» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
549 / 711
»»

Utk ::

Na uradni strani sklada piše:

2 RAZPISNI POGOJI, NAČIN PRIJAVE IN MERILA ZA OBLIKOVANJE VRSTNEGA REDA
2.1 Pogoji, ki jih morajo izpolnjevati prosilci in uporabniki
(1) Najemniki oziroma najemnice stanovanj so lahko le popolno poslovno sposobne fizične osebe, ki
imajo v času vložitve prijave državljanstvo Republike Slovenije ali dovoljenje za stalno prebivanje v
Republiki Sloveniji1
.


Iz kod je tvoj citat?

Sem precej siguren da je na sploh ločevanje po državljanstvu precej prepovedano. Tudi če je izven EU, kaj šele za EU.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

velikBrokoli ::

Torrent je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Subvencionirana je to kar ni tržna.


In kaj je subvencionirano če ne to ko NAČRTNO dobiš manj kot bi max lahko na trgu, torej namesto da bi dobil več zavestno oškoduješ proračun da nekdo biva ceneje... in to plačajo vsi davkoplačevalci.

Saj meni osebno so subvencionirane najemnine ok samo naj se potem da pogoj:

1. Državljan RS vsaj 20 let ali od rojstva
2. Starši državljani RS (torej ne da so bili starši z tujine in potem nardili froca v SLO
3. Mlada družina torej pogoj da zraven zgornjih točk imata še najmanj 1 otroka in da za oba veljajo točke 1 in 2


Ne pa da bodo potem dobivali to neki albanci pa srbi, pa Bosanci itd...


Sej teh stanovanj ne dobijo Albanci, Srbi ali Bosanci, ampak samo slovenski državljani. To je pogoj. Prav tako boš težko dobil stanovanje brez otrok. Te tvoje nacionalistične metode bodo pa težko šle skoz.

velikBrokoli je izjavil:

Ravnokar plačal NUSZ za mojo zazidljivo parcelo, kdo pravi, da nepremičninski davek ne obstaja? :))


To je nadomestilo za uporabo stavbnega zemljišča. Sej jaz ga tud plačam. A zdaj pričakuješ, da ti bomo ploskali al kaj? :))


Ahhhh, ce pa davku recemo “nadomestilo”, potem pa ni več davek.. isto je s prispevki..

Torrent ::

Utk je izjavil:

Na uradni strani sklada piše:

2 RAZPISNI POGOJI, NAČIN PRIJAVE IN MERILA ZA OBLIKOVANJE VRSTNEGA REDA
2.1 Pogoji, ki jih morajo izpolnjevati prosilci in uporabniki
(1) Najemniki oziroma najemnice stanovanj so lahko le popolno poslovno sposobne fizične osebe, ki
imajo v času vložitve prijave državljanstvo Republike Slovenije ali dovoljenje za stalno prebivanje v
Republiki Sloveniji1
.


Iz kod je tvoj citat?

Sem precej siguren da je na sploh ločevanje po državljanstvu precej prepovedano. Tudi če je izven EU, kaj šele za EU.


https://e-uprava.gov.si/podrocja/neprem...

velikBrokoli je izjavil:

Torrent je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Subvencionirana je to kar ni tržna.


In kaj je subvencionirano če ne to ko NAČRTNO dobiš manj kot bi max lahko na trgu, torej namesto da bi dobil več zavestno oškoduješ proračun da nekdo biva ceneje... in to plačajo vsi davkoplačevalci.

Saj meni osebno so subvencionirane najemnine ok samo naj se potem da pogoj:

1. Državljan RS vsaj 20 let ali od rojstva
2. Starši državljani RS (torej ne da so bili starši z tujine in potem nardili froca v SLO
3. Mlada družina torej pogoj da zraven zgornjih točk imata še najmanj 1 otroka in da za oba veljajo točke 1 in 2


Ne pa da bodo potem dobivali to neki albanci pa srbi, pa Bosanci itd...


Sej teh stanovanj ne dobijo Albanci, Srbi ali Bosanci, ampak samo slovenski državljani. To je pogoj. Prav tako boš težko dobil stanovanje brez otrok. Te tvoje nacionalistične metode bodo pa težko šle skoz.

velikBrokoli je izjavil:

Ravnokar plačal NUSZ za mojo zazidljivo parcelo, kdo pravi, da nepremičninski davek ne obstaja? :))


To je nadomestilo za uporabo stavbnega zemljišča. Sej jaz ga tud plačam. A zdaj pričakuješ, da ti bomo ploskali al kaj? :))


Ahhhh, ce pa davku recemo “nadomestilo”, potem pa ni več davek.. isto je s prispevki..


Smo že obdelali to temo 100x. Vsi vemo za NUSZ in tema nikoli ni tekla okrog tega "davka". Vsi vemo tud, da obstaja davek na premoženje (tud nepremičnine). Mi govorimo o reformi davčnega sistema. Ta NUSZ je tak drobiž, da nič ne vpliva na držanje stanovanj za investicije. Kaj bi rad? Aplavz?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

Utk ::


https://e-uprava.gov.si/podrocja/neprem...

Aha...euprava lahko piše kar hoče, razpis je pa razpis.

Smo že obdelali to temo 100x. Vsi vemo za NUSZ in tema nikoli ni tekla okrog tega "davka". Vsi vemo tud, da obstaja davek na premoženje (tud nepremičnine). Mi govorimo o reformi davčnega sistema. Ta NUSZ je tak drobiž, da nič ne vpliva na držanje stanovanj za investicije.

Jah, problem je ker o tej reformi samo mi govorimo, drugi pa nihče. Tako da je ne bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mato989 ::

Eni tukaj tudi ne razumete da je cena drzanja prazne nepremicnine veliko veliko visja od samega nuszja in davka na premozenje

V bloku recimo placas tako upravitelja vodo smeti rezervni sklad pa ogrevanje pavsal da to pride mesecno kakih 100 eur ce elektrike ne odklopis se to enih 25eur in od teh 125 eur drzava pobere 22 postov kar je okol dodatnih 35 davka oz 400 letno
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Kanban ::

Utk je izjavil:


https://e-uprava.gov.si/podrocja/neprem...

Aha...euprava lahko piše kar hoče, razpis je pa razpis.

Še najbolj relevanten je zakon.

Torrent ::

Mato989 je izjavil:

Eni tukaj tudi ne razumete da je cena drzanja prazne nepremicnine veliko veliko visja od samega nuszja in davka na premozenje

V bloku recimo placas tako upravitelja vodo smeti rezervni sklad pa ogrevanje pavsal da to pride mesecno kakih 100 eur ce elektrike ne odklopis se to enih 25eur in od teh 125 eur drzava pobere 22 postov kar je okol dodatnih 35 davka oz 400 letno


Jaz imam za prazno stanovanje stroškov cca. 50€ na mesec. To pa je to. Pa 100€ NUSZ na leto.

Utk ::

Kanban je izjavil:

Utk je izjavil:


https://e-uprava.gov.si/podrocja/neprem...

Aha...euprava lahko piše kar hoče, razpis je pa razpis.

Še najbolj relevanten je zakon.

Ja, in tam piše med pogoji v 5. odstavku ne glede na prvo alinejo, stalno prebivališče po zakonu o tujcih itd...

Kanban ::

tudi osebe, ki so po izbrisu iz registra stalnega prebivalstva pridobile dovoljenje za stalno prebivanje po Zakonu o tujcih (...), Zakonu o tujcih (...), Zakonu o tujcih (...), Zakonu o urejanju statusa državljanov drugih držav naslednic nekdanje SFRJ v Republiki Sloveniji (...) ali Zakonu o začasnem zatočišču (...)


Tole se meni bere kot izključno izbrisani, ki so dovoljenje dobili po enem izmed tistih 5 zakonov.

Torrent ::

Kanban je izjavil:

tudi osebe, ki so po izbrisu iz registra stalnega prebivalstva pridobile dovoljenje za stalno prebivanje po Zakonu o tujcih (...), Zakonu o tujcih (...), Zakonu o tujcih (...), Zakonu o urejanju statusa državljanov drugih držav naslednic nekdanje SFRJ v Republiki Sloveniji (...) ali Zakonu o začasnem zatočišču (...)


Tole se meni bere kot izključno izbrisani, ki so dovoljenje dobili po enem izmed tistih 5 zakonov.


Ja, sej to je to. To so pač neke izjeme. Tu pa bi radi dajali vtis, kot da samo prideš iz Bosne in te čakajo ključi za socialno stanovanje. To so te tipične nacionalistične (desničarske) floskule.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

Kanban ::

Branje zakonov ni nekaj, kar bi ležalo povprečnemu slo-techovcu :)

LeQuack ::

Cela tema je isto kot kripto tema, kjer vsak navaja razloge zakaj bo samo rastlo to the moon, seveda imajo zadaj finačni interes da se to zgodi. To je 90% postov.
Quack !

Utk ::

Kanban je izjavil:

tudi osebe, ki so po izbrisu iz registra stalnega prebivalstva pridobile dovoljenje za stalno prebivanje po Zakonu o tujcih (...), Zakonu o tujcih (...), Zakonu o tujcih (...), Zakonu o urejanju statusa državljanov drugih držav naslednic nekdanje SFRJ v Republiki Sloveniji (...) ali Zakonu o začasnem zatočišču (...)


Tole se meni bere kot izključno izbrisani, ki so dovoljenje dobili po enem izmed tistih 5 zakonov.

Meni pa ne. Ker je našteto več zakonov. Prvo so izbrisani, zadnji našteti so pa begunci. Ki sigurno niso med izbrisanimi. Vmes so se še vsi drugi tujci, ki imajo stalno prebivališče v Sloveniji.

Ja, sej to je to. To so pač neke izjeme. Tu pa bi radi dajali vtis, kot da samo prideš iz Bosne in te čakajo ključi za socialno stanovanje. To so te tipične nacionalistične (desničarske) floskule.

Kdo je to reku? Tudi do stalnega prebivališča ne prideš kar tako. Ni pa še to državljanstvo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Torrent ::

Utk je izjavil:

Kanban je izjavil:

tudi osebe, ki so po izbrisu iz registra stalnega prebivalstva pridobile dovoljenje za stalno prebivanje po Zakonu o tujcih (...), Zakonu o tujcih (...), Zakonu o tujcih (...), Zakonu o urejanju statusa državljanov drugih držav naslednic nekdanje SFRJ v Republiki Sloveniji (...) ali Zakonu o začasnem zatočišču (...)


Tole se meni bere kot izključno izbrisani, ki so dovoljenje dobili po enem izmed tistih 5 zakonov.

Meni pa ne. Ker je našteto več zakonov. Prvo so izbrisani, zadnji našteti so pa begunci. Ki sigurno niso med izbrisanimi. Vmes so se še vsi drugi tujci, ki imajo stalno prebivališče v Sloveniji.

Ja, sej to je to. To so pač neke izjeme. Tu pa bi radi dajali vtis, kot da samo prideš iz Bosne in te čakajo ključi za socialno stanovanje. To so te tipične nacionalistične (desničarske) floskule.

Kdo je to reku? Tudi do stalnega prebivališča ne prideš kar tako. Ni pa še to državljanstvo.


Sej mislim, da je dost jasno. Vsak tujec s stalnim prebivališčem ni upravičen do socialnega stanovanja. Samo izjeme. Kakorkoli, ta "problematika" je samo propaganda, da skregaš "reveže" med sabo, medtem ko se drugi mastijo in smejijo. To socialno stanovanje nekemu inženirju ne bo prav nič pomagalo, ker ga ne bo dobil, pa tud če se jih ne bo gradilo, ne bo on zarad tega nič prej prišel do svoje nepremičnine ali najemnine bolj ugodno. Kvečjemu nasprotno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

Kanban ::

Utk je izjavil:

Kanban je izjavil:

tudi osebe, ki so po izbrisu iz registra stalnega prebivalstva pridobile dovoljenje za stalno prebivanje po Zakonu o tujcih (...), Zakonu o tujcih (...), Zakonu o tujcih (...), Zakonu o urejanju statusa državljanov drugih držav naslednic nekdanje SFRJ v Republiki Sloveniji (...) ali Zakonu o začasnem zatočišču (...)


Tole se meni bere kot izključno izbrisani, ki so dovoljenje dobili po enem izmed tistih 5 zakonov.

Meni pa ne. Ker je našteto več zakonov. Prvo so izbrisani, zadnji našteti so pa begunci. Ki sigurno niso med izbrisanimi.

Pa si sploh prebral zakon o začasnem zatočišču in ga razumel? Tudi izbrisani še kako lahko na podlagi različnih zakonov pridobijo pravico o prebivanju - ena izmed možnih podlag je zakon o začasnem zatočišču. Še celo stran o izbrisanih uporablja podobno razlago upravičencev, kot pravilnik o dodeljevanju neprofitnih stanovanj.

Da niti ne govorimo o stavčni strukturi, ki v tistem členu nedvoumno nakazuje, da se napisani zakoni navezujejo na izbrisane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kanban ()

Utk ::

Nima veze, ker v razpisu posebej piše o tujcih s stalnim. Dvomim da je razpis nezakonit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Kanban ::

Ne, lahko je samo razlaga šalabajzerska. Večja verjetnost, kot da je zakon narobe napisan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kanban ()

LeQuack ::

Novi davki prihajajo.

Ljubljana pa da ne sme biti merilo za celotno Slovenijo, saj da tovrstno omejevanje stanovanjskega problema v prestolnici ne bo rešilo. "Naredi red pri teh, ki imajo po šest, sedem stanovanj, ki ne vejo, kaj bi z njimi, in potem jih dajo v oddajanje. Tukaj reši sistem, ne da se greš udariti z ljudmi, ki od tega dejansko živijo," je kritična Rezmanova.
Kot ocenjujejo na ministrstvu, bo novela zakona za medresorsko usklajevanje pripravljena že v roku dveh mesecev, a poudarjajo, da je to le en del poti in da normalnih najemnin brez gradnje novih stanovanj in uvedbe nepremičninskega davka ni mogoče doseči.

https://www.24ur.com/novice/slovenija/d...
Quack !

Mato989 ::

Torrent je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Eni tukaj tudi ne razumete da je cena drzanja prazne nepremicnine veliko veliko visja od samega nuszja in davka na premozenje

V bloku recimo placas tako upravitelja vodo smeti rezervni sklad pa ogrevanje pavsal da to pride mesecno kakih 100 eur ce elektrike ne odklopis se to enih 25eur in od teh 125 eur drzava pobere 22 postov kar je okol dodatnih 35 davka oz 400 letno


Jaz imam za prazno stanovanje stroškov cca. 50€ na mesec. To pa je to. Pa 100€ NUSZ na leto.

Skoraj nemogoce razen ce imate lastno pec ali toplotno drugace je samo pavsalno ogrevanje vecino 40e plus v vecjih pa zaradi pavsalne kvadrsture tudi 80e ali 200eur in je samo od tega 40eur davka

Recimo moj foter je zdaj podedoval nepremicnino od starih vsi radiatorji zaprti ogrevanje 220eur pavsal na kvadraturo

Ja ce mas novogradnjo in tc pol se temu lahko izognes
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jernejl ::

Utk je izjavil:

Sej vidiš da nima pojma. Kdo ti bo v Sloveniji najel prazno stanovanje.
Pri tako neurejenem najemniškem trgu, kjer ima tisoč landlordov dva tisoč idej in želja, ter kjer se najemnik vsakih par mesecev sprašuje, če se lastniku (ki je na svoje nepremičnine čustveno navezan bolj kot na lastno ženo) morda spolni ud ne bo postavil na pravo stran in ga bo vrgel ven, bo res malokdo najel prazno stanovanje. Nekih resnih firm, ki bi se šle oddajanje na profesionalnem nivoju, pa pri nas praktično ni.

Za 400 evrov dobiš 30 m2 od sklada. To je neprofitna najemnina. Za 100 evrov vzameš kredit za opremo in 6 mesečno varščino.
500 evrov za neprofitno od države. Privatnik ti bi moral pa za 500 zrihtat 3 sobno, pa še ne bi bilo dovolj poceni.
Sklad daje pogodbe za nedoločen čas. Logično, da je tam bistveno lažje vzeti prazno stanovanje, ker si lahko notri praktično do smrti, in logično je, da mora bit privatnik cenejši, razen če bo tudi slednji ponudil pogodbo za nedoločen čas. Kdo bi pa za isto ceno kot pri skladu šel privat k enemu zateženemu bedaku za isto ceno in z bistveno slabšimi pogodbenimi pogoji?

Mato989 je izjavil:

Subvencionirana je to kar ni tržna.

In kaj je subvencionirano če ne to ko NAČRTNO dobiš manj kot bi max lahko na trgu, torej namesto da bi dobil več zavestno oškoduješ proračun da nekdo biva ceneje... in to plačajo vsi davkoplačevalci.
Ravno nasprotno. Država že danes subvencionira najemnine tistim, ki si nepremičnine ne morejo privoščiti. Ampak danes subvencionira drage tržne najemnine, ki jih postavljajo razni lahkega dobička željni landlordi Jožeti. Torej subvencionira tudi dobiček Jožetu. Če bi imela država več lastnih nepremičnin, bi bile subvencije nižje, ker zasebnim lastnikom ne bi rabili subvencionirati dobička.

Mato989 je izjavil:

Eni tukaj tudi ne razumete da je cena drzanja prazne nepremicnine veliko veliko visja od samega nuszja in davka na premozenje
V bloku recimo placas tako upravitelja vodo smeti rezervni sklad pa ogrevanje pavsal da to pride mesecno kakih 100 eur ce elektrike ne odklopis se to enih 25eur in od teh 125 eur drzava pobere 22 postov kar je okol dodatnih 35 davka oz 400 letno
Teh 400 evrov ni davek na nepremičnino, ampak DDV na storitve, ki jih pač koristiš (če jih). Če imaš recimo parcelo, ki je ravno tako nepremičnina, večino teh storitev ne rabiš in nanje potem tudi ne plačuješ DDV. Tudi pri hiši omenjenih storitev ne rabiš plačevati, če nočeš.
Tvoja nelogika je približno enaka temu, da bi v štacuni na blagajno prinesel banane in mleko, in bi želel biti oproščen DDV-ja na mleko, ker so ti DDV itak že obračunali - pri bananah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

Mato989 ::

Teh 400 evrov ni davek na nepremičnino, ampak DDV na storitve, ki jih pač koristiš (če jih)


Ampak fora je da to plačaš tudi če storitve ne koristiš...

Če imaš recimo parcelo, ki je ravno tako nepremičnina, večino teh storitev ne rabiš in nanje potem tudi ne plačuješ DDV.


Seveda rabiš, samo da namesto mesečno pač na nekaj let narediš večjo obnovo in je podoben DDV če ne celo višji... kaj misliš da če je bajta 20 let prazna da se streha ne obrabi enako kot če je 20 let nekdo not? In ko moraš streho menjat te stane 15+ kar je gladko 3k+ DDVja itd...

Tvoja nelogika je približno enaka temu, da bi v štacuni na blagajno prinesel banane in mleko, in bi želel biti oproščen DDV-ja na mleko, ker so ti DDV itak že obračunali - pri bananah.



Nikakor, logika je taka da tudi če nepremičnina stoji rpazna dobi država in torej proračun veliko več davka od tega ker tam je kot le NUSZ in nek minoren davek od premoženja ampak nekje ranga 5-10x več odvisno od situacije
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Kdo bi pa za isto ceno kot pri skladu šel privat k enemu zateženemu bedaku za isto ceno in z bistveno slabšimi pogodbenimi pogoji?

Vsak, ki nima 15 jurjev za vselit se nekam in ni prepričan, da bo v najemu do smrti. In takih je večina mladih "normalnih" Slovencev. Najprej bi šli v najem za leto, dve, tri, potem bi pa nekaj kupili.
Tist, ki gre v skladovo stanovanje in ga opremi za 15 jurjev, za tega si lahko precej siguren, da bo do penziona izigraval socialo, ker mu že zdaj gre kar dobro.

in logično je, da mora bit privatnik cenejši, razen če bo tudi slednji ponudil pogodbo za nedoločen čas.

Pod takimi pogoji kot jih ima sklad tudi jaz dam komot pogodbo za nedoločen čas. Ampak nisem še naletel na nekoga takega, vsi hočejo opremljeno in s čim manj varščine. Morda je v Ljubljani pa še kje sklad nek dober deal, v Murski Soboti in podobnih krajih pa mislim da se da cenejše prit čez s privatniki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Utk ::

Če dobiš še subvencionirano najemnino, potem je pa to zmaga ja. Ampak to ne dobi glih vsak.

Mato989 ::

Subvencije najemnin je itak treba ukinit... enako kot vse neprofitne najemnine... vse naj bo tržna najemnina da država dobi denar ne pa krast lastnikom
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matobeli ::

Če je subvencija najemnine smo vsaj prepričani da ne oddaja na črno :))

Utk ::

matobeli je izjavil:

ne oddaja na črno :))

Mislim da je to marsikje edina logična razlaga, da nekdo vzame ta stanovanja. Najbrž tudi v Ljubljani. Od kod nekim socialnim problemom s petimi otroci 15 jurjev za vselitev... Ali se za silo opremi in oddaja naprej za večji denar ali pa še kaj hujšega. Dobro, ne vseh par 1000 stanovanj, je pa najbrž kar nekaj čudnih primerov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mato989 ::

Je pa zanimivo, danes sem malo študiral kako pravijo v tej temi nekateri (jernej, Torrent) da pač mladi nimajo otrok ker ne morejo do nepremičnine hkrati pa je rodnost padala tudi v zlatih časih SFRJ ko je lahko vsak gradil vsepovsod pa je vseeno rodnost konstantno upadala... Torej le ni take korelacije med nepremičnino in rodnostjo kot bi eni želeli prikazovati?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Gregor P ::

Z vsakim komentarjem vidim vedno bolj, da pri nas očitno vlada čisti divji zahod na področju oddajanja stanovanj. Vse to kar pišete sam v tujini še nisem doživel, pa sem živel v najemu med drugim tudi že v Tokiju ne samo znotraj EU (se pa razume, da so na svetu tudi države, kjer je še veliko slabše).

Pri nas bo treba to zgleda vzpostaviti povsem na novo, ker niti temeljev nimamo. Nekaj sanjamo o gradnji socialnih stanovanj, ma kakšna gradnja, mi še tam nismo. Najprej bo treba vsa stanovanja ustrezno kategorizirati, narediti en pravilnik, kolikšna je lahko sploh najemnina glede na te kategorije (pomeni npr. kategorija D, kjer je WC skupni, ne more biti več kot 250,- evrov) itd., na drugi strani je treba potem narediti kaj tudi za najemodajalce (ki pa so še vedno ta močnejši pogodbeni partner!).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

matic492 ::

Zato, ker so najbolj glasni slabi primeri. Ker so vsi najemodajalci kar neki psihopati v zgodbah na internetu. Enako kot delodajalci.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

Mato989 ::

Gregor P je izjavil:

Z vsakim komentarjem vidim vedno bolj, da pri nas očitno vlada čisti divji zahod na področju oddajanja stanovanj. Vse to kar pišete sam v tujini še nisem doživel, pa sem živel v najemu med drugim tudi že v Tokiju ne samo znotraj EU.

Pri nas bo treba to zgleda vzpostaviti povsem na novo, ker niti temeljev nimamo. Nekaj sanjamo o gradnji socialnih stanovanj, ma kakšna gradnja, mi še tam nismo. Najprej bo treba vsa stanovanja ustrezno kategorizirati, narediti en pravilnik, kolikšna je lahko sploh najemnina glede na te kategorije (pomeni npr. kategorija D, kjer je WC skupni, ne more biti več kot 250,- evrov) itd., na drugi strani je treba potem narediti kaj tudi za najemodajalce (ki pa so še vedno ta močnejši pogodbeni partner!).


Neumnost, kakšna logika mora nekomu delat v glavi da se mu zdi smiselno da bi nek uradnik predpisoval za koliko lahko nekaj daš v najem... Torej ti bi nekomu ki ima lastnino in jo nekdo ki ga ta lastnik NE SILI ponujal 350 EUR bi rekel NE TI PA NE SMEŠ ODDAT za 350 EUR ampak 250EUR ker mi pravimo da ni toliko vredno čeprav najemnik pravi da je...

WTF

Si predstavljaš da bi tak debilizem uvedli na vseh področjih naše družbe? Recimo v električarjih da pač električar je vreden 10 EUR na uro ne 25 tudi če mu hočeš dat 25 mu ne smeš ker je uradnik rekel dan i? Pa vodovodar pa ITjevec pa trgovec itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Divji zahod, zakaj? Jaz bi reku da je to en redkih trgov, ki deluje. To da je stanovanj enostavno premalo ni problem tistih, ki oddajajo, bolj tistih, ki ne, oz. ki ne delajo na tem, da jih bi bilo več.
Pri nas v vukojebini če da nekdo oglas da proda ali odda recimo 3 sobno stanovanje, se mu javi 30 ljudi v 24 urah. In potem bi prišel nek uradnik z občine, s te iste občine, ki nič ne naredi za to, da bi bilo več stanovanj, in določal po kaki ceni ga sme ta prodat ali oddat? Mislim da bi bilo to veliko bolj podobno mafijskemu divjemu zahodu kot zdaj.

Mato989 ::

Glavno vprašanje je zakaj tistih 11.000 stanovanj nekdo ne želi oddati... in potem je potrebno prilagoditi zakon da jih bodo naenkrat ŽELELI oddajati ne pa jih siliti in kaznovati ker nekaj kar so legalno kupili nočejo dati nekomu pod ceno
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Torrent ::

Mato989 je izjavil:

Torrent je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Eni tukaj tudi ne razumete da je cena drzanja prazne nepremicnine veliko veliko visja od samega nuszja in davka na premozenje

V bloku recimo placas tako upravitelja vodo smeti rezervni sklad pa ogrevanje pavsal da to pride mesecno kakih 100 eur ce elektrike ne odklopis se to enih 25eur in od teh 125 eur drzava pobere 22 postov kar je okol dodatnih 35 davka oz 400 letno


Jaz imam za prazno stanovanje stroškov cca. 50€ na mesec. To pa je to. Pa 100€ NUSZ na leto.

Skoraj nemogoce razen ce imate lastno pec ali toplotno drugace je samo pavsalno ogrevanje vecino 40e plus v vecjih pa zaradi pavsalne kvadrsture tudi 80e ali 200eur in je samo od tega 40eur davka

Recimo moj foter je zdaj podedoval nepremicnino od starih vsi radiatorji zaprti ogrevanje 220eur pavsal na kvadraturo

Ja ce mas novogradnjo in tc pol se temu lahko izognes


Imam lastno plinsko peč, tako kot si rekel.

Mato989 ::

Torrent je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Torrent je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Eni tukaj tudi ne razumete da je cena drzanja prazne nepremicnine veliko veliko visja od samega nuszja in davka na premozenje

V bloku recimo placas tako upravitelja vodo smeti rezervni sklad pa ogrevanje pavsal da to pride mesecno kakih 100 eur ce elektrike ne odklopis se to enih 25eur in od teh 125 eur drzava pobere 22 postov kar je okol dodatnih 35 davka oz 400 letno


Jaz imam za prazno stanovanje stroškov cca. 50€ na mesec. To pa je to. Pa 100€ NUSZ na leto.

Skoraj nemogoce razen ce imate lastno pec ali toplotno drugace je samo pavsalno ogrevanje vecino 40e plus v vecjih pa zaradi pavsalne kvadrsture tudi 80e ali 200eur in je samo od tega 40eur davka

Recimo moj foter je zdaj podedoval nepremicnino od starih vsi radiatorji zaprti ogrevanje 220eur pavsal na kvadraturo

Ja ce mas novogradnjo in tc pol se temu lahko izognes


Imam lastno plinsko peč, tako kot si rekel.


Tako to je edina opcija, sicer si z nakupom peči tudi plačal spet nek davek pa ko kuriš kar moraš če maš skoz prazno je tudi davek na plin ki ga nekdo ki nič ne lasti nima itd... skratka davka na letni ravni je veliko več kot NUSZ in davek na premoženje samo eni to radi prikladno pozabijo.

Hkrati pa večina v blokih nima lastnih peči ampak daljinsko ogrevanje kar lahko kljub neuporabi znese položnice ranga 100-300 EUR kar je samo tu davka 22-66 EUR!!! NA MESEC in to 8 mesecev kar je tam od 170-550 EUR davka...

Poglej samo v Velenje če imaš tam prazn flet ti nabijejo 400 EUR ogrevanja ker količniki... to je 90 EUR davka na mesec.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Gregor P ::

Mato989 je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Z vsakim komentarjem vidim vedno bolj, da pri nas očitno vlada čisti divji zahod na področju oddajanja stanovanj. Vse to kar pišete sam v tujini še nisem doživel, pa sem živel v najemu med drugim tudi že v Tokiju ne samo znotraj EU.

Pri nas bo treba to zgleda vzpostaviti povsem na novo, ker niti temeljev nimamo. Nekaj sanjamo o gradnji socialnih stanovanj, ma kakšna gradnja, mi še tam nismo. Najprej bo treba vsa stanovanja ustrezno kategorizirati, narediti en pravilnik, kolikšna je lahko sploh najemnina glede na te kategorije (pomeni npr. kategorija D, kjer je WC skupni, ne more biti več kot 250,- evrov) itd., na drugi strani je treba potem narediti kaj tudi za najemodajalce (ki pa so še vedno ta močnejši pogodbeni partner!).


Neumnost, kakšna logika mora nekomu delat v glavi da se mu zdi smiselno da bi nek uradnik predpisoval za koliko lahko nekaj daš v najem... Torej ti bi nekomu ki ima lastnino in jo nekdo ki ga ta lastnik NE SILI ponujal 350 EUR bi rekel NE TI PA NE SMEŠ ODDAT za 350 EUR ampak 250EUR ker mi pravimo da ni toliko vredno čeprav najemnik pravi da je...

WTF

Si predstavljaš da bi tak debilizem uvedli na vseh področjih naše družbe? Recimo v električarjih da pač električar je vreden 10 EUR na uro ne 25 tudi če mu hočeš dat 25 mu ne smeš ker je uradnik rekel dan i? Pa vodovodar pa ITjevec pa trgovec itd...

Zato ker bi sicer bilo oddajanje takšne luknje za stanovanjske namene neprimerno in nepošteno. In ker se sam nočeš regulirati, te bo pač občina oz. država.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Torrent ::

Mato989 je izjavil:


Tako to je edina opcija, sicer si z nakupom peči tudi plačal spet nek davek pa ko kuriš kar moraš če maš skoz prazno je tudi davek na plin ki ga nekdo ki nič ne lasti nima itd... skratka davka na letni ravni je veliko več kot NUSZ in davek na premoženje samo eni to radi prikladno pozabijo.

Hkrati pa večina v blokih nima lastnih peči ampak daljinsko ogrevanje kar lahko kljub neuporabi znese položnice ranga 100-300 EUR kar je samo tu davka 22-66 EUR!!! NA MESEC in to 8 mesecev kar je tam od 170-550 EUR davka...

Poglej samo v Velenje če imaš tam prazn flet ti nabijejo 400 EUR ogrevanja ker količniki... to je 90 EUR davka na mesec.


Pa kakšno vezo ima davek s tem. To sem plačal, zato ker sem tako želel sam. Si se malo izgubil in ne razumeš bistva? Ni tako drago, da bi me bolelo. Tako kot za mnoge druge ni tako drago, da se ne bi splačalo držat prazno nepremičnino kot investicijo. Še sploh, če je nova.

Mato989 ::

Torrent je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Tako to je edina opcija, sicer si z nakupom peči tudi plačal spet nek davek pa ko kuriš kar moraš če maš skoz prazno je tudi davek na plin ki ga nekdo ki nič ne lasti nima itd... skratka davka na letni ravni je veliko več kot NUSZ in davek na premoženje samo eni to radi prikladno pozabijo.

Hkrati pa večina v blokih nima lastnih peči ampak daljinsko ogrevanje kar lahko kljub neuporabi znese položnice ranga 100-300 EUR kar je samo tu davka 22-66 EUR!!! NA MESEC in to 8 mesecev kar je tam od 170-550 EUR davka...

Poglej samo v Velenje če imaš tam prazn flet ti nabijejo 400 EUR ogrevanja ker količniki... to je 90 EUR davka na mesec.


Pa kakšno vezo ima davek s tem. To sem plačal, zato ker sem tako želel sam. Si se malo izgubil in ne razumeš bistva? Ni tako drago, da bi me bolelo. Tako kot za mnoge druge ni tako drago, da se ne bi splačalo držat prazno nepremičnino kot investicijo. Še sploh, če je nova.


Vso vezo, ker vse to gre v proračun države ki futra to kar pravi jernej da dobimo zastojn, 2 policista na 100h ki greta mimo bloka... rešita pa tak nič ne če ti ukradejo kolo iz kleti...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matic492 ::

Gregor P je izjavil:

Zato ker bi sicer bilo oddajanje takšne luknje za stanovanjske namene neprimerno in nepošteno. In ker se sam nočeš regulirati, te bo pač občina oz. država.


Saj te država regulira, samo dokler ni prijave in inšpektorja na vratih ne bo nič.... večina najemodajalcev se pa ne bi šla kaj takega sploh, ker niso psihopati.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

Mato989 ::

Zato ker bi sicer bilo oddajanje takšne luknje za stanovanjske namene neprimerno in nepošteno. In ker se sam nočeš regulirati, te bo pač občina oz. država.


Torej si za to da za čisto vskao stvar državni uradnik opredeli kaj je pošteno in kaj primerno? Je pošteno prodati zlato za 2k EUR če si ga kupil za 100 EUR oz ga je tvoj deda??? Ali je to nepošteno? Je pošteno prodajat kruh za tako maržo? Je pošteno kupit rabljen avto za toliko ali mora biti toliko?

Dajmo še pol kr moralno policijo z Irana poklicat pa bo. Ne bomo rabili več mislit bo vse Nanny state za nas...

Oh ta lep nov Svet.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

miha98 ::

Mato989 je izjavil:

Nič ne jamram, sam bom lastnik čez cca 1 mesec ampak to da ne vidiš da je problem centralizacija pač ni ti pomoči.


To nisem mislil da jamraš ti ampak če JAMRAŠ kot oseba jamra... =) Ampak tudi če je problem v centralizaciji je težko opravičevat dejstvo da nekdo (kdorkoli) dela v LJ za 1.400 bruto v Mercatorju in JAMRA da si ne more kupit nepremičnine v LJ če bi lahko delal v Mercatorju tudi v Prekmurju in bi si tam kupil nepremičnino veliko lažje (ali pa v neki fabriki za 100 EUR nad minimalcem po Štajerskem)

S problemom centralizacije se načelno strinjam, ampak to samo za plače nad 1.900 bruto... pod 1.900 bruto se da dobiti marsikje izven LJ... Recimo moj kolega dela na krivilnem stroju za pleh pri Ptuju in ima osnovo 1.750 EUR + vsak mesec dobijo cca 150 EUR bruto nagrade za dobre rezultate (že 9 mesecev skupaj) + regres je 2k bil lani letos bo več + lani je bila božičnica 1.200 EUR... S takimi pogoji si je veliko lažje kupiti nepremičnino nekje pri Halozah in se vozit do Ptuja kot pa delat za 1.400 v Mercatorju v LJ in probat dobiti nepremičnino za 300k v Domžalah...

on ima diplomo iz primerjalne književnosti z naslovom Vplivi nemškega romantizima v poeziji Charlesa Baudelaira preko njegove primerjave z poezijo Heinricha Heineja - ona pa diplomo iz filozofije in sociologije z naslovom Pojem užitka pri Lacanu skozi prizmo kritike eksistencialistične filozofije kot predhodnice temeljne feministične kritike


Si me pa nasmejal s primeroma :))


Smem vprašat v kateri firmi pa dela na Ptuju? Namreč na Ptuju ni izobilje podjetij z Abkant strojem? Cnc Abkantarica predvidevam? Pomojem so kakšne 4 firme na Ptuju in okolici z temle... lahko vsaj napišeš koliko je zaposlenih tam... bom verjetno vedel katera je...

Utk ::

Zato ker bi sicer bilo oddajanje takšne luknje za stanovanjske namene neprimerno in nepošteno. In ker se sam nočeš regulirati, te bo pač občina oz. država.

Stvari so regulirane kakšno mora bit, predvsem m2 na osebo. Ampak to je bolj problem najemnikov, lastnik pač ni kriv da je stanovanje veliko kot je, in da je njih 8. Ne sme pa z osmimi različnimi posamezniki podpisat pogodbe, če ni dovolj veliko.
Ni pa regulirano, da v nekem sranju sicer lahko živiš, ampak samo če ne preveč plačuješ za to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Gregor P ::

Regulirane kategorije pomenijo, da ja za vsako stanovanje točno zapisano, kakšna je njegova lega, koliko sočne svetlobe ima, kakšne stene ime (je morda kakšna zunanja), kakšno ogrevanje, pogled na cesto/dvorišče, lastne ali skupne prostore/sanitarije ipd. To pride prav ne samo pri odrejanju višine najemnin, ampak tudi drugje. To tudi pomeni, da imaš urejeno državo in ne balkan.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Mato989 ::

Gregor P je izjavil:

Regulirane kategorije pomenijo, da ja za vsako stanovanje točno zapisano, kakšna je njegova lega, koliko sočne svetlobe ima, kakšne stene ime (je morda kakšna zunanja), kakšno ogrevanje, pogled na cesto/dvorišče, lastne ali skupne prostore/sanitarije ipd. To pride prav ne samo pri odrejanju višine najemnin, ampak tudi drugje. To tudi pomeni, da imaš urejeno državo in ne balkan.


A pa odrejeno bi bilo tudi kaki so lahko sosedi pa kakšne polti pa kako tečni, pa koliko je žensk ki še niso v menopavzi, pa koliko je bivših posiljevalcev od ilegalcev pa kolko jih prehitro vozi, pa koliko jih je meso in ni vegi? Pa če je sosed podpornik JJ ali Golobnjaka?

To vse bi namreč olajšalo oceno vrednosti
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Gregor P ::

Če pač želiš oddajat stanovanje v najem, imaš pač določena pravila, ki jih moraš spoštovani. Saj te noben ne sili k oddajanju, ali?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Invictus ::

Davek na nepremičnine in dunajski model.

https://damijan.org/2024/03/07/francosk...

Meni se ne zdi tako slabo... Sam dunajski model je postal samozadosten po 70 letih...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Gregor P je izjavil:

Če pač želiš oddajat stanovanje v najem, imaš pač določena pravila, ki jih moraš spoštovani. Saj te noben ne sili k oddajanju, ali?


Saj zdaj je enako, noben te ne sili k najemu in nakupu, če pač ne zmoreš plačevati ali se strinjati z lastnikom glede cene ipd...

Torej je enako free in svobodno! Samo ti bi rad kradel onim ki imajo in dajal onim ki so preleni da bi ustvarili ali pa so bili preleni njihovi predniki... tu je vsa razlika ostalo je enako.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Gregor P je izjavil:

Regulirane kategorije pomenijo, da ja za vsako stanovanje točno zapisano, kakšna je njegova lega, koliko sočne svetlobe ima, kakšne stene ime (je morda kakšna zunanja), kakšno ogrevanje, pogled na cesto/dvorišče, lastne ali skupne prostore/sanitarije ipd. To pride prav ne samo pri odrejanju višine najemnin, ampak tudi drugje. To tudi pomeni, da imaš urejeno državo in ne balkan.

Pa je tebi jasno, da se te stvari "beleži" samo zato, da ima še ena agencija več kaj delat? Kdo bo to plačal? Kaj maš od te urejenosti? Sej nismo New York, da bi imel 7000 stanovanj za preverit. Tistih par, ki pridejo v poštev po vsem drugem boš pa že pogledal.

Utk ::

Invictus je izjavil:

Davek na nepremičnine in dunajski model.

https://damijan.org/2024/03/07/francosk...

Meni se ne zdi tako slabo... Sam dunajski model je postal samozadosten po 70 letih...

Ja, kar naj obdavčijo 5% najbolj bogatih nepremičninarjev...samo da iz tega se še v Franciji ne da nič zgradit, kako se bo šele v Sloveniji. Ženska naklada da glava peče...rabimo stanovanja, ok, za to rabimo denar, ok, obdavčimo bogate, super, ampak ko se bo izkazalo, da smo bogati vsi že s povprečno plačo, če hočemo da se nabere dovolj da se karkoli zgradi, bo navdušenje hitro usahnilo.
Ampak takrat bo prepozno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mato989 ::

Saj to je glavni problem... ker vsi davki ki se potem z floskulami "obdavčimo premožne" Levice in komunistov uporablja na koncu pride vedno do srednjega razreda... zato ker SLOVENIJA NIMA DOVOLJ BOGATAŠEV...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matobeli ::

Ima pa SLOVENIJA DOVOLJ POLPISMENIH.
««
549 / 711
»»