» »

Dretje v podjetju

Dretje v podjetju

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 6
»»

Parkelj ::

Spostovani!

Vem, da to ravno ne spada v probleme clovestva, ampak, trenutno sem zaposlen v podjetju kot razvojni inzenir. Sprva je bilo vse ok, ampak vodja oddelka je zadnje case postal nenormalen. Vsak dan se dere na ekipo (tudi name), posilja kogarkoli v 3p.m., danes je pa sodu izbila dno situacija, da sem moral iz svojega zepa najeti funkcijski generator ter osciloskop, da lahko izpeljem zadano delo. O nakupu opreme noce nic slisati, ker po njegovem (po izobrazbi ni iz tehnicnih strok) ni potrebe po opremi. Sel sem do instanco visje, do direktorja, ki me je gladko "odjebal", ces, da bo placal, ce bo vodja oddelka odoboril nakup. V delavnici, kjer sestavljamo naprave, kronicno primankuje orodja, sami smo kupili Makitin vijacnik naprimer, dela je ogromno, nadure niso niti odobrene, kaj sele placane, ampak projekt je treba koncati. Z vsem tem zaljenjem in dretjem sem danes hotel podati odpoved, ampak mi je zabrusil, da bom lahko odsel, ko bo on rekel in nic prej. Novi delodajalec me caka z pogodbo. Kaksne so pravne moznosti, da izsilim sporazumno odpustitev?

S spostovanjem,
M.

Vazelin ::

ampak mi je zabrusil, da bom lahko odsel, ko bo on rekel in nic pre

haha :D ta misli da si njegov suženj :D

Kaj ti piše v pogodbi za odpovedni rok, 2 mesca? To je max. to.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

kr3ten ::

Ovčke, ovčke ... Če imate kaj jajc, se združite s sodelavci skupaj in vsi hkrati dajte odpoved. Imate 2 možnosti nato: niste več hlapci, ali pa boste imeli večje plače.

Vazelin ::

Imejte malo osebnega dostojanstva in se postavite zase. Sploh v teh razmerah, ko je dela relativno veliko
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

M-XXXX ::

da sem moral iz svojega zepa najeti funkcijski generator ter osciloskop, da lahko izpeljem zadano delo.

Čak kaj? Bil si v najboljši možni situaciji: brskaš po Slo techu in čakaš da ti priskrbijo opremo in ti si šel iz svojega žepa kupovat? Noro :D

jype ::

Parkelj je izjavil:

Spostovani!

Vem, da to ravno ne spada v probleme clovestva, ampak, trenutno sem zaposlen v podjetju kot razvojni inzenir. Sprva je bilo vse ok, ampak vodja oddelka je zadnje case postal nenormalen. Vsak dan se dere na ekipo (tudi name), posilja kogarkoli v 3p.m., danes je pa sodu izbila dno situacija, da sem moral iz svojega zepa najeti funkcijski generator ter osciloskop, da lahko izpeljem zadano delo. O nakupu opreme noce nic slisati, ker po njegovem (po izobrazbi ni iz tehnicnih strok) ni potrebe po opremi. Sel sem do instanco visje, do direktorja, ki me je gladko "odjebal", ces, da bo placal, ce bo vodja oddelka odoboril nakup. V delavnici, kjer sestavljamo naprave, kronicno primankuje orodja, sami smo kupili Makitin vijacnik naprimer, dela je ogromno, nadure niso niti odobrene, kaj sele placane, ampak projekt je treba koncati. Z vsem tem zaljenjem in dretjem sem danes hotel podati odpoved, ampak mi je zabrusil, da bom lahko odsel, ko bo on rekel in nic prej. Novi delodajalec me caka z pogodbo. Kaksne so pravne moznosti, da izsilim sporazumno odpustitev?

S spostovanjem,
M.
Počakaj, da se v temi pojavi kdo, ki ima izkušnje z gospodarskim pravom. Ne beri nasvetov drugih.

Vazelin ::

Jaz ne razumem zakaj preprosto ne da odpovedi, če ima že zmenjeno z "novi delodajalec me čaka s pogodbo". A si čustveno vezan na to firmo???
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

šernk ::

Z vsem tem zaljenjem in dretjem sem danes hotel podati odpoved, ampak mi je zabrusil, da bom lahko odsel, ko bo on rekel in nic prej. Novi delodajalec me caka z pogodbo. Kaksne so pravne moznosti, da izsilim sporazumno odpustitev?

zakaj bi sporazumno dal odpoved? Ti daj pisno odpoved enostransko, počakaj da mine odpovedni rok (poglej v pogodbo, izkoristi dopust, nadure).

Drugače pa mislim, da spada zadeva pod možnost za izredno odpoved:

https://www.informiran.si/portal.aspx?c...

Se ne spomnim več vseh zank ampak sem pred dobrim letom študiral glede podobne zadeve in imel tudi že spisan papir za izredno odpoved, če se dotična oseba zanjo odloči. Vem pa da moraš zadevo prijavit inšpekciji in delodajalcu istočasno in ima potem delodajalec 3 dni časa za kršitve odpravit v nasprotnem primeru lahko podaš izredno odpoved. (v primeru verbalnih napadov velja, da se je kršitev že zgodila in je ne more več odpravit zato imaš čez 3 pravico podati izredno odpoved). Lahko da je kakšna malenkost narobe kar sem napisal za preštudirat net.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

jernejl ::

Parkelj je izjavil:

Novi delodajalec me caka z pogodbo. Kaksne so pravne moznosti, da izsilim sporazumno odpustitev?

Če je novi delodajalec razumen, bo razumel, da si vezan z odpovednim rokom in bo počakal tista dva meseca, ali koliko imaš odpovedni rok. Razvojniki, ki niso ravno nesposobni, praviloma ne čakajo na zavodu za zaposlovanje, ampak delajo drugje in se jih ne da dobiti kar preko noči.
Preveriš lahko, ali odnos nadrejenih ustreza definiciji mobinga.

jype je izjavil:

Počakaj, da se v temi pojavi kdo, ki ima izkušnje z gospodarskim pravom. Ne beri nasvetov drugih.
Kaj pa ima gospodarsko pravo s pravicami in obveznostmi zaposlenih?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

JH84 ::

Daj nehajte s takimi neumnostmi trolli, če bi bilo 10% napisanega resnično;
1. pošlješ takoj onega nazaj v 3 pm
2. odpreš Word in napišeš odpoved, stiskaš 3 izvode
3. prvi izvod mu zabrišeš v obraz, drugega pošleš priporočeno na firmo, tretjega imaš zase
4.vzameš bolniško, 1 teden, 2 oz koliko lahko izsiliš pri dohtarju
5. tistih nekaj dni ko pa si dolžan preživeti na firmi pa uživaš v jebivetru, z zavedanjem, da ti kmalu ne bo treba več gledati gamadi

Vazelin ::

Super je imeti zaposlene, ki ti kupujejo še opremo.:)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Alien123 ::

- dovoliš, da se derejo na tebe
- s sodelavci kupujete opremo
- nadure delaš zastonj

Prosim delaj malo na samozavesti. Nwm pa kako te čaka drug delodajalec s pogodbo, če še tukaj sploh nisi dal odpovedi

JaVonTech ::

Čakati na nekoga, ki se spozna na gospodarsko pravo? Neumno, ne sodi v gospodarsko pravo - to obravnava pogodbe med pravnimi osebami. Najbolje bo, da pokličeš odvetnika, mogoče še najbolje če poznaš kakšnega prijatelja, ki te bo znal obrniti na advokata, ki se ukvarja s tvojo nišo. Sicer ti bi pa vsak advokat znal povedati vsaj v katero področje spada tvoj problem. Čeprav, če je podjetje majhno, ti bo mogoče že samo prijatelj odvetnik znal spisati potrebno in se pravilno pritožiti, da dobiš odpravnino, saj si jo zaslužiš glede na opisano.

Za vnaprej pa to - ne kupujte orodja za podjetje in ne najemaj opreme na svoj strošek. Naj dajo denar, če ne se ne bodo nikoli izučili.

matijadmin ::

Daš lahko izredno odpoved, ker ti delodajalec ni zagotovil varstva pred spolnim in drugim nadlegovanjem ali trpinčenjem na delovnem mestu v skladu s 47. ZDR-1. Delodajalca na razmere ni potrebno predhodno opozoriti, čeprav imam občutek, da tudi, če bi obvestil direktorja pisno, se ne bi nič spremenilo. Priporočam pa, da nadrejenega večkrat posnameš, ko te bo žalil ali kričal nate, ker to še zdaleč ni nujno kaznivo.
Vrnite nam techno!

GregiB ::

Pri novem (potencialnem, bodočem) delodajalcu si urediš pismo o nameri, ki naj pravi, da te bo z tem in tem dnevom zaposlil, trenutnemu delodajalcu pa daš odpoved, kjer napišeš, da odpoveduješ delovno razmerje sklenjeno po tej-in-tej pogodbi med teboj in podjetjem in v skladu s 94. členom ZDR-1 (ali členom pogodbe o zaposlitvi, če je zate ugodnejša) zaključuješ z dnem tem in tem oz. prej, v kolikor je to mogoče.
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

jype ::

matijadmin je izjavil:

Daš lahko izredno odpoved, ker ti delodajalec ni zagotovil varstva pred spolnim in drugim nadlegovanjem ali trpinčenjem na delovnem mestu v skladu s 47. ZDR-1. Delodajalca na razmere ni potrebno predhodno opozoriti, čeprav imam občutek, da tudi, če bi obvestil direktorja pisno, se ne bi nič spremenilo. Priporočam pa, da nadrejenega večkrat posnameš, ko te bo žalil ali kričal nate, ker to še zdaleč ni nujno kaznivo.
No, to.

JaVonTech je izjavil:

Neumno, ne sodi v gospodarsko pravo - to obravnava pogodbe med pravnimi osebami.
Ja, delovno pravo, imaš prav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

mailer ::

Mogoče je lahko pametovati ampak ob zgoraj opisanem lahko daš izredno odpoved (skupaj s kompletno ekipo) in jih hkrati prijaviš na delovno inšpekcijo.
Je pa vseeno dobro imet video dokaz o mobingu na delovnem mestu skupaj s pričami, ki bi zadevo potrdile.
Pri nas je tudi vse huje, zaradi napake nadrejenih oziroma nabave slabega materiala so nam zagrozili z plačilom škode, ki je pri tem nastala, popravilu po delovnem času, ki ne bo plačano.
Najprej sledi pogovor z direktorjem na miren način, nato izredna odpoved v kolikor bomo še vedno jebena stranka.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Furbo ::

Prinesi odpoved direktorju, pusti tisto prepotentno osebico, se ga ne tiče to.

Pa če bi meni rekel, da ne sprejme odpovedi, bi se samo zleknil nazaj v naslonjaču in se ne pritaknil več dela oziroma prikazal tam.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

filip007 ::

Počakaš doma, pa je, za nedelo te ne bodo plačevali.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Cifix63 ::

Parkelj je izjavil:

Spostovani!

Vem, da to ravno ne spada v probleme clovestva, ampak, trenutno sem zaposlen v podjetju kot razvojni inzenir. Sprva je bilo vse ok, ampak vodja oddelka je zadnje case postal nenormalen. Vsak dan se dere na ekipo (tudi name), posilja kogarkoli v 3p.m., danes je pa sodu izbila dno situacija, da sem moral iz svojega zepa najeti funkcijski generator ter osciloskop, da lahko izpeljem zadano delo. O nakupu opreme noce nic slisati, ker po njegovem (po izobrazbi ni iz tehnicnih strok) ni potrebe po opremi. Sel sem do instanco visje, do direktorja, ki me je gladko "odjebal", ces, da bo placal, ce bo vodja oddelka odoboril nakup. V delavnici, kjer sestavljamo naprave, kronicno primankuje orodja, sami smo kupili Makitin vijacnik naprimer, dela je ogromno, nadure niso niti odobrene, kaj sele placane, ampak projekt je treba koncati. Z vsem tem zaljenjem in dretjem sem danes hotel podati odpoved, ampak mi je zabrusil, da bom lahko odsel, ko bo on rekel in nic prej. Novi delodajalec me caka z pogodbo. Kaksne so pravne moznosti, da izsilim sporazumno odpustitev?

S spostovanjem,
M.



Domnevam, da gre za majhno firmo, ki nima sindikata oz če ja je ta le papirnati tiger.

Primer je definitivno zrel za izredno odpoved!
Najdi si dobrega odvetnika s tega področja, investiraj ta denar in...vso srečo.

Ales ::

filip007 je izjavil:

Počakaš doma, pa je, za nedelo te ne bodo plačevali.

In dobiš odpoved iz krivdnih razlogov, ker brez upravičenega razloga nisi prihajal na delo in si s tem kršil pogodbene obveznosti. Bravo.

jype ::

Ales je izjavil:

In dobiš odpoved iz krivdnih razlogov, ker brez upravičenega razloga nisi prihajal na delo in si s tem kršil pogodbene obveznosti. Bravo.
To ni problem, problem je, da te potem lahko tožijo. Odpoved bi on itak rad, čimprej.

Ales ::

Ja saj, problem so posledice tako prejete odpovedi. In še ene par jih je, izgubi odpravnino recimo.

lonewolf_ ::

Pa opreme ki si jo sam nabavil ne pozabi vzet s seboj.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Parkelj ::

Fantje, hvala za nasvete, bom za situacijo javil, kako se odvija, sedaj grem na siht, sem se pa odlocil, da bom dretje definitivno ustavil, pa sel bom do direktorja, razlozil situacijo, upam, da ob bolj razumen in da cimprej zamenjam sluzbo. Glede par posmehujocih komentarjev glede opreme, pac, dal sem besedo, da bom projekt koncal, sedaj ko to dvoje potrebujem, sem si scope in f. generataro IZPOSODIL (nisem ju kupil), to pa zato, KER SEM DAL BESEDO, da bom delo koncal. Tisti, ki to razumete, razumete, tisti, ki ne, pa pac ne. Moja beseda je nekaj vredna.

Vnaprej se zahvaljujem za vse nasvete,
M.

          ::

Parkelj, če je večina tega, kar si napisal, res, potem si zelo naiven, da ne rečem kaj drugega. Vseeno pa mislim, da trolaš.

Fritz ::

Najlažji način je, da najdeš nekaj kar ogroža varnost pri delu (neustrezna zaščitna oprema, neustrezno orodje ipd.) in nadrejenega pisno opozoriš. Ko po nekaj dneh ne reagira, mu podaš pisno izredno odpoved zaradi nespoštovanja pogodbe na strani delodajalca (shrani komunikacijo in dokazila, npr. slike).

Možna je tudi izredna odpoved zaradi mobinga a bi šlo o tem prvo opozoriti višje nadrejene in ko se nič ne zgodi, ukrepati. Bi se pa okrog tega posvetoval z odvetnikom. Potrebuješ seveda priče ali pisne izjave prič o zgoraj opisanem in podobnem dogajanju (dne tega in tega, ob tej in tej ure je nadrejeni počel to in to itn., datum, podpis).

Relativno poceni in niti ne slaba rešitev za odvetnika je zavarovanje pravne zaščite ARAG. Smo že kar nekajkrat uspešno uporabili.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Parkelj ::

          je izjavil:

Parkelj, če je večina tega, kar si napisal, res, potem si zelo naiven, da ne rečem kaj drugega. Vseeno pa mislim, da trolaš.

Dobro in zakaj mislis da trolam? Danes dokoncam, opremo vrnem in caos, svoje sem naredil. Ne vem, zakaj bi trolal ....? Mogoce sem res zelo naiven, mislis si reci ocitno tudi neumen ali se kaj mocnejsega, ampak, kot sem povedal, projekt bom danes koncal. Potem imam vsaj relativno dobro izhodisce za cimprejsni izhod iz podjetja.

TheBlueOne ::

Parkelj je izjavil:

Spostovani!

Vem, da to ravno ne spada v probleme clovestva, ampak, trenutno sem zaposlen v podjetju kot razvojni inzenir. Sprva je bilo vse ok, ampak vodja oddelka je zadnje case postal nenormalen. Vsak dan se dere na ekipo (tudi name), posilja kogarkoli v 3p.m., danes je pa sodu izbila dno situacija, da sem moral iz svojega zepa najeti funkcijski generator ter osciloskop, da lahko izpeljem zadano delo. O nakupu opreme noce nic slisati, ker po njegovem (po izobrazbi ni iz tehnicnih strok) ni potrebe po opremi. Sel sem do instanco visje, do direktorja, ki me je gladko "odjebal", ces, da bo placal, ce bo vodja oddelka odoboril nakup. V delavnici, kjer sestavljamo naprave, kronicno primankuje orodja, sami smo kupili Makitin vijacnik naprimer, dela je ogromno, nadure niso niti odobrene, kaj sele placane, ampak projekt je treba koncati. Z vsem tem zaljenjem in dretjem sem danes hotel podati odpoved, ampak mi je zabrusil, da bom lahko odsel, ko bo on rekel in nic prej. Novi delodajalec me caka z pogodbo. Kaksne so pravne moznosti, da izsilim sporazumno odpustitev?

S spostovanjem,
M.


Skoraj ne verjamem, da je res, ker kar opisujes je od mobinga in po moji oceni do izsiljevanja, ce za kaj placujes sam. Jaz bi dal takoj odpoved in posebej obvestil njegove sefe in HR zakaj. Verjetno visje isntance ne vejamejo, da je tako ali pa so vsi skupaj popolnoma obupani.

Drzi se odpovednega roka ali pa pojdi na bolnisko in zacni drugje. Pazi kako das odpoved!! Karkoli ti prekriza ta nacrt pa ni toliko problem nekih nenapisanih pravil in norm ampak je pravni problem, kjer se sam na tvojem mestu ne bi niti malo bal.

Cisto iskreno mi ni jasno, kje najedejo celo ekipo tako pokornih delavcev. Kjerkoli sem bil do sedaj jaz bi na takega kretena kot je vas sef takoj skupna reagirala polovica, med tem, ko bi druga polovica bila na bolniski.

Kvatebrigic ::

Človek, poveži se z ostalimi, stopite skupaj in imejte hrbtenico. Taki si zaslužijo, da daste vsi odpoved in da se delodajalca javno objavi in opozori ostale, da ko bo iskal nove ljudi, se bo lahko samo pod nosom obrisal. Pa naj dela sam potem.
Pa če delaš v razvoju (ali kjerkoli) - firma ti je dolžna zagotoviti orodja in pogoje za delo, ti nisi dolžan na lastne stroške iskati orodij, itd. Ti si zaposlen v firmi, ker te je firma najela (tvoj čas in tvoje znanje) da jim delaš, nisi tam zato, ker se čutiš dolžnega opravljati naloge (upam).

knap ::

Ene opcija je da prijaviš mobing. Če se dere, je to za mene mobing.

Prijava mobinga ni kar tako, morda bo potem šef obrnil ploščo. Ne vem ali mora firmA prijavo mobinga prijavit tudi na inšpektorat oz moraš to sam narediti.

Mi smo imeli podoben primer v službi z novo šefico ki je konstantno "podjebavala".

Ko smo omenili prijavo mobinaga, je obrnila ploščo.

LP

mahoni ::

knap je izjavil:

Ene opcija je da prijaviš mobing. Če se dere, je to za mene mobing.

Prijava mobinga ni kar tako, morda bo potem šef obrnil ploščo. Ne vem ali mora firmA prijavo mobinga prijavit tudi na inšpektorat oz moraš to sam narediti.

Mi smo imeli podoben primer v službi z novo šefico ki je konstantno "podjebavala".

Ko smo omenili prijavo mobinaga, je obrnila ploščo.

LP

Skoda, ker ste na taksen nacin ustavili mobing. Samo podturiti ji je bilo treba kopijo pisne prijave za mobing in naj se potem ona naprej sekira in grize nohte, kaj pa bo sedaj...

St235 ::

Ales je izjavil:

Ja saj, problem so posledice tako prejete odpovedi. In še ene par jih je, izgubi odpravnino recimo.


Pri odpovedi s strani delavca je povsem enako. Če se ne misli zajebavat z odpovedjo iz krivdnih razlogov delodajalca, potem je s tega vidika vseeno.

          ::

Parkelj je izjavil:

          je izjavil:

Parkelj, če je večina tega, kar si napisal, res, potem si zelo naiven, da ne rečem kaj drugega. Vseeno pa mislim, da trolaš.

Dobro in zakaj mislis da trolam? Danes dokoncam, opremo vrnem in caos, svoje sem naredil. Ne vem, zakaj bi trolal ....? Mogoce sem res zelo naiven, mislis si reci ocitno tudi neumen ali se kaj mocnejsega, ampak, kot sem povedal, projekt bom danes koncal. Potem imam vsaj relativno dobro izhodisce za cimprejsni izhod iz podjetja.


Predvsem UPAM da trolaš. Ker če v takem okolju, kot ga opisuješ, sami najemate in kupujete opremo, delate neplačane nadure, se tresete pred šefom, ki vam ne pusti dati odpovedi, ... potem si česa boljšega niti ne zaslužite. Nočem biti žaljiv, ampak mi je kar hudo brati, da se nekdo ne bi znal vsaj malo postaviti zase. Čeprav, šef in direktor sta verjetno precej navdušena nad vami.
Direktorju naslednjič razloži (pisno po možnosti), da če hoče imeti končan projekt, naj kupi določeno opremo. Od tu naprej ni več tvoj problem, če šef odobri ali ne.
Sam sem imel pred mnogo leti primer, ko je šef (preko svojih sposobnosti ambiciozen posranec, ki je ravnokar napredoval samo zaradi lezenja v rit direktorju) v petek ugotovil, da se je rok za zaključek projekta že v ponedeljek, nam pa je pred časom dal napačen rok. Tip se je seveda znašal nad celim razvojnim oddelkom, mi pa smo ga gladko odjebali, vstali in tisti petek predčasno zaključili z delom. V tem primeru nismo sami imeli nobenih posledic, imel pa jih je šef pri stranki.

c3p0 ::

Tak šef se bi moral predvsem zavedat, da je bolj zamenljiv kot večina uslužbencev. Nato bi se primerno obnašal.

Smrdi očitno že pri direktorju. Kako ga izšolat je že opisano, vendar rabiš složno ekipo.

tikitoki ::

Das odpoved, cetudi se ne mores izogniti odpovednemu roku in nato gres na bolnisko.

Bellzmet ::

"Kako ga izšolat je že opisano, vendar rabiš složno ekipo." Brezveze se s takimi ukvarjat. Izšolal ga ne boš oz te bo enkrat kasneje potem tudi še on "izšolal".

Narediš kot je napisal tikitoki pa konec.

Bo najbolj bolelo, če imajo res nek projekt pod nujno za končat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

matijadmin ::

St235 je izjavil:

Ales je izjavil:

Ja saj, problem so posledice tako prejete odpovedi. In še ene par jih je, izgubi odpravnino recimo.


Pri odpovedi s strani delavca je povsem enako. Če se ne misli zajebavat z odpovedjo iz krivdnih razlogov delodajalca, potem je s tega vidika vseeno.

Jo napises in to je to, o kaksnem zajebavanju? Sodno jo mora izpodbijati delodajalec in, ce zatrjujes, da je slo za mobing, velja obrnjeno dokazno. So simple.
Vrnite nam techno!

zmaugy ::

Ne odhajaj iz podjetja z dvignjenim sredincem. Lepo daj odpoved in potrpi tisti odpovedni rok. Seveda v tem času pač korektno delaš skladno z zakonodajo.

St235 ::

matijadmin je izjavil:

St235 je izjavil:

Ales je izjavil:

Ja saj, problem so posledice tako prejete odpovedi. In še ene par jih je, izgubi odpravnino recimo.


Pri odpovedi s strani delavca je povsem enako. Če se ne misli zajebavat z odpovedjo iz krivdnih razlogov delodajalca, potem je s tega vidika vseeno.

Jo napises in to je to, o kaksnem zajebavanju? Sodno jo mora izpodbijati delodajalec in, ce zatrjujes, da je slo za mobing, velja obrnjeno dokazno. So simple.


sure, napišeš: podajam odpoved zaradi mobinga, jebite se.

In to je to, greš na zavod, dobiš odškodnino, the whole nine yards...

3p ::

JH84 je izjavil:

Daj nehajte s takimi neumnostmi trolli, če bi bilo 10% napisanega resnično;
1. pošlješ takoj onega nazaj v 3 pm
2. odpreš Word in napišeš odpoved, stiskaš 3 izvode
3. prvi izvod mu zabrišeš v obraz, drugega pošleš priporočeno na firmo, tretjega imaš zase
...


To.

Ne vem kaj je tu še filozofirati. Službo imaš že drugo dogovorjeno. Odpovedni rok imaš zapisan v pogodbi, če ne pa "V primeru, ko delavec poda redno odpoved pogodbe o zaposlitvi je minimalni odpovedni rok 15 dni, če je delavec pri delodajalcu zaposlen manj kot eno leto, ter 30 dni, če je zaposlen več kot eno leto.

Pogodba o zaposlitvi ali kolektivna pogodba lahko določa daljši minimalni odpovedni rok, vendar največ 60 dni. Tako se v primeru, da ima delavec v pogodbi o zaposlitvi določen daljši odpovedni rok (od zakonsko minimalnega) upošteva odpovedni rok iz pogodbe o zaposlitvi."

AndrejS ::

danes hotel podati odpoved, ampak mi je zabrusil, da bom lahko odsel, ko bo on rekel in nic prej

Obstajajo odpovedni roki - ne more si on nekaj izmišljevat.

Pa tudi tak malo te ne more plačat - kak malo lahko ti delaš !

prix ::

Firma slučajno v Celju? :)
-------------------------------------------------
Errare humanum est, in errore perservare stultum.
-------------------------------------------------

koyotee ::

OP, pa kaj maš hrbtenico al si na kosmodisku?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Vazelin ::

zmaugy je izjavil:

Ne odhajaj iz podjetja z dvignjenim sredincem. Lepo daj odpoved in potrpi tisti odpovedni rok. Seveda v tem času pač korektno delaš skladno z zakonodajo.

Dunajski konjušar?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

mahoni ::

St235 je izjavil:

matijadmin je izjavil:

St235 je izjavil:

Ales je izjavil:

Ja saj, problem so posledice tako prejete odpovedi. In še ene par jih je, izgubi odpravnino recimo.


Pri odpovedi s strani delavca je povsem enako. Če se ne misli zajebavat z odpovedjo iz krivdnih razlogov delodajalca, potem je s tega vidika vseeno.

Jo napises in to je to, o kaksnem zajebavanju? Sodno jo mora izpodbijati delodajalec in, ce zatrjujes, da je slo za mobing, velja obrnjeno dokazno. So simple.


sure, napišeš: podajam odpoved zaradi mobinga, jebite se.

In to je to, greš na zavod, dobiš odškodnino, the whole nine yards...

Najbrz ne glih tako, ampak IMO bi lahko bil ze v enem dnevu sporazumno ven, ce bi v odpovedi razloge, katere bi malo bolj podrobneje opisal.

Daliborg ::

Jaz ne razumem ljudi ki se v podjetju obnašajo diskriminatorno do sodelavcev/sodelavk. A so tolk zabiti, da mislijo da jih bo podjetje vedno branilo? Kako jih ni strah po ulicah hoditi s takim egam?
lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

hipertija ::

To tudi mene zanima, če so iz Celja :) oz. tega konca

zmaugy ::

Vazelin je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Ne odhajaj iz podjetja z dvignjenim sredincem. Lepo daj odpoved in potrpi tisti odpovedni rok. Seveda v tem času pač korektno delaš skladno z zakonodajo.

Dunajski konjušar?


Bravo. Polproizvod?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Mare2 ::

Parkelj je izjavil:

da bom dretje definitivno ustavil, pa sel bom do direktorja, razlozil situacijo, upam, da ob bolj razumen in da cimprej zamenjam sluzbo.


Vsekakor pojdi do direktorja. Pogovori se z njim. Glede na opisano situacijo po mmojem komaj čaka, da greš. Takoj bo "odobril" tvoj odhod.

V današnjih časih je dostikrat problem, ko se premalokrat "pogovorimo", torej vsak pove, kaj ga moti in predlaga rešitev.
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odpoved pogodbe o zaposlitvi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7517799 (7835) val46
»

Delodajalec, služba - problem

Oddelek: Loža
425152 (2527) AnjaNja
»

Odpuščanje v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5812206 (9219) solatko
»

Sporazumna prekinitev pogodbe (dolg delodajalca) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5513164 (11488) Pithlit
»

Se moram nujno držat odpovednega roka? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7334513 (32220) AndrejO

Več podobnih tem