» »

Nikoli ne najemite sobe na rakovi jelši

Nikoli ne najemite sobe na rakovi jelši

Marko84 ::

Malo izkušenj je dobro, da delim z vsemi.

Moja zgodba je sledeča, iskal sem primerno sobo oz. stanovanje, kar bi prej dobil. Slabo izkušnjo sem imel na rakovi jelši v Ljubljani. Vse je izgledalo lepo in prav, prvi dan ko sem šel spat pa norišnica. Začel sem se praskat kot nor. Imeli so talno gretje, polno vlage, komarjev ko drek, stene pa so od blizu smrdele po švicu (dobesedno) in rahlo po cigaretah.

Ker sem imel v tem letu več selitev, še eno v trzinu med drugim pri neki starejši gospe, sem izvedel da je imela težave z garjami v sobi. Zato sem poznal občutek, ki je bil identičen na rakovi jelši nekaj mesecev kasneje. Če boste opazili, da vas nenormalno srbi ali se morate zato ponoči celo tuširat, čimprej ven od tam.

Ko sem prišel domov sem po dveh dneh rešil problem s tem da sem si naredil kopel, vrgel noter sodo bikarbono in se očistil z antibakterijskim milom, vso posteljnino, vključno z nadvložkom zaradi hrbtenice pa sem opral na 95C in potem posušil v sušilcu. Pouštre, rjuho vse komplet na 95C.

Za kožo so mi pomagale antiage kreme za obraz, drage ko pes, ampak odlične. Fora je v tem, da ta nadloga res ne gre na noben način stran, težava na rakovi jelši pa je bila, da je bila stopnja srbenja maksimalna, kar si sploh lahko predstavljaš, da obstaja.

Tako, da ne vem, kakšne izkušnje imate drugi s temi stvarmi, ampak prvo kot prvo, ne najemat nikoli ničesar na rakovi jelši. Drugo pa, če boste imeli podobne probleme s srbenjem, zamenjat okolico, in seveda vse razkužit. Drugače pa glede sob po sloveniji, katastrofa kaj vse prodajajo in kakšen svinjak imajo nekateri ljudje.

cccc ::

Ok, Rakova jelša se sicer res sliši kot ena tipična čefedraj četrt, ampak verjetno zaradi ene slabe izkušnje ne moreš zaključiti, da ima cela Rakova jelša garje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cccc ()

kr3ten ::

Mene zanima, če kdo ve za kaki izdelek s katerim bi pošprical žimnico, da bi jo razkužil. Me malo zmrazi ko pomislim koliko raznovrstnih tekočin je v njej od predhodnikov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kr3ten ()

LeQuack ::

A niso v Rakovi samo črnogradnje?
Quack !

Ganon ::

Si pa prišel do izvrstnega zaključka. :))

Bom povedal nekaj v tvojem stilu. Poznam enega kretena iz Ljubljane. Nauk: vsi Ljubljančani so kreteni, ne družite se z njimi.

korenje3 ::

Na rakovi jelši oddajajo sobe raznim kamijonistom, delavcem iz juga ipd...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

#000000 ::

LeQuack je izjavil:

A niso v Rakovi samo črnogradnje?


Mislm da je zoki omogočil, oz je EU prispevala nekaj 10% da se zgradi kanalizacija, ker vse ostalo so imeli, mislim da si vse gradnje legalizirali dobili uradno štrom, so morali pa seveda plačat komunalni prispevek, in s tem pride tudi pravica do štroma, vodo pa mislm da so imeli še od nekdaj.

Ne verjemem da je sploh kaka hiša ostala črna gradnja, ali pa je v postopku legalizacije ravno zdaj.

chucki ::

Kaj je to kaksno migrantsko naselje ali kako? No sicer wiki napise, da je to nekaksen geto

Rakova Jelša in Sibirija sta edini soseski v Ljubljani z večinskim neslovenskim prebivalstvom. Nastali sta s priseljevanjem prebivalstva iz območja nekdanje Jugoslavije od sedemdesetih let dalje. Proces priseljevanja prebivalstva iz nekdanje Jugoslavije v Slovenijo in Ljubljano ter nastajanje etničnih četrti kot je Rakova Jelša je zanimivo iz socioekonomskega vidika značilnosti prebivalstva. Anketiranje lokalnega prebivalstva razkriva tudi zadovoljstvo s kvaliteto bivalnega okolja a hkrati nakazuje problematiko integracije priseljencev v novo okolje.[1]
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

korenje3 ::

V bistvu je migrantsko naselje, sam da niso to ljudje ki migrirajo iz juga v slovenijo, ampak iz slovenije v švico, nemčijo.
wikipedia ima pa čisto zgrešeni opis.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

vostok_1 ::

Ugh. Rakova jelša je res slum ljubljane.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Pika na i ::

Garje se dobijo tudi v centru Ljubljane.
Kok ste stari?

korenje3 ::

vostok_1 je izjavil:

Ugh. Rakova jelša je res slum ljubljane.


slum je šiška pa fužine.
rakova jelša je res jugo naselje, sam imajo pa dosti denarja, velike parcele in dobre avte. bistveno več kot drugje po ljublani. prevsem zaradi migrantskega dela v švici, nemčiji, avstriji...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: LeQuack ()

LeQuack ::

korenje3 je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Ugh. Rakova jelša je res slum ljubljane.


slum je šiška pa fužine.
rakova jelša je res jugo naselje, sam imajo pa dosti denarja, velike parcele in dobre avte. bistveno več kot drugje po ljublani. prevsem zaradi migrantskega dela v švici, nemčiji, avstriji...


Se pravi če nekaj več zaslužiš se lahko preseliš iz Fužin v Rakovo?
Quack !

Utk ::

korenje3 je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Ugh. Rakova jelša je res slum ljubljane.


slum je šiška pa fužine.
rakova jelša je res jugo naselje, sam imajo pa dosti denarja, velike parcele in dobre avte. bistveno več kot drugje po ljublani. prevsem zaradi migrantskega dela v švici, nemčiji, avstriji...

To veliko pojasni o tebi...
Ampak nisi čisto natančen...veliko denarja se zasluži na poti od BIH do Švice, ne pa v Švici. Tist, ki je veliko zaslužil v Švici, se ne vrača v Rakovo jelšo.

#000000 ::

Glede Rakove Jelše bi se dalo govorit marsikaj, prvo to že zdavnaj ni več kao barakarsko naselje, zdej je v RJ infrastruktura NOVA, dejanasko, poznam celo nekaj folka ki tam biva, pač tastari so zaćel, pomrli ali odšli nazaj v rodni kraj uživat penzijo,nekatere hiše so celo prave vile, na MIVKI ki je ne vem če 70 metrov ločena (samo čez mostiček) je zraslo pravo naselje bolj ali manj elite iz mugelj, preko puta (trnovska vrata) stanuje instagram prezidente Borut Pahor, trnovo kao velja za bolj drago zadevo je tudi na 100m zračne linije, Murgle nekje 300m zračne.

Dočim Fužine so pesem zase, tam živi ne vem peta generacija prišlekov iz EX Yuge, kriminala skoraj ni več, enako Štepanjsko naselje, poznam kr nekaj folek aki biva na omenjenih lokacijah, pa so še vsi živi, in jim niso vse pokradli iz stanovanj ko so šli v Službo.

Edit: aja je pa pravilo da za vsa ta naselja bolj pride prav če znaš vsaj enega od jezikov bivše Yuge, meni ni problem ker znam skoraj vse razen, Hrvaščine v2 ki se je rodila posle 91.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

korenje3 ::

Utk je izjavil:

korenje3 je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Ugh. Rakova jelša je res slum ljubljane.


slum je šiška pa fužine.
rakova jelša je res jugo naselje, sam imajo pa dosti denarja, velike parcele in dobre avte. bistveno več kot drugje po ljublani. prevsem zaradi migrantskega dela v švici, nemčiji, avstriji...

To veliko pojasni o tebi...
Ampak nisi čisto natančen...veliko denarja se zasluži na poti od BIH do Švice, ne pa v Švici. Tist, ki je veliko zaslužil v Švici, se ne vrača v Rakovo jelšo.


se se, ker poznam kar nekaj ljudi na rakovi jelši.
iz švice hodijo med dopusti ipd. ponavadi delajo starši v švici, otroci so pa doma.

LeQuack je izjavil:

korenje3 je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Ugh. Rakova jelša je res slum ljubljane.


slum je šiška pa fužine.
rakova jelša je res jugo naselje, sam imajo pa dosti denarja, velike parcele in dobre avte. bistveno več kot drugje po ljublani. prevsem zaradi migrantskega dela v švici, nemčiji, avstriji...


Se pravi če nekaj več zaslužiš se lahko preseliš iz Fužin v Rakovo?


težko, ker za tistih 100kEUR ki jih dobiš za stanovanje v fuđinah ne moreš niti približno kupit hiše za 500kEUR na rakovi.

#000000 je izjavil:

Glede Rakove Jelše bi se dalo govorit marsikaj, prvo to že zdavnaj ni več kao barakarsko naselje, zdej je v RJ infrastruktura NOVA, dejanasko, poznam celo nekaj folka ki tam biva, pač tastari so zaćel, pomrli ali odšli nazaj v rodni kraj uživat penzijo,nekatere hiše so celo prave vile, na MIVKI ki je ne vem če 70 metrov ločena (samo čez mostiček) je zraslo pravo naselje bolj ali manj elite iz mugelj, preko puta (trnovska vrata) stanuje instagram prezidente Borut Pahor, trnovo kao velja za bolj drago zadevo je tudi na 100m zračne linije, Murgle nekje 300m zračne.

Dočim Fužine so pesem zase, tam živi ne vem peta generacija prišlekov iz EX Yuge, kriminala skoraj ni več, enako Štepanjsko naselje, poznam kr nekaj folek aki biva na omenjenih lokacijah, pa so še vsi živi, in jim niso vse pokradli iz stanovanj ko so šli v Službo.

Edit: aja je pa pravilo da za vsa ta naselja bolj pride prav če znaš vsaj enega od jezikov bivše Yuge, meni ni problem ker znam skoraj vse razen, Hrvaščine v2 ki se je rodila posle 91.


res je. tam kjer so hišna naselja so draga naselja. recimo rudnik, trnovo, ... mirna okolica, velike parcele.

recimo na jurčkovi cesti do leclerca... včasih je bilo na mestu lerclerca smetišče, na uni cesti pa skoraj nobenih hiš. tisti ki so tam bival v času smetišča se jim samo smeji, ker so vrednosti parcel zrasle za faktor 100, percele pa velike po nekaj 1000m2.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

#000000 ::

Korenček, celo sodniki stanujejo na jurčkovi oz imajo tam hiše, sem srečal Aleša preddcednika okrožnega sodišča v LJ in ženo ter mulce na sprehodu, mislm da če pogledaš malo globlje, nobeno naselje ni imuno na razvoj generacij, vsaj ne v LJ.

Morda bo tudi Möllenbeck v Belgiji ratal enkrat vsaj normalno za bivat normalnim, za kar zdej ne bi dal roke v ogenj.

Cene so pa tko itak pri nas napuhane bolj kot USA realestate balon v najboljših časih,

LeQuack ::

#000000 je izjavil:

Glede Rakove Jelše bi se dalo govorit marsikaj, prvo to že zdavnaj ni več kao barakarsko naselje, zdej je v RJ infrastruktura NOVA, dejanasko, poznam celo nekaj folka ki tam biva, pač tastari so zaćel, pomrli ali odšli nazaj v rodni kraj uživat penzijo,nekatere hiše so celo prave vile, na MIVKI ki je ne vem če 70 metrov ločena (samo čez mostiček) je zraslo pravo naselje bolj ali manj elite iz mugelj, preko puta (trnovska vrata) stanuje instagram prezidente Borut Pahor, trnovo kao velja za bolj drago zadevo je tudi na 100m zračne linije, Murgle nekje 300m zračne.

Dočim Fužine so pesem zase, tam živi ne vem peta generacija prišlekov iz EX Yuge, kriminala skoraj ni več, enako Štepanjsko naselje, poznam kr nekaj folek aki biva na omenjenih lokacijah, pa so še vsi živi, in jim niso vse pokradli iz stanovanj ko so šli v Službo.

Edit: aja je pa pravilo da za vsa ta naselja bolj pride prav če znaš vsaj enega od jezikov bivše Yuge, meni ni problem ker znam skoraj vse razen, Hrvaščine v2 ki se je rodila posle 91.


A ni tko da je večina hiš brez fasad tam?
Quack !

vostok_1 ::

V fužinah ali šiški je mogoče mal večja šansa, da te štihnejo, ni pa to ravno nek zrukan slum. Rakova jelša pa me spominja bolj na, napol civilizirano ciganija-style sosesko. No offense intended.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

#000000 ::

LeQuack je izjavil:

#000000 je izjavil:

Glede Rakove Jelše bi se dalo govorit marsikaj, prvo to že zdavnaj ni več kao barakarsko naselje, zdej je v RJ infrastruktura NOVA, dejanasko, poznam celo nekaj folka ki tam biva, pač tastari so zaćel, pomrli ali odšli nazaj v rodni kraj uživat penzijo,nekatere hiše so celo prave vile, na MIVKI ki je ne vem če 70 metrov ločena (samo čez mostiček) je zraslo pravo naselje bolj ali manj elite iz mugelj, preko puta (trnovska vrata) stanuje instagram prezidente Borut Pahor, trnovo kao velja za bolj drago zadevo je tudi na 100m zračne linije, Murgle nekje 300m zračne.

Dočim Fužine so pesem zase, tam živi ne vem peta generacija prišlekov iz EX Yuge, kriminala skoraj ni več, enako Štepanjsko naselje, poznam kr nekaj folek aki biva na omenjenih lokacijah, pa so še vsi živi, in jim niso vse pokradli iz stanovanj ko so šli v Službo.

Edit: aja je pa pravilo da za vsa ta naselja bolj pride prav če znaš vsaj enega od jezikov bivše Yuge, meni ni problem ker znam skoraj vse razen, Hrvaščine v2 ki se je rodila posle 91.


A ni tko da je večina hiš brez fasad tam?


Nebi vedel, ma mislim da ene ni v cgelu izvedbi, vsaj koker sem se zadnjič nekje dva meseeca najzaj tam preko peljal.

Treba vedet da nataliteta ki tam živi, največ da na zunanjost, tako hiš, kot osebno, zato tam zlahka srečaš folk obut u zlate patike al pa je kanarinac sedu ne njuhov ćevelj. Men je to malo smešno, ampak tko pač je.

Tko je blo v koncu 90ih na fužinama, gobica, zlatni lanac ipd. še magnifico je mel pesem o tem, danes si je nebi verjetno upal u stožicama ponoviti :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

borisk ::

vostok_1 je izjavil:

V fužinah ali šiški je mogoče mal večja šansa, da te štihnejo, ni pa to ravno nek zrukan slum. Rakova jelša pa me spominja bolj na, napol civilizirano ciganija-style sosesko. No offense intended.


Možnost da te danes kjerkoli štihnejo je manjša kot da vtrofiš na lotu..

pa brez potrebe limaš svojim postom trobesedne angleške fraze, ker ne dodajo h kredibilnosti tebe ali tvojih postov...

bambam20 ::

vostok_1 je izjavil:

Ugh. Rakova jelša je res slum ljubljane.



Cesta dveh cesarjev, ki je streljaj stran je tudi ciganija.

korenje3 ::

vostok_1 je izjavil:

V fužinah ali šiški je mogoče mal večja šansa, da te štihnejo, ni pa to ravno nek zrukan slum. Rakova jelša pa me spominja bolj na, napol civilizirano ciganija-style sosesko. No offense intended.


prvo moraš biti tam, da lahko pišeš. ker vidim da pišeš samo bedarije.

razlika med cigani in temi na rakovi je v tem da tile na rakovi delajo in se vozijo z avti vrednimi 100kEUR.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

harvey ::

Pika na i je izjavil:

Garje se dobijo tudi v centru Ljubljane.
Kok ste stari?

Garje dobiš povsod, samo nekje je večja, drugje pa manjša verjetnost. Odvisno pa je predvsem od vedenja - spanje in souporaba posteljnine, brisače, ipd....
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

MasterTade ::

korenje3 je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

V fužinah ali šiški je mogoče mal večja šansa, da te štihnejo, ni pa to ravno nek zrukan slum. Rakova jelša pa me spominja bolj na, napol civilizirano ciganija-style sosesko. No offense intended.


prvo moraš biti tam, da lahko pišeš. ker vidim da pišeš samo bedarije.

razlika med cigani in temi na rakovi je v tem da tile na rakovi delajo in se vozijo z avti vrednimi 100kEUR.



Sem bil zadnjič tam okoli in iskreno povedano ne vem o čem govoriš. Razen če je kje kak poseben predel kjer so te "bogataši". Kraja res ne bi označil za slum, veliko bajt je sicer brez okusa, šara navlečena naokrog, vozni park nič posebnega. Tja ne bi šel gradit v glavnem
Mors omnia aequat

cccc ::

Za balkansko rajo je najpomembnejše, da je vozni park "luksurioren". Četudi vsak dan jedo konzerve. Lol

korenje3 ::

MasterTade je izjavil:

korenje3 je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

V fužinah ali šiški je mogoče mal večja šansa, da te štihnejo, ni pa to ravno nek zrukan slum. Rakova jelša pa me spominja bolj na, napol civilizirano ciganija-style sosesko. No offense intended.


prvo moraš biti tam, da lahko pišeš. ker vidim da pišeš samo bedarije.

razlika med cigani in temi na rakovi je v tem da tile na rakovi delajo in se vozijo z avti vrednimi 100kEUR.



Sem bil zadnjič tam okoli in iskreno povedano ne vem o čem govoriš. Razen če je kje kak poseben predel kjer so te "bogataši". Kraja res ne bi označil za slum, veliko bajt je sicer brez okusa, šara navlečena naokrog, vozni park nič posebnega. Tja ne bi šel gradit v glavnem


Kakšna šara?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj se hiše gradijo ob cesti?

Oddelek: Loža
273256 (2080) m0LN4r
»

Izvor imen predelov v Ljubljani (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8815842 (12100) StarMafijec
»

Arhitekturna zasnova Rakova Jelša II

Oddelek: Loža
263776 (2581) DOOM_er
»

Skupinska tožba zoper Facebook gre naprej

Oddelek: Novice / Tožbe
65533 (3861) Jupito
»

ADSL tudi brez ISDN-a

Oddelek: Omrežja in internet
71083 (888) pozorhudmaček

Več podobnih tem