» »

Dretje v podjetju

Dretje v podjetju

Temo vidijo: vsi

Magic1 ::

Zakaj pa bi šef odobril nabavo opreme, če si lahko kupi boljši službeni avto:)) Upajmo da ju tudi fajn civilno iztožijo, da bo šola poučna. (vsaj nekje pri nas, da bo nekdo odgovarjal)
Magic

anketar ::

kera stoka od človeka morš bit da kupš avto namest opreme za delavce

GregiB ::

Parkelj je izjavil:

Za vse, ki bi radi izvedeli vec o epilogu moje situacije:

Z emailom smo obvestili lastnike podjetja, kaj se je vse dogajalo, prisli so nenapovedano v Slovenijo in izvedli revizijo poslovanja. Denar za opremo je bil na racun nase (hcerinske firme) nakazan konec januarja (za opremo, nove racunalnike, itd ...), vendar sta si direktor in vodja privoscila nova avtomobila in sedaj sta kazensko ovadena. Firma se zapira in lastnik seli razvoj drugam, jaz sem pa prejsnji teden nastopil z delom v novi sluzbi.


Zanimivo, da si bil še pred 14 dnevi pri njih, pa da v tem času ni nobenega namiga da bi katerokoli podjetje z ameriškim lastnikom selilo dejavnost in tožilo upravo.
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

          ::

anketar je izjavil:

kera stoka od človeka morš bit da kupš avto namest opreme za delavce


To je privzeto obnašanje velike večine direktorjev v Sloveniji. Ampak večina jih nima nad seboj tujih lastnikov.

Meni je pred mnogimi leti na enem razgovoru za službo lastnik in direktor izjavil, da so trenutno plače pri njih nekoliko nižje, ker se investira v novo stavbo. Sam sem mu odgovoril, da v tem ne vidim problema, da se bom zadovoljil tudi z lastniškim deležem v firmi namesto dela plače. Hitro so me popravili, da to ni tako mišljeno in da ne bom dobil nobenega deleža. Ker sem videl koliko je ura, sem ga malo nesramno vprašal, naj mi razloži, kako si to predstavlja, da zaposleni investirajo del svojih plač v njegovo podjetje. Odgovor je bil, da se naši pogledi preveč razlikujejo in da je razgovor končan.

poweroff ::

Ja, tipičen nateg. Takemu je najbolje čim prej vljudno pokazati sredinca. Če ne imaš še večje probleme kasneje. Prav si storil.
sudo poweroff

Furbo ::

Edino prav, da si ga takoj odjebal. Jaz sem tudi enkrat delal za firmo, kjer je imel direktor imel tak ego. Nekaj časa nisem imel izbire, ko sem se postavil na noge, sem mu pa ob naslednjem prepotentnem nastopu pokazal sredinec in šel delat drugam.

Drugi z manj hrbtenice so ostali, čez par let je šla firma v stečaj in pustila za seboj kup neplačanih izvajalcev. Jaz nisem bil vmes. :))
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

          ::

Čeprav imam redno in dokaj solidno službo, vsake toliko vseeno malo potipam zadeve in opravim kakšen razgovor. Ker sem popolnoma neobremenjen, včasih zastavim tudi kakšno neprijetno vprašanje. Kar nekajkrat sem bi že presenečen nad omejenostjo direktorjev. Najemajo strokoven in visoko izobražen kader, hkrati pa te obravnavajo kot največjega idiota. Zanimivo postane, ko se na razgovoru ujamejo v lastno zanko.

Grizzly ::

Si bom sposodil temo. S sodelavci imamo težavo z motivacijo direktorja za delo.

Pride situacija, ko direktor mora ali pa sam želi sodelovati pri določenih procesih v podjetju, pa najsi gre za kakšne pomembne odločitve v podjetju ali pa samo kakšna vsakdanja naloga, pri kateri želi biti vključen. Težava je, ker za delo ni motiviran (kar tudi sam prizna) in ga je treba nonstop opominjati ter mu težiti. Ker si pri svojem delu soodvisen od direktorja, to vpliva tudi na ostale sodelavce. Ko si naposled le vzame čas, se dela že toliko nabere, da vsega naenkrat ne more rešiti. Tako recimo pri meni kakšna enostavna stvar stoji že več mesecev.

S podobnimi problemi se soočajo tudi ostali sodelavci. Preizkusili smo vse možne opcije, da bi ga motivirali. Nazadnje smo sklenili, da kolikor je le možno opravimo sami (brez njegovega vedenja)... toda kaj ko sam želi sodelovati pri kakšni izvedbi. Skratka, vglavnem se čaka njega in meni gre takšno čakanje počasi na K.

Sam pri sebi sem si rekel "če neka stvar lahko čaka več mesecev, potem očitno ni nujna". Težava je, ker nekateri sodelavci na to gledajo drugače in ker se "nisem dovolj potrudil, da bi direktorja pripravil za delo" sem slabo opravil svoje delo in sem pač slabše ocenjen. Točno vem, kako bom rešil ta problem, zanima pa me, kako bi vi odreagirali v takšni situaciji.

jype ::

Grizzly je izjavil:

Točno vem, kako bom rešil ta problem, zanima pa me, kako bi vi odreagirali v takšni situaciji.
Lastniki morajo zamenjat direktorja, ali pa ga motivirati z dovolj visokim plačilom, druge rešitve ni.

Furbo ::

Grizzly je izjavil:

ker se "nisem dovolj potrudil, da bi direktorja pripravil za delo" sem slabo opravil svoje delo in sem pač slabše ocenjen. Točno vem, kako bom rešil ta problem, zanima pa me, kako bi vi odreagirali v takšni situaciji.

Jaz bi ocenil direktorja, pa naj se še njegova plača prilagaja vašim ocenam. Pa bo hitro drugače.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

c00L3r ::

A je direktor tudi lastnik podjetja?

Grizzly ::

c00L3r je izjavil:

A je direktor tudi lastnik podjetja?


Ja, je tudi lastnik podjetja in zato lahko dela kar hoče pa mu nobeden nič ne more.

Magic1 ::

Mogoče vas pa preverja, če je kdo kaj več sposoben, kot le opravljat svoje osnovno delo. Če ne zmorete v mesecih nekako zrihtat, da se določeno delo naredi, niste glih material za napredovanje.
Magic

Grizzly ::

Magic1 je izjavil:

Mogoče vas pa preverja, če je kdo kaj več sposoben, kot le opravljat svoje osnovno delo. Če ne zmorete v mesecih nekako zrihtat, da se določeno delo naredi, niste glih material za napredovanje.


Točno to sem jaz razmišljal pred leti, ko sem prišel k firmi. Po več letih odkar sem na firmi, pa sem to izločil. Če bi imel namen preverjati, bi to naredil v mesecu dni. Zaradi tega je eden od sodelavcev že rekel adijo, vendar ga tudi izguba zaposlenih nekako ne motivira.

111111111111 ::

Dokler mu poslovodski izkazi štimajo in da plačo, potem je vse OK. Je pa hudič če gre ta nedorečenost in zamude tebi na živce. POl je boljš odpoved dat.

XLapse ::

Samo en je podvomil o pristnosti zgodbe, pa še jaz se pridružim, nevem če je to legit resnica glede epiloga.
alien technology

c00L3r ::

Grizzly je izjavil:

c00L3r je izjavil:

A je direktor tudi lastnik podjetja?


Ja, je tudi lastnik podjetja in zato lahko dela kar hoče pa mu nobeden nič ne more.

Še en uspešen podjetnik, kateri "trdo dela". Naj uganem, najvišjo plačo ima na firmi in še dobiček si izplača konec leta?

Zanimivo bi bilo vedet, kdo so vaše stranke, oz. kje dobite naročila? Prirejeni javni razpisi, državna/javna podjetja? Sam sem delal kot študent v podjetju, katero je uspelo zgolj zaradi močnih političnih vez. Šefa nesposobna, ni se jima dalo. Ko je šlo kaj narobe pa sta se drla na zaposlene. Gre tukaj za kaj podobnega?

Grizzly ::

c00L3r je izjavil:

Grizzly je izjavil:

c00L3r je izjavil:

A je direktor tudi lastnik podjetja?


Ja, je tudi lastnik podjetja in zato lahko dela kar hoče pa mu nobeden nič ne more.

Še en uspešen podjetnik, kateri "trdo dela". Naj uganem, najvišjo plačo ima na firmi in še dobiček si izplača konec leta?

Zanimivo bi bilo vedet, kdo so vaše stranke, oz. kje dobite naročila? Prirejeni javni razpisi, državna/javna podjetja? Sam sem delal kot študent v podjetju, katero je uspelo zgolj zaradi močnih političnih vez. Šefa nesposobna, ni se jima dalo. Ko je šlo kaj narobe pa sta se drla na zaposlene. Gre tukaj za kaj podobnega?


Firma je "družinsko podjetje". Sicer smo v dobrih odnosih, tudi tisti, ki nismo člani te družine, vendar se ta razlika čuti. Stranka je lahko vsak podjetnik (nič prirejenega), ki potrebuje našo storitev. Na svojem področju smo uspešni in prav reference prinašajo delež novih strank. Drugače pa se direktor (lastnik podjetja) strankam kaže v popolnoma drugačni luči: Če za zaposlene nima časa, se s strankami ogromno druži in tudi firma za top stranke vsake toliko časa priredi kakšno dejavnost, bodisi izobraževanje, bodisi samo za druženje. Znotraj podjetja se špara vsak cent, ampak stranke se ne morejo pritoževat... res pa je, da vidijo samo eno plat zgodbe.

111111111111 ::

Grizzly je izjavil:


Firma je "družinsko podjetje". Sicer smo v dobrih odnosih, tudi tisti, ki nismo člani te družine, vendar se ta razlika čuti. Stranka je lahko vsak podjetnik (nič prirejenega), ki potrebuje našo storitev. Na svojem področju smo uspešni in prav reference prinašajo delež novih strank. Drugače pa se direktor (lastnik podjetja) strankam kaže v popolnoma drugačni luči: Če za zaposlene nima časa, se s strankami ogromno druži in tudi firma za top stranke vsake toliko časa priredi kakšno dejavnost, bodisi izobraževanje, bodisi samo za druženje. Znotraj podjetja se špara vsak cent, ampak stranke se ne morejo pritoževat... res pa je, da vidijo samo eno plat zgodbe.

S tem ni nič narobe. To je direktorsko delo, da rihta posel in stranke, o šparanju ima vsak svoj pogled, če imate orodja za delo, odnosi so očitno kolikor toliko OK, če so plače v redu, se nimate kaj pritoževat. Edina prava pritožba je, da prevzema delo, ki ga potem ne opravi, tako da vi svojega ne morete narediti tako kot treba.

Še posebej če ste v dobrih odnosih. In zapomni si NISTE člani družine. Dajte si enkrat že v glavo. Meni je vseeno, če ima direktor 5 BMV-jev in 3 Jahte. Dokler lahko jaz koristim dopust in dobim plačano kot je dogovorjeno, sem zadovoljen.

IL_DIAVOLO ::

          je izjavil:

anketar je izjavil:

kera stoka od človeka morš bit da kupš avto namest opreme za delavce


To je privzeto obnašanje velike večine direktorjev v Sloveniji. Ampak večina jih nima nad seboj tujih lastnikov.

Meni je pred mnogimi leti na enem razgovoru za službo lastnik in direktor izjavil, da so trenutno plače pri njih nekoliko nižje, ker se investira v novo stavbo. Sam sem mu odgovoril, da v tem ne vidim problema, da se bom zadovoljil tudi z lastniškim deležem v firmi namesto dela plače. Hitro so me popravili, da to ni tako mišljeno in da ne bom dobil nobenega deleža. Ker sem videl koliko je ura, sem ga malo nesramno vprašal, naj mi razloži, kako si to predstavlja, da zaposleni investirajo del svojih plač v njegovo podjetje. Odgovor je bil, da se naši pogledi preveč razlikujejo in da je razgovor končan.


In ti se temu cudis? :))

FrRoSt ::

Parkelj je izjavil:

Za vse, ki bi radi izvedeli vec o epilogu moje situacije:

Z emailom smo obvestili lastnike podjetja, kaj se je vse dogajalo, prisli so nenapovedano v Slovenijo in izvedli revizijo poslovanja. Denar za opremo je bil na racun nase (hcerinske firme) nakazan konec januarja (za opremo, nove racunalnike, itd ...), vendar sta si direktor in vodja privoscila nova avtomobila in sedaj sta kazensko ovadena. Firma se zapira in lastnik seli razvoj drugam, jaz sem pa prejsnji teden nastopil z delom v novi sluzbi.

Zadevo ste rešili z ODLIKO in prav šolsko za v šolske učbenike!

Vendar to širši skupnosti ne pomaga ravno veliko. Res je, da takih novic in primerov v medijih sploh ne zaslediš, kar sploh ne pomeni, da jih ni! Edini takšen medij, ki bi se upal objaviti kaj takega so samo Slovebnske Novice.

Do takrat pa, ko se bomo delali fine, se bali in sramovali takih "direktorskih" neljudi, se pa situacija ne bo izboljšala in tudi tuji investitorji nas bodo raje zaobšli....
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Boomerang ::

111111111111 je izjavil:

Grizzly je izjavil:


Firma je "družinsko podjetje". Sicer smo v dobrih odnosih, tudi tisti, ki nismo člani te družine, vendar se ta razlika čuti. Stranka je lahko vsak podjetnik (nič prirejenega), ki potrebuje našo storitev. Na svojem področju smo uspešni in prav reference prinašajo delež novih strank. Drugače pa se direktor (lastnik podjetja) strankam kaže v popolnoma drugačni luči: Če za zaposlene nima časa, se s strankami ogromno druži in tudi firma za top stranke vsake toliko časa priredi kakšno dejavnost, bodisi izobraževanje, bodisi samo za druženje. Znotraj podjetja se špara vsak cent, ampak stranke se ne morejo pritoževat... res pa je, da vidijo samo eno plat zgodbe.

S tem ni nič narobe. To je direktorsko delo, da rihta posel in stranke, o šparanju ima vsak svoj pogled, če imate orodja za delo, odnosi so očitno kolikor toliko OK, če so plače v redu, se nimate kaj pritoževat. Edina prava pritožba je, da prevzema delo, ki ga potem ne opravi, tako da vi svojega ne morete narediti tako kot treba.

Še posebej če ste v dobrih odnosih. In zapomni si NISTE člani družine. Dajte si enkrat že v glavo. Meni je vseeno, če ima direktor 5 BMV-jev in 3 Jahte. Dokler lahko jaz koristim dopust in dobim plačano kot je dogovorjeno, sem zadovoljen.


Dost podobno je tudi pri nas, vendar z eno razliko: Direktor obljubi, da se bo nekaj pozanimal, par tednov pozneje pa izjavi, da je na to čisto pozabil. Sledi razočaranje med zaposlenimi, ker ne gre po planu. Ni pa pozabil, kako luknje v zakonu obrniti sebi v prit. Zdaj je recimo pogruntal, da bi nekaterim znižal plačo in namesto tega prikazal prevoz, češ da se vsakodnevno vozimo čez pol Slovenije. Prevoz je seveda neobdavčen in bi tako zaposleni dobili nakazano precej več kot dobimo zdaj. Ker pa plača ostaja enaka, bi del tega prevoza vračali njemu. Na ta način bi on vsak mesec od polovice zaposlenih na roke dobil čisti neobdavčen denar. Temu se reče pranje denarja in tako kot pol firme, naj bi bil tudi jaz v to vključen. Na koncu meseca bom sicer imel enako kot imam zdaj, vendar bom nekomu pomagal da se bogati na nezakonit način. Če že pridobi denar, ga ne bi potem porabil za plačilo prevoza na delo zaposlenih? Zdaj namreč ne dobimo nič, niti za mestni potniški promet.

Če ima človek čiste račune, me nič ne briga koliko jaht in BMW-jev ima ter kako pogosto jih menja. Dokler pa smo zaposleni vključeni v nezakonite stvari (pa od tega nimamo nič) me to prekleto zanima! In veš kaj bom naredil? Tako kot on reče, da je pozabil na obljubo, bom jaz sedaj rekel, da sem pozabil na potne stroške in porabil ves denar, ki bi mu ga sicer moral vrnit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boomerang ()

Furbo ::

Edino prav, nima variante, da ga izterja. :))
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Alien123 ::

#Boomerang
Vi bi naprimer dobili 15. nakazano plačo, 16. pa bi mu potne nosili nazaj v pisarno?

wtf?

poweroff ::

Furbo je izjavil:

Edino prav, nima variante, da ga izterja. :))

To je res, ampak zelo smiselno je, da si že sedaj začne iskat drugo službo.
sudo poweroff

Magic1 ::

Sam ta je pa res kretenska od šefa. Pridobite si dokaze, potem pa mu preprosto nehajte denar nosit. Če bo kaj čivkal, pa mu rečte, da se lahko meni naprej z odvetniki in inšpektorji. Tip ima veliko več za izgubit, kod kdorkoli drug.
Magic

MadMax ::

Take prebliske s pranjem je imel pred leti moj bivši delodajalec.
Začetek ok, korekten z obeh strani (ne gledaš do kdaj si tam, pomembno je, da je delo narejeno; konec meseca te trr spomni da ne delaš zastonj).
"Gre nam dobro, denar je, a preveč obdavčen če vam ga izplačam. Poiščite si študenta z napotnico, ne-raje kar več njih".
Ok, si misliš, veliko bolje kot nič. Dobiš študenta, kateremu moraš seveda dat nekaj %.
Kmalu hec, ko nenasitno požrešni šefe zahteva, da študent ves nakazani denar prinese njemu, on pa ga bo dal nam po svojih merilih.
Ko dobiš le del, je tisti študentov % hitro x2, x3... Pričakuješ pa, da bo pač nakazal študentu kar je namenil zate.
Pa se zgodi, da ta porcija ni niti v drobtinici prišla v moj žep, študent pa je seveda pričakoval svoje.
Naslednja porcija je šla od študenta direkt v moj žep, jaz v drugo službo, bivši šefe in njegova pa tlak na 300 in skoraj živčni zlom, da groženj ne omenjam...
Hudič je, ko požrešneži in njihove ženičke pridejo do stanja, ko pričakujejo, da jim boš še plačeval, da lahko delaš zanje. Še s svojim avtom brez potnih stroškov, neplačane ure ki jih niti koristit ne moreš, stalno buzeriranje in dihanje za vrat celo vpričo strank...

Ampak po svoje je to dobro, to so v bistvu dobri šefi, ki jih iskreno skrbi za svoje zaposlene: saj vsi vemo da denar človeka pokvari :))

Danes ima prepolno rit vsega, še vnuki bodo preskrbljeni (če le ne bo dobil propadle hazarderje za zete), ampak sreče in osebnega miru pa ni, tudi nabavljena pištolca in alarmi po bajti ne zagotovijo mirnega spanca. Tudi zdravje jima z ženkico ni na nivoju, kjer jima ves denar in premoženje ne pomaga.
Za vsako rit raste šiba, le da nekatere šibe rastejo počasneje.

Če le imate možnost, spokajte.
Čimprej.
Ko prideš k normalnemu delodajalcu šele vidiš kakšna vse govna si žrl.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

FrRoSt ::

MadMax je izjavil:

Take prebliske s pranjem je imel pred leti moj bivši delodajalec.
Začetek ok, korekten z obeh strani (ne gledaš do kdaj si tam, pomembno je, da je delo narejeno; konec meseca te trr spomni da ne delaš zastonj).
"Gre nam dobro, denar je, a preveč obdavčen če vam ga izplačam. Poiščite si študenta z napotnico, ne-raje kar več njih".
Ok, si misliš, veliko bolje kot nič. Dobiš študenta, kateremu moraš seveda dat nekaj %.
Kmalu hec, ko nenasitno požrešni šefe zahteva, da študent ves nakazani denar prinese njemu, on pa ga bo dal nam po svojih merilih.
Ko dobiš le del, je tisti študentov % hitro x2, x3... Pričakuješ pa, da bo pač nakazal študentu kar je namenil zate.
Pa se zgodi, da ta porcija ni niti v drobtinici prišla v moj žep, študent pa je seveda pričakoval svoje.
Naslednja porcija je šla od študenta direkt v moj žep, jaz v drugo službo, bivši šefe in njegova pa tlak na 300 in skoraj živčni zlom, da groženj ne omenjam...
Hudič je, ko požrešneži in njihove ženičke pridejo do stanja, ko pričakujejo, da jim boš še plačeval, da lahko delaš zanje. Še s svojim avtom brez potnih stroškov, neplačane ure ki jih niti koristit ne moreš, stalno buzeriranje in dihanje za vrat celo vpričo strank...

Ampak po svoje je to dobro, to so v bistvu dobri šefi, ki jih iskreno skrbi za svoje zaposlene: saj vsi vemo da denar človeka pokvari :))

Danes ima prepolno rit vsega, še vnuki bodo preskrbljeni (če le ne bo dobil propadle hazarderje za zete), ampak sreče in osebnega miru pa ni, tudi nabavljena pištolca in alarmi po bajti ne zagotovijo mirnega spanca. Tudi zdravje jima z ženkico ni na nivoju, kjer jima ves denar in premoženje ne pomaga.
Za vsako rit raste šiba, le da nekatere šibe rastejo počasneje.

Če le imate možnost, spokajte.
Čimprej.
Ko prideš k normalnemu delodajalcu šele vidiš kakšna vse govna si žrl.


Ne vem, če obstajajo ravno "normalni" delodajalci. 8-) Obstajajo bolj urejeni in manj urejeni delodajalci... in nekaterim se je res počasi že čisto odpililo! :))

Kaj delajo inšpekcijske službe in tudi vsa javnost, me ne sprašujte. :)):)):)) Sprejemajo neke nebulozne zakone, ki jih na koncu nihče ne spoštuje in vsi iščejo samo možnost, kako jih obiti in kršiti...

zadeva pade na celi črti... vključno z zaposlenimi..... Do sedaj sem imel samo enega šefa, ki je bil normalen. Vsi ostali so bili živčni ali pa šizofreni...
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

IL_DIAVOLO ::

Eni ste res hlapci.

FrRoSt ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Eni ste res hlapci.

Vprašati se moraš samo: ZAKAJ hočejo biti hlapci?

Nekateri so morda res samo zaradi nevednosti, samo to je recimo pretežna manjšina! ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

MadMax ::

Kljub vsemu dvomim, da si kdorkoli želi biti hlapec.
Sita vrana pa lačni ne verjame, ali kako že gre...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

XLapse ::

raje hlapec kot nič
alien technology

IL_DIAVOLO ::

Imas dokaz, da doloceni so se kako zadovoljni s statusom hlapca, ce 18. v mesecu dobijo placo.

Sad...

kuall ::

Grizzly je izjavil:

nujna". Težava je, ker nekateri sodelavci na to gledajo drugače in ker se "nisem dovolj potrudil, da bi direktorja pripravil za delo" sem slabo opravil svoje delo in sem pač slabše ocenjen. Točno vem, kako bom rešil ta problem, zanima pa me, kako bi vi odreagirali v takšni situaciji.


Hehe. Tega sem se tudi jaz bal, ko sem prišel v novo službo: da bom imel probleme s tem, kako motivirat sodelavce, da sodelujejo z menoj, da skupno nalogo čimbolje opravimo. Jaz sem precej zagnan za delo. Če pa si tak tip človeka kot sem jaz, da greš iz neznanega razloga hitro ljudem na živce (malo zato, ker si drugačen, malo zato, ker si narobe razumljen, malo zato, ker opazijo, da si lahka tarča, največ pa enostavno zato, ker pač nisi družaben priljubljen tip človeka), potem bi znal bit problem v tem, da bi te sodelavci saobtirali na ta način, da bi tiste naloge, ki jih morajo delati s teboj delali bolj površno, in potem bi povprečno tvoje naloge slabše izpadle.

No na srečo se je pozneje izkazalo, da s tem ni nobenega problema.

FrRoSt ::

MadMax je izjavil:

Kljub vsemu dvomim, da si kdorkoli želi biti hlapec.
Sita vrana pa lačni ne verjame, ali kako že gre...

:)):)):))

Tok si me nasmejalm s tem svojim iskrenim, preprostim in paradoksnim odgovorom oz. vprašanjem, kot že dolgo ne! :)

Želje so ena taka čudna ZADEVA! ;)

Verjetno ne boš našel junaka pod Soncem, ki bi si želel, da ne bi zadel na loteriji glavnega dobitka! 8-)

Jaz tudi mislim, da delodajalni nočejo biti Prasci in VSE OSTALO! ;)

Pa se kar nekako zgodi! :)):)):))

Malo podrobneje opazuj odnose med ljudmi, in kaj je kdo sposoben narediti (komu drugemu) in seveda tudi česa ne! Boš prišel do zanimivih rezultatov in odkritij! ;) Tudi kje in kako zadeve STRIŽEJO! 8-)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Boomerang ::

Jaz sem dolgo časa razmišljal, da bi šel delat nekam drugam, ampak na koncu sem zmeraj prišel do istega zaključka: V neko večjo firmo težko ali sploh ne pridem (prenizka izobrazba), podjetniki pa vsi isti. Iskati poštenega podjetnika bi bilo kot bi iskal nedolžno prostitutko (za primerjavo). Šefe je imel že na razgovoru sumljiva vprašanja, ampak ni bilo izbire. Kaj prinese čas se pa nikoli ne ve.
Se pa znotraj firme dogajajo takšne stvari, da si jih marsikdo težko zamišlja: delo na črno (delaš v firmi, ampak nimaš s firmo nobene pogodbe), še enkrat delo na črno (prijavljen na zavodu + delaš v firmi), vračanje potnih stroškov in prevoza na delo, nezakonito pisanje potnih stroškov (šefe piše vožnjo do stranke, čeprav je bil v pisarni ali pa samo skočil po opravkih), nezakonito izstavljanje računov (nekdo, ki nima nobene veze s firmo izstavi račun - za plačo sodelavca, ki ga uradno ni na firmi). Marsikaj bi še lahko izpostavil.

Hvaliti se na tak račun, se mi zdi kot bi šel z namešanimi kartami igrati za denar... to ni noben dosežek! Razmišljal sem že, da bi se morda čez čas maščeval. Prepričan sem, da se v mailih skrivajo zelo dobri dokazi (to nekako sumim, ker se z vsakim odhodom zaposlenega menjajo vsa gesla, čeprav ima vsak delavec dostop samo do svojega maila). Nisem sicer strokovno podkovan, ampak poznam ljudi, ki bi uspeli priti v te maile. Vendar te dokazi bi bili pridobljeni na nezakonit način. Jaz s tem sicer ne bi imel ničesar, šefe pa bi z inšpekcijo in visoko globo dobil malo vzgoje.

FrRoSt ::

Take zadeve so že kar benigne! Tukaj bi morala posredovati že inšpekcija, če ne drugega. Samo zadeve je pač treba prijavit! Lahko tudi na anonimen način iz anonimnga naslova. Na inšpekcijo, policijo in še na zavod! Da se ne bodo mogli izgovarjati. Z imeni in priimki zaposlenih fušarjev. Samo s tem se nobenemu več ne da ukvarjati in zato je ta sistem tako gnil, kot je.... Da o kaznih sploh ne govorim! Veliko premile za moje pojme. Predvsem za podjetnike!

Samo takle mamo! Poskrbiš za svojo rit, kolikor je le mogoče, druge stvari pa te ne zanimajo oz. jih nočeš videti. In se v njih ne vtikaš, ker to naj ne bi bilo tvoje delo! Ni nobene (pametne) kulture, sodstva in pravne države se ne splača niti omenjati...

Ampak sami so si to izbrali in sami to prenašamo!
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

tony1 ::

Se strinjam, ampak običajno ljudje to trpijo cela leta.

Ko so v firmi tiste budale, katere sliko je nekdo nalepil zgoraj, delavcem verižno talali anekse k zaposlitvenim pogodbam (in jim jemali 10, 20, 30% plače iz ljubega miru), je trajalo dve leti in pol, da je sindikat izvolil poklicati delovno inšpekcijo.

Ta je izdala odločbo, da so aneksi nezakoniti in napisala kazen 1200 EUR (pičkin dim za delniško družbo s 100 mio eur letnega prometa in 1000 zaposlenimi).

Ampak, glej čudo, lastnik in vodja firme v eni osebi je razumel signal, in nehal jemati deleže od plače za prazen nič.

Skratka, prijavo je treba narediti in konec.

FrRoSt ::

Pravijo marsikaj. Vsak svoje!

In ljudje so različni. Tudi direktorji! Lo sva šla zadnjič na pijačo s prijateljem in se malo pogovarjala o teh zadevah, tudi kako je pri nas, je on trdil, da zadeve dotični sicer dobro razumejo, jaz pa, da jih tudi razumejo ne. In sem mu povedal konkretni primer, za katerega je kompetenten tudi sam, in je razumel, da zadev tudi RAZUMEJO NE! In potem nekaj po domače scoprajo. Pa saj se ne gre za tistih nekaj €, katerih bi moral prijaviti v davčno napoved.... Zaradi tega drobiža ne bo nihče obogatel ali obubožal. Gre za razumevanje stvari. In če tukaj lahko rečem, da gre za neznanje, gre pri drugih zadevah gotovo za kršenje. In to namerno! In je tudi sto ljudi, pa nihče ne odreagira. Tudi tistih nekaj perkercev ne! In so zadovoljni s svojim položajem. In tiho! To pa je tudi vse.

Malo je takih, ki gredo v žerjavico po kostanj, še posebno za druge... Jaz imam kar nekaj takih izkušenj. Sem se bodel s kadrovsko glede obračuna ur! Samo ena kolegica je še sodlovala z mano, vsi ostali so pa samo nekaj pizdili in jamrali, in še to samo občasno. Ko ni bilo kakšnega kompeentnega zraven. Zadovoljni so s svojim položajem in ne želijo se po nepotrebnem izpostavljati...

V končni fazi je to na koncu vedno OSEBNA ODLOČITEV, ki nikakor ni lahka....

Če koga malo bolj zanima ta problematika, pa si lahko ogleda (izjemen) film na to temo; kakšen mesec nazaj je bila ponovitev, naslov pa je bil Ubiti Prinašalca (ali nekaj takega). Sicer Butale niso kakšna velesila :)):)):)) ampak vzorec je približno isti, tudi na veliko manjših primerih, kot so npr. ti, o katerih teče beseda tukaj.
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

MIHAc27 ::

No, jaz čakam na nasvet tistih, ki pravijo naj ne bomo hlapci.
Kaj naj pustim službo, grem na socialno, zaprosim še za brezplačno stanovanje? Verjetno bi bil finančno celo na istem, pa še delat mi ne bi bilo treba. Aja vsi ostali, ki bi še delali bi me morali živet....

Iti drugam je pa itak spet lotto.

mikhaair ::

Skupaj smo mocnejsi, drugace povedano sindikat. Mora vseh delodajalcev.
Npr. v Gorenju recejo, da bodo odpustili vse delavce, ter jih ponovno zaposlili -200 kom. In seveda pogodbe ne bodo vec tko ugodne. Ce bi si vsi tej delavci odlocili, da ne podpisejo? Kdo bi tanko piskal?
Ampak, ker smo ovce, nas ljudje, ki so sposobno se zavzet za svojo rit in dobrobit, lepo peljejo v zakol. Vedno bilo tako in vedno bo. Beeeeeeee.

Alien123 ::

ne upajo pa ker so vsi zakreditirani, nimajo jajc, so pa pogumni na fbju v komentarjih pri 24ur novicah.. tam pa so vsi glasni

XLapse ::

Alien123 je izjavil:

ne upajo pa ker so vsi zakreditirani, nimajo jajc, so pa pogumni na fbju v komentarjih pri 24ur novicah.. tam pa so vsi glasni

tam so res vsi glasni nasploh na teh portalih, kr slabo ti pride brat komentarje
alien technology

IL_DIAVOLO ::

Upas si, ko nimas druzine in kreditov.

          ::

Boomerang je izjavil:

Zdaj je recimo pogruntal, da bi nekaterim znižal plačo in namesto tega prikazal prevoz, češ da se vsakodnevno vozimo čez pol Slovenije. Prevoz je seveda neobdavčen in bi tako zaposleni dobili nakazano precej več kot dobimo zdaj. Ker pa plača ostaja enaka, bi del tega prevoza vračali njemu. Na ta način bi on vsak mesec od polovice zaposlenih na roke dobil čisti neobdavčen denar. Temu se reče pranje denarja in tako kot pol firme, naj bi bil tudi jaz v to vključen. Na koncu meseca bom sicer imel enako kot imam zdaj, vendar bom nekomu pomagal da se bogati na nezakonit način. Če že pridobi denar, ga ne bi potem porabil za plačilo prevoza na delo zaposlenih? Zdaj namreč ne dobimo nič, niti za mestni potniški promet.


Če se nameravaš spuščati v ta podvig imej v mislih predvsem to, da si ti tisti, ki boš v davčnem prekršku. Če se bo kadarkoli ugotovilo to goljufijo, boste nasrkali zaposleni. Če bi meni osebno kak direktor to predlagal, bi ga prijavil.

borisk ::

ne bo ravno v davčnem prekršku, ker sta z direktorjem v neenakovrednem položaju, davčnim inšpektorjem je to popolnoma jasno in to tudi upoštevajo, ker račun na koncu večji ko za jajca obesijo direktorja, kot pa siromaka na minimalcu.

FrRoSt ::

          je izjavil:

Boomerang je izjavil:

Zdaj je recimo pogruntal, da bi nekaterim znižal plačo in namesto tega prikazal prevoz, češ da se vsakodnevno vozimo čez pol Slovenije. Prevoz je seveda neobdavčen in bi tako zaposleni dobili nakazano precej več kot dobimo zdaj. Ker pa plača ostaja enaka, bi del tega prevoza vračali njemu. Na ta način bi on vsak mesec od polovice zaposlenih na roke dobil čisti neobdavčen denar. Temu se reče pranje denarja in tako kot pol firme, naj bi bil tudi jaz v to vključen. Na koncu meseca bom sicer imel enako kot imam zdaj, vendar bom nekomu pomagal da se bogati na nezakonit način. Če že pridobi denar, ga ne bi potem porabil za plačilo prevoza na delo zaposlenih? Zdaj namreč ne dobimo nič, niti za mestni potniški promet.


Če se nameravaš spuščati v ta podvig imej v mislih predvsem to, da si ti tisti, ki boš v davčnem prekršku. Če se bo kadarkoli ugotovilo to goljufijo, boste nasrkali zaposleni. Če bi meni osebno kak direktor to predlagal, bi ga prijavil.

To je predvsem davčna goljufija! ;) in iz tega sledi, da je tudi prekršek. In v to sta (nekako sporazumno :)) udeleženi obe strani.

Kar je treba tukaj še povedati, je to, da je to na neki način domači nacionalni šport; tudi v tujini, v (za naše mišljenje) urejenih državah, npr. Avstriji, Nemčiji, tega tudi ni ravno tako malo, kot nekateri pri nas mislijo. Gre za ene vrste sivo ekonomijo....

In pri nas je tega kar veliko, jaz mislim da več kot dobra polovica. Res pa je, da morda ne gre za neke velike ali ogromne zneske, gre bolj za nekaj deset ali sto € po osebah, nekje malo več in nekje malo manj, da si lahko nekako privoščiš malo več ali pa bolšo šppecarijo v trgovini... :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Smurf ::

MIHAc27 je izjavil:

No, jaz čakam na nasvet tistih, ki pravijo naj ne bomo hlapci.
Kaj naj pustim službo, grem na socialno, zaprosim še za brezplačno stanovanje? Verjetno bi bil finančno celo na istem, pa še delat mi ne bi bilo treba. Aja vsi ostali, ki bi še delali bi me morali živet....

Iti drugam je pa itak spet lotto.

Isces sluzbo, kjer dobis boljse pogoje in hkrati delas na sebi, da bos s casom imel vecjo vrednost (in s tem boljse pogajalsko izhodisce).

          ::

FrRoSt je izjavil:

To je predvsem davčna goljufija! ;) in iz tega sledi, da je tudi prekršek. In v to sta (nekako sporazumno :)) udeleženi obe strani.


Sporazumno? Zadeva vsekakor ni sporazumna, saj bodo to delali na pobudo direktorja. Direktor pa se lahko vedno izgovori na to, da je izplačeval potne stroške glede na kraj bivanja, ki ga je navedel zaposleni. Edini primer, ki ga sam poznam (sicer le posredno) se je končal tako, da je krivdo nosil zaposleni.
Da pa je to nacionalni šport pa poznamo že iz primera voditelja ene izmed političnih strank, ki se je bojda na seje parlamenta vozil iz Trente.

FrRoSt ::

          je izjavil:

FrRoSt je izjavil:

To je predvsem davčna goljufija! ;) in iz tega sledi, da je tudi prekršek. In v to sta (nekako sporazumno :)) udeleženi obe strani.


Sporazumno? Zadeva vsekakor ni sporazumna, saj bodo to delali na pobudo direktorja. Direktor pa se lahko vedno izgovori na to, da je izplačeval potne stroške glede na kraj bivanja, ki ga je navedel zaposleni. Edini primer, ki ga sam poznam (sicer le posredno) se je končal tako, da je krivdo nosil zaposleni.
Da pa je to nacionalni šport pa poznamo že iz primera voditelja ene izmed političnih strank, ki se je bojda na seje parlamenta vozil iz Trente.

NO, sedaj smo pa že pri pobudi! ;)

Iz tegale tvojega zapisa bi se dalo sklepati, čez oči presoje in sodstva, :)) da pobuda ni kazniva! (kaznivo dejanje)

Ne vem, če je ravno tako, nisem strokovnjak in nimam nobene prakse ali primera. Vem pa da je npr. ponujanje podkupnine, se pravi napeljevanje; vsaj kakor (jaz) razumem in mislim, kaznivo dejanje...

Malo (preveč) smo vse skupaj zakomplicirali. Na vseh področjih! Postavili čisto na glavo... da se ne ve več niti, kje je rep in kje je glava!

Pri nas imamo nekaj perkarcev. Tistih, ki so, kakor bi se lahko reklo: protizakoniti! :)) Ne bi smeli obstajati! 8-) Zdaj pa mi povej, kdo je kriv in kdo je v prekršku!??? Oni, ki so tako zaposlitev sprejeli in to (delo) opravljajo, ali tisti, ki so jim tako zaposlitev ponudili oz. dali!? :O
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odpoved pogodbe o zaposlitvi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7517797 (7833) val46
»

Delodajalec, služba - problem

Oddelek: Loža
425152 (2527) AnjaNja
»

Odpuščanje v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5812206 (9219) solatko
»

Sporazumna prekinitev pogodbe (dolg delodajalca) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5513164 (11488) Pithlit
»

Se moram nujno držat odpovednega roka? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7334510 (32217) AndrejO

Več podobnih tem