» »

Dedovanje ex izven zakonskemu partnerju.

Dedovanje ex izven zakonskemu partnerju.

1
2
»

GregiB ::

Mato989 je izjavil:

Če oba priznavata izvenzakonsko skupnost stopita na UE ali Občino in podpišita obrazec... in pol ne bi bilo dilem.


Veliko večino zunajszakonskih skupnosti je izjemno enostavno dokazati...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Karen ::

Drži, ampak vseeno ni presumpcije kot pri zakonu. Pa nerodno je, ker je treba to dokazovati v vsakem postopku posebej: pri dedovanju, pri socialni pomoči, pri penziji po pokojniku ... (in vsaj v teoriji je mogoče, da ti v enem postopku to priznajo, pri drugem pa ne).

Invictus ::

Glede na to, da se danes lahko poročiš brez prič, nevem kaj folk komplicira.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

CiClon ::

Dejmo še uzakonit, da spreminjat lastništvo v zemljiški knjigi ni obvezno. Sej v veliki večini primerov je lastništvo jasno pa se da dokazovat na druge načine. Eni pač nočejo izpolnjevat obrazce pa podpisovat :)

Mato989 ::

GregiB je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Če oba priznavata izvenzakonsko skupnost stopita na UE ali Občino in podpišita obrazec... in pol ne bi bilo dilem.


Veliko večino zunajszakonskih skupnosti je izjemno enostavno dokazati...


Saj je tudi veliko veliko večino lastništev enostavno dokazati pa vseeno potrebujemo vpis v zemljiško knjigo...

Take logiko kot si jo odgovoril zdaj tukaj lahko najdemo za ogromno primerov birokracije v SLO ki jo lahko potem ukinemo >:D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

GregiB ::

Invictus je izjavil:

Glede na to, da se danes lahko poročiš brez prič, nevem kaj folk komplicira.


Trdiš torej, da neporočen par bolj zakompliciran kot poročen? Meni osebno se zdi imeti poroko večje kompliciranje, kot ne imeti je...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

c3p0 ::

Saj ne rabiš "ohceti", greš na UE in podpišeš, jasno je, da s tem nekaj tudi priznavaš.

Poznam wannabe izvenzakonski primer, kjer se je sicer živelo na istem naslovu, a vsak povsem zase. Čisto lahko sta tudi kot neke vrste cimra, ali neka oblika pomoči, ki jo potem drugi po smrti želi, ali pa tudi ne, zlorabit.

CiClon ::

Poroka je lih tok komplicirana kot je dobit novo osebno na UE. To drugo je verjetno celo bolj komplicirano odkar ti vzamejo še prstne odtise.

Sej verjetno je za večino razlog to, da ne razumejo poroko kot en birokratski postopek, kjer podpišeš en obrazec, ampak za v njihovi betici velja da poroka=ceremonija=žur itd.

Invictus ::

Ne pozabi na cerkev...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

CiClon ::

Kaj je s cerkvijo v tem primeru?

Invictus ::

Eni mislijo, da moraš zakon potrditi še v cerkvi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

CiClon ::

Svašta

GregiB ::

CiClon je izjavil:

Poroka je lih tok komplicirana kot je dobit novo osebno na UE. To drugo je verjetno celo bolj komplicirano odkar ti vzamejo še prstne odtise.


Lej, sej lahko tu razglabljamo na dolgo in široko, a inštitut zakonske zveze (poroke) je za različne pare različnega pomena. Eni nanj gledajo kot zavezo pred božanstvom, eni, kot dovolilnico za seks, eni se grejo zaradi staršev, eni, kot simbol zaprisege partnerju itd. itd... eni se nočjo ženit, ker revoltirajo, ker jim je brez veze, ker starši ne dovolijo, ker hočjo žurko, pa si jo ne morejo privoščit in še 100 razlogov... Dejstvo pa je, v kolikor gre par narazen na "kolegialen" bačin, je zakonska zveza dodatna ovira...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

tony1 ::

"Dejstvo pa je, v kolikor gre par narazen na "kolegialen" bačin, je zakonska zveza dodatna ovira..."

Že več let se da ločitev urediti z notarjem, ni edini način na sodišču.

BorutO ::

Mato989 je izjavil:

GregiB je izjavil:

Mato989 je izjavil:

In kako lahko dokažeš da je partner priznaval to? Če izrecno ne reče in podpišeta?

Obstoj zunajzakonske zveze ni enolično zakonsko določen, ampak se sodno ugotavlja od primera do primera (obstaja kar nekaj sodne prakse). So primeri, kjer je sodišče dejansko za zunajzakonsko zvezo priznalo zvezo, kjer sta partnerja živela na ločenih naslovih ampak je za to moral obstajati utemeljen razlog, kar pa dobivanje ob vikendih, ločenim ekonomskim interesom idr. absolutno ni. Sodišča pri obstoju namreč ugotavljajo, ali je skupnost navzven delovala na enak način, kot deluje (normalna) zakonska skupnost...
Je pa hec... če pa si poročen, pa lahko živiš na različnih naslovih, živiš lokacijsko, ekonomsko, intimno in čustveno ločeno par let, pa se ne moreš izogniti pravnim posledicam zakonskega stanu...


Saj to je glih problem... spet neko mutibarjenje.... če nisi poročen je to to, moraš skrbet zase in dedovanje je samo za dediče izvenzakonske skupnosti bi morali imo ukinit... Tista ideja o registraciji izvenzakonske skupnosti bi bila pravi korak k razjasnitvi vseh teh težav in sodnih sporih kjer služijo predvsem odvetniki.

Če oba priznavata izvenzakonsko skupnost stopita na UE ali Občino in podpišita obrazec... in pol ne bi bilo dilem.

Eni zelo izkoriščajo to izvenzakonsko skupnost in državo okoli prenašajo,da je hudo ... ampak, to doržava sama dovoljuje, saj ne popravi luknje.

delavec44 ::

Spet drugi "samohranilci" se pa fiktivno ločijo in plačujejo preživnino iz levega v desni žep. Izkoriščaš lahko vedno. Bi morali prenoviti celoten sistem socialnih transferjev.

Mato989 ::

delavec44 je izjavil:

Spet drugi "samohranilci" se pa fiktivno ločijo in plačujejo preživnino iz levega v desni žep. Izkoriščaš lahko vedno. Bi morali prenoviti celoten sistem socialnih transferjev.


Ne prenovit... UKINIT se bi moralo vse socialne transferje kot so otroške dokalde, bonusi pri vpisih v vrtec oz. rangi plačila vrtca... VSE TO bi moralo it v flet rate olajšavo dohodnine... če ne delaš pa mej froca doma ker ne rabi vrtca... ne pa free vrtec ipd...

Ko ukinemo vse možnosti goljufanja ker je sistem enoten in pregleden pač ne bo nihče več izkoriščal... mi pa delamo na 3 načine socialo namesto na enega, pol pa mamo fail
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

delavec44 ::

Sam sem sicer bolj pristaš UTD.

PacificBlue ::

Mato989 je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Spet drugi "samohranilci" se pa fiktivno ločijo in plačujejo preživnino iz levega v desni žep. Izkoriščaš lahko vedno. Bi morali prenoviti celoten sistem socialnih transferjev.


Ne prenovit... UKINIT se bi moralo vse socialne transferje kot so otroške dokalde, bonusi pri vpisih v vrtec oz. rangi plačila vrtca... VSE TO bi moralo it v flet rate olajšavo dohodnine... če ne delaš pa mej froca doma ker ne rabi vrtca... ne pa free vrtec ipd...

Ko ukinemo vse možnosti goljufanja ker je sistem enoten in pregleden pač ne bo nihče več izkoriščal... mi pa delamo na 3 načine socialo namesto na enega, pol pa mamo fail


Potem moramo spremenit 2.člen ustave.

nejc_nejc ::

delavec44 je izjavil:

Sam sem sicer bolj pristaš UTD.


Na kakšni osnovi?

user4683 ::

PacificBlue je izjavil:

Mato989 je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Spet drugi "samohranilci" se pa fiktivno ločijo in plačujejo preživnino iz levega v desni žep. Izkoriščaš lahko vedno. Bi morali prenoviti celoten sistem socialnih transferjev.


Ne prenovit... UKINIT se bi moralo vse socialne transferje kot so otroške dokalde, bonusi pri vpisih v vrtec oz. rangi plačila vrtca... VSE TO bi moralo it v flet rate olajšavo dohodnine... če ne delaš pa mej froca doma ker ne rabi vrtca... ne pa free vrtec ipd...

Ko ukinemo vse možnosti goljufanja ker je sistem enoten in pregleden pač ne bo nihče več izkoriščal... mi pa delamo na 3 načine socialo namesto na enega, pol pa mamo fail


Potem moramo spremenit 2.člen ustave.

Socialna drzava smo lahko tudi brez kompleksnega sistema nestetih socialnih dodatkov izjem in pogojev. Enostavnejsi sistem tega pa bi verjetno tudi povecal "pravni" del drugega clena ustave.

delavec44 ::

nejc_nejc je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Sam sem sicer bolj pristaš UTD.


Na kakšni osnovi?


Se bojim, da gremo off topic. UTD nepogojene parcialne oblike kjer bi ostale socialne transferje ali ukinili, kjer pa ne gre pa zmanjšali za višino UTD.

nejc_nejc ::

Potem moramo spremenit 2.člen ustave.


2. člen

Slovenija je pravna in socialna država.

Kaj ima to veze z debilnim talanjem denarja.
Bolan, fizično in psihično, nenadno odpuščen, izkoriščan...itd. Vse to razumem in v teh in podobnih primerih podpiram socialo.
Nebuloze, ki jih pa financiramo, da sploh ne razmišljam, na kozlanje......

delavec44 je izjavil:

nejc_nejc je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Sam sem sicer bolj pristaš UTD.


Na kakšni osnovi?


Se bojim, da gremo off topic. UTD nepogojene parcialne oblike kjer bi ostale socialne transferje ali ukinili, kjer pa ne gre pa zmanjšali za višino UTD.

Ok štekam, nadomestek v €€€ in jebi se. Ceneje za buget.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

PacificBlue je izjavil:

Mato989 je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Spet drugi "samohranilci" se pa fiktivno ločijo in plačujejo preživnino iz levega v desni žep. Izkoriščaš lahko vedno. Bi morali prenoviti celoten sistem socialnih transferjev.


Ne prenovit... UKINIT se bi moralo vse socialne transferje kot so otroške dokalde, bonusi pri vpisih v vrtec oz. rangi plačila vrtca... VSE TO bi moralo it v flet rate olajšavo dohodnine... če ne delaš pa mej froca doma ker ne rabi vrtca... ne pa free vrtec ipd...

Ko ukinemo vse možnosti goljufanja ker je sistem enoten in pregleden pač ne bo nihče več izkoriščal... mi pa delamo na 3 načine socialo namesto na enega, pol pa mamo fail


Potem moramo spremenit 2.člen ustave.


Kaj tocno ima oprostitev placila vrtca za brezposelno osebo s socialo

Brezposelna oseba je doma, naj pazi otroka doma in se z njim ukvarja, ne pa da ima prednost in dobi vrtec v blizini, zaposlena oseba mora pa 15min se po 8 urnem sihtu se vozit po otroka ker blizje ni placa

Nagnusno
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

delavec44 ::

Jah, Mato, kaj pa socializacija otroka?

Mato989 ::

delavec44 je izjavil:

Jah, Mato, kaj pa socializacija otroka?


Kaj socializacija poteka samo v vrtcu? Kaj ti si nesocialen po 15:00 ko greš s šihta? Ne vem jaz se dalje družim

Glih sem včeraj gledal pod blokom popoldan so se mali otročki igrali na igralih in družili.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

tiborrr ::

Mato989 je izjavil:

Kaj socializacija poteka samo v vrtcu? Kaj ti si nesocialen po 15:00 ko greš s šihta? Ne vem jaz se dalje družim

Glih sem včeraj gledal pod blokom popoldan so se mali otročki igrali na igralih in družili.

Morda si ti premalo bil v vrtcu, kjer bi te navajali na strpno sobivanje v družbi in ti vcepili zavedanje za odgovornost do sočloveka in življenjskega prostora. Ker temu je namenjena primarna socializacija.

Dragi neznanec, pa kje so tebe našli? Jahve pomagaj.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Mato989 ::

tiborrr je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Kaj socializacija poteka samo v vrtcu? Kaj ti si nesocialen po 15:00 ko greš s šihta? Ne vem jaz se dalje družim

Glih sem včeraj gledal pod blokom popoldan so se mali otročki igrali na igralih in družili.

Morda si ti premalo bil v vrtcu, kjer bi te navajali na strpno sobivanje v družbi in ti vcepili zavedanje za odgovornost do sočloveka in življenjskega prostora. Ker temu je namenjena primarna socializacija.

Dragi neznanec, pa kje so tebe našli? Jahve pomagaj.


Jaz sem bil skoz v vrtcu, vsak dan do 12:00 ampak to ni bistveno, socializacija ni samo vrtec razen če frocu pol daš forever v roke telefon pol je pa problem.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

bozicek ::

Mato ima tukaj čisto prav
Če je mati ali oče doma in na sociali naj tudi mulca čuva. Ne pa da odžira mesto tistim ki imajo šiht
POznam kolegico, doma vleče socialo, njen je prijavljen drugje in je zato kao mati samohranilka.
Zastonj vrtec medtem ko ona luta naokoli

Na drugi strani pa drug par ki ni dobil vrtca in sta zato morala plačevati 500 evrov privat eno leto da se je mesto sprostilo.

Veš kaj dragi tiborr, jebeš tak socialo. Naj ga socializira s sabo po shoping centrih če je že doma
Darila letos samo za poredne

tiborrr ::

@mato: Meni se dozdeva, da ti ne veš, kaj dejansko pomeni primarna vrtčevska socializacija. Popravi me, če se motim. Predvidevam, da si brez otrok. Vidim pa, da si zelo rad predstavljaš svet črno-belo. Na srečo temu ni tako.

Vrtec je pomanjšan svet, t.i. peskovnik (sandbox) za učenje življenja, ne igralnica. Vzgojitelj je sekundarni starš

@bozicek: Takšna sociala je odraz sebične družbe, kar sem izkusil na lastni koži, kako je to, ko tvoj otrok ne dobi mesta v vrtcu. Prosim, razglej se po forumu, koliko raznoraznih tem je odprtih, kjer se na veliko pogovarja o tem, kako se je treba znajti. Na pamet mi pade tema o normiranih s.p.. In to govorimo o izobraženih ljudeh, ki po premoženju sodijo (precej) nad povprečje. Ne moreš vse krivde naprtiti prišlekom in ljudem s socialnega dna. Gaussova krivulja pa to.

Jaz pa rečem tako - jebe naj se tisto pezde, ki v četrtek zvečer v gostilni na večerji z družino reče "račun na firmo, prosim". Generalno gledano je pri nas milina, če bi kdo rad videl razpad sistema, se naj preseli v ZDA za par let in uživa v 'ugodni' davčni klimi.

O tem, koliko sem doplačal dohodnine v zadnjih par letih, raje ne bi, ker bi zneslo tega za dober športen avto. Boli, ampak desetkrat raje to kot sistem vsak zase, ki ga furajo v ZDA in ki ga tako radi nekateri zagovarjajo.

Pa lep dan še naprej.

EDIT: pozabil napisati, komu odgovarjam.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiborrr ()

zuz3k ::

zivjo

fora je, da če grem jaz drugam/na svoje in ženska bo ker jo poznam živela z očetom je potem dedič

pozanimal sem se, zakon pravi da je minimum za izvenzakonsti 2 leti
se pravi moraš podpisat oporoko al nekej

vprašanje pa je, ali deduje tudi nepremičnine od prej, predenj živijo supaj?
še posebej če sem jaz delal pri nepremicnini, pomagal, ona pa nič

se mi zdi da deduje

lp
Life is a psychological game.

Invictus ::

Vse deduje.

Ko 2 leti živiš skupaj na istem naslovu, se zakonsko smatra za izvenzakonsko zvezo, kar potem na zapuščinski tudi ni težko dokazati.

Kar pomeni, da je izvenzakonski partner dedič prvega redu, ki niti ne plača davka na dediščino.

Verjamem, da to otroke boli, ampak naj se pač bolj brigajo za svoje ostarele starše.

V končni fazi je pa vaš ostareli starš opravilno sposoben in lahko dela s svojim premoženjem kar hoče.

Lahko preprosto proda in zagoni za kurbe in karte... Ali pa si kupi jadrnico in odpluije kamorkoli hoče.

Zdaj, če si v dobrih odnosih, se o tem da pogovarjat in najti rešitev. Obstaja pač več rešitev kako lahko otrok zavaruje svojo dediščino, seveda, če se starš strinja >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

Vrtec je pomanjšan svet, t.i. peskovnik (sandbox) za učenje življenja, ne igralnica. Vzgojitelj je sekundarni starš

Ah te prosim. Nič se ne nauči tam, kar se ne bi ali doma ali kasneje. Normalno, če ga doma pokneš v nek pesjak in ga pustiš tam cel dopoldan, medtem ko ti gledaš tv, potem bolje da je v vrtcu, je res. Če se pa normalno ukvarjaš z njim, normalno, ni treba pretiravat, ne bo čist nič zamudil. Glih tako ga lahko pelješ na igrišče, pa se bo tam socializiral.
PS. Vzgojitelji, ob pomanjkanju njih, dostikrat nimajo niti približno šole niti približno v smeri katero naj bi imeli. Se lahko zgodi, da je glavna vzgojiteljica neka trgovka, ekonomistka, karkoli so dobili. Ne samo pomočnica, ampak tudi "ta glavna".

GregiB ::

zuz3k je izjavil:


fora je, da če grem jaz drugam/na svoje in ženska bo ker jo poznam živela z očetom je potem dedič


Fora je... Če si ti živel z neko partnerko, potem pa "greš drugam", morata v tistem trenutku poskrbeti za razdelitev morebitnega skupnega premoženja. Če tega ne storita, izgubita kakršnekoli pravice do premoženja, ki ga upravlja drugi... saj nista več (zunajzakonski) par
Oče oz. mama pokojnega ni dedič prvega dednega reda ampak drugega in dedujejo zgolj, če ni nobenega dediča prvega dednega reda. Za prejeto dediščino se jima odmeri tudi davek, mislim, da okoli 5%-15%

zuz3k je izjavil:

pozanimal sem se, zakon pravi da je minimum za izvenzakonsti 2 leti
Slabo si se pozanimal...
Družinski zakonik (DZ)

4. člen

(zunajzakonska skupnost)

(1) Zunajzakonska skupnost je dalj časa trajajoča življenjska skupnost dveh oseb, ki nista sklenila zakonske zveze, in ni razlogov, zaradi katerih bi bila zakonska zveza med njima neveljavna. Taka skupnost ima v razmerju med njima enake pravne posledice po tem zakoniku, kakor če bi sklenila zakonsko zvezo; na drugih pravnih področjih pa ima taka skupnost pravne posledice, če zakon tako določa.

(2) Če je odločitev o pravici ali obveznosti odvisna od vprašanja obstoja življenjske skupnosti iz prejšnjega odstavka, se o tem vprašanju odloči v postopku za ugotovitev te pravice ali obveznosti. Odločitev o tem vprašanju ima pravni učinek samo v stvari, v kateri je bilo to vprašanje rešeno.


zuz3k je izjavil:

se pravi moraš podpisat oporoko al nekej
Oporoko napiše oz. izrazi tisti, po katerem se deduje, ne dedič...

zuz3k je izjavil:

vprašanje pa je, ali deduje tudi nepremičnine od prej, predenj živijo supaj?
še posebej če sem jaz delal pri nepremicnini, pomagal, ona pa nič
Deduje se vse, kar je v dedni masi, torej celotno premoženje pokojnega. Deduje se po vrstem redu dednih redov (parantelah) in dednih linij (vrstni red znotraj istega dednega reda) v enakih deležih, če ni kakšne volje pokojnega (oporoke), ki premoženje razdeljuje drugače.
Če kateri od deležnikov meni, da je lastnik premoženja, ki ga nekdo drug prijavlja v dedno maso, to pač dokaže in se tisto premoženje iz dedne mase izvzame (primer skupaj zgrajena hiša, ki je "pisana" zgolj na pokojnika, je pravno v skupni lasti)
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Yossarian ::

Off topic, izvenzakonska skupnost je hipotetično lahko priznana, četudi je trajala nekaj dni. Vse je enako kot pri zakonski zvezi. Ne vem, od kod nekakšni roki za trajanje, to sem že na več mestih slišal.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

delavec44 ::

Samo po parih dneh je precej jasno kdo je kaj prinesel v skupnost in komu kaj pripada ob razvezi.

Yossarian ::

Lahko da je, lahko da ni. Saj tudi pri zakonski zvezi se zadeve lahko zakomplicirajo.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Zgodovina sprememb…

zuz3k ::

živjo

a najde kdo kje na netu piše, če je za izvenzakonsko skupnost pogoj DA ŽIVITA NA ISTEM NASLOVU?
Life is a psychological game.

Ganon ::

Dva klika na internetu, no ...

https://www.pravnisos.si/objava/kdaj-se...

zuz3k ::

to stran sem (poleg drugih) pogledal, se pravi odvisno od primera

Partnerja, ki živita v zunajzakonski zvezi imata enake pravice in dolžnosti, kot če bi živela v zakonski skupnosti.


nikjer ni podatek ki me zanima, če izvenzakonska partnerica lahko deduje četudi
nista živela skupaj, sta pa izvenzak. par 5 let
Life is a psychological game.

Mato989 ::

nikjer ni podatek ki me zanima, če izvenzakonska partnerica lahko deduje četudi
nista živela skupaj, sta pa izvenzak. par 5 let


Kot pravijo drugi, če 2 kot partnerja živita skupaj več kot X časa (mislim da 2 leti) se smatrat da ima enake pravicei n dolžnosti kot če bi bila poročena... torej tudi dedovanje...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dedovanje. Kakšne so vaše izkušnje ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16120938 (10248) matobeli
»

Zunajzakonska skupnost

Oddelek: Loža
263266 (843) user4683
»

Dediščina in prodaja stanovanja. Kako in kaj brez nategov?

Oddelek: Loža
4914518 (12968) St235

Več podobnih tem