužiš 2k, tvoja 900EUR, koliko dobi kdo kredita?
edit: kakšen kredit dobiš za 400EUR na mesec/20 let?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: profii ()

Gogyto ::

poweroff je izjavil:

Dvomim, da gre kdo v zvezo s predpostavko o koncu. Zakaj bi šel na tak način v neko novo zvezo?

Je pa problem, ko ženske ko enkrat "dobijo" moškega mislijo, da lahko z njim počnejo karkoli. Da bo pač vse prenesel, ker je pač moški. One so pa uboge ženske, ki potrebujejo ... pozornost, ljubezen, naklonjenost, pomoč,... . In da bo njihov moški njihova "boksarska vreča". Da bodo lahko stalno nergale nad njim. Ga kritizirale (same pa ne sprejemale nikakršne kritike). Mu "najedale", ko bodo imele npr. težave v službi ("ker nekomu moram povedat", a ne?, ker moški je tam zato, da jih posluša... ampak če je pravi moški, pa naj svoje probleme rešuje sam).

Da ga bodo lahko "oblikovale" po mili volji, same pa se - ker so seveda popolne - ne bodo nič kaj dosti trudile. Ker seveda one vse najbolje vejo o vzgoji otrok, o očetovski vlogi, o medosebnih odnosih, o vsem. Tipične slovenke (pisano z malo). Tipične mamine in očkove priceske. Princeskam je pa treba ustreči v vseh njihovih željah, ne?

Tako pač ne gre.

In ko moškemu enkrat poči film, in spakira in gre... je pa šok in vse narobe. Sicer se potem proti takemu moškemu zaroti tudi sistem (večina otrok je dodeljenih materam, pa če so za to primerne ali pa ne), za lažne obtožbe ženske praviloma ne odgovarjajo, itd... ampak to so vse napačni načini za to, da želiš nekoga obdržati v zvezi.

Za zvezo se namreč morata truditi dva. To ni kot ulov - ko svoj "plen" uloviš, je pač tvoj. Moški pač nismo plen žensk (slovenk).



Umiram.

Tole je jasen dokaz vsega, kar smo tule skušal prikazat nekateri. 'Alfa samci', mačoti. Do prve, ki jim da za povohat.
In gladko spet pozabijo, da je zveza dveh v normalnih okoliščinah sklepanje kompromisov in dogovorov. In, če je stvar dogovora da bo gospa gospodinja, je stvar dogovora tudi tepih. Pohištvo. Zavese. Vzgoja otrok. Ali bo nekdo 'boksarska vreča'...

Vendar, 'alfa samci' tega ne razumejo in za vse je kriva baba zoprna.
In potem je ona princeska.:))

Master_Yoda ::

In gladko spet pozabijo, da je zveza dveh v normalnih okoliščinah sklepanje kompromisov in dogovorov. In, če je stvar dogovora da bo gospa gospodinja, je stvar dogovora tudi tepih. Pohištvo. Zavese. Vzgoja otrok. Ali bo nekdo 'boksarska vreča'...


Ce nimas tepiha, zaves, roz itd. je kompromis to da dovolis da jih nabavi in postavi kam ji pase. Pucanje/vzdrzevanje teh stvari pa je na njej - ti jih nisi hotel imeti in si naredil kompromis in dovolil da ti "clutterajo" stanovanje. Ali bi jih potem se pucat/zalivat moral, ko si prej enkrat s sesalcem/metlo potegnil in je bilo vse cisto ?
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Master_Yoda je izjavil:

In gladko spet pozabijo, da je zveza dveh v normalnih okoliščinah sklepanje kompromisov in dogovorov. In, če je stvar dogovora da bo gospa gospodinja, je stvar dogovora tudi tepih. Pohištvo. Zavese. Vzgoja otrok. Ali bo nekdo 'boksarska vreča'...


Ce nimas tepiha, zaves, roz itd. je kompromis to da dovolis da jih nabavi in postavi kam ji pase. Pucanje/vzdrzevanje teh stvari pa je na njej - ti jih nisi hotel imeti in si naredil kompromis in dovolil da ti "clutterajo" stanovanje. Ali bi jih potem se pucat/zalivat moral, ko si prej enkrat s sesalcem/metlo potegnil in je bilo vse cisto ?


a ni smešno ko 15 letniki razpravljajo o kompromisih, dolgoročnih zvezah in posledicah le teh?

Mato989 ::

Master_Yoda je izjavil:

In gladko spet pozabijo, da je zveza dveh v normalnih okoliščinah sklepanje kompromisov in dogovorov. In, če je stvar dogovora da bo gospa gospodinja, je stvar dogovora tudi tepih. Pohištvo. Zavese. Vzgoja otrok. Ali bo nekdo 'boksarska vreča'...


Ce nimas tepiha, zaves, roz itd. je kompromis to da dovolis da jih nabavi in postavi kam ji pase. Pucanje/vzdrzevanje teh stvari pa je na njej - ti jih nisi hotel imeti in si naredil kompromis in dovolil da ti "clutterajo" stanovanje. Ali bi jih potem se pucat/zalivat moral, ko si prej enkrat s sesalcem/metlo potegnil in je bilo vse cisto ?


Je ja... samo potem mi je blo neprijetno gledat kako ona skoz nekaj miga jaz pa sedim za PCjem 4 ure... pol pa jamra kako samo ona dela... VALDA če si je delo prnesla zraven... ženske in minimalizem doma pač ne gre... ko sem bil sam sem mel doma kot Baraka z PC mizo in 2 fascikloma... ko sem z žensko je kot da sem v hrčkovem stanovanju, vsepovsod nekaj lepega, pa kičastega pa nek okrasek, pa roža, pa ortek, pa slike ker bela stena je TAAAAKO DOLGČAS, kot da gledam kdaj tja pi....... =)

Seveda je stvar dogovora, ampak ti hočeš da oseba ki jo maš rad da se počuti dobro ane, in pol ker ona to želi, meni pa je vseeno samo da je manj dela, pač pustiš, potem pa vidiš koliko dela in valda ker je moški večinoma višji, sem jaz obešal zavese, ker njej je TEŽJE itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

poweroff ::

Gogyto je izjavil:

In gladko spet pozabijo, da je zveza dveh v normalnih okoliščinah sklepanje kompromisov in dogovorov. In, če je stvar dogovora da bo gospa gospodinja, je stvar dogovora tudi tepih. Pohištvo. Zavese. Vzgoja otrok. Ali bo nekdo 'boksarska vreča'...

Mislim, da še sam ne razumeš kaj si napisal.

Ja, vse to je stvar dogovora. Pa če recimo ženska hoče tepih, in se oba strinjata in kupita tepih, po moje ni noben problem enkrat ali dvakrat na teden po njem potegnit s sesalcem. To so taki banalni problemi.

Problem so malo večje stvari. Tam je potreben DOGOVOR. Dogovor predvideva, da oba partnerja v proces dogovarjanja vstopita kot enakopravna partnerja. Če pa eden partner v proces vstopi iz pozicije "jaz vem vse", ali recimo "jaz sem rodila otroke in imam več pojma o vzgoji kot ti", potem pa tukaj ni enakopravnega dogovora. Ker če nekdo ve vse, potem drugi lahko samo posluša in uboga.

Pri alfa samcih je po moje ta problem, da nastopajo iz pozicije "jaz sem alfa in omega, imam bemveja, plače pa xx jurjev, baba ima, da me uboga". Taki so seveda težki revčki.

Ampak po drugi strani imamo cel kup žensk ("slovenk"), ki nastopajo podobno, ampak v malo bolj zakriti obliki. One so tiste, ki vzdržujejo hišo, ki se razdajajo za otroke, ki trpijo, ki jim je vse težko, ki so preutrujene, ki jih boli glava... Alfa samci nastopajo z odkritim in primitivnim nasiljem, "slovenke" pa igrajo žrtev. Ampak nemoč, oziroma igranje nemoči, je tudi neke vrste nasilje.

In v takem odnosu partnerja ne moreta biti enakopravna. V bistvu sploh nista partnerja, to ni partnerski odnos. Ampak odnos moči in/ali izsiljevanja.
sudo poweroff

Gogyto ::

Jaz razumem. Nekateri tu ne razumete.

Če si šel v takšno zvezo in dovolil nekaj od tega, kar omenjaš v zadnjem postu, si se načeloma strinjal s takšnim stanjem. In ne, ni ti kriva 'ženska'. Odgovoren si sam. In spet nastopaš iz pozicije žrtve. Iz normalnih okoliščin preideš v posploševanje. ''Cel kup žensk (''slovenk'') po tvoje izsiljuje. Sicer ne vem, zakaj slovenke v narekovajih. Mislim, da se takšni in drugačni tipi žensk najdejo v vsaki kulturi, v vsakem narodu. RAvno tako kot tipi, ki so alfa samci in copate in mamini sinčki kot tudi normalni moški.

Vsak si zasluži to, kar dovoli.

poweroff ::

Ja, razumem kaj hočeš reči. Da je vsakomur dovoljeno spreminjati le sebe, ne pa drugega.

In da če si se znašel v takšnem stanju, si kriv sam, ker si to dovolil.

Ne rečem, da imaš na nek način prav. Ampak po drugi strani pa to kar ti trdiš pomeni, da če mož vsak dan prebuta ženo, je kriva ona, ker to dopušča. ("Vsak si zasluži to, kar dovoli."). Se pravi je ona, ki je žrtev nasilja, kriva.

Recimo, da imaš na nek način prav. Kriva je, ker ga ne zapusti. Kriva je, ker se mu ne zoperstavi. Ampak to je zelo nevarna logika. Krivec za nasilje je tukaj on in izključno on.

Razumeti moraš, da do nasilja (fizičnega ali psihičnega) skoraj nikoli ne pride kar takoj. Alfa samec svoje izbranke ne pretepe že na prvem zmenku. Te stvari gredo počasi. In žrtev se ujame v spiralo iz katere potem ne zmore.

Na zelo podoben način se v spiralo zlorab ujamejo tudi moški. Saj ženska ne začne kar takoj na prvem zmenku nergati, izsiljevati, ga poniževati. Zadeve gredo počasi. Korak za korakom. In potem lepega dne ugotoviš, da si se znašel globoko v spirali.

Ampak jaz govorim o nečem drugem. Ko tak partner ugotovi kaj se mu dogaja, ko je sposoben videti svojo situacijo (žrtve je pogosto niso), se včasih odloči, da bo šel. (Znani so primeri žensk, ki jih je mož brutalno tepel, zavedale so se svoje situacije, pa niso zmogle oditi).

V čem je sedaj problem, če tak partner reče: "odhajam"? Zakaj je takega partnerja treba sedaj poniževati in psihično pritiskati nanj?

Zakaj okolica obsoja žensko, ki zapusti nasilnega partnerja? No, včasih je bilo tega res veliko, zdaj na srečo bistveno manj.

Ampak če moški zapusti partnerko, ki se psihično izživlja nad njim, je pa še vedno deležen obsojanja. Zakaj takega moškega okolica obsodi, da je neodgovoren, da je "zapustil ubogo revo", da je mizoginist,... zakaj bi moral vztrajati v taki vezi in prenašati izpade partnerice?

Zgolj zato, ker je ona ženska, on pa moški?
sudo poweroff

Mato989 ::

Ja, vse to je stvar dogovora. Pa če recimo ženska hoče tepih, in se oba strinjata in kupita tepih, po moje ni noben problem enkrat ali dvakrat na teden po njem potegnit s sesalcem. To so taki banalni problemi.


Ja, ampak fora je v tem, da večina žensk v stanovanje recimo vnaša zadeve ki potrebujejo kot ti rečeš "ni problem potegneš 2x ali 3x" ampak ko prneseš 5 ali 10 takih zadev, pa je potem vsake 2 dni nekaj za 2x ali 3x potegnit in to recimo je konstantno neka skrb in recimo jaz sem taka oseba, da sem ežko popolnoma sproščen če imam punco rad, ampak ona non stop nekaj dela jaz pa cel dan uživam in ležim na kavču.... še huje je ko potem dobiš podmuklo ko nekaj ne nardiš takoj, češ ona cel dan že "dela" čeprav je sama delo prnesla jaz pa ležim in bi to lahko takoj... in take zadeve folk pogrejejo.

Recimo jaz sem vedno svoj lajf organiziral tako, da sem mel ČIMVEČ fraj cajta, torej vse minimalistično doma, da je čimmaj za pospravljat...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

poweroff ::

To gre, dokler si sam. Ko si z nekom v vezi, je seveda normalno, da se moraš prilagajati. Ko imaš pa otroke... potem pa pozabi na minimalizem. ;)
sudo poweroff

Avenger ::

Kaj pa precej jasen hipotetičen primer:
-ona ima službo z minimalno plačo, nič nepremičnin ali drugega premoženja
-on pa živi v stanovanju, ki so mu ga še živeči starši prepisali nanj in ima d.o.o. z informatiko, od katere prav tako zasluži minimalno plačo - ves dobiček vlaga v razvoj

To je stanje ko vstopita v skupno gospodinjstvo in se poročita.

V tretjem letu se informatiku zgodi prodor in ima naenkrat 5 miljonov EUR dobička, na koncu četrtega leta je informatik za njiju, a le na svoje ime zgradil luksuzno hišo in vikend in jih bogato opremil, kupil čoln, jahto, športni avto, SUV in električnega, ki ga da njej v uporabo (prometna je na njegovo ime) peto leto, z njegovo bilanco 10 miljonov EUR premoženja, gresta narazen. Ona je v tem času svoj denar (razvidno iz izpiskov) porabljala samo za svoje potrebe.

Kaj kdo dobi?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Avenger ()

Tilen ::

V primeru spora se na sodišču ugotavlja dejansko stanje (npr. 90:10). V primeru, da do spora ne pride, pa je delitev lahko 50:50. Lahko tudi vse dobi ona, če se on strinja.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Phantomeye ::

Avenger je izjavil:

Kaj pa precej jasen hipotetičen primer:
-ona ima službo z minimalno plačo, nič nepremičnin ali drugega premoženja
-on pa živi v stanovanju, ki so mu ga še živeči starši prepisali nanj in ima d.o.o. z informatiko, od katere prav tako zasluži minimalno plačo - ves dobiček vlaga v razvoj

To je stanje ko vstopita v skupno gospodinjstvo in se poročita.

V tretjem letu se informatiku zgodi prodor in ima naenkrat 5 miljonov EUR dobička, na koncu četrtega leta je informatik za njiju, a le na svoje ime zgradil luksuzno hišo in vikend in jih bogato opremil, kupil čoln, jahto, športni avto, SUV in električnega, ki ga da njej v uporabo (prometna je na njegovo ime) peto leto, z njegovo bilanco 10 miljonov EUR premoženja, gresta narazen. Ona je v tem času svoj denar (razvidno iz izpiskov) porabljala samo za svoje potrebe.

Kaj kdo dobi?


Oba nič ... 10 milijonov bilance, pa jahta, luksuzna hiša, vikend? Kdo z 10 milijoni pa je sposoben vse to v vzdrževat :D

Invictus ::

profii je izjavil:


edit: kakšen kredit dobiš za 400EUR na mesec/20 let?

80k cirka... Kar lep denar...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

profii ::

Invictus je izjavil:

profii je izjavil:


edit: kakšen kredit dobiš za 400EUR na mesec/20 let?

80k cirka... Kar lep denar...


Lep denar za avto, ne pa za hišo / stanovanje.
Edit:
V kateri do 100k bi lahko živel?
https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: profii ()

xmetallic ::

Gogyto je izjavil:

Haha, točno to sem pomislil sam, ko sem bral nekatere odgovore.

Mater, ljudje zdaj že iz zveze delajo biznis in potem niti ni čudno, da je toliko sranja med ljudmi.

Kam je šlo tisto, ''v dobrem in slabem'', ki se izreče ob potrditvi zakonske zveze? Pa, pomoje velja tudi v izvenzakonski zvezi, al kako?

Zveza danes ni isto kot zveza nekoč. Časi se spreminjajo in s tem tudi povezane stvari. Nekoč je bilo samoumevno, da boš do smrti z osebo s katero si se poročil. Danes je to loterija. Ljudje se več ločujejo, zveze so krajše, hitreje se menjajo partnerji kot nekoč. Temu primerno je potrebno postopati tudi s premoženjem. Ne moreš si privoščiti, da do 35 delaš kot opica in nabiraš premoženje, zato da se boš lahko potem upokojil, potem ti pa pri 33-ih partner pol premoženja odnese.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

solatko ::

Seveda je veliko lažje grabiti skupaj materialne dobrine, kot pa na področju partnerskega razmerja veliko več vložiti truda, da ne preide v navado. Sex se sprevrže v neko hitro kratkotrajno obveznost, brez igranja in postane enoličen, potem pa partnerja ugotovita, da gresta praktično en drugemu na sploni organ, tako, da se en ali oba odločita it vsak na svoje. Po navadi zafrustrirana, jezna drug na drugega, skoraj sovražnika. Potem svoje dodajo še advokati in srečna ločitev je tu.

Najebejo pa otroci, ki v tem trenutku služijo samo za vago med enim in drugim, grdo ampak kar pogosto. Ljudje v zvezi pozabijo, da so se imeli dokaj lepo, dokler pridobivanje materialnih stvari ni uničilo odnosa, potem je bil samo še biznis in povlečejo v ločitvenem postopku ven samo slabe stvari.
V takih primerih, ko gredo narazen kolegi, vsem svetujem, naj se zamislita in potegneta ven razloge, zaradi katerih sta sploh šla v zvezo in naj se zavedata, da je njun skupni proizvod samo otrok/ci, vse ostalo pa sta nabirala ločeno, vsak zase, ker se je njuna zveza in vzroki zanjo ohladila.

Dva ali trije pari so se ob teh besedah zamislili, se pogovorili in ugotovili, da, če pozabita na materialne pridobitve, še vedno nekaj čutita drug do drugega. Spremenili so način življenja, več so se začeli posvečati en drugemu, veliko več časa so preživeli skupaj in na koncu sta ločitev preklicala.

Vsem mladim parom svetujem, da veliko manj časa porabijo za delo, kot za druženje in predvsem pogovarjanje med seboj, izražanje čustev, želja, potreb, ureditvijo doma in vzgojo otrok.
Življenje jim sicer ne bo ponudilo extremnih dohodkov, bo pa zato bolj polno in lepo, tako, da se bosta lahko tudi na stara leta spominjala predvsem lepih dogodkov.
Delo krepa človeka

svecka ::

Babe so od rojstva naučene manipulirat, tako da neke iskrenosti in poštenosti od njih ni za pričakovati.

Tako da takoj ko boš fasal ločitev kot moški, lahko že pričakuješ obisk policistov glede spolnega napada na svojo hčer / pretepanja žene. Da o ženskem laganju na sodišču brez posledic ne govorimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

Gogyto ::

xmetallic je izjavil:

Gogyto je izjavil:

Haha, točno to sem pomislil sam, ko sem bral nekatere odgovore.

Mater, ljudje zdaj že iz zveze delajo biznis in potem niti ni čudno, da je toliko sranja med ljudmi.

Kam je šlo tisto, ''v dobrem in slabem'', ki se izreče ob potrditvi zakonske zveze? Pa, pomoje velja tudi v izvenzakonski zvezi, al kako?

Zveza danes ni isto kot zveza nekoč. Časi se spreminjajo in s tem tudi povezane stvari. Nekoč je bilo samoumevno, da boš do smrti z osebo s katero si se poročil. Danes je to loterija. Ljudje se več ločujejo, zveze so krajše, hitreje se menjajo partnerji kot nekoč. Temu primerno je potrebno postopati tudi s premoženjem. Ne moreš si privoščiti, da do 35 delaš kot opica in nabiraš premoženje, zato da se boš lahko potem upokojil, potem ti pa pri 33-ih partner pol premoženja odnese.


Hja. Glede na opisano, je nekako logično. Če človek 'vlaga' zgolj v 'nabiranje premoženja', naj se ne čudi, da ga bo partner slej ko prej sunil v rit.

Kot rečeno - če ti več pomeni materialno stanje, je bolje da si nabaviš dekle na klic. Je manj problemov, verjemi. In ja, toliko kolikor vlagaš v partnersko zvezo, toliko lahko pričakuješ pri 'upokojitvi'. Če razumeš.

@ solatko

Bravo!

svecka je izjavil:

Babe so od rojstva naučene manipulirat, tako da neke iskrenosti in poštenosti od njih ni za pričakovati.

Tako da takoj ko boš fasal ločitev kot moški, lahko že pričakuješ obisk policistov glede spolnega napada na svojo hčer / pretepanja žene. Da o ženskem laganju na sodišču brez posledic ne govorimo.


In zdaj ti postrežem z drugo vrsto posploševanja...

Mamini sinčki so navajeni, da so oprani, zlikani, nafutrani in ko podrejo kupček, jih noben ne moti.
In ko jih ženska pelje šolat, je seveda kriva ona. Ker ni kot mama. Šok.

Tule prav pride komad J Lo - I ain't Your Mama.

Fantje, lajf ni samo comp in internet 24/7...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gogyto ()

solatko ::

Fantje, vsi, ki porabite več časa za pridobivanje kapitala, kot za družino, pričakujte ločitev, če ne prej, ko se otroci osamosvojijo.
Delo krepa človeka

Pika na i ::

Ni mi jasno, zakaj si (nekateri) moški na grbo nakopljejo ( a tako se reče v eni zdravi zvezi?) ženske, ki smo (kakor je razvidno iz zgornjih zapisov) povsem grozne.
In če že moški v štartu vedo ( Matthai - to sem imela v mislih), kako in kaj vse mu bodo pobrale te babe, pomeni, da pričakujejo konec. Super popotnica zvezi, res.

Tko da ja, preučite res vse možnosti že zdaj ko ste menda srečni, kam s premoženjem, ko ne boste več.

Normalni se ob morebitnih koncih, zmenijo zrelo in brez odvetnikov. Ampak takih je verjetno zelo malo.

Tilen ::

Seveda, ker je vedno več žensk brez vsega, razen lepote, ki je minljiva. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dedovanje ex izven zakonskemu partnerju. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
909729 (1893) Mato989
»

Ali imaš hrbtenico če ...? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11415222 (11872) Okapi

Več podobnih tem