» »

Prenosnik za potovanje

Prenosnik za potovanje

Fadil ::

Kupuje se prenosnik, ki bi se uporabljal na potovanju. Torej naj bi bil manjši, oziroma lažji itd...Uporabljal bi se za editiranje video posnetkov (Adobe Premiere Pro), brskanje po netu,pisarniška dela...

Cena do cca. 500€.

Kaj bi bil najboljši nakup, oziroma prosim za predloge?


Ali je Macbook Air 13 (i5, 8GB, SSD), model 2015, kupljen 2017, dobra izbira, oziroma nakup? Ohranjen naj bi bil odlično.

Invictus ::

Kupi rabljen Thinkpad serije X2x0...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

profii ::

Thinkpad, mogoče celo serije T4XX, morda T450? Ali pa T4xxS. Dodaš 8gb rama, super zadeva.

          ::

Definitivno macbook air!

matobeli ::

Itak da ne.

Za 500eur iz tujine dobiš nov prenosnik z i5 8th gen, ki je po moči pred ali enakovreden vsem starim i7.

Lahko pa se vzame star thinkpad ki je bolj robusten, bo pa enaka cena, prenosnik pa star par let.

Recimo nekaj takega:
https://www.computeruniverse.net/de/len...

Edin pogledaš da ima dva slota za ram ker verjetno želiš met 16G

Han ::

Lenovo V130 bi načeloma bil ok, a nima IPS ekrana.

matobeli ::

Pol pa 330 serija, oziroma itak 330 serija ker zgleda mal bolš za nekaj 10eur več.

https://www.computeruniverse.net/de/len...

Edin problem teh cenejših leptopih je, da majo zgleda max 12gb rama

bluefish ::

Pri teh obvezno nadgradnja RAM-a, ker si ga nekaj vzame grafika. Odvisno seveda od tega, kako zahtevna je video obdelava.

Invictus ::

Problem cenejših laptopov je zanič ohišje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

matobeli ::

Pa velik slabša baterija, v rangu 700-800eur dobiš že kovino, touchscreen in vsaj 8h baterije, Acer naprimer, nikakor ne Lenovo.

Problem thinkpadov za 500eur pa je da so praviloma težki, nimajo novejših USBjev, in da so stari 3+leta, če je že proc dober (i7) je integrirana grafična precej švoh.

Ni ravno dobre opcije za vse kriterije; dobro mobilnost, moč in ceno 500eur.

Ales ::

Tako od oka za 500 težko prideš čez z vsemi temi zahtevami hkrati. Pri novih bo to res bolj rang 700-900.

Kak Asus Zenbook je tudi za pogledat. Zelo dober laptop za zmerno ceno.

Fadil ::

Kaj pa tole:

https://www.amazon.de/dp/B07N7YYHKL/ref...

ali pa

https://www.amazon.de/Lenovo-IdeaPa...Pad+330S&qid=1556916084&s=gateway&sr=8-2&th=1

Han ::

Huawei Matebook izgleda dokaj v redu, le malo je spominsko podhranjen (le 256GB SSD, 8GB RAM). SSD lahko zamenjaš, RAM žal ne, niti ga ni možno dodati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

tikitoki ::

Smesno, da nekomu za potovanje priporocate rabljeno kramo. Na potovanju je baterija lahko kljucnega pomena.

          ::

OP, jaz precej potujem, po Aziji, Južni Ameriki, Afriki, ... Kakšnih 10 let nazaj sem si postavljal isto vprašanje. Na koncu sem pristal na Macbook Airu, ker: je lahek in kompakten, je v kovinskem ohišju, z baterijo dela zelo dolgo, ima lahek in kompakten adapter, ki mu enostavno menjaš nastavke za različne električne priključke po svetu, za urejanje fotografij in videa ne rabiš nujno miške, samo dvigneš pokrov in deluje, ko mončaš z delom ga samo pokriješ, predvsem pa deluje vedno ko ga potrebuješ. 8gb rama je več kot dovolj, saj MacOS drugače upravlja s spominom kakor Windows. Moj prvi Macbook Air (4gb rama) je zdržal skoraj 10 let potovanj (po cca. 6 letih sem sam menjal baterijo) in bi ga imel še vedno, če ga ne bi dal otrokom za šolo in sebi kupil novega. Torej, sam po skoraj 10 letih uporabe na potovanjih niti ne pomislim na karkoli drugega.

matobeli ::

A je že prišel refresh ven? Tak ki nima več samo dual core proca?

Kakorkoli, cena je itak applovska, pri nas nekaj pod 1.5k€, za ta denar lahko kupiš en dober objektiv (da bo sploh kaj za urejat) in en budget leptop.

Ali pa precej dobrega časa v bližnji eksozični deželi.

          ::

Na žalost nisem tako bogat, da bi kupoval poceni robo. Raje kupim prenosnik, ki mi zdrži vrsto let ter mi tako ostane še za dobre objektive in potovanja.

Zgodovina sprememb…

GrX ::

          je izjavil:

Na žalost nisem tako bogat, da bi kupoval poceni robo. Raje kupim prenosnik, ki mi zdrži vrsto let ter mi tako ostane še za dobre objektive in potovanja.

Sem pred 5 leti nabavil rabljen prenosnik za na vikend. Še danes dela BP. Bil pa je, če se ne motim 500EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

          ::

Ko boš z njim prepotoval pol azije, afrike in južne amerike se javi, bova primerjala z mojim.

GrX ::

          je izjavil:

Ko boš z njim prepotoval pol azije, afrike in južne amerike se javi, bova primerjala z mojim.

Zakaj rabim z njim potovat? Kaj niso prenosniki namenjeni ravno temu?

Ales ::

          je izjavil:

Ko boš z njim prepotoval pol azije, afrike in južne amerike se javi, bova primerjala z mojim.
Joj no, samo zato, ker si ti z enim Airom nekaj prepotoval še ne pomeni, da nihče drug ni s kakim drugim modelom in znamko. Air bi za marsikoga bil podhranjen, če zate ni, super.

Ni se pa treba zdaj do nezavesti ponavljati, saj smo te prebrali že prvič in nič bolj ali manj prav ne boš imel po še eni ponovitvi enega in istega, samo tečen si.

thetech ::

          je izjavil:

Ko boš z njim prepotoval pol azije, afrike in južne amerike se javi, bova primerjala z mojim.


Tudi sam sem pred leti za namene potovanj nabavil rabljenega ASUSa in še danes deluje brezhibno. Sem pa zamenjal baterijo to je pa tudi vse. Res ne vidim razloga, da bi za take reči kupoval nov prenosnik za 1000eur.

V svojem življenju sem imel že vsaj 10 prenosnikov, pa me je do danes na cedilu pustil samo eden, ki pa je bil nov. Vsi drugi so svojemu namenu služili brez problema. Toshiba Satelitte je že star 12 let in deluje povsem normalno. Je pa res da ni več tako odziven kar je povsem razumljivo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenova prenosnika

Oddelek: Kaj kupiti
351771 (1049) aborko
»

budget prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
13899 (683) matobeli
»

Potovanja po svetu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6221093 (11902) VolkD
»

Vaša sanjska destinacija?

Oddelek: Loža
495057 (3842) MIHAc27
»

XiTi Monitor: Slovenija trenutno z najvišjim deležem uporabe Firefoxa (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
9110601 (7180) amigo_no1

Več podobnih tem