» »

Davek ob 5-odstotni letni rasti portfelja

Davek ob 5-odstotni letni rasti portfelja

PreviousUser ::

Ok, vemo, da bo davek na dohodek od dividend v prihodnosti 30%. Zanima me, kako izračunati, koliko davka bom moral plačati vsako leto v recimo naslednjih 30 letih, če bi si izplačeval 4% portfelja letno, povprečna letna donosnost pa bi bila 5%. Kako nastaviti formulo za izračun za vsako leto? Vem, da je davek na razliko med nakupno in prodajno vrednostjo, a tu bodo recimo ene delnice obrestovane enkrat ob izplačilu (v 1. letu), ene dvakrat (v 2. letu) itd.

Hvala za pomoč!

Utk ::

In katera steklena krogla ti lahko pove ali boš ti prodal delnice neko leto, ki imajo gor 3% obresti ali 30?

PreviousUser ::

Ma saj ne rabim točno vedeti, v bistvu me bolj zanima, koliko to približno odnese od donosa v bolj oddaljenih letih, da se ne bi kaj zakalkuliral.

jype ::

Ne moreš, ker se davčna zakonodaja prehitro spreminja.

PreviousUser ::

jype je izjavil:

Ne moreš, ker se davčna zakonodaja prehitro spreminja.


Saj zdaj je že na 30%. Gre lahko še višje? :D

jype ::

Višje in nižje gre lahko. IMO je itak absurdno, da je davek enako visok za tistega, ki letno prejme več deset milijonov evrov, ali pa dvajset jurjev.

BuDi79 ::

PreviousUser je izjavil:

Ok, vemo, da bo davek na dohodek od dividend v prihodnosti 30%. Zanima me, kako izračunati, koliko davka bom moral plačati vsako leto v recimo naslednjih 30 letih, če bi si izplačeval 4% portfelja letno, povprečna letna donosnost pa bi bila 5%.
letni plus poretfelja, ki se ga ne dotikaš je 1%, davkov je vsako leto 1,2% portfelja, ven pa dobiš 2,8%


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vzajemni skladi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9926098 (16327) Mr_Globus
»

V kateri sklad vložiti?

Oddelek: Loža
398967 (6829) Spajky
»

Finančni začetnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17750264 (38934) Gjurisic

Več podobnih tem