» »

Dretje v podjetju

Dretje v podjetju

Temo vidijo: vsi

St235 ::

Odvisno od vloge, ki jo ima vsak od njih v zadevi. Stvari pač niso in ne morejo bit črno-bele. Če prekarnost ali pa goljufanje pri potnih stroških v izrazito korist dolodajalca in je delavec praktično prisiljen (kot šibkejši v razmerju) potem bo temu primerno nosil manjši (oziroma ničen) del krivde. Če pa gre za vzajemni dogovor od katerega imata koristi tako delavec kot delodajalec pa je seveda drugače.

Če ostanemo pri primeru potnih stroškov. Če delodajalec delavcu plačuje 800€ neto+ 100€stroškov. Potem pa delavcu pove, da mu bo od naslednjega tedna plačeval 700€ neto ter 300€ stroškov od katerih mora 100€ prinest nazaj v kešu je to bistveno drugačna situacija, kot če sporazumno dogovorita, da bo delavec navajal fiktivne potne stroške v zameno za višje nakazilo konec meseca.

FrRoSt ::

St235 je izjavil:

Odvisno od vloge, ki jo ima vsak od njih v zadevi. Stvari pač niso in ne morejo bit črno-bele. Če prekarnost ali pa goljufanje pri potnih stroških v izrazito korist dolodajalca in je delavec praktično prisiljen (kot šibkejši v razmerju) potem bo temu primerno nosil manjši (oziroma ničen) del krivde. Če pa gre za vzajemni dogovor od katerega imata koristi tako delavec kot delodajalec pa je seveda drugače.

Če ostanemo pri primeru potnih stroškov. Če delodajalec delavcu plačuje 800€ neto+ 100€stroškov. Potem pa delavcu pove, da mu bo od naslednjega tedna plačeval 700€ neto ter 300€ stroškov od katerih mora 100€ prinest nazaj v kešu je to bistveno drugačna situacija, kot če sporazumno dogovorita, da bo delavec navajal fiktivne potne stroške v zameno za višje nakazilo konec meseca.

Nisem ravno strokovnjak, ampak za mene in moje laično znanje in razumevanje je tale drugi primer, ko mora delavec nazaj prinesti še 100€ v kešu pranje denarja!

Morda se zdi, da res ne gre za kakšne velike vsote in da od tega nihče ne bo obogatel, ali obubožal, vendar gre še za marsikaj drugega! Kot prvo, nakazuje neko smer, ki ni ravno zaželjena in ki se lahko spremeni in začne vplivati na celotno ekonomijo, obnašanje in navade, beri: prakse! Če se preveč razraste in razširi.... Nekaj plevela se sicer lahko tolerira, vendar ko ga postane preveč, se zadeve lahko drastično spremenijo in obrnejo v nezaželjeno smer.... Druga stvar ki pri tem nastane, kakorkoli že obrneš, morajo več davkov plačati ostali, kar seveda lahko tudi pomeni, da jim začne pešati konkurenčna sposobnost (v primerjavi z drugimi državami) in vse se (lahko) začne odvijati v neko negativno špiralo navzdol.... Če k temu dodajaš počasi še druge napake, pomanjklivosti in (take ali drugačne) slabe odločitve, se to ponavadi sešteva in lahko hitro zaideš v začaran krog, iz katerega se je potem težko izvleči, kaj šele, da mu ponovno obrneš smer vrtenja....
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

          ::

Denar pereš, če je umazan. Se pravi, če imaš večje vsote gotovine iz kriminalnih poslov, ki jih ne moreš legalno unovčiti. Če direktorju nosiš del svoje plače, gre imho za davčni prekršek, bodo pravniki povedali kakšen.

FrRoSt ::

          je izjavil:

Denar pereš, če je umazan. Se pravi, če imaš večje vsote gotovine iz kriminalnih poslov, ki jih ne moreš legalno unovčiti. Če direktorju nosiš del svoje plače, gre imho za davčni prekršek, bodo pravniki povedali kakšen.

Saj se strinjam. 8-) Imaš načeloma prav.

Samo umazan denar ni samo iz kriminalnih poslov, čeravno nam to prvo pade na pamet. Vsak denar, od katerega niso plačani davki, ni (ravno) čist. Seveda gre tukaj tudi za klasično utajo davkov. Ne gre pa za neke velike vsote in (težko) kriminalno protizakonito dejavnost...
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

          ::

Če sam pravilno razumem definicijo (naj me kdo popravi), bi moral denar oprati direktor, v kolikor bi od zaposlenih (ilegalno) prejel večjo vsoto gotovine. Manjših zneskov ni problem spraviti v obtok.

Money laundering is the process of concealing the origins of money obtained illegally by passing it through a complex sequence of banking transfers or commercial transactions. The overall scheme of this process returns the money to the launderer in an obscure and indirect way.[1]

anketar ::

pranje je pr breaking bad, ko je kupu avtopralnico in skoz njo opravlju ''storitve'', ki jih nikol ni blo
dirty money je spravu v obtok

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

FrRoSt ::

Bom poskusil drugče razložiti. :)

Po slovensko! ;)

Gre se za vprašanje: Ali je davčna utaja kriminalno dejanje!? 8-)

Moraš tudi ločiti, kaj je prekršek in kaj je kaznivo dejanje!!

Če grem (peš) cez cesto, kjer npr. ni prehoda, ali grem pri rdeči luči, je to prekršek! Ni kaznivo dejanje!

Kaznivo dejanje je, če nekomu npr. ukradem avto, ali pa npr. kolo! 8-)

Če nekomu ukradem, (po domače: izmaknem :))) denarnico, sem tat!

Ali (pa) sem tudi kriminalec!???
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

St235 ::

Samo umazan denar ni samo iz kriminalnih poslov, čeravno nam to prvo pade na pamet. Vsak denar, od katerega niso plačani davki, ni (ravno) čist.


Mešaš hruške in jabolka.

Kot je bilo že rečeno pranje denarja je postopek, kjer denar "sumljivega" porekla prikažeš kot legalno pridobljenega. Davčna utaja je ravno obratno. Tukaj gre za to, da povsem legitimno pridobljen denar spraviš v obtok brez plačila davka. Torej gre tukaj za "umazanje" in ne pranje denarja.

Ne eno ne drugo pa nima ničesar s tem kaj je kaznivo dejanje in kaj je prekršek. Tako pri pranju denjarja, kakor pri davčni utaji lahko pride do kaznivega dejanja ali do prekrška. Pomembno je kaj in kako je nekdo nekaj naredil.

Ali je davčna utaja kriminalno dejanje!?

tole pa nima nikakršne veze s pranjem denarja, kar nabijaš že dva dni.

Odgovor na to vprašanje pa je odvisno od konkretne situacije. Določena dejanja lahko pomenijo samo prekršek (pa čeprav pride pri njih do neplačila/utaje davka) določena pa so kazniva dejanja.

Kazenski zakonik pozna Davčno zatajitev (predvidevam, da si to mislil z davčno utajo) in ja, to kar predlaga omenjeni direktor je kaznivo dejanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

mikhaair ::

Nekomu placujes, da imas sluzbo, formalno gledano? Izsiljevanje?

St235 ::

mikhaair je izjavil:

Nekomu placujes, da imas sluzbo, formalno gledano? Izsiljevanje?


Izsiljevanje je malo huda, še posebej ker delavec neposredne škode ne trpi, gre pa za kršitev delovnopravne zakonodaje in davčno utajo.

FrRoSt ::

St235 je izjavil:

Samo umazan denar ni samo iz kriminalnih poslov, čeravno nam to prvo pade na pamet. Vsak denar, od katerega niso plačani davki, ni (ravno) čist.


Mešaš hruške in jabolka.

Kot je bilo že rečeno pranje denarja je postopek, kjer denar "sumljivega" porekla prikažeš kot legalno pridobljenega. Davčna utaja je ravno obratno. Tukaj gre za to, da povsem legitimno pridobljen denar spraviš v obtok brez plačila davka. Torej gre tukaj za "umazanje" in ne pranje denarja.

Ne eno ne drugo pa nima ničesar s tem kaj je kaznivo dejanje in kaj je prekršek. Tako pri pranju denjarja, kakor pri davčni utaji lahko pride do kaznivega dejanja ali do prekrška. Pomembno je kaj in kako je nekdo nekaj naredil.

Ali je davčna utaja kriminalno dejanje!?

tole pa nima nikakršne veze s pranjem denarja, kar nabijaš že dva dni.

Odgovor na to vprašanje pa je odvisno od konkretne situacije. Določena dejanja lahko pomenijo samo prekršek (pa čeprav pride pri njih do neplačila/utaje davka) določena pa so kazniva dejanja.

Kazenski zakonik pozna Davčno zatajitev (predvidevam, da si to mislil z davčno utajo) in ja, to kar predlaga omenjeni direktor je kaznivo dejanje.

NO, daj razjasni mi, da ne bom nabijal še naprej! :)):)):))

Denar umažeš, nato pa ga še opereš! ;)

Kdo je sedaj vreden obtožbe!????

Lastnik - Direktor, ki ZAHTEVA, da mu zaposleni vrnejo 100€ vsak mesec, verjetno v gotovini, če hočejo imeti službo, ali zaposleni, ki lstniku/direktorju pod lažnim naslovom stalnega prebivališča - menda so ga čisto NATEGNILI in prevarali :)) plačujejo-vračajo 100€ mesečno po glavi. :))

Da bomo nehali s tem NABIJANJEM! 8-O

Kdo je zdaj jabolko in kdo je hruška!??? :)):)):))

Hruške bomo zaprli (in spremenili v sok :))), jabolka pa oprostili! ;)

St235 je izjavil:

mikhaair je izjavil:

Nekomu placujes, da imas sluzbo, formalno gledano? Izsiljevanje?


Izsiljevanje je malo huda, še posebej ker delavec neposredne škode ne trpi, gre pa za kršitev delovnopravne zakonodaje in davčno utajo.

Kaj pa je to kršitev delovnopravne zakonodaje in davčna utaja!???

Je to prekršek ali kriminal!? :D
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: St235 ()

crniorel ::

Takšno utajo davkov je treba takoj prijaviti davčnem inšpektorju!

mikhaair ::

Kako delavec ne trpi skode, CE Mora 100 EUR od place dat v roke sefu? Halo?

FrRoSt ::

mikhaair je izjavil:

Kako delavec ne trpi skode, CE Mora 100 EUR od place dat v roke sefu? Halo?

Ker je to storitev (po domače: usluga :))) in naslova elementa kaznivega dejanja delodajalca, kot ti je napisal in razložil Lakotnik! :) To ni (opravljeno in zakonito) delo! :D

Zdaj pa nehaj nabijati! ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

St235 ::

mikhaair je izjavil:

Kako delavec ne trpi skode, CE Mora 100 EUR od place dat v roke sefu? Halo?


Gre se za to, da jim delodajalec izplača več in morajo razliko vrnit. S tem delavčeva plača ni nič nižja, ker bi mu drugače delodajalec prepsto plačal manj. Ampak kaj ko ne bi delal bedaka iz sebe in jemal izjave iz konteksta?

Moj odgovor se je nanašal striktno nato ali bi lahko delodajalcu očitali izsiljevanje po kazenskem zakoniku in moje mnenje je da ne. Bi mu pa lahko očitali kaj drugega, kar sem tudi napisal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

anketar ::

mislš izplačilo na trr/roke je isto, prispevki so manjši, ko bo pa treba v penzijo pa jok zakaj je tok mala

FrRoSt ::

St235 je izjavil:

mikhaair je izjavil:

Kako delavec ne trpi skode, CE Mora 100 EUR od place dat v roke sefu? Halo?


Gre se za to, da jim delodajalec izplača več in morajo razliko vrnit. S tem delavčeva plača ni nič nižja, ker bi mu drugače delodajalec prepsto plačal manj. Ampak kaj ko ne bi delal bedaka iz sebe in jemal izjave iz konteksta?

Moj odgovor se je nanašal striktno nato ali bi lahko delodajalcu očitali izsiljevanje po kazenskem zakoniku in moje mnenje je da ne. Bi mu pa lahko očitali kaj drugega, kar sem tudi napisal.

Nihče se ne dela Norca. ;)

Samo fantje ne razumejo. Če se s tem ne srečuješ vsak dan, ne poznaš zadev in je ne razčljenjuješ, jih je nekako težko razumeti. Že sami pojmi so novi, da jih pravilno razumeš (v pravem in pravilnem kontekstu) pa tudi ni ravno enostavno....

Spij kakšen kozarec vode, da te ne bo kaj stisnilo.... ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

mikhaair ::

Torej pa se ne delajmo norca. Komu vrnes razliku? Dolodajalcu? Kdo je to? Podjetje? Ker se je zmotil, mu nakazes na trr in reseno.
Direktorju? Ker? Das na roke? Pac rabi gotovino.
Lastniku? Lo kdo se bo ukvarjal z dobiskom, pa se to je sele konec leta. Nekaj gotovine pride vedno prav.
Prokuristu? Sam tko, da ostali lastniki ne bodo vedeli...
Racunovodkinji, pa si razdeliva razliko? Al je to kraja? Goljufija?

V oceh zakona je placa pac placa. Ne obstaja neka razlika, ki jo nekomu vracas? Seveda vrnes, ce je bila pomota in dobis novo pravilno plačilno listo. Ostalo je pa izsiljevanje, mobing, goljufija.

Vsekakor sem prvic ostal presunjen nad tvojim odgovorom, ker jih vedno z veseljem preberem in se s teboj vec ali manj vedno strinjam. In seveda tudi naucim marsikaj novega.

Mogoce te je zmotila moja ironija oz. delanje bedaka, ampak kaj pa nam ostane se drugega, kot da se smejimo sami sebi.

St235 ::

Mesas hruske in jabolka.

Absolutno je ravnanje delodajalca protizakonito in ima vse elemente kaznivega dejanja. Davcna utaja, goljufija, tudi mobing, to vse pije vodo. Ne pije pa vodo izsiljevanje (vsaj ne glede na povedano).

V danem primeru imamo situacijo, ker direktor delavcu izplacuje fiktivne potne stroske (kar nima veze s placo), ki so visji od tega kar realno pripada delavcu. Potem pa zahteva od delavca, da mu to kar je bilo prevec izplacanega vrne na roko in on pospravi v svoj zep.

Praksa je vse prej kot redka, samo ponavadi je vecina direktorckov dovolj pametna, da fiktivne stroske deli z delavcem. Potem imata od tega oba korist in je tudi delavec tiho. ( ni pa to yato nic manj prepovedano in kaznivo)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

LeQuack ::

St235 je izjavil:

Mesas hruske in jabolka.

Absolutno je ravnanje delodajalca protizakonito in ima vse elemente kaznivega dejanja. Davcna utaja, goljufija, tudi mobing, to vse pije vodo. Ne pije pa vodo izsiljevanje (vsaj ne glede na povedano).

V danem primeru imamo situacijo, ker direktor delavcu izplacuje fiktivne potne stroske (kar nima veze s placo), ki so visji od tega kar realno pripada delavcu. Potem pa zahteva od delavca, da mu to kar je bilo prevec izplacanega vrne na roko in on pospravi v svoj zep.

Praksa je vse prej kot redka, samo ponavadi je vecina direktorckov dovolj pametna, da fiktivne stroske deli z delavcem. Potem imata od tega oba korist in je tudi delavec tiho. ( ni pa to yato nic manj prepovedano in kaznivo)


Zato pa bi rabili rewards program od davčne/inšpekcije, neka denarna ali podobna motivacija da prijaviš take zadeve. Ljudje se ne bodo izpostavljali samo zato, da bo nek direktor dobil 1000€ kazni in nato nadaljeval s praksami in se še maščeval tistim ki so ga prijavili. In seveda kazni bi morale biti bolj smiselne, recimo 1000 ur prostovoljnega dela v Snagi namesto 1000€ kazni. To bi bolj spametovalo brihtneže.
Quack !

          ::

LeQuack je izjavil:

Zato pa bi rabili rewards program od davčne/inšpekcije, neka denarna ali podobna motivacija da prijaviš take zadeve.


Saj so že imeli neko nagradno igro z zbiranjem računov. Drugače pa mislim, da tak rewards program vodi v družbo ovaduhov. Že sedaj je zadosti tistih, ki ovajajo iz čiste fovšije.

user-pass ::

          je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Zato pa bi rabili rewards program od davčne/inšpekcije, neka denarna ali podobna motivacija da prijaviš take zadeve.


Saj so že imeli neko nagradno igro z zbiranjem računov. Drugače pa mislim, da tak rewards program vodi v družbo ovaduhov. Že sedaj je zadosti tistih, ki ovajajo iz čiste fovšije.

Daj bodi frajer, pa premisli sam pri sebi, v kaksno druzbo pelje pa program, kjer se kriminal ne sankcionira.

          ::

Saj ne zagovarjam tega, čeprav se dogaja ravno to. In to na najvišjih nivojih družbe.

Zgodovina sprememb…

mikhaair ::

St235 je izjavil:

Mesas hruske in jabolka.

Absolutno je ravnanje delodajalca protizakonito in ima vse elemente kaznivega dejanja. Davcna utaja, goljufija, tudi mobing, to vse pije vodo. Ne pije pa vodo izsiljevanje (vsaj ne glede na povedano).

V danem primeru imamo situacijo, ker direktor delavcu izplacuje fiktivne potne stroske (kar nima veze s placo), ki so visji od tega kar realno pripada delavcu. Potem pa zahteva od delavca, da mu to kar je bilo prevec izplacanega vrne na roko in on pospravi v svoj zep.

Praksa je vse prej kot redka, samo ponavadi je vecina direktorckov dovolj pametna, da fiktivne stroske deli z delavcem. Potem imata od tega oba korist in je tudi delavec tiho. ( ni pa to yato nic manj prepovedano in kaznivo)


:) no, saj se mi je zdelo zelo čudno, da bi bilo tvoje mnenje kakorkoli drugačno kot si napial

Invictus ::

          je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Zato pa bi rabili rewards program od davčne/inšpekcije, neka denarna ali podobna motivacija da prijaviš take zadeve.


Saj so že imeli neko nagradno igro z zbiranjem računov. Drugače pa mislim, da tak rewards program vodi v družbo ovaduhov. Že sedaj je zadosti tistih, ki ovajajo iz čiste fovšije.

Samo ne pomisliš, da zaradi tega, ker nekdo ne plačuje davkov, ti plačuješ višje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

poweroff ::

Ja, ampak to se praktično ne pozna če samo eden dela. Zato to večina ljudi dojema kot kriminal brez žrtve.

Problem je, ko se takih "nevidnih" malenkosti nabere dovolj, da začne cela družba tonit zaradi tega...
sudo poweroff

Furbo ::

Invictus je izjavil:

Samo ne pomisliš, da zaradi tega, ker nekdo ne plačuje davkov, ti plačuješ višje...

To pogosto slišim, samo ne verjamem tega.
Nesposobna in koruptivna država lahko zapravi neomejene količine od davkov dobljenega denarja. Zato gredo pa vedno samo gor.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

          ::

Invictus je izjavil:

          je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Zato pa bi rabili rewards program od davčne/inšpekcije, neka denarna ali podobna motivacija da prijaviš take zadeve.


Saj so že imeli neko nagradno igro z zbiranjem računov. Drugače pa mislim, da tak rewards program vodi v družbo ovaduhov. Že sedaj je zadosti tistih, ki ovajajo iz čiste fovšije.

Samo ne pomisliš, da zaradi tega, ker nekdo ne plačuje davkov, ti plačuješ višje...


Seveda pomislim in sem zelo proti temu, da se davkov ne plačuje. Dvomim le v to, da je nagrajevanje ovaduštva prava smer. Nisem tip človeka, ki bi prežal na sosede ali znance ter jih nato ovajal.

Invictus ::

Kako boš pa drugače zvedel za take anomalije?

Ovaduštvo ima pri nas slab prizvok zaradi bivše države in UDBE.

V Nemčiji čisto lepo funkcionira. Če boš kaj bluzil, te bo sosed hitro prijavil...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

          ::

Invictus je izjavil:

Kako boš pa drugače zvedel za take anomalije?

Glede na vse inšpekcijske preglede, ki so jim firme podvržene, bi pričakoval da odkrijejo čim več tovrstnih zadev.

Invictus je izjavil:

Ovaduštvo ima pri nas slab prizvok zaradi bivše države in UDBE.

Se strinjam, poleg tega je imel dedek težave z oblastmi, ker ni hotel ovajati sodelavcev. Mogoče sem malo obremenjen tudi s tem.

Invictus je izjavil:

V Nemčiji čisto lepo funkcionira. Če boš kaj bluzil, te bo sosed hitro prijavil...

Tudi to je res, za Avstrijo velja isto, tam so me prijavili, ker sem nesel smeti v kanto pred 7. uro zjutraj.

crcfail ::

Invictus je izjavil:

Kako boš pa drugače zvedel za take anomalije?

Ovaduštvo ima pri nas slab prizvok zaradi bivše države in UDBE.

V Nemčiji čisto lepo funkcionira. Če boš kaj bluzil, te bo sosed hitro prijavil...


Če res tako lepo funkcionira, zakaj majo potem tako velik del populacije ki je popolnoma varna pred kaznimi? V bistvu, če ovadiš te ki so priviligirani, potem boš ti kaznovan.

Invictus ::

          je izjavil:

Invictus je izjavil:

Kako boš pa drugače zvedel za take anomalije?

Glede na vse inšpekcijske preglede, ki so jim firme podvržene, bi pričakoval da odkrijejo čim več tovrstnih zadev.

Kako boš ugotovil zgornji primer, kjer lastnik zahteva od delavcev 100 EUR nazaj na roko ?!?!?! Samo s prijavo...

          je izjavil:


Invictus je izjavil:

Ovaduštvo ima pri nas slab prizvok zaradi bivše države in UDBE.

Se strinjam, poleg tega je imel dedek težave z oblastmi, ker ni hotel ovajati sodelavcev. Mogoče sem malo obremenjen tudi s tem.

Dedek je najbrž tudi malo pretiraval v smislu zgodbic... Pa vedno je še tukaj druga stran...

Se dostikrat z leti začnejo stari malo zapletati, pa še kak drug zna povedati čisto drugo zgodbico.

Pa se na koncu ugotovi, da je bil najprej on problem :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

          ::

Invictus je izjavil:

          je izjavil:

Invictus je izjavil:

Kako boš pa drugače zvedel za take anomalije?

Glede na vse inšpekcijske preglede, ki so jim firme podvržene, bi pričakoval da odkrijejo čim več tovrstnih zadev.

Kako boš ugotovil zgornji primer, kjer lastnik zahteva od delavcev 100 EUR nazaj na roko ?!?!?! Samo s prijavo...

          je izjavil:


Invictus je izjavil:

Ovaduštvo ima pri nas slab prizvok zaradi bivše države in UDBE.

Se strinjam, poleg tega je imel dedek težave z oblastmi, ker ni hotel ovajati sodelavcev. Mogoče sem malo obremenjen tudi s tem.

Dedek je najbrž tudi malo pretiraval v smislu zgodbic... Pa vedno je še tukaj druga stran...

Se dostikrat z leti začnejo stari malo zapletati, pa še kak drug zna povedati čisto drugo zgodbico.

Pa se na koncu ugotovi, da je bil najprej on problem :D.


Sicer je šlo za splošno poznan primer, ki so ga poznali tudi ostali krajani, ampak ok, verjamem tebi.

matijadmin ::

feryz je izjavil:

Pri nas je enako. Od sedmih do štirih, z uro pavze. Nadur ni.
Če koga moti, so vrata na široooooko odprta.
Čudno, nobenemu niti na misel ne pride, da bi dal odpoved.

Opozoris delodajalca, a za to se nisi slisal? Drugace pa, ovce.
Vrnite nam techno!

dexterboy ::

@matijadmin; lahko, da so mesečni prihodki tako visoki, da se vsi zavedajo, da firma lahko brez težav nadomesti kader...
Saj veš, kako je to; vrste za službo so daljše tam, kjer je plača višja :)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

FrRoSt ::

Furbo je izjavil:

Invictus je izjavil:

Samo ne pomisliš, da zaradi tega, ker nekdo ne plačuje davkov, ti plačuješ višje...

To pogosto slišim, samo ne verjamem tega.
Nesposobna in koruptivna država lahko zapravi neomejene količine od davkov dobljenega denarja. Zato gredo pa vedno samo gor.

TAKO! 8-)
Zato se to lahko dela! 8-) To naj delajo VSI! :))

Kdor pa tega noče, ali ne more, si je SAM Kriv! :)):)):))

Kar naj plačuje davke! :)):)):)):))/:)):)):)):)):))

Več ko utajiš in manj ko plačaš državi, bolj si inteligenten in sposoben! 8-)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

St235 ::

Več ko utajiš in manj ko plačaš državi, bolj si inteligenten in sposoben kriminalec!

evo popravljeno.

Furbo ::

Mene skrbi, če je legalno podpirati tako skoruptirano organizacijo, kot je naša država? Jaz plačam davek, potem se pa začne ples. Razpisi, favorizirani ponudniki, zaposlovanje družinskih članov, denar odteka tako, kot če bi ga nosili okoli v vrečah za krompir. :|
Da mi ne bo en dan kdo očital, kako sem podpiral to mafijo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

FrRoSt ::

Furbo je izjavil:

Mene skrbi, če je legalno podpirati tako skoruptirano organizacijo, kot je naša država? Jaz plačam davek, potem se pa začne ples. Razpisi, favorizirani ponudniki, zaposlovanje družinskih članov, denar odteka tako, kot če bi ga nosili okoli v vrečah za krompir. :|
Da mi ne bo en dan kdo očital, kako sem podpiral to mafijo.

Legaljo je! ;)

Ni pa to kriminalno dejanje! :)):)):))

Kot ti bo razložol Lakotnik, ki ima vse elemente pravo-sodja! 8-)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

BorutO ::

Parkelj je izjavil:

Spostovani!

Vem, da to ravno ne spada v probleme clovestva, ampak, trenutno sem zaposlen v podjetju kot razvojni inzenir. Sprva je bilo vse ok, ampak vodja oddelka je zadnje case postal nenormalen. Vsak dan se dere na ekipo (tudi name), posilja kogarkoli v 3p.m., danes je pa sodu izbila dno situacija, da sem moral iz svojega zepa najeti funkcijski generator ter osciloskop, da lahko izpeljem zadano delo. O nakupu opreme noce nic slisati, ker po njegovem (po izobrazbi ni iz tehnicnih strok) ni potrebe po opremi. Sel sem do instanco visje, do direktorja, ki me je gladko "odjebal", ces, da bo placal, ce bo vodja oddelka odoboril nakup. V delavnici, kjer sestavljamo naprave, kronicno primankuje orodja, sami smo kupili Makitin vijacnik naprimer, dela je ogromno, nadure niso niti odobrene, kaj sele placane, ampak projekt je treba koncati. Z vsem tem zaljenjem in dretjem sem danes hotel podati odpoved, ampak mi je zabrusil, da bom lahko odsel, ko bo on rekel in nic prej. Novi delodajalec me caka z pogodbo. Kaksne so pravne moznosti, da izsilim sporazumno odpustitev?

S spostovanjem,
M.


Dokler firma ne da nazaj denarja, tako dolgo si vzameš kupljeno k sebi domov. Mogoče te stvari doma ne boš nikoli rabil, jo pa prodaš na bolhi ali pa jo neseš nazaj v tisto trgovino, kot pomota oz. da ne paše ali pa kakor koli že pač. To, da si pa za firmo kupujete orodje in mašine ter ostalo, ste si pa ČISTO SAMI KRIVI! Za firmo ne dam niti centa.

Gledam mojo prejšnjo firmo in to, kjer sem zdaj … Situacija je bila taka. Dva sodelavca, ki sta bila zelo "pametna" in glasna stalno, sta za firmo kupovala raznorazne stvari … ko sta videla s časoma, da jima firma ni nič dala nazaj denarja, pa sta samo jamrala po firmi, da brez orodja ne moreš delati, da bi lahko bili fer, pa dali vsaj denar nazaj, da vsaj lahko delamo itd … Firma je nategovala vse po vrsti! Mene so nategnili pri plači dostikrat, oz. so me probali … dvakrat me so, potem jim več ni uspevalo, ker sem delal revolucijo po pisarni.

Ta firma, kjer sem zdaj … šef vsak mesec da list papirja, pa gor napišemo kaj pač mislimo, da rabimo. Pa naj bo to kakšna baterijska mašinca, kakšno orodje, kakšen material, kakšne ostale potrošne stvari, ki se na koncu rabijo mogoče enkrat na leto, pa ni ali je pa glih pred tem, da bo zanič … In stalno je imamo vse! Direktor je cel srečen, da vidi, da delamo … mi pa tudi, da se ne gledamo pa celi zbedirani skačemo po firmi, da iščemo orodje in ostale stvari, ko veš, da skoraj zagotovo ni nikjer na firmi tistega, kar pač iščeš.

Ko sem šel prvič delat v tujino, sem šel s petimi sodelavci delat remont na BMW v Regensburg v nemčiji … In tam vso orodje, ki je bilo, je bilo … en set imbusov, a rabili smo vsi istočasno par imbusov, potem en fleks, ki je že tako bil cel zjeban, eno kladivo, ki je spodaj bilo vso okroglo itd itd … Sem samo mesec dni delal tam, ker ne moreš delati tako, če nimaš orodja. Tu se dejansko lepo pokaže slika, kakšen cilj je direktorju … ali hoče izcuzat čim več denarja iz vas in zaradi vas ali pa bo vse naredil, da bo imel firmo tipi topi.

Mimo grede, pri prejšnji firmi sem dobil minimalni regres, zdaj ga bom dobil 1060 eur pri tej firmi. Tako da … se pozna razlika, kako kdo vodi firmo s kakšnim namenom.

Na take firme, kak je od avtorja in moja prejšnja, se jaz samo še poščijem gor po vhodnih vratih firme, z direktorjem pa se mirne duše lahko pogovarjam kot z nekom, ki mi gre krepko na spodnji organ.

Smurf ::

BorutO je izjavil:


Dokler firma ne da nazaj denarja, tako dolgo si vzameš kupljeno k sebi domov. Mogoče te stvari doma ne boš nikoli rabil, jo pa prodaš na bolhi ali pa jo neseš nazaj v tisto trgovino, kot pomota oz. da ne paše ali pa kakor koli že pač. To, da si pa za firmo kupujete orodje in mašine ter ostalo, ste si pa ČISTO SAMI KRIVI! Za firmo ne dam niti centa.

To je najslabsi mozen nasvet. V tem primeru te lahko delodajalec odpusti brez odskodnine, hkrati pa zahteva povrnitev vseh stroskov, ki si mu jih povzrocil.

BorutO je izjavil:


Mimo grede, pri prejšnji firmi sem dobil minimalni regres, zdaj ga bom dobil 1060 eur pri tej firmi. Tako da … se pozna razlika, kako kdo vodi firmo s kakšnim namenom.

Letos je meja za neobdavcen regres bistveno visja kot lani. Delodajalec more letos za regres 1060€ dati priblizno toliko (zelo okvirno) kot je lani moral dati za 600€.

St235 ::

Smurf je izjavil:

BorutO je izjavil:


Dokler firma ne da nazaj denarja, tako dolgo si vzameš kupljeno k sebi domov. Mogoče te stvari doma ne boš nikoli rabil, jo pa prodaš na bolhi ali pa jo neseš nazaj v tisto trgovino, kot pomota oz. da ne paše ali pa kakor koli že pač. To, da si pa za firmo kupujete orodje in mašine ter ostalo, ste si pa ČISTO SAMI KRIVI! Za firmo ne dam niti centa.

To je najslabsi mozen nasvet. V tem primeru te lahko delodajalec odpusti brez odskodnine, hkrati pa zahteva povrnitev vseh stroskov, ki si mu jih povzrocil.

Po kaki logiki te lahko odpustijo, ce domov odneses svoje orodje in kaksno skodo bi delodajalec lahko dokazal?

Mato989 ::

Smurf je izjavil:

BorutO je izjavil:


Dokler firma ne da nazaj denarja, tako dolgo si vzameš kupljeno k sebi domov. Mogoče te stvari doma ne boš nikoli rabil, jo pa prodaš na bolhi ali pa jo neseš nazaj v tisto trgovino, kot pomota oz. da ne paše ali pa kakor koli že pač. To, da si pa za firmo kupujete orodje in mašine ter ostalo, ste si pa ČISTO SAMI KRIVI! Za firmo ne dam niti centa.

To je najslabsi mozen nasvet. V tem primeru te lahko delodajalec odpusti brez odskodnine, hkrati pa zahteva povrnitev vseh stroskov, ki si mu jih povzrocil.



BULLSHIT... če TI S SVOJIM DENARJEM kupiš orodje ki ga imaš na šihtu in si ga potem neseš domov ne delaš nobene škode podjetju, ker je to tvoja LASTNINA...

BorutO je izjavil:


Mimo grede, pri prejšnji firmi sem dobil minimalni regres, zdaj ga bom dobil 1060 eur pri tej firmi. Tako da … se pozna razlika, kako kdo vodi firmo s kakšnim namenom.

Letos je meja za neobdavcen regres bistveno visja kot lani. Delodajalec more letos za regres 1060€ dati priblizno toliko (zelo okvirno) kot je lani moral dati za 600€.


Prosim dokaži tole trditev z obračunom... lani je bil regres obdavčen samo z dohodnino, letos pa še to ne... kar pomeni da si za cca. 1060€ plačeval RAZLIČNO, odvisno od tega v kateri razred si padel, kar pomeni da si recimo v kolikor si bil v najnižjem razredu dobil za 1060€ cca. 900€ ne pa 600€... da si dobil le 600€ si moral biti v najvišjem dohodninskem razredu...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Parkelj ::

Spostovani!

Nekaj casa je preteklo in danes sem videl, da je par dvomljivcev v moje pricevanje dogajanja. Zaradi integritete bom odgovoril z sedanjim stanjem: V novem podjetju sem nastopil in po piclih cca. 4 mesecih sem v novem podjetju dobil konkretno netto povisico in imam pod seboj 3 mlade, nadebudne developerje, ki jih moram izuciti pravilnega RAZMISLJANJA in PRISTOPA K DELU in ne programskega jezika. Direktor in moj direktni nadrejeni mi zaupata, odnosi so odlicni. Sem pa dobil obisk v podjetje s strani kriminalistov, ker je bivsi direktor po domace "spizdil", z vprasanjem, ce sem bil z njim v kakrsnemkoli kontaktom in ce bom, da moram to nujno javiti na telefonsko stevilko, ki sta mi jo kriminalista podala. Tako da, verjeli ali ne, vsi delavci nismo zmeraj "bad guys".

P.S.: Po obisku kriminalistov me je direktor malo cudno pogledal, vendar sem sel potem direktno do njega na 5 minutni sestanek, da obrazlozim, kaj se dogaja, tako da ni "crne pike".

zmaugy ::

Parkelj je izjavil:

Spostovani!

Nekaj casa je preteklo in danes sem videl, da je par dvomljivcev v moje pricevanje dogajanja. Zaradi integritete bom odgovoril z sedanjim stanjem: V novem podjetju sem nastopil in po piclih cca. 4 mesecih sem v novem podjetju dobil konkretno netto povisico in imam pod seboj 3 mlade, nadebudne developerje, ki jih moram izuciti pravilnega RAZMISLJANJA in PRISTOPA K DELU in ne programskega jezika. Direktor in moj direktni nadrejeni mi zaupata, odnosi so odlicni. Sem pa dobil obisk v podjetje s strani kriminalistov, ker je bivsi direktor po domace "spizdil", z vprasanjem, ce sem bil z njim v kakrsnemkoli kontaktom in ce bom, da moram to nujno javiti na telefonsko stevilko, ki sta mi jo kriminalista podala. Tako da, verjeli ali ne, vsi delavci nismo zmeraj "bad guys".

P.S.: Po obisku kriminalistov me je direktor malo cudno pogledal, vendar sem sel potem direktno do njega na 5 minutni sestanek, da obrazlozim, kaj se dogaja, tako da ni "crne pike".


Ampak da ti pridejo kriminalisti v novo službo spraševat je pa tudi kretensko.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Parkelj ::

zmaugy je izjavil:

Parkelj je izjavil:

Spostovani!

Nekaj casa je preteklo in danes sem videl, da je par dvomljivcev v moje pricevanje dogajanja. Zaradi integritete bom odgovoril z sedanjim stanjem: V novem podjetju sem nastopil in po piclih cca. 4 mesecih sem v novem podjetju dobil konkretno netto povisico in imam pod seboj 3 mlade, nadebudne developerje, ki jih moram izuciti pravilnega RAZMISLJANJA in PRISTOPA K DELU in ne programskega jezika. Direktor in moj direktni nadrejeni mi zaupata, odnosi so odlicni. Sem pa dobil obisk v podjetje s strani kriminalistov, ker je bivsi direktor po domace "spizdil", z vprasanjem, ce sem bil z njim v kakrsnemkoli kontaktom in ce bom, da moram to nujno javiti na telefonsko stevilko, ki sta mi jo kriminalista podala. Tako da, verjeli ali ne, vsi delavci nismo zmeraj "bad guys".

P.S.: Po obisku kriminalistov me je direktor malo cudno pogledal, vendar sem sel potem direktno do njega na 5 minutni sestanek, da obrazlozim, kaj se dogaja, tako da ni "crne pike".


Ampak da ti pridejo kriminalisti v novo službo spraševat je pa tudi kretensko.

Ja meni se je to zgodilo, ce se bo se kdaj, bo potrebno ocitno slikovno dokumentirati dogodek, da bo folk verjel. Ne vem, zakaj bi si to izmisljeval ...

poweroff ::

To ni nič kretensko. Pač, opravljajo svoje delo in če rabijo izjavo, pridejo v službo. Včasih je to najenostavneje in najhitreje. Ni to tako nenavaden dogodek.
sudo poweroff

zmaugy ::

Parkelj je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Parkelj je izjavil:

Spostovani!

Nekaj casa je preteklo in danes sem videl, da je par dvomljivcev v moje pricevanje dogajanja. Zaradi integritete bom odgovoril z sedanjim stanjem: V novem podjetju sem nastopil in po piclih cca. 4 mesecih sem v novem podjetju dobil konkretno netto povisico in imam pod seboj 3 mlade, nadebudne developerje, ki jih moram izuciti pravilnega RAZMISLJANJA in PRISTOPA K DELU in ne programskega jezika. Direktor in moj direktni nadrejeni mi zaupata, odnosi so odlicni. Sem pa dobil obisk v podjetje s strani kriminalistov, ker je bivsi direktor po domace "spizdil", z vprasanjem, ce sem bil z njim v kakrsnemkoli kontaktom in ce bom, da moram to nujno javiti na telefonsko stevilko, ki sta mi jo kriminalista podala. Tako da, verjeli ali ne, vsi delavci nismo zmeraj "bad guys".

P.S.: Po obisku kriminalistov me je direktor malo cudno pogledal, vendar sem sel potem direktno do njega na 5 minutni sestanek, da obrazlozim, kaj se dogaja, tako da ni "crne pike".


Ampak da ti pridejo kriminalisti v novo službo spraševat je pa tudi kretensko.

Ja meni se je to zgodilo, ce se bo se kdaj, bo potrebno ocitno slikovno dokumentirati dogodek, da bo folk verjel. Ne vem, zakaj bi si to izmisljeval ...


Saj ti verjamem,samo zdi se mi noro, da obremenjujejo tvoje novo delovno razmerje s takšnim sranjem.

poweroff je izjavil:

To ni nič kretensko. Pač, opravljajo svoje delo in če rabijo izjavo, pridejo v službo. Včasih je to najenostavneje in najhitreje. Ni to tako nenavaden dogodek.


Za vsakogar se ve, kje je naslov njegovega bivališča. Popolnoma nič nimajo pizdarije njegovega bivšega šefa za brigat in opravit z njegovo novo službo.
Me zanima, če ni to celo kakšno kršenje varovanja osebnih podatkov.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Furbo ::

Joj kakšne predsodke imate eni glede policije. Saj ga niso vklenili in odvlekli.
Če bi ga obiskali doma, bi bilo pa spet narobe zaradi sosedov?

Pri meni doma so tudi bili, ko sem imel opravka s enim vlomilcem, celo dvakrat. Me je motilo? Sploh ne.
Kaj si mislijo sosedje? Briga me.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

zmaugy ::

Sosedje niso tvoj delodajalec.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odpoved pogodbe o zaposlitvi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7517790 (7826) val46
»

Delodajalec, služba - problem

Oddelek: Loža
425151 (2526) AnjaNja
»

Odpuščanje v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5812204 (9217) solatko
»

Sporazumna prekinitev pogodbe (dolg delodajalca) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5513162 (11486) Pithlit
»

Se moram nujno držat odpovednega roka? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7334507 (32214) AndrejO

Več podobnih tem