» »

Nekdo nam krade elektriko v garažah

Nekdo nam krade elektriko v garažah

1
2
3

m0LN4r ::

darkolord je izjavil:

St235 je izjavil:

a lučka dejansko različno utripa glede na porabo? Kakšna razlika v porabi mora bit, da opaziš razliko?
Lučka seveda utripa glede na trenutno porabo/moč. 1000 utripov na kWh. Štopaš na primer eno minuto in prešteješ število utripov in dobiš povprečno moč v zadnji minuti. Ali pa štopaš čas med utripi.

Tastari števci imajo pa krog ki se vrti s hitrostjo, odvisno od trenutne moči.

Kako prestejes 1000 utripov v minuti? Torej 760 utripov?
Ne zajebavam se i dont geti

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Cange ::

Sej gre, ~12.5 utripov na minuto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cange ()

darkolord ::

1 kWh = 1000 W eno uro = 1000 utripov na uro
760 W = 760 utripov na uro = ~12 utripov na minuto

Zgodovina sprememb…

mirator ::

darkolord je izjavil:

St235 je izjavil:

a lučka dejansko različno utripa glede na porabo? Kakšna razlika v porabi mora bit, da opaziš razliko?
Lučka seveda utripa glede na trenutno porabo/moč. 1000 utripov na kWh. Štopaš na primer eno minuto in prešteješ število utripov in dobiš povprečno moč v zadnji minuti. Ali pa štopaš čas med utripi.

Tastari števci imajo pa krog ki se vrti s hitrostjo, odvisno od trenutne moči.

Saj ravno v tem je problem oz. je težko verjeti navedbam OP, ki pravi:
"kako vem, da je moč 760 W in konstantna? Števec je novejši,digitalni, deliš odčitke porabe z urami med odčitki, opazuješ konstanto utripanje lučke na števcu"
Seveda lahko odčitaš stanje v terminu dveh ali več ur in dobiš povprečje v tem času. Če znotraj tega časa šteješ impulze v času minute ali dveh, dobiš pač povprečno moč v času minute ali dveh, kar pa še ne pomeni, da je takšna obremenitev konstantna.
Seveda pa ima OP mogoče prav. Možno je, da se med 50 uporabniki najde nekdo, ki ima kakšno stvar stalno priključeno. Samo tega problema na forumu ne moremo rešiti. Če se upravnik ne odzove, je problem pač potrebno izpostaviti na skupnem sestanku.

darkolord ::

Če je povprečna moč v nekaj urah (izpis na števcu) in nekaj minutah (štetje impulzov) približno enaka, je precej verjetno, da gre za konstantnega porabnika.

mirator ::

Seveda je možno, kot so možne tudi drugačne situacije. Ampak to mislim, da nima smisla razpredati na forumu. Edini pravi način je, kot sem ga predlagal, tj. problem izpostaviti na skupnem sestanku.

kixs ::

Trenutno je edini nacin, da upravnik poslje vsem lastnikom dopis. Da so opazili povecano porabo elektrike v garazah in naj preverijo luci in podobne porabnike.

Invictus ::

V dosti skupnih garažah so preprosto odklopili vso elektriko po individualnih garažah.

Elektrika je namenjena samo skupnih prostorom.

Potem ni več problemov...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Ghost7 ::

Hahaha, živim v bloku in vem kako je.
Da bo nekdo, ki se je znašel in ima od nečesa profit, ali korist in ga ne moreš identificirat saminiciativno v sloveniji nekaj prenehal. Hahaha.

Dejstvo je, da, ko ga bote identificiral, se bo delal neumnega, ko boste ugotovili, da je majnal kripto ali pa polnil električno kolo pa mu nihče ne more nič.
Rekel bo, aja, nisem vedel, da ne smem, pa da toliko kuri! A res? Ja sej ne bom več in bo en mesec mir, potem pa dalje.

Če nekdo kuri skupno elektriko, ki je namenjena lučem in dogovorjenim potrebam, za potrebe ki niso dogovorjene (hladilnik, električno kolo, majnanje...) krši dogovor in s tem na nepošten način povzroča stroške vsem ostalim. --> JIM KRADE!

Gre se za princip, pa naj se gre za 1€ ali pa 1c!

Če bi vsi isto razmišljali, bi vsi počeli enako!

In, če se se že gremo za teh "par € na leto", vam lahko pošljem TRR? Samo par € na leto...

m0LN4r ::

In kaj je narobe stem, ce si nekdo polni elektricni avto? Ce vas moti, resitev ni bunjenje, ampak da se zadevo uredi na sodoben nacin in za vsako garazo namesti en posebej mali stevec in potem lahko dela vsak kaj hoce v svoji garazi.
Ne v sloveniji se gre tako, ce jaz ne, potem ti tudi ne.
Jaz imam tocno za ta namen en posebej stevec za soseda, ki ima delavnico in je kabel speljan iz moje garaze in enak stevec za njegove pumpe za ogrevanje, ker so tudi vezane na mojo elektriko. Letno 1x se poracuna in fertik, zarad mene ma lahko tovarno v delavnici, me ne zanima.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Mehmed ::

Mislim da bi se dalo to poenostaviti. Op a ima vsaka garaza vticnico ali se je na crno priklopil nekdo na elektriko? Ce se je priklopil jo krade, vseeno koliko. Ce ima vticnico je ne krade ampak imate slab sistem.

DeeCoy ::

OKEJ, predvidevam, da je strošek tega par € mogoče par 10€ letno. Blokovcu predlagam, da nam pošlje trr, vsi kmeti, ki se nam jebe za 1€ pa mu nakažemo na trr vsako leto in bomo imeli mir pred takimi butastimi temami. Ko se porazdeli to na vse lastnike, pride par 10 centov mogoče. A si nor? klošar s klobukom več zasluži v 10 min

srus ::

Izgubil sem upanje, da mi bo v tej temi kdo znal svetovati na osnovi svojih izkušenj ali znanja.

Hvala za konstruktivne odgovore in malo manj hvala za trolanje ali nivo starševskega čveka z med.over.net.

hamez66 ::

DeeCoy je izjavil:

OKEJ, predvidevam, da je strošek tega par EUR mogoče par 10EUR letno. Blokovcu predlagam, da nam pošlje trr, vsi kmeti, ki se nam jebe za 1EUR pa mu nakažemo na trr vsako leto in bomo imeli mir pred takimi butastimi temami. Ko se porazdeli to na vse lastnike, pride par 10 centov mogoče. A si nor? klošar s klobukom več zasluži v 10 min



Predlagam, da pripraviš 800 eur letno. Sej se ti ziher nič ne pozna..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

Furbo ::

hamez66 je izjavil:

DeeCoy je izjavil:

OKEJ, predvidevam, da je strošek tega par EUR mogoče par 10EUR letno. Blokovcu predlagam, da nam pošlje trr, vsi kmeti, ki se nam jebe za 1EUR pa mu nakažemo na trr vsako leto in bomo imeli mir pred takimi butastimi temami. Ko se porazdeli to na vse lastnike, pride par 10 centov mogoče. A si nor? klošar s klobukom več zasluži v 10 min



Predlagam, da pripraviš 800 eur letno. Sej se ti ziher nič ne pozna..

Rahlo dvomim, da je avtor teme lastnik celega bloka. Strošek se porazdeli med vse. Če pa je lastnik, potem pa krade sam sebi.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Tody ::

Haha, malce utopično bi bilo pričakovat, da stvari katere so del socializma, da boš rešil na kapitalistični način :) Če ti ni všeč način potem lepo skliči lastnike daj jim položnico za 1000 eur in reči da bodo dobili vsak svoj števec pa naj potem delajo z elektriko kar želijo.

Drugače tvoje dileme ne boš rešil...

Mi smo v bloku imeli toplo in hladno vodo na število (prijavljenih) prebivalcev v stanovanju. 200 eur vode smo plačeval za 4 osebe. Ko smo montiral števce za vodo (kljub negodovanju upravnika) smo plačal vode za 50 eur.

A zdaj naj hodim od stanovanja do stanovanja in pravim ljudem da se ne smejo kopat 4x na dan? Naj ratam inšpektor koliko ljudi je prijavljenih in koliko jih dejansko živi tam?

WhiteAngel ::

A ste zdaj že našli, kdo je tak porabnik?

mzakelj ::

Na Slo-tech forumu ga bo težko našel. Dvomim da je sploh šel kaj od kleti do kleti in pogledal. Mislim da se to rešuje samo tukaj. Kot nažalost 3/4 problemov v Sloveniji. Rešuje se jih preko interneta in ne v realnosti.

Matko ::

srus je izjavil:

Izgubil sem upanje, da mi bo v tej temi kdo znal svetovati na osnovi svojih izkušenj ali znanja.

Hvala za konstruktivne odgovore in malo manj hvala za trolanje ali nivo starševskega čveka z med.over.net.


Mislim, da smo ti napisali že vse kar se, da narediti z minimalni stroški.

Verjemi, da upravniku ni v interesu, da išče krivca. On razdelili položnico in doda svoje %.
Tako, če nimaš dovolj somišljenikov bo precej težka.

Lahko si edino zvit in nasloviš na upravnika dopis (spet je bolje, da vas je več podpisnikov), da zaradi velike porabe energije (koliko je mesečno še nismo izvedeli) sumite na nepravilnosti na električni inštalaciji (prav tako še nisi povedal ali so samo luči, ali tudi vtičnice) in želite, preveriti, kdaj je bil nazadnje izveden strokovni pregled električne napeljave (ki je sicer predpisan na 8 let). Kar vas bo sicer spet nekaj stalo...

BigWhale ::

Tole me spomni na primer, ko stanovalci v bloku niso dovolili invalidu polnjenje elektricnega vozicka na hodniku in so zahtevali poseben stevec za elektriko na vticnici za vozicek. Stroski na stanovanje bi bili visji okrog 5 EUR na leto. :D Clovek pa vozicka ni mogel polniti v stanovanju, ker zaradi prostora vozicek ni sel v stanovanje.

Baja ::

bolano. kolko pa so dali za faking števec?

mzakelj ::

To so navadni drekači. Če bi bilo v našem bloku tako da bi bil kdo invalid bi mu spodnji sosed zgradil posebej klančino ( je gradbinc ) , Vrata bi zamenjali takoj za prijazna invalidom, in tudi štroma nam ne bi bilo škoda plačevati. Smo ljudje in ne blokarji !!!

Matko ::

BigWhale je izjavil:

Tole me spomni na primer, ko stanovalci v bloku niso dovolili invalidu polnjenje elektricnega vozicka na hodniku in so zahtevali poseben stevec za elektriko na vticnici za vozicek. Stroski na stanovanje bi bili visji okrog 5 EUR na leto. :D Clovek pa vozicka ni mogel polniti v stanovanju, ker zaradi prostora vozicek ni sel v stanovanje.


Pri denarju se vse začne in vse konča.

Zdaj pa koliko imaš pameti na eni ali drugi strani. It takes two to tango!
Iz enostranskih podatkov sodit je...

Sem pa prepričan, da je rešitev za volk sit in koza cela, izvedena za manj kot 100 EUR. Npr. odštevalni števec, ali vtičnica iz notranjosti stanovanja.

Problem je kadar en misli, to mi pripada, drugi pa potem iz inata, ne tako pa ne gre.
Z malce več taktnosti bi bilo vse rešeno. Lahko pa se pravdamo za oslovo senco. Me kdo vzame za advokata? >:D

Invictus ::

BigWhale je izjavil:

Tole me spomni na primer, ko stanovalci v bloku niso dovolili invalidu polnjenje elektricnega vozicka na hodniku in so zahtevali poseben stevec za elektriko na vticnici za vozicek. Stroski na stanovanje bi bili visji okrog 5 EUR na leto. :D Clovek pa vozicka ni mogel polniti v stanovanju, ker zaradi prostora vozicek ni sel v stanovanje.

To je sicer bolano, ampak v končni fazi naj vsak skrbi za svoje zadeve s svojim denarjem.

Tako se začne.

Najprej invalid voziček, na koncu imaš za zamrzovalne skrinje na hodniku. Saj je vse naše...

Tako kot je skupna elektrika v kleteh. Stanovalci potem tja namontirajo marsikaj kar žre štrom.

Na drugi strani je pa tudi res, da invalidi na veliko izkoriščajo svoje stanje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

mzakelj ::

Jaz sem si 2.5 kvadrat potegnu s stanovanja in zraven še utp za net, pa lahko delam kar hočem. Čeprav noben ne teži zaradi porabe skupnega štroma.

starfotr ::

Jaz lahko OPju posodim tokovne klešče in termo kamero, če meni, da bi s tem kaj pametnega odkril.

darkolord ::

BigWhale je izjavil:

Tole me spomni na primer, ko stanovalci v bloku niso dovolili invalidu polnjenje elektricnega vozicka na hodniku in so zahtevali poseben stevec za elektriko na vticnici za vozicek. Stroski na stanovanje bi bili visji okrog 5 EUR na leto. :D Clovek pa vozicka ni mogel polniti v stanovanju, ker zaradi prostora vozicek ni sel v stanovanje.
Katero "tole", a cela tema? Ker to dvoje ni niti približno primerljivo.

Machete ::

starfotr je izjavil:

Jaz lahko OPju posodim tokovne klešče in termo kamero, če meni, da bi s tem kaj pametnega odkril.


Jaz pa lahko poiščem termin za skupinsko psihoterapijo vseh garažarjev.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Furbo ::

starfotr je izjavil:

Jaz lahko OPju posodim tokovne klešče in termo kamero, če meni, da bi s tem kaj pametnega odkril.

Saj bi lahko hitro izločil pravo nadstropje, pa še kaj.
Ampak tudi če najde pravo garažo, nima nobene pravice vstopiti.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

RegulusDraco ::

BigWhale je izjavil:

Tole me spomni na primer, ko stanovalci v bloku niso dovolili invalidu polnjenje elektricnega vozicka na hodniku in so zahtevali poseben stevec za elektriko na vticnici za vozicek. Stroski na stanovanje bi bili visji okrog 5 EUR na leto. :D Clovek pa vozicka ni mogel polniti v stanovanju, ker zaradi prostora vozicek ni sel v stanovanje.


se pravi če nekdo nima prostora za orjaško skrinjo v stanovanju jo tudi lahko da kar na hodnik in priklopi na skupno elektriko?
Če smo že pri tem, v kuhinji marsikdo nima prostora za peč in pomivalni stroj. Lahko da nekdo peč na hodnik, da bo v kuhinji lahko imel pomivalni stroj?
Ali lahko klimatsko napravo priklopimo na skupno elektriko? Saj če imam jaz ohlajeno stanovanje imajo tudi sosedi nekaj od tega..... pa naj še oni plačujejo za to!


Tale invalid bi komot lahko predlagal že v začetku da bo on plačal kolikor bo porabil, tudi če se je šlo za 100 eurov elektrike na leto. Pa ni. In to je sprožilo problem.


Skratka ko začneš nekomu krasti je hitro konec debate, tudi če govorimo o nekaj eurih na leto.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

RegulusDraco je izjavil:

se pravi če nekdo nima prostora za orjaško skrinjo v stanovanju jo tudi lahko da kar na hodnik in priklopi na skupno elektriko?
Če smo že pri tem, v kuhinji marsikdo nima prostora za peč in pomivalni stroj. Lahko da nekdo peč na hodnik, da bo v kuhinji lahko imel pomivalni stroj?
Ali lahko klimatsko napravo priklopimo na skupno elektriko? Saj če imam jaz ohlajeno stanovanje imajo tudi sosedi nekaj od tega..... pa naj še oni plačujejo za to!

Tale invalid bi komot lahko predlagal že v začetku da bo on plačal kolikor bo porabil, tudi če se je šlo za 100 eurov elektrike na leto. Pa ni. In to je sprožilo problem.

Skratka ko začneš nekomu krasti je hitro konec debate, tudi če govorimo o nekaj eurih na leto.


V bistvu je problem v tem, da elektricni vozicek ne gre v dvigalo, ker je premajhno in tako invalid nima moznosti polniti vozicka v stanovanju. Invalid je zaprosil za polnjenje na hodniku in so mu povedali, da mora urediti priklop s stevcem in tako naprej.

No, ti se pa lahko komot se naprej delas debila in primerjas polnejnje elektricnega invalidskega vozicka s priklopom zmrzovalnih skrinj in peci. Drzim pesti, da nikoli no bos potreboval kaksne pomoci sostanovalcev oziroma sosedov.

Aja, drugace imamo pa v sloveniji zakonodajo, ki pravi, da morajo imeti vecstanovanjske zgradbe ustrezno urejen dostop do stanovanj za invalide. Me zanima kaj bi stanovalci rekli, ce bi invalid sel k upravitelju bloka in zahteval ureditev dostopa zanj in bi potem namesto dva evra na leto morali placati ureditev dvigala za kaj vem katero nadstropje. :D

darkolord je izjavil:

Katero "tole", a cela tema? Ker to dvoje ni niti približno primerljivo.


Ja, cela tema o tem kako sosedje kradejo elektriko me je spomnila na to. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

darkolord ::

Pri invalidu so assholi vsi ostali, tukaj je pa asshole tisti, ki "krade" elektriko (če jo res).

starfotr ::

Zdrava pamet ti pove, da bi invalidu lahko pustili polnjenje vozička, saj je to tako zelo majhen strošek. Že polnjenje električnega avta vsak dan te stane v 10 letih 2 k€, voziček je pa res zanemarljiv strošek.

tony1 ::

Tako je, ocena 5 EUR letno stroška na vsako stanovanje je pretirana.

Invictus ::

darkolord je izjavil:

Pri invalidu so assholi vsi ostali, tukaj je pa asshole tisti, ki "krade" elektriko (če jo res).

Dostikrat so kar invalidi assholes...

Kaj pa se seli v blok, ki ni primeren za invalide...

In bi se rad švercal na stroške vseh.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BigWhale ::

Invictus je izjavil:

Kaj pa se seli v blok, ki ni primeren za invalide...
In bi se rad švercal na stroške vseh.


Blokov, ki niso primerni za invalide, ne sme biti.

thramos ::

Starih? Takšne je večina Ljubljane.

Matko ::

BigWhale je izjavil:

Aja, drugace imamo pa v sloveniji zakonodajo, ki pravi, da morajo imeti vecstanovanjske zgradbe ustrezno urejen dostop do stanovanj za invalide. Me zanima kaj bi stanovalci rekli, ce bi invalid sel k upravitelju bloka in zahteval ureditev dostopa zanj in bi potem namesto dva evra na leto morali placati ureditev dvigala za kaj vem katero nadstropje. :D

šank debata
kar z dokazi na plan.

Uzakonjeno je samo za novogradnje. Pri rekonstrukciji starihvelja samo, če je v okviru razumskih stroškov.

Invictus ::

BigWhale je izjavil:

Invictus je izjavil:

Kaj pa se seli v blok, ki ni primeren za invalide...
In bi se rad švercal na stroške vseh.


Blokov, ki niso primerni za invalide, ne sme biti.

Pol pa svizec zavije čokolado ;).

Naš blok ima preozko dvigalo za električni voziček. Ni šans, da se vgradi širše, ker v jašku ni prostora. Konec...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mehmed ::

BigWhale je izjavil:



Aja, drugace imamo pa v sloveniji zakonodajo, ki pravi, da morajo imeti vecstanovanjske zgradbe ustrezno urejen dostop do stanovanj za invalide. Me zanima kaj bi stanovalci rekli, ce bi invalid sel k upravitelju bloka in zahteval ureditev dostopa zanj in bi potem namesto dva evra na leto morali placati ureditev dvigala za kaj vem katero nadstropje. :D


Verjetno bi mu pokazali kak manjsi vozicek, ki pase v dvigalo.

starfotr ::

Jaz bi mu pa predlagal, da gre po stopnicah.

Mislim, ste pa čudni, no.

St235 ::

BigWhale je izjavil:

Invictus je izjavil:

Kaj pa se seli v blok, ki ni primeren za invalide...
In bi se rad švercal na stroške vseh.


Blokov, ki niso primerni za invalide, ne sme biti.


no, no, no, ne pretiravat. Eno je dostopnost objektov v javni rabi, drugo so pa privatni objekti.

m0LN4r ::

Kaj pa hisnega reda nimate?
Mi smo stvari iz hodnika, po opozorilu vrgli v smeti.

Invalid pa lahko postanes iz danes na jutri, pa si v istem stanovanju, po moznosti sam, kdor to primerja s skrinjo na hodniku mu privoscim tocno to izkusnjo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Invictus ::

Saj tudi vozička nimaš kaj puščati na hodniku zaradi požarne varnosti.

To, da privoščiš folku invalidnost, pa samo kaže na kretenizem.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Cange ::

Se pravi:
Invalid Rasta je gojil marihuano v garaži stanovanjskega kompleksa, pri tem je uporabljal 760W reflektor priklopljen na javno omrežje in s tem v dveh mesecih oškodoval lokalni stanovanjski sklad za 5e. Sumijo tudi da je občasno napolnil svoj električni voziček in s tem dodatno oškodoval sklad za 25 centov. :))

tikitoki ::

Invictus je izjavil:

Saj tudi vozička nimaš kaj puščati na hodniku zaradi požarne varnosti.

To, da privoščiš folku invalidnost, pa samo kaže na kretenizem.


Priblizno na nivoju tvoje clovecnosti.

BigWhale ::

St235 je izjavil:

no, no, no, ne pretiravat. Eno je dostopnost objektov v javni rabi, drugo so pa privatni objekti.


Vecstanovanjske zgradbe (nad X stanovanj, ne vem natacno koliko, mislim, da deset) morajo biti grajene tako, da je invalidom omogocen dostop.

St235 ::

BigWhale je izjavil:

St235 je izjavil:

no, no, no, ne pretiravat. Eno je dostopnost objektov v javni rabi, drugo so pa privatni objekti.


Vecstanovanjske zgradbe (nad X stanovanj, ne vem natacno koliko, mislim, da deset) morajo biti grajene tako, da je invalidom omogocen dostop.


To je bilo omejeno na novogradnje, pa tudi to mislim, da je bilo v stari zakonodaji in sedaj več ne velja. Bila je neka dikcija, da stavbe nad 10 stanovanj morajo imet X procentov stanovanj dostopnih invalidom.

Tega da bi morali kompletno dvigalo v bloku predelat zato, ker si je nekdo kupil preširok voziček nikoli ni bilo.

Lahko pa poiščeš enkrat kak vir za svoje trditve, ker na besedo smo že ugotovili, da ti človek težko verjame.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Highlag ::

Sam bi se iskanja lotil ponoči, ko je tišina. Če v kakšni garaži deluje kak PC ali skrinja bi se ga skoraj moralo slišati. Tudi električna prevozna sredstva imajo velikokrat ventilatorje za hlajenje.
Never trust a computer you can't throw out a window

srus ::

No in tu je zaključek. Uporabnik starfotr mi je prijazno posodil IR kamero in v nekaj minutah je bil krivec odkrit. Slike so na https://www.dropbox.com/sh/ggbphhth5yzo...

Slika 8 kaže normalne garaže, sliki 6 in 15 garažo lopova, slika 9 pa tla eno nadstropje više, to je v bistvu strop garaže lopova (lepo ogret).

Predno kdo začne jamrati o blokarjih, ki se za tri cente tožarijo do vrhovnega sodišča: račun za elektriko za 54 garaž za prvo trimesečje tega leta je 667 EUR. Običajno je bil okoli 50 EUR.

Stvar bo sedaj prevzel upravnik.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Električni števec

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
334970 (1370) starfotr
»

Prevelika poraba električne energije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5712454 (10772) feryz
»

Merilniki ogrevanja - poraba energije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12722221 (18948) Okapi
»

Poraba elektrike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14749779 (36403) Duhec
»

Stroški centralnega ogrevanja

Oddelek: Loža
4110792 (9240) Pyr0Beast

Več podobnih tem