» »

Korektno podati odpoved

Korektno podati odpoved

«
1
2

lifeworkbala ::

V trenutni službi postajajo razmere delodajalec-uslužbenci nevzdržne (vsakodnevni mobing, neizplačevanje/nezmožnost koriščenja nadur, vsakodnevno podaljševanje, potrebno delanje od doma), skratka ni mi ok. Dovolj jamranja. :D

Torej želim korektno podati odpoved, saj se zavedam, da je Slovenija in nasploh svet majhen in da moremo pustiti odprta vrata.

Zanima me, na kakšen način ste dali odpoved ter ali ste navedli razloge za odpoved? Iščem kakšen dober primer.

Hvala

stajerckozu ::

Napisi odpoved na en list. Odpovedni rok zacne veljati nasledni dan. Ce mu bos dal list u ponedeljek zacne veljati v torek. Preberi se enkrat svojo ppgodbo in v cash odpovednega roka se drzi svojih ppgodbenih obveznosti. Nadur ti v tem casu ni treba delati, ti pa po zakonu pripada da v casu odpovednega roka pokoristis naduure in delez dopusta ki ti je ostal.

Srecno

otago ::

Odpovedi, zamenjave sluzb so postale ze precej stalnica.. kakor vidim med svojimi kolegi. Delodajalci ne bi smeli biti preseneceni.

Ni ti potrebno napisati vzrokov za odpoved. Lahko pa navedes burnout, new age sprememba zivljenjske filozofije, vec casa z družino, torej razlogi, kjer direktno ne krivis delodajalca.

Daj odpoved, povej da bi rad izkoristil dopust, nadure. Morebiti bos samo se kak teden moral oddelati. Lahko poves, da si pripravljen uvajati novega sodelavca v odpovednem roku itd...

FrRoSt ::

ZADEVA: SPORAZUMNA ODPOVED DELOVNEGA RAZMERJA

Zaradi nevzdržnih razmer na delavnemmestu, ... prosim za sporazumno odpoved. ;)

Pošlješ po e-poši, dir, kadrovniku ... in še komu... da imaš priče....
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

DC- ::

Najbolj pomembno je, da zaključiš svoje naloge in jih primerno predaš.

V odpovedu imaš dva tipa ljudi

  • Fuck it, grem na dopust in grem v nov job

  • Rad bi korektno zaključil in ostal v dobrih odnosih



Osebno najbolj cenim tiste, ki so mi predali svoje naloge, poskrbeli za svoje odprte taske, povabili kolege na pijačo in odšli.

K0l1br1 ::

V primeru kritičnega delodajalca je pomembno, da ločiš sporazumno "odpoved" od redne odpovedi. In da ko predlagaš sporazumno "odpoved", da istočasno napišeš, da v primeru, da ne bi bilo dogovora, vlagaš tudi redno odpoved z rednim odpovednim rokom

MadMicka ::

Res me zanima, zakaj odgovarjate na preprosto vprašanje, če pa nimate pojma? Prvič, sporazumna odpoved ne obstaja, drugič, ni res, da v času odpovednega roka ne rabiš delati nadur, ipd.

Pač napišeš spodaj podpisani ta in ta podajam redno odpoved pogodbe o zaposlitvi. Dopiši še da želiš koristiti pripadajoči letni dopust. Razlog ne rabiš navajati, če ga pa želiš, recimo slabe razmere ta in ta problematičen šef, pa seveda to lahko dopišeš. Zadevo oddaš v dveh izvodih v tajništvu, na en izvod ti morajo potrditi prejem in ti ga vrniti. Poglej v pogodbo, koliko znaša odpovedni rok in potem pač veš, kdaj ti preneha delovno razmerje.

Furbo ::

lifeworkbala je izjavil:

V trenutni službi postajajo razmere delodajalec-uslužbenci nevzdržne (vsakodnevni mobing, neizplačevanje/nezmožnost koriščenja nadur, vsakodnevno podaljševanje, potrebno delanje od doma), skratka ni mi ok. Dovolj jamranja. :D

Torej želim korektno podati odpoved, saj se zavedam, da je Slovenija in nasploh svet majhen in da moremo pustiti odprta vrata.

Zanima me, na kakšen način ste dali odpoved ter ali ste navedli razloge za odpoved? Iščem kakšen dober primer.

Bolj ko vas jebejo, bolj se vam srce trese zanje. Facepalm.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

          ::

MadMicka je izjavil:

Res me zanima, zakaj odgovarjate na preprosto vprašanje, če pa nimate pojma? Prvič, sporazumna odpoved ne obstaja, drugič, ni res, da v času odpovednega roka ne rabiš delati nadur, ipd.

Pač napišeš spodaj podpisani ta in ta podajam redno odpoved pogodbe o zaposlitvi. Dopiši še da želiš koristiti pripadajoči letni dopust. Razlog ne rabiš navajati, če ga pa želiš, recimo slabe razmere ta in ta problematičen šef, pa seveda to lahko dopišeš. Zadevo oddaš v dveh izvodih v tajništvu, na en izvod ti morajo potrditi prejem in ti ga vrniti. Poglej v pogodbo, koliko znaša odpovedni rok in potem pač veš, kdaj ti preneha delovno razmerje.


Tako je, nobenega razloga ni potrebno navajati. Če želiš postopati korektno, potem ustrezno poskrbi za predajo svojih poslov.

zobnik ::

Najprej se poskusi dogovorit o višji plači, boljši delovnih pogojih ko nato delodajalec ne bo pristal, daš odpoved ....

styrian ::

Najprej si poišči drugo službo, pa potem daj odpoved.

K0l1br1 ::

MadMicka je izjavil:

napišeš spodaj podpisani

Kot da bralec ne bi vedel, kdo mu pošilja, če tega starinskega in nepotrebnega uvoda ne bi bilo. Kot da smo 1920.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

kr3ten ::

V odpovedi napiši zgolj, da je premajhno razmerje med vloženim trudom/časom in plačilom.

K0l1br1 ::

V bistvu ja lahko preveliko, pa ni zadovoljen, da ga plačajo več kot si v resnici zasluži. Je pač preveč pošten za to firmo.

FrRoSt ::

MadMicka je izjavil:

Res me zanima, zakaj odgovarjate na preprosto vprašanje, če pa nimate pojma? Prvič, sporazumna odpoved ne obstaja, drugič, ni res, da v času odpovednega roka ne rabiš delati nadur, ipd.

Pač napišeš spodaj podpisani ta in ta podajam redno odpoved pogodbe o zaposlitvi. Dopiši še da želiš koristiti pripadajoči letni dopust. Razlog ne rabiš navajati, če ga pa želiš, recimo slabe razmere ta in ta problematičen šef, pa seveda to lahko dopišeš. Zadevo oddaš v dveh izvodih v tajništvu, na en izvod ti morajo potrditi prejem in ti ga vrniti. Poglej v pogodbo, koliko znaša odpovedni rok in potem pač veš, kdaj ti preneha delovno razmerje.

Menda je Sporazumna Odpoved PLOD Znanstvene Fantastike, ali kako!? :)):)):))

Noben mesec ti NI treba delati nadur, če ne podaš pisnega soglasja!! 8-)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

janezvalva ::

ne rabiš komplicirat. na kadrovski so navajeni, ljudje prihajajo in odhajajo vsak dan.

napišeš, suhoparno, svoje ime in priimek, roj. datum, naslov in da prosiš za sporazumno odpoved iz tega in tega delovnega mesta.

če te vprašajo zakaj, rečeš, da si našel drugo službo.
če te vpašajo katero, rečeš, da ne poveš.
če te vprašajo, če te je kaj motilo pri njih rečeš "ne".

potem ti bodo še povedali kaj moraš še narediti iz pogodbenih obveznosti, in to je to.


itak je samo služba.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

bbbbbb2015 ::

lifeworkbala je izjavil:

V trenutni službi postajajo razmere delodajalec-uslužbenci nevzdržne (vsakodnevni mobing, neizplačevanje/nezmožnost koriščenja nadur, vsakodnevno podaljševanje, potrebno delanje od doma), skratka ni mi ok. Dovolj jamranja. :D

Torej želim korektno podati odpoved, saj se zavedam, da je Slovenija in nasploh svet majhen in da moremo pustiti odprta vrata.

Zanima me, na kakšen način ste dali odpoved ter ali ste navedli razloge za odpoved? Iščem kakšen dober primer.

Hvala


Torej, jaz na tvojem mestu ne bi dajal odpovedi, dokler ne bi imel zasigurane druge službe. Kot drugo, ko boš dajal odpoved, navedeš, da si sprejel drugo, bolje plačano delovno mesto.

"drugo, bolje plačano" so argumenti, ki vedno prevagajo in nihče ti ne bo težil. Vendar če boš rekel,da greš na drugo delovno mesto, bolje plačano, pa dejansko ti tega nimaš, je pa to laž, Slovenija je majhna, vedei bodo, da si se zlagal, ne delaj tega.

bbbbbb2015 ::

MadMicka je izjavil:

Res me zanima, zakaj odgovarjate na preprosto vprašanje, če pa nimate pojma? Prvič, sporazumna odpoved ne obstaja, drugič, ni res, da v času odpovednega roka ne rabiš delati nadur, ipd.


Sporazumna odpoved seveda obstaja. Jaz sem nazadnje odšel s sporazumno odpovedjo. Preprosto povedano, v pogodbi o sodelovanju (ni bila to delovna pogodba) je bil kup enih členov, kjer lahko nalogodajalec od tebe zahteva škodo in garancijo in bla bla bla. Po drugi strani, če mi oni odpovejo, jaz lahko zahtevam "indemnity", poslovno škodo in kup enih stvari. Kar mimogrede je v mojem primeru zneslo čez 50.000 €. Jaz pa njim odgovornost do 2 mio € dvojno dobo trajanja pogodbe (ki je trajala 2 leti).

Praktično nismo mogli iti narazen drugače kot sporazumno. Sporazumne odpovedi o prekinitvi delovne pogodbe se ponavadi sklepajo npr. če imaš odpovedni rok 3 mesece, ti bi pa rad nekam šel že v roku 30 dni.

K0l1br1 ::

Obstaja sporazum o prenehanju veljavnosti pogodbe o zaposlitvi.
Odpoved je enostranski akt delavca ali delojalca.
Po kmečko pa se reče tudi sporazumna odpoved, kar pa seveda ne obstaja.

Direkt iz zakona, kaj obstaja in kaj ne obstaja (tisto, kar spodaj ne piše).
Pogodba o zaposlitvi preneha veljati:
- s potekom časa, za katerega je bila sklenjena,
- s smrtjo delavca ali delodajalca - fizične osebe,
- s sporazumom,
- z redno ali izredno odpovedjo,

- s sodbo sodišča,
- po samem zakonu, v primerih, ki jih določa ta zakon,
- v drugih primerih, ki jih določa zakon.


Pa ni prekinitev, temveč je prenehanje.
Tudi ni delovna pogodba, temveč je pogodba o zaposlitvi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

bbbbbb2015 ::

K0l1br1 je izjavil:

V bistvu ja lahko preveliko, pa ni zadovoljen, da ga plačajo več kot si v resnici zasluži. Je pač preveč pošten za to firmo.


Morda ni vse v poštenosti.

Spominjam se enega tečaja za podatkovno bazo INFORMIX (20+ let nazaj). Šel sem normalno na tečaj, nakar se moj šef odloči, da bo šel z mano. Kaj je mislil, ne vem. Morda je imel občutek, da nas bo bolje komandiral, ko bo vedel, kako razvoj aplikacij poteka.

Drugače on je bil ekonomist in ni imel tri čiste o programiranju.

Tečaj je bil 5 dnevni. Prvi dan smo morali narediti eno data-entry formo, nekih 20 polj, z nekimi pogoji za kontrolo vnosa. Imeli smo 20 minut časa, jaz sem to naredil v 10+ minutah, večina ostalih tudi v tem času- Moj šef ni spravil niti dveh gumbov "OK" in "Prekini" na ekran, kamoli da bi gumba sploh kaj delala.

Ko ju je spravil na ekran, nista nič delala, ker do poslovne logike zadaj še sploh ni uspel priti. Za to je rabil mislim da do 12h - do pavze časa (torej več kot 4 ure).

Vsi smo ga namerno pustili, da se malo pomuči. Nihče mu ni pomagal, sam pa ni prosil za pomoč.

Drugi dan ga na šolanje ni bilo več.

Efekt je bil ta, da smo od takrat imeli mir pred njim, do takrat je včasih zahteval stvari v nerazumno kratkem času. Ta tečaj mu je dal malo vpogled, da to ni trivialno delo in če nisi kreativen in natančen hkrati - aplikacija ne dela.

Včasih je torej samo to - šefi nimajo pojma o razvoju aplikacij.

Zgodovina sprememb…

trako ::

bbbbbb2015 je izjavil:

lifeworkbala je izjavil:

V trenutni službi postajajo razmere delodajalec-uslužbenci nevzdržne (vsakodnevni mobing, neizplačevanje/nezmožnost koriščenja nadur, vsakodnevno podaljševanje, potrebno delanje od doma), skratka ni mi ok. Dovolj jamranja. :D

Torej želim korektno podati odpoved, saj se zavedam, da je Slovenija in nasploh svet majhen in da moremo pustiti odprta vrata.

Zanima me, na kakšen način ste dali odpoved ter ali ste navedli razloge za odpoved? Iščem kakšen dober primer.

Hvala


Torej, jaz na tvojem mestu ne bi dajal odpovedi, dokler ne bi imel zasigurane druge službe. Kot drugo, ko boš dajal odpoved, navedeš, da si sprejel drugo, bolje plačano delovno mesto.

"drugo, bolje plačano" so argumenti, ki vedno prevagajo in nihče ti ne bo težil. Vendar če boš rekel,da greš na drugo delovno mesto, bolje plačano, pa dejansko ti tega nimaš, je pa to laž, Slovenija je majhna, vedei bodo, da si se zlagal, ne delaj tega.


Iskati delo, medtem ko še imaš službo, ni najenostavneje. Jaz sem moral kar nekaj razgovorov izpustiti, ker mi časovno pač ni zneslo. Ko sem novo službo dobil, dal odpoved pri starem delodajalcu pa se je izkazalo, da je nova služba ene 100x slabša od prejšnje. Kolega je imel poln kufr šefa, dal odpoved, v enem mescu dobil super službo, ker se je posvetil le iskanju. Poleg tega dosti deladojalcem pač ni v interesu čakati 1, 2 meseca, da tebi odpovedni rok poteče, da se ti prilagajajo z razgovori (do neke mere že) itd.

joze67 ::

Če delodajaec ne razume teh osnov, še marsičesa drugega ne bo.

lifeworkbala ::

zobnik je izjavil:

Najprej se poskusi dogovorit o višji plači, boljši delovnih pogojih ko nato delodajalec ne bo pristal, daš odpoved ....

Tudi če bi dobil 1x večjo plačo kot jo imam sedaj, ne bi hotel ostati pri tem delodajalcu, preprosto zato ker se razmere ne bodo spremenile.


styrian je izjavil:

Najprej si poišči drugo službo, pa potem daj odpoved.

Sem že poskušal, pa sem tako kot ostali ugotovil, da ni tako enostavno hoditi na druge razgovore in tudi zaradi razmeroma dolgega odpovednega roka.


------------
Torej najprej sporazum o prenehanju veljavnosti pogodbe o zaposlitvi, v kolikor sporazuma ne bo, pa odpoved.
Bom navedel da sem v odpovednem roku pripravljen uvajati sodelavca.

Se strinjam, je samo služba, ampak kakorkoli obrnemo, Slovenija je premala da bi si zapirali vrata. :)

Furbo ::

Zakaj bi hotel odprta vrata v zanič službo?

Zato ker takole kot mokri cucki odhajate iz službe, se to nadaljuje.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Mavrik ::

Furbo je izjavil:

Zakaj bi hotel odprta vrata v zanič službo?


Hočeš imeti odprta vrata v vredu službo. Prav nič ne pridobiš če se skregaš z ljudmi na trenutni firmi - rečeš da greš in to je to. Brzdanje čustev je uporabna veščina.

(Aja, pa če daješ odpoved, potem to (še) ni "sporazumna" odpoved. Postane lahko če se delodajalec odloči s tabo pogajati okoli pogojev.)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

dottor ::

Sam sem napisal odpoved brez vzrokov in v njen napisal da če je le možno želim izkoristiti nadure in sorazmerni delež dopusta. Delal sem še 2 tedna in 2 tedna bil doma. Ko so me vprašali zakaj grem, sem jim le odgovoril da sem našel drugo službo. Ko sem zaključil z odpovednim rokom (naneslo je na petek) in prinesel zadnji dna nazaj službeno kartico sem v ponedeljek že delal pri novem delodajalcu. Zelo enostavno brez kakršnih koli komplikacij.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

A. Smith ::

Ena pomembna malenkost, ki tukaj ni bila toliko izpostavljena.

Marsikatero podjetje delavca še rabi in želi zavlačevati odpovedni rok. Zato je nujno, da se na dokument napiše, kdaj je bila odpoved vročena in da se nekdo (kadrovska služba) na drugi izvod, ki ga zaposleni natisne zase, podpiše. Če sem se kje zmotil, me seveda popravite.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Furbo ::

Ja, definitivno natiskati v dveh izvodih in naj ti na enega potrdijo prejem.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

bbbbbb2015 ::

dottor je izjavil:

Sam sem napisal odpoved brez vzrokov in v njen napisal da če je le možno želim izkoristiti nadure in sorazmerni delež dopusta. Delal sem še 2 tedna in 2 tedna bil doma. Ko so me vprašali zakaj grem, sem jim le odgovoril da sem našel drugo službo. Ko sem zaključil z odpovednim rokom (naneslo je na petek) in prinesel zadnji dna nazaj službeno kartico sem v ponedeljek že delal pri novem delodajalcu. Zelo enostavno brez kakršnih koli komplikacij.


Ja, to je idealno. Jaz sem parkrat tudi speljal natanko tako.
No, imel pa sem že manj idealno situacijo, da ne razlagam, da je detektiv hodil okrog hiše in, brez zajebancije, brskal po našem košu za papir.

Vsekakor pa se jaz ne bi izpostavljal stresu odpovedi službe, brez da bi že imel novo pogodbo podpisano. Če je treba na razgovor iti, če imaš nadure, jih koristiš, če jih nimaš, si vzameš dopust. Če imaš fleksibilni delovni čas, greš na razgovor, prideš v pisarno, ter potegneš do večera.

Jaz sem odpovedni rok reševal vedno tako, da smo v pogodbo napisali, da nastopim delo NAJKASNEJE do enega datuma. To je bil max. neugoden scenarij. Sem pa na novi firmi vedno povedal, da se bom poskušal pogoditi za skrajšanje odpovednega roka. Večinoma je šlo.

V enem zelo neugodnem primeru sem si izposloval krajši odhod, ter obljubil, da en softver naredim do konca. Zaradi nepredvidenih okoliščin je nekdo zamudil s fazo testiranja, kar je meni potem prineslo zamik 4 dni. Stari šef ni rekel nič, bil je nekoliko nasajen, ker ni končano, ko sem odhajal. Sem rekel, ni problema, dve soboti in dve nedelji reskiram in dokončam. In sem res.

Nakar so bili strašno fer, klicali so me, če bi lahko pogodbo še formalno spremenili tako, da še 4 dni plačajo in so res plačali kot pač ekstra plačilo.

Vse se da.

korenje3 ::

lifeworkbala je izjavil:

V trenutni službi postajajo razmere delodajalec-uslužbenci nevzdržne (vsakodnevni mobing, neizplačevanje/nezmožnost koriščenja nadur, vsakodnevno podaljševanje, potrebno delanje od doma), skratka ni mi ok. Dovolj jamranja. :D

Torej želim korektno podati odpoved, saj se zavedam, da je Slovenija in nasploh svet majhen in da moremo pustiti odprta vrata.

Zanima me, na kakšen način ste dali odpoved ter ali ste navedli razloge za odpoved? Iščem kakšen dober primer.

Hvala


zakaj bi pisal razloge. napišeš odpoved, nehaš delat nadure če niso obvezne po pogodbi (ti itak nič ne more), se ti neha jebat za podjetje in to je to. oddelaš 2 tedna, preostala 2 tedna vzameš pa dopust. zadeva zaključena.

lifeworkbala je izjavil:

zobnik je izjavil:

Najprej se poskusi dogovorit o višji plači, boljši delovnih pogojih ko nato delodajalec ne bo pristal, daš odpoved ....

Tudi če bi dobil 1x večjo plačo kot jo imam sedaj, ne bi hotel ostati pri tem delodajalcu, preprosto zato ker se razmere ne bodo spremenile.


styrian je izjavil:

Najprej si poišči drugo službo, pa potem daj odpoved.

Sem že poskušal, pa sem tako kot ostali ugotovil, da ni tako enostavno hoditi na druge razgovore in tudi zaradi razmeroma dolgega odpovednega roka.


------------
Torej najprej sporazum o prenehanju veljavnosti pogodbe o zaposlitvi, v kolikor sporazuma ne bo, pa odpoved.
Bom navedel da sem v odpovednem roku pripravljen uvajati sodelavca.

Se strinjam, je samo služba, ampak kakorkoli obrnemo, Slovenija je premala da bi si zapirali vrata. :)


za katerega delodajalca se pa gre?
sicer pa v sloveniji je več kot 100k podjetij. slovenija je res majhna, sam izbira ni.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Pika na i ::

Zakaj bi pa odpoved olepševal?

Če so dovolj pametni, da vas izkoriščajo, so dovolj pametni tudi, da bodo vedeli zakaj greš.

Upam, da regresa še nisi zapravil.

korenje3 ::

glede na to da ima povprečen slovenec 50k€ na banki mislim da je res malo takih ki sproti vse zapravijo...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Vazelin ::

korenje3 je izjavil:

glede na to da ima povprečen slovenec 50kEUR na banki mislim da je res malo takih ki sproti vse zapravijo...

haha ja. povpečen slovenec ima na banki 5 povprečnih letnih neto plač. ni***a please
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

K0l1br1 ::

korenje3 je izjavil:

glede na to da ima povprečen slovenec 50k€ na banki mislim da je res malo takih ki sproti vse zapravijo...

Waw kera logika. Glede na to, da je večina na minimalcu, je 50 jurjev res najmanj kar lahko prišparajo, recimo v mesecu ali dveh.

korenje3 ::

K0l1br1 je izjavil:

korenje3 je izjavil:

glede na to da ima povprečen slovenec 50kEUR na banki mislim da je res malo takih ki sproti vse zapravijo...

Waw kera logika. Glede na to, da je večina na minimalcu, je 50 jurjev res najmanj kar lahko prišparajo, recimo v mesecu ali dveh.


3,5% slovencev ima minimalno plačo oz. 7% ljudi ima spodnjih 10% plače.

za pop-tv, 24 kur so itak vsi na minimalcu. podobno kot policaji (kao 700EUR plače), povprečna plača v policiji pa 1300EUR, kjer je tudi mediana.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

K0l1br1 ::

In vsi ti s 50 jurji na računu...

korenje3 ::

Verjetno je proporcionalno povezano s plačo.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

gruntfürmich ::

lifeworkbala je izjavil:

da je Slovenija in nasploh svet majhen in da moremo pustiti odprta vrata.

največja neumnost.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

TheBlueOne ::

Torej korektno je, da najprej poves nedrejenemu, ker to je najvecji problem zanj. Ko se pogovoris z njim potem posljes e-mail ali ce ne zaupas podjetju pisno na HR.

Ni zazeljeno samo, da pustis odprta vrata ampak da dobis tudi kaksno priporocilo.

Mato989 ::

Kaki softici... Jebejo vas na sihtu z mobingom in ti bi korektno dajal odpoved... Enostavno 2 izvoda da podajas s tem in tem dnevom odpoved in naj ti podpisejo prejem to je to... Pol pa na bolnisko pa konec
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Ne sprasuje, ce bi dal korektno odpoved, ampak kako dati korektno odpoved. Drugace ni vazno iz katerih razlogov odhajas, ce odpoved das korektno pove nekaj pozitivnega o tebi. Da mascevalno das arogantno odpoved pravtako pove nekaj o tebi, ampak ni laskavo.

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Ne sprasuje, ce bi dal korektno odpoved, ampak kako dati korektno odpoved. Drugace ni vazno iz katerih razlogov odhajas, ce odpoved das korektno pove nekaj pozitivnega o tebi. Da mascevalno das arogantno odpoved pravtako pove nekaj o tebi, ampak ni laskavo.


Pa kaj je to njegova prva sluzba... Na list papirja napises da podajas odpoved iz delovnega razmerja.. To je to... Ce te karkoli vprasajo ignoriras nimas nobene zakonske obveze odgovarjat... Hjrati na odpovedi zahtevas koriscenje dopusta in nadur ki jih kar prilozis stevilo ki jih imas in sklenes da to pomeni da si od te in te fraj
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Ja tehnicno je tako, ampak je vseeno pametno, da naredis zadeve korektno in da si sposoben nekega dialoga in dogovora. Ce odpovedi na naredis korektno si za moj okus najmanj otrocji.

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Ja tehnicno je tako, ampak je vseeno pametno, da naredis zadeve korektno in da si sposoben nekega dialoga in dogovora. Ce odpovedi na naredis korektno si za moj okus najmanj otrocji.


Ce izvajajo nad tabo mobing in hkrati zahtevajo prekomerno delo pa nadur prevec potem samo butelj oddela korektno... Taki ste zmeraj nategnjeni ti pa iz dobro placane avstrijske sluzbe pametujes kako naj revez dela
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Vazelin ::

Lol no. Napiše se odpoved in čao miško. Kaj pomeni korektno? Da ob odhodu posesaš še penis od bossa?
Če hočeš bit zajeban greš še na 1 mesec bolniške, prekineš za kak dan in še en mesec in si izven odpovednega roka. Če bi pri meni izvajali mobing bi ravno to naredil. Jebeš korektno, če je nek mobing v igri lol

Kolega je vrgel ključe v kaslc, ker ga niso plačevali. Samo zagrozil, da bo dal to v javnost in je bil mir. Fuckin ključe je pustil v kaslcu od firme!
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

TheBlueOne ::

Po tem, kako nekdo da odpoved se vidi kar veliko o cloveku. To da OP sprasuje, kako naj da odpoved na korekten nacin kaze najmanj, da zna iti cez emocije in narediti najbolj racionalno potezo mozno.

Ce das odpoved uzaljeno, ker je podjetje neprijazno ali izvaja mobing je sicer normalno in pricakovano ampak te postavi v okvir povprecnosti. Ce pa si na drugi strani vseeno sposoben zadeve zakljuciti korektno, pa ne samo poves, da si nad tem, ampak pokazes tudi podjetju, da niso vsi na njihovem nivoju in das zelo dober signal zakaj nisi za tja.

Zame je vecji problem, da ljudje dajo odpoved prepozno oz. tako pozno, da so ze popolnoma ziritirani. Razlog je verjetno, da to ni tako enostavno dati odpoved in je v ihti vseeno lazje izvedljivo. Jaz bi svetoval, da se da odpoved prej in korektno ali pa vsaj korektno.

V teh slikovitih odpovedih ne vidim nobenega benifita za tistega, ki odhaja.

@Mato, glede na to, da sem v taki sluzbi je menda moj nasvet vredno vsaj premisliti? Menda je jasno, da mi ni bilo nic podarjeno, glede na to, da sem odsel v tujino in sem zacel kot tujec?

blabla80 ::

odločil si se za odpoved - to je dejstvo.

Moj predlog: preden podaš odpoved si zrihtaj že naslednji job - idi na razgovore, podpiši pogodbo z novim delodajalcem, podaj odpoved pri trenutnem.
Po navadi so delodajalci pripravljeni počakat mesec/dva da poteče odpovedni rok, preden te dobijo ... vkolikor si res kader, ki jim je pisan na kožo.

Zavedaj se da imaš boljše pogajalsko izhodišče pri razgovoru za šiht vkolikor imaš v tem času job, saj je čas na tvoji strani - oni morajo tebe prepričat da prestopiš k njim, za kar ti morajo to dati bonbonček v obliki boljše plače. Vkolikor vedo da si brez službe oz. si že dal odpoved je tvoje pogajalsko izhodišče precej slabše, saj potencialni delodajalec ve, da boš slej ko prej imel finančni problem in boš pripravljen sprejeti tudi nižjo plačo.

Vkolikor si ta korak (dobil nov job) že storil potem pač napišeš odpoved na 1 A4 list. ter ga podaš delodajalcu, glede na odnose bi verjetno bilo dobro da mu daš za podpisat izjavo, s katero ti potrjuje da je na ta dan prejel pisno odpoved s tvoje strani ter da s tem dnem začne tečti odpovedni rok.

Ostani profesionalen in opravljaj svoje obveznosti do konca delovnega razmerja. Tako si boš vrata pustil odprta in obdržal obraz, kar ti lahko v prihodnosti prav pride vkolikor boš zamenjal šiht in tam naletel na kakega bivšega sodelavca - ta bo (ko bo potencialni bodoči delodajalec iskal informacije o tebi) lahko v tvoje dobro povedal da je bil tvoj odnos pofesionalen tudi v času odpovednega roka. Dober delodajalec zna to tudi ceniti, saj rabi dobrega, ter zanesljivega zaposlenega.

joze67 ::

Pri dajanju odpovedi ni važno, kakšno je podjetje. Važno je, kakšni smo mi, ki dajemo odpoved.
Ostaneš profesionalen (ob predpostavki, da si tak kdaj bil), odpoved daš tako, da zadostiš zakonskim in internim predpisom.
Ni pa podjetje upravičeno do podatka, zakaj daješ odpoved. Kot v večini položajev se vprašaj, kaj lahko dosežeš, če se spustiš v ta dialog - najverjetneje ne dosti. Še posebej, če jim poveš, da zato ker so nemogoči - garantiram užaljenost in slabo voljo, kar nikomur ne koristi.

Dati odpoved brez druge službe v žepu je zoprno (cel kup stvari, od zavarovanj dalje, pa do čiste eksistence).

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Po tem, kako nekdo da odpoved se vidi kar veliko o cloveku. To da OP sprasuje, kako naj da odpoved na korekten nacin kaze najmanj, da zna iti cez emocije in narediti najbolj racionalno potezo mozno.

Ce das odpoved uzaljeno, ker je podjetje neprijazno ali izvaja mobing je sicer normalno in pricakovano ampak te postavi v okvir povprecnosti. Ce pa si na drugi strani vseeno sposoben zadeve zakljuciti korektno, pa ne samo poves, da si nad tem, ampak pokazes tudi podjetju, da niso vsi na njihovem nivoju in das zelo dober signal zakaj nisi za tja.

Zame je vecji problem, da ljudje dajo odpoved prepozno oz. tako pozno, da so ze popolnoma ziritirani. Razlog je verjetno, da to ni tako enostavno dati odpoved in je v ihti vseeno lazje izvedljivo. Jaz bi svetoval, da se da odpoved prej in korektno ali pa vsaj korektno.

V teh slikovitih odpovedih ne vidim nobenega benifita za tistega, ki odhaja.

@Mato, glede na to, da sem v taki sluzbi je menda moj nasvet vredno vsaj premisliti? Menda je jasno, da mi ni bilo nic podarjeno, glede na to, da sem odsel v tujino in sem zacel kot tujec?


Ne, po tem kako da nekdo odpoved se vidi kako podjetje dela z delavcem in cisto nic drugega... Tole vase staromodno valjenje kako izpade odpoved na cloveku ki jo poda je socialisticna miselnost... In ce ze stare floskule je primernejsa da se lepo z lepim vraca... Ko sem sam dal odpoved ker sem sel drugam mi je bilo hudo ker je firma bila dobra do mene in odpoved in vzdusje ob odpovedi je bilo temu primerno... Enako bi bilo ce bi me firma buzerirala...

Odpoved ko napises in sprintas 2 izvoda in se o tem ne zelis vec pogovarjat in zahtevas hladnokrvno lastne pravice kot je koriscenje dopusta in nadur je POVSEM KOREKTNA IN PRIMERNA za to kako se je podjetje obnasalo do njega... Se vec je tudi povsem zakonita.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

          ::

blabla80 je izjavil:

Ostani profesionalen in opravljaj svoje obveznosti do konca delovnega razmerja. Tako si boš vrata pustil odprta in obdržal obraz, kar ti lahko v prihodnosti prav pride vkolikor boš zamenjal šiht in tam naletel na kakega bivšega sodelavca - ta bo (ko bo potencialni bodoči delodajalec iskal informacije o tebi) lahko v tvoje dobro povedal da je bil tvoj odnos pofesionalen tudi v času odpovednega roka. Dober delodajalec zna to tudi ceniti, saj rabi dobrega, ter zanesljivega zaposlenega.


Edino tole! Na odpoved ne pišeš nobenih razlogov. Če hočeš biti korekten, potem poskrbi za ustrezno predajo poslov in zaključi odprte zadeve.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odpoved pogodbe o zaposlitvi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7517800 (7836) val46
»

iskanje nove službe, odpoved

Oddelek: Loža
488832 (5386) solatko
»

Odpoved VS odpustitev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5610384 (7249) Arey
»

Odpoved - Kaj moram vedeti?

Oddelek: Loža
2211452 (9699) mojca
»

Kaj če ''tolčem plave'' (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5320075 (17753) Invictus

Več podobnih tem