» »

Box Office - zaslužek filmov

Box Office - zaslužek filmov

Temo vidijo: vsi
««
36 / 116
»»

bedarija ::

to že, ampak theatrical window (koliko časa je film ekskluzivno samo v kinu) se pa močno manjša. WB ima okno 45 dni, universal celo 17 dni, oziroma 31 če film zasluži več kot m$50 prvi vikend. to so seveda minimalna okna, po dogovoru so lahko daljša. torej filmi bodo po mesecu dni po premieri v kinu, že bili na voljo na streaming servicih.

oo7 ::

bedarija je izjavil:

to že, ampak theatrical window (koliko časa je film ekskluzivno samo v kinu) se pa močno manjša. WB ima okno 45 dni, universal celo 17 dni, oziroma 31 če film zasluži več kot m$50 prvi vikend. to so seveda minimalna okna, po dogovoru so lahko daljša. torej filmi bodo po mesecu dni po premieri v kinu, že bili na voljo na streaming servicih.


Saj prvi tedni so najbolj važni. 45 dni je kar veliko sploh za film če nima dolgih nog pa potem npr Netflix plača za film. 17 dni je pa bolj malo.
Veliko filmov ima npr že po 1 tednu 80% upad v drugem tednu.

bedarija ::

vem da se tako zdi, da filmi zaslužijo večino prvi vikend, ko imaš film ki zasluži 250m$ ampak taki potem prilezejo do 600+ na NA trgu. absolutno zaslužijo največ v najkrajšem času prvi vikend. ampak v normalnih okoliščinah prvi vikend predstavlja nekje 30% celotnega grossa.

potem so seveda raziskave kako napovedat celoten gross glede na oceno filma in so prišli do takega rezultata

ampak odstopanja seveda obstajajo.

kar se pa padca tiče je pa 80% zgornja meja in vsekakor ne standardni padec. nekje med 40 - 60% je normalno, samo to ne predstavlja potem 40 - 60 celotnega grossa, ker vsak vikend za tem je manjši padec

oo7 ::

Ja 80% je več ali manj zgornja meja.


Za primer film Wonder woman (2017)

Podatek za domači BO se pravi ZDA
Film je imel iz iz prvega tedna v drugi teden padec 41%

Film v 5 tednih v ZDA 358 mio $

Film v 10 tednih v ZDA 400 mio $

Film v 23 tednih v ZDA 412 mio $


Če film umaknejo po 10 tednih kjer je film kasneje nabral samo še 12 mio $ bodo verjetno dobili več od pogodbe z Netflixom ali kom drugim.


Ampak tole je samo en primer na enem filmu vsak film je zgodba zase.

oo7 ::

Top Gun: Maverick film prestavljen na november 2021.

Misija nemogoče 7 film prestavljen v leto 2022.

oo7 ::

Letos zaenkrat 5 najbolj uspešnih filmov v BO


1 Hi, Mom $821,510,852
2 Detective Chinatown 3 $686,257,563
3 Godzilla vs. Kong $297,300,000
4 A Writer's Odyssey $149,506,203
5 Tom and Jerry $93,300,000

Med top 5 kar trije Kitajski filmi.

oo7 ::

Godzila vs Kong kar dobro kaže v Box office sploh za te čase. Trenutno 357 mio $ po svetu. Od tega 69 mio $ v ZDA in 136 mio $ na Kitajskem.

oo7 ::

Sicer sem ga gledal že ene 10x pa sem ga včeraj še enkrat :)) zelo dober akcijski film in najboljši film od Micahel Bay-a.





Proračun $75 mio
Box office $335.1 mio

oo7 ::

Kot kaže nekaj profita bo.

'Godzilla Vs. Kong' Set To Profit During Pandemic At Global Box Office

https://deadline.com/2021/04/godzilla-v...

oo7 ::

Kot kaže bodo rebootali film Commando (1985)




Proračun 9 mio $
Box office 57.5 mio $


Arnold Švarceneger naj bi bil v pogovorih za vlogo. Zanimivo, da gre za reboot in se pogovarjajo z Arnoldom, ko bi lahko posneli kar Commando 2 ?

Horas ::

ja res reboot bi lahko naredili s kakim novim igralcem, arnie pa naj nadaljevanje posname.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

oo7 ::

Še več rebootov prihaja.

Sam doma reboot.
Texas Chainsaw Massacre - to franšizo so rebootali že večkrat.
Firestarter reboot filma iz leta 1984.

FTad ::

oo7 je izjavil:

Še več rebootov prihaja.

Sam doma reboot.
Texas Chainsaw Massacre - to franšizo so rebootali že večkrat.
Firestarter reboot filma iz leta 1984.



Na kak nacin bi lahko sedaj deloval Sam doma, glede na to, da ima vsak mulc mobi.

oo7 ::

FTad je izjavil:

oo7 je izjavil:

Še več rebootov prihaja.

Sam doma reboot.
Texas Chainsaw Massacre - to franšizo so rebootali že večkrat.
Firestarter reboot filma iz leta 1984.



Na kak nacin bi lahko sedaj deloval Sam doma, glede na to, da ima vsak mulc mobi.



Dobro vprašanje.

Drugače pa glavno vlogo bo igral igralec Archie Yates. Ime mu bo Max.

bedarija ::

FTad je izjavil:


Na kak nacin bi lahko sedaj deloval Sam doma, glede na to, da ima vsak mulc mobi.


pač ne bo sam doma ampak bo sam na vikendu v gorah kjer ni signala. bodimo realni, tudi original sam doma je bil čist zgrešen, saj bi lahko šel do katerega koli drugega normalnega soseda. pa ja ma kakega prijatelja s katerim hodi v šolo in živi blizu.

oo7 ::

Will Smithu je v karieri žal samo za en film, da ga je posnel to je je After Earth



Budget $130 mio $
Box office $243.8 mio $

Horas ::

zakaj? saj je v redu film
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

oo7 ::

Horas je izjavil:

zakaj? saj je v redu film


Men pa ni bil dober a vseeno malo boljši kot njegov wild wild west.

Horas ::

wild wild west primerjaš s aftermath:D www je bil posnet konc 90. pa čisto različna žanra
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

oo7 ::

Horas je izjavil:

wild wild west primerjaš s aftermath:D www je bil posnet konc 90. pa čisto različna žanra


Ne ne nisem ju primerjal samo hotel sem rečti, da mi je wild wild west še slabši kot After earth kar se tiče filmov od Will Smitha.
Je pa Will Smith zaradi filma Wild wild West odklonil glavno vlogo v filmu Matrica kjer bi igral Neo-ta.

Horas ::

aja ok :) will smith pa neo? :D
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

oo7 ::

Horas je izjavil:

aja ok :) will smith pa neo? :D



Ja zdaj je čudno, da bi bil Will Neo ampak takrat je bil prva izbira za vlogo.


Why I Turned Down The Matrix | STORYTIME

oo7 ::

Pogledal sem Korejski film Parazit. Film je dober ampak 8,6 ocena na IMDB ?

Kakšen se je vam zdel film ?



Budget 15.5 mio $
Box office $258.8 mio $

Horas ::

nisem ga še uspel pogledat, nekak me kak drug film vedno premami kot pa to korejsko čudo.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

oo7 ::

Horas je izjavil:

nisem ga še uspel pogledat, nekak me kak drug film vedno premami kot pa to korejsko čudo.


Jaz sem imel ta film na ključu nekaj mesecev pa sem se ga kar ogibal... zdaj sem ga pa pogledal in se ga splača pogledat ;)

oo7 ::

Box Office: 'Godzilla vs. Kong' Roars to Pandemic-Best $390.2M Globally

https://www.hollywoodreporter.com/news/...

endelin ::

Parazit je vsekakor za pogledat!

bambam20 ::

Verjetno sem eden izmed redkih, ki mi parazit ni bil dober.

oo7 ::



Ni slab film je za pogledat :)


Je pa kot kaže huda BO bomba. Aha kot kaže je bil predvajan tudi na Hulu televiziji.

Budget $45 mio $
Box office $1.3 mio $

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

oo7 ::

Tudi premiere so lahko drage. MGM bo za premiero filma James Bond 25 v Angliji za rdečo preprogo odštel 14 mio $ kjer se bodo sprehodili igralci pred ogledom filma James Bond No Time To Die.

oo7 ::

Čez dva dni izide film Mortal Kombat. Film bo v kinih kot tudi na HBO Max enako kot Godzila Vs Kong.

Godzila vs Kong glede na čas je kar uspešen v BO zdaj vprašanje ali bo tudi Mortal Kombat.

oo7 ::

47 ronin (2013) bo dobil nadaljevanje. Prvi film z Keanom Revesom je bil ena večjih BO bomb.



Budget $175-225 mio $
Box office $151.8 mio $

opeter ::

oo7 je izjavil:

Tudi premiere so lahko drage. MGM bo za premiero filma James Bond 25 v Angliji za rdečo preprogo odštel 14 mio $ kjer se bodo sprehodili igralci pred ogledom filma James Bond No Time To Die.


A ni MGM v stečaju?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

oo7 ::

opeter je izjavil:

oo7 je izjavil:

Tudi premiere so lahko drage. MGM bo za premiero filma James Bond 25 v Angliji za rdečo preprogo odštel 14 mio $ kjer se bodo sprehodili igralci pred ogledom filma James Bond No Time To Die.


A ni MGM v stečaju?


Ja ne dolgo nazaj je pisalo, da naj bi prodajali studijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

bambam20 ::

oo7 je izjavil:

Tudi premiere so lahko drage. MGM bo za premiero filma James Bond 25 v Angliji za rdečo preprogo odštel 14 mio $ kjer se bodo sprehodili igralci pred ogledom filma James Bond No Time To Die.


To so smešnice, kako mečejo stran denar.

oo7 ::

bambam20 je izjavil:

oo7 je izjavil:

Tudi premiere so lahko drage. MGM bo za premiero filma James Bond 25 v Angliji za rdečo preprogo odštel 14 mio $ kjer se bodo sprehodili igralci pred ogledom filma James Bond No Time To Die.


To so smešnice, kako mečejo stran denar.


James Bond je imel vedno rdeč tepih, ker je v Angliji to ena največjih franšiz drugače pa ja metanje denarja stran.

bedarija ::

denar namenjen za premiere je denar s strani marketinga. če imaš ti premiero in preprogo po kateri se sprehodijo vsi zvezdniki in potem še junket, bo tam veliko število novinarjev in lahko v prihodnjih dneh pričakuješ ogromno novic v vseh medijih. ali narediš to ali pa reklame zakupiš. izid je isti.

oo7 ::

Govori se, da naj bi poiskušali obuditi franšizo Twilight. Ne bi rebootali ampak nadaljevali z Pattiosonom in Stewartovo. Ampak problem je, da sta igralca skregana :))


5 filmov Twilight

Proračun 401 mio $
Box office 3,359 miljarde $

bedarija ::

ne verjamem da bi se pattison vrnil. on je snemal twilight samo zarad denarja, da lahko zdaj snema nizko proračunske "umetniške" filme in mu ni treba skrbet za finance, po drugi strani pa je težko reč ne 50m$ (ponudba bo morala bit visoka da jo bosta sprejela)

bambam20 ::

Ni šans, da bi se Pattison vrnil. Ttwilight mu je naredil preveč škode iz igralskega vidika in je potreboval ogromno let, da je dokazal, da zna igrat.


Stewartova, ki prejema same zanič vloge, primerno njeni igralskim spoosbnostim, bi bila pa vesela milijonov, ki bi ji kapnili v rit.

oo7 ::



Zaenkrat slabše kot Godzila vs Kong tudi zato, ker je R rated.

Budget $55 mio $
Box office $28.4 mio $

oo7 ::

WEEKEND BOX OFFICE: Mortal Kombat Wins with $22.5M Bow, Demon Slayer Impresses with $19.5M Debut

https://www.boxofficepro.com/weekend-bo...

oo7 ::

Nomadland dobil Oskarja za najboljši film leta.



Že kdo gledal ? Je zakej ?


Budget $5 mio$
Box office $6.5 mio $

oo7 ::

Prvič sem gledal film A Quiet Place. Kar vredu film glede na to, da skoraj nič ne govorijo. Pa vam kakšen je zdel ta film ?




Film je tudi zelo zelo uspešen v BO

Budget $17-21 mio $
Box office $341 mio $

opeter ::

Meni je bil Quiet Place zelo soliden, kolikor vem se pripravlja nadaljevanje.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

oo7 ::

opeter je izjavil:

Meni je bil Quiet Place zelo soliden, kolikor vem se pripravlja nadaljevanje.



Film je posnet že kar nekaj časa in je bil tudi že kar nekajkrat preložen. Bi moral iziti že marca 2020.

oo7 ::

Kar se tiče televizije naj bi imel Mortal Kombat v prvi treh dneh več ogledov kot Godzila vs Kong v 5 dneh.

oo7 ::



Budget $55 mio $
Box office $51.1 mio $


Film izide še ta mesec v Islandiji in Litvi naslednji mesec pa še v Nemčiji, Braziliji in Danski. V Nemčiji kot kaže samo na internetu.

oo7 ::

Oskarji 2021 - gledanost je bila včeraj rekordno nizka in je prvič padla pod 10 milijonov gledalcev :D:)

https://hop.si/2021/04/27/oskarji-2021-...




Nobene škode če za vedno propadejo.

D3m ::

Odlično.
|HP EliteBook|R5 6650U|
««
36 / 116
»»