» »

Dretje v podjetju

Dretje v podjetju

Temo vidijo: vsi

Furbo ::

Pa ne omenjaj, da te čaka nova služba.

Ker potem lenuhi, ki jih prej nisi brigal, nenadoma postanejo blazno aktivni, ko je treba zajebavat.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

AnjaNja ::

Temu se reče mobing.

Ne glede na to, da ima morda ta tvoj vodja osebne težave, se ne sme dovolit takega obnašanja. Praviš, da je zadnje čase tako. Sestanek z vsemi in postavit meje, ker takole se pa nima kaj za obnašat. Nihče. Nikoli. Nikdar. Postavi meje, umirjeno, kulturno, a odločno!

V skrajnem primeru greš sredi službe do osebnega zdravnika, izčrpanost, pritiski v službi, mobing in tega ne zmoreš. Imaš pravico, delodajalcu daš pa za mislit. Oni pa bi lahko dobili tudi kako delovno inšpekcijo, le prijava mora prit do njih.

So ljudje, ki imajo ostale za predpražnik. In tam ni druge kot postavit meje, se držat al pa spokat drugam ASAP, še prej pa prijava na delovni inšpekcijo, ker se gre tudi za ostale sodelavce in tvoje naslednike. Kdo pa bo naredil red, če ne ti?

Glugy ::

Ko oddideš iz podjetja ne pozabi vzet tistih stvari ki si jih sam kupil.

Parkelj ::

AnjaNja je izjavil:

Temu se reče mobing.

Ne glede na to, da ima morda ta tvoj vodja osebne težave, se ne sme dovolit takega obnašanja. Praviš, da je zadnje čase tako. Sestanek z vsemi in postavit meje, ker takole se pa nima kaj za obnašat. Nihče. Nikoli. Nikdar. Postavi meje, umirjeno, kulturno, a odločno!

V skrajnem primeru greš sredi službe do osebnega zdravnika, izčrpanost, pritiski v službi, mobing in tega ne zmoreš. Imaš pravico, delodajalcu daš pa za mislit. Oni pa bi lahko dobili tudi kako delovno inšpekcijo, le prijava mora prit do njih.

So ljudje, ki imajo ostale za predpražnik. In tam ni druge kot postavit meje, se držat al pa spokat drugam ASAP, še prej pa prijava na delovni inšpekcijo, ker se gre tudi za ostale sodelavce in tvoje naslednike. Kdo pa bo naredil red, če ne ti?

Sedaj sem se vrnil iz sestanka z direktorjem, povedal sem svoje pogoje:
- doticni osebek naj se preseli v drugo pisarno in da se nikoli vec ne dere ne name in ne na druge clane ekipe
- za opremo sem zahteval, da mi jutri predlozijo racun, da vidim, da sta osciloskop in funkcjiski generator narocena in placana
- povedal sem tudi, da sem poslal email lastniku podjetja z vsem opisom trenutnega stanja
- in prosil sem, da mi dolocijo, kdaj ustreza podjetju, da odidem, da opravim primopredajo za naslednika
Po sestanku me je sef prosil, ce bi se vseeno malo vztrajal, rekel sem mu da bom premislil, ampak pod enakimi pogoji ni sans da ostanem.

Furbo ::

Vrni se in reci, da si že malo premislil in da naj kar danes začne teči odpovedni rok. Če imaš že nov, boljši job v paci, ne vidim smisla vztrajati.

Pa čestitke, da si se zavzel za svoje pravice. Preveč ljudi se ne, potem imamo pa tkole.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

Parkelj ::

Furbo je izjavil:

Vrni se in reci, da si že malo premislil in da naj kar danes začne teči odpovedni rok. Če imaš že nov, boljši job v paci, ne vidim smisla vztrajati.

Pa čestitke, da si se zavzel za svoje pravice. Preveč ljudi se ne, potem imamo pa tkole.

Hvala. Saj za odpovedni rok se bodo zmigali, sredi vecjega narocila smo, sem edini softweras v firmi (zadnji, ki je ostal), pa bomo videli sedaj.

gregor ::

Čestitke za pogum!

poweroff ::

Parkelj je izjavil:


- doticni osebek naj se preseli v drugo pisarno in da se nikoli vec ne dere ne name in ne na druge clane ekipe
- za opremo sem zahteval, da mi jutri predlozijo racun, da vidim, da sta osciloskop in funkcjiski generator narocena in placana
- povedal sem tudi, da sem poslal email lastniku podjetja z vsem opisom trenutnega stanja
- in prosil sem, da mi dolocijo, kdaj ustreza podjetju, da odidem, da opravim primopredajo za naslednika
Po sestanku me je sef prosil, ce bi se vseeno malo vztrajal, rekel sem mu da bom premislil, ampak pod enakimi pogoji ni sans da ostanem.

Tole si odlično naredil.

Pazi le, da se ne boš ujel v to past, češ, razmisli še malo, in boš potem razmišljal en mesec. Glede na to da odpovedni rok začne teči naslednji dan po vročitvi odpovedi, se tako lahko zgodi, da bo delodajalec s tem, da te prepriča da razmišljaš o odpovedi, "podaljšal" tvoj odpovedni rok.

Glede pogojev pod katerimi ostaneš, bi mu pa jaz na tvojem mestu rekel za konkretno višjo plačo. Sploh, če že imaš drugje službo.
sudo poweroff

Parkelj ::

poweroff je izjavil:

Parkelj je izjavil:


- doticni osebek naj se preseli v drugo pisarno in da se nikoli vec ne dere ne name in ne na druge clane ekipe
- za opremo sem zahteval, da mi jutri predlozijo racun, da vidim, da sta osciloskop in funkcjiski generator narocena in placana
- povedal sem tudi, da sem poslal email lastniku podjetja z vsem opisom trenutnega stanja
- in prosil sem, da mi dolocijo, kdaj ustreza podjetju, da odidem, da opravim primopredajo za naslednika
Po sestanku me je sef prosil, ce bi se vseeno malo vztrajal, rekel sem mu da bom premislil, ampak pod enakimi pogoji ni sans da ostanem.

Tole si odlično naredil.

Pazi le, da se ne boš ujel v to past, češ, razmisli še malo, in boš potem razmišljal en mesec. Glede na to da odpovedni rok začne teči naslednji dan po vročitvi odpovedi, se tako lahko zgodi, da bo delodajalec s tem, da te prepriča da razmišljaš o odpovedi, "podaljšal" tvoj odpovedni rok.

Glede pogojev pod katerimi ostaneš, bi mu pa jaz na tvojem mestu rekel za konkretno višjo plačo. Sploh, če že imaš drugje službo.

Sef mi je ponudil 1k netto vec, ce ostanem, podjetje, ki me hoce, s katerim sodelujem ze dobrih 10 let, pa ponuja 700 netto vec, ampak tam vem, da so zadeve urejene, tako da mislim, da ni vec kaj razmisljati. Sedaj se sahiramo ...

Magic1 ::

Točno tako, ko si že pri pogovorih z direktorjem(in oni so v večjem naročilu). Večjo plačo, več dni dopusta in vse kar si zgoraj naštel.
V glavnem naj ti da novo pogodbo takoj!! za podpisat, če misliš ostat, ker mariskateri samo obljubljajo višjo plačo.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

KAVINSKY ::

Kaj bo z vodjo oddelka?

poweroff ::

Glede na reakcije vodje tega oddelka bi rekel, da ima človek probleme sam s sabo. Mogoče je celo v depresiji. Seveda ga to ne opravičuje.
sudo poweroff

Bellzmet ::

Mogoče mu je pa šef rekel, da če projekt ne bo izpeljan, da ga odpusti.

3p ::

Parkelj je izjavil:


Sedaj sem se vrnil iz sestanka z direktorjem, povedal sem svoje pogoje:
- doticni osebek naj se preseli v drugo pisarno in da se nikoli vec ne dere ne name in ne na druge clane ekipe
- za opremo sem zahteval, da mi jutri predlozijo racun, da vidim, da sta osciloskop in funkcjiski generator narocena in placana
- povedal sem tudi, da sem poslal email lastniku podjetja z vsem opisom trenutnega stanja
- in prosil sem, da mi dolocijo, kdaj ustreza podjetju, da odidem, da opravim primopredajo za naslednika
Po sestanku me je sef prosil, ce bi se vseeno malo vztrajal, rekel sem mu da bom premislil, ampak pod enakimi pogoji ni sans da ostanem.


-A nimaš drugje dogovorjene službe, ki te čaka?
-Ali pa si hotel povedati, da se ti zdi za jurja več, vse prej opisano v redu?
-V firmi, kjer je pomemben projekt odvisen od edinega zaposlenega, ki ima določeno znanje, še kaj drugega ne štima...

mahoni ::

Za 300€ vec in odnose, ki bodo mogoce jutri spet enaki, se ne splaca ostati. Poleg tega nikoli ne ves kaj se bo sef cez en ali dva meseca spomnil in te potem se zanalasc vrgel ven. Ce mas nov job, pa 700€ neto vec je to to.
Lahko se pa zmenis, da gres drugam in da bos za njih delal honorarno, ce te ze nucajo, sam tu spet glej da bo cifra par tisocakov mesecno.

legend ::

Že to, da ti kar tako zaradi omembe odpovedi ponudi jurja več, priča o tem, kako podcenjen si bil dosedaj. Že samo zato si zasluži pljunek v obraz.

mikhaair ::

Kaj pa če je ista oseba lastnik, direktor, šef in se dere, mobing etc. Kako se pa v takem primeru pritožiš?

legend ::

mikhaair je izjavil:

Kaj pa če je ista oseba lastnik, direktor, šef in se dere, mobing etc. Kako se pa v takem primeru pritožiš?


Se nima nobenega smisla pritoževat. Greš in je to to, saj nisi suženj. Ali pač?

SmotaniJanez ::

Poglej če imaš v pogodbi kej o konkurenčnosti, da ne boš fasal še kake tožbe.

Poišči pomoč pravnika. Da bo šlo vse po vrstnem redu, pravo je včasih zlo zafukana zadeva.

Zgodovina sprememb…

Parkelj ::

3p je izjavil:

Parkelj je izjavil:


Sedaj sem se vrnil iz sestanka z direktorjem, povedal sem svoje pogoje:
- doticni osebek naj se preseli v drugo pisarno in da se nikoli vec ne dere ne name in ne na druge clane ekipe
- za opremo sem zahteval, da mi jutri predlozijo racun, da vidim, da sta osciloskop in funkcjiski generator narocena in placana
- povedal sem tudi, da sem poslal email lastniku podjetja z vsem opisom trenutnega stanja
- in prosil sem, da mi dolocijo, kdaj ustreza podjetju, da odidem, da opravim primopredajo za naslednika
Po sestanku me je sef prosil, ce bi se vseeno malo vztrajal, rekel sem mu da bom premislil, ampak pod enakimi pogoji ni sans da ostanem.


-A nimaš drugje dogovorjene službe, ki te čaka?
-Ali pa si hotel povedati, da se ti zdi za jurja več, vse prej opisano v redu?
-V firmi, kjer je pomemben projekt odvisen od edinega zaposlenega, ki ima določeno znanje, še kaj drugega ne štima...

Imam dogovorjeno drugo sluzbo, zavedajo se, da bo nekaj casa preteklo, da drugega dobijo in me hocejo obdrzati sedaj.

          ::

Če si s svojimi dejanji šefu ali direktorju stopil na žulj, lahko pričakuješ tudi kakšne povračilne ukrepe. Odvisno seveda od njunega karakterja, ampak vsaj za šefa bi lahko sklepali, da je problematičen.

Parkelj ::

          je izjavil:

Če si s svojimi dejanji šefu ali direktorju stopil na žulj, lahko pričakuješ tudi kakšne povračilne ukrepe. Odvisno seveda od njunega karakterja, ampak vsaj za šefa bi lahko sklepali, da je problematičen.

Nic mu nisem stopil na zulj, zagovarjal sem svoje, pa glede na reakcijo firme, da se je direktor tudi zmigal, mislim, da je bil pravi korak, samozavest se mi je tudi dvignila, ne bojim se jih vec, vendar, s taksnim clovekom nocem vec delati in bom menjal. Dobil sem sms od direktorja, da glede odpovedi ne bodo komplicirali, samo za datum da se dogovorimo in gremo sporazumno narazen.

matijadmin ::

SmotaniJanez je izjavil:

Poglej če imaš v pogodbi kej o konkurenčnosti, da ne boš fasal še kake tožbe.

Poišči pomoč pravnika. Da bo šlo vse po vrstnem redu, pravo je včasih zlo zafukana zadeva.

Ne bluzi. Konkurenčna prepoved je predpisana z zakonom in itak velja za čas delovnega razmerja. Če pa ima še konkurenčno klavzulu v pogodbi, potem jo ob odpovedi mora delodajalec uveljavljati. In tudi izplačevati nadomestilo. Tako da dokler ga delodajalec s tem pisno ne seznani, zanj ne velja nobena prepoved.
Vrnite nam techno!

          ::

Parkelj je izjavil:

          je izjavil:

Če si s svojimi dejanji šefu ali direktorju stopil na žulj, lahko pričakuješ tudi kakšne povračilne ukrepe. Odvisno seveda od njunega karakterja, ampak vsaj za šefa bi lahko sklepali, da je problematičen.

Nic mu nisem stopil na zulj, zagovarjal sem svoje, pa glede na reakcijo firme, da se je direktor tudi zmigal, mislim, da je bil pravi korak, samozavest se mi je tudi dvignila, ne bojim se jih vec, vendar, s taksnim clovekom nocem vec delati in bom menjal. Dobil sem sms od direktorja, da glede odpovedi ne bodo komplicirali, samo za datum da se dogovorimo in gremo sporazumno narazen.


Saj to, da poveš svoje, pa čeprav imaš 110% prav, je za določeno pasmo ljudi lahko velik problem. Sam poznam precej takih (tudi na visokih položajih v firmah), ki so trdno prepričani v to, da edino oni poznajo vse zadeve. Kakršno koli drugo mnenje zavračajo, ljudi, ki argumentirano podvomijo v njihovo sveto resnico pa izločajo iz ekip, projektov in podobno. Tudi to se dogaja. Ampak, če si se odločil za odpoved, to ni več tvoja skrb. Pohvalno, da si se postavil zase in, kot praviš, iz tega tudi nekaj odnesel.

IL_DIAVOLO ::

Parkelj je izjavil:

          je izjavil:

Če si s svojimi dejanji šefu ali direktorju stopil na žulj, lahko pričakuješ tudi kakšne povračilne ukrepe. Odvisno seveda od njunega karakterja, ampak vsaj za šefa bi lahko sklepali, da je problematičen.

Nic mu nisem stopil na zulj, zagovarjal sem svoje, pa glede na reakcijo firme, da se je direktor tudi zmigal, mislim, da je bil pravi korak, samozavest se mi je tudi dvignila, ne bojim se jih vec, vendar, s taksnim clovekom nocem vec delati in bom menjal. Dobil sem sms od direktorja, da glede odpovedi ne bodo komplicirali, samo za datum da se dogovorimo in gremo sporazumno narazen.


Očitno je direktor zadovoljen z nesposobnim vodjo. Čimprej iz take firme.

Ni važno, kako si sposoben, nikoli nisi tako cenjen, kot nesposobneži, ki so dobri v nakladanju.

MIHAc27 ::

Najprej LoL šefu, ki misli, da odpovedi ne moreš dati. Itak da lahko, saj suženstvo ne obstaja več (uradno). Odpovedni roki so pa znani.

Glede opreme v službi... pri nas je podobno. Dostikrat se kaj rabi, kar nimamo in bi zelo olajšalo diagnostiko/popravilo.
Ponavadi se premakne, ko šef sam kaj rabi popravit in orodja ni. A, takrat pa je treba na vrat na nos hitro poiskat, kje se ga dobi. Prej pa 2 meseca tečnariš pa nič.
Sem si tudi sam že kupil par kosov, ki mi močno olajšajo delo (pa vseskupaj ni stalo čez 30€ pri kitajcu). Se mi je tudi že zgodilo, da sem jaz kaj pokvaril pa potem nadomestil. Se zgodi.
Pa enkrat sem za 8$ kupil popravljeno vezje za ekran, videl kaj so kitajci naredil in na isti način popravil 10 ekranov :D Niso sam Kitajci tisti, ki kopirajo znanje :D Anyways tisti ekran, ki je imelo moje vezje sem potem obdržal zase.

Drugač glede situacije tukaj... če bi jaz imel drugo službo v žepu, tudi za malo manjše plačilo, pa da so odnosi res ok, ma ni varijante da ostanem. Prej ali slej bo stanje spet tako kot je bilo, če so šefi kot so. Ljudje se teško spremenimo.

Me pa zanima sledeče: Recimo da drugo službo imaš. Te čaka 1 mesec. Odpovedni rok je 2 meseca, odnosi pa taki, da ne moreš niti prestopit praga službe. Rad bi začel čim prej na novem mestu. Če greš v bolniško v staro službo res ne rabiš it, ampak v novi tudi ne moreš začet. Za kako izredno odpoved ti pa manjkajo dokazi. Sporazumen dogovor pa ne sprejmejo.
Odločiš se, da enostavno greš.
Kakšno odškodnino lahko firma zahteva, pod pogojem seveda, da zaradi tvojega odhoda firma ne bo šla v stečaj, niti ne bo propadel noben velepomemben miljonski projekt, katerega samo ti poznaš delovaje?

Magic1 ::

Odvisno od tega, koliko se jim da zafarkavat. Lahko rečejo, da imajo projekt vreden par deset kEUR in ga sedaj ne morejo opravit, ker je odkorakal čez noč. Lahko so zamudne kazni na projektu in jih v velikosti odpovednega roka naprtijo njemu. Nimajo ravno več računalničarjev, ki bi ga lahko nadomestili. Jaz se ne bi zavrkaval, ima druge legalne opcije za izogib delovnega mesta, če je problematično bit tam.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Ales ::

Vse to je pogojno res, ampak ne le da lahko rečejo, da imajo tak projekt in da je nastala škoda, to bodo dejansko morali dokazati. Pogodbe, dejansko izplačane odškodnine, dokazi, da je bivši zaposleni delal na tem, priče, itd..

Magic1 ::

Glede na to, da zadnji računalničar odhaja, bodo v podjetju ziher negativne posledice. Naj si ga v izi vsame v službi do konca, saj nima nikogar nad sabo, ki bi vedel, kaj je njegovo delo. Še preden bodo dobili novega za predajo, bo on že davno iz službe. Sam je res direktor bumbar, da še zadnjega na tak glup način izgubi.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

jype ::

Zdaj razumem, čemu so Slovenci samo 15% toliko produktivni, kot Skandinavci.

Pa sem mislil, da je to samo urbana legenda.

SmotaniJanez ::

jype je izjavil:

Zdaj razumem, čemu so Slovenci samo 15% toliko produktivni, kot Skandinavci.

Pa sem mislil, da je to samo urbana legenda.


Tam na "Švedskem" menda na veliko "rudarite"....in to nanese.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Kar tolažite se - in naprej tiho hlipajte, ker vam ne privoščijo orodij, da bi lahko učinkovito delali.

SmotaniJanez ::

jype je izjavil:

Kar tolažite se - in naprej tiho hlipajte, ker vam ne privoščijo orodij, da bi lahko učinkovito delali.


Na razumem, včasih so švedi na veliko programirali,

          ::

Magic1 je izjavil:

Sam je res direktor bumbar, da še zadnjega na tak glup način izgubi.


Nekateri direktorji mislijo, da je človek kakor kilogram vijakov: ko gre, kupiš novega.

wini ::

Mobing

Mobing je pojav na delovnem mestu, pri katerem gre za sistematični psihološki teror, sovražno in neetično komunikacijo, psihično zlorabo, nenaklonjeno držo, nasilje, zatiranje, poniževanje, ki ga izvaja eden ali več posameznikov na drugem posamezniku vsaj enkrat na teden vsaj šest mesecev.

Torej evidentiraj si zadeve, in sproti prijavljal na kadrovsko (vodstvu).

Parkelj ::

Magic1 je izjavil:

Glede na to, da zadnji računalničar odhaja, bodo v podjetju ziher negativne posledice. Naj si ga v izi vsame v službi do konca, saj nima nikogar nad sabo, ki bi vedel, kaj je njegovo delo. Še preden bodo dobili novega za predajo, bo on že davno iz službe. Sam je res direktor bumbar, da še zadnjega na tak glup način izgubi.

Ja stvar je taka, primopredajo bom probal izpeljati karseda profesionalno, vse dokumentiram, ampak komplet vse imam na svojem disku in doma zbackupirano, ker ze od zacetka sem delal na enih starih jajcih od laptopa, katerega disk je ze imel nekaj 10 S.M.A.R.T. opozoril, tako da imam dejansko vse svoje delo na svojem disku in na pod backupom na domacem NAS-u. Ce bodo oni fer, bom primopredajo izvedel na lep nacin, ce ne pa pac ne.

          ::

Pa ta svoj backup zadrži zase, da te ne obtožijo kraje poslovnih skrivnosti! Sem že videl primere, ko se je v času dobrih odnosov dopuščalo marsikaj, npr. direktor je dopuščal neevidentirane izhode zaposlenega med delovnim časom in podobno, ko pa so se odnosi skrhali, pa so vse to uporabili proti temu zaposlenemu.

FrRoSt ::

Parkelj je izjavil:


Ja stvar je taka, primopredajo bom probal izpeljati karseda profesionalno, vse dokumentiram, ampak komplet vse imam na svojem disku in doma zbackupirano, ker ze od zacetka sem delal na enih starih jajcih od laptopa, katerega disk je ze imel nekaj 10 S.M.A.R.T. opozoril, tako da imam dejansko vse svoje delo na svojem disku in na pod backupom na domacem NAS-u. Ce bodo oni fer, bom primopredajo izvedel na lep nacin, ce ne pa pac ne.

Maximalni odpovedni rok imaš dva meseca, izkorititi pa moraš tudi pripadajoči del letošnjega dopusta in vsega lanskega, če ga še imaš kaj!

Jaz te podpiram! To ni bil odnos in to ni bila nobena služba!

Ne daj se tako zlahka!
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Sparkxl ::

Žalostno je, da je takšnih gnilih firm v sloveniji ogromno. Njihov obstoj temelji na brezhrbteničarjih, kar je ca. 90% populacije. Če bi mi kot narod imeli jajca, take firme nebi obstajale. Zdaj pa drkajo ljudi v glavo, ker zakaj pa ne, če lahko?

Čestitke avtor da so ti v vmesnem času zrastla jajca. In pravilno da nisi nasedel obljubam kako bo čez 2 meseca vse boljše. To pravi vsaka gnila firma, pa še nobena se ji izboljšala

solatko ::

Če bi se na mene drl šef, dobi v momentu dve, tri okoli ušes in pojasnilo, da se oče ni drl name, en posran, nesposoben šef pa še toliko manj. Če je šef priljubljen, sledi disciplinska in adio.

Delodajalci si predstavljajo, da so delavci njihovi hlapci, s katerimi lahko počnejo kar jih je volja, ko pa takemu pokažeš svoj jaz, pa jok in stok.
Delo krepa človeka

Smurf ::

solatko je izjavil:

Če bi se na mene drl šef, dobi v momentu dve, tri okoli ušes in pojasnilo, da se oče ni drl name, en posran, nesposoben šef pa še toliko manj. Če je šef priljubljen, sledi disciplinska in adio.

Delodajalci si predstavljajo, da so delavci njihovi hlapci, s katerimi lahko počnejo kar jih je volja, ko pa takemu pokažeš svoj jaz, pa jok in stok.

Kaj pa, ce bi te potem on 10x okol uses, s pojasnilom, da ga tudi oce ni okol uses, en posran, neposoben delavec, pa se toliko manj?

anketar ::

Parkelj je izjavil:

Furbo je izjavil:

Vrni se in reci, da si že malo premislil in da naj kar danes začne teči odpovedni rok. Če imaš že nov, boljši job v paci, ne vidim smisla vztrajati.

Pa čestitke, da si se zavzel za svoje pravice. Preveč ljudi se ne, potem imamo pa tkole.

Hvala. Saj za odpovedni rok se bodo zmigali, sredi vecjega narocila smo, sem edini softweras v firmi (zadnji, ki je ostal), pa bomo videli sedaj.


nice

solatko ::

Smurf - V obeh primerih je to razlog za prekinitev delovnega razmerja.:'(
Delo krepa človeka

Vazelin ::

Potem se taki mojstri ko gredo v penziji pa sprašujejo zakaj jih nihče ne povoha in ne pozdravi;)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

GregiB ::

solatko je izjavil:

Delodajalci si predstavljajo, da so delavci njihovi hlapci, s katerimi lahko počnejo kar jih je volja, ko pa takemu pokažeš svoj jaz, pa jok in stok.
With all due respect, zakaj se v tej temi vseskozi prodaja mantra, da je delodajalec utelešenje zla, delojemalec pa suho zlato??? Okoliščin v razmerju šef-podrejeni je toliko, kot je delavcev. Smo pa vsi krvavi pod kožo. In ja, šef je toliko dober in uspešen, kot so dobri in uspešni člani njegove ekipe. Ampak zakonodaja ščiti "šibkejšega", kar šibkejši velikokrat dobro vedo. In s takšnimi idioti se seveda morajo ukvarjati... šefi.
Da se razumemo, primer, ki ga opisuje OP je nedopusten, čeprav vanj malo dvomim, glede na to, da je že omenjal, kako se je pripravljen za malo več denarja le prostituirati in "ugrizniti v ustnico". Dejstvo pa je, da se je v rodni grüdi ustvarila mantra, da je šefom z svilo postlano, samo malo se derejo, malo nakradejo, pa je to to...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Cervantes ::

Softveraš, ki za projekt rabi funkcijski generator in osciloskop?
Kaj je projekt, vaje v drugem letniku srednje elektro?
Trol.

Smurf ::

Cervantes je izjavil:

Softveraš, ki za projekt rabi funkcijski generator in osciloskop?
Kaj je projekt, vaje v drugem letniku srednje elektro?
Trol.

Huh, jaz sem softveras, pa uporabljam oboje.

AnjaNja ::

Čisto tak. Teta je več let delala v podjetju, kjer je postajalo čedalje bolj neznosno. Šefova žena se je namreč "zaposlila" v firmi, čeprav ni obvladala posla, je pa teto fajn skomandirala in se nanjo zdirala in proti koncu je že prišlo celo do fizičnega nasilja (je zgrabla teto orng in grobo za roko). Zaradi lastne nesposobnosti in osebnih demonov se je znašala nad osebo, ki ji ni znala s prve postavite meja. Dlje časa si je iskala službo, pa ne ker bi bila nesposobna, pač pa se marsikdo ni želel zamerit šefu....KONČNO najde drugo službo, za enako plačo, pa so jo želeli obdržati, dvignit plačo še za 1x, in z obljubami kako bo vse drugače. Tudi obnašat se je začela prijazno.

Ampak...če bi se odločila ostat, bi jo pohodli kot mravljo. Dejstvo.

Čeprav je za nekatere težko, je treba postavit meje takoj. Vljudno, mirno (ker paničarje ne vzamejo za res), a odločno. Teorija je enostavno, praksa je težja. Tudi zame.

Parkelj ::

Cervantes je izjavil:

Softveraš, ki za projekt rabi funkcijski generator in osciloskop?
Kaj je projekt, vaje v drugem letniku srednje elektro?
Trol.

Delam na embedded software projektu, potrebujem oboje pa se logicni analizator, laboratorijski power supply, multimeter in se kaj ... Desktop razvojniki tovrstne opreme ne potrebujejo.

GregiB je izjavil:

solatko je izjavil:

Delodajalci si predstavljajo, da so delavci njihovi hlapci, s katerimi lahko počnejo kar jih je volja, ko pa takemu pokažeš svoj jaz, pa jok in stok.
With all due respect, zakaj se v tej temi vseskozi prodaja mantra, da je delodajalec utelešenje zla, delojemalec pa suho zlato??? Okoliščin v razmerju šef-podrejeni je toliko, kot je delavcev. Smo pa vsi krvavi pod kožo. In ja, šef je toliko dober in uspešen, kot so dobri in uspešni člani njegove ekipe. Ampak zakonodaja ščiti "šibkejšega", kar šibkejši velikokrat dobro vedo. In s takšnimi idioti se seveda morajo ukvarjati... šefi.
Da se razumemo, primer, ki ga opisuje OP je nedopusten, čeprav vanj malo dvomim, glede na to, da je že omenjal, kako se je pripravljen za malo več denarja le prostituirati in "ugrizniti v ustnico". Dejstvo pa je, da se je v rodni grüdi ustvarila mantra, da je šefom z svilo postlano, samo malo se derejo, malo nakradejo, pa je to to...

Vse kar si napisal, je tudi res, ampak ce jasno poves nadrejenemu, da nujno potrebujes opremo za delo in da nadrejeni ne preda to direktorju iz razloga, ki mi ni znan (in me tudi ne zanima), potem nekaj ni ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Parkelj ()

Ales ::

Seveda ni ok, ampak enostavno pač ne uporabljaš pri delu. Če zaradi tega ne moreš opraviti dela, ko prvič pride trenutek ugotavljanja zakaj in kako, pokažeš dokumentirane zahtevke za opremo. Paziš, da so dopisi šli na prave naslove in pravočasno.

Ob prvem zamujenem roku bi tvoj nadrejeni nadrsal, kot se zagre. Ti zgleda pozabljaš, da ima v prvi vrsti on delovne naloge in roke zanje, zaradi katerih njemu njegovi nadrejeni isto težijo, ti si šele med naslednjim v verigi.

Ne pa, da sam na svojo roko in za svoj denar najemaš opremo. Česa tako norega pa še ne.

V bistvu si si čisto sam kriv, da imaš oz. si imel takega šefa. Če bi se drugače obnašal, bi bil ti na firmi, on pa ne.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odpoved pogodbe o zaposlitvi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7517795 (7831) val46
»

Delodajalec, služba - problem

Oddelek: Loža
425152 (2527) AnjaNja
»

Odpuščanje v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5812206 (9219) solatko
»

Sporazumna prekinitev pogodbe (dolg delodajalca) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5513164 (11488) Pithlit
»

Se moram nujno držat odpovednega roka? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7334510 (32217) AndrejO

Več podobnih tem