» »

Box Office - zaslužek filmov

Box Office - zaslužek filmov

Temo vidijo: vsi
««
55 / 116
»»

Horas ::

da ne omenjamo še igrač, oblačil, postelnjine..
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

oo7 ::

Top 10 animiranih filmov v BO



1 The Lion King (2019 remake) $1,657,713,459

2 Frozen II $1,450,026,933

3 Frozen $1,290,000,000

4 Incredibles 2 $1,242,805,359

5 Minions $1,159,398,397

6 Toy Story 4 $1,073,394,593 2019

7 Toy Story 3 $1,066,969,703 2010

8 Despicable Me 3 $1,034,799,409 2017

9 Finding Dory $1,028,570,889 2016

10 Zootopia $1,023,784,195 2016

opeter ::

Torej vsaj 80% procentov je od Diznija ... Franšizna prodaja osladnosti.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bambam20 ::

Do teh na lestvici je dejansko omembe vredna samo Zootopija.

oo7 ::



Spider-man No way Home film v 6 dneh v BO prinesel že 814 mio $ kar pomeni, da je najbolj uspešen Ameriški film letos in najbolj uspešen Ameriški film v BO vse od leta 2019. PRed njim letos samo še dva Kitajska filma.


Trenutno najbolj uspešni filmi v Box office letos


1 The Battle at Lake Changjin $902,533,439 (vsaj 2 meseca v kinih)
2 Hi, Mom $822,009,764 (vsaj 2 meseca v kinih)
3 Spider-Man: No Way Home $813,985,544 (6 dni v kinih)
4 No Time to Die $774,034,007 (70 dni v kinih)
5 F9: The Fast Saga $726,229,501 (105 dni v kinih)



Spider-man No way home bo verjetno že v soboto št 1 in to brez Kitajske kjer je MCU zelo priljubljen. Možno, da film sploh ne bo izšel na Kitajskem (Eternals in shang Chi filma iz MCU nista izšla na Kitajskem)

Horas ::

opeter je izjavil:

Torej vsaj 80% procentov je od Diznija ... Franšizna prodaja osladnosti.


in? to pomeni da so zelo uspešni z vizijo kreativnostjo in vejo kaj otroci hočejo! vse filmi na zgornji lestvici smo pogledali s otrokoma in obožujeta vse.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

D3m ::

Gender-swapped Ghostbusters director surprised his film isn't in the Ultimate Collection

LEL.

After blaming men, misogynists, racists, and Trump for the failure of the 2016 Ghostbusters reboot, its director is now surprised the movie isn't included in a celebratory box set.


P.S.

Ta nov Matrix lepo pada po popularnosti in ratingih.

Pričakovano. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

D3m ::

Pa pozor.....na Rotten tomatoes pri AUDIANCE score malo goljufajo in moraš paziti katere kritike prebereš, ker sedaj forsirajo.

TOP 500+ verified ratings med Audiance

Trenutno kaže 67%

Če pa klikneš ALL AUDIANCE je pa rating 49%

Tako, da veste.

Lepe praznike.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

oo7 ::

Matrica tudi ni izšla ob pravem času saj trenutno in še nekaj časa bo Spider-man No Way Home razbijal po BO.

bambam20 ::

oo7 je izjavil:

Matrica tudi ni izšla ob pravem času saj trenutno in še nekaj časa bo Spider-man No Way Home razbijal po BO.


To ni razlog. To dvoje nima iste publike.

oo7 ::

bambam20 je izjavil:

oo7 je izjavil:

Matrica tudi ni izšla ob pravem času saj trenutno in še nekaj časa bo Spider-man No Way Home razbijal po BO.


To ni razlog. To dvoje nima iste publike.


Tudi to je razlog. Če bi v kinu sedaj za Božič bila sedaj samo Matrica brez Pajka bi šel marsikdo gledati Matrico.

oo7 ::

Zaradi odličnega Box offica filma Spider-man No way home v izdelavi še več Spider-man filmov.

Tom Holland - naj bi dobil novo triologijo čeprav pravi, da še ne ve ali bo nardaljeval lahko je samo taktika, da dobi več $ in malo zavljačuje.

Tobey Mcguire - piše se, da naj bi dobil svoj četrti Spider-man film tretji del je izšel leta 2007. Spider-man je bolj kot ne najstnik Tobey je star 46 let.

Andrew Garfield - tudi za njega se piše, da naj bi dobil svoj Amazing Spider-man 3 film.

V izdelavi dva animirana filma Into Spider-verse drugi in tretji del.


Trenutno je zunaj 9 samostojnih Spider-man filmov (3x Mcguire, 2x Garfield, 3x Holland in 1x animirani film)

Skupni proračun - 1,7 miljarde $
Skupni BO - 7 miljard $

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

bambam20 ::

oo7 je izjavil:



Tudi to je razlog. Če bi v kinu sedaj za Božič bila sedaj samo Matrica brez Pajka bi šel marsikdo gledati Matrico.


Ne vem, zakaj bi bil to razlog. Saj lahko greš gledat oba. Saj nista v kinu samo dva filma . Martica 4 je polomija. Pa sem privarčeval 7€. Aleluja.

karafeka ::

oo7 je izjavil:


Spider-man je bolj kot ne najstnik Tobey je star 46 let.


Sicer me ni sploh brigalo, ampak nisem verjel, dokler nisem šel sam preverit. Kaj eni jejo, da se sploh ne starajo....?

bambam20 ::

karafeka je izjavil:

oo7 je izjavil:


Spider-man je bolj kot ne najstnik Tobey je star 46 let.


Sicer me ni sploh brigalo, ampak nisem verjel, dokler nisem šel sam preverit. Kaj eni jejo, da se sploh ne starajo....?


Saj ni poanta ravno v hrani. Si že slišal za estetske operacije in polnila, botox? To vse prinese k temu, da je koža napeta. Kot drugo pa Tobey ne rabi vtsajat ob zelo zgodaj zjutraj, kar je dodaten stres na organizem.

oo7 ::



Danes je dan, ko bo Spider-man no way home presegel 1 miljardo $ v BO.

To bo 49 film, ki mu je uspelo preseči 1 miljardo v box office.

endelin ::

Matrix 4 je katastrofa. Res ne vem kaj so šli to snemati.

Veliko več sem pričakoval tudi od Spidermana. Po ocenah sem mislil, da smo dobili nov Infinity War ali Winter Soldier. Saj ni slab film, obrtniško dobro narejen izdelek je. Ampak niti pod razno ni to film za devetkico kakor trenutno veli imdb. Lahko bi bil bp ene 20minut krajši. Res ne vem kaj drugi vidijo na tem filmu. Če gledam hype sem odšel iz dvorane dokaj razočaran.

Eden filmov leta je trenutno kar The last duel bi rekel - precej spregledan film. Affleck je odigral vrhunsko stransko vlogo. Film bo nesel par oskarjev. Mi je žal da filma nisem gledal v kinu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

bambam20 ::

endelin je izjavil:


Eden filmov leta je trenutno kar The last duel bi rekel - precej spregledan film. Affleck je odigral vrhunsko stransko vlogo. Film bo nesel par oskarjev. Mi je žal da filma nisem gledal v kinu.


Ta film je šele predolg. Pol filma sploh nima veze s tistim, kar kaže v trailerju. Je pa zadnji dvoboj med Damonom iN Driverjem res dober.

oo7 ::

The last duel jaz šparam za okoli novega leta :)

scipascapa ::

Meni je bila Matrica solidna 2.

D3m ::

scipascapa je izjavil:

Meni je bila Matrica solidna 2.


:))

Dobra dobra. Si mi popestril jutro.
|HP EliteBook|R5 6650U|

bambam20 ::

Spidko je tud že na spletu, tako, da sem ponoč gledu tega novega Spidermana. Kaj rečt. Avtorji so se odločili, da vklučijo multiverse, veliko multiversa in na koncu zadeva deluje. Vprašanje, kako bi delovalo, če bi bil film krajši.

Zdaj je naenkrat v modi ta nostalgija, katero so vključili že v zadnjih Ghostbustersih in zadeva deluje odlično.

Je pa film dost temačen , ni samo najstniško zabaven.

Mene recimo živicra tale Tom Hooland, ki enostavno prehitro govori. NEkaj mi pri njem ne štima. Verjetno njegov glas. Moti me. Ne moti me to pri Ryanu Reynoldsu, pri Holladsu me pa moti.

Je pa tole prvi SPiderman, ki sem ga v celoti pogledal po trilogiji s Tobeyem, ki je zame še vedno najboljša, saj ima precej boljšo zgodbo in ni poudarek zgolj na akciji in spidermanu.

oo7 ::




Spider-man No way home v 10 dneh v Box office prinesel $1,054,431,855 od tega $467,331,855 v ZDA in $587,100,000 drugje po svetu.

Spider-man No way home je tako prvi film po letu dni, ki mu je uspelo preseči 1 miljardo $.



Ta vikend 24-26 decembra najbolj uspešni filmi v ZDA


Spider-Man: No Way Home $81.5M
Sing 2 $23.8M
The Matrix Resurrections $12.0M
The King's Man $6.4M
American Underdog $6.2M

oo7 ::



Matrica 4 v 4 dneh $69,800,000. Proračun filma ni znan ampak kot so že enkrat pisali naj bi bil zelo visok.





The King's Man v 4 dneh $16,925,412. Tudi tukaj ni znan proračun filma.





Sing 2 v 4 dneh $65,805,000. Proračun filma 85 mio $.

endelin ::

Lol na koncu matrix 4 niti ne bo flop

opeter ::

endelin je izjavil:

Lol na koncu matrix 4 niti ne bo flop


Seveda ne bo. Že ko prebereš naslov filma je to vsaj en dolar v žepu ustvarjalcev.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

oo7 ::

opeter je izjavil:

endelin je izjavil:

Lol na koncu matrix 4 niti ne bo flop


Seveda ne bo. Že ko prebereš naslov filma je to vsaj en dolar v žepu ustvarjalcev.


Ne vem no prvi vikend film ni bil niti na drugem mestu v ZDA

Spider-Man: No Way Home $81.5M
Sing 2 $23.8M
The Matrix Resurrections $12.0M
The King's Man $6.4M
American Underdog $6.2M


Je pa res, da so film izdali v kinih in na televiziji tako, da ni za pričakovati kakšnih visokih številk. Če bo 300 mio $ na koncu pa bo veliko. Tudi odvisno kako bo film sprejet na Kitajskem kjer izide 14 januarja 2022.

oo7 ::



Batman film bo točno 1 mesec v kinih potem pa gre na streaming TV HBO Max.

Glede na to, da ima film nizek proračun za ta kaliber filma 100 mio $ in glede na hype se upam trditi, da bo film v 1 mesecu zaslužil več kot dovolj.

oo7 ::




Prvi plesni film West side Story Steven Spieldebrga je flop kljub temu, da je film deležen dobrih kritik in ocen.


Budget $100 mio
Box office $36.8 mio

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

D3m ::

Logično, da je flopnil.
|HP EliteBook|R5 6650U|

6bt9hmDwY ::

Matrix 4 ima še čas, ne bo pa nič narobe, če bo posredoval ustvarjalkama kakšno sporočilo. Budget bi naj bil 190M.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 6bt9hmDwY ()

oo7 ::

6bt9hmDwY je izjavil:

Matrix 4 ima še čas, ne bo pa nič narobe, če bo posredoval ustvarjalkama kakšno sporočilo. Budget bi naj bil 190M.


Ima čas ampak 190 mio $ še ne pomeni, da pokrije stroške ti so precej višji kot samo proračun snemanja filma.

2dark ::

Matrica bi morala zaslužit čez 450 milijonov, da bodo nekako na nuli.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

6bt9hmDwY ::

oo7 je izjavil:

190 mio $ še ne pomeni, da pokrije stroške ti so precej višji kot samo proračun snemanja filma.

Ja, no, ne vem, pri West side story je napisano 100M$, kar je tudi v imdb.com in wiki, domneval sem, da je to to.

Koliko pa je dejanski strošek filma (in kaj vse zajema?), ne vem, recimo trikratnik snemalnega proračuna?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 6bt9hmDwY ()

oo7 ::

6bt9hmDwY je izjavil:

oo7 je izjavil:

190 mio $ še ne pomeni, da pokrije stroške ti so precej višji kot samo proračun snemanja filma.

Ja, no, ne vem, pri West side story je napisano 100M$, kar je tudi v imdb.com in wiki, domneval sem, da je to to.

Koliko pa je dejanski strošek filma (in kaj vse zajema?), ne vem, recimo trikratnik snemalnega proračuna?



Some estimates project that West Side Story will need to earn at least $300 million globally to make back its investment.


Odvisno je od vsakega filma posebej kako velik je bil proračun pa potem oglaševalska kampanija je ponavadi zelo draga včasih preseže celo produkcijo filma pa potem še najem kinodvoran po celem svetu... pa se nabere.

oo7 ::

2dark je izjavil:

Matrica bi morala zaslužit čez 450 milijonov, da bodo nekako na nuli.


Tam nekje ja.

6bt9hmDwY ::

In kaj se zgodi, če ne dosežejo niti breakeven? Ta tabela zdaj odpira več vprašanj kot da odgovorov. Imate kak imdbpro dostop za kakšne bolj konkretne ugotovitve, recimo dejansko donosnost filmov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 6bt9hmDwY ()

oo7 ::

6bt9hmDwY je izjavil:

In kaj se zgodi, če ne dosežejo niti breakeven? Ta tabela zdaj odpira več vprašanj kot da odgovorov. Imate kak imdbpro dostop za kakšne bolj konkretne ugotovitve, recimo dejansko donosnost filmov?





Npr film Avengers Endgame.

Proračun filma 350-400 mio $
Box office 2,798 miljarde $


Engame naj bi imel čistega dobička 890 mio $.







Proračun 150 mio $
Box office 1,45 miljarde $

Frozen 2 naj bi imel 599 mio $ čistega dobička.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

oo7 ::

Spider-Man: No Way Home je trenutno pri 1,2 miljardi $. Tale novoletni vikend zna biti hud + 7 januarja film izide še na Japonskem. Jaz mislim, da ne bi smel biti problem, da film preseže 1,5 miljarde $ in pride med top 10 vseh časov.

oo7 ::



Ridley Scott snema nov film o Napoleonu Bonaparte. Glavno vlogo bo odigral Joaquin Phoenix. V filmu bo 6 velikih bitk tako, da zna biti tudi proračun filma kar visok.

avani ::

Tega se že zelo veselim! Njegove bottle so bile zelo fotogenicne ( pisne uniforme, vojaki v formacijah, veliko gibanja, etc.). Se posebej Austerlitz, ko Francozi marsirajo skozi jutranjo meglico po hribu navzgor. Ali pa boromino kot totalen clusterfuck, Modena (Francozi so se morali prebiti preko enega mostu, da so razbili Italijane), pa ladje (Trafalgar, Marseille, Egipt). Material je čudovit, upamo da bo tudi film.

bambam20 ::

Glede kako dober in krvavo brutalen je njegov zadnji Last duel, ne dvomim, da bo tole dober film.

oo7 ::

avani je izjavil:

Tega se že zelo veselim! Njegove bottle so bile zelo fotogenicne ( pisne uniforme, vojaki v formacijah, veliko gibanja, etc.). Se posebej Austerlitz, ko Francozi marsirajo skozi jutranjo meglico po hribu navzgor. Ali pa boromino kot totalen clusterfuck, Modena (Francozi so se morali prebiti preko enega mostu, da so razbili Italijane), pa ladje (Trafalgar, Marseille, Egipt). Material je čudovit, upamo da bo tudi film.


Ridley ne bo razočaral z zgodovinskim filmom. Vsaj upam, da ne :)

oo7 ::

bambam20 je izjavil:

Glede kako dober in krvavo brutalen je njegov zadnji Last duel, ne dvomim, da bo tole dober film.


Včeraj zvečer sem pogledal film Last duel.



Budget $100 mio $
Box office $30.6 mio $


Kar huda Box office bomba ampak men je bil film dober pa še meni ena najljubših obdobij srednji vek :)

Glavni igračci so vsi bili dobri Comer (ona mi je bila super že v Free guy) , Damon, Driver in Affleck. Kralj je bil dokaj komičen :)

Mogoče malo dolg film večkrat podobni prizori, da pokaže zgodbo iz treh kotov ampak se je splačalo pogledati. Ridley Scott zna izbirati lokacije vse so bile čudovite. Duel na koncu je bil pa tudi dober in brutalen.


Se mi je pa čudno zdelo, da sta bila Driver in Damon oprodi. Sem mislil, da so bili oprode bolj služabniki v tem filmu pa so oni imeli služabnike :P

opeter ::

Oproda je sicer neke vrste služabnik, a je v smislu hierarhije višje od "standardnih" služabnikov.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

endelin ::

Kralj je bil dokaj komičen :)

Kralj je imel psihične težave


Meni je žal da je film box office bomba in bodo studii še bolj pazljivi in šli v še bolj varne zadeve - beri 101 remake

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

oo7 ::

endelin je izjavil:

Kralj je bil dokaj komičen :)

Kralj je imel psihične težave


Meni je žal da je film box office bomba in bodo studii še bolj pazljivi in šli v še bolj varne zadeve - beri 101 remake


Imaš prav


Charles VI

Reigned: 1380 – 1422
The ‘Mad King’ suffered from psychosis and at times did not even know he was king at all.

Saj je še dolgo vladal.

oo7 ::

opeter je izjavil:

Oproda je sicer neke vrste služabnik, a je v smislu hierarhije višje od "standardnih" služabnikov.



Aha sem našel.

1.Starting in the Middle Ages, a squire was the shield- or armour-bearer of a knight.

2. Use of the term evolved over time. Initially, a squire was a knight's apprentice. Later, a village leader or a lord of the manor might be called a squire, and still later, the term was applied to members of the landed gentry.


Ponavadi so bili v filmih tistih pod št 1.

Horas ::

oprode so ble tudi desne roke.

zdajle gledam, pavza za wc, me je prijetno presenetlo ko sm vidu kako dolg je. le grisova verzija resnice se končuje, da vidim kaj bo dalje.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

opeter ::

Horas je izjavil:

oprode so ble tudi desne roke.


Dejansko je tako. Če je trebalo kaj urediti, npr. prebivališče za eno noč ipd. je plemič/vitez/oseba X poslal(a) svojo oprodo naprej, da mu je ta vse uredil. Skratka, gre se za neke vrste "menedžer" (ali pa tajnik), če lahko temu tako pravimo. Vsaj v, kot si oo7 že dobro ugotovil, v poznejših (pozno)srednjeveških časih.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()
««
55 / 116
»»