» »

Gmail za 15. rojstni dan dobiva štoparico

Gmail za 15. rojstni dan dobiva štoparico

Slo-Tech - Pred natanko petnajstimi leti je Google predstavil storitev, ki ni bila prvoaprilska potegavščina, temveč je postala njegov drugi najprepoznavnejši izdelek. Najpopularnejši brezplačni elektronski predal Gmail je z nami od leta 2003, ko je naredil revolucijo z 1 GB prostora, ki ga je nudil. Konkurenca je tedaj ponujala zgolj nekaj megabajtov. Še pomembnejše pa je bilo izjemno zmogljivo iskanje, zaradi česar smo se povsem odvadili sortirati elektronsko pošto ali brisati stara sporočila.

V tem času je Gmail rasel (do danes na 15 GB in 1,5 milijarde uporabnikov) in se razvijal (spam je večinoma preteklost), a ključnega problema elektronske pošte mu vseeno ni uspelo odpraviti. Google je poizkušal na primer s storitvijo Inbox, a urejeni kaos, ki ga večidel predstavlja elektronska pošta, je ostal. Inbox pa je medtem umrl.

Ob petnajsti obletnici je Gmail dobil nekaj novosti. Prva je izboljšani Smart Compose, ki podpira španščino, francoščino, italijanščino in portugalščino (od prej pa angleščino, seveda). Smart Compose je umetna inteligenca, ki je prebrala na milijone sporočil uporabnikov in nam omogoča hitro od odzivanje s samodejno pripravljenimi odgovori. Druga novost pa je časovno načrtovanje odgovorov. Odslej bo Gmail omogočal nastaviti, kdaj želimo, da se odgovor pošlje. To je uporabno, če komuniciramo z ljudmi v drugih časovnih pasovih ali, še bolje, če koga ne želimo zmotiti na dopustu.

50 komentarjev

«
1
2

pikachu004 ::

Uporabljal sem ga do pred kratkim, ko sem odkril outlook.com. Je super, ker ga lahko uporabljam v MS Outlook na več napravah in sihnronizira vsa sporočila, všeč mi je tudi Outlook aplikacija za Android. Takšna, clean :)
Uporablja še kdo Outlook?

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

Štoparica ima več pomenov od "ura, ki se sproži in ustavi s pritiskom na gumb"?:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

c3p0 ::

Obupno počasni so ti web klienti za resno delo.

OldSkul ::

web klienti niso za resno delo itak. Edino kar je potrebno priznati gmailu je dober iskalnik. Outlook je šala, thunderbird boljši, ampak vseeno se muči z velikim številom emailov.

PunkDude ::

pikachu004 je izjavil:

Uporabljal sem ga do pred kratkim, ko sem odkril outlook.com. Je super, ker ga lahko uporabljam v MS Outlook na več napravah in sihnronizira vsa sporočila, všeč mi je tudi Outlook aplikacija za Android. Takšna, clean :)
Uporablja še kdo Outlook?

Še en glas za Outlook!

c3p0 ::

OldSkul je izjavil:

web klienti niso za resno delo itak. Edino kar je potrebno priznati gmailu je dober iskalnik. Outlook je šala, thunderbird boljši, ampak vseeno se muči z velikim številom emailov.


S kakšnim Solr engine indexerjem na IMAP server strani nisi nič na slabšem. Ga pa ne uporablja vsak ponudnik.

Ganon ::

pikachu004 je izjavil:

Uporabljal sem ga do pred kratkim, ko sem odkril outlook.com. Je super, ker ga lahko uporabljam v MS Outlook na več napravah in sihnronizira vsa sporočila, všeč mi je tudi Outlook aplikacija za Android. Takšna, clean :)
Uporablja še kdo Outlook?


Od prvega dneva, ko sem tudi uspel zagotoviti naslov ime.priimek@outlook.com. Super je.

sirotka ::

OldSkul je izjavil:

Outlook je šala, thunderbird boljši, ampak vseeno se muči z velikim številom emailov.


Prvega aprila je konec.

kixs ::

Gmail - v html nacinu. Outlookov web vmesnik je tudi pocasen. Nisem pa opazil, da bi omogocal enostaven nacin.

Gregor P ::

Gmail, samo zaradi iskalnika. Ne bi si mislim, ampak glede na izkušnje z ostalimi vmesniki, je dober iskalnik očitno zelo težko narediti.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

pikachu004 ::

kixs je izjavil:

Gmail - v html nacinu. Outlookov web vmesnik je tudi pocasen. Nisem pa opazil, da bi omogocal enostaven nacin.


Jaz sem šel na Outlook prav zaradi tega, da se izognem web vmesnikov. Delo v Excel Outlook mi je veliko lažje in hitrejše.

kixs ::

Se strinjam. Imam pa Gmail samo za privat maile.

kixs ::

Panika bo, ko bo zacel brati slovenske maile :lol:

ZigaZiga ::

pikachu004 je izjavil:

Uporabljal sem ga do pred kratkim, ko sem odkril outlook.com. Je super, ker ga lahko uporabljam v MS Outlook na več napravah in sihnronizira vsa sporočila, všeč mi je tudi Outlook aplikacija za Android. Takšna, clean :)
Uporablja še kdo Outlook?


Tudi emaile z Gmail računa lahko prejemaš in pošiljšaš v MS Office Outlook-u. Za Android aplikacijo Outlook ne vem, vendar mislim, da tudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZigaZiga ()

pikachu004 ::

ZigaZiga je izjavil:

pikachu004 je izjavil:

Uporabljal sem ga do pred kratkim, ko sem odkril outlook.com. Je super, ker ga lahko uporabljam v MS Outlook na več napravah in sihnronizira vsa sporočila, všeč mi je tudi Outlook aplikacija za Android. Takšna, clean :)
Uporablja še kdo Outlook?


Tudi emaile z Gmail računa lahko prejemaš in pošiljšaš v MS Office Outlook-u. Za Android aplikacijo Outlook ne vem, vendar mislim, da tudi.


Ali tudi sinhronizira poslane / izbrisane emaile? Ko sem nazadnje probaval tega ni bilo.

jukoz ::

GMail je navaden IMAP account, in če ga kot takega dodaš ti bo delal v kateremkoli odjemalcu (ki podpira IMAP, kar pa je zadnjih 20 let že vsak).

Ti pa pa namesto oznak oz tagov (kakorkoli jih GMail že imenuje) naredil folderje. Oznake na GMail so samo IMAP folderji.

Pa za vse Outlook fane - kako vam kaj dela potem ko imate 50GB mailov? Ne veste, vam povem - bolj slabo. Iskanje pa sploh ne. Zakaj, ker Outlook spravi vse maile iz enega predala v en sam file - ost za IMAP in pst za POP3 račune. In iskanje po 50GB fajlu ne more delat =)

Sicer pa, Google vrne 297.000.000 rezultatov na iskanje "outlook search not working".

Srečno =)


Še to, Outlook za Andorida kešira maile na MS Azure cloudu. Vaše pošte torej niso samo na poštnem strežniku in Outlook Android odjemalcu, temveč malo počivajo še na MSjevih strežnikih.
Če uporabljate Outlook na PCju tega ne dela, prav tako K-9 mail za Androida in verjetno večina default odjemalcev na Androidih, razen GMail. Na iOS Mail prav tako ne pošilja podatkov okoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jukoz ()

Spxy ::

jukoz je izjavil:

GMail je navaden IMAP account, in če ga kot takega dodaš ti bo delal v kateremkoli odjemalcu (ki podpira IMAP, kar pa je zadnjih 20 let že vsak).

Ti pa pa namesto oznak oz tagov (kakorkoli jih GMail že imenuje) naredil folderje. Oznake na GMail so samo IMAP folderji.

Pa za vse Outlook fane - kako vam kaj dela potem ko imate 50GB mailov? Ne veste, vam povem - bolj slabo. Iskanje pa sploh ne. Zakaj, ker Outlook spravi vse maile iz enega predala v en sam file - ost za IMAP in pst za POP3 račune. In iskanje po 50GB fajlu ne more delat =)

Sicer pa, Google vrne 297.000.000 rezultatov na iskanje "outlook search not working".

Srečno =)


Še to, Outlook za Andorida kešira maile na MS Azure cloudu. Vaše pošte torej niso samo na poštnem strežniku in Outlook Android odjemalcu, temveč malo počivajo še na MSjevih strežnikih.
Če uporabljate Outlook na PCju tega ne dela, prav tako K-9 mail za Androida in verjetno večina default odjemalcev na Androidih, razen GMail. Na iOS Mail prav tako ne pošilja podatkov okoli.


 And your point is?

And your point is?

GupeM ::

Da Google superiorno hitro najde vec kot dve milijardi zadetkov. Kaj vec si s tem ne mores pomagati.

Tody ::

Lol pa veste da gmail dela tud v outlooku? In outlook tako web kot desktop je slaba šala proti Gmailu... Sploh ker kekci vsake dva mesca spremenijo vmesnik...

jukoz ::

Spxy je izjavil:

jukoz je izjavil:

GMail je navaden IMAP account, in če ga kot takega dodaš ti bo delal v kateremkoli odjemalcu (ki podpira IMAP, kar pa je zadnjih 20 let že vsak).

Ti pa pa namesto oznak oz tagov (kakorkoli jih GMail že imenuje) naredil folderje. Oznake na GMail so samo IMAP folderji.

Pa za vse Outlook fane - kako vam kaj dela potem ko imate 50GB mailov? Ne veste, vam povem - bolj slabo. Iskanje pa sploh ne. Zakaj, ker Outlook spravi vse maile iz enega predala v en sam file - ost za IMAP in pst za POP3 račune. In iskanje po 50GB fajlu ne more delat =)

Sicer pa, Google vrne 297.000.000 rezultatov na iskanje "outlook search not working".

Srečno =)


Še to, Outlook za Andorida kešira maile na MS Azure cloudu. Vaše pošte torej niso samo na poštnem strežniku in Outlook Android odjemalcu, temveč malo počivajo še na MSjevih strežnikih.
Če uporabljate Outlook na PCju tega ne dela, prav tako K-9 mail za Androida in verjetno večina default odjemalcev na Androidih, razen GMail. Na iOS Mail prav tako ne pošilja podatkov okoli.


 And your point is?

And your point is?



Da je Outlook en d**k od e-mail klienta in ti nobeno iskanje po googlu ne pomaga pri odpravi neznane napake v par 10GB velikem ost fajlu.

Spxy ::

jukoz je izjavil:

Spxy je izjavil:

jukoz je izjavil:

GMail je navaden IMAP account, in če ga kot takega dodaš ti bo delal v kateremkoli odjemalcu (ki podpira IMAP, kar pa je zadnjih 20 let že vsak).

Ti pa pa namesto oznak oz tagov (kakorkoli jih GMail že imenuje) naredil folderje. Oznake na GMail so samo IMAP folderji.

Pa za vse Outlook fane - kako vam kaj dela potem ko imate 50GB mailov? Ne veste, vam povem - bolj slabo. Iskanje pa sploh ne. Zakaj, ker Outlook spravi vse maile iz enega predala v en sam file - ost za IMAP in pst za POP3 račune. In iskanje po 50GB fajlu ne more delat =)

Sicer pa, Google vrne 297.000.000 rezultatov na iskanje "outlook search not working".

Srečno =)


Še to, Outlook za Andorida kešira maile na MS Azure cloudu. Vaše pošte torej niso samo na poštnem strežniku in Outlook Android odjemalcu, temveč malo počivajo še na MSjevih strežnikih.
Če uporabljate Outlook na PCju tega ne dela, prav tako K-9 mail za Androida in verjetno večina default odjemalcev na Androidih, razen GMail. Na iOS Mail prav tako ne pošilja podatkov okoli.


 And your point is?

And your point is?



Da je Outlook en d**k od e-mail klienta in ti nobeno iskanje po googlu ne pomaga pri odpravi neznane napake v par 10GB velikem ost fajlu.


Se strinjam da je gmail hitrejši. Samo cifro takole brez konteksta je pa neumno podat, saj gmail uporablja neprimerno več ljudi kot outlook in posledično je precej več iskanj za težavami z le-tem. :)

ZigaZiga ::

jukoz je izjavil:

Spxy je izjavil:

jukoz je izjavil:

GMail je navaden IMAP account, in če ga kot takega dodaš ti bo delal v kateremkoli odjemalcu (ki podpira IMAP, kar pa je zadnjih 20 let že vsak).

Ti pa pa namesto oznak oz tagov (kakorkoli jih GMail že imenuje) naredil folderje. Oznake na GMail so samo IMAP folderji.

Pa za vse Outlook fane - kako vam kaj dela potem ko imate 50GB mailov? Ne veste, vam povem - bolj slabo. Iskanje pa sploh ne. Zakaj, ker Outlook spravi vse maile iz enega predala v en sam file - ost za IMAP in pst za POP3 račune. In iskanje po 50GB fajlu ne more delat =)

Sicer pa, Google vrne 297.000.000 rezultatov na iskanje "outlook search not working".

Srečno =)


Še to, Outlook za Andorida kešira maile na MS Azure cloudu. Vaše pošte torej niso samo na poštnem strežniku in Outlook Android odjemalcu, temveč malo počivajo še na MSjevih strežnikih.
Če uporabljate Outlook na PCju tega ne dela, prav tako K-9 mail za Androida in verjetno večina default odjemalcev na Androidih, razen GMail. Na iOS Mail prav tako ne pošilja podatkov okoli.


 And your point is?

And your point is?



Da je Outlook en d**k od e-mail klienta in ti nobeno iskanje po googlu ne pomaga pri odpravi neznane napake v par 10GB velikem ost fajlu.


S tem se pa tako močno strinjam. Pred par leti sem nekomu reševal Outlook, datoteka velika 30GB. Uporabljal je Office 2007. Edina rešitev, ki sem jo našel na spletni strani vprašljivega izvora, je bila prehod na novejši Office. Najprej na Office 2010, ki je imel neke čudne probleme (zaradi velikosti datoteke; ampak tokrat so bili problemi drugačni kot pri 2007), nato pa na Office 2016. Od takrat naprej oseba pomembne maile ročno kopira v mape in vsake toliko izbriše stare maile, ki niso več pomembni.

pikachu004 ::

Nisem iz It-ja, mogoče sem malo pomešal zadeve. Ali ne dela @outlook.com preko exchange-a? Torej je vsa pošta na strežniku? Trenutno imam cca 10GB pošte, za enkrat deluje hitro.

jukoz ::

pikachu004 je izjavil:

Nisem iz It-ja, mogoče sem malo pomešal zadeve. Ali ne dela @outlook.com preko exchange-a? Torej je vsa pošta na strežniku? Trenutno imam cca 10GB pošte, za enkrat deluje hitro.


Dvomim da imajo za @outlook.com Exchamge server, je preveč userjev.

Evolve ::

Tudi sam imam Outlook za tiste bolj resne zadeve. Za spam in ostale bedarije uporabljam Gmail.

Rabim ga tudi za Google play na androidu.

_Denny_ ::

GMail uporabljam izključno zato, ker so v času registracije moje lastne domene edini ponujali brezplačen "bring your own domain" email servis (GApps). Zdaj je sicer dosti več opcij, tudi Outlook, za katerega v sklopu Offica 365 celo plačujem, a mi ni do migracije in potem še nekajdnevnega polovičnega delovanja pošte dokler se MX recordi povsod ne posodobijo.

jukoz je izjavil:

GMail je navaden IMAP account, in če ga kot takega dodaš ti bo delal v kateremkoli odjemalcu (ki podpira IMAP, kar pa je zadnjih 20 let že vsak).

Ne ni, ker si IMAP razlagajo po svoje tako kot si je IE web standarde. V Thunderbirdu in drugih clientih se recimo zafrkavaš kar nekaj časa z nastavljanjem zaradi teh njihovih "labelov", da sploh lahko normalno brišeš maile. Potem je še tu njihov grozen Android app...ok, imaš K-9 in Aqua Mail, ki pa ju nikakor ne moreš skonfigurirati za koliko toliko normalno delovanje z Googlom. Slednjega - Aqua Mail - sicer uporabljam samo za branje in občasno pisanje replyjev, ko nimam dostopa do compa s Thunderbirdom.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

blackbfm ::

na imapu nimaš sinhnorizacije kontaktov

jukoz ::

_Denny_ je izjavil:


Ne ni, ker si IMAP razlagajo po svoje tako kot si je IE web standarde. V Thunderbirdu in drugih clientih se recimo zafrkavaš kar nekaj časa z nastavljanjem zaradi teh njihovih "labelov", da sploh lahko normalno brišeš maile. Potem je še tu njihov grozen Android app...ok, imaš K-9 in Aqua Mail, ki pa ju nikakor ne moreš skonfigurirati za koliko toliko normalno delovanje z Googlom. Slednjega - Aqua Mail - sicer uporabljam samo za branje in občasno pisanje replyjev, ko nimam dostopa do compa s Thunderbirdom.


Težave imaš z brisanjem mailov?
GMail imam v Thunderbirdu že od pamtiveka in težav z brisanjem nisem zasledil. Težave so pri pisanju mailov, ko ti vse avtomatsko shranjene drafte shrani kot da si jih poslal, ni pa to ne vem kakšna težava, bolj nevšečnost. Odvisno kako občutljiv si.

blackbfm je izjavil:

na imapu nimaš sinhnorizacije kontaktov


Plugini za thunderbird so. Kolikor se na pamet spomnim uporabljajo CalDAV in CardDAV, kar lahko dodaš ali v Android ali v iOS:
https://developers.google.com/contacts/...

Nisem pa nikoli testiral, ker mi Tunderbird avtomatsko shranjuje kontakte iz prejetih in poslanih pošt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jukoz ()

Tody ::

Me prav zanima kaj vse vi delate z emaili da vam je gmail app na androidu zanič.

Invictus ::

Tudi mene zanima...

In zakaj hranite cel kup bedarij, da vam je 50 GB premalo ;).

Trenutni app je čisto kul...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

DePalmo ::

ZigaZiga je izjavil:

S tem se pa tako močno strinjam. Pred par leti sem nekomu reševal Outlook, datoteka velika 30GB. Uporabljal je Office 2007. Edina rešitev, ki sem jo našel na spletni strani vprašljivega izvora, je bila prehod na novejši Office. Najprej na Office 2010, ki je imel neke čudne probleme (zaradi velikosti datoteke; ampak tokrat so bili problemi drugačni kot pri 2007), nato pa na Office 2016. Od takrat naprej oseba pomembne maile ročno kopira v mape in vsake toliko izbriše stare maile, ki niso več pomembni.

A to je treba delat? Imam dva gmaila, en osebni in en poslovni in nikjer ne delam tega, pa imam celotno zgodovino vseh emailov.

Kar se pa tiče vmesnikov ... desktop je Mailbird, Android pa Gmail. Sem že probaval Thunderbird, Gmail za desktop, Outlook (različne verzije) in vsi so imeli težave, odkar imam Mailbird nimam več težav z aplikacijami za maile.

jukoz ::

Tody je izjavil:

Me prav zanima kaj vse vi delate z emaili da vam je gmail app na androidu zanič.



konkretno - po nesreči stisnem nek "archive" in mi maili izginejo =)

Sicer pa imam GMail samo za privat in na telefonu malo berem te maile.

Problem z GMail appom je tudi to, da je na novih androidih to edini e-mail klient, kar pa zaradi varovanja osebnih podatkov ne moreš uporabljati v službene namene, če se synca na tvoj privat GMail.
A se synca ali ne? Verjetno.

Invictus je izjavil:



In zakaj hranite cel kup bedarij, da vam je 50 GB premalo ;).


Invictus je merilo vseh stvari: stvari, ki so, da so, stvari, ki jih ni, da jih ni.

DePalmo je izjavil:

ZigaZiga je izjavil:

S tem se pa tako močno strinjam. Pred par leti sem nekomu reševal Outlook, datoteka velika 30GB. Uporabljal je Office 2007. Edina rešitev, ki sem jo našel na spletni strani vprašljivega izvora, je bila prehod na novejši Office. Najprej na Office 2010, ki je imel neke čudne probleme (zaradi velikosti datoteke; ampak tokrat so bili problemi drugačni kot pri 2007), nato pa na Office 2016. Od takrat naprej oseba pomembne maile ročno kopira v mape in vsake toliko izbriše stare maile, ki niso več pomembni.

A to je treba delat? Imam dva gmaila, en osebni in en poslovni in nikjer ne delam tega, pa imam celotno zgodovino vseh emailov.

Kar se pa tiče vmesnikov ... desktop je Mailbird, Android pa Gmail. Sem že probaval Thunderbird, Gmail za desktop, Outlook (različne verzije) in vsi so imeli težave, odkar imam Mailbird nimam več težav z aplikacijami za maile.



Kot rečeno, pri veliki količini mailov Outlook počepne, ker zbaše vse v en ost file. Strankam po naložim Thunderbird in dela brez težav.
Zakaj morajo nekateri imeti 50, 60, 80GB mailov? Kaj pa vem, zaradi posla v katerem so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jukoz ()

MrStein ::

jukoz je izjavil:


Še to, Outlook za Andorida kešira maile na MS Azure cloudu. Vaše pošte torej niso samo na poštnem strežniku in Outlook Android odjemalcu, temveč malo počivajo še na MSjevih strežnikih.
Če uporabljate Outlook na PCju tega ne dela, prav tako K-9 mail za Androida in verjetno večina default odjemalcev na Androidih, razen GMail. Na iOS Mail prav tako ne pošilja podatkov okoli.

Je pred časom nekdo testiral mail app-e (z lastnim Exchange serverjem) in ugotovil, da se vsi povezujejo na server iz cloud-a, razen iOS Mail app-a, ki se poveže direktno iz telefona.
Tako da...

PS: In zdaj se 100% tudi iOS Mail tako povezuje, ker drugače zaradi zadnjih sprememb v... recimo ekosistemu, drugače sploh ne gre (no, ne brez da bi imel potem druge težave).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

jukoz ::

MrStein je izjavil:

jukoz je izjavil:


Še to, Outlook za Andorida kešira maile na MS Azure cloudu. Vaše pošte torej niso samo na poštnem strežniku in Outlook Android odjemalcu, temveč malo počivajo še na MSjevih strežnikih.
Če uporabljate Outlook na PCju tega ne dela, prav tako K-9 mail za Androida in verjetno večina default odjemalcev na Androidih, razen GMail. Na iOS Mail prav tako ne pošilja podatkov okoli.

Je pred časom nekdo testiral mail app-e (z lastnim Exchange serverjem) in ugotovil, da se vsi povezujejo na server iz cloud-a, razen iOS Mail app-a, ki se poveže direktno iz telefona.
Tako da...

PS: In zdaj se 100% tudi iOS Mail tako povezuje, ker drugače zaradi zadnjih sprememb v... recimo ekosistemu, drugače sploh ne gre (no, ne brez da bi imel potem druge težave).


K-9 na androidu se ne. Pravkar preverjeno.

iOS Mail app na iOS 9.3.5 tudi ne, novejšega nimam pri roki.

MrStein ::

Ja, aktualni iOS pa ima centralni push service, preko katerega gre ves... "push". Torej tudi incoming maili.

Teoretično gre tudi direktno, samo potem mora app ves čas tečti, kar občutno poveča porabo baterije.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

_Denny_ ::

jukoz je izjavil:

Težave imaš z brisanjem mailov?
GMail imam v Thunderbirdu že od pamtiveka in težav z brisanjem nisem zasledil. Težave so pri pisanju mailov, ko ti vse avtomatsko shranjene drafte shrani kot da si jih poslal, ni pa to ne vem kakšna težava, bolj nevšečnost. Odvisno kako občutljiv si.

Ker se pri njih namesto premikanja v Trash maili samo označijo kot izbrisane, gledaš to dokler z desno ne klikneš Inboxa in daš Compact oz. manualno poženeš expunge (MultiXpunge addon ali restart Thunderbirda). Tu imajo zelo dobro napisano kaj točno je narobe in kako zadeve omiliti. Si pa me še spomnil na eno luštno zadevo v zvezi z drafti - pišeš daljši mail, TB naredi vsakih 5 min autosave in imaš po 1 uri v Drafts mapi 12 različnih mailov namesto enega najbolj aktualnega.

Niso to ne vem kaki problemi, je pa nadležno ko vidiš, da se še celo Telekomov IMAP mail obnaša bolj normalno, in to z default TB nastavitvami. Sicer bi naj Mozilla letos podvojila število zaposlenih zaradi boljše GMail integracije in nekaterih drugih izboljšav...bomo videli kako bo s tem.

Tody je izjavil:

Me prav zanima kaj vse vi delate z emaili da vam je gmail app na androidu zanič.

Imaš dva ali več Google/GApps računov in jih moraš obvezno dodati v telefon; posledično so potem dostopni čisto vsem appom, ne samo GMailu...v Aqua Mail lahko dodaš x računov, ki izven appa niso vidni. Recimo za moj primer dveh računov - GApps račun hočem samo za maile brez raznega synca, backupa, ipd.; GMail račun telefona hočem samo za backup, Youtube in Play Store, ostalo me ne zanima. Seveda ne bi rabil večih računov, če g. Google leta 2006 pri poskusu kreacije Youtube accounta z GApps mailom ne bi rekel "this feature for domain.xyz is not available in your country" in isto ponovil leta 2010, ko sem nabavil prvi Android telefon in se poskusil vpisati z istim GApps mailom. Baje je zdaj možno, samo mi ne koristi, ker ne omogočajo importa podatkov iz obstoječih accountov.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

SmeskoSnezak ::

Tutanota anyone? Uporablja kdo? Kaksen je vmesnik?
@ Pusti soncu v srce... @

sirotka ::

jukoz je izjavil:



Da je Outlook en d**k od e-mail klienta in ti nobeno iskanje po googlu ne pomaga pri odpravi neznane napake v par 10GB velikem ost fajlu.


Nabijaš, da bolj ne bi mogel. Imam precej uporabnikov, ki imajo skoraj polno zaseden prostor na googlovem računu (okoli 30GB) in potem še nekaj arhivskih lokalnih datotek, pa Outlook išče normalno. Bile so težave z iskanjem, vendar zaradi posodobitev in so jih nato tudi odprevili (kako leto, 2 nazaj je bilo par zj* popravkov).

jukoz ::

sirotka je izjavil:

jukoz je izjavil:



Da je Outlook en d**k od e-mail klienta in ti nobeno iskanje po googlu ne pomaga pri odpravi neznane napake v par 10GB velikem ost fajlu.


Nabijaš, da bolj ne bi mogel. Imam precej uporabnikov, ki imajo skoraj polno zaseden prostor na googlovem računu (okoli 30GB) in potem še nekaj arhivskih lokalnih datotek, pa Outlook išče normalno. Bile so težave z iskanjem, vendar zaradi posodobitev in so jih nato tudi odprevili (kako leto, 2 nazaj je bilo par zj* popravkov).


Ali imaš srečo ali pa nabijaš. Najbolj informativen komentar je tule:
https://slo-tech.com/forum/t725364/p596...

V praski je tako, da kreiraš nov Outlook account in začneš syncat maile - recimo 50GB. Ko konča, bo delal 1 dan/teden/mesec, potem pa bo Outlook javil da je prišlo do okvare datoteke. Jo bo popravljal ene 4 ure in bo tisti dan delal. Naslednji dan pa spet. Oz če ga izklopiš in vklopiš nazaj spet ne bo delal =)

Sem že bentil čez to v preteklosti in danes ni nič bolše. So pa to lepe, nove (najstarejša 2017) i5 mašine z 8GB rama in SSDji, Outlook 2016 in Windows 10.

Če imaš preveč mailov crkne. Pika. Ni debate.

MrStein je izjavil:

Ja, aktualni iOS pa ima centralni push service, preko katerega gre ves... "push". Torej tudi incoming maili.

Teoretično gre tudi direktno, samo potem mora app ves čas tečti, kar občutno poveča porabo baterije.


Nisem vedel, bom preveril ob priliki. Me pa zanima kako se to izklopi, ker GDPR says NO =)

_Denny_ je izjavil:


Ker se pri njih namesto premikanja v Trash maili samo označijo kot izbrisane, gledaš to dokler z desno ne klikneš Inboxa in daš Compact oz. manualno poženeš expunge (MultiXpunge addon ali restart Thunderbirda). Tu imajo zelo dobro napisano kaj točno je narobe in kako zadeve omiliti. Si pa me še spomnil na eno luštno zadevo v zvezi z drafti - pišeš daljši mail, TB naredi vsakih 5 min autosave in imaš po 1 uri v Drafts mapi 12 različnih mailov namesto enega najbolj aktualnega.

Niso to ne vem kaki problemi, je pa nadležno ko vidiš, da se še celo Telekomov IMAP mail obnaša bolj normalno, in to z default TB nastavitvami. Sicer bi naj Mozilla letos podvojila število zaposlenih zaradi boljše GMail integracije in nekaterih drugih izboljšav...bomo videli kako bo s tem.



Točno tako, te napake so nadležne, to je pa to. Se da preživeti z njimi.
Lahko pa testiraš standarden IMAP account v Outlooku in boš videl kaj ni več nadležno =)
In to take, osnovne zadeve - klikanje kljukic (zvezdic, karkoližepač je v outlooku da označiš mail) sproži error, FWD RE dela povsem random, ...

Na kratko - gnoj od email klienta =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jukoz ()

sirotka ::

jukoz je izjavil:

sirotka je izjavil:

jukoz je izjavil:



Da je Outlook en d**k od e-mail klienta in ti nobeno iskanje po googlu ne pomaga pri odpravi neznane napake v par 10GB velikem ost fajlu.


Nabijaš, da bolj ne bi mogel. Imam precej uporabnikov, ki imajo skoraj polno zaseden prostor na googlovem računu (okoli 30GB) in potem še nekaj arhivskih lokalnih datotek, pa Outlook išče normalno. Bile so težave z iskanjem, vendar zaradi posodobitev in so jih nato tudi odprevili (kako leto, 2 nazaj je bilo par zj* popravkov).


Ali imaš srečo ali pa nabijaš. Najbolj informativen komentar je tule:
https://slo-tech.com/forum/t725364/p596...

V praski je tako, da kreiraš nov Outlook account in začneš syncat maile - recimo 50GB. Ko konča, bo delal 1 dan/teden/mesec, potem pa bo Outlook javil da je prišlo do okvare datoteke. Jo bo popravljal ene 4 ure in bo tisti dan delal. Naslednji dan pa spet. Oz če ga izklopiš in vklopiš nazaj spet ne bo delal =)

Sem že bentil čez to v preteklosti in danes ni nič bolše. So pa to lepe, nove (najstarejša 2017) i5 mašine z 8GB rama in SSDji, Outlook 2016 in Windows 10.

Če imaš preveč mailov crkne. Pika. Ni debate.



Lahko imaš srečo pri enem, morda dveh uporabnikih, imam jih 50, 60 in niti pri enem ni težav z iskanjem, razen že omenjenega "popravka", ki ga je res uničil. Ko prideš do 50GB narediš nov file za arhiviranje po letih, samo iskanje še vedno deluje bp.

jukoz ::

Mah, to srečo imam pri eni stranki, kjer je 10 uporabnikov in vsi imajo mijlavžt mailov in vedno in povsod jih rabijo s sabo!
Ločevanje na manjše in arhivske faile odpade, ker morajo do mailov dostopati tudi iz drugih računalnikov. Saj so delali neke arhivske folderje, ampak ker je to na IMAPu glupi Outlook to spet stlači v isti ost file

Reševanja tega smo se lotili tako, da imajo naložen tudi Thunderbird (kadar outlook crkne da lahko sploh pošljejo kakšen mail, občasno tudi webmail) ter s kreiranjem novih računov na mail serverju:
uporabnik_a ima account uporabnik_a, uporabnik_a_2017, uporabnik_a_2016 itd

Za pošiljanje ven uporabljajo isti account, nove maile dobijo v osnovni account, stari so pa v arhivskih. Tako imajo vse maile na vseh mašinah, outlook pa ne crkava zaradi velikosti, ker ima vsak account svoj ost file.

Bolj pametne rešitve zaenkrat nismo našli, bom pa seveda vesel predlogov. Vem da se da Outlook prepričati da ne pobere vseh mailov dol itd, ampak stranka dejansko rabi maile tudi za 10 let nazaj (garancije itd).

sirotka ::

jukoz je izjavil:

Mah, to srečo imam pri eni stranki, kjer je 10 uporabnikov in vsi imajo mijlavžt mailov in vedno in povsod jih rabijo s sabo!
Ločevanje na manjše in arhivske faile odpade, ker morajo do mailov dostopati tudi iz drugih računalnikov. Saj so delali neke arhivske folderje, ampak ker je to na IMAPu glupi Outlook to spet stlači v isti ost file

Reševanja tega smo se lotili tako, da imajo naložen tudi Thunderbird (kadar outlook crkne da lahko sploh pošljejo kakšen mail, občasno tudi webmail) ter s kreiranjem novih računov na mail serverju:
uporabnik_a ima account uporabnik_a, uporabnik_a_2017, uporabnik_a_2016 itd

Za pošiljanje ven uporabljajo isti account, nove maile dobijo v osnovni account, stari so pa v arhivskih. Tako imajo vse maile na vseh mašinah, outlook pa ne crkava zaradi velikosti, ker ima vsak account svoj ost file.

Bolj pametne rešitve zaenkrat nismo našli, bom pa seveda vesel predlogov. Vem da se da Outlook prepričati da ne pobere vseh mailov dol itd, ampak stranka dejansko rabi maile tudi za 10 let nazaj (garancije itd).


Ja, imaš drugačne omejitve potem, pri nas na srečo np z večimi datotekamo, ker je za vse stare maile važno le, da so nekje v arhivu, nujne se pusti na serverju in nam laufa. Iz glave vem, da se je prek registra dalo povečat 50GB limit, nisem pa nikoli probaval.

jukoz ::

sirotka je izjavil:


Ja, imaš drugačne omejitve potem, pri nas na srečo np z večimi datotekamo, ker je za vse stare maile važno le, da so nekje v arhivu, nujne se pusti na serverju in nam laufa. Iz glave vem, da se je prek registra dalo povečat 50GB limit, nisem pa nikoli probaval.


O ja, se ga da povečati. Pri par uporabnikih imam limit na 95GB, dejansko je pa 75GB =)

Ker ko dosežeš limit, pošte tudi izbrisati ne moreš. Ne moreš premakniti ven, nič. Samo zablokira in ti zbrka maile =)

In spet, Thunderbird nima nobenih težav s tem =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jukoz ()

Invictus ::

Me res zanima kaj hudiča folk spravlja v maile, da je tega 75 GB.

Bi rekel, da je poslovni proces malo v malori...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

c3p0 ::

Zato je maile najboljše imet na strežniku, vključno z indexing servisom, da je IMAP iskanje instantno. OK, Outlook šrot bi še tu našel kak razlog za počasno delovanje.

Tody ::

75 giga za 10 let ni dosti... Ponudbe, povprasevanja, bmp slike :)

Invictus ::

Kdo hrani 10 let stare maile ?!?!?!

Sam sem samo malo joke pobrisal, pa sem iz skoraj 100% prišel na 95%.

Stare ponudbe na mailu? Kdo je tu nor?

Kaj pa CRM sistem? Še ni noben komercialist slišal za to?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

jukoz ::

Invictus je izjavil:

Kdo hrani 10 let stare maile ?!?!?!

Sam sem samo malo joke pobrisal, pa sem iz skoraj 100% prišel na 95%.

Stare ponudbe na mailu? Kdo je tu nor?

Kaj pa CRM sistem? Še ni noben komercialist slišal za to?


Invictus je merilo vseh stvari: stvari, ki so, da so, stvari, ki jih ni, da jih ni.

Tody ::

Invictus NOVA tržna niša! Pa še v nemčijo ti ne bo treba hodit! TigerCRM prodajaj :)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google ukinja Inbox, ostaja dobri stari Gmail

Oddelek: Novice / Ostale najave
4511353 (7487) sgdjkdlsugi4
»

Alternativa gmailu

Oddelek: Omrežja in internet
469103 (7465) c3p0
»

Googlovo opozarjanje na nešifrirano e-pošto povečalo delež šifrirane

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
114980 (3481) Furbo
»

Yahoo Mail za zdaj še pred Hotmailom in Gmailom

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
329512 (7393) ABX
»

Gmail by Google : niti za amaterje !

Oddelek: Omrežja in internet
263588 (2513) r5r

Več podobnih tem