» »

samooskrben off-grid tiny house

samooskrben off-grid tiny house

wugopihane33 ::

Pozdravljeni,

Zanimajo me objektivni odgovori glede morebitnih zapletov, ki lahko nastanejo pri postavitvi take hiške: https://ecotiny.house/portfolio-items/t...

Potencialni zapleti, ki jih trenutno vidim v izvedbi načrta:

1) Lokacija in parcela. Zanima me, če bi lahko tako hiško postavil na nezazidljivo parcelo, glede na to da ne gre za nepremičnino. Stalni naslov bi imel prijavljen drugje. Gradbenega dovoljenja definitivno ne potrebujem.
2) Komunalna opremljenost parcele. Nepotrebna, ker bi imel solarne celice, baterijo, zbiralec vode, čistilnico vode, čistilnico deževnice in biološko stranišče.
3) Bi me potencialna prijava sosedov sploh morala skrbeti? V primeru da ja, bi hiško postavil na samem, npr. v sredini svojega gozda.

Zanimajo me samo objektivni odgovori na zastavljena vprašanja ali na morebitne objektivne zaplete in ne vaša mnenja glede samega koncepta.

Lep pozdrav.

Daliborg ::

Če je na tvoji parceli ti nimajo kaj sosedje težit. Kot razvidno iz slike gre za neke vrste mobilne hiše in bi morali veljati isti zakoni kot za avtodom.
lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Smrekar1 ::

wugopihane33 je izjavil:

Pozdravljeni,

Zanimajo me objektivni odgovori glede morebitnih zapletov, ki lahko nastanejo pri postavitvi take hiške: https://ecotiny.house/portfolio-items/t...

Potencialni zapleti, ki jih trenutno vidim v izvedbi načrta:

1) Lokacija in parcela. Zanima me, če bi lahko tako hiško postavil na nezazidljivo parcelo, glede na to da ne gre za nepremičnino. Stalni naslov bi imel prijavljen drugje. Gradbenega dovoljenja definitivno ne potrebujem.
2) Komunalna opremljenost parcele. Nepotrebna, ker bi imel solarne celice, baterijo, zbiralec vode, čistilnico vode, čistilnico deževnice in biološko stranišče.
3) Bi me potencialna prijava sosedov sploh morala skrbeti? V primeru da ja, bi hiško postavil na samem, npr. v sredini svojega gozda.

Zanimajo me samo objektivni odgovori na zastavljena vprašanja ali na morebitne objektivne zaplete in ne vaša mnenja glede samega koncepta.

Lep pozdrav.


Teoretično vse to lahko narediš brez posebnih dovoljenj. V praksi lahko pričakuješ številne težave, če to narediš brez soglasja sosedov. Gre se tudi za namembnost parcele, ker tole ima vse elemente bivanja in nobenih elementov kmetijske rabe. No, če imaš tako hiško tam zato, da lažje obdeluješ vrt, njivo ali sadovnjak bo mogoče šlo, mogoče ne. Zadeva ni povsem čista in enoznačen odgovor zato ni mogoč. Odvisno je od zarukanosti lokalcev, tudi če je zakon na tvoji strani ti lahko zadevo precej zagrenijo.

Daliborg ::

Zakaj meniš da rabi soglasje sosedov? Ker bo parkiral prikolico na svoji parceli? Poglej si sliko kaj je OP dal v link, to je zame čisto navadna prikolica.
lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

St235 ::

Ustavilo se bo tiste sekundo, ko bo inšpektor ugotovil, da gre za stalno bivanje.

Smrekar1 ::

Daliborg je izjavil:

Zakaj meniš da rabi soglasje sosedov? Ker bo parkiral prikolico na svoji parceli? Poglej si sliko kaj je OP dal v link, to je zame čisto navadna prikolica.
lp.


Tudi če bi parkiral čisto navadno bivalno prikolico bi mu sosedje lahko grenili življenje.



Tudi če bi bil zakon na njegovi strani bi mu lahko zagrenili dopustovanje tam do te mere, da bi ga minilo. Sprašuje po praktičnih težavah, ki jih lahko doživi. To je ena izmed težav, ki jih pridelaš z odnosom "To je prikolica, ne hiša. Nimaš mi kaj težit.".

starfotr ::

Koliko stane taka prikolica?

Daliborg ::

@ OP
evo našel sem ti pravo temo in forum, pa tam vprašaj te ljudi ki so morebiti to že storili :
http://www.podsvojostreho.net/forum/vie...
Lp
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

PreviousUser ::

Smrekar1 je izjavil:

Daliborg je izjavil:

Zakaj meniš da rabi soglasje sosedov? Ker bo parkiral prikolico na svoji parceli? Poglej si sliko kaj je OP dal v link, to je zame čisto navadna prikolica.
lp.


Tudi če bi parkiral čisto navadno bivalno prikolico bi mu sosedje lahko grenili življenje.



Tudi če bi bil zakon na njegovi strani bi mu lahko zagrenili dopustovanje tam do te mere, da bi ga minilo. Sprašuje po praktičnih težavah, ki jih lahko doživi. To je ena izmed težav, ki jih pridelaš z odnosom "To je prikolica, ne hiša. Nimaš mi kaj težit.".


Potem je najbolje, da kupi parcelo nekje na samem?

TheBlueOne ::

Zanimajo me objektivni odgovori glede morebitnih zapletov, ki lahko nastanejo pri postavitvi take hiške:

Tu predvidevam, da kjer je parkirana ne bos delal kaksne skarpe, plosce itn., za to bi potreboval gradbeno dovoljenje.

Verjetno ni nekih problemov, dokler nisi v njej. Ce se ne motim v celi Sloveniji v njej ne smes ziveti, obcine pa dolocajo, ce smes v njej prespati. Za slednje ti lahko garantiram recimo ob Soci, kjer smes spati samo v sotorih in kamperjih na zato dolocenih mestih.

Smrekar1 ::

PreviousUser je izjavil:


Potem je najbolje, da kupi parcelo nekje na samem?


Najbolje je, da se s sosedi dogovori in pridobi določena soglasja, tudi če jih po črki zakona morda ne potrebuje. "Nima mi razloga srati" je precej boljša zaščita kot "nima mi pravice srati".

fikus_ ::

Ali se je potrebno na novo prijavit in pisat o temi, kateri se je že 2x pisalo?! Trolanje???!!!

TheBlueOne ::

Smrekar1 je izjavil:

PreviousUser je izjavil:


Potem je najbolje, da kupi parcelo nekje na samem?


Najbolje je, da se s sosedi dogovori in pridobi določena soglasja, tudi če jih po črki zakona morda ne potrebuje. "Nima mi razloga srati" je precej boljša zaščita kot "nima mi pravice srati".


Soglasja sosedov ne pomagajo, lovi te bodisi drzava ali obcina. Kaj pa jim preprecuje, da kljub soglasju oddajo anonimno prijavo?

Smrekar1 ::

TheBlueOne je izjavil:


Soglasja sosedov ne pomagajo, lovi te bodisi drzava ali obcina. Kaj pa jim preprecuje, da kljub soglasju oddajo anonimno prijavo?


Praviloma to, da v tem primeru ne bi podali soglasja. Itak moraš imeti zakon na svoji strani, ampak na svoji strani moraš imeti tudi sosede.

TheBlueOne ::

Smrekar1 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:


Soglasja sosedov ne pomagajo, lovi te bodisi drzava ali obcina. Kaj pa jim preprecuje, da kljub soglasju oddajo anonimno prijavo?


Praviloma to, da v tem primeru ne bi podali soglasja. Itak moraš imeti zakon na svoji strani, ampak na svoji strani moraš imeti tudi sosede.


Me veseli kako pozitivno vidis ljudi, jaz vidim to obratno. Ce lahko podpises soglasje, ki pravno ni vredno nic in lahko oddas tudi anonimno prijavo si pravzaprav nasel stereotip slovenskih sanj. Brez rizika, kjer celo uradno delujes kot prijazna oseba lahko skodis sosedu.

Smrekar1 ::

TheBlueOne je izjavil:


Me veseli kako pozitivno vidis ljudi, jaz vidim to obratno. Ce lahko podpises soglasje, ki pravno ni vredno nic in lahko oddas tudi anonimno prijavo si pravzaprav nasel stereotip slovenskih sanj. Brez rizika, kjer celo uradno delujes kot prijazna oseba lahko skodis sosedu.


Če je zakon na tvoji strani in je oddal soglasje so take anonimne prijave tudi bolj malo vredne.

St235 ::

O kakem soglasju sploh bluzis?

TheBlueOne ::

Smrekar1 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:


Me veseli kako pozitivno vidis ljudi, jaz vidim to obratno. Ce lahko podpises soglasje, ki pravno ni vredno nic in lahko oddas tudi anonimno prijavo si pravzaprav nasel stereotip slovenskih sanj. Brez rizika, kjer celo uradno delujes kot prijazna oseba lahko skodis sosedu.


Če je zakon na tvoji strani in je oddal soglasje so take anonimne prijave tudi bolj malo vredne.


On ni tisti, ki ti lahko dovoli kje bivati. Ce tam zivis te omejuje drzava, ce tam kampiras morda obcina, skratka zakon ni na tvoji strani. Sosed ti ne mora dati soglasja, ki je nezakonito.

Ce bi zakon bil na tvoji strani soglasja ne bi potreboval, ce ni tako zakonsko natancno doloceno. Primer solastnistvo stavb.

wugopihane33 ::

Zakaj bi potreboval soglasje od sosedov, če je posest moja in s prikolico na njej na noben način ne posegam vanje niti posredno (razen foušije, da majo oni kredit in hipoteko, jaz pa ne) niti neposredno?

St235 ::

Nikarsnega soglasja ne rabis, se pa lahko vate vtakne prostorska, okoljska ali pa obcinska inspekcija, ce bos v objektu prenoceval.

TheBlueOne ::

Kaj je zadnje case s temi hiskami? Kaj prihaja hipster vrocica? :)

Torej hipsterji, morda imam idejo. Sicer ne se vedno ne boste mogli biti kjerkoli, ampak vseeno.

Prva vezija ideje je, da se v avtokampu dogovorite za letni najem prostora.

Druga ideja je, da prijavite svoj kamp: https://data.si/blog/2016/04/09/imate-p...

Egidij88 ::

Saj so vse vikendice postavljene tako, kot pravi OP. Brez dovoljenj in na svoji zemlji.

TheBlueOne ::

Egidij88 je izjavil:

Saj so vse vikendice postavljene tako, kot pravi OP. Brez dovoljenj in na svoji zemlji.


OP sprasuje:

Zanimajo me objektivni odgovori glede morebitnih zapletov, ki lahko nastanejo pri postavitvi take hiške


Drugace seveda ni vse nelegalno postavljeno.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

wugopihane33 je izjavil:

Pozdravljeni,

Zanimajo me objektivni odgovori glede morebitnih zapletov, ki lahko nastanejo pri postavitvi take hiške: https://ecotiny.house/portfolio-items/t...
Temu se ne reče "postavitev hiške", ampak "parkiranje prikolice". In to na svoji parceli lahko narediš.

Na svoji parceli lahko tudi kampiraš, razen če to ni s kakšnim posebnim odlokom prepovedano (recimo v Triglavskem narodnem parku je prepovedano).

Stalno bivanje v prikolici ni kampiranje, ampak če boš prijavljen na nekem obstoječem naslovu, in ne boš povzročal kakšne zgage sosedom, je precejšnja verjetnost, da pristojni organi ne bodo preverjali, ali živiš v prikolici.

Redorange ::

Sestra je prejšnji mesec na občino šla vprašat, pa ji niso dovolili, ker gre kao za bivalni prostor.
Pojdi in vprašaj kako in kaj, ti bodo najbolj znali povedat.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

gradbeno dovoljenje

Oddelek: Loža
4110000 (1147) bemfa
»

mobilne hiške - zakonodaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8748294 (31192) liberluminus
»

Sosed bo na parceli gradil velik industrijski obrat (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
628934 (5298) vostok_1
»

Vikend, nezazidljiva parcela, dovoljenja?

Oddelek: Loža
4925489 (23987) Magic1
»

Kam se ubrniti če te sosed hoče zazidati?

Oddelek: Loža
426151 (4274) DavidJ

Več podobnih tem