» »

Gips-plosca & Cep

Gips-plosca & Cep

d0rK ::

Kako odstraniti cep iz gips plosce brez da bi jo unicil z gromozanskimi luknjami? Gre za navadne zidne cepe, ne posebne gips cepe.


Hvala.

nosorog ::

posebne gips cepe? no verjetno je tisti ki se za plosco razpre, tu ti ne ostane drugega kot luknje naredit.
obstajajo tudi taksni, ki se v plosco privijacijo; tega enostavno odvijaci.
popolnoma navadni zidni vlozki pa sami po sebi v mavcni plosci nimajo funkcionalnosti. ce je vseeno tam kar tako, vzemi malce vecji vijak, kot je notranji premer vlozka, ga privijaci samo na zacetku, in potegni ven. z drugimi besedami; bodi iznajdljiv.:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nosorog ()

d0rK ::

Kot posebne cepe sem mislil tiste ki se razprejo ko so privijaceni in drzijo tudi kadar ni vijaka notri. Trenutno so v stenu navadni cepi za beton ki pa kljub temu da niso posebni imajo zobke zaradi katerih jih je problem spraviti ven. Dva sem potegnil ven tako da sem zavrtal vanju nato pa ju s spicastimi klescami stisnil ob strani. Ampak sta kljub temu pustila vecjo luknjo. Vecjo kot sem pripravljen sprejeti tako da sem siguren da obstaja se kaksna boljsa metoda. Metoda z vijakom ne pride v postev.. Sem ze probal pa sem vijak potegnil ven iz navoja.

geniuus ::

če je stena vsaj malo votla, potem jih porini noter in pozabi na njih
če pa je za steno zid, potem zašraufaš notr vijak(2 navoja) in ga potegneš ven

Ejsi_Disi ::

Če je v gips plošči in nočeš delati prevelikih lukenj, ga preprosto porini noter.
Rock n' roll ain't noise pollution!

koyotee ::

temu se reče zidni vložek, ne pa čep.
Kot posebne cepe sem mislil tiste ki se razprejo ko so privijaceni in drzijo tudi kadar ni vijaka notri. Trenutno so v stenu navadni cepi za beton ki pa kljub temu da niso posebni imajo zobke zaradi katerih jih je problem spraviti ven.


nisem še videl drugačnega vložka, kot takega ki ima zobke in se zraven razpre.

p.s.: kakšna vejica nebi bila odveč.

če pa že nastane luknja, jo zafilaš z gipsom, mar ne?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

d0rK ::

No ne prevec pametvat glede slovnice, k? Zakaj ti uporablas piko in ne velike zacetnice? Pa ce ne podas kksne resitve tudi palamudit ni treba. :)

Sem razmislil o temu da bi cep postisnu v steno pa ne bo slo. Sem prevec obsesiven da bi pustil zadvo notri. Vsakic ko bi sel mimo bi me stisnilo.

KandazaR ::

Kot že rečeno to niso čepi ampak zidni vložki za vijake (samo tako informativno):)
No opcije maš dve. Ali jih porineš not in zakitaš (z knauf gipsom) ali pa z kakimi špičastimi kleščami potegneš ven. Morajo iti tudi brez vrtanja. Samo stisneš na začetku pa potegneš ven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

Ejsi_Disi ::

Sem razmislil o temu da bi cep postisnu v steno pa ne bo slo. Sem prevec obsesiven da bi pustil zadvo notri. Vsakic ko bi sel mimo bi me stisnilo.


A dej, dej. Po parih mesecih bi pozabil :))
Rock n' roll ain't noise pollution!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

plastični zidni vložek

Oddelek: Loža
153464 (2104) Machete
»

Kateri svedri za siporex?

Oddelek: Loža
162918 (2123) Malajlo
»

Gugalnica - montaža na strop

Oddelek: Loža
153299 (2764) SaXsIm
»

Montaža VESA nosilca

Oddelek: Zvok in slika
283580 (3097) Cervantes
»

Kje v Slovenije kupiti posebne peresaste zidne vložke?

Oddelek: Kaj kupiti
113005 (2586) Mitja358

Več podobnih tem