» »

NTFS celeron600 in winxpPRO - ne dela niti pod razno

NTFS celeron600 in winxpPRO - ne dela niti pod razno

iskra ::

včeraj sem si na celeron600 namontiral winxp ker sem pač ugotovil da pripomorejo nekaj k hitrosti. In že čez nekaj ur so se začeli winsi ustavljat. Najprej so mi ribnili pri ircanju, po resetiranju z TheBigBadButton(tm) pa so mi začeli zmrzovat takoj po logon. sploh nočejo delat od tam naprej - vse stoji.

Potem sem se jih odločil popravit ... tudi neki ne štima .... ko je 39 minut do konca zamrznejo. Sledi reset z TheBigBadButton(tm) ker drugo pač ne prime in ponoven zagon setupa - ki zmrzne na istem mestu.

Računalnik je v mreži s še dvemi preko neke škatle k ne vem kako se ji reče.

Torej - kdo je bolj neumen? Jaz, ki silim računalnik al računalnik, ki se me trudi poslušat?

To škatlo rabim za sestro in jo morm poštimat čimprej da me doma ne zakoljejo :O

Vesel bom vsakega predloga

Če kdo rabi še kak info pa naj vpraša.

ToniT ::

Preveri RAM in pa temperaturo procesorja!

Dajte pravilno uporabljat dvojino, prosim:

Računalnik je v mreži s še dvemi preko neke škatle k ne vem kako se ji reče.



Računalnik je v mreži s še dvema preko neke škatle k ne vem kako se ji reče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()

Brane2 ::

Premi?i karitce v plati. S trdo radirko in kombinacijo serviet+alkohol po?isti ostanke radirke s konektorjev vseh kartic in s kontaktvo na RAMu.

POstavi stvari nazaj, nato preveri CPU. Najprej cistost in delovanje hladilnika in ventilatorja, nato pa se poglej temperature v BIOSu. Mogoce ne bi skodilo, da prechekiras naleganje hladilnika na CPU itd.

Ko mas vse to opravljeno, je cas da zalaufas Memtest86...

iskra ::

Dvojino bom uporabljal dosledneje :D se opravičujem.

Temp procesorja je med 36 in 39 stopinjami tko d to ne bi smel bit problem ... zdej bom razmontiru škatlo in očistu ram. Proca pa ne bom dol stavu k nimam termalne paste ... če bo čiščenje rama dovol, pol super. Kartic pa nimam kej dosti prelagat k imam samo mrežno (k je stara 4 mesce in je v prejšnjem rač delala super) in zvočno (stara kot greh in še dela). Grafo pa imam itak na AGP tko d ni kej dosti izbire.

Brane2 ::

NIsem mislil reci da premetavaj kartice iz slota v slot ampak da z mehanskim trenjem spucas oksid s kontaktov. Takrat lahko dodatno spucas z radirko+alkoholom kontakte na kartici...

bili_39 ::

Maš mogoče overclockan računalnik?
XP so (posebaj pri inštalaciji) zelo občutljivi na oc...
lp

iskra ::

Brane2: ok tnx za pojasnilo

bili_39: rač ni nč OC - plata ne prenese več kot 700MHz ;((

sicer zdej inštalira winxp normalno (spucu ram) samo ne vem al je čiščenje odgovorno za to al je krivo to, da sm ga upalu po 110 urah in laufa na svežino ...

mam še 30 minut do konca installa ... pol morm poiskat eno disketo (hmm ... težka bo :\ ) in zalaufat memtest


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RAM oksidacija kontaktov

Oddelek: Pomoč in nasveti
101276 (1010) gomzi82
»

Igre štekajo

Oddelek: Strojna oprema
141033 (1032) phenom
»

100Mbps ali 10Mbps (40m kabli)

Oddelek: Omrežja in internet
322238 (1718) balocom
»

Wake on Lan ali Wake on PME - preko mreže, preko interneta

Oddelek: Omrežja in internet
173139 (2340) bastadu
»

dva racunalnika + mreza +oba dostop do interneta (kako?)

Oddelek: Pomoč in nasveti
271641 (1308) leskovsekg

Več podobnih tem