» »

Gonilnik za Samsung SSD disk za WIN10

Gonilnik za Samsung SSD disk za WIN10

lojze8 ::

Stari disk sem želel nadomestiti z novim ssd diskom in namestiti Windows 10 vendar se že na začetku ustavi in javi:"Najti nismo mogli nobenega gonilnika.Do gonilnika za shranjevanje pridete tako, da kliknete Naloži gonilnik" Problem je, ker ga na namestitvenem mediju ni ali ga pa ne najde, kar javi da ni bil najden noben podpisan gonilnik. Ne vem kje naj ga iščem, da bo namestitev uspela.

hojnikb ::

inštalacijo pripravi z microsoftovim toolom pa bios resetiraj
#brezpodpisa

lojze8 ::

Prosim za navodilo od začetka: sedaj sem pognal instalacijo iz USB ključa in prišel do tam kot sem napisal. Napiši mi prosim postopek.

hojnikb ::

like i said, windows instalacijo najprej pripravi z microsoftovim toolom
https://www.microsoft.com/sl-si/softwar...

reset biosa bo odvisen od pcja, ki ga mas.

potem pa probi se 1x
#brezpodpisa

rogi2010 ::

Ni problem v SSD ampak v inštalaciji iz usb ključa. Zapeči dvd in poskusi še enkrat. @hojnikb ne pomaga če usb narediš s toolom.

lojze8 ::

če bo uspelo javim,sedaj dajem na ključ z ms toolom, na dvd pa potem če ne bo šlo. Gre se pa za en star prenosnik.

hojnikb ::

@hojnikb ne pomaga če usb narediš s toolom.

pomaga pomaga, vcasih tooli kot je rufus ne pripravijo pravilno instalacije in se potem to dogaja.

od stotine instalacij ki sn jih naredu s tem toolom, se noben ni tako failal. druga stvar je rufus, tam se vcasih pojavi ta error. ali pa ce hoces instalirat na hw raid in ni driverja.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

lojze8 ::

usb je bil narejen z rufusom... bom kmalu videl

lojze8 ::

iz ključa nareno z win tool ni uspelo, sedaj bom poskusil še iz dvd

hojnikb ::

bios se resetiraj
#brezpodpisa

lojze8 ::

dal sem že na privzeto ali naj še kako drugače resetiram

hojnikb ::

tocn model pcja oz specifikacije?
#brezpodpisa

lojze8 ::

medion akoya e 5010, msn 30008442

hojnikb ::

rešitev, če ne gre tut z dvdja je ta, da prvi stadij inštalacije nardiš na drugem pcju, potem pa daš ssd nazaj v ta laptop
#brezpodpisa

lojze8 ::

bom poskusil in javim

tudi iz dvd- je enako

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lojze8 ()

lojze8 ::

Problem je kot izgleda drugje. V Biosu (Bios ver. M 1.12)SSD disk Samsung 500GB ni viden.Tudi poskus namestitve v dveh drugih računalnikih ni uspel. Pri pregledu z CristalDiskInfo ni napak.

hojnikb ::

updejtaj bios. Če ne dela, gre verjetno za kakšno nekompatabilnost z biosom. V tem primeru bo treba dat kakšen drug ssd.
#brezpodpisa

lojze8 ::

novejšega biosa ni, za poskus sem dal notri en navaden 2,5" disk, dela počasi vendar dela, še ni namestil do konca win 10. Torej ni problem z win 10, ampak disk ssd. Na originalnem disku je gor vista

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lojze8 ()

hojnikb ::

drug ssd bo treba. Nekateri biosi iz tega obdobja imajo težave z ssdji in morš pač poskušat.
#brezpodpisa

lojze8 ::

hvala za trud

lojze8 ::

Danes sem vgradil SSD SanDisk 480GB in dela, torej je težava z biosom, ki ni prepoznal SSD Samsunga


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rufus (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
535346 (3273) Han
»

Ne morem ven z Bios-a

Oddelek: Pomoč in nasveti
302457 (1706) broken/link
»

HP Z220 - Boot z USB kljuca

Oddelek: Operacijski sistemi
181719 (1449) Jirzy
»

Nov prenosnik med inštalacijo ne zazna ssd diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
385240 (4264) solatko
»

nova inštalacja in problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
281219 (764) TOP

Več podobnih tem