» »

kaj je vzrok??pomoč prosim!!!

kaj je vzrok??pomoč prosim!!!

predator32 ::

rad bi vas vprašal naslednje.Pred časom mi je računalnik začel zmrzovati,tako da je vse obstalo,ker nisem polagal pozornosti na to,se mi je naslednjič zgodilo isto,in postal sem pozoren nato kaj se dogaja z njim,tako da mi sedaj ko vklopim računalnik po kakšni 1 uri delovanja popolnoma zamrzne niti ga nemorem resetirat ničesar,preprosto ga moram izklopiti iz električnega omrežja,potem počakam kakšne pol ure in ponovno vklopim,nakar se mi ista stvar ponovi približno zopet čez kakšno uro,imam občutek tako kot da bi se pregrel,ko ga ponovno zaženem mi vsi ventilatorji delajo ko pa enkrat zamrzne pa mi 1 ventilator ne dela več(tisti ki je na matični plošči s hladilniki),to sem videl ker sem odprl računalnik,iz vseh ventilatorjev sem počistil prah obrisal umazanijo,in ko sem to naredil je računalnik delal kakšne 3 ure potem pa ista pesem(zopet zamrzne)nevem več kaj naj storim kaj bi lahko sam storil tukaj,uporabljam windows xp,athlon1333mhz,256 ram, geforce2 400 64mb,
sem ga nesel na servis kupil nov ventilator,ga doma vklopil in se je stvar čez eno uro ponovila,pri čisto novem hladilniku.je možno pri tej stvari kaj postorit sam,je kje kakšen feler ki bi ga lahko sam odpravil,oziroma vaša mnenja kaj bi to lahko bilo.hvala vsem za pomoč.

aleš ::

Zamenjaj plato!!!

Meni se je dogajalo isto - plata Elitegroup... - le da bolj pogosto.

Pa veliko sreče

Highlag ::

Pri takem problemu če seveda ni software-ske narave se bi ti spalčalo naložiti kak programček s katerim se da spremljati sistemske parametre - saj veš napetosti , temperature .... Tako boš videl če težave povzroča slučajno napajalnik ali kaka temperatura, ki jo lahko spremljaš.

Takšno sesuvanje je sicer ponavadi posledica kakšnega pregrevanja. Si prepričan, da imaš vse hladilnike še pritrjene kot je treba?

predator32 ::

HIGHLAG:
kje lahko dobim kakšen tak programček za spremljanje sistemskih parametrov(napetost,temparatura..)
mislim da so ventilatorji vsi povsem dobro pritrjeni saj so mi na servisu vse pregledali.
je možne kje v Biosu spremenit te nastavitve za temperaturo ali kaj drugega???

Equinoxe ::

Aida32 je enden takih programov, ki ti kaže vse živo okrog tvoje škatle. Pa še Slo verzija je in zastonj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem nov racunalnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
19923830 (6587) hojnikb
»

računalnik včasih začne "preskakovati" - zvoku in sliki se začne zatikati in "kolcati

Oddelek: Strojna oprema
432088 (1756) solatko
»

Ugašanje računalnika med igranjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
353545 (2612) Bostjan99
»

Laptopu občasno pada frekvenca procesorja ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
575583 (4309) venetu
»

Previsoka temperatura, ali pokvarjena matična?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101781 (1618) Vlady

Več podobnih tem