» »

Halo Katra, Ehrana

Halo Katra, Ehrana

Drevesce ::

Zanima me kje v Ljubljani ponavadi naročate hrane? Že dve uri čakam pico za delavca, ki mi dela doma. Vsaj pri halo katri je sedaj že stalna praksa, da zamujajo po 1 uro ali celo več, kar je popolnoma nespremenljivo, če ti pod rok dostave navedejo čas 1h cca.

Bi napizdil voznika, pa po vsej verjetnosti ni on kriv zato nima smisla.

IvoJan ::

Dodo pizza, ce ti v 60 minutah ne dostavijo je pizza zastonj :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

reeves ::

Preveri lokacije kuhinj. Naročaj pri najbližjih. Dobiš najhitreje in najbolj sveže. Meni sta najbližja Dobra Vila in Bullizza. Z obema sem zadovoljen.

solatko ::

Drevesce - Napizdi dispečerja, ki ve koliko časa bo trajalo, pa te nategne zato, da nebi klical drugam. To je varčevanje na voznikih, ki potem na terenu pobirajo slabo voljo strank. Vozniki pripeljejo zelo hitro, vendar je problem, da dobijo dve uri stara naročila.
To je stara praksa dostave hitre hrane v LJ. Sam sem večinoma naročil pri Pinki-ju in šel osebno iskat, saj je njihova dostava za 500m zračne razdalje rabila 2 uri+ (vmes je sicer proga in enosmerne ulice ampak vseeno, sam sem rabil 5 minut peš), lahko bi dostavljali s kolesom ali skuterji, na bližjih relacijah.
Delo krepa človeka

lukamagic ::

Boccaccio Dravlje, pripeljejo v roku 10-45 minut, nikoli dlje, je pa res, da so 500m stran.. :)

Vazelin ::

Zelo so hitri pri B2 običajno.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Drevesce ::

Hvala za predloge, šola za naslednjič.

Phantomeye ::

Drevesce je izjavil:

Hvala za predloge, šola za naslednjič.


a si dobil pico?

jst sm enkrat mel podobno izkušnjo drugje. Naročil na študentske bone. Človeka ni bilo 2 uri in pol. In potem si je drznil reči še za 2 EUR za prevoz (kar je blo itak vključeno že v ceno bona, heh)

Smurf ::

Zdalec najboljse pice na dostavo so pri 5/6kg, zmeraj rabijo manj kot uro. Problem je le to, da se jih dostavlja znotraj centra (ter da so nekoliko drazji).

Ce ne uporabljas dostave na kolesih, so pa daljsi cakalni casi (sploh v casu kosil) precej pogosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

ahac ::

IvoJan je izjavil:

Dodo pizza, ce ti v 60 minutah ne dostavijo je pizza zastonj :)

Ja, Dodo je kul.
Največ sem čakal 1 uro in 15min, ampak (ker sem že plačal online) sem potem dobil kupon, da je naslednjič zastonj.
Pa všeč mi je, da lahko vse naklikam in potem vidim kdaj gre pizza v peč. :D

Žalostno, da morajo Rusi pokazat Slovencem kako se laufa pizza business... :P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Saul Goodman ::

na ehrani so kar primerni časi, pa tud s top chefom in dobro vilo iz šiške smo zadovoljni. z vozniki, časom dostave in kvaliteto pic. jaz se katre in pinkija nisem dotaknil že od študentskih let, ko sem prvič spoznal kdo je najslabši v Ljubljani. ali po obnašanju in času dostave (katra) ali po kvaliteti pice (pinki). :P

Samael ::

IvoJan je izjavil:

Dodo pizza, ce ti v 60 minutah ne dostavijo je pizza zastonj :)

Tudi sam sem poskusil tole kakšen teden nazaj. Naročilo online (ni potrebno klicati), v accountu piše čakalna vrsta, kje je označen cel proces (kaj se peče, kaj čaka in kaj je na poti... glede na številke naročila) in kot pravi IvoJan, če v uri ne prejmeš, garantirajo naročilo brezplačno. Pa posrečena se mi zdi tista "quality control" nalepka na škatli po ameriško/kitajskem zgledu :D
Aja, pa pizza je bila povsem OK.

Smurf ::

Kaksna pa je kvaliteta Dodo pic?

IvoJan ::

Smurf je izjavil:

Kaksna pa je kvaliteta Dodo pic?

najlazje bi jih primerjal s kakimi papa johns ali pa dominos
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Filip8 ::

ne smete enačit navadnih naročil in naročil preko študentskih bonov, preverjeno traja za študente dlje, to je potrdil kolega, ko je vedno prej dobil kot pa jaz,ker je on naročal vedno brez bonov.

Amdforce ::

Nam je bila pa dodo zelo brezokusna....skoda ker mi je cisto blizu. Ponavadi narocim pri svetilniku bom pa probal se 5/6 kg na predlig zgoraj. Smo pa pomoje probali ze skoraj vse dostave.

solatko ::

Filip8 - Zdej pa še napiš, da so une za bone slabše, manj naložene,.....
Če ne poznaš dela firm z dostavo na dom, ne nabijaj. Naročila gredo voznikom po vrsti, ne glede na vrsto naročila, potem pa je problem, ker bi morali vozniki vozit glede na čas naročila, pa vozijo po vrsti in zadnji, ki je po času prvi, dobi s precej večjo zamudo, zopet ne glede na vrsto ali cash, bon ali kartice.
Delo krepa človeka

Filip8 ::

ne nabijam, glede kvalitete ne bom nč reku, je blo pomoje na istem, dostavni čas se je pa 100% razlikoval med navadnimi naročili in na bone.

solatko ::

Filip8 - Po tvoje bi na isti naslov, ob naročilu za denar in bone, tisti za denar dobil veliko prej - sereš.
Zgodi se, da prvi šofer naloži pet naročil in odpelje, drugi pa čaka na furo nekaj časa, pelje pa na bližnje naslove kot prvi. Razlika med tistim, ki je naročil prvi in je odpeljal prvi šofer, je lahko tudi 30-40 minut, sploh če voznik ne vozi po terminih naročil, če bi oba naročila istočasno, bo obema pripeljal isti voznik - toliko v vednost, sem bil namreč nekaj časa solastnik v eni od ljubljanskih picerij in so mi problemi dostave dokaj jasne - tebi verjetno niso (pojdi za hec malo vozit v eno od picerij pa se boš naučil).
Delo krepa človeka

LeQuack ::

Filip8 je izjavil:

ne smete enačit navadnih naročil in naročil preko študentskih bonov, preverjeno traja za študente dlje, to je potrdil kolega, ko je vedno prej dobil kot pa jaz,ker je on naročal vedno brez bonov.


Študenti tudi manj plačajo (skupaj s subvencijo), tako da je nekako logično a ni? Ne moreš rečt daj mi isto storitev, samo ti bom manj plačal.
Quack !

Aquafriend ::

Kaj, a je subvencija tako mejhna, da ponudnik hrane dobi skupaj manj placan od drzave in studenta kot pa od navadne stranke?

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

Aquafriend je izjavil:

Kaj, a je subvencija tako mejhna, da ponudnik hrane dobi skupaj manj placan od drzave in studenta kot pa od navadne stranke?


Ja, pri vseh ponudnikih je večinoma tako. Večinoma študent za isti meni plača nekaj evrov manj. Recimo primer Katra dostava:
Doplačilo : 4,37 EUR
Cena obroka : 7,00 EUR (4,37 EUR + subvencija 2,63 EUR)

Se pravi za 7 EUR dobiš vse spodnje:
pica
dnevna juha
mešana solata
dnevno sadje + pijača

Če bi si to brez bona naročil bi plačal od oka ~15 EUR, give or take. Že samo klasična pica mala pride 10 EUR, plus ostalo.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

Gagatronix ::

Vazelin je izjavil:

Zelo so hitri pri B2 običajno.


Zelo hitri in zelo zanic, ja.

Osebno narocam pri Top Chef-u.

Smurf ::

Amdforce je izjavil:

Nam je bila pa dodo zelo brezokusna....skoda ker mi je cisto blizu. Ponavadi narocim pri svetilniku bom pa probal se 5/6 kg na predlig zgoraj. Smo pa pomoje probali ze skoraj vse dostave.

5/6kg je svetlobna leta pred ostalimi (ampak pride tudi drazje). Kar se tice pic na splosno je v tem rangu samo se verace (ampak nima dostave). Minus je ker dostavljajo zgolj med tednom do 18.00 ure (ker uporabljajo ehrana sistem z bicikli).

Filip8 je izjavil:

ne smete enačit navadnih naročil in naročil preko študentskih bonov, preverjeno traja za študente dlje, to je potrdil kolega, ko je vedno prej dobil kot pa jaz,ker je on naročal vedno brez bonov.

Dvomim, da njihov sistem loci na dvoje. Takrat, ko je naval se marsikje caka tudi po 1.5h-2h, ceprav ni na bone.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

Groot ::

Gagatronix je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Zelo so hitri pri B2 običajno.


Zelo hitri in zelo zanic, ja.

Osebno narocam pri Top Chef-u.


Sam osebno sem pa ravno pri B2 vedno zelo zadovoljen. Lepe porcije in ok hrana. Neprimerljivo boljše kot npr. Pinki ali Katra

Vazelin ::

Moram sprobat to čudo od 5/6kg:)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Filip8 ::

ne rečem da se razlikuje sistem, ampak kok jzt mislim je tko, da če se odločajo peljati na en konec Ljubljane na bone in na drug brez bonov, se bodo verjetno odločili prvo tistega brez bonov, sej ne rečem da to ni prav.

LeQuack ::

LeQuack je izjavil:

Aquafriend je izjavil:

Kaj, a je subvencija tako mejhna, da ponudnik hrane dobi skupaj manj placan od drzave in studenta kot pa od navadne stranke?


Ja, pri vseh ponudnikih je večinoma tako. Večinoma študent za isti meni plača nekaj evrov manj. Recimo primer Katra dostava:
Doplačilo : 4,37 EUR
Cena obroka : 7,00 EUR (4,37 EUR + subvencija 2,63 EUR)

Se pravi za 7 EUR dobiš vse spodnje:
pica
dnevna juha
mešana solata
dnevno sadje + pijača

Če bi si to brez bona naročil bi plačal od oka ~15 EUR, give or take. Že samo klasična pica mala pride 10 EUR, plus ostalo.


Kar je logično sklepati iz tega:
1. Da kljub temu da študent plača samo 7 EUR za tisti obrok, imajo še vedno profit od tega (ker sicer pač ne bi prodajali na bone)
2. Da od nekoga, ki nima bonov dobijo še ~8 EUR dodatnega profita za isto stvar in načeloma isti nivo storitev (in še od študenta ne bodo nikol dobil napitnine, tako da tu še dodaten profit)

Tako da mene ob tem dejstvu nekako mine iti v kakršnokoli restavracijo, kjer imajo še bone, ker se je težko ne počutit nategnjenega. Mogoče pa sem jaz čuden.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

Smurf ::

Sicer je ze precej let odkar sem jedel od bonov, ampak takrat 7€ z bonom nikoli nisi dobil enako, kot tisti za 15€.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ehrana, znižane cene, fail (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
559400 (6413) Smurf
»

kakšna picerija okoli LJ kjer...

Oddelek: Loža
408245 (5109) igor0203
»

studentska prehrana - sistem fail (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5013161 (11102) fosil
»

Nov način kupovanja študentskih bonov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24744443 (36622) šernk
»

Halo pizza

Oddelek: Loža
208177 (5844) Double_J

Več podobnih tem