» »

Odpved v službi

Odpved v službi

Aminirani ::

Pozdravljeni

Zanima me ali je mozno se kako izognit da ne delam več v tem podjetju imam pogodobo do konc meseca oktobra in kako dat odpoved da ne čakam do poteka pogodbe ali je mozno kako po zakonu da ne delam odpovedni rok če dobim?

Smurf ::

Tako, da se dogovoris z delodajalcem. Ce ni zato lahko pa se zmeraj izkoristis dopust, ki ti je preostal.

solatko ::

+ vsa bolniška, saj zaradi covid-a niti ni potrebno k zdravniku, samo na mail napišeš, kaj te boli.;(
Delo krepa človeka

OracleDev ::

Poslji mu mail in ko bo videl da ne znaš uporabljat vejic in pik te bo odpustil in problem bo rešen.

Zgodovina sprememb…

Samael ::

OracleDev je izjavil:

Poslji mu mail in ko bo videl da ne znaš uporabljat vejic in pik te bo odpustil in problem bo rešen.


Da, to je kar upravičen razlog za izredno odpoved pogodbe o zaposlitvi, vendar jo lahko dopusti tudi iz kakšnega drugega razloga, ki je malenkost bolj v kontekstu. :)

Napr:
Če delavec najmanj pet dni zaporedoma ne pride na delo, o razlogih za svojo odsotnost pa ne obvesti delodajalca, čeprav bi to moral in mogel storiti, lahko delodajalec poda izredno odpoved v primeru, ko želi v najkrajšem možnem času odpustiti delavca zaradi njegove hude kršitve.
Samael != Samuel

Phantomeye ::

OracleDev je izjavil:

Poslji mu mail in ko bo videl da ne znaš uporabljat vejic in pik te bo odpustil in problem bo rešen.


Pošlji mu mail in ko bo videl, < manjka vejica da ne znaš uporabljat i na koncu manjka i (nedoločnik, ker ne gre za premikanje) vejic in pik te bo odpustil in problem bo rešen.

Tudi ti ne.

IL_DIAVOLO ::

Sefu povej, da imas za seboj slotech mafijo, ki mu bo zagrozila s spam maili z neknjižno slovenščino.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

MoonMan2 ::

Vejica je sigurno še vsaj pred "te bo odpustil". Pred "in ko bo videl" in "in problem bo rešen" sem pa 80% da je vejica (eto, pred "da" sem jo tukaj izpustil, čeprav verjetno mora biti, jaz pač pred veliko da-ji ne vidim potrebe dati vejice, čeprav bi po pravilih verjetno morala biti), sem imel v osnovni/srednji slovnico samo 4, je pa tega že 15-25 let.
Mislim pa, da če nisi siguren, je bolje dati kakšno več kot pa samo eno ali sploh nobene. Mislim da izpadeš bolj uk. (če je pred "da izpadeš" vejica, potem pa res ne vem več, sem pa siguren da ni kar pred vsakim da, so kar jeba tele vejice) (OMG, ali je pred "da ni kar" tudi vejica?)

Pomoje je poanta bolj, da ne pišeš kar brez vejic kot OP, pa da znaš uporabljat vsaj s/z, 50% ljudi še tega ne zna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MoonMan2 ()

Ganon ::

Phantomeye je izjavil:

OracleDev je izjavil:

Poslji mu mail in ko bo videl da ne znaš uporabljat vejic in pik te bo odpustil in problem bo rešen.


Pošlji mu mail in ko bo videl, < manjka vejica da ne znaš uporabljat i na koncu manjka i (nedoločnik, ker ne gre za premikanje) vejic in pik te bo odpustil in problem bo rešen.

Tudi ti ne.


Še ena vejica manjka. :P

Phantomeye ::

Ganon je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

OracleDev je izjavil:

Poslji mu mail in ko bo videl da ne znaš uporabljat vejic in pik te bo odpustil in problem bo rešen.


Pošlji mu mail in ko bo videl, < manjka vejica da ne znaš uporabljat i na koncu manjka i (nedoločnik, ker ne gre za premikanje) vejic in pik te bo odpustil in problem bo rešen.

Tudi ti ne.


Še ena vejica manjka. :P


Verjetno res :D. Nisem hotel razkriti vseh vejic :P). Ampak ja, skrajno neumno je popravljati ljudi v zvezi s slovnico, če narediš enako napako, medtem ko kritiziraš.

MoonMan2 ::

Pomoje je vejica pred vsakim stavkom, ki vsebuje glagol. In tukaj imaš 5 glagolov - "pošlji", "bo videl", "znaš uporabljati", "bo odpustil" in "bo rešen". Se pravi rabiš vsega skupaj 4 vejice.

Phantomeye ::

Skratka, vejice so naša šibka točka :D Boljše napisat' človeku, da naj piše razumljivo. Slovnične vojne so za lektorje in podobne strokovnjake, ker dejansko poznajo pravila u nulo.


----

On-topic. OP-u predlagam, da ne izsiljuje odpovedi na tak način, ker ga bo ugriznilo nazaj. Bo hitro problem, če bo nov potencialni delodajalec klical v prejšnji job.

Zgodovina sprememb…

MadMicka ::

Phatomeye, delavcev manjka. Napiši odpoved pogodbe.. "Podpisani ta in ta odpovedujem pogodbo o zaposlitvi. Predlagam, da se mi delovno razmerje zaključi z dnem 30.10.2021. Zahtevam koriščenje pripadajočega dopusta (in morebitnega viška ur). Spodaj podpis."

Nato pa bodisi pošlješ priporočeno prednostno s povratnico ali pa v 2 izvodih oddaš v pisarni, pri čemer ti na en izvod potrdijo prejem in vrnejo.

Če je premalo dopusta, greš v bolniško.

Phantomeye ::

MadMicka je izjavil:

Phatomeye, delavcev manjka. Napiši odpoved pogodbe.. "Podpisani ta in ta odpovedujem pogodbo o zaposlitvi. Predlagam, da se mi delovno razmerje zaključi z dnem 30.10.2021. Zahtevam koriščenje pripadajočega dopusta (in morebitnega viška ur). Spodaj podpis."

Nato pa bodisi pošlješ priporočeno prednostno s povratnico ali pa v 2 izvodih oddaš v pisarni, pri čemer ti na en izvod potrdijo prejem in vrnejo.

Če je premalo dopusta, greš v bolniško.


Ne vem sicer, zakaj si napisal kot, da sem jaz OP. Ampak ja, to je pravi pristop. Neupravičena odsotnost pa ni. Ni to šola, kjer boš dobil neupravičene ure. Implikacije so lahko mnogo hujše.

Phantomeye ::

Phantomeye je izjavil:

MadMicka je izjavil:

Phatomeye, delavcev manjka. Napiši odpoved pogodbe.. "Podpisani ta in ta odpovedujem pogodbo o zaposlitvi. Predlagam, da se mi delovno razmerje zaključi z dnem 30.10.2021. Zahtevam koriščenje pripadajočega dopusta (in morebitnega viška ur). Spodaj podpis."

Nato pa bodisi pošlješ priporočeno prednostno s povratnico ali pa v 2 izvodih oddaš v pisarni, pri čemer ti na en izvod potrdijo prejem in vrnejo.

Če je premalo dopusta, greš v bolniško.


Ne vem sicer, zakaj si napisal kot, da sem jaz OP. Ampak ja, to je pravi pristop. Neupravičena odsotnost pa ni. Ni to šola, kjer boš dobil neupravičene ure. Implikacije so lahko mnogo hujše.


meh, vejice :D

IL_DIAVOLO ::

MadMicka je izjavil:

Phatomeye, delavcev manjka. Napiši odpoved pogodbe.. "Podpisani ta in ta odpovedujem pogodbo o zaposlitvi. Predlagam, da se mi delovno razmerje zaključi z dnem 30.10.2021. Zahtevam koriščenje pripadajočega dopusta (in morebitnega viška ur). Spodaj podpis."

Nato pa bodisi pošlješ priporočeno prednostno s povratnico ali pa v 2 izvodih oddaš v pisarni, pri čemer ti na en izvod potrdijo prejem in vrnejo.

Če je premalo dopusta, greš v bolniško.


Aja, ti bi predlagal da se zaključi pogodba, katera se mu itak izteče konec tege meseca? OK mojster. Če imaš 14 dni odpovednega roka ali manj, daš odpoved, drugače pa oddelas do konca in koristiš kar pač imaš, če imaš. Bolniških se ne poslužujem in ti niti sam ne priporočam, da se poslužuješ tega.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

MadMicka ::

Ildiavolo, vprašanje je bilo, kako ne čakati do konca oktobra. Točno tako je napisal. Če je tako nezadovoljen v službi, je zelo verjetno zaposlen manj kot leto dni, kar pomeni odpovedni rok 15 dni. Ne moreš siliti človeka, da ostane v enem podjetju, če noče. Kar pa se tiče bolniških, normalno, da se jih mora človek poslužiti, bolj ko so razmere v podjetju neurejene, več morajo delavci na bolniško, to je edini način, da se podjetje poboljša ali pa zapre.

Nikonja ::

...najlažje je da sploh ne prideš v službo in dobiš takojšnjo odpoved... zdaj ali te bo delodajalec tožil je odvisno o njem, ampak je zelooo majhna šansa da bo, se pač ne splača.

nejc_nejc ::

Očitno si dons mel probleme, ker si se registriral danes...

prvic: prespi,
drugic: išči drugo službo,
tretjic:zguraj se teh 14 dni

Aminirani ::

Hvala vsem na odgivorih vejce me ne zanimajo lahko mi poveste kje se dajajo vejce..
Zanima me kaj povedat in ali je vredu par dni pred potekom odpovedna roka da ne bom več delal.. kjer se se dvomim ali bi ostal al nebi kjer nisem še najdel drugo službo..
Neki sem najdel sam to ni sigurno al bo me še cakal 20dni?
Če zdaj najdem ali povem da mi v novi sluzbi dajo novo pogodbo za november takoj ali je to mozno da sem siguren da me bo počakal?

Če zdaj povem v trenutnoj sluzbi da ne bom delal več potem kasneje spet nvm al bom najdel novo sluzbo ostal bi v dobrih odnosih z trenutnim poslovodjom da naprimer kasneje spet pridem če ne najdem kaj boljsega..

Zgodovina sprememb…

celje ::

arkane, v vsaki sluzbi so take in drugacne bedarije. kako hitro bos nasel drugo sluzbo? dobro vprasanje...kar se tice trenutne sluzbe: seveda, komaj bo cakal, da te vzame nazaj.

Aminirani ::

celje je izjavil:

arkane, v vsaki sluzbi so take in drugacne bedarije. kako hitro bos nasel drugo sluzbo? dobro vprasanje...kar se tice trenutne sluzbe: seveda, komaj bo cakal, da te vzame nazaj.


Ja ce povem dober razlog odpovedi zakaj me nebi nazaj vzeli če sem bil dober delevec..

IL_DIAVOLO ::

Dober delavec si siht najde prej, ko da odpoved.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

MIHAc27 ::

OP, ko bi bil malo bolj razumljiv...

tista služba, ki si jo našel, je že zagarantirana, ali samo nekaj kar si morda komaj poslal življenjepis in ni še čisto nič rečeno?

Ker če je garant pač poveš v novi službi, da imaš pogodbo do konca meseca, z 1.11 lahko začneš.

Se pa da vse zmenit z normalnimi delodajalci.
Jaz sem isto imel pogodbo še do konca mesca, v novi so me rabili čim prej. Imel sem še 1 teden dopusta, pa sem se zmenil, da namesto da ga koristim, pač 1 teden prej grem v novo službo. Pa v novi so mi dal 1 teden tega dopusta, ki sem ga izkoristil kasneje.

Če nove službe nimaš enostavno ne podpišeš nove pogodbe in je to to.
Oddelaš službo po smeri najmanjšega napora, pač narediš točno samo tisto, kar pač rabiš naredit (po pogodbi).

FireSnake ::

Delomrznežu dajete nasvete?
To je pa novo tu gor.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Aston_11 ::

pred "in ko" je vejica

Koliko časa si v službi? Če manj kot 1 leto, je odpovedni rok 15 dni

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

PersonaRuda ::

Če se ne motim, pri odpovedi delavca, ki ima pogodbo za določen čas, je odpovedni rok "takoj", če se tako izreče delavec. Torej iz danes na jutri in delodajalec se lahko meče na trepalnice. Pri odpovedi s strani delodajalca, pa je odpovedni rok 1 mesec.

Pri pogodbi za nedoločen čas (delavski razred), pa je odpovedni rok 30 dni in dodatno 1 dan za vsako leto delovne dobe v tem podjetju, ter ne več kot 60 dni. Lahko pa pride tudi do sporazumne prekinitve, ki je potem krajša od 30 dni. Vse je odvisno od dogovora med delodajalcem in delavcem. Poznam primere sporazumne odpovedi pogodbe za nedoločen čas iz danes na jutri, čeprav je bil odpovedni rok 30 dni.

Aston_11 ::

PersonaRuda je izjavil:

Če se ne motim, pri odpovedi delavca, ki ima pogodbo za določen čas, je odpovedni rok "takoj", če se tako izreče delavec.
Ni.

PersonaRuda je izjavil:

Pri odpovedi s strani delodajalca, pa je odpovedni rok 1 mesec.
Tudi ni.

b) Odpovedni roki
93. člen
(odpovedni roki)
Delavec in delodajalec lahko odpovesta pogodbo o zaposlitvi v zakonsko ali pogodbeno določenem odpovednem roku, pri določitvi katerega morata pogodbeni stranki upoštevati minimalni čas trajanja odpovednega roka, določenega s tem zakonom.
94. člen
(minimalni odpovedni roki)
(1) V primeru odpovedi pogodbe o zaposlitvi v času poskusnega dela s strani delavca ali delodajalca zaradi neuspešno opravljenega poskusnega dela je odpovedni rok sedem dni.
(2) V primeru redne odpovedi pogodbe o zaposlitvi s strani delavca je odpovedni rok:
- do enega leta zaposlitve pri delodajalcu 15 dni,
- od enega leta zaposlitve pri delodajalcu 30 dni.
S pogodbo o zaposlitvi ali kolektivno pogodbo je lahko dogovorjen daljši odpovedni rok, vendar ne daljši kot 60 dni.
(3) V primeru redne odpovedi pogodbe o zaposlitvi s strani delodajalca iz poslovnega razloga ali iz razloga nesposobnosti je odpovedni rok:
- do enega leta zaposlitve pri delodajalcu 15 dni,
- od enega do dveh let zaposlitve pri delodajalcu 30 dni.
Nad dve leti zaposlitve pri delodajalcu odpovedni rok v trajanju 30 dni narašča za vsako izpolnjeno leto zaposlitve pri delodajalcu za dva dni, največ pa do 60 dni.
Nad 25 let zaposlitve pri delodajalcu je odpovedni rok 80 dni, če ni s kolektivno pogodbo na ravni dejavnosti določen drugačen odpovedni rok, vendar ne krajši kot 60 dni.
(4) V primeru odpovedi pogodbe o zaposlitvi s strani delodajalca iz krivdnega razloga je odpovedni rok 15 dni.
(5) Za dobo zaposlitve pri delodajalcu se šteje tudi doba zaposlitve pri njegovih pravnih prednikih

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

poweroff ::

Se pravi nimaš sklenjene pogodbe z novim delodajalcem, bi pa dal na hitro odpoved pri starem?

Recept za težave.

Resno premisli svojo taktiko.
sudo poweroff

FireSnake ::

Aminirani je izjavil:

celje je izjavil:

arkane, v vsaki sluzbi so take in drugacne bedarije. kako hitro bos nasel drugo sluzbo? dobro vprasanje...kar se tice trenutne sluzbe: seveda, komaj bo cakal, da te vzame nazaj.


Ja ce povem dober razlog odpovedi zakaj me nebi nazaj vzeli če sem bil dober delevec..


Ker lojalnost nekaj šteje, mogoče?
Tebi pa je to neznanka.

Glede na tvoje odgovore: ali ti sploh iščeš nasvet, če si sam najbolj pameten?

Aminirani je izjavil:

Hvala vsem na odgivorih vejce me ne zanimajo....


Bi te morale začeti, ker ti niti polpismen nisi.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Aminirani ::

PersonaRuda je izjavil:

Če se ne motim, pri odpovedi delavca, ki ima pogodbo za določen čas, je odpovedni rok "takoj", če se tako izreče delavec. Torej iz danes na jutri in delodajalec se lahko meče na trepalnice. Pri odpovedi s strani delodajalca, pa je odpovedni rok 1 mesec.

Pri pogodbi za nedoločen čas (delavski razred), pa je odpovedni rok 30 dni in dodatno 1 dan za vsako leto delovne dobe v tem podjetju, ter ne več kot 60 dni. Lahko pa pride tudi do sporazumne prekinitve, ki je potem krajša od 30 dni. Vse je odvisno od dogovora med delodajalcem in delavcem. Poznam primere sporazumne odpovedi pogodbe za nedoločen čas iz danes na jutri, čeprav je bil odpovedni rok 30 dni.



Nvm msm za dolocen cas je spet odpovedni rok kjer je en isto dal odpoved pa je moral delat še 30dni pa pogodbo je imel na par mesecov..

Aminirani ::

FireSnake je izjavil:

Delomrznežu dajete nasvete?
To je pa novo tu gor.


Ja to je res, ne morem več iskorišcanja v sluzbitej sem ze skor pol leta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Aminirani ()

IL_DIAVOLO ::

Zaradi krize z delavci, ki bi sploh delali za plačo ki jo ponujajo, kaj šele znali, so odpovedni roki precej daljši(45 dni in več) na pogodbo za določen čas. Poznam takšne, ki imajo specifična znanja in so imeli odpovedni rok še precej več, na pogodbo z nedoločenim časom.

Odvisno, na kakšnem projektu delaš in kakšno dodano vrednost nudiš podjetju.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Aminirani ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Zaradi krize z delavci, ki bi sploh delali za plačo ki jo ponujajo, kaj šele znali, so odpovedni roki precej daljši(45 dni in več) na pogodbo za določen čas. Poznam takšne, ki imajo specifična znanja in so imeli odpovedni rok še precej več, na pogodbo z nedoločenim časom.

Odvisno, na kakšnem projektu delaš in kakšno dodano vrednost nudiš podjetju.


ja plače so super 800eur z dodatki na racun..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sluzba za nedolocen cas-odpoved

Oddelek: Loža
102292 (1534) xx23
»

odpovedni rok

Oddelek: Loža
102435 (1838) MonkeyHead
»

Odpovedni rok

Oddelek: Loža
162901 (2368) SeMiNeSanja
»

Takojšna opustitev službe, lahko naredim to ?

Oddelek: Loža
4813510 (10250) Mufasa
»

Se moram nujno držat odpovednega roka? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7335848 (33555) AndrejO

Več podobnih tem