» »

Dretje v podjetju

Dretje v podjetju

Temo vidijo: vsi

Parkelj ::

Ales je izjavil:

Seveda ni ok, ampak enostavno pač ne uporabljaš pri delu. Če zaradi tega ne moreš opraviti dela, ko prvič pride trenutek ugotavljanja zakaj in kako, pokažeš dokumentirane zahtevke za opremo. Paziš, da so dopisi šli na prave naslove in pravočasno.

Ob prvem zamujenem roku bi tvoj nadrejeni nadrsal, kot se zagre. Ti zgleda pozabljaš, da ima v prvi vrsti on delovne naloge in roke zanje, zaradi katerih njemu njegovi nadrejeni isto težijo, ti si šele med naslednjim v verigi.

Ne pa, da sam na svojo roko in za svoj denar najemaš opremo. Česa tako norega pa še ne.

V bistvu si si čisto sam kriv, da imaš oz. si imel takega šefa. Če bi se drugače obnašal, bi bil ti na firmi, on pa ne.

Imas prav, ampak imam dokumentirane zahtevke z datumi (emaili), ko sem zacel teziti za opremo. Jaz sem se obnasal profesionalno, seveda, tudi jaz sem storil par napak, ampak sef enostavno ni dorasel poslu - ni strokovnjak za to podrocje in se sploh ne zaveda, kaj vse rabimo za izpeljavo narocenega produkta. Da ne govorim o stanju programske opreme, ki jo uporabljamo ... Ker sem pa dal besedo, da bom projekt zakljucil (ni bilo zamude), sem na svojo roko in preko svojega zepa si bil primoran izposoditi opremo, da stestiram stvari.

KraitPay ::

Če sem čisto iskren, mislim da se je že vsak od nas srečal z kakšnim bolj "visokim glasom" v službi. Vprašanje ki si ga marsikdo ne postavi jo je; kje je sploh meja?
Jaz OPja čisto razumem, se pa tudi sam sprašujem, kaj bi naredil sam na njegovem mestu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KraitPay ()

111111111111 ::

Tudi sam sem se srečeval z visokimi glasovi, še posebej pri nakupu česa svinjsko dragega. Strežnik za 32k. Sem mislil, da se bo vodji oddelka kar odpeljalo. :) Nikoli pa ni bilo na dnevni bazi. Tu pa tam pa ni panike, ima pač vsak kdaj slab dan in se malo zdere v službi. Sem pa tudi takoj dal vedet, da v moji pisarni ni potrebe po dretju, ker to ni mlin.

S fizičnim nasiljem pa še nisem imel opravka, bi pa takoj potegnil črto, tukaj ni opravičila.

Smurf ::

KraitPay je izjavil:

Če sem čisto iskren, mislim da se je že vsak od nas srečal z kakšnim bolj "visokim glasom" v službi. Vprašanje ki si ga marsikdo ne postavi jo je; kje je sploh meja?
Jaz OPja čisto razumem, se pa tudi sam sprašujem, kaj bi naredil sam na njegovem mestu.

Ce nekdo povzdigne glas, mu vedno lahko reces, da nisi naglusen, oz. mu ponudis odlog "sestanka" do takrat, ko se pomiri (moram pa reci, da se mi je to v zivljenju res redko zgodilo).

Ce rabis orodje, sporocis to svojemu nadrejenemu, ce zavrne, mu poves kaksne negativne posledice bo to prineslo. On se potem odloci ali bo nosil tveganje ali ne (to je njegova sluzba). Ti se od tam naprej se vedno vedes profesionalno in naredis kar lahko. Ce projekt pogrne in se naredi analiza zakaj se je to zgodilo, pokazes maile. V drugo bo ponavadi malce bolje premislil. Naslednjic se potem ali kupi orodja, ali pa zavrne projekt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

Parkelj ::

Smurf je izjavil:

KraitPay je izjavil:

Če sem čisto iskren, mislim da se je že vsak od nas srečal z kakšnim bolj "visokim glasom" v službi. Vprašanje ki si ga marsikdo ne postavi jo je; kje je sploh meja?
Jaz OPja čisto razumem, se pa tudi sam sprašujem, kaj bi naredil sam na njegovem mestu.

Ce nekdo povzdigne glas, mu vedno lahko reces, da nisi naglusen, oz. mu ponudis odlog "sestanka" do takrat, ko se pomiri (moram pa reci, da se mi je to v zivljenju res redko zgodilo).

Ce rabis orodje, sporocis to svojemu nadrejenemu, ce zavrne, mu poves kaksne negativne posledice bo to prineslo. On se potem odloci ali bo nosil tveganje ali ne (to je njegova sluzba). Ti se od tam naprej se vedno vedes profesionalno in naredis kar lahko. Ce projekt pogrne in se naredi analiza zakaj se je to zgodilo, pokazes maile. V drugo bo ponavadi malce bolje premislil. Naslednjic se potem ali kupi orodja, ali pa zavrne projekt.

To je to, nimam kaj dodati.

AnjaNja ::

Delat na samopodobi, samozavesti in postavljanju mej drugim in se pri tem ne počutit krivega. Saj so tudi zastojn delavnice in skupine za samopomoč (navadno, moraš it v referenčno ambulanto, da te napotijo na delavnice). Nobenega štemplja da si "nesposoben za delo" ne dobiš zaradi tega. kako knjigo z naslovom K*urc gleda, sposobnost odfukavanja in še kaka druga....Ker iz zapisov je videt, da ti tega manjka. Empat?

Delo opraviš profesionalno brez, da iz lastnega žepa plačuješ za opremo, jo najemaš, tudi če bi kje dobil zastojn. WTF. To ni tvoje delo, to je delo nadrejenega (pisno e-mail, naročilnica). Če ni odziva li pa je negativen-Poveš, da dela drugače ni možno opraviti...Če je zopet negativno pa z vso to dokumentacijo na inštanco višje.

No, saj. zdaj je kar je.

          ::

AnjaNja je izjavil:

Delo opraviš profesionalno brez, da iz lastnega žepa plačuješ za opremo, jo najemaš, tudi če bi kje dobil zastojn. WTF. To ni tvoje delo, to je delo nadrejenega (pisno e-mail, naročilnica). Če ni odziva li pa je negativen-Poveš, da dela drugače ni možno opraviti...Če je zopet negativno pa z vso to dokumentacijo na inštanco višje.


Dobro napisano. Točno tak pristop tudi jaz predlagam vsem, ki se srečujemo s podobnimi problemi.

mikhaair ::

Bom tukaj povprasal, da ne odpiram nove teme.
Urnik 8.00 - 17.00 z enournim odmorom za malico. Je to smatran kot 8 urni delovnik, ker za moje pojme, je to dejansko 8.5 urni. Ali kaj narobe razumem? Ker pac pol ure delavcu pripada oz. je placano.

Magic1 ::

Točno tako, 8 ur in pol delaš, vštevši malico in pol ure pa imaš dodatno neplačanega zaradi podaljšane malice. Pol ure ti pri nam pripada na 8 ur. V tvojem primeru mogoče še par minut dlje, ker imaš daljši delovnik od osem ur. Ne vem kako se točno šteje če je več. Če imaš manj od 8 ur je čas za malico proporcionalno manjši od 30min.
Magic

Matko ::

mikhaair je izjavil:

Bom tukaj povprasal, da ne odpiram nove teme.
Urnik 8.00 - 17.00 z enournim odmorom za malico. Je to smatran kot 8 urni delovnik, ker za moje pojme, je to dejansko 8.5 urni. Ali kaj narobe razumem? Ker pac pol ure delavcu pripada oz. je placano.

Važno je še koliko dni v tednu?
Če je vedno 5 dni v tednu, je to pol nadure na dan.

katera dejavnost? iz kolektivne se dobi še dodatek za deljeni čas, dodatni dnevi dopusta,...

feryz ::

Pri nas je enako. Od sedmih do štirih, z uro pavze. Nadur ni.
Če koga moti, so vrata na široooooko odprta.
Čudno, nobenemu niti na misel ne pride, da bi dal odpoved.

hipertija ::

FERYZ, tudi pri nas so dolgo časa bila vrata "na široko odprta" odhodom, danes v konjunkturi pa ni delavcev ne v proizvodnji, v režiji pa 80% sanjačev (smo industrijska firma). Sedaj na široko odpiramo vsemu kar pride v podjetje, samo da "pride in dela". Kaj je lahko hujšega kot to, da imaš funkcionalen stroj, pa nimaš 3 ljudi, da bi ti stroj delal? V konjunkturi je to samo izguba dodatnih sredstev, ki jih bomo nujno rabili v krizi... ampak že vedo.

Delovni čas 9 ur z eno uro malice je samo nategovanje in pride prav v storitvenih dejavnostih oz. tam, kjer nočeš dveh izmen in obenem hočeš izmozgati eno izmeno do konca, legalno. Odpreš ob 8-9, eno uro pavze vmes, in ti delajo do 17-18 ure ena izmena... če že hočeš malo podaljšati, pa zaposliš še koga za polovični delovni čas ali pa študenta in pride delat ob 5 in dela do 8-9 zvečer, tako odlično funkcionirajo trgovine v centrih, disponentna podjetja in druge firme, kjer je potrebno biti odprt celi dan, pa se lagano iznajdeš.

Gagatronix ::

@vselic, s kaksno industrijo pa se ukvarjate, ce ni skrivnost?

mikhaair ::

Kako je lahko legalno, ce pa dejansko delas 8.5 ur? Kaksen catch?

St235 ::

Odvisno kako imajo urejeno s kolektivno/individualno pogodbo. Praktično mora bit na dolgi rok 40 ur na teden. Je pa lahko ta razporeditev neenakomerna po dnevih/mesecih/polletjih...

Razen v izjemnih okoliščinah ne sme bit več kot 56 ur v enem tednu in 10 v enem dnevu.

Mora pa seveda bit to določeno v pogodbi.

Dodatno se take stvari da mutit tudi z nadurami.

Recimo v enem od podjetji s katerimi sodelujemo je delavnik od ponedeljka do četrtka od 8 do 16:30 in v petek od 8 do 14.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

W6fxBzMDqg ::

5 dni na teden, 9 urni delavnik, razen tisti, ki so na izmene.

Magic1 ::

Point problema pozabljate. Čas za malico se po zakonu pri nas šteje v delovnik (ki je 30min za 8h). Če je človek osem ur na šihtu in eno uro na malici je to 8h in pol dolg delovnik!
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Gagatronix ::

8 + 1 = 8.5 ?

XLapse ::

ko sm delal optično omrežje za T-2 podizvajalca.. Smo meli 1 uro malice. Mislim da je blo dejansko 1 uro malice , ne pa pol šteto.
alien technology

St235 ::

Magic1 je izjavil:

Point problema pozabljate. Čas za malico se po zakonu pri nas šteje v delovnik. Če je človek osem ur na šihtu in eno uro na malici je to 8h in pol dolg delovnik!


Nihče od nas nima vpogleda ne v njegovo individualno pogodbo niti ne vemo v kakšni panogi dela. 8 in pol urni delovnik je lahko povsem legitimen in pravilen. Imaš tudi podjetja, ki delajo 10 ur na dan po 4 dni na teden, ali pa pol leta 50 ur na teden, pol leta 30.

Gagatronix je izjavil:

8 + 1 = 8.5 ?


V delovni čas šteje samo 30 minut malice. Če ti delodajalec omogoča daljšo malico, to ne šteje v delovni čas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Gagatronix ::

(1) Med dnevnim delom ima delavec, ki dela polni delovni čas, pravico do odmora,
ki traja 30 minut.


in

(5) Čas odmora med dnevnim delom se vöteva v delovni čas.


Ampak, to ne spremeni dejstva, da imas lahko na kaksnem delovnem mestu vec odmora v tistih osmih urah, pa se ti takisto steje v delovni cas in ne delas dejansko 9 ur. Ena od mojih prvih zaposlitev je bila v mesnopredelovalni industriji, kjer smo imeli poleg pol ure za malico tudi nekaj 15-minutnih odmorov, ker pac v hladilnici ne mores delati non-stop. Sklepam, da je to urejeno z notranjimi akti podjetja? Ker s KP najbrz ni?

(Ne podjebavam ampak iskreno vprasam, ker me zanima. :))

Magic1 ::

St235 je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Point problema pozabljate. Čas za malico se po zakonu pri nas šteje v delovnik. Če je človek osem ur na šihtu in eno uro na malici je to 8h in pol dolg delovnik!


Nihče od nas nima vpogleda ne v njegovo individualno pogodbo niti ne vemo v kakšni panogi dela. 8 in pol urni delovnik je lahko povsem legitimen in pravilen. Imaš tudi podjetja, ki delajo 10 ur na dan po 4 dni na teden, ali pa pol leta 50 ur na teden, pol leta 30.

Gagatronix je izjavil:

8 + 1 = 8.5 ?


V delovni čas šteje samo 30 minut malice. Če ti delodajalec omogoča daljšo malico, to ne šteje v delovni čas.

Op je jasno povedal, da mu delodajalec prizna natanko osem ur za 8+1.

mikhaair je izjavil:

Bom tukaj povprasal, da ne odpiram nove teme.
Urnik 8.00 - 17.00 z enournim odmorom za malico. Je to smatran kot 8 urni delovnik, ker za moje pojme, je to dejansko 8.5 urni. Ali kaj narobe razumem? Ker pac pol ure delavcu pripada oz. je placano.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

St235 ::

kje ti iz tega vidiš, da je jasno, da mu priznajo samo 8 ur ne vem, meni žal ne dela kristalna krogla.

Ja, če je striktno tako potem je to kršitev, ki jo je potrebno prijavit delovni inšpekciji.

Obstajajo pa povsem legalni in legitimni okviri v katerih je takšen delovni čas dopusten.

Magic1 ::

Se strinjam da je dopusten, samo ne na način, da je 8.5h delovnik 8h.

Urnik 8.00 - 17.00 z enournim odmorom za malico. Je to smatran kot 8 urni delovnik

Jaz iz tega razberem le to.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

mikhaair ::

Torej bil sem na razgovoru, kjer je bil omenjen taksen urnik, malo podjetje, nc urejeno. Bila bi le pogodba o zaposlitvi. Pisarnisko delo, komerciala. Mislim da niti sam delodajalec ne ve, da to ne stima. Ampak nisem hotel nekaj pametovat. Je pa bil to eden izmed alarmov, da ni ravno ok.

profii ::

Bil v takem podjetju, kjer ni bilo predpisanega časa za malico, niti delovnega časa samega. Prihod cca ob 8:00, raje malo prej, potem če si pa kdaj hotel iti ob 16:00 domov, je bilo pa da kam se ti tako hitro mudi :) (tudi če je bila komulativa tisti teden, ali pa povprečje tednov pred tem več kot 40)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: profii ()

Parkelj ::

Za vse, ki bi radi izvedeli vec o epilogu moje situacije:

Z emailom smo obvestili lastnike podjetja, kaj se je vse dogajalo, prisli so nenapovedano v Slovenijo in izvedli revizijo poslovanja. Denar za opremo je bil na racun nase (hcerinske firme) nakazan konec januarja (za opremo, nove racunalnike, itd ...), vendar sta si direktor in vodja privoscila nova avtomobila in sedaj sta kazensko ovadena. Firma se zapira in lastnik seli razvoj drugam, jaz sem pa prejsnji teden nastopil z delom v novi sluzbi.

111111111111 ::

Svaka čast. Hvala za epilog.

Furbo ::

Haha epic.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

XLapse ::

Parkelj je izjavil:

Za vse, ki bi radi izvedeli vec o epilogu moje situacije:

Z emailom smo obvestili lastnike podjetja, kaj se je vse dogajalo, prisli so nenapovedano v Slovenijo in izvedli revizijo poslovanja. Denar za opremo je bil na racun nase (hcerinske firme) nakazan konec januarja (za opremo, nove racunalnike, itd ...), vendar sta si direktor in vodja privoscila nova avtomobila in sedaj sta kazensko ovadena. Firma se zapira in lastnik seli razvoj drugam, jaz sem pa prejsnji teden nastopil z delom v novi sluzbi.

what the hell... Wow
alien technology

mikhaair ::

Pri nas vecina ljudi itak ne zastopi razlike med lastnikom in direktorjem, ker so povecini to iste osebe v manjsih podjetjih. In seveda tudi ljudje, ki so in lastniki in direktorji se obnasajo, da lahko delajo s podjetjem kot zelijo. Nekaj malega se zavedajo nadzora drzave, ampak pozabljajo, da ko pade prijava in se zacne z inspekcijami, lahko pride ven marsikaj grdega. S tem pa se izpostavi njihova odgovornost. Do zaposlenih in delovanja podjetja. Je pa seveda res, da se to zelo poredko preganja in ne vem, ce je ze kdo sploh bil kaznovan.

Alien123 ::

St235 je izjavil:

Odvisno kako imajo urejeno s kolektivno/individualno pogodbo. Praktično mora bit na dolgi rok 40 ur na teden. Je pa lahko ta razporeditev neenakomerna po dnevih/mesecih/polletjih...

Razen v izjemnih okoliščinah ne sme bit več kot 56 ur v enem tednu in 10 v enem dnevu.

Mora pa seveda bit to določeno v pogodbi.

Dodatno se take stvari da mutit tudi z nadurami.

Recimo v enem od podjetji s katerimi sodelujemo je delavnik od ponedeljka do četrtka od 8 do 16:30 in v petek od 8 do 14.


Pri ruskem turnusi imaš v enem dnevu 12 ur

          ::

Parkelj je izjavil:

Za vse, ki bi radi izvedeli vec o epilogu moje situacije:

Z emailom smo obvestili lastnike podjetja, kaj se je vse dogajalo, prisli so nenapovedano v Slovenijo in izvedli revizijo poslovanja. Denar za opremo je bil na racun nase (hcerinske firme) nakazan konec januarja (za opremo, nove racunalnike, itd ...), vendar sta si direktor in vodja privoscila nova avtomobila in sedaj sta kazensko ovadena. Firma se zapira in lastnik seli razvoj drugam, jaz sem pa prejsnji teden nastopil z delom v novi sluzbi.


Ha, ha, vsaka čast! Ampak vi ste imeli srečo, da lastnik ni bil tudi direktor.

Stari89 ::

Bravo OP!

ginekk ::

Parkelj je izjavil:

Za vse, ki bi radi izvedeli vec o epilogu moje situacije:

Z emailom smo obvestili lastnike podjetja, kaj se je vse dogajalo, prisli so nenapovedano v Slovenijo in izvedli revizijo poslovanja. Denar za opremo je bil na racun nase (hcerinske firme) nakazan konec januarja (za opremo, nove racunalnike, itd ...), vendar sta si direktor in vodja privoscila nova avtomobila in sedaj sta kazensko ovadena. Firma se zapira in lastnik seli razvoj drugam, jaz sem pa prejsnji teden nastopil z delom v novi sluzbi.


Ploskam.

Gagatronix ::

And I call bullshit.

issak ::

Gagatronix je izjavil:

8 + 1 = 8.5 ?


8 ur dela + 1 ura ki jo dejansko preživiš na malici - 0,5 ure zakonsko določenega časa za malico = 8,5

issak je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

8 + 1 = 8.5 ?


8 ur dela + 1 ura ki jo dejansko preživiš na malici - 0,5 ure zakonsko določenega časa za malico = 8,5


Jaz sem bil do zdaj vedno v pisarni od 8h do 16h, z malico vmes. Ponavadi je bilo to kakšnih 30-45 minut. Pri eni firmi so komplicirali in šteli minute malice, tam sem potem potegnil do 16:15, pri drugih firmah jim je bilo čisto vseeno, samo da je bilo delo opravljeno. Tam je bila kolektivna kava 20-30 minut, pa malica okoli 45 minut, pa še vedno 8-16 urnik.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

DePalmo ::

issak je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

8 + 1 = 8.5 ?


8 ur dela + 1 ura ki jo dejansko preživiš na malici - 0,5 ure zakonsko določenega časa za malico = 8,5

Kje se pa potem izgubi tiste pol ure? Gre dobesedno v zrak oz. jo šenkaš nekomu?

Ker po moji logiki 8 + 1 je 9. In če prav zastopim, dobiš plačano 8.5 ur, 0.5 je pa tvoj čas ki si ga podaril.

St235 ::

A uni ki delajo od 8-12 in od 14h do 18h imajo po tvoje potem 10 urni delovnik?

mikhaair ::

Imajo deljen urnik. Domnevam da z malico vmes v eni izmeni.

IL_DIAVOLO ::

No, pa se obstaja folk, ki je pripravljen zrtvovat svojo sluzbo.

Clap clap

tony1 ::

Parkelj je izjavil:

Za vse, ki bi radi izvedeli vec o epilogu moje situacije:

Z emailom smo obvestili lastnike podjetja, kaj se je vse dogajalo, prisli so nenapovedano v Slovenijo in izvedli revizijo poslovanja. Denar za opremo je bil na racun nase (hcerinske firme) nakazan konec januarja (za opremo, nove racunalnike, itd ...), vendar sta si direktor in vodja privoscila nova avtomobila in sedaj sta kazensko ovadena. Firma se zapira in lastnik seli razvoj drugam, jaz sem pa prejsnji teden nastopil z delom v novi sluzbi.


Kapo dol.

radmannsdorf ::

Parkelj, kul!

Superboyy ::

Lep epilog! :)

Ime firme zdaj lahko izvemo?

dexterboy ::

Parkelj je izjavil:

Za vse, ki bi radi izvedeli vec o epilogu moje situacije:
Z emailom smo obvestili lastnike podjetja, kaj se je vse dogajalo, prisli so nenapovedano v Slovenijo in izvedli revizijo poslovanja. Denar za opremo je bil na racun nase (hcerinske firme) nakazan konec januarja (za opremo, nove racunalnike, itd ...), vendar sta si direktor in vodja privoscila nova avtomobila in sedaj sta kazensko ovadena. Firma se zapira in lastnik seli razvoj drugam, jaz sem pa prejsnji teden nastopil z delom v novi sluzbi.

Lahko vsaj izvemo, iz katere države so lastniki firme?
Ker to ni slaba luč na slo firmo, ampak na celotno državo.
In če vstavimo v formulo še spremenljivke našega poooočasnega sodstva, dobimo hitro formulo za propad. Države, ne firme.
Kjer tujci vložijo denar, da ga nato morajo skozi sodstvo nazaj dobivati? Upam, da je takšnih primerov manj kot je prstov na eni roki...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

zobnik ::

Ampak dost ljudi v Sloveniji so tiho in samo kimajo pa delajo naprej za mizerno plačilo....žalostno.

Parkelj ::

dexterboy je izjavil:

Parkelj je izjavil:

Za vse, ki bi radi izvedeli vec o epilogu moje situacije:
Z emailom smo obvestili lastnike podjetja, kaj se je vse dogajalo, prisli so nenapovedano v Slovenijo in izvedli revizijo poslovanja. Denar za opremo je bil na racun nase (hcerinske firme) nakazan konec januarja (za opremo, nove racunalnike, itd ...), vendar sta si direktor in vodja privoscila nova avtomobila in sedaj sta kazensko ovadena. Firma se zapira in lastnik seli razvoj drugam, jaz sem pa prejsnji teden nastopil z delom v novi sluzbi.

Lahko vsaj izvemo, iz katere države so lastniki firme?
Ker to ni slaba luč na slo firmo, ampak na celotno državo.
In če vstavimo v formulo še spremenljivke našega poooočasnega sodstva, dobimo hitro formulo za propad. Države, ne firme.
Kjer tujci vložijo denar, da ga nato morajo skozi sodstvo nazaj dobivati? Upam, da je takšnih primerov manj kot je prstov na eni roki...

Imena podjetja ne bi razkrival, so pa lastniki iz ZDA.

harvey ::

zobnik je izjavil:

Ampak dost ljudi v Sloveniji so tiho in samo kimajo pa delajo naprej za mizerno plačilo....žalostno.

Vse prevečkrat videno. Tudi na višjih pozicijah to ni izjema, kar smo mislili, da se to dogaja samo v nekih nižjih in obskurnih firmah oz. panogah. Škarje med minimalno plačo in socialnimi transferji se zapirajo in marsikje že ne morejo zagotavljati kadrov za nemoteno 3 izmensko proizvodno delo. Praktično nihče več noče sprejeti dela pod takimi pogoji. Zato pa so se v Škofjeloškem podjetju lotili reševanja tega problema z obljubo po 1.500 povprečni plači na teh položajih. Kar je dober znak, ker morajo tudi sorodna industrijsko intenzivna podjetja nekako slediti toku plač in s tem toku ljudi.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Magic1 ::

Pa sej to se povsod dogaja. Izgleda sta bila šefa dobra nakladača, zaposleni pa so zadosti dobro delo opravljali, da se do tedaj ni poznalo na rezultatih. Ko pa so zdaj izvedili revizijo, so pa opazili, da v firmi nimajo ne opreme in ne kadra za delat pa so preprosto zaprli. Razmere trenutno pri nas na trgu dela niso rožnate, da se da to hitro rešit.
Magic

mihec87 ::

Magic1 je izjavil:

Pa sej to se povsod dogaja. Izgleda sta bila šefa dobra nakladača, zaposleni pa so zadosti dobro delo opravljali, da se do tedaj ni poznalo na rezultatih. Ko pa so zdaj izvedili revizijo, so pa opazili, da v firmi nimajo ne opreme in ne kadra za delat pa so preprosto zaprli. Razmere trenutno pri nas na trgu dela niso rožnate, da se da to hitro rešit.


Seveda se ni poznalo, saj so očitno delavci na svoje stroške priskrbeli potrebno opremo(no vsaj op jo je)..



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odpoved pogodbe o zaposlitvi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7517800 (7836) val46
»

Delodajalec, služba - problem

Oddelek: Loža
425152 (2527) AnjaNja
»

Odpuščanje v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5812207 (9220) solatko
»

Sporazumna prekinitev pogodbe (dolg delodajalca) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5513164 (11488) Pithlit
»

Se moram nujno držat odpovednega roka? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7334515 (32222) AndrejO

Več podobnih tem