» »

Kako najpravilnejše reči

Kako najpravilnejše reči

Bikica195 ::

Lep pozdrav!

Kako bi se v angleščini najpravilnejše reklo: Lep pozdrav tudi z moje strani...

Hvala!

Enron x86 ::

A v smislu začetnega pozdrava? V pismu oz. na dogodku, kjer nekoga nagovarjaš?
A warm welcome from me as well.
I would like to welcome you as well.
...
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

Bikica195 ::

Rada bi rekla... Hello tudi iz moje strani, I am...

Invictus ::

Poslovni kontakt ali privat?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Bikica195 ::

Šolska debata

freesty ::

Napisi samo Hello. "z moje strani" je ze v slovenscini nepotrebno. S cigave strani pa bi blo, ce tak ti pises.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Bikica195 ::

Imamo šolsko debato, kjer smo 3- je člani in jaz imam 2. govor.

Enron x86 ::

Hello from me as well
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

Bikica195 ::

Najlepša hvala :). Je tukaj kdo, ki mu angleščina ne dela večjih težav in bi ta teden imel nrkaj časa da bi pogledal kakšen stavek v katerega dvomim ali ga ne znam oblikovati (v ZS)?

bobby ::

Greetings also from my/our side,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Invictus ::

Če sogovornik ni znan, se ponavadi začne z

Dear Mr./Ms./Mrs.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Bikica195 ::

To je kot nekakšen govorni nastop, kjer si doma vsak član debate (3 smo pred tablo) pripravi govor in prvi pove 5min svojega govora o temi, potem jaz in tako naprej.

Cruz ::

Vas ne bo glavni govorec že predstavil na začetku? Kolikor se jaz spomnim, je vedno nekdo predstavil vse člane. V tem primeru je najbolj primerno povedati "Hello everyone(, it's a pleasure being here)."

Če vas ne bodo predstavili, pa bi jaz povedal "Hello everyone, (it's a pleasure being here today,) my name is ... (and I'm here to argue for/against ...)"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Bikica195 ::

Cruz je izjavil:

Vas ne bo glavni govorec že predstavil na začetku? Kolikor se jaz spomnim, je vedno nekdo predstavil vse člane. V tem primeru je najbolj primerno povedati "Hello everyone(, it's a pleasure being here)."

Če vas ne bodo predstavili, pa bi jaz povedal "Hello everyone, (it's a pleasure being here today,) my name is ... (and I'm here to argue for/against ...)"


Kaj pa kaj takega:
Hello from me as well/Greeting also from my side). As IME already said, I am from the negative side so I don't think that zoos should be banned and in the following moments i will present you why I think so.
In potek zanikam trditve prvega govorca in nekako dodam zraven še nekaj svojega govora da bo 5 minut.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bikica195 ()

Cruz ::

Bikica195 je izjavil:

Cruz je izjavil:

Vas ne bo glavni govorec že predstavil na začetku? Kolikor se jaz spomnim, je vedno nekdo predstavil vse člane. V tem primeru je najbolj primerno povedati "Hello everyone(, it's a pleasure being here)."

Če vas ne bodo predstavili, pa bi jaz povedal "Hello everyone, (it's a pleasure being here today,) my name is ... (and I'm here to argue for/against ...)"


Kaj pa kaj takega:
Hello from me as well/Greeting also from my side). As IME already said, I am from the negative side so I don't think that zoos should be banned and in the following moments i will present you why I think so.
In potek zanikam trditve prvega govorca in nekako dodam zraven še nekaj svojega govora da bo 5 minut.

Tudi kul. :)

jype ::

Bikica195 je izjavil:

Najlepša hvala :). Je tukaj kdo, ki mu angleščina ne dela večjih težav in bi ta teden imel nrkaj časa da bi pogledal kakšen stavek v katerega dvomim ali ga ne znam oblikovati (v ZS)?
Čemu pa ZS? Napiši v to temo, se bo že našel kdo, ki zna.

Bikica195 je izjavil:

i will present you why I think so.
present _to_ you, ampak to je zelo štorasta angleščina, bolje je spremeniti tako:

Bikica195 je izjavil:

and in the following moments i will present you why I think so.
preprosto vržeš stran in začneš z "I base my belief on", "I think so because", "My argument rests on", "My rationale for this is" in tako dalje.

kuall ::

Bikica195 je izjavil:

Najlepša hvala :). Je tukaj kdo, ki mu angleščina ne dela večjih težav in bi ta teden imel nrkaj časa da bi pogledal kakšen stavek v katerega dvomim ali ga ne znam oblikovati (v ZS)?


Fukni angleško frazo, v katero dvomiš v Google. Če je samo 1 zadetek ali noben to pomeni, da je fraza napačna. Preoblikuj frazo in jo ponovno fukni v google.
Tako prideš do tega, da "Greetings also from my side." zveni čudaško, ker ima samo 2 zadetka v Googlu in je bolje "Greetings from my side too", ki ima 16 zadetkov. Je pa oboje malo čudaško, teh fraz angleži sploh ne uporabljajo zgleda. Bolje je "Greetings from me as well". Z "moje strani" se sploh ne da uporabljati v angleščini, ker oni nimajo te fraze. "My side" ni tako močna metafora v angleščini kot je v slo "z moje strani", ki na splošno velja za neko metaforo, ki se jo uporablja v raznih govorih.

Tribal ::

Bikica195 je izjavil:

Cruz je izjavil:

Vas ne bo glavni govorec že predstavil na začetku? Kolikor se jaz spomnim, je vedno nekdo predstavil vse člane. V tem primeru je najbolj primerno povedati "Hello everyone(, it's a pleasure being here)."

Če vas ne bodo predstavili, pa bi jaz povedal "Hello everyone, (it's a pleasure being here today,) my name is ... (and I'm here to argue for/against ...)"


Kaj pa kaj takega:
Hello from me as well/Greeting also from my side). As IME already said, I am from the negative side so I don't think that zoos should be banned and in the following moments i will present you why I think so.
In potek zanikam trditve prvega govorca in nekako dodam zraven še nekaj svojega govora da bo 5 minut.


Tole je zelo polomljena angleščina, bi ti priporočal več vaje... Ni ne slovnično, niti pogovorno pravilno.

K0l1br1 ::

... "z moje strani" je itak neka arhaična slovenščina ljudi, ki se znajo izražati...

vostok_1 ::

Če je to recimo telefonska debata v živo, pa ti reče lep pozdrav. Rečeš "likewise".
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

XLapse ::

Bikica195 je izjavil:

Najlepša hvala :). Je tukaj kdo, ki mu angleščina ne dela večjih težav in bi ta teden imel nrkaj časa da bi pogledal kakšen stavek v katerega dvomim ali ga ne znam oblikovati (v ZS)?

ja , js. piši mi
alien technology

tardusm ::

Bikica195 je izjavil:

Lep pozdrav!

Kako bi se v angleščini najpravilnejše reklo: Lep pozdrav tudi z moje strani...

Hvala!

Komentiral bi tvoje vprašanje. Namreč, SSKJ izraza "najpravilnejše" nekako ne razume...
To bi bil superlativ od "pravilno", ampak se zelo čudno sliši in se ne spomnim, da bi kaj takega že slišal.
Bolj običajno bi bil vprašanje "(naj)bolj ustrezen ali primeren prevod "
Prevod je večinoma kar "pravilen", primeren ali ustrezen pa ne vedno ...
Idej pa so zgoraj napisali slotehovci veliko in si izbereš tisto, ki se tebi najpravilnejše sliši.

Enron x86 ::

Meni se zdi pa ok stopnjevanje.
Tudi BesAna ga ima v bazi (vtipkaj "pravilno"):
https://besana.amebis.si/pregibanje/
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

kuall ::

tardusm je izjavil:

SSKJ izraza "najpravilnejše" nekako ne razume...


jaz pa sem opazil, da besedico nekako radi uporabljajo nakladači. 8-)

pa še eno stvar sem opazil: da ima op vdevek po vraževernem horoskopu. to pa tudi ni preveč obetajoče za intelekt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

jype ::

kuall je izjavil:

pa še eno stvar sem opazil: da ima op vdevek po vraževernem horoskopu. to pa tudi ni preveč obetajoče za intelekt.
Biki ne verjamejo v horoskope. Še tega ne veš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ebay prevara?

Oddelek: Informacijska varnost
294701 (2095) SmeskoSnezak
»

Mirror's Edge Catalyst (Mirror's Edge 2)

Oddelek: Igre
405497 (2400) scipascapa
»

Pošiljanje paketa v Nigerijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8924024 (13909) St235
»

Kateri programski jezik naj izberem - problem

Oddelek: Programiranje
102278 (1839) MrBrdo
»

Pesem v kateri se najdete ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
13915026 (11839) McWolf

Več podobnih tem