» »

Box Office - zaslužek filmov

Box Office - zaslužek filmov

Temo vidijo: vsi
««
85 / 128
»»

Jarno ::

2dark je izjavil:

Jarno je izjavil:

Ni se za bat, denar vseeno kroži in narobe je gledati na zadevo zgolj s perspektive producentov, ki bodo v tem primeru tudi lepo zaslužili.
BO določenega filma za določene akterje pogosto ne predstavlja večjega tveganja.


A je povprečen američan tako omejen z dostopom interneta in ne spremlja nič na youtubu? Zakaj rbaiš v letu 2023 metat ogromno milijonov stran, če lahko oglašuješ skozi youtube in ostala socijalne medije?


Zaradi verjetnosti, da produktivni član naše civilizacije postane pozoren na določen film in si ga pogosto tudi z otroki tudi ogleda.
YT trailerje servira zgolj tistim, ki jih praviloma klikajo, ostalim kaj drugega.
Nima vsak obremenjen posameznik časa za vse.
Pomembne so tudi socialne omreženosti in da se o filmu po izzidu govori, na kar pa lahko praviloma vpliva zgolj sam film in njegova tradicija, ki lahko izhaja iz kontinuitete ter prominentnih imen, ki pri filmu sodelujejo.
#65W!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jarno ()

BT52 ::

2dark je izjavil:

delavec44 je izjavil:

2dark je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Precej gre za marketing ampak pomembno je pa tudi, da si ca. 50% od BO vzame distributer in predvajalec (kinodvorana). Tako da od 600 mio, bi dobili ven le 300 mio čistega. Budget 200 mio in 100 mio za marketing in je 0.


Tudi ta opcija je možna, ampak potem bi bilo pri vse filmih enako, saj cena najema dvoran se ne razlikuje od filma do filma.


Saj je pri vseh podobno. Poglej si Avatar 2. Budget 250 mio, pa je Cameron govoril, da rabi 1.4 mrd, da bo break even.

https://www.outlookindia.com/art-entert...


Men to močno smrdi.


Mene nič ne čudi. Ves CGI. Drage kamere in snemano skoraj vse pod vodo. Samo da ne omenjam zavarovanj za delavce in kompenzacije za delo v takem okolju.

oo7 ::

Ta vikend 31 mar - 2 apr najbolj uspešni filmi v BO v ZDA/Kanada

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves $38.5M
John Wick: Chapter 4 $28.2M
Scream VI $5.3M
His Only Son $5.3M
Creed III $5.0M

oo7 ::



Stret fighter filmska franšiza ima novega lastnika to je Legendary Pictures (Detective Pichachu, Dune in Godzila vs Kong)

Tako, da v bližnjii prihodnosti lahko pričakujemo kakšen nov Street fighter film.

oo7 ::



Michael Mann v pogovorih za film HEAT 2 v katerem naj bi zaigral Adam Driver v vlogi mlajšega Neil McCauley (Robert Deniro v filmu HEAT)

oo7 ::



Danes izide animirani film Mario v 44 državah. Na predpremieri v nekaterih azijskih državah kar solidnih 7,95 mio $ od tega 4,95 mio $ na Kitajskem.

D3m ::

Smo bili včeraj na predpremieri.

Priporočam.

LGBT+ kritike pa ignorirajte. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

2dark ::

Sam pa pripročam tale film, ki ob odlični igralski zasedbi prikaže, kako je NIKE podpisal Michaela Jordana. Ostalo je zgodovina.

(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Scorpy84 ::

Jaz pa tega, https://m.imdb.com/title/tt12758060/
Skoda samo, da je na apple tv, pa ni tako znan.

2dark ::

Scorpy84 je izjavil:

Jaz pa tega, https://m.imdb.com/title/tt12758060/
Skoda samo, da je na apple tv, pa ni tako znan.


Ja. Tetris je tudi eden od tistih, ki si jih bom ogledal.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Horas ::

na rtv ravno članek in popljuvan... kr nekaj, ocena 3, ana jurc kdo drug pa

https://www.rtvslo.si/kultura/gledamo/t...
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

2dark ::

Horas je izjavil:

na rtv ravno članek in popljuvan... kr nekaj, ocena 3, ana jurc kdo drug pa

https://www.rtvslo.si/kultura/gledamo/t...


Me zanima, kakšno oceno bo dala filmu air. Sicer pa ženska nima pojma. Kako lahko takšna oseba piše za javni medij.. Zaradi takšnih se trudimo, da se znebimo obvezne narocnine za vecno.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

oo7 ::



Budget $110-125 mio
Box office $121.1 mio


Shazam 2 bombardiral in je že na travnikih in televiziji po manj kot enem mesecu.

Ganon ::

The Super Mario Bros. Movie je na globalnem trgu na poti do $368m zaslužka. To je največ za animirani film do sedaj. V ZDA zaostaja samo za Transformerji iz leta 2009 in še to samo za 5 milijonov.

Bo Illumination postal Nintendo Studio? :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

oo7 ::



Budget $32.5-42.7 mio
Box office $475.1 mio


Return of the Jedi se 28 aprila za kratek čas vrača v nekatere kinodvorane. Film bo praznoval 40 let.

oo7 ::

Ta vikenda 7-9 april najbolj uspešni filmu v ZDA/Kanada

The Super Mario Bros. Movie $146.4M
John Wick: Chapter 4 $14.6M
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves $14.5M
Air $14.5M
Scream VI $3.3M

oo7 ::

Ganon je izjavil:

The Super Mario Bros. Movie je na globalnem trgu na poti do $368m zaslužka. To je največ za animirani film do sedaj. V ZDA zaostaja samo za Transformerji iz leta 2009 in še to samo za 5 milijonov.

Bo Illumination postal Nintendo Studio? :))



Res je Mario film ima, do zdaj s $377,200,000 najboljši otvoritveni vikend kar se tiče animiranih filmov. Bi znal iti preko miljarde.

Pred Mariotom je imel najboljši otvoritveni vikend animirani film Frozen II $358,200,000. Film Frozen II je imel končni BO 1.45 miljarde $.


5 najbolj uspešnih animiranih filmov v BO

1 The Lion King (remake) $1,657,713,459 2019

2 Frozen II $1,450,026,933 2019

3 Frozen $1,290,000,000 2013

4 Incredibles 2 $1,242,805,359 2018

5 Minions $1,159,398,397 2015

dronyx ::

Naslednja bo verjetno animirana Zelda. Nintendo bo postal nov Disney. :)

D3m ::

Če se bodo držali source materialov jim ne bo nič hudega.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

opeter ::

Ganon je izjavil:

The Super Mario Bros. Movie je na globalnem trgu na poti do $368m zaslužka. To je največ za animirani film do sedaj. V ZDA zaostaja samo za Transformerji iz leta 2009 in še to samo za 5 milijonov.

Bo Illumination postal Nintendo Studio? :))


Dvomim. Illumination je sicer v privatni lasti ustanovitelja (g. Chris Meledandri), ampak sama blagovna znamka Illumination pa je v solastništvu z Universal Studios.
Sicer pa soliden zaslužek glede na to, da je imel proračun okoli 100 milijonov ameriških dolarjev. To je do sedaj najdražji projekt studia Illumination, film so drugače naredili v njihovi francoski podružnici, kjer nastaja večina njihovi projektov.

Je pa tako, da so Severnoamerikanci in Japonci mahnjeni na Super Mario franšizo, drugje je malo drugače. V nekaterih Evrope bo verjetno ta animirani film dosegel lepe rezultate, ampak ... no, dajmo počakati.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Ganon ::

opeter je izjavil:

Dvomim. Illumination je sicer v privatni lasti ustanovitelja (g. Chris Meledandri), ampak sama blagovna znamka Illumination pa je v solastništvu z Universal Studios.
Sicer pa soliden zaslužek glede na to, da je imel proračun okoli 100 milijonov ameriških dolarjev. To je do sedaj najdražji projekt studia Illumination, film so drugače naredili v njihovi francoski podružnici, kjer nastaja večina njihovi projektov.

Je pa tako, da so Severnoamerikanci in Japonci mahnjeni na Super Mario franšizo, drugje je malo drugače. V nekaterih Evrope bo verjetno ta animirani film dosegel lepe rezultate, ampak ... no, dajmo počakati.


To je zaslužek po prvih petih dneh predvajanja. Na Japonskem filma še ni v kinematografih, šele 28. aprila bo.

Dve leti nazaj se je zgodilo sledeče:

Nintendo has appointed Illumination animated studios CEO Chris Meledandri as an outside director at the company.
The job confirmation was announced via the company's financial results and will come into effect on June 29th later this year, upon approval at its annual shareholder's meeting.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

oo7 ::

Ganon je izjavil:



To je zaslužek po prvih petih dneh predvajanja. Na Japonskem filma še ni v kinematografih, šele 28. aprila bo.




Ja še v kar nekaj državah film ni izšel

Turkey April 14, 2023
Philippines April 19, 2023
United Arab Emirates April 20, 2023
Malaysia April 20, 2023
South Korea April 26, 2023
Japan April 28, 2023
Poland May 26, 2023

oo7 ::

Bo pa film Mario že po samo nekaj dnevih najbolj uspešen film posnet po igri v BO

1 Warcraft $439,048,914

2 Detective Pikachu and Pokémon $433,230,304

3 Rampage Rampage Midway Games $428,028,233

4 Sonic the Hedgehog 2 $405,421,518

5 Uncharted $401,748,820

6 The Super Mario Bros. Movie $377,628,865

2dark ::

oo7 je izjavil:



3 Rampage Rampage Midway Games $428,028,233




Za Rampage, kjer igra The Rock sploh nisem vedel, da obstaja.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

oo7 ::

2dark je izjavil:

oo7 je izjavil:



3 Rampage Rampage Midway Games $428,028,233




Za Rampage, kjer igra The Rock sploh nisem vedel, da obstaja.



Sem gledal. Kolikor se spomnim ni tako slab.

oo7 ::



Mario po 6 dneh v kinu $420,849,678

2dark ::

oo7 je izjavil:


John Wick: Chapter 4 $28.2M


Pogledal. Ena velika muka za gledat. 2 uri in 50 minut razvlečenih črev, kjer zgodbe tako ni, važno da se v oblačilih iz kevlarja veselo streljajo, pretepajo in sabljajo.

Dobro, da nisem šel tega gledat v kino.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

oo7 ::

2dark je izjavil:

oo7 je izjavil:


John Wick: Chapter 4 $28.2M


Pogledal. Ena velika muka za gledat. 2 uri in 50 minut razvlečenih črev, kjer zgodbe tako ni, važno da se v oblačilih iz kevlarja veselo streljajo, pretepajo in sabljajo.

Dobro, da nisem šel tega gledat v kino.



Kateri Wick film ti je najboljši ?

D3m ::

1. del
|HP EliteBook|R5 6650U|

BT52 ::

Kevlar obleka je FAIl. Po prvem delu je vsaj malce zgledalo, da je glavni karakter ranljiv...

oo7 ::

A so s kevlar obleko začeli že v prvem ali šele drugem filmu ?

opeter ::

Ne spomnim se, da bi v starih delih omenjene, kaj šele bile kevlar obleke ... John je večkrat dobil redne poškodbe.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

2dark ::

oo7 je izjavil:

2dark je izjavil:

oo7 je izjavil:


John Wick: Chapter 4 $28.2M


Pogledal. Ena velika muka za gledat. 2 uri in 50 minut razvlečenih črev, kjer zgodbe tako ni, važno da se v oblačilih iz kevlarja veselo streljajo, pretepajo in sabljajo.

Dobro, da nisem šel tega gledat v kino.



Kateri Wick film ti je najboljši ?


Bi pritrdil, da prvi del.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

delavec44 ::

opeter je izjavil:

Ne spomnim se, da bi v starih delih omenjene, kaj šele bile kevlar obleke ... John je večkrat dobil redne poškodbe.


Za enko se ne spomnim ampak v dvojki pa je že

2dark ::

Dobra stvar 4-ke je konec. Zanimivo je, da nalašč nočejo več delat akcijskih filmov, ki bi bili dolgi Ali pa niso sposobni.


Se spomnim, da so včasih bili akcijski filmi uživancija, saj so trajali pod 2 uri.

Za primerjavo

The Fast and the Furious 106 minut
The Raid (2011 film) 101 minuto
Predator 1987 107 minut
The Terminator 1984 107 minut
RoboCop 1987 102 minuti
Léon: The Professional 110 minut
Taxi (1998 film) 90 minut
Mad Max 2 96 minut
Mad Max: Fury Road 120 minut


John Wick 1 101 minuta
John Wick: Chapter 2 122 minut
John Wick 3 - 133 minut

John Wick 4 - 169 minut! Enostavno ne more film, ki nima nobene dodatne vrednosti in globine, pač pa deluje zgolj na akciji trajat 2 uri in 2 uri in 49 minut. Ne more in ne sme.

Lord of the rings trilogija je trejala časovno med 179 in 200 minut, vendar imamo tukaj 3 obsežne knjige, kjer je veliko dogajanja in zadeva upraviči.

Mislim, da je Jackson s trilogijo LORT odprel vrata ostalim, saj so uvideli, da se najdejo ljudje, ki bodo v kinu preživeli 3 ure.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

oo7 ::

Kaj John Wick 4 je dolg skoraj 3 ure ? 8-O

oo7 ::

Mario po samo 7 dneh že najbolj uspešen film V BO kateri so posneti po video igrah.

2dark ::

oo7 je izjavil:

Kaj John Wick 4 je dolg skoraj 3 ure ? 8-O



Sem mislil, da kaj prebereš. John WIkc 4 trajnje 169 minut oz. 2 uri in 49 minut .

Filma v enem kosu ne boš pogledal, ker se vleče in je dejansko dolgočasen. Ti bo pa konec všeč.

2dark je izjavil:



Pogledal. Ena velika muka za gledat. 2 uri in 50 minut razvlečenih črev,
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

oo7 ::

2dark je izjavil:

oo7 je izjavil:

Kaj John Wick 4 je dolg skoraj 3 ure ? 8-O



Sem mislil, da kaj prebereš. John WIkc 4 trajnje 169 minut oz. 2 uri in 49 minut .

Filma v enem kosu ne boš pogledal, ker se vleče in je dejansko dolgočasen. Ti bo pa konec všeč.

2dark je izjavil:



Pogledal. Ena velika muka za gledat. 2 uri in 50 minut razvlečenih črev,



Tisto včeraj priznam, da sem spregledal. Danes pa sem bil začuden nad dolžino filma. Se strinjam, da je to predolgo.

Že Avatar 2 se mi je zdel kar razvlečen film. Irca se pa psloh še nisem spravil gledati menda je dolg 3 ure in pol.

Najdaljši film katerega sem gledal je bil verjetno Bilo je nekoč v Ameriki + reklame na TV.


Mad Max: Fury Road 120 minut se mi ni popolnoma nič vlekel pa ima film malo zgodbe.

2dark ::

oo7 je izjavil:




Tisto včeraj priznam, da sem spregledal. Danes pa sem bil začuden nad dolžino filma. Se strinjam, da je to predolgo.

Irca se pa psloh še nisem spravil gledati menda je dolg 3 ure in pol.

Najdaljši film katerega sem gledal je bil verjetno Bilo je nekoč v Ameriki + reklame na TV.


Mad Max: Fury Road 120 minut se mi ni popolnoma nič vlekel pa ima film malo zgodbe.


Fur Road je odlično posnet.
Irca me sploh ne mika gledat.

Če bi šel Wicka 4 gledat v kino, bi spet bemtil, kako so me nategnili. Sem šel pa gledat Air in sem bil popolnoma zadovoljen. Verjetno zato, ker ni akcijski film.

Po novem se akcijskih filmov v kinih izogibam. Tenet , Batman lani sta me presneto razičarala, medtem ko sta mi v dobrem spominu ostala Hiša Guči in zadnji Ghostbustersi.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

opeter ::

Se strinjam z vsemi, ki pišete, da so moderni filmi enostavno predolgi. Nekdaj so bili tri ure dolgi samo veliki "zgodovinski" spektakli in kakšne drame, ostalo je bilo bolj v rangu poldruga ura (90 min) do nekje dve uri (120 min). In to skupaj s kolofonom, kjer so našteti sodelujoči in tisti, ki so delali na/v filmu.

Spomnim se filmov kot sta Big Trouble in Little China (Velika gužva u Kineskoj četvrti, tega naslova nikoli ne bom pozabil :D) iz sredine 80-ih ali pa recimo Alien (Osmi potnik, 1979).
Prekleto, še prvi Blade Runner je zmogel zgodbo povedati v manj kot dveh urah. Ali pa Peti element. Neverjetno.

Kaj pa danes? Danes je vse razvlečeno kot sir na pici, zapomnljivih zgodb v teh visokoproračunskih filmih enostavno ni, so samo še neki brezvezni skeči (recimo Thor 4: Love and Thunder) ali pa akcijski prizori, katere pozabiš že po nekaj sekundah ... samo, da čas mine.
Kdaj ste nazadnje prišli ven iz kina in še vedno razmišljali o filmu? Nazadnje se spomnim, da je to bilo v času prve Matrice. Meni ostali filmi iz te "serije" enostavno ne obstajajo.

Ne rečem, da se včasih ne pojavi kakšen zanimiv izdelek, npr. Brightburn, če že govorimo o filmih z akcijsko tematiko. Ampak na splošno ... ameriški filmski izdelki iz leta v leto vsebujejo manj snovi.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

oo7 ::

Tenet mi je daleč najslabši film od Nolana in sem ga komaj pogledal.
Brightburn mi je bil pa dober tako kot film Upgrade iz 2018. Bi z veseljem pogledal še kakšen film v teh dveh svetovih :)

Horas ::

meni so pa super dolgi filmi, tisti s uro 40-50minut mi je premal. na hitro uvod, zaplet in zaključek, za tako so mini serije ki imajo 40-50min.

pogledal tetris, in je super film.

tudi dober film - lamborghini: man behind legend, prekratek film. bi lahko dodali še kaj njegovem življenju.

mi je bil ferrari v ford veliko boljši.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

delavec44 ::

Jaz sem Irishmana pogledal in mi ni bil predolg. Dočim sem pri Avatarju 2 vmes malo zakinkal, začetek in konec je bil pa ok.

Ganon ::

Ljudje se pritožujejo nad dolžino filmov, ki so zaključena celota, ni jim pa težko pogledati štirih enournih delov serije, v kateri se zgodba odvija neprimerno počasneje. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

BT52 ::

Kvaliteta filma vliva na mnenje zgornjih komentarjev. Ker pa ta pada in dolžina filam raste. Tuki vidim korelacijo.

opeter ::

Ganon je izjavil:

Ljudje se pritožujejo nad dolžino filmov, ki so zaključena celota, ni jim pa težko pogledati štirih enournih delov serije, v kateri se zgodba odvija neprimerno počasneje. :D


Čakaj malo, potrebno je ločiti med mini serijo (3 do 8 delov) in med filmi. Gledati krajše serije, ki se dolge nekje od 40 do 60 min je za večino folka enostavnejše kot pa polgedati filme, ki trajajo 3+ ure.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

oo7 ::

Včeraj sem pogledal film 65



Budget $45 mio
Box office $55.9 mio


Jao kako dolgočasen in brez vezen film ;(( podobna bedarija kot od Smitha film After Earth iz leta 2013.

Ganon ::

opeter je izjavil:

Ganon je izjavil:

Ljudje se pritožujejo nad dolžino filmov, ki so zaključena celota, ni jim pa težko pogledati štirih enournih delov serije, v kateri se zgodba odvija neprimerno počasneje. :D


Čakaj malo, potrebno je ločiti med mini serijo (3 do 8 delov) in med filmi. Gledati krajše serije, ki se dolge nekje od 40 do 60 min je za večino folka enostavnejše kot pa polgedati filme, ki trajajo 3+ ure.


Ne mini serije, običajne serije. Ljudje na mah pogledajo po štiri, pet, ali več delov. Ampak dvo in pol urni film je pa prenaporen. :D

Horas ::

Ganon je izjavil:

opeter je izjavil:

Ganon je izjavil:

Ljudje se pritožujejo nad dolžino filmov, ki so zaključena celota, ni jim pa težko pogledati štirih enournih delov serije, v kateri se zgodba odvija neprimerno počasneje. :D


Čakaj malo, potrebno je ločiti med mini serijo (3 do 8 delov) in med filmi. Gledati krajše serije, ki se dolge nekje od 40 do 60 min je za večino folka enostavnejše kot pa polgedati filme, ki trajajo 3+ ure.


Ne mini serije, običajne serije. Ljudje na mah pogledajo po štiri, pet, ali več delov. Ampak dvo in pol urni film je pa prenaporen. :D


točno to. tudi sam sem tako dobesedno goltal game of thrones pa breaking bad, po celo sezono na dan kdaj.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd
««
85 / 128
»»