» »

Odjava RTV prispevka

Odjava RTV prispevka

vtr123 ::

V stanovanju nimam več TV-ja, ne radia zato bi rad odjavil plačevanje RTV prispevka. Tule nameravam obkrožiti a in b ter dovolit pooblaščeni osebi, da preveri dejansko stanje. Vprašal bi pa vas, kako je sedaj s temi "drugimi" napravami? A znajo kaj težiti, če imaš prenosnik, telefon? TV-ja dejansko ne gledam več, tako da ga v stanovnaju dejansko tudi več ni ampak, če se odločijo zajebavati zaradi pametnega telefona, prenosnika... bi pa to verjetno lahko, ali ne? Kako je s tem zdaj v praksi?

firbec ::

PH03N1X ::

kaj se zgodi če recimo v hosts file napišeš
0.0.0.0 rtvslo.si #loopback
? saj ne moreš dostopati do rtvslo.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PH03N1X ()

Invictus ::

Seveda lahko, ko popraviš ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bluefish ::

Ne kompliciraj. Overi obrazec pri notarju, pošlji in je to vse. Brez obiskov ipd.

bleem ::

Pa če recimo overiš ta pildek na upravni enoti ... sej oni ne grejo dejanskega stanja preverjat .. ali pač? In z overjeno odjavo ne dovoljuješ vstopa. Kako te lahko sploh sankcionirajo?

DrSergioDJ ::

vtr123 je izjavil:

V stanovanju nimam več TV-ja, ne radia zato bi rad odjavil plačevanje RTV prispevka. Tule nameravam obkrožiti a in b ter dovolit pooblaščeni osebi, da preveri dejansko stanje.


Sam se naredil podobno pred leti (4-5 nazaj I think), obkrožil a in b. Prišel ni nihče, od takrat naprej pa tudi ne dobivam nobenih položnic (pa čeprav sem bral, da naj bi se vseeno plačeval nek sorazmerni delež).
Glede na to, da TV programov ne spremljam (pa tudi radijskih postaj v avtu ne poslušam), se ne pritožujem :)
...

gddr85 ::

a ni max odjava za 3 leta, menda bi moral potem spet dobit položnico, razen če spet narediš odjavo, afaik..
..no sej zgoraj v pdf piše max 36

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

PH03N1X ::

jaz bi sprejel deal ali mi servirajo oglase ali pa plačujem naročnino

Invictus je izjavil:

Seveda lahko, ko popraviš ;).

+kupiš router, ki podpira custom rom in kar globalno to odstraniš

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PH03N1X ()

misek ::

bleem je izjavil:

Pa če recimo overiš ta pildek na upravni enoti ... sej oni ne grejo dejanskega stanja preverjat .. ali pač? In z overjeno odjavo ne dovoljuješ vstopa. Kako te lahko sploh sankcionirajo?
V tem primeru ti nihče ne pride narediti kontrolo. Poleg tega tudi z "normalno" neoverjeno izjavo ni potrebno dovoliti vstopa v prostor in izvajanje kontrole brez dodatnega naloga (menda tržne inšpekcije?). Zakaj bi te pa sploh sankcionirali? Saj se menda ja ne lažeš v izjavi :))

sumoborac ::

Overi podpis pri upravni enoti. Je isto veljavno in je to z notarjem samo fora, da bi te stroski notarja prepricali v izbiro druge moznosti.

Nastavi si opomnilnik v koledar za 33 mesecev in takrat ponovi zgodbo.
Prid sm al pa tm ostan...

bluefish ::

sumoborac je izjavil:

Overi podpis pri upravni enoti.
Huh, res je, povsem pozabil na to opcijo.

vtr123 ::

bluefish je izjavil:

Ne kompliciraj. Overi obrazec pri notarju, pošlji in je to vse. Brez obiskov ipd.


Torej, če overi notar, obiska sploh ni? Koliko pa stane takšna overba? Verjetno bi bilo to res najbolje, da mi ne bi slučajno kdo začel pametovati o kakšnem telefonu ipd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vtr123 ()

bluefish ::

Na upravni enoti je brezplačno ali pa drobiž. In ja, če overiš, obisk ni potreben. Sodeč po objavljenem članku v praksi tudi sicer ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

DePalmo ::

Pri nas odjavljamo TV že leta (radio ostane ker jih še vedno imamo v avtu, nov obzarec pa prvič vidim) in še nikoli nismo imeli obiska. Pa še prišparali denar za notarja ali UE.

Če pa že kdo pride, si pa pač naj ogleda da TVja res nimamo. To se sprašuje če misliš kaj mučkat, druače si lahko brez skrbi.

737 ::

Pri nas enako, plačujemo le radio. Na ogled zaenkrat ni bilo še nikogar.

vtr123 ::

DePalmo je izjavil:

Pri nas odjavljamo TV že leta (radio ostane ker jih še vedno imamo v avtu, nov obzarec pa prvič vidim) in še nikoli nismo imeli obiska. Pa še prišparali denar za notarja ali UE.

Če pa že kdo pride, si pa pač naj ogleda da TVja res nimamo. To se sprašuje če misliš kaj mučkat, druače si lahko brez skrbi.


Kakšen je bil pa star obrazec? A tam je tudi pisalo "nobene druge naprave, preko katere bi lahko spremljal televizijski program"? V teroiji lahko vsak spremlja RTV program preko računalnika, pametnega telefona. Tu se nimamo kaj slepiti zato sprašujem. Torej v teoriji, če ne želiš plačevati prispevka, ne smeš imeti niti računalnika niti pametnega telefona? Če bi bilo temu tako, bi bili vsi dolžni plačevati prispevek. Sicer mučk pri meni ni. TV-ja v stanovnaju ni, radia tudi ne, dejansko niti računalnika, imam pa pametni telefon - torej v teoriji bi lahko spremljal RTV program. Imam tudi navaden telefon, tako da ga za pregled ne bi bilo težava zamenjati (če bi že kaj mučkali), če smo že pri tem ampak me vseeno zanima, kako je pravno-formalno to urejeno oz. kako si to predstavljajo na RTV, če mogoče kdo ve?

Pa še to me zanima. Kako to, da je sploh možno tole z overitvijo podpisa? Tko, mi je pač malo čudno. V teoriji bi lahko potem vsak odjavil RTV prispevek, imel še naprej TV, radio, ogleda pa pač ne bi pustil? Ne vem no, meni je to malo čudno. Dejansko potem zakaj bi sploh še kdorkoli plačeval RTV, če ti nihče nič ne more? Kje je keč (poleg poštenosti)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vtr123 ()

matobeli ::

V drugem prispevku imaš povezavo na članek ki razjasni vsa tvoja vprašanja.

vtr123 ::

matobeli je izjavil:

V drugem prispevku imaš povezavo na članek ki razjasni vsa tvoja vprašanja.


Torej, če imaš računalnik, moraš prispevek plačati, če imaš TV program naročen pri kakšnem ponudniku tovrstnih storitev (simobil, telemach itd.). RTV4D še ni zadostni pogoj za plačilo TV prispevka.

Glede radia, če ima računalnik/pametni telefon, si prispevek za radio dolžen plačati. Torej v moje primeru bi bilo potem najbolj pošteno, da bi tule obkrožil le točko a. Imam pa sedaj seveda novo vprašanje. Kakšna je razlika, če obkrožiš le a ali če obkrožiš a in b? Sploh kakšna (glede višine prispevka)? Plačaš 3.77EUR v obeh primerih, če mogoče kdo ve?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vtr123 ()

mujek ::

Pred letom dni, računalnik ni spadal pod TV sprejemnik.
Pokliči pa vprašaj. Meni so v enem telefonskem pogovoru vse pojasnili.
Na obisk jih pa tudi (še?) ni bilo (neuverjen obrazec, poslan preko emaila).

zobnik ::

Ja jaz bi za enga gospdoa tud zrihtal, ker ma sam radio, ne pa tud TV-ja kako naj naredim, noče nič podpisat

Mare2 ::

zobnik je izjavil:

Ja jaz bi za enga gospdoa tud zrihtal, ker ma sam radio, ne pa tud TV-ja kako naj naredim, noče nič podpisat


Jaz bi tako rekel. Nekateri ljudje so pošteni (hvala bogu) in pustimo jih take.

Je pa res vse manj takih.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RTV prispevek (strani: 1 2 3 456 57 58 59 )

Oddelek: Loža
2928268831 (21) ripmork
»

Katere položnice so obvezne za vsakega državljana? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
558347 (6203) Lonsarg
»

Brez TVja in radia - še vedno treba plačat RTV

Oddelek: Loža
373798 (2561) jeropero
»

Odjava RTV prispevka - najemno stanovanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
154309 (3251) Mare2
»

RTV prispevek v primeru TV brez programov

Oddelek: Loža
334996 (3958) Looooooka

Več podobnih tem