» »

Kdaj začne domena delovati?

Kdaj začne domena delovati?

srnjak ::

Pred nekaj dnevi sem registriral domeno (.com).
Zanima me, po kolikem času lahko pričakujem, da bo le-ta razpoznavna. Zaenkrat mi še vedno napiše pri pingu na domeno: Unknown Host.

DMouse ::

Lahko 15 min, lahko 2 dneva, več pa že težko. Daj napiši tvojo domeno (tukaj ali pod ZS), pa bom pogledal kaj je narobe...

Elemen_T ::

Pa tvoj WSP ti more vpisat name serverje ...

dre ::

srnjak po 24 urah naj bi resolvalo domeno ane ampak če hočeš pingat itd potrebuješ primarni in sekundarni server ane...
gostuješ lahko pri men zraven pa še dobiš web plac, php, mysql +3 emaili in +3 psevdomine na tvojo domeno
... in pri meni gostuješ zastonj.. to lahko seveda vsak ki to želi imeti mora samo domeno ali dobro stran...
-> http://www.exstro.org <-

srnjak ::

Domena je srnjak.com .
DNSje imam vpisane pri zoneedit.com, kjer mi kaže, da je vse OK.

Zdi pa se mi čudno, ker je od registracije zdaj že peti dan.

elx, hvala za ponudbo, vendar že imam svoj server.

jsmith ::

Noben od vpisanih DNS strežnikov na zoneedit.com ne pozna domene srnjak.com .

ns13.zoneedit.com [216.122.4.160]
ns15.zoneedit.com [69.10.134.195]

DMouse ::

Tako je. Očitno boš moral poiskati kak drug dns hosting...

srnjak ::

Ali mogoče po temtakem kdo ve še za kakšen brezplačen dns hosting?

Ales ::

Ne verjamem, da je problem Zoneedit... Vsaj v preteklih letih še nikoli nisem slišal, da bi kdo imel probleme z njimi. Kako maš pa tam nastavljene recorde za domeno?

Drugače pa traja nekako 24 do 76 ur, da postanejo vidne spremembe DNS strežnikov. Če je DNS strežnik v ZDA, so spremembe v Sloveniji ponavadi vidne po približno 24 urah. Če se prav spomnim za Zoneedit traja nekaj dlje, amapk več kot 48 ur mislim da ne.

Enkrat ko maš pa DNS strežnike vpisane, pa so spremembe recordov vidne hitreje. Odvisno od nastavitev na DNS strežnikih pa tudi od tvojega ISPja, lahko je par minut, par ur, ipd.

srnjak ::

V zoneedit imam napisano domeno in IP... Je potrebno še kaj nastavljati?
Minilo pa je že več kot 100 ur odkar sem to vse vpisal.

Kaj pa na računalniku, ki služi kot server? Je tudi tam potrebno kaj nastavljati?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: srnjak ()

dre ::

srnjak jas imam zastonj... msgaj me na private na slo-tech forumu ali msgaj na ircnetu pod nickom dre in se boma zmenla domena ti bo delala po 24 urah ko boš vpidal moje dnsje ti itaq lahko potem to spremeniš use.. in dostop boš imel do vsega...
-> http://www.exstro.org <-

Ales ::

Si že kaj spreminjal od včeraj? Pri domeni srnjak.com maš trenutno vpisane naslednje DNS strežnike:

NS1.DNSPARK.NET 64.245.56.175
NS2.DNSPARK.NET 81.29.64.97
NS15.ZONEEDIT.COM 69.10.134.195
NS13.ZONEEDIT.COM 216.122.4.160

Če pogledam recorde na ns1 in ns2.dnspark.net mi vrne A record na en ARNES-ov kabelski ip, kar je najbrž točno?

Recordi za to domeno na ns13 in ns15.zoneedit.com pa res ne obstajajo, torej imaš tam nekaj nastavljeno narobe.

Na strežniku, kjer domena gostuje, pa seveda moraš nastaviti marsikaj... vsaj web server (apache, IIS,...), če bi rad tja postavil kako stran... pa saj to najbrž veš...

srnjak ::

Zdaj sem vse enako vpisal na dnspark.com in očitno to deluje.
Zoneedit bom pa izbrisal iz nastavitev za DNS.

Zdaj mi stran dela, če gledam preko SiOLa. Torej tam je že vpisano. Kdaj lahko pričakujem, da bo tudi preko Arnesovih NS delalo?

srnjak ::

Tako, zdaj pa mi deluje kot je treba...
Hvala vsem za pomoč!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sendmail na CentOs 5.4

Oddelek: Omrežja in internet
151912 (1748) Vuli
»

Apache in nova domena!

Oddelek: Omrežja in internet
5963 (870) Malkec
»

Vpis registrirane domene v primarni DNS strežnik

Oddelek: Izdelava spletišč
133396 (3090) Tody
»

domena

Oddelek: Omrežja in internet
91644 (1456) Bakunin
»

DNS Strežniki

Oddelek: Omrežja in internet
181873 (1476) rihtanet

Več podobnih tem