» »

Pozorno pri plačevanju s kreditno kartico na HR

Pozorno pri plačevanju s kreditno kartico na HR

«
1
2 3

GregiB ::

Lep pozdrav... čez vikend sem bil v Crikvenici... seveda najprej sem takoj, ko sem prestopil grano dvignil Kune na lokalnem, bančnem bankomatu... Bankomat, mi je za dvig 400 kun ponudil konverzijo v 58,30 €. Sem izbral dvig brez konverzije... strošek pri moji banki? 53,80€... 4,50€ manj, oz. 7,7% manj... a to smo vedeli, ne?
Greva z gospo potem v štacuno po nekaj malenkosti, plačava s VISO, naju prodajalka vljudno vpraša, če želiva obračun v Kunah ali s konverzijo v EUR... lepo poveva v Kunah... bp...
Sva šla pa 2x na večerjo v restavracijo.. V obeh primerih enako. Pojeva, rečeva za račun... brez, da bi naju natakarica karkoli vprašala, je ob plačilu z VISO pritisnila na POSu opcijo, da hočeva konverzijo. Če ne bi bil pozoren, bi za obrok plačala 5.10% več. Na to sem bil pozoren in ko sem ju opozoril na to, da ne ćeliva konverzije, ampak plačilo v kunah, sta obe, malce nejevolno in živčno, stornirali transakcijo in jo popravili... wtf??
So se pa pa HR razpasli tudi Euronetovi bankomati in bankomati še dveh nebančnih firm... Sem dejansko videl na ekranu, ko je ena gospa dvigovala... najnižji predlagan znesek za dvig na Euronet bankomatu je 1000 kun, najvišji pa kar 5000 kun???! Prokleta banda! Torej, rojaki, pozorno z karticami...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

kixs ::

Te Euronet bankomati so cista katastrofa. Gremo zadnjic v Basko in na 50m so ti bankomati postavljeni vsepovsod, noro!!

Uros!no ::

janezvalva ::

ja, res, rojaki. previdno.

drugače bi pa jaz vsakemu, ki gre dol na morje zaračunal še 500€ turistične takse.
bi se hitro odvadili. cepci.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: GupeM ()

Tilen ::

Kdor bere, kar mu ta bankomat prikazuje, ne plača nič dodatne provizije. Kdor pa samo klofta next, next, pač plačuje davek na neumnost.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

LeQuack ::

A potem ko bodo Hrvati šli na evre se bo vse 2x podražilo?
Quack !

Mavrik ::

Tilen je izjavil:

Kdor bere, kar mu ta bankomat prikazuje, ne plača nič dodatne provizije. Kdor pa samo klofta next, next, pač plačuje davek na neumnost.


A to je zdaj una fora - kdor nosi sabo povečevalno steklo, da prebere vse 1000-transke EULA dokumente, se nima nič bat?

Ker tale tvoja izjava je en tak čuden primer privoščljivosti glede na to da tile bankomati res namensko uporabljajo t.i. temne vzorce v vmesniku da bi ljudi zavedli v nategunske provizije. Ne vem zakaj želiš živeti v svetu, kjer je to normalno?
The truth is rarely pure and never simple.

Tilen ::

Ne, ni res. Bankomat ti ponudi dve možnosti. Po fiksnem tečaju ali po tečaju tvoje banke. Samo ti dve možnosti sta. Kdor ne bere pač stisne po fiksnem (slabšem), ker misli, da mu bo njegova banka zaračunala več. Davek na neumnost ali nevednost. Kaj je pa to druga?

Enako, kot ljudje še vedno naivno mislijo, da bodo pri sosedih dobili ne vem koliko boljši menjalni tečaj, kot doma na okencu. Gre za cente, če sploh. Večina se jih pa itak nategne na teh bankomatih.

Ne pravim, da je prav, ampak večina krivde je na uporabniku. Uporabniški vmesnik je tudi v slovenščini!
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Mavrik ::

Tilen je izjavil:

Ne, ni res. Bankomat ti ponudi dve možnosti. Po fiksnem tečaju ali po tečaju tvoje banke. Samo ti dve možnosti sta. Kdor ne bere pač stisne po fiksnem (slabšem), ker misli, da mu bo njegova banka zaračunala več. Davek na neumnost ali nevednost. Kaj je pa to druga?


Daj pokaži sliko besedila, ki se ob tem pojavi no ;) Ko nazadnje kar sem jih uporabljal ni bilo niti približno tako jasno pokazano, niti ni bila opcija za tečaj tvoje banke prikazana na istem nivoju oz. sploh ni bila na isti lokaciji v vmesniku.

Še več, opcija za dvig manj kot 300EUR je bila skrita v podmeniju :)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Tilen ::

Ne vidiš tečaja tvoje banke. Vedeti moraš, da je to boljši tečaj in to možnost izbereš. Potem skoči gor rdeče opozorilo, češ, ali res želite na pamet konverzijo, DA in to je to.

Niti v SMS od tvoje banke potem ne veš, koliko si plačal, ker ti piše odtegljaj v EUR na listeku pa "po tečaju banke". Ampak preračunano je to isti tečaj, kot na okencu v Sloveniji na banki.

Se pa strinjam s tabo, da so nekateri zneski bili v podmeniju. Ne morem pa reči ali je bilo res 300 EUR ali ne. Bilo je pa vsaj 1000 ali 1500 HRK. Pod 1000 HRK se ni dalo dvigniti iz osnovnega menija.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

GregiB ::

@ Tilen... drži zgolj deloma... najprej, predlaga ti ogromno najnižjo količino dviga. Nato ti predlaga konverzijo, v kolikor jo odkloniš, te vpraša, če si ziher, da hočeš obračun v lokalni valuti... tega vprašanja ni, v kolikor izbereš konverzijo. Poleg tega pa imajo za dvig precej višjo maržo (service fee), kot lokalna banka na "bančnem" ATMu... Ampak, kot piše nekdo zgoraj, če želiš živeti v svetu, kjer se takole, sredi ulice in popolnoma "legalno" nateguje neveden folk, ok...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Tilen ::

Ne vem, meni se to ne zdi nateg. Davek na neumnost pa zagotovo.

To je približno tako nateg, kot takrat ko ti Hofer pošlje, da so piščančja nabodala znižana na 2,89 EUR, potem pa drugi dan Lidl, da so njihova po novem 2,6 EUR. V bistvu gre za enako ceno, saj je v lidlovi škatli 10% manj nabodal. Nekdo, ki ni pozoren, tega seveda ne opazi in gre v Lidl, kjer je na papirju ista stvar cenejša.

Lidl nateguje? Seveda ne.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Utk ::

Konverzija je možna tudi v trgovinah in restavracijah, kjer sploh ni nujno, da te kdo vpraša kaj o tem. Pa tudi če te vpraša trgovka, če bi plačal v kunah ali v evrih, kaj ti to pove, a boš tam na blagajni 10 minut razpravljal z njo kaj kaj pomeni, za tabo pa 10 ljudi? Ja, sej nekateri ste morda tudi taki...
Logika ti pa govori, da bo v evrih dražje, pa sploh ni res, ali pa je, odvisno kako obrne stvar trgovka...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

chucki ::

Jaz imam hrvasko bancno kartico od erste bank... 7hrk stroskov na mesec, tako da nimam teh problemov :D
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

GregiB ::

Tilen je izjavil:

Ne vem, meni se to ne zdi nateg. Davek na neumnost pa zagotovo.
Neumnost? Da nekdo ne ve, da ti lokalno drugače pretvorijo eno v aluto v drugo, kot pri tvoji banki? Da je to neumno? Tečaj kune proti € je vendar enak po celem svet... +/- par promilov... Da pa ti pri eni transakciji usekajo maržo, pa da si neumen, če tega ne veš... daj nehaj, no... Neumen je ja tisti, ki to redno dela, četudi je že uvidel, da gre za nateg... tistega, i pa useka prvič pa je neveden.
Pa kot je napisal kolega pod teboj... če jaz ne bi bil ob plačevanju računa v gostilni pozoren prav na ta "nateg", bi bil... "nategnjen" brez, da v to privolim...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

starfotr ::

Tilen pač dela v branži, kjer so nategi nekaj vsakdanjega. ISPji so mojstri prodajanja megle, paketov, storitev na 1001 način. V resnici so pa ni drugega kot poštarji v svetu bitov.

Bankomati euronet so nateg. Scam. Turist trap,če hočete.

Tilen zagovarja dobuček te ameriške firme na račun nevednih ali zavajanih turistov.

K0l1br1 ::

Mu je v krvi. Tako kot zagovarja možnost neizbire pri plačevanju poptveja. Fašizem torej.

Tilen ::

Seveda je izbira pri POP TV. Samo vi je niste v tisti temi dojeli. To pa ne pomeni, da je ni.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

K0l1br1 ::

Itak. Izbira, ki ni izbira. Zlajnano. Amariška demokracija. Ni druge opcije kot opcija 1, vendar to pomeni izbira. Če ti kaj vsilijo, je tudi izbira. Podobno kot pri bankomatih. Očitno je lopovščina način mestanja, pa ste vsi za.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

hojnikb ::

cudno, da se niso kaksne protimonopolne kazni padle na racun proplus bedarije.
#brezpodpisa

Tilen ::

Nekateri operaterji so sedaj ponudili modularne pakete, kjer lahko POP TV odstraniš, če ga ne želiš. Skratka, lahko odstraniš POP in dodaš pr0n.

https://slo-tech.com/forum/t664600/p627...

Lahko tam nadaljujemo o POP TV, da ne bomo smetili tukaj.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Pika na i ::

Saj če se človek v svoji banki pozanima, kako je kaj na tujem s tem dvigovanjem in plačevanjem, mu prijazno povedo, kaj pa kako naj počne kje, s svojimi karticami.
Ampak danes ko vsi že vse najbolje vedo o vsem, je pač tako, da ene šole mal drago stanejo

Op - je pa lepo, da obveščaš.

Anney ::

Vsak bankomat ima opcijo, si je pač treba vzet čas (Tilen ima prav), drugo so pa trgovine (imaš opcijo) in restavracije, tukaj si pa hitro lahko ob par EUR, ampak sej si na dopustu, koj k...c, sam jim dam še dokaj veliko napitnine, in nisem nacionalist, si zaslužijo ti delavci, ker garajo, podpiram pridne ljudi, prav tako v sloveniji ne grem brez napitnine, če sem postrežen na dokaj normalen način, pač to mi je gesta (kar slovenčki nimajo v krvi, kot naprimer tujina).
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

GregiB ::

Pika na i je izjavil:

da ene šole mal drago stanejo
Sem zgolj mnenja, da ni prav, da takšne šole obstajajo. Šolarje je treba učiti, ne nategovati.
@Anney, bil sem pač na HR, vem, da se enako godi tudi na CZ in SK, pa še mnogokje. Proti južnim in katerikolim sosedom nimam popolnoma nič, zgolj na foul play opozarjam
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Tilen ::

Saj jaz ti ne privoščim, da si izgubil denar, da ne bo pomote. Samo težko je krivda samo v bankomatu. To pa moraš priznati, da ni ravno tako.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

lambda ::

Tilen je izjavil:

Ne, ni res. Bankomat ti ponudi dve možnosti. Po fiksnem tečaju ali po tečaju tvoje banke. Samo ti dve možnosti sta. Kdor ne bere pač stisne po fiksnem (slabšem), ker misli, da mu bo njegova banka zaračunala več. Davek na neumnost ali nevednost. Kaj je pa to druga?

A ko greš na pošto plačat brez gotovine in imaš težave, so pa izoriščevalci? Tam pa ni davek na neumnost? Hipokrizija much.

GregiB ::

Tilen je izjavil:

Saj jaz ti ne privoščim, da si izgubil denar, da ne bo pomote. Samo težko je krivda samo v bankomatu. To pa moraš priznati, da ni ravno tako.


Quit the ad hominem... Najprej @ Anney, nisem nacionalist in @ Tilen, jaz nisem ničesar izgubil, ker scam poznam... Vendar zagovarjaš tezo, da je nepoučenega čisto ok nategovati... Na škatlicah čikov so slike rakavih pljuč, o alkoholizmu se neprestano obvešča, preden greš vozit, opraviš izpit iz varne vožnje... zakaj že?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

johanblond ::

Tilen je izjavil:

Ne, ni res. Bankomat ti ponudi dve možnosti. Po fiksnem tečaju ali po tečaju tvoje banke. Samo ti dve možnosti sta. Kdor ne bere pač stisne po fiksnem (slabšem), ker misli, da mu bo njegova banka zaračunala več. Davek na neumnost ali nevednost. Kaj je pa to druga?


To v krepkem tisku ni nujno vedno res. Meni se je (sicer par let nazaj) zgodilo to da me je bankomat vprašal, ko sem že ve odtipkal: Želite opraviti transakcijo ABC HRK (XYZ EUR), vprašanje je bilo namenoma postavljeno tako kot, da je to končna potrditev za transakcijo (oziroma še zadnja možnost da preveriš, če si natipkal pravilno cifro).
Če bi stisnil NE (v Sloveniji bi mi prekinilo transakcijo), bi mi šele ponudilo transakcijo po tečaju banke.
Namenoma je bil postopek peljan tako, da prevara uporabnika.
Seveda je drug postopek, če moraš izbrati ali po fiksnem tečaju ali po tečaju tvoje banke.

Tilen ::

@lambda
V tisti temi smo govorili o dveh stvareh. Ena je bila, da na pošti niso jemali kartic, kar je bilo čudno in so to popravili. Danes se lahko na pošti normalno plačuje s kartico. Druga tema je bila pa provizija pri odkupnini za poštni paket. Tukaj pa se seveda strinjam, da je bila takrat moja napaka in sem plačal po ceniku. Nisem pa seveda pričakoval takšne cene.

@GregiB
Ne ni OK nategovati. Samo tisti bankomati so tudi za slepe in dvomim, da vsak plača provizijo. Se pravi... Kdor pozorno prebere, ugotovi, da ni nateg.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Pika na i ::

No ja, saj smo vsi(verjetno) mnenja, da ni lepo in da se ne sme nategovat. Pa se, vsepovsod.
Za nepoučenost pa ne najdem opravičila.
Če znaš it na Hrvaško (ali kam drugam), se pouči pred odhodom.

lukamagic ::

Anney je izjavil:

sam jim dam še dokaj veliko napitnine, in nisem nacionalist, si zaslužijo ti delavci, ker garajo, podpiram pridne ljudi, prav tako v sloveniji ne grem brez napitnine, če sem postrežen na dokaj normalen način, pač to mi je gesta (kar slovenčki nimajo v krvi, kot naprimer tujina).


Katera tujina že? Avstrijci ne tipirajo ravno radi, Belgijci, Nizozemci, Skandinavci prav tako ne. Kako je lepo posploševati in se trkati po prsih zaradi tistih nekaj evrov..

Zgodovina sprememb…

lambda ::

Vsekakor je jasno, da se je ta praksa široko razpasla. Od Amazona, Paypala, bankomatov do gostiln. Ker se splača. Ne na večini, temveč na tistih nekaj %, ki se zmoti/ne ve. Paypal nastavi konverzijo kot default, potem pa skrije opcijo za nastavitev druge privzete vrednosti zelo globoko v vmesnik. Bankomati delajo kot je opisano.

Zagovarjanje teh praks je precej abotno početje. Saj nihče ne pravi, da niso legalne - zgolj, da so precej grde.

Tilen ::

Vseeno kriviti bankomate za lastne neumnosti je pač malo hecno, se ti ne zdi? To je tako, kot če bi se ves čas vozil v prvi, ker ne veš, kako se menja. Krivil bi prodajalca, da avto ne gre nikamor in ima dvakrat višjo porabo od predpisane. Pebkac, če mene vprašaš.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

IL_DIAVOLO ::

V starih dobrih časih smo v slo evre zamenjali za kune.

Anney ::

lukamagic je izjavil:

Anney je izjavil:

sam jim dam še dokaj veliko napitnine, in nisem nacionalist, si zaslužijo ti delavci, ker garajo, podpiram pridne ljudi, prav tako v sloveniji ne grem brez napitnine, če sem postrežen na dokaj normalen način, pač to mi je gesta (kar slovenčki nimajo v krvi, kot naprimer tujina).


Katera tujina že? Avstrijci ne tipirajo ravno radi, Belgijci, Nizozemci, Skandinavci prav tako ne. Kako je lepo posploševati in se trkati po prsih zaradi tistih nekaj evrov..


Avstijci, nemci, italjani, in še mnogo drugih da lepe napitnine če so postreženi kot se šika (res lepe). Res da ne vsi ampak tisti ki znajo spoštovati delo, sicer pa tema ni o tem. Sam pač rad dam in mi je to veliko vredno in upam da dajo v žep.

Tema pa je o bankomatih, res da si hitro nategnjen, samo vedno imaš opcije. Pač ne klikat kot na poker avtomatu.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

GregiB ::

Tilen je izjavil:

Vseeno kriviti bankomate za lastne neumnosti je pač malo hecno, se ti ne zdi?
Zdej pa resno... si pripravljen priznati, da je potek transakcije nastavljen tako, da izkoristi nevednost uporabnika? Če temu ne pritrdiš, ne vem, kateri EuroNetov ATM si uporabljal... če pa pritrdiš, te pa sprašujem, zakaj je to ok? Folk dviguje svoj pridelan denar. Zakaj se mora pri tem ogibati nategov?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Tilen ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

V starih dobrih časih smo v slo evre zamenjali za kune.

Saj to lahko narediš tudi danes. Samo ni nobene potrebe, da nosiš toliko gotovine ves čas s seboj, če lahko na bankomatu dobiš isto tarifo, kot na okencu.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Utk ::

Tilen je izjavil:

Vseeno kriviti bankomate za lastne neumnosti je pač malo hecno, se ti ne zdi? To je tako, kot če bi se ves čas vozil v prvi, ker ne veš, kako se menja. Krivil bi prodajalca, da avto ne gre nikamor in ima dvakrat višjo porabo od predpisane. Pebkac, če mene vprašaš.

Sej nihče ne poziva k požiganju teh avtomatov, samo k izogibanju in pazljivosti.

Anney ::

Tilen je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

V starih dobrih časih smo v slo evre zamenjali za kune.


Saj to lahko narediš tudi danes. Samo ni nobene potrebe, da nosiš toliko gotovine ves čas s seboj, če lahko na bankomatu dobiš isto tarifo, kot na okencu.


Včasih še boljšo kot v sloveniji.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

GregiB ::

Tilen, zakaj je postopek dviga gotovine na bankomatu Zagreške banke popolnoma drugačen, kot na bankomatu EuroNeta?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Tilen ::

Zato, ker je lahko. Zakaj je iOS drugačen od Android sistema? Zato, ker je lahko.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

GregiB ::

Tilen je izjavil:

Zato, ker je lahko. Zakaj je iOS drugačen od Android sistema? Zato, ker je lahko.
Torej, Euronet te nategne, ker te lahko, ni pa kriv...?!
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Tilen ::

Ne. Spremeni uporabniški vmesnik, kjer se ti zaradi tega, ker si nevešč (neuk) uporabe stroja, narobe poklikal. Bankomat ima enake funkcionalnosti, kot tisti od Zagrebške banke. GUI je pa drugačen, tako kot iOS/Android.

Menjalnik na avtomobilih prav tako ne gre pri vsakem na enak način v vzvratno vožnjo. Kakšne so tvoje možnosti? Da se naučiš ali pa zašaltaš.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

lambda ::

Tilen je izjavil:

Vseeno kriviti bankomate za lastne neumnosti je pač malo hecno, se ti ne zdi?

Pri Paypalu potrebuješ 6 klikov v globino nastavitev po loginu, da prideš do tega, da lahko izklopiš privzeto nastavitev konverzije. Sem ravno to naredil, ker sem prejšnji teden dodal novo kartico (pri kateri je spet "slabša" privzeta nastavitev). V 5 min iskanja nisem našel, zato sem šel iskat navodila na google. Midva očitno poznava te trike in se ne nategneva. Če pa ti npr. 70-letni upokojenki, ki se ji zgodi, da jo bankomat obere za več kot je želela, rečeš da je to davek na neumnost, pa to več pove o tebi kot o njej.

Tilen je izjavil:

Danes se lahko na pošti normalno plačuje s kartico.

V nekaterih poslovalnicah ja, na nekaterih še vedno ne. Koga boš krivil, če boš kdaj plačal v napačni in te uslužbenec ne bo opozoril, da zna biti drago?

Tilen ::

Lambda, še enkrat. Tista tema o pošti ima dva ločena problema in noben (moj) problem v tisti temi se ne nanaša na provizijo dviga. En se nanaša na možnost plačila s kartico (YES/NO), drugi pa na nepoznavanje provizije pri odkupnini, ne pri dvigu.

Odgovor je torej sebe. V kolikor ni možnosti plačila s kartico na pošti, je potrebno narediti dvig (če si komitent) po ceniku in z njim plačati snickers ali paket.

lambda je izjavil:

Če pa ti npr. 70-letni upokojenki, ki se ji zgodi, da jo bankomat obere za več kot je želela, rečeš da je to davek na neumnost, pa to več pove o tebi kot o njej.


Ona je želela 1600 kun po fiksni tarifi in to je tudi dobila.

Sam sicer mislim, da večina sploh ne ve, da je izbrala dražjo možnost. Niso vsi tako finančno pismeni, kot si mi mislimo, kaj šele, da bi znali brati tisto, na kar opozarja bankomat.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

GregiB ::

Tilen je izjavil:

Niso vsi tako finančno pismeni, kot si mi mislimo, kaj šele, da bi znali brati tisto, na kar opozarja bankomat.
Dej, Tilen, ne delaj norca iz sebe... najprej, bankomat zaračunava provizijo za dvig, ki jo drugi bankomati ne in edino opozorilo, ki ga daje je to, da "če ne sprejmeš konverzije, ne veš, koliko te bo usekala tvoja banka"... "You're safe with us" argument, torej...
Prosim, najdi na netu post, ki hvali EuroNet, kako da so fajn ATMi in vedno pri roki... ali pa vpiši v Google EuroNet Scam. Fazit... te bankomati ne obstajajo zato, ker ponujajo pošteno poslovno prakso.
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Tilen ::

Do mene so vedno pošteni ti bankomati. Ne vem, zakaj bi jih grajal.

V kolikor se ti zdi poslovni model dober, lahko kupiš delnice.

Full Name Euronet Worldwide Inc.
Country USA
ISIN US2987361092
Symbol EEFT
Indices NASDAQ Comp.

6/14/2019 9:59:47 PM 158.83USD
1 Month +3.44%
3 Months +14.96%
YTD +55.41%
1 Year +86.05%
3 Years +106.06%
5 Years +240.18%

Lepo rastejo, ni kaj. Tržna kapitalizacija čez 8 milijard USD.

:)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Mavrik ::

Joj Tilen, zdaj pa greš res malo preveč v smer zagovarjanja nategunov. Daj nehi.

Prav tako imam občutek da nisi nikoli niti videl takega bankomata ker ti ni jasno o kakem vmesniku se tu govori.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Tilen ::

Seveda poznam.



Poglej kako lepo opozorilo dobiš na koncu, ko si se že napačno odločil. :)

Lani sem bil na Tenerifih in so Euronet ATM, tako da zagotovo poznam. Je pa res, da se mi tam ni bilo potrebno ukvarjati s konverzijo. Sem se pa srečal z Euronet ATM v Vodicah. Mi je bilo smešno, ker so ga postavili ravno zraven štacune, ki ima odkup zlata.

Skratka, meni se ne zdi sporno. Potrošniki generalno zagotovo profitiramo, saj imamo bolj razvejano mrežo bankomatov in tudi v bolj zakotnih mestih lahko dvignemo denar, kar sicer ne bi mogli. Bankomat ima pač svoj GUI, ki ponuja tudi čisto fer plačilo oziroma konverzijo. Ima večjezičen in razumljiv GUI za tiste, ki jih to zanima.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

safety ::

Včasih mi je bilo smešno ko sem poslušal starejše upokojence, ki so se bali in niso zaupali bankomatom(strojem). Svoje penzije so raje prejemali od poštarja in hodili na bančna okenca. Sedaj jih razumem in vidim, da so imeli prav. Previdnost ni odveč.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predplačniška visa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15037918 (16074) sbawe64
»

Euronet bankomati, očitno prihajajo k nam :( (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18224258 (13268) CyberPunk
»

Dvig na bankomatu na Hrvaškem, kreativna vprašanja banksterjev.

Oddelek: Loža
163303 (2361) krneki
»

Menjalni Tecaji Euri v Kune.

Oddelek: Loža
326646 (4446) OvCa77
»

Dvig kun na hrvaškem bankomatu (Banka koper)

Oddelek: Loža
167052 (6423) Tarzan

Več podobnih tem