» »

Pozorno pri plačevanju s kreditno kartico na HR

Pozorno pri plačevanju s kreditno kartico na HR

1
2
3

dominuspro ::

Nič novega. Bankomati so tam, da te izmolzejo kolikor se da in pri tem se uporabljajo vsa legalna sredstva. Veliko ljudi o tem nima pojma ali je kako drugače digitalno nepismenih. Populacija na ST se tega sploh ne more zavedati. Je pa povsod po svetu ista zgodba, hrvati so po krivici v naslovu teme.

DamijanD ::

Tilen a boš ti pri svojih 70ih še vedno tako na tekočem, da te takrat kakšni taki stroji ne bodo nategnili. Oziroma če te bodo, boš še vedno zagovarjal, da je to OK?

scipascapa ::

ko je tak problem imeti gotovino.

Utk ::

Enkrat dvigneš 1000 kun, da imaš za sladoled, štante in podobno, ostalo plačuješ s kartico. Je pa res, da moraš tudi pri kartici malo pazit.

grandioso74 ::

GregiB je izjavil:

Lep pozdrav... čez vikend sem bil v Crikvenici... seveda najprej sem takoj, ko sem prestopil grano dvignil Kune na lokalnem, bančnem bankomatu... Bankomat, mi je za dvig 400 kun ponudil konverzijo v 58,30 €. Sem izbral dvig brez konverzije... strošek pri moji banki? 53,80€... 4,50€ manj, oz. 7,7% manj... a to smo vedeli, ne?
Greva z gospo potem v štacuno po nekaj malenkosti, plačava s VISO, naju prodajalka vljudno vpraša, če želiva obračun v Kunah ali s konverzijo v EUR... lepo poveva v Kunah... bp...
Sva šla pa 2x na večerjo v restavracijo.. V obeh primerih enako. Pojeva, rečeva za račun... brez, da bi naju natakarica karkoli vprašala, je ob plačilu z VISO pritisnila na POSu opcijo, da hočeva konverzijo. Če ne bi bil pozoren, bi za obrok plačala 5.10% več. Na to sem bil pozoren in ko sem ju opozoril na to, da ne ćeliva konverzije, ampak plačilo v kunah, sta obe, malce nejevolno in živčno, stornirali transakcijo in jo popravili... wtf??
So se pa pa HR razpasli tudi Euronetovi bankomati in bankomati še dveh nebančnih firm... Sem dejansko videl na ekranu, ko je ena gospa dvigovala... najnižji predlagan znesek za dvig na Euronet bankomatu je 1000 kun, najvišji pa kar 5000 kun???! Prokleta banda! Torej, rojaki, pozorno z karticami...
Kaj sploh hodite tja dol?

dominuspro je izjavil:

Nič novega. Bankomati so tam, da te izmolzejo kolikor se da in pri tem se uporabljajo vsa legalna sredstva. Veliko ljudi o tem nima pojma ali je kako drugače digitalno nepismenih. Populacija na ST se tega sploh ne more zavedati. Je pa povsod po svetu ista zgodba, hrvati so po krivici v naslovu teme.

Hrvati niso nic po krivici, nategujejo nas in ostale, da glava boli.
Človek je sam svoj največji sovražnik.

Zgodovina sprememb…

          ::

Še na nekaj bodite pozorni. Tako na hrvaških, kakor na naših poštah ne plačujte s kreditnimi karticami. Plačilo namreč izvedejo kot dvig na POS terminalu.

GregiB ::

scipascapa je izjavil:

ko je tak problem imeti gotovino.

Hja ne vem, veliko potujem, tudi v kraje, kjer imeti na sebi pretirane količine ca$ha ni najbolj razumno... Sem se navadil dvigovati lokalno valuto... lokalno. Pač napisal sem post v katerem opozarjam na (PMSM nepotrebne, pokvarjene) prakse, ki jih imajo ponudniki ATM avtomatov in POS terminalov.

grandioso74 je izjavil:

Kaj sploh hodite tja dol?

Kot na katerokoli drugo destinacijo, zakaj pa ne? S hrvati nimam nobenega problema, velika večina je zelo prijaznih. Ni treba, da ta thread gre v smer političnega prerekanja o 2 dl morja


grandioso74 je izjavil:

Hrvati niso nic po krivici, nategujejo nas in ostale, da glava boli.
Niti eden od ponudnikov bankomatov v tej temi ni hrvaško podjetje. Kar pa se tiče ravnanja gostincev, sem doživel podobno tudi na Češkem in Slovaškem (pred uvedbo €)...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

zavajon ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

V starih dobrih časih smo v slo evre zamenjali za kune.

V starih dobrih časih smo povsod nosili marke 8-)

Spock83 ::

Komaj čakam, da hrvaški monetarni sistem gre v euro, da bo konec te zadeve.

anketar ::

zakaj bi šli v euro, ni potrebe, majo svojo monetarno politiko

valdo ::

GregiB je izjavil:

sem doživel podobno tudi na Češkem in Slovaškem (pred uvedbo €)...
samo mali popravek, Čehi nimajo €
Lp

XLapse ::

GregiB je izjavil:

Lep pozdrav... čez vikend sem bil v Crikvenici... seveda najprej sem takoj, ko sem prestopil grano dvignil Kune na lokalnem, bančnem bankomatu... Bankomat, mi je za dvig 400 kun ponudil konverzijo v 58,30 €. Sem izbral dvig brez konverzije... strošek pri moji banki? 53,80€... 4,50€ manj, oz. 7,7% manj... a to smo vedeli, ne?
Greva z gospo potem v štacuno po nekaj malenkosti, plačava s VISO, naju prodajalka vljudno vpraša, če želiva obračun v Kunah ali s konverzijo v EUR... lepo poveva v Kunah... bp...
Sva šla pa 2x na večerjo v restavracijo.. V obeh primerih enako. Pojeva, rečeva za račun... brez, da bi naju natakarica karkoli vprašala, je ob plačilu z VISO pritisnila na POSu opcijo, da hočeva konverzijo. Če ne bi bil pozoren, bi za obrok plačala 5.10% več. Na to sem bil pozoren in ko sem ju opozoril na to, da ne ćeliva konverzije, ampak plačilo v kunah, sta obe, malce nejevolno in živčno, stornirali transakcijo in jo popravili... wtf??
So se pa pa HR razpasli tudi Euronetovi bankomati in bankomati še dveh nebančnih firm... Sem dejansko videl na ekranu, ko je ena gospa dvigovala... najnižji predlagan znesek za dvig na Euronet bankomatu je 1000 kun, najvišji pa kar 5000 kun???! Prokleta banda! Torej, rojaki, pozorno z karticami...

še en razlog zakaj se izogibat hrvaški.. Kaj silite dol , nevem. Morje morje kaj pa tam cel dan se gret na plaži, hudo res, drugega ne znate?

Spock83 je izjavil:

Komaj čakam, da hrvaški monetarni sistem gre v euro, da bo konec te zadeve.

bo to revščina jih upalila marsikje
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

Spock83 ::

Če trguješ s Hrvaško, mogoče te lahko skrbi za njihovo gospodarstvo. Kot turist pa vidim, same prednosti za mene.

zavajon ::

safety je izjavil:

Včasih mi je bilo smešno ko sem poslušal starejše upokojence, ki so se bali in niso zaupali bankomatom(strojem). Svoje penzije so raje prejemali od poštarja in hodili na bančna okenca. Sedaj jih razumem in vidim, da so imeli prav. Previdnost ni odveč.

Ah, ko bo Tilen v penziji, on že ne bo tak...:))

grandioso74 je izjavil:

Kaj sploh hodite tja dol?

Kam pa naj bi hodili, a morda tja gor?

grandioso74 je izjavil:

Hrvati niso nic po krivici, nategujejo nas in ostale, da glava boli.

A Slovenci pa kaj manj nategujejo? Ne opazim kake razlike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

grandioso74 ::

GregiB je izjavil:

scipascapa je izjavil:

ko je tak problem imeti gotovino.

Hja ne vem, veliko potujem, tudi v kraje, kjer imeti na sebi pretirane količine ca$ha ni najbolj razumno... Sem se navadil dvigovati lokalno valuto... lokalno. Pač napisal sem post v katerem opozarjam na (PMSM nepotrebne, pokvarjene) prakse, ki jih imajo ponudniki ATM avtomatov in POS terminalov.

grandioso74 je izjavil:

Kaj sploh hodite tja dol?

Kot na katerokoli drugo destinacijo, zakaj pa ne? S hrvati nimam nobenega problema, velika večina je zelo prijaznih. Ni treba, da ta thread gre v smer političnega prerekanja o 2 dl morja


grandioso74 je izjavil:

Hrvati niso nic po krivici, nategujejo nas in ostale, da glava boli.
Niti eden od ponudnikov bankomatov v tej temi ni hrvaško podjetje. Kar pa se tiče ravnanja gostincev, sem doživel podobno tudi na Češkem in Slovaškem (pred uvedbo €)...
Kaj se pa potem pritozujes?
Človek je sam svoj največji sovražnik.

GregiB ::

valdo je izjavil:

GregiB je izjavil:

sem doživel podobno tudi na Češkem in Slovaškem (pred uvedbo €)...
samo mali popravek, Čehi nimajo €
Uvedba € se je nanašala zgolj na slovake... sem upal, da je iz napisanega to jasno...

XLapse je izjavil:

Morje morje kaj pa tam cel dan se gret na plaži, hudo res, drugega ne znate?
Znam dopustovat, kot mani paše... hudo res... ni to dovolj?

grandioso74 je izjavil:

Kaj se pa potem pritozujes?

Ker gre za slabo prakso... in ker ne stereotipiziram zadeve na hrvate, naj ne pišem?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

stara mama ::

Z Euronetovimi bankomati nimajo hrvati nič. V Bolgariji na sončni obali so nastavljeni dobesedno na vsake 5 metrov. Pa še marsikje drugje sem jih videl, na najbolj "priročnih" položajih, v vseh turističnih središčih.

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Ameriška firma je to. Zakaj pa ne bi bili, če investitor to vse plača, istočasno pa dobimo uporabniki razvejano mrežo bankomatov s storitvami tudi za normalno ceno?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Miha 333 ::

XLapse je izjavil:

Kaj silite dol , nevem. Morje morje kaj pa tam cel dan se gret na plaži, hudo res, drugega ne znate?

Če že vprašaš, bom napisal zakaj. Ker ne maram plaž, "nasranih" do zadnjega metra s plačljivimi senčniki in ležalniki, brez kančka naravne sence, da moraš za vstop na plažo obvezno v baru kupiti eno pijačo dopoldan in eno popoldan, ali pa da je celo privat plaža z vstopnino, ali pa da ljudje ležijo na njej kot sardele. Ker ne maram resortov in hotelskih naselij, "pečenja" na soncu ter gužve na splošno. Ker na Hrvaškem, predvsem v Dalmaciji za razliko od ostalih bližnjih destinacij še vedno najdeš manj obljudene plaže z naravno senco, celo gozdičkom, kjer prav rad preživim tudi cel dan in to je zame raj na zemlji, bolje kot Karibi. Ker se mi ni treba na vsakem koraku ter na plaži paziti žeparjev. Ker je glede na bližino in relativno cenovno dostopnost vsaj zame zelo blizu idealni morski destinaciji. Politične debate seveda pustim doma in se do ljudi obnašam normalno.

jype ::

grandioso74 je izjavil:

Kaj sploh hodite tja dol?
Morda zato, ker je obala Hrvaške ena najlepših v Evropi.

Phantomeye ::

Euronet bankomati so NAMENSKO zasnovani tako, da prežijo na nepazljivost turistov. Ne gre samo za storitveno napravo, ampak za kačjega prodajalca, ki ti zraven skuša še kaj prodat. Klasičen Evil by Design pristop.

Če ljudje v dobri veri verjamejo, da jih bankomat svojo zasnovo ne bo skušal nategnit - težko temu rečemo davek na neumnost. Mislim, gre za poslovne prakse, ki temeljijo na psihologiji potrošnikov.

Me zanima, če bi Tilen isto razmišljal, če bi nek prodajalec njegovim staršem/starim staršem prodal čarobne kamne za 250EUR.

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Ne moreš primerjati tega bankomata s čarobnimi kamni. Bankomat je pošten, ugoden in manj pošten ter drag. To so njegove funkcionalnosti. Odvisno torej, katero storitev poklikaš.

Čarobni kamni so pa v vsakem primeru nateg. Ti bankomati to niso.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

starfotr ::

Kamni so čisto kul, dokler jih ne kupiš.
Bankomat eur net je čisto kul, dokler ga ne uporabiš. Aja, ne, ni čisto kul. Zakaj? Zato, ker kazi okolico, uničujejo kulturne znamenitosti, za vgradnjo bankomatov. Čeprav ne dobijodovokjnj, ga vseeno vgradijo. Ker pač lahko. Črna gradnja itd.

Lokalci nastavijo svojo rit, pardon pročelje nepremičnine za to, da ta stvar utripa 24/7. In po 20 m se stvar ponovi. Res ne vidim neke hude dodane vrednosti bankomatov na 20 m. Samo Tilen pravi, da je to dobro.

Kaj še delajo lokalci? Imajo kafič, restavracijo, ukinejo možnost plačevanja s kartico, obenem pa svoje stranke napotijo na bankomat, ki ga imajo pri vhodu. In guess what, ta bankomat je euronetov. Ne od banke.

Tisti, ki imajo ta govna v svojih prostorih, so dober filter, da se jih ogibamo, ker te nategnejo najmanj 2x. Nategunom pa ne bi dajal denarja. Vsaj jaz ne.

Tilen ::

Nekako nisi v poziciji, da boš odločal, če bodo ljudje na svoji zemlji imeli bankomat, ali ne. Še dobro!
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

krneki ::

Ta bankomat je še čista milina če ti ukrade 10%...medtem pa kot zgleden turist kupiš magnet za 30 kun :))

Tilen ::

Bankomat nič ne krade, sicer bi firmo, ki je 25 let prisotna na trgu, že zdavnaj zaprli.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Utk ::

Tilen je izjavil:

Nekako nisi v poziciji, da boĹĄ odloÄal, Äe bodo ljudje na svoji zemlji imeli bankomat, ali ne. Ĺ e dobro!

Jasno. Jaz bogu iza nogu ne morem imet nekega nadstreska, ker bi kazil pogled satelitom, neka firma pa lahko sred Rovinja, Dubrovnika, Prage in slej ko prej Pirana postavlja te grdosije. In samo največji sucker misli, da po lepi čisti in legalni poti. Tega _nobeno_ mesto ne bi dovolilo postavljat, kaj šele turistično.

Tilen ::

Ja kako? Si prijavil na inšpektorat?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

starfotr ::

Anney ::

Ima kdo podatke poslovanja za ATM avtomate, ker je fascinantno, kot poker avtomati v igralnici. :D
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Tilen ::

Saj sem zgoraj nalepil podatke o podjetju. 233 milijonov USD neto dobička v 2018.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

lambda ::

Tilen, hrabri branilec ubogih bankomatov pred zlonamernim linčem spletnih anonimnežev.

Tilen ::

Včasih je potrebno tudi eksperimentalno zavzeti stališče, ki je širše družbeno nesprejemljivo. Seveda z ustreznimi argumenti.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

starfotr ::

Danes je vse biznis.

Vendar ta biznis bazira na turistih. Oni pridejo samo enkrat. Biznis nategni-pobegni.

Če pa ne bi bilo turistov, bi pa te bankomati propadli, če bi nategovali lokalce. Lokalci imajo drugačnr pogoje, kot tujci. Kje je tu evropsko načelo, da smo vsi enakopravni? Nismo.

Tilen ::

Kako, da niste? Isti bankomat tebi jemlje, meni ne. V čem je torej razlika?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

lambda ::

OP opozori občestvo na oderuške privzete možnosti in naj ljudje pazijo, da se jim to ne pripeti. Tema pa seveda ne bi bila popolna brez moraliziranja moderatorja o neumnosti teh, ki bi se utegnili nategnit na kaj takega. Zdi se, da je opozorilo na te prakse grešno početje.

Tilen ::

Nikakor. Seveda je super, da je opozoril na to. Je pa forum tudi za to, da se prediskutirata obe plati zgodbe. Saj kot vidimo, ni vse tako črno-belo, kot je predstavil OP.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

starfotr ::

Anney ::

No na tem posnetku se lepo vidi kako velik gumb je za pretvorbo tvoje banke, podobno ima paypal (skrito).
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Tilen ::

Gumba za potrditev in preklic konverzije sta popolnoma enaka.

x



Euronet offers to pay monthly, a fixed rent for the space that occupies the ATM in its property. We’ll visit your location and check out a number of factors such as passing footfall and other nearby services. We’ll then be able to provide a quote with how much we can pay you on a monthly basis… simple!



https://www.euronetatms.com/benefits-at...

This may be surprising, but you don’t have to invest anything! Seriously! The cost of your ATM investment is completely free. The only thing we require is that you provide the electricity supply and allow access to the ATM by authorised personnel.


Se še čudimo, da jih je precej? Niti ne.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Utk ::

Tilen je izjavil:

Ja kako? Si prijavil na inšpektorat?

Zakaj se bi jaz vtikal v hrvaške probleme? Sej tam vsi vejo kako potekajo stvari. Razen tebe. Če bojo kdaj to postavili pri nas, bom pa prijavil.

Tilen je izjavil:

Včasih je potrebno tudi eksperimentalno zavzeti stališče, ki je širše družbeno nesprejemljivo. Seveda z ustreznimi argumenti.

Ki jih ti nimaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Tilen ::

Morda ti niso všeč, imam pa prav.

Morda ti poznaš odgovor? Kako isti bankomat meni ne jemlje, tebi pa? V čem je razlika?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

AndrejO ::

Tilen je izjavil:

Ne, ni res. Bankomat ti ponudi dve možnosti. Po fiksnem tečaju ali po tečaju tvoje banke. Samo ti dve možnosti sta. Kdor ne bere pač stisne po fiksnem (slabšem), ker misli, da mu bo njegova banka zaračunala več. Davek na neumnost ali nevednost. Kaj je pa to druga?

He, he. Sem naletel na malo bolj zanimiv bankomat PBZ. Izbire med z in brez pretvorbe sploh ni ponudil, temveč je samo navrgel, da bo za dvig v skladu z nekim bla, bla zaračunano 16 HRK provizije, če nadaljujem.

Seveda nisem nadaljeval, temveč sem potegnil kartico ven in šel na sosednji bankomat Erste, ki je vprašal za pretvorbo.

Potem pa pogledam na banko in glej ga zlomka. PBZ je navkljub preklicu dejansko blokiral celoten znesek + provizijo, transakcijo pa preklical šele tri dni kasneje.

Lekcija je torej, da različni bankomati različno delujejo (nek drugi bakomat PBZ je deloval "normalno" po pričakovanjih) in, da ti lahko sredstva zlahka ostanejo blokirana tudi po nekaj dni tudi, če s transakcijo ne nadaljuješ.

Neprijetno.

GregiB ::

Nekdo je bral naš forum... zanimivo, da so dali prav EuroNetov bankomat na sliko v članku...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Old Spice ::

V kratkem se odpravljam v London. Kako je v tem primeru s plačevanjem prek MasterCarda ali PayPal-a? Je najbolj ziher vedno izbrat bremenitev v GBP?

ToniT ::

Vedno je najboljše izbrati bremenitev v lokalni valuti.

Old Spice ::

Super. Hvala. Se mi je zdela mal visoka konverzija na PayPal v EUR.

gruntfürmich ::

XLapse je izjavil:

Kaj silite dol , nevem. Morje morje kaj pa tam cel dan se gret na plaži, hudo res, drugega ne znate?

čredni nagon, buljenje v celinske odplake ob največji sončevi pripeki, nagonsko vračanje k prajuhi... kaj češ lepšega 8-) vmes pa dvigovati po 100 KN 'da ne zapraviš preveč', kuhaš (žena valjda) itq v apartmaju ker je to najcenejše...
pravi in edini oddih katerega si neizmerno želi več kot pol slovenčkov...

Old Spice je izjavil:

V kratkem se odpravljam v London. Kako je v tem primeru s plačevanjem prek MasterCarda ali PayPal-a?

kako pa boš plačeval preko paypala v trgovinah?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

thinkdaddy ::

Izkušnja iz letališča v Sarajevu. Lokalni BAM je seveda obvezen za vsakega potnika, ki želi letališče zapustiti s taxijem - ti sprejemajo samo papirnato valuto, nič plastike.
Zavijem na prvi bankomat v hali letališča (Sparkasse). Želim dvignit 100 BAM (~50 EUR), bankomat seveda ponudi konverzijo, ki jo zavrnem. A glej zlomka, v naslednjem koraku dobim obvestilo, da si bankomat za storitev dviga zaračuna 7 BAM (=3,5 EUR), ne glede na to ali je izbrana konverzija ali ne. V praksi to izgleda tako, da dvignem in dobim 100 BAM v papirju, na mojem računu pa je zaveden dvig za 107 BAM. Moja banka bi potem (lahko) zaračunala še dodatno provizijo za konverzijo na znesek 107 BAM, a na srečo vsaj ta del zaradi uporabe N26 odpade.

lp

AndrejO je izjavil:


He, he. Sem naletel na malo bolj zanimiv bankomat PBZ. Izbire med z in brez pretvorbe sploh ni ponudil, temveč je samo navrgel, da bo za dvig v skladu z nekim bla, bla zaračunano 16 HRK provizije, če nadaljujem.

Seveda nisem nadaljeval, temveč sem .

Tilen ::

Sem preveril, kako je bilo lani na Tenerifih (EuroNet). Brez konverzije mi je bankomat vzel 0,52 EUR. Direktna plačila z VISA so bila brez provizij.

Provizija dviga tuje valute je očitno v vsakem primeru višja, ne glede na tip konverzije. To seveda ne pomeni, da bi ti Zagrebška banka zaračunala manj, se razume. Razen, če lahko to kdo potrdi.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predplačniška visa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15037934 (16090) sbawe64
»

Euronet bankomati, očitno prihajajo k nam :( (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18224266 (13276) CyberPunk
»

Dvig na bankomatu na Hrvaškem, kreativna vprašanja banksterjev.

Oddelek: Loža
163304 (2362) krneki
»

Menjalni Tecaji Euri v Kune.

Oddelek: Loža
326648 (4448) OvCa77
»

Dvig kun na hrvaškem bankomatu (Banka koper)

Oddelek: Loža
167052 (6423) Tarzan

Več podobnih tem