» »

Najbolj priljubljeni in osovraženi programski jeziki

1
2
»

jype ::

Golang je sranje, ker meni za parsanje jsona ni všeč, zaradi inercije bo pa tako ostalo.

_0\WA6m7Uzc ::

jype je izjavil:

Golang je sranje, ker meni za parsanje jsona ni všeč, zaradi inercije bo pa tako ostalo.


Eh, tisto je se najmansi problem, ima se precej drugega zadaj... :) Nisem navijac, tako, da se ne trudi ;)

Ce bo ostal, pa ne bo zaradi inercije, ampak ker je najmanjsi drek, ki ga danes lahko uporabljajo skoraj vsi. In ker se kljub temu ne vlece. Alokacija in dealokacija memorije pa sta neskoncno tezko opravilo, ki ga v danasnji idiokraciji ne mores pricakovati od developerjev.

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Golang bo kul ko pride Golang++ z objekti:)

Invictus ::

smoke je izjavil:

Invictus je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

python bo povozil javo in večino jezikov v prihodnjih par letih. V machine learning je že zmagovalec.

Ja, seveda...

Milijarde vrstic kode poslovnh procesov, ki tečejo na ogromnih clusterih na Java Application Serverjih, bo zamenjal python...

Malo morgen...

Pravi AI se dela na specializiranem hardveru (SIMD arhitekturi) in pa v C-ju >:D.

Java še ne bo tako hitro umrla, kot recimo PL/1 ni. Ravno zdaj nemški Aliannze išče PL/1 programerja za mainframe :D.


Kaj pa je to "pravi AI"? :)

Produkcijski...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

_0\WA6m7Uzc ::

Lonsarg je izjavil:

Golang bo kul ko pride Golang++ z objekti:)

Saj imas objekte. Strukture s function pointerji in kontekstkm, kaj bi pa se rad :D

Zgodovina sprememb…

cegu ::

_0\WA6m7Uzc je izjavil:

Moram reci, da sem nad gojem navdusen, se vidi, da so ga old school ljudje sestavili, nobenega dreka, s katerim bi lahko ljudje, ki jim je bolj pomemben interface od dejanske uporabe (grdo gledam proti javi in c++u) zakomplicirali uporabo, malo moteca paskalovska sintaksa, spet brez destruktorjev (grrr...), ampak velika prednost, ni exceptionov. Old school error handling. Pa koncno, stand alone binary in cross compilanje (dol sem padel, na linuxu cross compilam na windowse, z uporabo (win)pcapa... Vrag dela!), pa preprosta povezava s cjem. Da gorutin (na nek nacin threadi, imajo svoj scheduler iz plan9) sploh ne omenjam. Se ne cudim, da se je na hitro zacelo pojavljati kupe zelo advanced knjiznic. Moram reci, ds je po 20 letih raznega sranja od jezikov prava osvezitev. C je pa tako ali tako old school traktor, na katerega se lahko zaneses, ne vem kaj za vraga ljudi moti.


Daj mi povej iz prve roke, če delaš kot programer, če kakšno podjetje še išče Junior programerje ki so starejši od 25.

Svoje čase sem programiral kar nekaj, že v srednji šoli, poteme v VHDL na faksu, tisto šahovnico v C-ju, v Javi postavil aplikacijo iz kriptografije in urejevalnik besedil, nekaj malega v Pyhtonu, PHP pamet za spletno stran, SQL sem spravil do kolen (tako da sem moral za prikaz podatkov uporabiti PHP). Moram rečt da sem bil kar v redu programer, mogoče preveč natančen pri kakšni stavari. Java me je malce motila ker da maksimalno optimiziraš zadevo moraš biti kar stručko.

Po petih letih bi se pa rad v programerski ceh vrnil in se mi sanja ne kje začeti, sintakse sem itak že pozabil. Se počutim kot da nič več ne znam.

kuall ::

junior / senior so crap nalepke.
raje se vprašaj, ali boš jemal čas ostalim programerjem z vprašanji ali boš samostojno reševal zajebane probleme?
noben ne mara, da mu nek noob stalno teži in žre čas. posebej pa da ga skrbi, da bo vse zajebal.
samostojnosti pa se lahko komot navadiš s programiranjem od doma , ampak ne lahkih stvari, niti ne kakih neumnih tutorialov ampak programiranje težkih velikih realnih projektov. najbolje za stranko in za denar. če si na omisli.si prvi s ponudbo imaš dobro šanso, da te vzamejo. dostikrat je lahko priti do službe, če se jim enostavno prvi javiš, ko dajo oglas. podobno kot če nekdo hitro dvigne telefon kot če ga moraš pol ure čakat al pa da sploh ne dvigne.

_0\WA6m7Uzc ::

Starost ni noben problem, prinese pa svoj davek, redkokdo je pripravljen vreci poleg sluzbe se svoj prosti cas, da bi postal dober, potem, ko je na zunanjem robu pubertete. Potem pa gre samo navzdol. Sicer vecina firm, ves cas novaci.

kuall je izjavil:

junior / senior so crap nalepke.
raje se vprašaj, ali boš jemal čas ostalim programerjem z vprašanji ali boš samostojno reševal zajebane probleme?
noben ne mara, da mu nek noob stalno teži in žre čas. posebej pa da ga skrbi, da bo vse zajebal


Hm, to ne ne drzi cisto. Osebno mi noobi niso noben problem, rade volje pomagam, dokler zeli razlago. Ko hoce recept ali pa je eden dandanasnjih "od 8-16" in ne fura doma se kaksnega side projekta (sploh ne nujno za denar) - takih je danes 9 od 10, vasih je bilo ravno obratno - s temi se pa ne ukvarjam, izguba casa.

Zgodovina sprememb…

napsy ::

Meni ni napacna miselno 8-16h, dokler tekoce stvari stimajo. Niti malo ne podpiram delo zunaj sluzbenega casa, ce to res ni potrebno. Kar se tice junior/senior ... se mi ne zdi tezko vlagati cas in energijo v nekoga, ki kaze zanimanje in je ambiciozen. Dolgorocno se izplaca. V taksnem kadru se lahko skriva nov bodoci superstar. Posebej ce si v senior/lead poziciji je ze tvoj job description pomagati drugim in poskrbeti, da imajo moznost rasti.
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

opeter ::

FireSnake je izjavil:

Od kdaj sta HTML in CSS programska jezika?


Kaj pa sta potem?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Utk ::

Markup jezika. Sramotno da to treba pisat na slo-TECH.

Invictus ::

opeter je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Od kdaj sta HTML in CSS programska jezika?


Kaj pa sta potem?

Seštej 1+1 v HTML ali CSS >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

spegli ::

A: Jaz programiram v javascriptu v najpopularnejšem jeziku !
B: A veš vsaj kaj o administraciji windowsev ?

AndrejO ::

Invictus je izjavil:

opeter je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Od kdaj sta HTML in CSS programska jezika?


Kaj pa sta potem?

Seštej 1+1 v HTML ali CSS >:D.

#div1 {
  border-width: calc(1+1);
}

opeter ::

Utk je izjavil:

Markup jezika. Sramotno da to treba pisat na slo-TECH.


Nisem programer, hvala za pojasnilo.
Saj to je smisel Slo-Techa, da tudi izobražuje.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Spura ::

Lol golang. To so JS programerji na backendu. Masijo skupaj funkcije brez arhitekture in zato ima vsak vecji golang software stevilo bugov ki se meri v tisocih. Vsaka jebena stvar ima kup corner caseov ki ne delajo, vsaka verzija dela breaking changes (tako osnovnega jezika kot tudi produktov). Ansible ima 3900 odprtih issues na githubu. Vsakic ko sem spremenil verzijo so crknile stvari ki so ze delale. In potem workaroundi, ki seveda potem z naslednjo verzijo spet crknejo. In isto gre za Docker, Docker compose. Nic cudnega da je devops ratala full-time pozicija ker rabis full-time, da sledis problemom, ki jih imajo platforme same s sabo, kljub temu da je (kar je jasno iz imena) cela ideja bila da so developerji odgovorni za deploye lastnih stvari.

AndrejO ::

Ansible? Ali ni to Python?

FTad ::

ABAP programskega jezika ne bo pa nihce omenil? :P :)

Najbolj, kar me jezi pri njem je, da so data types lahko zelo razlicni in da se vcasih vec casa ukvarjam z zagotavljanjem, da deklariram ustrezne spremenljivke, da jih lahko uporabim npr za import/export parametre v kaksni funkciji. No ja, saj je sedaj uporaben ukaz conv #( ), ki ti jih konvertira, ampak je vseeno tecno.

Invictus ::

AndrejO je izjavil:

Invictus je izjavil:

opeter je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Od kdaj sta HTML in CSS programska jezika?


Kaj pa sta potem?

Seštej 1+1 v HTML ali CSS >:D.


#div1 {
border-width: calc(1+1);
}

Fak, pa sem padel na mino :)).

Bi moral CSS izpustiti >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Kenpachi ::

AndrejO je izjavil:

Ansible? Ali ni to Python?


Yep. Python + YAML.
Zaraki Kenpachi.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Python najbolj vroč programski jezik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
12225990 (20344) BigWhale
»

Programski jezik

Oddelek: Šola
132482 (2105) eatinggrin
»

Spletne strani danes

Oddelek: Izdelava spletišč
324396 (3522) hendriks
»

Kaj se učiti

Oddelek: Izdelava spletišč
322406 (1837) MrBrdo
»

V katerem jeziku se lahko naredijo najzahtevnejše spletne strani (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
7011046 (8558) gamemen

Več podobnih tem