» »

Upgrade računalnika v letu 2019

Upgrade računalnika v letu 2019

odgovornost ::

Živjo družba, mi znate svetovati katere komponente vzeti:

kupujem:
monitor 24 / 27" 1440p 144hz+
grafično kartico

Rad bi igral fortnite in podobobne špile na 120 / 200fps jih na nekih srednjih nastavitvah.
Trenutno imam
i5 6500
gtx 960
8gb ram

dokupil bom še 8gb rama in zamenjal grafo.

Torej iščem predloge katero grafo, ki mi bo omogočala igrati fortnite na 120 + fps jih na nekih srednjih nastavitah na max resoluciji monitorja (1440p) ter kater monitor.
Budget mi je tam nekje do 600EUR recimo... iščem minimalni standard ki mi bo omogočil zgornje zahteve.
Upam da procesor ni bottleneck ker ga nebi menjal niti OCjal

EDIT:
procesor je i5 6500
  • spremenil: Mavrik ()

hojnikb ::

bo treba kr celo platformo menjat.
#brezpodpisa

odgovornost ::

Pomota!
Procesor je i5 6500 ali bo to laufalo? ali bo potrebno menjati vse skupaj

hojnikb ::

6500 nebo problem, lahko kamot pustiš
#brezpodpisa

odgovornost ::

kaj mi kaj predlagaš za eno grafo in monitor? ram imam 8gb sam nevem katere manufacturer, bi bilo smiselno pogledati in samo dokupim dodatnih 8gb kot pa da kupujem novih 16 in te mečem stran

hojnikb ::

kupiš nove, ki so podobnih specifikacij. Grafiko pa po želji, odvisno od budgeta.
#brezpodpisa

pivo ::

8gb rama še dokupi (enakega kot ga imaš), za tvoj procesor bi bila idealna grafična amd rx 570 ali geforce gtx 1050Ti. Z (močnejšo) gtx 1060 bi bilo že cca 20% bottlenecka.
Monitor pa ti priporočam 24" 1080p 144Hz recimo AOC C24G1 ali DELL S2419HGF
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

Kurzweil ::

pivo, tole me res zanima, kako ti računaš % bottlenecka... v tvojem primeru 1050Ti Vs. 1060 8-)

Jaz bi priporočal Dellov monitor... v tem rangu verjetno top... AOC so bile od nekdaj jajce, verjetno delam krivico, ker govorim, brez da bi imel kakšno podlago oz. izkušnje z njim, ampak že od nekdaj dam v budget rangu tace stran od firm kot so Hitachi, LC Power, AOC, Acer, Palit,... vsaj tako je bilo nekdaj pred davnimi leto, ko sem delal v servisu, se je to največ vračalo v tem cenovnem rangu.. v različnih tipih komponent...

Vuli ::

Dude just download a new CPU.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

pivo ::

Kurzweil je izjavil:

pivo, tole me res zanima, kako ti računaš % bottlenecka... v tvojem primeru 1050Ti Vs. 1060 8-)

Jaz bi priporočal Dellov monitor... v tem rangu verjetno top... AOC so bile od nekdaj jajce, verjetno delam krivico, ker govorim, brez da bi imel kakšno podlago oz. izkušnje z njim, ampak že od nekdaj dam v budget rangu tace stran od firm kot so Hitachi, LC Power, AOC, Acer, Palit,... vsaj tako je bilo nekdaj pred davnimi leto, ko sem delal v servisu, se je to največ vračalo v tem cenovnem rangu.. v različnih tipih komponent...


enostavno
https://pc-builds.com/calculator/

za njegov cpu kot sem napisal bi bila rx 570 idealna, 1060 že dela cca 20% bottlenecka.
Definitivno je Dell špica pri znamkah monitorjev, se pa ne strinjam da je AOC jajce, je zelo dober price-performance. Sicer mogoče malenkost večji % reklamacij kot Dell/Asus ampak ima pa VA matriko napram TN panelu (boljši vidni kot, kontrast).
Hitachi in Acer prav tako niso slabe znamke. LC power in Palit bi se skorajda strinjal...

Vuli je izjavil:

Dude just download a new CPU.


where can I download it?
Bi še ene par zase jih zdownloadal... ;)
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pivo ()

freesty ::

@pivo ne bluzi.

@danko_ror kupi rabljeno gtx 1080ti z garancijo. Okoli 400eur ze dobis. In pa 27" 1440p 144hz ekran. Bottleneck bo pri tej resoluciji minimalen ali pa ga sploh ne bo, odvisno od igre. Sam imam ryzen 2700x in 1080ti pa vse normalno dela. Edino v fortnitu mam fpse drope, ker je pac shitty optimizacija.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

pivo ::

freesty je izjavil:

@pivo ne bluzi.

@danko_ror kupi rabljeno gtx 1080ti z garancijo. Okoli 400eur ze dobis. In pa 27" 1440p 144hz ekran. Bottleneck bo pri tej resoluciji minimalen ali pa ga sploh ne bo, odvisno od igre. Sam imam ryzen 2700x in 1080ti pa vse normalno dela. Edino v fortnitu mam fpse drope, ker je pac shitty optimizacija.



Poba, ne pametuj tam kjer ti ni mesto.
To kar si mu ti priporočal je katastrofa, skoraj 60% bottlenecka dela tale cpu tejle grafiki. Enostavno je cpu prešvoh in ne bo pravega izkoristka.
https://pc-builds.com/calculator/Core_i...
Pa tudi rabljene 1080Ti so povečini znucane od mininga.

Z tvojo konfiguracijo pa seveda, da nimaš bottlenecka
https://pc-builds.com/calculator/Ryzen_...

Tko da prosim pejt raj še kak youtube posnetek pogledat kjer streamerji vse vedo ali pa vprašaj kakega kolega is fortnita kaj je bottleneck.
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

freesty ::

@pivo Na resoluciji 2560x1440 bas ne bo neki hud bottleneck. Pa ne limaj nekih genericnih testov, kjer se nic ne vidi. Resolucija je kar pomembna pri bottlenecku. Prav tako je odvisno od igre. Ene rabijo vec cpuja, druge so pretezno gpu heavy.

@danko kupi najprej graficno, pa bos sam videl katere igre igras in kaksen je bottleneck, ce je sploh in potem upgrejdaj platformo, ce bo potrebno.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freesty ()

jype ::

Kurzweil je izjavil:

AOC so bile od nekdaj jajce
Jaz sem pa vedno mislil, da to v cirilici piše LOS.

Kurzweil ::

jype je izjavil:

Kurzweil je izjavil:

AOC so bile od nekdaj jajce
Jaz sem pa vedno mislil, da to v cirilici piše LOS.


Tudi to ja... if you want... v glavnem jaz se ne bi AOCa dotikal...

XLapse ::

hojnikb je izjavil:

6500 nebo problem, lahko kamot pustiš

6500 je weak af
alien technology

__prlek__ ::

Da ne odpiram nove teme, kar tu vprašam.
Imam 8 let star sistem: I7 2600K (4.3 GHz napimpan), 16GB DDR3, GF 970 GTX 4GB DDR5

Se mi splača nov sistem, npr AMD 2xxx ali novi 3xxx serije nadgraditi??? Seveda z novo grafo, rami,...

Kolko gledam teste/primerjave ne bo nevem kakšne razlike v hitrosti. Naprimer video obdelava. Ali pač?

Kar se gaminga tiče, laufajo igre v visoki ločljivosti, ampak se sistem kar segreje, kljub vodnemu hlajenju
lp

odgovornost ::

great še manj vem kot prej hahaha... hvala vsem za odgovore. kaj pravite nad to idejo:
Najdem rabljeno rx 580 -> cca 130€ Stestiram in vidim kako mi je. Če bo potrebno dokupim in zamenjam procesor z i7 6700 cca 230€ kolikor gledam tisti kalkulator je čisti match.

kakšen cenejši monitor s takim osveževanjem? nevem kako močno si želim 2k
https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

freesty ::

https://edigital.si/monitor/acer-kg251q...

S to grafo in tem procesorjem bos tezko dosegal 240fpsjev tako, da ti ta ekran ne koristi kaj dosti. Kaj pa mas namen igrat na tem pcju?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

odgovornost ::

Cilj mi je na fortnite doseči 240fps
ostali špili mi niso tako pomembni...
Mogoče pa na bolhi najdem kakšnega rabljenega 120hz pa na tak način kar ugodno pridem čez vse

scipascapa ::

prlek: ne rabiš menjat, zamenjaj grafo....imaš ssd?

DeeCoy ::

Kurzweil je izjavil:

pivo, tole me res zanima, kako ti računaš % bottlenecka... v tvojem primeru 1050Ti Vs. 1060 8-)

Jaz bi priporočal Dellov monitor... v tem rangu verjetno top... AOC so bile od nekdaj jajce, verjetno delam krivico, ker govorim, brez da bi imel kakšno podlago oz. izkušnje z njim, ampak že od nekdaj dam v budget rangu tace stran od firm kot so Hitachi, LC Power, AOC, Acer, Palit,... vsaj tako je bilo nekdaj pred davnimi leto, ko sem delal v servisu, se je to največ vračalo v tem cenovnem rangu.. v različnih tipih komponent...

Imam AOC Gaming 144Hz in GTX 1060 OC in ko sem lani jeseni to skupaj priklopil, je bilo, kot da sem v drugem svetu. Ne kupim več drugega kot 144Hz monitor. Je pa bil najcenejši (okrog 230€), verjetno se da za malo več dobiti tudi kaj boljšega

tikitoki ::

Monitor mora met ips al pa va matriko, 144hz s tem pa niso poceni.

DeeCoy ::

tikitoki je izjavil:

Monitor mora met ips al pa va matriko, 144hz s tem pa niso poceni.

Mora? Zakaj?

freesty ::

danko_ror jaz imam doma 22inch 120hz samsunga. Prodam za male pare. 60eur.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

odgovornost ::

raje bi 23 ali 24

KAVINSKY ::

__prlek__ je izjavil:

Da ne odpiram nove teme, kar tu vprašam.
Imam 8 let star sistem: I7 2600K (4.3 GHz napimpan), 16GB DDR3, GF 970 GTX 4GB DDR5

Se mi splača nov sistem, npr AMD 2xxx ali novi 3xxx serije nadgraditi?


Odvisno koliko te denarnica žuli. Če je edini problem gretje, potem ni še nekega razloga za menjavo.

tikitoki ::

DeeCoy je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Monitor mora met ips al pa va matriko, 144hz s tem pa niso poceni.

Mora? Zakaj?


Ker slika na TN porazna. Lahko pa zaradi mene se grs 144hz elito in gledas sliko, k da bi jobkravi z riti potegnil

ziga1990 ::

__prlek__ je izjavil:

Da ne odpiram nove teme, kar tu vprašam.
Imam 8 let star sistem: I7 2600K (4.3 GHz napimpan), 16GB DDR3, GF 970 GTX 4GB DDR5

Se mi splača nov sistem, npr AMD 2xxx ali novi 3xxx serije nadgraditi??? Seveda z novo grafo, rami,...

Kolko gledam teste/primerjave ne bo nevem kakšne razlike v hitrosti. Naprimer video obdelava. Ali pač?

Kar se gaminga tiče, laufajo igre v visoki ločljivosti, ampak se sistem kar segreje, kljub vodnemu hlajenju
lp


ali se splača je tvoja odločitev sicer pa če boš igral na visoki ločljivosti je GPU bolj pomemben drugače pa ja 2700X je odličen procesor za svoj denar pa tudi pečka ni sedaj če se ne mudi bi jaz počakal na nove Ryzene 3 generacije
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali se splača G-sync?

Oddelek: Pomoč in nasveti
222354 (821) DuaL
»

144hz monitor (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
7719941 (10143) 6151
»

Upgrade main workstationa

Oddelek: Kaj kupiti
404369 (3271) opeter
»

Nizka GPU in CPU usage

Oddelek: Strojna oprema
272340 (1662) meho7

Več podobnih tem