» »

Rabim pomoč pri izdajanju predračuna in računa za stranko

Rabim pomoč pri izdajanju predračuna in računa za stranko

Kasual ::

Pozdravljeni,

Stranki bi naj izdelal spletno trgovino in spletno stran, pri sofinanciranju celotnega projekta pa naj bi uporabili tudi voucherje (Digitalno inovacijsko stičišče Slovenija).

Stranki sem želel izdati predračun, a mi je povedala, da naj predračun izdelam nekoliko drugače. Danes mi je sporočila, da hoče, da izdam račun v 2x vrednosti, torej 2 * okvirna cena projekta, od tega bi potem jaz dobil okvirno ceno, preostalo pa ostane njim.

Če logično sklepam, se mi zdi, da to ni dovoljeno in ker je najverjetneje kateri izmed vas že bil v podobni situaciji, me zanima, kaj menite o tem, ali je to dovoljeno ali je bolje, da s stranko ne sodelujem?

Hvala in lep pozdrav

anketar ::

seprav oni bi radi pokasiral razliko za 0 vloženega dela? in če kdo gre gledat zakaj je projekt tok napihnjen si ti v k* in ne stranka, prjav jih https://dihslovenia.si/kontakt/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

feryz ::

V čem je problem?
Ti boš računal 200 evrov. Si pač dobro prodal. Oni ti bodo dali račun za 100 evrov, ki ga boš plačal. Svetovanje, provizija, bla, bla. Nič nenavadnega.

Večina upravnikov v blokih dela tako, BTW. Ne sicer 50%, ampak kolikor je, je dobro.

V bistvu bi oni radi zastonj. In nekaj malega mogoče tudi zaslužili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

anketar ::

zgornja meja projekta nekje more bit, drgač je takoj sumljiv kot tista maketa od 2. tir, niso vsi zabiti

antrim ::

Just play along. Sredstva preko DIH so itak namenjena pumpanju denarja na račun projektov dvomljive vrednosti ...

hamez66 ::

Vprašaj jih, če bi morda lahko računali 5xnik, pa ti v resnici plačajo dvojno, 3 dele pa obdržijo zase. Vprašat ni greh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

c3p0 ::

Verjetno bi tako delal za relativni drobiž, spletne strani v javnem sektorju pa zlahka grejo za 20k€, tudi preprosti WP portalčki, ker tuj denar ne žuli.

LeyaPrive ::

To je (žal) precej stalna praksa. Vprašanje je, kako to mislijo izvesti v praksi. Če bi ti hočeš narediti za 1x, oni pa bi radi račun za 2x, potem morajo dejansko poravnati račun za 2x. Če poravnajo račun zamo 50%, torej 1x, potem v obeh firmah v računovodstvu ostanejo neporavnane obveznosti. Bčasih so v nekaterih razpisih zahtevali tudi potrdilo o plačilu, ravno zaradi teh mahinacij. A bi jim tistih 50% potem kar v roki nesel? Ja, tudi to se je počelo že...

Bellzmet ::

Tako verjetno ja. Potem on za njih opere denar. Plača davke, oni pa pokasirajo 100 neto v žep. Pa še DDV si poračunajo, če je.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spletna stran - cena (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
597485 (5338) GrX
»

Kickstarter in carina

Oddelek: Loža
244853 (3829) Ales
»

bar/gostilna možno plačilo edino in samo z gotovino? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7316356 (14135) Pithlit
»

Pa dobr, kaj je s temi obrtniki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9016113 (13256) Pithlit
»

Prometna nesreča - odškodnina?

Oddelek: Na cesti
359867 (6388) SkIDiver

Več podobnih tem