» »

DNS server - vprašanje

DNS server - vprašanje

Guliwer ::

Živjo!

Torej imam problem... Zaprosil sem za statični ip in sedaj bom registreral domeno, ker se bom lotil domačega serverja. (gostovanja zato ne kupim ker želim pridobiti znanje) Mi pa ni jasno tole --> DNS je server na katerega se pošlje zahteva in on poda ip stevilko. Zakaj pa morem pri registraciji domene vpisati DNS-je?
Domeno hocem registrerati na e-uspeh. Kje mi pa vi priporočate registracijo domene... prosil bi če mal razložite to. Server potem že znam postavt samo zdj je problem ker moram za dostop napisat IP.

Še eno vprašanje, ki ni tolk pomembo... kako deluje domena v domačem omrežju... ker recimo pr fotru na službenmu laptopu se mora loginat v domeno - kaj to pomeni?

Hvala in LP

ABX ::

Če domena ni na razpolago Windows mašine uporabijo lokalno cachirane podatke za preverit geslo.

Eno je registracija domene drugo pa je registracija IP-ja v DNS. Nekatere strani ti nudijo oboje druge samo eno.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

darkolord ::

Zakaj pa morem pri registraciji domene vpisati DNS-je?
Zato da lahko ostali DNS serverji vedo, iz katerega strežnika dobit podatke o tvoji domeni.

Guliwer ::

Zdj mi je pa še manj jasno. Torej jst rabim, da bojo lahko drugi vpisali domeno to se pravi da morm registrirat IP v DNS ali se motim?

darkolord ::

Ne obstaja "centralni" DNS, ki bi imel shranjene vse informacije o vseh domenah, zato potrebuješ en DNS, kamor boš konkretno za tvojo domeno zapisal, na kateri IP kaže posamezen record (npr. poddomena www).

Ko bo uporabnik v browser napisal http://www.tvojadomena.com, bo najprej poslal zahtevek na DNS strežnik, ki ga ima nastavljenega na mrežnem vmesniku (navadno je to DNS strežnik internetnega ponudnika). Ker ta DNS o tvoji domeni še ne bo imel nikakršnih podatkov, bo pridobil informacijo o tem, kateri DNS ima podatke zta domeno tvojadomena.com. Nato se bo povezal na tisti DNS in poslal zahtevek za www.dtvojadomena.com.

ABX ::

Zdj mi je pa še manj jasno. Torej jst rabim, da bojo lahko drugi vpisali domeno to se pravi da morm registrirat IP v DNS ali se motim?


Tako, nekje boš moral uredit da tvoj DNS kaže na pravilen IP. Kakšen krat to lahko urediš pri isti firmi kjer si uredil registracijo domene, ni pa nujno.


Žal je minilo veliko časa ko sem to urejal na zadnje, tako da te ne znam poslat na pravi naslov. Jaz sem to uredil pri Siolu.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

danielka84 ::

če hočeš imeti svoj zunanji DNS strežnik (potrebuješ pa še tudi notranjega) in imeti svojo spletno stran na svoji mašini boš potreboval vsaj 2 statična zunanja IPja.

edit: načeloma se da poštimat tud z enim IPjem: imaš en o mašino na kateri laufaš npr IIS ter eksterni DNS, ter drugo(lahk je virtualna) kjer laufaš interni DNS.
ni-da-ni

Zgodovina sprememb…

Guliwer ::

notranju zunanji dns? - nimam pojma o čem se to govori
torej naj povem da sm tuki laik na tem področju in hocem it postopoma...
torej tam kjer sem imel vpisati za dns-je...kaj konkretno imajo ti vlogo...namreč zdaj mi je še manj jasno ker prej neki notranju in zunanji...

P.S. SiOL je odobril vlogo za statični IP v dveh urah poslano po faksu in to ob šestih zvečer, ob osmih sem že mu statični :P

LP

EDIT: sem malo prebral o tem se prav da tiste DNS-je katere bom jst vpisal, tam se bojo vpisali če prov razumem... a moram pol še kj uredit na tistih DNS-jih recimo da napisem siol... ali sem pač narobe razumu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Guliwer ()

fosil ::

To u bistvu pomeni, da boš moral na svojem strežniku postavit tudi DNS server.

Nato boš tam, kjer si registriral domeno, pod DNS server vpisal IP naslov svojega strežnika.
Tako je!

OmegaBlue ::

Ali pa enostavno uprabi kak dns servis in ne komplicira? Recmo http://www.zoneedit.com/ ali http://www.everydns.com/.

Naj te ne zmede domena kot v gorbem ime -> IP in "domena" kot windows pojem. Sem spadajo bedarije z ločenimi DNS strežniki.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

ABX ::

Odsvetujem postavitev lastnega DNS strežnika, preveč dela in vzdrževanja.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Guliwer ::

no zdaj približno razumem zakaj se gre se pravi da z registracijo domene postanem njen lastnik, na DNS strežniku pa preusmerim domeno na moj IP...pri nekatirih ponudnikih oni priskrbijo DNS pri nekatirih pa moras sam priskrbeti DNS

prav razumem?

LP

OmegaBlue ::

Ja, nekateri registrarji ti ponudijo svoje DNS strežnike, lahko pa uporabiš svoje ali kak zastonj servis eden takih je everydns. Delajo popolnoma ok.

Svojega DNS strežnika ti ne priporočam postavljati, če res dobro ne veš kaj delaš.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

ABX ::

Ja, nekateri registrarji ti ponudijo svoje DNS strežnike, lahko pa uporabiš svoje ali kak zastonj servis eden takih je everydns. Delajo popolnoma ok.

Svojega DNS strežnika ti ne priporočam postavljati, če res dobro ne veš kaj delaš.


+1
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z DNS strežnikom

Oddelek: Omrežja in internet
81097 (1031) DejanLes
»

Vpis DNS strežnika v vrhnji DNS

Oddelek: Omrežja in internet
378781 (7272) kronik
»

DNS strežnik

Oddelek: Omrežja in internet
227089 (6678) jype
»

Registracija domene pri Siolu

Oddelek: Omrežja in internet
142697 (2367) Ales
»

Spletni srežnik za gostovanje javnih domen

Oddelek: Omrežja in internet
51534 (1421) SLOWWWeb.net

Več podobnih tem