» »

servis avtomobila - upravičenje porabe časa

servis avtomobila - upravičenje porabe časa

1
2
3

K0K0 ::

Lahko, ker znajo nekaj kar inženir ne zna sam nujno rabi :)). Odpri delavnico zaposli 2 mlada mehanika, ki sta pravkar končala 3 letno šolo in kasiraj. Investicija se ti bo povrnila v enem letu, potem pa sam še penzija :D.
Dobri mehaniki bodo čedalje dražji, ker je čedalje manj ljudi, ki znajo delat z rokami.

111111111111 ::

starfotr je izjavil:


Meganiki so ljudje s 3 letno šolo. Ne morejo oni zaračunavat isto, kot nek inženir.

Res je. lahko računajo več, ker jih je manj. Sploh dobri so svinjsko dragi.

detroit ::

idiocracy scena:)
Skero

juroz ::

lukamagic je izjavil:

xmetallic je izjavil:

slovencl je izjavil:

Eno uro sigurno niso delali diagnostiko

Vedno se računa cela ura. Tudi če mehanik dela 20 min se izstavi račun za celo uro.


Po kakšni logiki? To bi moralo biti z zakonom prepovedano. Kot če pridem v pekarno in želim pol črnega hlebca, računali bi mi pa celega.. WTF? Prakse pri avtomehanikih so res nek unikum.


Tudi ti si kot slovencl precej trd tja v bučo.

Kako ti računa nima veze, poglej znesek na koncu če ti je fer oziroma ok. To je to.
Če pa misliš da je problem vlečt delo iz 15min na 1h pa še enkrat razmisli.

Teoretična situacija kjer oba mehanika računata 20€ na uro:
En ki ve kaj dela, ima izkušnje: 20min - 6,66€
En ki je ve kaj dela, se takorečeno uči na tvojem primeru, po možnosti mora še kaj guglat ali pa manualih gledat: 1h - 20€

Al boš sedaj pa rekel da ta ki je porabil 1h da ne sme računat 20€ ker se je na tvojem primeru učil oz ga še ni imel?
Al maš, kot večina brihtolov tukaj, samo 1 ali 0 v glavi torej zna ali ne zna, nians ni oz ne obstajajo?

WhiteAngel ::

xmetallic je izjavil:

slovencl je izjavil:

Eno uro sigurno niso delali diagnostiko

Vedno se računa cela ura. Tudi če mehanik dela 20 min se izstavi račun za celo uro.


Ni res. Meni računajo po desetinkah ure, npr 0,4 ure. Hyundai Lušina.

starfotr ::

juroz je izjavil:

lukamagic je izjavil:

xmetallic je izjavil:

slovencl je izjavil:

Eno uro sigurno niso delali diagnostiko

Vedno se računa cela ura. Tudi če mehanik dela 20 min se izstavi račun za celo uro.


Po kakšni logiki? To bi moralo biti z zakonom prepovedano. Kot če pridem v pekarno in želim pol črnega hlebca, računali bi mi pa celega.. WTF? Prakse pri avtomehanikih so res nek unikum.


Tudi ti si kot slovencl precej trd tja v bučo.

Kako ti računa nima veze, poglej znesek na koncu če ti je fer oziroma ok. To je to.
Če pa misliš da je problem vlečt delo iz 15min na 1h pa še enkrat razmisli.

Teoretična situacija kjer oba mehanika računata 20€ na uro:
En ki ve kaj dela, ima izkušnje: 20min - 6,66€
En ki je ve kaj dela, se takorečeno uči na tvojem primeru, po možnosti mora še kaj guglat ali pa manualih gledat: 1h - 20€

Al boš sedaj pa rekel da ta ki je porabil 1h da ne sme računat 20€ ker se je na tvojem primeru učil oz ga še ni imel?
Al maš, kot večina brihtolov tukaj, samo 1 ali 0 v glavi torej zna ali ne zna, nians ni oz ne obstajajo?


Nikjer ne piše, da ne sme zaračunat, če je odpravljal napako 1 uro in to zaračuna. Samo problem je, če je ni odpravljal 1 uro in zaračuna 1 uro.

Jure14 ::

starfotr je izjavil:

Samo problem je, če je ni odpravljal 1 uro in zaračuna 1 uro.

Če je recimo porabil 2 uri.

BCSman ::

Ali imajo tudi pri mehanikariji prste vmes neke obrtne zbornice in podobne cehovske organizacije? Se spomnim nekoč, ko je frizerka iz 500sit podražila striženje na 1000sit in je rekla, da je to neka zbornica določila. V takem primeru, a ne bi tudi recimo kmetijski pridelek moral biti reguliran, da se ne gre pod določeno ceno na kilogram nikjer v Sloveniji? ALi je to možno samo v storitvenem sektorju?

starfotr ::

Jure14 je izjavil:

starfotr je izjavil:

Samo problem je, če je ni odpravljal 1 uro in zaračuna 1 uro.

Če je recimo porabil 2 uri.


Potem naj zaračuna 2 uri. Aja, ne bo, ker se počuti krivega, ker bo nategnil stranko, ker že cena za 1 uro je previsoka. Ali kje je problem, da ne zaračuna 2 uri?

Opažam, da tu večina vas tolerirate natege, pa naj bo to s strani operaterja, ki ima minutni interval ali s strani mehanika, ki ima urni interval. Ne podpirate pa poštenega zaračunavanja neke storitve.

Če vam pa trgovka v delikatesi ne tarira mase embalaže pri nakupu 5 dek salame, pa klicat tržni inšektorat, obvestiti ZPS, urad za meroslovje, medije, pisat po forumih...

K0K0 ::

A če bi namesto porabljenega časa napisal diagnostika 50EUR bi blo potem vredu ?
Namest da zganjate fovšijo odprite delavnico in začnite tud sami služit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: K0K0 ()

mzakelj ::

slotech5 je izjavil:

mzakelj je izjavil:

A se tud v trgovin pogajaš za ceno banan , in nosiš sadje nazaj po ene 2 dneh ??


kaj pa bi ti naredil v tem primeru, ko se ti po enem tednu po "odpravi" napake na uradnem servisu prikaže ista napaka in je avto nevozen?


Peljal nazaj in naj uredijo. Saj dajo tudi na vgrajen nov kos garancijo. Hotel sem reči da se z vsemi obrtniki cenka za ceno dela, čeprav v trgovini s prehrano noben tega ne poskuša. Če mu kaj ne paše gre v drugo trgovino. In tako je tudi s privatniki. Če ti kaj ne paše poiščeš drugega s bolj ugodno ceno. Kar pa ni zmerom najboljše. Jaz vsakemu povem toliko je ura, tolko časa bo približno ura gor ura dol, pa ponavadi ni problemov. Če pa se jim zdi predrago pa naj sami urejajo ...

Netrunner ::

V bistvu nima veze koliko časa se porabi saj se ne računa po minutah ampak je pri vseh delih neka minimalna količina. Mehaniki verjetno imajo 1h, nekateri 30min ipd.. Če je porabljen od 0 - minimalne postavke se računa minilalna postavka, če presega se doda še eno poleg. Ali ti bo računal za 5 min dela pa je odvisno od mehanika do mehanika.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

hipertija ::

Ko pridejo v naše podjetje serviserji, se navadno plačajo polne ure dela... ne glede na to kako dolgo delajo. To je pač standard. Ti plačaš v bistvu pavšal za delo, ki ga on naredi, v nasprotnem primeru bi lahko dal ceno tudi na minuto ali pa pet minut in bi bila še dražja, kot za eno uro. Podobno kot vinjeta, plačaš 15€ za tedensko, pa se pelješ lahko od Šentilja do Kopra ali pa od Domžal do Krtine. Plačal si pavšal ne dejansko uporabo. Če bi dejansko uporabo, bi večina bila na slabšem kot boljše, sploh na letni ravni.

Je pa tako, če veliko hodiš k istem serviserju, se zmeraj lahko dogovoriš tudi za kakšen popust, ali pa ti kakšno stvar naredi free... se mi zdi da lahko na tak način veliko več prihraniš, kot da mu "težiš" za to uro dela. Tako je vsaj s serviserji pri nas.

Se pa strinjam, da če serviser dela 10 minut, ti ne more računati 2eh ur, ker to v bistvo v tem primeru zaračuna stojnino v garaži :) to je pa druga zgodba. Žal je tako pri storitvah. Tudi računalničar lahko laiku, kakšnemu starejšemu zaračuna inštalacijo windowsov 2 uri, pa je v resnici delal efektivno 20 minut? če... kdo bo vedel? Pa če mu tudi zateži, lahko mirno reče, da je bil potreben poseg, delo v BIOSu ali pa whatecver

starfotr ::

K0K0 je izjavil:

A če bi namesto porabljenega časa napisal diagnostika 50EUR bi blo potem vredu ?
Namest da zganjate fovšijo odprite delavnico in začnite tud sami služit.


Ja, bi bilo v redu. Naj bo pošteno zaračunano, da lahko spodobno živijo, vendar da ni natega kupca. In ni nobene foušije, zahtevamo samo pravično in pošteno obračunanje po ceniku, ki so si ga sami določili. Nič več in nič manj.

Če mi zaračuna diagnostiko kot storitev 50 eur in navadno za to porabi 10 minut, z mojim avtom se pa ukvarja 3 ure, mora biti cena še vedno 50 eur.

Treba se je odločit za način zaračunavanja. Najbolj pošteno je po porabljenem času. S predpostavko, da se res računa porabljen čas in ne da se nabija ure.

Če se zaračuna po storitvi, je tu časovna komponenta eliminirana.

No, ko so k nam prišli serviserji, je bilo v ponudbi po 6 ur/osebo, bili so trije. Delo so končali v 5 urah. Ker je bila cena na čas in ne na storitev, so zaračunali samo 5 ur. Če bi delali 7, bi zaračunali 7, ne glede na to, da je v ponudbi bilo 6 ur. Pač, to je ocena, lahko se prej zaključi ali zaradi nepredvidenega zavleče.

Samo ne mi nabijat ure v tri krasne, tega pa ne prenesem.

reeves ::

starfotr je izjavil:

Glej, ok, če popravi v 6 minitah. Super. Samo ni treba nategovati z zaračunanjem 1 ure diagnostike in 1 ure popravila in tukaj neko znanje vpletat. To ni znanje, to je goljufija,če se obračuna več, kot dejansko je.

Če znanje nima veze, zakaj si pa potem ne bi vsak sam vzel tistih 6 minut in zadevo zrihtal sam?

Nekdo bo za isti rezultat porabil eno uro, ker je mlad, neizkušen in nima znanja. Drugi bo zaradi izkušenj in znanja isto stvar rešil v 10 minutah.
Po tvoje si tisti z izkušnjami in znanjem zasluži manjše plačilo, čeprav je opravil isto delo, kot neizkušeni???

starfotr ::

Zato pa imajo navadno starejši, izkušeni ljudje višje plače, kot mladi.

Ne zasluži manj, vse kar je, naj se pravično obračuna. To je vse.

eric_cartman ::

starfotr je izjavil:

Zato pa imajo navadno starejši, izkušeni ljudje višje plače, kot mladi.

Ne zasluži manj, vse kar je, naj se pravično obračuna. To je vse.


Se pravi po novem predlagaš da ukinemo urno postavko in uvedemo minutno? :D

Jst ne pravim, da servisi ne nategujejo ljudi.. Imaš servise, ki definitivno upravičijo tak status.. Imaš pa tudi servise, ki so pošteni..

Ampak roko na srce.. Tudi pošteni ti ne bo računal 20 minut dela.. Ampak celo uro.

starfotr ::

Pač menjaj servis. Jaz imam servis, ki mi ne obračunava cele ure, če je ne naredi. Če se pa pustite, da vas odirajo... Kar naj vas, denar ni moj.

Ti veš, kaj je urna postavka? Če imaš 60 eur na uro je to 1 eur na minuto. Ne vem, zakaj ne bi mogli obračunat npr. 27 eur, če dela 27 minut.

feryz ::

Pa kaj je to otroški vrtec ali kaj?
Zakaj pa je Nutela v eni štacuni 4,30 evra v drugi pa 5,30 evra? Ker imajo starejše snažilke z višjo plačo?

Saj so že napisal vse. Pojdi k drugemu ali, stokrat boljše, sam naredi diagnostiko in menjavo senzorja. Problem rešen.

Kompletna ekonomija temelji na načelu, kdo bo koga bolj.
Tukaj bi vsi imeli 5, 10 in več jurjev plače, plačevali bi pa par centov za storitve in izdelke. Ali pa še to ne, za vbogajme bi jim morali avte popravljati. Lepo.

eric_cartman ::

Kje si pa zdaj dobil 60 € na uro?
V LJ so med ta dražjimi tam do 40 €/h.

Se pravi če dela 1 uro in 2 minuti, ti obračuna toliko ali samo 1 uro?

Ampak ja.. Med drugim zato, ker ne stisne štoparce, ko gre avto popravljat.. Kaj pa če gre vmes na WC? More štoparco ustavit? Ali jo pusti naprej tečt?

Če dela diagnostiko pa je takole.
Uporaba diagnostičnega orodja 25 €. + ena ura dela z DDV.. Pa verjetno to znaša potem ravno 60 €.

zobnik ::

Tester se ne računa, če se zadeva popravlja pri mehaniku, tester je samo zato da mehanik lažje najde napako.
Se pa najdejo ljudje, ki vozjo ne tester da pol sami doma rihtajo v tem primeru se plača.

KAVINSKY ::

starfotr je izjavil:

Če mi zaračuna diagnostiko kot storitev 50 eur in navadno za to porabi 10 minut, z mojim avtom se pa ukvarja 3 ure, mora biti cena še vedno 50 eur.



Bo pa na računu pisalo iskanje napake 3 ure.

Ste eni smešni. Zabijete par jurjev za pleh, par jurjev za ragistracijo, gume, gorivo, vinjeto... potem se pa jokate, ker ne računa mehanik 17 minut dela. Drugo pa je nategovanje ur, pa sem enkrat že konkretno preplačal, ker je vajenec delal na avtu. Tam me ne vidijo več. Porsche verovškova.

starfotr ::

Podal sem hipotetičen primer cene.

In ja, Akrapovič in tudi v nekaterih drugih firmah, se morajo delavci štemplat, če gredo na WC, malico, ali čik. Če se torej delavcu odbijajo minute, naj se pa še na računu odbijajo.

To je samo zato, ker so cene visoke. Če ne bi bile visoke, bi se jebalo vsakemu, če je 1 ali 2 uri več naračunano.

Če ste izven EU, ali kar prosto telefonirate, kot doma ali kaj gledate na stroške? Mislim, da gledate na stroške in ne gledate youtuba, če je cena 10 eur/Mb.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: starfotr ()

solatko ::

Ste kdaj opazili, da se parkirnina računa na ure - 1 ura 1,5€, 1ura 1minuta - 3€

Obračunavanje dela je pač najenostavneje v urah, večino teh predvideno uporabljenih ur, določi proizvajalec vozila ravno zato, da nebi servisi računali nenormalno.
Primer - menjava sklopke - proizvajalec 7ur, pooblaščen servis 7x servisna ura. Popoldanski mehanik našel drug način menjave iste sklopke, porabljen čas 2 uri.
Po logiki servisa, bi moral računat 7 ur, če bi delal v servisu, ker dela doma ima poleg nižje cene ure, tudi realno porabljen čas in je zato servis pri njem, več kot pol cenejši, kot če bi mi isti mehanik to naredil v servisu. Izda tudi račun.

Pa poglejmo še pri računalnikih - servisna ura je od 50€ -->. Čiščenje prenosnika je okoli 30€, za kar lahko porabiš 30 minut ali pa eno uro +, odvisno od tipa.
Račun le redki razbijajo na minute, imajo zato posamezna opravila postavljene cene na pavšal in seveda stranka, ki ima prenosnik, kjer je za čiščenje potrebno vse razdret, je na boljšem, tista, ki ima kak tak model, da se samo spodaj pokrov odstrani in imaš vse na izvoli, je pač na slabšem, oba pa plačata storitev - čiščenje prenosnika.

Mehanik bo težko opravičil račun pri davčni, če bo napisal zamenjava zavornega cilindra - 30€, če ne bo podkrepil s podatkom 1 ura dela. Tako pač je, gre samo zato, kateri mojstri so hitrejši od normativov, ki jih določi proizvajalec in kakšno politiko ima servis pri obračunu.

Je pa v vsakem primeru razlika ali ti karkoli servisira mojster z nekaj letnimi izkušnjami ali začetnik, ki mora navodila iskati na yotube-u.
Delo krepa človeka

IL_DIAVOLO ::

V garazni hisi mariborskega ukc-ja je to standard ja.

solatko ::

IL_DIAVOLO - tudi v vseh GH v LJ ali kjer koli drugje, tudi v A in I.
Delo krepa človeka

starfotr ::

Če ste bili kdaj v tujini, potem veste, da obračunajo parkirnino na minute. Konkretno v Španiji, stane minuta od 15 centov dalje. Samo "pavšalisti in zaokoževalci" na južni strani alp ne znamo tega. Kot tudi ne znamo kupiti parkirnega avtomata, ki bi vrnil drobiž. Ali nudil plačilo s kartico, če se že gremo neke visokorazvite turistične destinacije.

GupeM ::

Nisem bral celotne teme, ampak se strinjam z OP. To se mi na zdi pravično. Če je delal 15 minut, naj računa 15 minut. Če ima na ceniku "Diagnosticiranje napake s priklopom na tester" za ceno 60 EUR, naj zaračuna 60 EUR, pa če dela 5 minut ali pa 16 ur.

Po urah naj računa mehanične ure. Torej diagnostika 60 EUR + 13 EUR za 15 minut dela, da je nek kos zamenjal.

Menjava gum je pogosta storitev, kjer ne računajo glede na čas, ampak storitev kot tako. Gume na avtu so zamenjane prej kot v pol ure. To bi recimo naneslo 25 EUR. Ker imajo na ceniku premontažo in centriranje, zaračunajo točno toliko, kot je po ceniku. Meni je pa vseeno, a mi zamenja v 5 minutah, ali je 8 ur porabil (ni mi čisto vseeno, ker običajno kar počakam tam. Če bi avto pustil pri vulkanizerju in šel na šiht, pa bi mi bilo vseeno). Zadnje čase je zelo pogosta celo razlika med premontažo gum do 16 col in nad 16 col. Pa se pri obeh enako zamudi. Samo orodja so za enega mogoče dražja kot za drugega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

donvito ::

Po kakšni logiki? To bi moralo biti z zakonom prepovedano. Kot če pridem v pekarno in želim pol črnega hlebca, računali bi mi pa .. WTF? Prakse pri avtomehanikih so res nek unikum.

Tudi to se zgodi, če ne bi šel na hitro blagajno najbrž sploh ne bi opazil ... kupil dve, zaračunala 23.

https://postimg.cc/ZBcBBhqZ

Saj najbrž je napaka trgovke, samo vseeno moraš biti previden.

IL_DIAVOLO ::

Saj naceloma tako tudi zaracunavajo.

blackbfm ::

Mehanik bo težko opravičil račun pri davčni, če bo napisal zamenjava zavornega cilindra - 30€, če ne bo podkrepil s podatkom 1 ura dela


Nisem vedel da davčna regulira, štopa in ocenjuje delo mehanikov

m0LN4r ::

60eur ni urna postavka mehanika !

Servis mora dati placo vsem delavcem, ne samo tistmu, ki sraufa, npr. cistilki, imeti racunalnike za kaso, programe, orodje, placevati davke itn. racunovodja tudi stane, telefon tudi stane, internet tudi stane.
Prostor, elektrika, vzdrzevanje na dolgi rok to vse stane. Nova dvigalka stane, kvalitetna se vec.
Kurjava v delavnici tudi stane, al naj sraufa v ledeni delavnici. Res fino je ledeno mrzlo zelezo prijemati.

V moj avto se vsede mehanik tako, da sedeze prevlece z novo folijo, to tudi stane. Voda, wc papir, cistila tudi stane.

PS: mce ne mislis nic placat potem lahko to vse doma naredis sam, nekaterim pa ta cas vec pomeni in npr. meni se ne ljubi doma svinjat po garazi, kupovati dele, orodje, zato raje placam, tudi mehanik potem meni placa, ko mu nekaj naredim
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Cr00k ::

starfotr je izjavil:

Glej, nekaj je, če je storitev poštena. Če dela 60 minut in ima 50 eur na uro, ok. Če pa dela 6 minut in računa 60 minut... E, tu je problem.


Kako pa veš da je dela z diagnostiko samo 6min in ne 16 ali 60min? Upam, da se razume, da je diagnostika širši pojem kot je priklop odb2 readerja in branja seznama napak?

EDIT: pa še to dodam, da je OP dal preveč skope informacije in samo špekuliramo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cr00k ()

šernk ::

Vsak se lahko loti popravila sam, če mu je karkoli predrago.

pride človek h nam v delavnico pa želi XYZ in mu poveš da lahko naredimo v roku 14 dni in za 70eur.
pol imaš 4 strani:
X stran: stane kar stane, jst to rabim kaj čem pomagat - OK
Y stran: dam 200eur ampak rabim najkasneje čez 2 dni - OK naredimo v dveh dneh
Z stran: cena ok, ampak zakaj 14 dni čakat, če imaš 2 uri dela na tem? - potem človeku razložiš, da imaš vse zasedeno za 14 dni in da prekinitev X stvari stane več kot lahko njemu zaračunaš tisti košček in mu obljubiš da boš probal naredit v 10ih dnevih.
ŽNJ stran: ja ne to je pa predrago - izvoli tam so vrata, ker si mi že s tem ko me motiš 15min zapravil 10eur.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

r3dkv1c4 ::

mihec87 je izjavil:

eric_cartman je izjavil:



Imam pa idejo:

Lahko pa ga pelješ k recimo, da mu je ime Tone. Tone večino dneva nima kaj za počet.. Občasno popravi kakšen avto.. Bolj pa se mu gre za to, da lahko gre čimprej na pivce ali dve.

Res, da Tone nima diagnostičnega orodja, vendar ti že iz svojih dolgoletnih izkušenj pove, da je boljše, da se čimprej znebiš avtomobila in vse kar hoče v zameno, je par fičnikov za pijačo. Na tebi je samo odločitev ali boš Toneta poslušal, ali pa ga peljal na servis, kjer imajo diagnostična orodja, ki so jih morali kupiti in imajo dostojno znanje, da ti povedo v čem je resnično težava. Samo njim pač ne boš dal samo za pivo, ampak ti bodo računali 1 uro dela + uporabo diagnostičnega orodja, ki so ga morali kupiti...


Ali pa ta Tone, zamenja prej ene 3 dele predno pride do tistega ki je okvarjen...

No, na servisih je ogromno Tonetov.....zato pa je toliko pritožb.

Drugače pa, OP naj si prebere cenik, ki je vedno nekje na vidnem mestu in do odpuranja podobno neumnih tem, sploh ne bo prihajalo.

starfotr je izjavil:

Glej, nekaj je, če je storitev poštena. Če dela 60 minut in ima 50 eur na uro, ok. Če pa dela 6 minut in računa 60 minut... E, tu je problem.

Največkrat dela več ur, ker vedno pride stranka reklamirat 6 minutno delo.

Zdaj pa nehaj kvasit bedarij
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

xmetallic ::

starfotr je izjavil:

Ti veš, kaj je urna postavka? Če imaš 60 eur na uro je to 1 eur na minuto. Ne vem, zakaj ne bi mogli obračunat npr. 27 eur, če dela 27 minut.

Zato, ker se v urno postavko upošteva tudi premikanje tvojega avta iz parkirišča v garažo; dvig avta na dvigalo; čas, ki ga ti zapraviš mehaniku ko avto na servis pripelješ 13:16, naročen si bil pa 12:50; upošteva se tudi možnost da bo s tvojim avtom več dela kot je mehanik sklepal glede na tvojo obrazložitev težav po telefonu, zato si naredi še nekaj časovne rezerve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

GupeM ::

No, evo današnji primer, ko je imela punca avto na servisu. Ure se očitno da tudi deliti.



Avtohisa Real v Lj.

starfotr ::

Seveda se da. Samo mnogi tu gor so ovce in plačajo vse, četudi se mehanik čoha po mošnji v avtu.

Xmetal: kje piše, da se premik avta ne sme zaračunat v ceno urne postavke?

Zaračunajo lahko tudi zamude, naj dajo v cenik in to je to. Samo naj pošteno to naredijo.

Avtošole imajo čakalne ure. Prav tako taksiji. Ne morejo ti računat vožnje, če te čakajo. Tu ti 0a ne morejo računat servisa, če te čakajo. Simpl.

IL_DIAVOLO ::

Moj avto taksnih brezveznih servisov se ni videl in jih niti ne bo.

kr3ten ::

Treba se je sprijaznit da so avtomehankarji zlatarji, tko k če bi šel privatnemu zobarju ...

m0LN4r ::

kr3ten je izjavil:

Treba se je sprijaznit da so avtomehankarji zlatarji, tko k če bi šel privatnemu zobarju ...

Sploh ni res.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

WizzardOfOZ ::

starfotr je izjavil:

Kaj pa je 5000 eur? Če vsakemu računajo diagnostiko in priklop več deset eur, rabiš samo nekaj sto strank, da se ti zadeva povrne.

Če gremo po te logiki amortizacije. Kat bi si kupil orodje (npr. kombi), doatavil 500 paketov in kombi bi bil odplačan. Najbrž vidite logiko, da se jim diagnostika, tudi če je ekstremno draga (v njihovih očeh) povrne zelo zelo hitro.


To je samo mašina. Potem pa rabiš še licence in izobraževanje delavcev (vsakič ko pride nova verzija ali posodobitev). To ima svojo ceno.

starfotr je izjavil:

Meganiki so ljudje s 3 letno šolo. Ne morejo oni zaračunavat isto, kot nek inženir.


Zanimivo, da imaš ti več šol, pa en mehanik zna zamenjat del in popravit avto, ti pa ne. Očitno ste inženirji bolj ko ne nesposobni in ne znate enih lego kock skupaj sestavit (ja, avto je kot lego kocke. Če znaš lego sestavljat, brez problema tudi svoj avto popraviš)

blackbfm ::

kr3ten je izjavil:

Treba se je sprijaznit da so avtomehankarji zlatarji, tko k če bi šel privatnemu zobarju ...


Kaj pa konstantna izpostavljenost strupenim snovem, oljem, hlapom, plinom.. Potencialni rak cez xx let. Bi ti to pocel za kepico sladoleda na uro?

KAVINSKY ::

starfotr je izjavil:

Seveda se da. Samo mnogi tu gor so ovce in plačajo vse, četudi se mehanik čoha po mošnji v avtu.


Ovčka veselo beketa :))

Dejatsvo pa je, da so številke prenapihnjene. Kar piše v specifikaciji nimaš kaj več kot 1 ure dela. Je pa res da rabiš bit v dveh za menjavo tekočine (oz en sam pri modernih avtih z servisnim načinom preko diagnostičnega porta).

bbbbbb2015 ::

hipertija je izjavil:

Ko pridejo v naše podjetje serviserji, se navadno plačajo polne ure dela... ne glede na to kako dolgo delajo. To je pač standard. Ti plačaš v bistvu pavšal za delo, ki ga on naredi, v nasprotnem primeru bi lahko dal ceno tudi na minuto ali pa pet minut in bi bila še dražja, kot za eno uro. Podobno kot vinjeta, plačaš 15€ za tedensko, pa se pelješ lahko od Šentilja do Kopra ali pa od Domžal do Krtine. Plačal si pavšal ne dejansko uporabo. Če bi dejansko uporabo, bi večina bila na slabšem kot boljše, sploh na letni ravni.


Torej, odvisno od posla in od primera.

Jaz (ko smo to še delali), sem ravno tako za servis računalnika zaračunaval najmanj eno polno uro (60min). Četudi je nekdo delal 10-15 minut. Potem pa smo računali ponavadi po pol ure navzgor(t.j. 1,5 2 2,5 ure).

Razlog je bil ta, da ko je serviser pripravil potrebne dele, zložil v avto, šel k stranki, tega v večini primerov ni naredil prej kot v pol ure. Ko je prišel k stranki, je pogosto še moral čakati(da so ljudje se spakirali dol s PCja).

Ugotovili smo, da so ljudje občutljivi na zaračunavanje "izgube časa na poti", čeprav bi to bilo najbolj pošteno obračunati. Jaz osebno sem izračunal, upoštevajoč amortizacijo opreme, izgubo ostalega časa (ko prideš nazaj, je ponovno potrebno vse pospraviti, sknjižiti), se obračun ene ure bil skoraj vedno mejni.

Za avto servise pa imajo normirano strukturo dela. Če je diagnostika določenega tipa eno uro, je eno uro. Matična firma jih preverja, da ne zaračunavajo preveč. In hkrati da ne zaračunavajo premalo.

V grobem,toliko da veste, na uradnem servisu gre čez 40% prisluženega denarja nazaj na matično firmo za "marketing" stroške. Renault je recimo zaračunaval celostno podobo, tiste znake, servisi imajo pogodbe za eno leto, ki se sproti podaljšujejo. Če se uprejo dajanju za ta marketing,jim pač grozijo, da bodo ostali brez pogodbe.

Glugy ::

Ne vem zakaj se računa 60 min za 6 min dela. Pol je vseen če minutne postavke ni ker je totalno irrelevantna. Če vas pa skrbi da ne boste mogl stroškov dejavnosti pokrit pa pač dajte mal popravt ceno / minuto. Ne se zdej zgovarjat da se 6 min ne splača, vse se splača ob pravem plačilu. Če je 6 min napište 6 min; ne pa da se lažete bogve komu na čast.

starfotr ::

Saj zato pa obstajajo različne vrednosti za posamezna dela.

Problem je, da servisi nimajo več različnih vrst del, kot je na primer enostavno, zahtevno, najbolj zahtevno. Kjer delajo tudi različni ljudje z različnimi izkušnjami/znanji. In seveda različne cene na uro.

Torej, če eno vrsto napake odpravlja en mulo in nima pojma, ter za to zabije 2 uri, medtem, ko njegov sodelavec za to porabi pol ure, ker je že senior mehanik, ne more biti tukaj neka uravnilovka za vse enako. Junior mehanik bi moral biti cenejši na uro, kot senior, na koncu je pa važen efekt in pod črto cena za to dotično poporavilo bi morala biti enaka, razlika samo v času popravila.

Marketing se seveda plača. Vendar posledično, tudi drugi neuradni servisi držijo visoke cene, pa niso vezani na noben marketing. Sicer so pa tudi serviserji barabe, kot so gostinjci in frizerji, ki so včasih brisali račune ali jih sploh ne izdajali. Skratka, veliko se še vedno, klub davčnim blagajnam dela na fuš.

Po drugi strani, cene urnih postavk so visoke, serviserjev pa premalo. Torej si svoje plače obesijo na delo mehanikov vsi ostali priseski v podjetjih, nepotrebni svirači.

Tudi pri nas imamo franšize oziroma mreže servisov. Meni se to zdi nepotrebno, ker pomeni samo dodaten strošek za serviserja in posledično koristnika servisa. Serviser, če je dober, ne potrebuje reklame, ker ima dela čez glavo, vsak dan. Tudi rezervni deli, ki bi jih z morebitnim skupinskim nakupom preko mreže dobil ceneje so irelevantni, ker danes dobiš dele na vsakem vogalu.

Podpirajte serviserje, ki so pošteni. In predsem, redno servisirajte svoje vozilo, da bomo varni vsi udeleženci v prometu.

K0K0 ::

Če je za neko delo norma 1h se računa 1h. Če ima serviser dober dan in to naredi v 45ih minutah se lahko potem 15 minut čoha po jajcih. Zakaj bi za isti obseg dela dobil manj ? Za stranko je važno, da je narejeno kvalitetno in da ne plača več kot ostali. Če se ji zdi cena previsoka gre lahko drugam.
Če bi ti računali po minutah bi enkrat za menjavo olja plačal 30€, drugič 33€. Če bi bil serviser prehlajen pa 50€. Bi blo to bolj fer ?

Glugy ::

Predvsem bi bilo bolj realno v primerjavi z tem kar je zdej ; ko so minute odvisne ne od dejanskega stanja ampak izmišljenega stanja. Če je pa serviser prehlajen naj mu da pa delodajalec bolniško; sej zato imamo bolniške da ne pride do takih situacij.

111111111111 ::

Nič na ure. Menjava olja stane toliko, pa če se serviser 3 ure po jajcih čoha. Tudi pri mojem plačam diagnostiko 15€, odpravo napake pa po urah.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cena mehanika (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5112208 (10129) korenje3
»

Cena uradnega servisa za avto

Oddelek: Na cesti
132478 (1609) IL_DIAVOLO
»

Mali servis - cena? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6324406 (22041) Tilen
»

Priklop na tester in oderuštvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5315181 (12984) krneki0001

servis me je probu nategnit (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8312182 (10787) Brane22

Več podobnih tem