» »

Odjava RTV prispevka - najemno stanovanje

Odjava RTV prispevka - najemno stanovanje

adinfinito ::

Pozdravljeni,

sicer sem skušal najdi informacije na to temo, a nisem nikjer zasledil tega specifičnega vprašanja.

1. Kako se je najbolje lotiti odjave RTV prispevka, če si začel najemati stanovanje ter nimaš in ne uporabljaš televizije v njem?

Prejšnji RTV prispevek je prišel na ime najemodajalca.
2. A on plačuje potem dva RTV prispevka, enega na oddanem stanovanju, enega na svojem domu?
3. Pri odjavi preko obrazca, a moram dati odjavo na ime najemodajalca, kot je na računu, ali za svoje ime?
4. Kaj se priloži kot dokazi na obrazcu pod a)? Ali je kar bolje, da se obkroži b)? https://www.rtvslo.si/files/RTV_prispev...

Hvala v naprej za odgovore in želim vsem prijeten vikend!

nsa_ag3nt ::

2 https://www.rtvslo.si/strani/najbolj-po...
Če ima lastnik stanovanja tudi pri sbi doma tv sprejemnik, mora plačevati prispevek doma in v najemnem stanovanju (kjer ga v praksi plačuje najemnik).

3 odjavo mora narediti najemodajalec

4 https://web.archive.org/web/20161230055...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

Utk ::

Če res nimaš tv-ja niti radia, obkroži b), zakaj se bi ukvarjal z nekimi dokazi. Nihče ne bo prišel gledat, če bo, pa pač naj. Sej tudi če obkrožiš a), bi (najbrž) lahko prišli preverjat.

adinfinito ::

Malo obujam temo, ker nisem imel prej časa, a računalnik avtomatično pomeni, da moraš plačevati?

nsa_ag3nt ::

Ne.

IL_DIAVOLO ::

In kaj ima racunalnik veze z rtv-jem?

Mare2 ::

adinfinito je izjavil:

Malo obujam temo, ker nisem imel prej časa, a računalnik avtomatično pomeni, da moraš plačevati?


Trenutno še ne, je pa ena izmed strank že napovedala spremembe v tej smeri. :)

Link https://www.tednik.si/gospodarstvo/1114...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

adinfinito ::

Ne samo preverjam, ker ne bi rad več škode naredil, kot pa je koristi. Tako, kot sem rekel, nimam TV v najemnem stanovanju, ker ne gledam. Tako, da bi rad prihranil nekaj denarja. Ne vem ša če jo ima najemodajalec na svoji lokaciji, zato mu ne bi rad povzročil nevšečnosti.

shintaro ::

torej jaz če nimam Televizije (mislim pač TV lahko mam, ampak recimo na T2 imam paket samo internet+telefon) , ne rabim plačat rtv prispevka?

ne gledam televizije skorajda nikoli. ampak sem mislil da se brez plačat rtv prispevka , ne da. Jaz pa tiste nizkokvalitetne storitve k jo oni ponujajo, ne mislim podpirat. Še to ko gledam, gledam Italjansko.

Skratka jaz bi raje bil sploh brez TVja, kot da plačujem rtv prispevek. Bi pa rad mel opcijo v bodočnosti da bi mel TV. Vsaj nekaj časa pa ne bi mel.

St235 ::

Ce imas napravo, ki je sposobna sprejemat vsebine RTVS potem rabis placevat. Vedno pa lahko podas izjavo in upas da ne bo kontrole.

Mare2 ::

adinfinito je izjavil:

Ne samo preverjam, ker ne bi rad več škode naredil, kot pa je koristi. Tako, kot sem rekel, nimam TV v najemnem stanovanju, ker ne gledam. Tako, da bi rad prihranil nekaj denarja. Ne vem ša če jo ima najemodajalec na svoji lokaciji, zato mu ne bi rad povzročil nevšečnosti.

Odjavo naj naredi lastnik.

shadeX ::

St235 je izjavil:

Ce imas napravo, ki je sposobna sprejemat vsebine RTVS potem rabis placevat. Vedno pa lahko podas izjavo in upas da ne bo kontrole.


Potem to pomeni tudi vsak telefon oz. pametna naprava. Nekateri telefoni imajo FM sprejemnik, drugače pa internetni radio.

Ales ::

Avtoradio tudi spada v to, mimogrede.

Mare2 ::

shadeX je izjavil:


Potem to pomeni tudi vsak telefon oz. pametna naprava.


Ta zakon še ni sprejet. Kje si to bral?

shadeX ::

5 postov nad mojim.

Nazadnje kar sem preverjal, telefon je naprava, ki je sposobna sprejemati RTV vsebine.

Mare2 ::

shadeX je izjavil:

5 postov nad mojim.

Nazadnje kar sem preverjal, telefon je naprava, ki je sposobna sprejemati RTV vsebine.


Že že, ampak ne vsak telefon. Sicer pa ja, seveda.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RTV prispevek (strani: 1 2 3 457 58 59 60 )

Oddelek: Loža
2970284194 (881) PovemVfaco
»

Televizija brez televizije, možno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7116363 (14202) 34054
»

RTV prispevek v primeru TV brez programov

Oddelek: Loža
335021 (3983) Looooooka
»

Buzoranca s prisilno RTV naročnino- je to sploh v skladu s pravicami posasmeznika ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10218166 (15633) TESKAn
»

RTV naročnina in IP TV

Oddelek: Pomoč in nasveti
308013 (5530) Tarzan

Več podobnih tem