» »

Ali so vse izbire objavljene v razpisu za fakultete?

Ali so vse izbire objavljene v razpisu za fakultete?

majcenka ::

Pišem z vprašanjem glede razpisa v fakultete. Pred kratkim je bil objavljen razpis za fakultete za leto 19/20 in koliko se jih je vpisalo. Sama razmišljam iti studirati na NTF in sicer Graficna in medijska tehnika. Razpisnih mest je 60,prijav pa 139. Zanima me ali so v te prijave ušteti tudi tisti, ki so dali ta faks kot drugo in tretjo izbira? Jaz sem dala ta faks pod prvo izbiro. Me razmah med števili malo straši zato sprašujem :)

Groot ::

Gre za podatek o tistih, ki so ta študijski program postavili kot svojo prvo izbiro. Torej tam kjer številka prijav presega število razpisanih mest možnosti za tiste z drugo in tretjo željo ni.

St235 ::

Torej tam kjer številka prijav presega število razpisanih mest možnosti za tiste z drugo in tretjo željo ni.


Tole ne bo čisto držalo, ali pa so precej spremenili sistem. Svoj čas so morali za 2 in tretje prijave pustit manjši del. Edini način da v kompletu eliminiral 2 in tretjo prijavo je bilo takrat ko je bil porogram točno zapolnjen,

Groot ::

St235 je izjavil:

Torej tam kjer številka prijav presega število razpisanih mest možnosti za tiste z drugo in tretjo željo ni.


Tole ne bo čisto držalo, ali pa so precej spremenili sistem. Svoj čas so morali za 2 in tretje prijave pustit manjši del. Edini način da v kompletu eliminiral 2 in tretjo prijavo je bilo takrat ko je bil porogram točno zapolnjen,


Kar sem napisal drži 100% in takšen sistem velja že vsaj zadnjih cca. 8 let. Lahko preveriš tudi na samem seznamu stanja prijav, da že v začetku piše da gre za stanje prijav po prvih željah.

Glede drugega dela posta pa si ubistvu potrdil kar sem navedel. Torej če je program polno zapolnjen (beri: v tem primeru število prijav na podlagi prve želje presega število razpisanih vpisnih mest), bo na programu sprejeta omejitev za vpis (pač minimalno število točk, ki jih moraš imeti da se uspeš vpisati) in tisti z drugo ter tretjo željo niti ne bodo prišlo v poštev za vpis.

St235 ::

Glede drugega dela posta pa si ubistvu potrdil kar sem navedel.

samo če si nepismen. Govoril sem o tem, da je vpisanih točno toliko kot mest in ni omejitve, hkrati pa ni prostora za dodatne vpise.

Lahko preveriš tudi na samem seznamu stanja prijav, da že v začetku piše da gre za stanje prijav po prvih željah.

kaj ima to z mojim odgovorom? To je zgolj informativna informacija o tem koliko ljudi je katero fakulteto izbralo kot prvo.

Glede drugega dela posta pa si ubistvu potrdil kar sem navedel. Torej če je program polno zapolnjen (beri: v tem primeru število prijav na podlagi prve želje presega število razpisanih vpisnih mest), bo na programu sprejeta omejitev za vpis (pač minimalno število točk, ki jih moraš imeti da se uspeš vpisati) in tisti z drugo ter tretjo željo niti ne bodo prišlo v poštev za vpis.


uradni odgovori univerze v ljubjani pravijo, da lažeš.

ALI JE LAHKO KANDIDAT Z DRUGO ALI TRETJO ŽELJO SPREJET V ŠTUDIJSKI PROGRAM, ČEPRAV SE VANJ NISO USPELI UVRSTITI VSI KANDIDATI, KI SO ISTI ŠTUDIJSKI PROGRAM NAPISALI KOT PRVO ŽELJO?
Da, vendar le, če je za ta študijski program sprejet sklep o omejitvi vpisa in ima ta kandidat večje število točk. Poleg tega mora biti tudi študijski program, ki ga ima na prvi želji,
omejen, in zanj ne dosega zadostnega števila točk.

https://www.uni-lj.si/mma/pogosta%20vpr...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vrsta želja pri vpisu na fakulteto

Oddelek: Šola
104722 (4460) smacker
»

Izbirni postopek - vpis na fakulteto

Oddelek: Šola
106004 (5642) jozekuch
»

Omejitev vpisa -> minimum točk

Oddelek: Šola
297044 (6458) Velki
»

Vpis na faks :)

Oddelek: Šola
152929 (2075) Bor H
»

Vpis na faks. Je važen vrstni red želja?

Oddelek: Šola
176119 (5818) Roadkill

Več podobnih tem