» »

Kateri sesalnik kupiti?

Kateri sesalnik kupiti?

««
7 / 7
»
»»

Tomson ::

Z omenjenim osebnih izkušenj sicer nimam, a glede na dobre izkušnje z ostalimi Alfawise izdelki, ki so ponavadi zelo dobre "kopije" popularnih in kvalitetnih naprav bolj uveljavljenih proizvajalcev, tako kar se tiče kvalitete kot učinkovitosti, ne dvomim da je omenjeni baterijski sesalnik povsem na nivoju za ceno. Izgleda zelo podoben dražjemu Jimmy JV51 modelu, tudi kar se specifikacij tiče, kot si omenil že sam, ima kakšno še bolj praktično zadevo (kot npr. večji košek, pralni filter, več opreme), še nova koda je danes, pride še nekoliko ceneje, tako da mislim, da za takšno ceno ne moreš zgrešit, je dvakrat višja sesalna moč v primerjavi z Dibea modeli v istem cenovnem rangu bistvena pri učinkovitosti čiščenja ...

- Alfawise AR182BLDC 18kPa baterijski sesalnik s kodo: PAGE1431001D iz 118€ na 109€
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Andreja50 ::

Želim kupiti sesalnik in trenutno izbiram med sesalcem, ki ga je predlagal
raners :: 7. maj 2019, 12:24
Kaj pa ta: Alfawise AR182BLDC
in
Tomson :: 6. maj 2019, 11:58
- Jimmy JV71 130AW baterijski sesalnik za 223€ (EU Poland skladišče)

Ali je treba ob naročilu kateregakoli od teh 2 sesalcev plačati še davke in uvozne dajatve. Vem da je drugi na voljo v skladušču na Poljskem, vendar ali je bil tam že sproščen v prost promet in so bile že plačane davščine in carine?

Raners ali si se odločil za nakup, kako si zadovoljen?

raners ::

Evo, ravnokar danes sem naročil Xiaomi Dreame V9 v akciji za 169 eur... Že zelooo dolgo ni bil po taki ceni... Mislim da samo takoj v začetku prodaje (prve pošiljke -presale)...

Upam, da res dobim v roku 15 dni... Bom poročal...

Prevladalo je polnjenje na docku, moč, tudi videz, ... :)

buttcrack ::

ne najdem nič pod 200$ :(

DePalmo ::

Po nasvetih v tej temi sem kupil Xiaomi Jimmy JV51. Našel sem ga tukaj: https://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-...
Vzel globalno verzijo, z dodatno gibljivo cevjo in mehko krtčao, dostava iz Nemčije. S promo kodo 3WKIFFIT in poštnino me je prišel malenkost pod 175 EUR, dostavo pričakujem ta teden. Nato pa poročam svoje izkušnje.

Kupljen je bil kot drugi sesalec za hitro dnevno sesanje, ampak če bo dejansko uporaben bo nadomestil glavnega, električnega ker se mi ne da več napeljevat tistega kabla.

Tomson ::

Pri meni je kar v veliki meri nadomestil klasični sesalnik, ki sicer še vedno pride v poštev za najbolj umazana gradbena dela, bolj globinsko čiščenje preprog in podobne umazanije, kjer mi je Jimmya malo škoda. Je pa kar nekaj dobrih opcij za baterijske sesalnike trenutno:

- Xiaomi Dreame V9 20000Pa baterijski sesalnik s kodo: 3XOPYYMN iz 214€ na 196€ (EU Germany skladišče)
- Xiaomi JIMMY JV51 180000Pa baterijski sesalnik s kodo: 3WROPGSX iz 160€ na 147€
- Xiaomi JIMMY JV83 135AW baterijski sesalnik + 2x HEPA s kodo: 3WRH2NDC iz 242€ na 223€
- Xiaomi Jimmy CJ53 17.000Pa baterijski sesalnik s kodo: BGJM0506 iz 170€ na 143€
- Alfawise AR182 18000Pa baterijski sesalnik s kodo: FAST2341339A iz 125€ na 107€ (EU skladišče)
- Jimmy JV51 18000Pa baterijski sesalnik + gibljiva cev s kodo: 3WKIFFIT iz 171€ na 165€ (EU Germany skladišče)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

raners ::

Xiaomi Jimmy JV51 za 145 eur iz PL (EU) skladišča: https://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-...

polpo ::

Tomson je izjavil:

Pri meni je kar v veliki meri nadomestil klasični sesalnik, ki sicer še vedno pride v poštev za najbolj umazana gradbena dela, bolj globinsko čiščenje preprog in podobne umazanije, kjer mi je Jimmya malo škoda. Je pa kar nekaj dobrih opcij za baterijske sesalnike trenutno:

- Xiaomi Dreame V9 20000Pa baterijski sesalnik s kodo: 3XOPYYMN iz 214€ na 196€ (EU Germany skladišče)
- Xiaomi JIMMY JV51 180000Pa baterijski sesalnik s kodo: 3WROPGSX iz 160€ na 147€
- Xiaomi JIMMY JV83 135AW baterijski sesalnik + 2x HEPA s kodo: 3WRH2NDC iz 242€ na 223€
- Xiaomi Jimmy CJ53 17.000Pa baterijski sesalnik s kodo: BGJM0506 iz 170€ na 143€
- Alfawise AR182 18000Pa baterijski sesalnik s kodo: FAST2341339A iz 125€ na 107€ (EU skladišče)
- Jimmy JV51 18000Pa baterijski sesalnik + gibljiva cev s kodo: 3WKIFFIT iz 171€ na 165€ (EU Germany skladišče)


Kako bi zgornje sesalnike razvrstil, mogoče če dodamo še Roidmi F8. Kateri bi bil najboljši za svojo ceno?
Po prebranem se boljše odreže novejši Dreame V9, kot pa JIMMY JV51 ali Roidmi F8.
Stepalna globinska krtača pri nekaterih modelih je bolj manjša priložena krtača, poimenovana "Electric Mites/Mattress Cleaner head"? Je sploh "uporabna" za tekstil in preproge?

DePalmo ::

Sedaj imam že en mesec Xiaomi Jimmy JV51 in sem obljubil da bom kaj napisal o njem.

Plusi:
- ni kabla!
- moč sesanja na 2. stopnji kjer posesa vse brez izjeme, 1. je uporabna če so smeti majhne
- različni nastavki (čeprav sem do sedaj uporabil samo tri, gibljive cevi naprimer še nisem)
- pri glavni krtači se lasje ne navijejo okoli kot se to dogaja pri ostalih sesalcih
- sesanje tepihov z daljšimi kocinami
- hitro in zelo priročno čiščenje posode za smeti
- boljša vodljivost kot spodaj omenjeni Bosch
- stensko stojalo

Minusi:
- baterija. Na prvi stopnji zdrži nekje 30 minut, na drugi okoli 10, dodatna je 80 EUR + poštnina
- polni se okoli 5 ur, točno nebi vedel ker ga priklopim in pozabim
- vso težo nosiš s sabo ker imaš motor v roki
- na prvi stopnji sesanja odbija vse malce večje smeti, od kamenčkov naprej. Druga stopnja to zelo dobro kompenzira, ampak hitro zmanjka baterije
- stensko stojalo bi lahko imelo polnilec integrirano, tako pa moraš pač priključiti kabel direktno v baterijo

Za primerjavo, doma imam še Bosch Athlet Animal Pro. Z njim je sesanje lažje ker je motor bližje tlom in dlje traja ker večino dela opravi na drugi (od treh) stopenj. Z njim lahko presesam celo hišo (cca. 200m2), medtem ko Jimmya zmanjka nekje na 3/4 iste površine. Sesanje tepihov opravi Bosch bolje če so nizki oz. imajo kratke kocine, če imajo pa malce daljše se Bosch ustavi, medtem ko Jimmy sesa dalje. Boscha spucat po sesanju je ponavadi packarija, medtem ko je pri Jimmyu to super rešeno.

Če bi lahko pobral dobre lastnosti od obeh, bi bil to super sesalec. Tako me pa zelo moti da je Jimmy pretežak (še meni po malce daljšem sesanju, mami in punca se že prej pritožujeta) in da baterija zdrži premalo. Tako da ... je naprodaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DePalmo ()

perci ::

Jimmy težak? Hmmm. Meni se ne zdi.
Sicer se pa kar strinjam s tvojim testom.
««
7 / 7
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup sesalca (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24095242 (10470) Zstiller
»

Moč sesalca (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5514247 (9492) Blumper
»

Pokončni sesalnik - izkušnje

Oddelek: Loža
4327667 (13368) Bantani
»

Sesalniki in podtlak

Oddelek: Loža
298138 (6992) steev
»

Sesalniki z najvišjo stopnjo filtracije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14567457 (32323) LordPero

Več podobnih tem