» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
49 / 700
»»

Mato989 ::

Likalnik je izjavil:

Redni mesečni stroški v bloku z upravnikom, z dvigalom, garažo, elektriko, komunalo, internet/TV...so za garsonjero 160€ + kurjava pozimi (cca 50€ na mesec/plin) + rezervni sklad (odvisno za kaj se špara v določenem obdobju..ampak v povpreču 10€ +)+ letno zavarovanje (250€) + NUSZ(nadomestilo stavbnega zemljišča) cca 100€...garsonjera 40m2

Redni mesečni stroški hiša 140m2= elektrika, komunala, internet/tv 120€ + letno zavarovanje (500€ => to je pač od vsakega posameznika odvisno kaj zavaruje in za koliko...lahko bi bilo tudi 100€ na leto ali pa 0€)
+ NUSZ cca 250€ + kurjava 700€

garsonjera= 2590€/letno
hiša= 2890€/letno

se pravi cca 300€ te pride hiša na leto dražje...vendar se ne more primerjati v razliki po kvadraturi.

nisem pa upošteval v izračunu kar se tiče obnovitvenih oziroma vzdrževalnih del...pri garsonjeri nisem upošteval rezervnega sklada.


Ne vem kje si ti dobil letno zavarovanje 250€ in NUSZ 100€ to je verjetno v LJ, ker jaz svojih 61m2 zavarujem za 117€ in plačam NUSZ za cca 58€

Katera kurjava je 700€? TČ? Ja, pol vstavi not še znesek nove TČ... nekaj za kar v bloku ne rabiš skrbet... ker je skrita amortizacija v mesečne stroške ogrevanja, ti pa računaš samo redno porabo, ne pa da je vsakih 15-20 let načeloma treba menjat TČ...

Lesa pa za 700€ ne boš pokuril, ampak več, razen če maš novo bajto v tem primeru pa morš primerjat novogradnjo proti staremu bloku in je spet primerjava mimo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

damirj79 ::

700€ kurjave za takšno kvadraturo je verjetno kakšna stara peč na drva. Ker s TČ hiša bruto kvadratura ogrevanja 2x toliko (približno 260m2) porabim nekje 1/2 napisanega stroška, med 330 in 380€ na leto, pa naj bo 400€ še za STV.

Komunala in internet je strošek enak neglede kje živiš, potem tu ne vem, zakaj nisi naštel še RTV prispevka. Elektrika v hiši 50€ je recimo nerealno nizek strošek, bi prej rekel vsaj 60€ ali celo 70€ na mesec. Zavarovanje 500€ se mi zdi hudo visoko, razen če ni na kakšnem ogroženem področju je bolj realno nekje 200€-250€, čeprav no veliko odvisno od agenta, postavk zavarovanja, ali vključiš tudi ostale premičnine ipd.

Invictus ::

m0LN4r je izjavil:

A v hisi cev ne poci? Streha ni mozno, da zamaka? Zlebove, jaske ni treba nikol pucat? Med tlakovci/robniki iz razpok nic ne raste nikoli? Robotski sesalniki pa so vecni in zastonj? Zalivati tudi ni treba? - Samo sprasujem za kolega.

Jaz sem zdaj na terasi v hisi. Zive duse ni v ulici za videt, tisina za umret, samo tecni ptici, ki mi serjejo po mizi, pac gledanje trave kako raste ni nek highlight dneva. Moram rect, da je pri sosedu na balkonu v mestu bolj zanimivo pestro.

Ce ti prckanje na vrtu ni v veselje, bos prej al slej zbediral od dolgacasa v samoti. Razumem, recimo soseda, ko mu je v veselje vsak dan pedenati travico in svoje grmicke, pa pometati uvoz. Ampak to je to, je pac tak tip cloveka, ki dvorisce zapusti samo, ce mora v trgovino al dohtarju.

To je kot primerjati kopanje sam doma v bazenu ali pa v kaksnem wellnesu. Eni so pac radi sami, drugi pa radi vidimo malce koze.

Tudi ob tabornem ognju sedeti sam, je dokaj beden prizor.

Sam si si kriv, kaj pa si šel v rovte.

Hišo si kupiš v mestu, pa je rešeno :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

damirj79 je izjavil:

700€ kurjave za takšno kvadraturo je verjetno kakšna stara peč na drva. Ker s TČ hiša bruto kvadratura ogrevanja 2x toliko (približno 260m2) porabim nekje 1/2 napisanega stroška, med 330 in 380€ na leto, pa naj bo 400€ še za STV.

Komunala in internet je strošek enak neglede kje živiš, potem tu ne vem, zakaj nisi naštel še RTV prispevka. Elektrika v hiši 50€ je recimo nerealno nizek strošek, bi prej rekel vsaj 60€ ali celo 70€ na mesec. Zavarovanje 500€ se mi zdi hudo visoko, razen če ni na kakšnem ogroženem področju je bolj realno nekje 200€-250€, čeprav no veliko odvisno od agenta, postavk zavarovanja, ali vključiš tudi ostale premičnine ipd.


Dvomim da je kaj dosti manj z TČ... sploh če maš še toplo vodo na TČ celo leto...

Kakorkoli ostane osnovna težava in to je da primerjaš poddimenzionirano bajto glede na povprečje v Sloveniji z garsonjero kjer so fiksni velik delež...

Realnost povprečja je bolj to da imaš 2 sobno stanovanje in imaš še zmeraj podobne stroške Garsonjeri hkrati pa imaš 250-300m2 bajto kar je bolj povprečje bajt v Sloveniji, temu primerno je ogrevanje, in ostali stroški v povprečju višji, sploh če hladiš z več klimami namesto eno ampak ok, to je drugi del.

ti si pa prikazal kot da je za ceno 2 nočitev strošek bajte višji na leto kot 2 sobnega...

Seveda je tu še ogromno dodatnih faktorjev od tega da 2 sobno na Ptuju stane od oka 80k, bajta pa x2 ali x3 v povprečju torej imaš kredit x2 ali x3 ali x2 časa... in potem seveda fasade ipd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Likalnik ::

zavarovanje kot sem napisal je relativno...kaj ti zavaruješ in kaj jaz...250€ je vključen tudi potres in ostale zadeve...NUSZ je 100€ Bled (če sem natančen 89€)
pri hiši je zavarovanje 500€ (skupaj s potresom in vse ostale premičnine na novo vrednost...že samo potres je čez 100€)

Kurjava za hišo je 15let stara Buderues peč na olje (kupil 10 let nazaj za 100€ + priklop...ko so jih vsi ven metali in menjali za pelete) + kamin (drva) oboje skupaj = 700€...se pravi 500€ olja in cca 200€ drv.
(sem razmišljal, da bi si naštimal toplotno črpalko...samo dvomim, da bi kaj veliko več privarčeval...recimo če bi bil strošek potem 500€ na leto..se pravi 200€ na sezono privarčujem...kar se mi pa ne zdi veliko...glede na to, da je začetni vložek 5k€ +

Elektrika v hiši sem vzel povprečje...voda se ogreva na toplotno črpalko (dve osebi v hiši)..pozimi je malo več cca 70€..poleti pa cca 40€ (z upoštevanim Petrol popustom 20% za 6 mesecev)

P.S. RTV sem pozabil ja..pač to ne igra vloge ker je isto cca 12€

Invictus ::

Mato989 je izjavil:

nekaj za kar v bloku ne rabiš skrbet... ker je skrita amortizacija v mesečne stroške ogrevanja, ti pa računaš samo redno porabo,.

Nope, stvar ogrevanja je kar strošek bloka...

Toplotna postaja, Plinska peč, kurilnica, kar pač imaš. In to ne krije mesečno plačilo, ampak rezervni sklad, ki je ponavadi premajhen za tako investicijo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

Mato989 je izjavil:

nekaj za kar v bloku ne rabiš skrbet... ker je skrita amortizacija v mesečne stroške ogrevanja, ti pa računaš samo redno porabo,.

Nope, stvar ogrevanja je kar strošek bloka...

Toplotna postaja, Plinska peč, kurilnica, kar pač imaš. In to ne krije mesečno plačilo, ampak rezervni sklad, ki je ponavadi premajhen za tako investicijo.


Ne vem če no, mi smo priklopljeni pol mesta na toplarno... torej samo naš rezervni krije to?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

buttcrack ::

če bo moja plinska crknila, si bom moral poiskat novo peč na drug energent, ker nova plinska odpade. plačal bom pa vse sam, nič iz rezervnega...

bambam20 ::

buttcrack je izjavil:

če bo moja plinska crknila, si bom moral poiskat novo peč na drug energent, ker nova plinska odpade. plačal bom pa vse sam, nič iz rezervnega...


To pomeni, da mi v bloku vsak mesec dajemo na stran denar v skupni sklad.

Invictus je izjavil:


Nope, stvar ogrevanja je kar strošek bloka...

Toplotna postaja, Plinska peč, kurilnica, kar pač imaš. In to ne krije mesečno plačilo, ampak rezervni sklad, ki je ponavadi premajhen za tako investicijo.


Saj se investicije v bloku ne izvajajo vsako leto in se tudi skrbno ocenijo, da se zadeva ne preplača.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

m0LN4r ::

A okoli hise samo kosite? Nic ne pometate, kidate, pucate okolis, ob ograji popukate zelenje, strizete zivo mejo, zakaj bi imel parcelo, ce je ne koristis?
Jaz ne delam veliko okoli bajte pa vseeno:
- 1x tedensko pokosim
- 1x dnevno zalijem roze, vrt, tudi travo vcasih
- 1x letno spucam tlakovce
- 1x letno premazen teraso
1x letno generalno cistim garazo in teraso
- 1x tedensko pometam teraso
- 1x tedensko pometam tlakovce pred vhodom
- Na vrtu je skos neki za prckat
- Ob robnikih je vcasih treba na roke it polepsat, ker pac biokill ni kul resitev za okolje.
- Okna je treba tudi spucat, ker se pac vidijo, da so zasrana. V 2. stuku bloka bi mi blo vseeno.
- Pa na vsake tolko, ker pac ne mores biti pri miru, nekaj drkas, izboljsujes, montiras, vrtas, kopas.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

buttcrack ::

bambam20 je izjavil:

buttcrack je izjavil:

če bo moja plinska crknila, si bom moral poiskat novo peč na drug energent, ker nova plinska odpade. plačal bom pa vse sam, nič iz rezervnega...


To pomeni, da mi v bloku vsak mesec dajemo na stran denar v skupni sklad.


Saj mi tudi ampak z namenom vzdrževanja stavbe kot so fasada, streha, izolacija kleti/podstrehe, barvanje ograje na stopnišču…
Niti slučajno pa se s temi sredstvi ne kupuje plinskih peči za posameznega etažnega lastnika.

damirj79 ::

m0LN4r je izjavil:

A okoli hise samo kosite? Nic ne pometate, kidate, pucate okolis, ob ograji popukate zelenje, strizete zivo mejo, zakaj bi imel parcelo, ce je ne koristis?
Jaz ne delam veliko okoli bajte pa vseeno:
- 1x tedensko pokosim
- 1x dnevno zalijem roze, vrt, tudi travo vcasih
- 1x letno spucam tlakovce
- 1x letno premazen teraso
1x letno generalno cistim garazo in teraso
- 1x tedensko pometam teraso
- 1x tedensko pometam tlakovce pred vhodom
- Na vrtu je skos neki za prckat
- Ob robnikih je vcasih treba na roke it polepsat, ker pac biokill ni kul resitev za okolje.
- Okna je treba tudi spucat, ker se pac vidijo, da so zasrana. V 2. stuku bloka bi mi blo vseeno.
- Pa na vsake tolko, ker pac ne mores biti pri miru, nekaj drkas, izboljsujes, montiras, vrtas, kopas.


Ma pa ravno vse točke ne počnem. LOL? Mislim, si pa malo zapretiraval a? Npr, travo kosi robotska kosilnica, travo zaliva avtomat, tlakovce čistim z baromatom, enako tudi teraso, ampak to moraš tudi v bloku, če imaš takšno stanovanje. operem tudi panoramska okna, ampak okna moraš prati tudi v bloku. Garažo generalno čistiš tudi če si v bloku. Izbira vrta je tvoja, pri hiši je to bolj enostavno, če si v bloku je lahko precej mučno. Pa tudi v stanovanju bi skoz moral nekaj prščkat pa popravljat, ker vsaj predvidevam, v naših krajih večina še vedno živi v blokih za reveže, kjer pač ni službe, ki bi popravila namesto tebe. Razen če si v najemu, potem pa pokličeš najemodajalca.

Sicer lahko tudi hišo narediš takšno, da nimaš veliko dela.

MisterR ::

PrihajaNodi je izjavil:

MisterR je izjavil:

Maribor
https://shglobal.si/aktualni-projekti/

+ Novogradnje maribor na Studencih
+ Bloki pri qlandiji oz za omw črpalko
+ Nove hiše oz stanovanja v košakih
+ dva ali trije manjši bloki na Pobrežju


So kje cene, rezervacije?


Seveda, googlaj novogradnje maribor, sončne terase maribor, vila blok pobrežje...

Pozabil sem omeniti še nov, a razprodan, blok z manjšimi stanovanji (max 3 sobno) na desnem bregu Drave (nasproti kopališča Pristan). Tako da ja, v Mariboru se gradi in prodaja na polno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MisterR ()

bambam20 ::

buttcrack je izjavil:


Niti slučajno pa se s temi sredstvi ne kupuje plinskih peči za posameznega etažnega lastnika.



Mi imamo skupno plinsko peč za vsa stanovanja.

c3p0 ::

Likalnik je izjavil:


Redni mesečni stroški hiša 140m2= elektrika, komunala, internet/tv 120€ + letno zavarovanje (500€ => to je pač od vsakega posameznika odvisno kaj zavaruje in za koliko...lahko bi bilo tudi 100€ na leto ali pa 0€)
+ NUSZ cca 250€ + kurjava 700€


Imam cca. 140m2 (+ velika klet, dile - nisem štel, ker ne ogrevam). Kurjava (peleti) 400€/leto. Elektrika 17€ (SE). NUSZ recimo 250€, da ne iščem točnega zneska. Letno zavarovanje 35€/mesec = 420€, pa imam zavarovano vse od SE, do potresa, do kraje predmetov na dopustu ipd., težko je še več dodat.

= 1274€ / leto

PrimoZ_ ::

Mato989 je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Mato989 je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Pa da ne bo pomote, ni hiša apriori boljša. Odvisno od želja in potreb in financ.
Definitivno pa hiša ne pomeni nujno ful več dela, delo si folk naredi sam, ker komplicira.

Mi imamo okol bajte sadovnjak in maline, ribez, robide pa vrt in tako dalje... Pač to je ženi v veselje, pa tudi jaz rad pojem sadje iz domačega vrta in mi ni problem preštihat vrta.
Lahko si pa urediš tudi tako da nimaš nobenega dela, travo ti pa pokosi robotska kosilnica.


Hiša v VSAKEM primeru pomeni VEČ dela...

Kdorkoli trdi drugače se laže ali pa nima bajte.

Jaz sme kupil flet, pred mano so menjali streho in fasado in to je to... nimam 5 min dela razen da 3 sobe počistim v 2-3 urah... ne rabim kosilnice, ne rabim orodja praktično nič, razen tiste osnove, nič mi ne more zamakat ker nisem prvi, ne rabim cele fasade plačat ampak smao 1.200, kar bo moj delež, pokaži mi kera bajta ma 1.200 da se cela fasada menja?

V bloku grem delat v tujino zaprem dol pa grem, ne rabim nič prosit da kdo gre kosit in pazit... kolega je živel v bajti je šel delat na Portugalsko pol leta zaprl dol nima rastlin pozabil na vse... drug kolega delal v Nemčiji 6 mesecev, skoz moral nekoga fehtat da mu gre kosit, zalivat kaj če maš vrt, pa pogledat če je vse ok itd...

Kar hočem povedat, je to, da z večstanovanjsko hišo dejansko vse prednosti bajte napram bloku izgubiš... oz. večino.


Napaka je na tvoji strani, ker primerjaš svojo škatlo za čevlj, s hišo ki ima dve nadstropji ter še klet in skupaj 300+ kvadrature.

Lahko narediš kot je kolega, ima samo enega otroka, ne želi se ukvarjati z vrtom ampak želi biti pa na svojem.
Kupil je 400m2 parcelo, gor postavil atrijsko hišo s ~90m površine in je to to. Nobene kleti, nobenih stopnic, vse v istem nivoju. Povsem isto kot bi imel 4 sobno stanovanje enake kvadrature. Preostala površina parcele je deloma asfaltirana z nadstreškom za dva avta in shrambo v kateri ima kolesa. Preostanek parcele je trava, ki jo kosi robotska kosilnica.
Vse je ganz novo, streha, fasada, okna, ... vse to bo držalo 20 ali več let, noenega vzdrževanja. Pa še po tistem ko bo treba prenovit zadeve tega ne delaš sam ampak pokličeš mojstre, ki zamenjajo streho, osvežijo fasado, menjajo okna, itd...
Tvoj problem je da si reven pa si ne moreš privoščit tega.

Aja pa glede zamakanja v bloku, veliko sreče ko bo sosedu nad tabo počila cev in se bo opazilo šele ko bo tebi začelo kapljati na glavo.


Jaz primerjam povprečje z povprečjem...

Takih hiš ki jih opisuješ je ZELO malo... večino bajt je 200m2+ kar pomeni da je fasade tudi 20x+ več od mojega dela v 2 sobnem stanovanju. Lahko pa odpreva bolho in nepremičnine in mi pokažeš kje se prodaja dosti zgrajenih bajt ki so ranga 2 sobnega stanovanja... da je potem tudi parcele samo x2 ali 3 m2...

In ja seveda pokličeš majstre, ampak ko bodo majstri prišli obnovit bajto od tega tvojega primera bo cena še zmeraj x5 ali več od cene mojega deleža v bloku... enako bo s fasado.

In da poudarim jaz nikjer ne pravim da je blok bolje kot bajta, jaz pravim da je bajta DRAŽJE kot blok, v POVPREČJU... tudi več časa se ukvarjaš v POVPREČJU z rihtanjem okrog bajte kot okrog bloka... spet poudarjam V POVPREČJU


Čaki, čaki...
Začel si z vehementno izjavo da je hiša vedno in nujno ful več dela, ki te oropa časa za vse hobije in tako dalje, sedaj pa notri vlačiš stroške.
In res je takih hiš kot jih omenjam zelo malo, ker največji fond hiš je bil zgrajen v nekih drugih časih z drugo miselnostjo in potrebami. Ampak danes ti nihče ne brani da narediš tako. Marlesovo montažno na polni ključ dobiš za 1500€/m2 torej nekih 140k za dobrih 90 kvadratov. V Kranju za tak dena dobiš 60m stanovanja v starem bloku.
Seveda so tu še stroški parcele in komunalnega prispevka pa ureditve parcele itd... ampak to je cena "luksuza", da si na svojem, če je pač to tvoja želja.
In če bajto postaviš sedaj novo imaš 20 ali več let gmah, ne boš menjal fasade, strehe, ... Po 20ih pa se ti tudi recimo spremenijo življenske okoliščine npr. otroci gredo od doma. Pa potem takrat pretehtaš kako naprej, lahko obnoviš hišo in živiš dalje tam ali pa rečeš fuck it, hočem živet ceneje in greš v stanovanje.

Če pa se vrnemo k sami količini dela je le ta lahko minimalna oz. praktično nična, če stvari tako zastaviš.
In recimo, ko sem bil jaz v bloku sem vsak dan porabil 5 min časa da sem privlekel kolo iz kleti in ga potem pospravil nazaj v klet. V celem mesecu sem porabil za to več časa kot sedaj za košnjo trave, pa jaz nimam optimizirane okolice hiše.

Utk ::

Normalno, da je v hiši več dela, predvsem zato, ker ga hočeš. Kaj pa naj bi delal v bloku v stanovanju cele dneve. Sej se ti odpelje...

Likalnik ::

c3p0 je izjavil:

Likalnik je izjavil:


Redni mesečni stroški hiša 140m2= elektrika, komunala, internet/tv 120€ + letno zavarovanje (500€ => to je pač od vsakega posameznika odvisno kaj zavaruje in za koliko...lahko bi bilo tudi 100€ na leto ali pa 0€)
+ NUSZ cca 250€ + kurjava 700€


Imam cca. 140m2 (+ velika klet, dile - nisem štel, ker ne ogrevam). Kurjava (peleti) 400€/leto. Elektrika 17€ (SE). NUSZ recimo 250€, da ne iščem točnega zneska. Letno zavarovanje 35€/mesec = 420€, pa imam zavarovano vse od SE, do potresa, do kraje predmetov na dopustu ipd., težko je še več dodat.

= 1274€ / leto




izpustil si glavni mesečni strošek še komunala in internet/tv, kar pomeni...komunale imaš odvisno kje živiš in kakšno imaš porabo vode ziher 40€ na mesec + internet/TV ziher 40€ na mesec za osnoven paket = 80€ mesečno...na leto je 960€ (če pa imaš top paket pa še več)

se pravi imaš strošek 1274€ + 960€ = 2234€ + RTV 144€ na leto

perci ::

Tale tema se je izrodila v prepucavanje vernikov v hiše in stanovanja. Sprijaznite se, oboje je OK, vsaka stvar pa ima svoje prednosti in slabosti.

Če se vrnemo na temo....moje mnenje je, da smo na vrhu balona...vprašanje je, če bo počil na klasičen način. Morda bo samo malo puščal, pa ga bodo dopihavali... Vsekakor pa imam filing, da bistveno gor ne bo šlo več.

PrimoZ_ ::

Internet, tv, gsm,... torej stroški ki nimajo nobene veze s tem ali si v hiši ali v stanovanju, je res brez veze navajat za primerjavo.
Razen če ti kak operater dražje računa internet če si v hiši :))

Komunala pa je bila v mojem primeru v bloku dražja. V hiši se giblje rahlo nad 50€, v bloku pa je bilo malo pod 60€, v povprečju nekje 7 do 8€ razlike.
Nismo pa meli inividualnih števcev za vodo ampak je bilo po osebah.

PrihajaNodi ::

perci je izjavil:

Tale tema se je izrodila v prepucavanje vernikov v hiše in stanovanja. Sprijaznite se, oboje je OK, vsaka stvar pa ima svoje prednosti in slabosti.

Če se vrnemo na temo....moje mnenje je, da smo na vrhu balona...vprašanje je, če bo počil na klasičen način. Morda bo samo malo puščal, pa ga bodo dopihavali... Vsekakor pa imam filing, da bistveno gor ne bo šlo več.


Denar se spreminja v papir. Banke zaracunavajo lezarnine. Material je sel svinjsko gor. Se ti sploh sanja koliko denarja imajo slovenci na racunu?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Likalnik ::

Tudi jaz menim, da bodo šle cene samo še gor...ležarnine, dražji material, premalo stanovanj na trgu

PrihajaNodi ::

Revezi si pa ze prej niso mogl kupit nicesar. Pa koga briga za njih in stanovanjsko problematiko, vazno je da se cepijo. Se kdo vprasa kaksne svinjske dodatke so dobivali dohtarji? En ma rad zid, drug pa gume, fora pa je da je denar moral nekam in se gre
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

perci ::

PrihajaNodi je izjavil:

perci je izjavil:

Tale tema se je izrodila v prepucavanje vernikov v hiše in stanovanja. Sprijaznite se, oboje je OK, vsaka stvar pa ima svoje prednosti in slabosti.

Če se vrnemo na temo....moje mnenje je, da smo na vrhu balona...vprašanje je, če bo počil na klasičen način. Morda bo samo malo puščal, pa ga bodo dopihavali... Vsekakor pa imam filing, da bistveno gor ne bo šlo več.


Denar se spreminja v papir. Banke zaracunavajo lezarnine. Material je sel svinjsko gor. Se ti sploh sanja koliko denarja imajo slovenci na racunu?


Lezarina, ne lezarnina. In ja, se mi sanja. Pa tebi?

m0LN4r ::

damirj79 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

A okoli hise samo kosite? Nic ne pometate, kidate, pucate okolis, ob ograji popukate zelenje, strizete zivo mejo, zakaj bi imel parcelo, ce je ne koristis?
Jaz ne delam veliko okoli bajte pa vseeno:
- 1x tedensko pokosim
- 1x dnevno zalijem roze, vrt, tudi travo vcasih
- 1x letno spucam tlakovce
- 1x letno premazen teraso
1x letno generalno cistim garazo in teraso
- 1x tedensko pometam teraso
- 1x tedensko pometam tlakovce pred vhodom
- Na vrtu je skos neki za prckat
- Ob robnikih je vcasih treba na roke it polepsat, ker pac biokill ni kul resitev za okolje.
- Okna je treba tudi spucat, ker se pac vidijo, da so zasrana. V 2. stuku bloka bi mi blo vseeno.
- Pa na vsake tolko, ker pac ne mores biti pri miru, nekaj drkas, izboljsujes, montiras, vrtas, kopas.


Ma pa ravno vse točke ne počnem. LOL? Mislim, si pa malo zapretiraval a? Npr, travo kosi robotska kosilnica, travo zaliva avtomat, tlakovce čistim z baromatom, enako tudi teraso, ampak to moraš tudi v bloku, če imaš takšno stanovanje. operem tudi panoramska okna, ampak okna moraš prati tudi v bloku. Garažo generalno čistiš tudi če si v bloku. Izbira vrta je tvoja, pri hiši je to bolj enostavno, če si v bloku je lahko precej mučno. Pa tudi v stanovanju bi skoz moral nekaj prščkat pa popravljat, ker vsaj predvidevam, v naših krajih večina še vedno živi v blokih za reveže, kjer pač ni službe, ki bi popravila namesto tebe. Razen če si v najemu, potem pa pokličeš najemodajalca.

Sicer lahko tudi hišo narediš takšno, da nimaš veliko dela.
Ko sem bil v stanovanju in parkiral v garazni hisi za stanovalce, nisem delal cisto nic od tega. Pa sem bil dlje, kot v hisi. Nevem kaj bi popravljal, tak socialisticni blok pa spet ni bil, je bil komplet saniran okol leta 2000.
Robotske kosilnice pa moderno avtomatiko je treba najprej kupit, ampak za majhen vrt se mi zdi brezveze, ce pokosim v 20ih minutah. Sicer res, tudi ta kosilnica je ze bila na popravilu pa vseeno je to neko orodje, ki ne laufa vecno in na luft.

Ja seveda si lahko naredis hiso, da ne rabis nic delat, si zabetoniras, asfaltiras vse povrsine, odrstanis zlebove in jaske, namesto zive meje imas umetno, ampak zakaj bi potem sploh imel parcelo okoli hise in svojo garazo.
Saj jaz ne govorim o tem kaj je mozno pa kaj ni, ampak kako potem to je v resnici. Pa potem imas en kup krame, ki se nabira po garazi, vrtni hisi.
Ajd res je, da ce postavis novo, kakovostno hiso, ne sfusano, nimas kaj popravljat nekaj casa, ampak se vedno imas vse ostalo okoli hise. No saj recimo bil sem na sprehodu po brezicah, pa sem videl kak je to.
Dvorisca nepokosena, razpokane, razpadajoce fasade, grmovja iz dvorisca strlijo na plocnik, unicene ograje, crno rumene rolete, na tlakovcih ze mah raste. Res je lepa glavna cesta ob stadionu, imel sem obcutek, da se sprehajam po kaksni obmejni madzarski vasi.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Telbanc ::

perci je izjavil:

Tale tema se je izrodila v prepucavanje vernikov v hiše in stanovanja. Sprijaznite se, oboje je OK, vsaka stvar pa ima svoje prednosti in slabosti.

Če se vrnemo na temo....moje mnenje je, da smo na vrhu balona...vprašanje je, če bo počil na klasičen način. Morda bo samo malo puščal, pa ga bodo dopihavali... Vsekakor pa imam filing, da bistveno gor ne bo šlo več.


Ah, dej no, folk ma dnarja na lagerju kot še nikol do zaj, še bo šlo gor. Sam se ti ne sekiraj, in čim manj piši o vrhu balona, da se ti ne bomo čez eno leto smejali, ko boš postal "svetovno znan specijalec za nepremičnine".
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

m0LN4r ::

Vrh balona? Po mojem smo sele na zacetku ta zares velikega balona, dokler vecina folka ne bo dala 2/3 place za kredit bajte, bodo cene sle lepo gor, ker tudi place se pocasi neopazno dvigujejo. Pa kredit si bodo jemali do penzije pa se kako leto dodatno tam do 70ega leta oz. komot tudi 80, ce imas prednike, ki prevzamejo kredit.

Najemnine pa tudi grejo lepo gor, pa zaradi raznih hostelov in airbnbjev, je vedno manj stanovanj. Tako, da je to to. 50% place za najmenino bo povsem normalno ali se vec, kdor bo htel mal boljse.

Ce pa se slucajno zgodi decentralizacija Ljubljane proti Mariboru, pa bo se tam eksplodiralo. Zato pa jaz pravim tasci, da naj niti slucajno ne proda stanovanja v centru.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

perci ::

Ah, dej no, folk ma dnarja na lagerju kot še nikol do zaj, še bo šlo gor.

Se ti zdi, da ima folk res toliko denarja več kot doslej? Denar se res printa ampak...si ga ti dobil kaj? Jaz niti EUR. Kdo drug tule?

Sam se ti ne sekiraj, in čim manj piši o vrhu balona, da se ti ne bomo čez eno leto smejali, ko boš postal "svetovno znan specijalec za nepremičnine

Jst se nič ne sekiram, poskušam samo objektivno oceniti stanje glede na pretekle izkušnje iz svojih 40 let, kolikor tlačim to zemljo. Nisem noben specijalec za nepremičnine, ne vem od kje ti to? Sem se kdaj deklariral kot tak? Sem average Joe, ki špekulira, tako kot vsi v tem topicu. Če se mi boste čez eno leto smejali....mi je pa ravno.

m0LN4r je izjavil:

Vrh balona? Po mojem smo sele na zacetku ta zares velikega balona, dokler vecina folka ne bo dala 2/3 place za kredit bajte, bodo cene sle lepo gor, ker tudi place se pocasi neopazno dvigujejo. Pa kredit si bodo jemali do penzije pa se kako leto dodatno tam do 70ega leta oz. komot tudi 80, ce imas prednike, ki prevzamejo kredit.

Jaz sklepam zgolj po sentimentu. Takrat, ko so ljudje najbolj napaljeni in prepričani o tem, da bo šlo samo še gor in so v FOMO modu, takrat se ponavadi obrne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

PrihajaNodi ::

Se ti zdi, da ima folk res toliko denarja več kot doslej? Denar se res printa ampak...si ga ti dobil kaj? Jaz niti EUR. Kdo drug tule?


Vidis to je problem. Ti si dobi cepivo, zdravniki hude dodatke, nekateri pa so obogateli z btccjem. Jasno, taksnih ki so prejeli (samo) cepivo je pa vec kot 50%. Ce razumes
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

perci ::

Ne razumem.

thramos ::

perci je izjavil:

Jaz sklepam zgolj po sentimentu. Takrat, ko so ljudje najbolj napaljeni in prepričani o tem, da bo šlo samo še gor in so v FOMO modu, takrat se ponavadi obrne.


Sam a je zdej tko? Razen parih v tej temi, ki pa so v takšnem sentimentu že desetletja (živjo Telbanc), večina misli podobno kot ti. Kar po tej logiki pomeni, da bo še rastlo. >:D

Telbanc ::

thramos je izjavil:

perci je izjavil:

Jaz sklepam zgolj po sentimentu. Takrat, ko so ljudje najbolj napaljeni in prepričani o tem, da bo šlo samo še gor in so v FOMO modu, takrat se ponavadi obrne.


Sam a je zdej tko? Razen parih v tej temi, ki pa so v takšnem sentimentu že desetletja (živjo Telbanc), večina misli podobno kot ti. Kar po tej logiki pomeni, da bo še rastlo. >:D


Ne zabadaj spet nos v nepremičnine, ker bo spet hudo. :D
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

m0LN4r ::

Ponavadi, bi se strinjal, ampak kapitalizem danes in kapitalizem 30 let nazaj, ne pozna meja. Ce so v DE sle cene do 30-100% gor v parih letih, tam kjer so sluzbe in povezave, bo se tudi prinas slo gor, ker nekako skozi leta opazam, da se trend v EU nekako zelo similarno prenasa od zgoraj navzdol.
Al pa, ko sem gledal se cene stanovanj pri Lenartu, kjer se folk v Avstrijo vozi delat 10 let nazaj in danes, me je skor kap. Pa na vsake tolko pogledam in je vedno drazje, ker pac folk vedno vec sluzi tam naokoli severovzhodno ob avstrijski meji.

Pac nekako je stevilo kvadratnih metrov zemljisc okoli najbolj interesantnih lokacij omejeno in ce se tam dviguje, se bo okoli tega tudi in ljudje pac nekako gledajo, da bi se cim manj fijakali naokoli, tudi ce se nam zdi, da se radi fijakamo.

Sam pac povem tako, ce bo povprecna placa sla gor 3-5% v povprecju na leto. Stevilo prebivalstva narascalo, zazidljivih parcel v blizini sluzb in povezav pa ostane konstanta, se bo cena nepremicnin komot dvigovala za enak % ali se vec vzporedno. Pac tisti, ki pa ne bo imel denarja, pa bo ostal na podezelju nekje dalec od mesta.
Meni izgleda stanje sloveniji trenutno identicno, kot ko sem prisel sem gor. Pa so tu tudi 10 let govorili, da bo balon pocil, en kurac je. Pa se kr ne bo, ker vedno prihajajo bogatejsi navzven iz mest in se pac samo kupna moc premika bolj vstran od mest.

Bil sem na ogledu pa recimo 35km v eni vasi od Landshuta brez avtoceste (manjse mesto od maribora) je kvadratni meter 3500, 5km blizje je ze 4000, 20km od mesta ob AC je ze 4500 in tako se stopnjuje proti mestu, kjer v mestu so najcenejse novogradnje pri 5500-6000.
Na zahodni strani med Münchnom in Landshutom ob avtocesti, pa so cene ze pri 7000 na kvadratni meter. In takoj ko se cena v Münchnu dvigne za kak evro, potem vse to potegne za sabo. Nekako je nastalo stanje, kjer cena nepremicnin direkt povezana s visino place in casom voznje do sluzbe.
Recimo med Ingolstadtom in Landshutom pa nimas ne avtoceste in ne hitre ceste, pa je ista kilometrina, so cene takoj nizje, se pa drkas na poti skoraj 2x dlje, temu primerno so tudi razviti kraji.

Povzetek, no jaz mislim, da tudi ce bo kak padec, bo to tam kjer je pac neinteresantno in za kak majhen procent, dokler bo tako mocna centralizacija proti LJ in avtocesti. Na dolgi rok bomo pa v povrecju sigurno sli gor se nekaj casa.
Cene materialov so kaksne so, dosti navzdol ne bodo sle. Urna postavka gradbincev in arhitektov pa bo samo se sla navzgor, ker pac. Mi je podobno zgodbo povedal tudi kolega iz Spanije. Tam si v centru dogajanja bajto kupi samo se premoznejsi sloj, za ostale ostane samo najemnina. Pa to nobenga ne briga. "jej al pa umri"

PS: Dokler ne rastejo prinas trailerparki, kot v ameriki, lahko grejo cene se ogromno navzgor.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

PrihajaNodi ::

perci je izjavil:

Ne razumem.


Skoda. Nekaterim dol visi za tiste, ki denarja nimajo. Drugi ga pa imajo.

Tudi ce pride do "poka", kdo bo prodajal? Revezi? Ti ze tako ali tako nimajo nic. Tistim
s kapitalom se pa fucka.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

perci ::

thramos je izjavil:

perci je izjavil:

Jaz sklepam zgolj po sentimentu. Takrat, ko so ljudje najbolj napaljeni in prepričani o tem, da bo šlo samo še gor in so v FOMO modu, takrat se ponavadi obrne.


Sam a je zdej tko? Razen parih v tej temi, ki pa so v takšnem sentimentu že desetletja (živjo Telbanc), večina misli podobno kot ti. Kar po tej logiki pomeni, da bo še rastlo. >:D

Hehe, could be. To je vedno umetnost, pravilno ugotovit počutje ljudi.

PrihajaNodi ::

PS: Dokler ne rastejo prinas trailerparki, kot v ameriki, lahko grejo cene se ogromno navzgor.


To je dejansko dobra ideja. Nevem pa ce izvedljiva, z vidika ureditvije vseh komunalnih prispevkov, gradbenih dovoljenj. Javni funkcionarji morajo od necesa zivet pa kasirat, za te papirje.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

perci je izjavil:

Ah, dej no, folk ma dnarja na lagerju kot še nikol do zaj, še bo šlo gor.

Se ti zdi, da ima folk res toliko denarja več kot doslej? Denar se res printa ampak...si ga ti dobil kaj? Jaz niti EUR. Kdo drug tule?

Kako da ne. 200 evrov smo vsi dobili, pa še 100 jih menda pride.;)

Veliko ljudi je dobivalo različne dodatke, drugi so manj zapravljali, ko je bilo vse zaprto...

Januarja je v Financah pisalo - Slovenci še nikoli nismo imeli toliko denarja na bankah.

Pred enim leto so objavili podatek, da imamo državljani 21,6 milijarde evrov depozitov v naših bankah in da se je obseg samo v zadnjem letu povečal za okrogli 2 milijardi. Do danes se je številka sigurno samo še zvišala.

PrihajaNodi ::

Okapi je izjavil:

perci je izjavil:

Ah, dej no, folk ma dnarja na lagerju kot še nikol do zaj, še bo šlo gor.

Se ti zdi, da ima folk res toliko denarja več kot doslej? Denar se res printa ampak...si ga ti dobil kaj? Jaz niti EUR. Kdo drug tule?

Kako da ne. 200 evrov smo vsi dobili, pa še 100 jih menda pride.;)

Veliko ljudi je dobivalo različne dodatke, drugi so manj zapravljali, ko je bilo vse zaprto...

Januarja je v Financah pisalo - Slovenci še nikoli nismo imeli toliko denarja na bankah.

Pred enim leto so objavili podatek, da imamo državljani 21,6 milijarde evrov depozitov v naših bankah in da se je obseg samo v zadnjem letu povečal za okrogli 2 milijardi. Do danes se je številka sigurno samo še zvišala.


Ne razume, da je razkorak med revnimi (povprecnimi drzavljani) in (ultra)bogatimi enormen. Pa se vecji bo in nepremicnine se manj dostopne.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Okapi ::

Ultrabogati ne vplivajo bistveno na cene nepremičnin, ker jih je premalo (ultrabogatih). In ultraogatih tudi ne zanimajo povprečne slovenske nepremičnine, pa njihove cene vseeno rastejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

m0LN4r ::

Problem bo mogoce sele takrat nastal, ko bo srednji sloj med 1000-1500 netto rajsi v najemnini, kot pa vzel kredit.

Okapi je izjavil:

Ultrabogati ne vplivajo bistveno na cene nepremičnin, ker jih je premalo (ultrabogatih). In ultraogatih tudi ne zanimajo povprečne slovenske nepremičnine, pa njihove cene vseeno rastejo.
Sej niso ultrabogati, ampak malce bogatejsi, imajo po 6-20 nepremicnin v lasti in jih oddajajo v najem in si od dohodkov odplacujejo N-to nepremicnino in tako naprej.
Pa zdaj so masovno presaltali iz najemodajanja v Airbnb, maribor center, vec normalnega stanovanja skorajda ne dobis. Samo se neko podrtijo za x2 ceno najemnine, kot 15 let nazaj.
Ko pa ze imas enkrat tolko najemnin, da si sproti pokrivas kredit in stroske zivljenja, pa si na konju. Pa ne rabis bit ultrabogat, ampak reven pa tudi nisi, niti povprecen.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

PrihajaNodi ::

Okapi je izjavil:

Ultrabogati ne vplivajo bistveno na cene nepremičnin, ker jih je premalo (ultrabogatih). In ultraogatih tudi ne zanimajo povprečne slovenske nepremičnine, pa njihove cene vseeno rastejo.


Ne, tesline delnice kupujejo. Sicer pa ne vemo koliko jih je.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Invictus ::

m0LN4r je izjavil:


Ce pa se slucajno zgodi decentralizacija Ljubljane proti Mariboru, pa bo se tam eksplodiralo. Zato pa jaz pravim tasci, da naj niti slucajno ne proda stanovanja v centru.

En korak v to smer se je že zugodil, to je zmanjšanje kilometrine za prevoz na delo iz 0,18 EUR na 0,13...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

c00L3r ::

m0LN4r je izjavil:

Problem bo mogoce sele takrat nastal, ko bo srednji sloj med 1000-1500 netto rajsi v najemnini, kot pa vzel kredit.

Okapi je izjavil:

Ultrabogati ne vplivajo bistveno na cene nepremičnin, ker jih je premalo (ultrabogatih). In ultraogatih tudi ne zanimajo povprečne slovenske nepremičnine, pa njihove cene vseeno rastejo.
Sej niso ultrabogati, ampak malce bogatejsi, imajo po 6-20 nepremicnin v lasti in jih oddajajo v najem in si od dohodkov odplacujejo N-to nepremicnino in tako naprej.
Pa zdaj so masovno presaltali iz najemodajanja v Airbnb, maribor center, vec normalnega stanovanja skorajda ne dobis. Samo se neko podrtijo za x2 ceno najemnine, kot 15 let nazaj.
Ko pa ze imas enkrat tolko najemnin, da si sproti pokrivas kredit in stroske zivljenja, pa si na konju. Pa ne rabis bit ultrabogat, ampak reven pa tudi nisi, niti povprecen.


Ko si dovolj bogat, da imaš v lastni 10+ stanovanj, si zmagal v tej kapitalistični igri. Nekoga zaposliš, da se ukvarja s pobiranjem najemnim in da se ukvarja z vzdrževanjem in problematičnimi najemniki. Ti pa samo uživaš življenje in lepo živiš na od pobranih najemnim. Za te najemnine pa ljudje garajo 8+ h/dan. Nekateri so sicer še vedno nekje zaposleni in dobivajo plačo, večinoma pa so "direktorji" in se javno pretvarjajo, kako trdo delajo.

Če imaš 30+ več stanovanj, potem pa imaš itak take prihodke, da vsakih nekaj let kupiš še več stanovanj in še več denarja potegneš ven iz ekonomskega sistema. In ta denar dobivaš brez, da bi moral karkoli zares delat.

Rešitev za ustavitev rast cen nepremičnin pa je dokaj preprosta. Država naj vsako leto v vsakem mestu zgradi nekaj blokov, kjer se pobirajo neprofitne najemnine. Te bi bile nekje 50% tržnih najemnim. Sčasoma bodo tako vse cene začele padat, vsekakor pa se bo ustavila rast cen.

Za državo, katera plača 4 milijone za 1 vojaški oklepik, ne bi smel bit problem. Za ceno tega 1 oklepnika lahko država zgradi 5 nadstropni blok s 3 vhodi in skupaj okrog 60 stanovanji. Zraven pa še manjši park in otroška igrala, da bodo imele mlade družine prostor za igranje z otroci. Rodnost bo šla gor, manj mladih bo šlo v tujino.

Kdor želi živet v veliki hiši, pa si jo še vedno lahko vzame na kredit in ga nihče ne sili živet v državnih blokih. Ali pa gre v najem v draga privatna premium stanovanja.

PrihajaNodi ::

Samo problem je da daje drzava denar, zdravnikom, skupaj z dodatki, da oni lahko kupujejo stanovanja. Ti pa pac dobis cepivo.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

PrimoZ_ ::

PrihajaNodi je izjavil:

Samo problem je da daje drzava denar, zdravnikom, skupaj z dodatki, da oni lahko kupujejo stanovanja. Ti pa pac dobis cepivo.

Dej spizdi s temi debilnotimi nazaj v Romunijo. Saj je tam vse boljše tako, da res ne vidim razloga da furaš safr tle.

c00L3r je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Problem bo mogoce sele takrat nastal, ko bo srednji sloj med 1000-1500 netto rajsi v najemnini, kot pa vzel kredit.

Okapi je izjavil:

Ultrabogati ne vplivajo bistveno na cene nepremičnin, ker jih je premalo (ultrabogatih). In ultraogatih tudi ne zanimajo povprečne slovenske nepremičnine, pa njihove cene vseeno rastejo.
Sej niso ultrabogati, ampak malce bogatejsi, imajo po 6-20 nepremicnin v lasti in jih oddajajo v najem in si od dohodkov odplacujejo N-to nepremicnino in tako naprej.
Pa zdaj so masovno presaltali iz najemodajanja v Airbnb, maribor center, vec normalnega stanovanja skorajda ne dobis. Samo se neko podrtijo za x2 ceno najemnine, kot 15 let nazaj.
Ko pa ze imas enkrat tolko najemnin, da si sproti pokrivas kredit in stroske zivljenja, pa si na konju. Pa ne rabis bit ultrabogat, ampak reven pa tudi nisi, niti povprecen.


Ko si dovolj bogat, da imaš v lastni 10+ stanovanj, si zmagal v tej kapitalistični igri. Nekoga zaposliš, da se ukvarja s pobiranjem najemnim in da se ukvarja z vzdrževanjem in problematičnimi najemniki. Ti pa samo uživaš življenje in lepo živiš na od pobranih najemnim. Za te najemnine pa ljudje garajo 8+ h/dan. Nekateri so sicer še vedno nekje zaposleni in dobivajo plačo, večinoma pa so "direktorji" in se javno pretvarjajo, kako trdo delajo.

Če imaš 30+ več stanovanj, potem pa imaš itak take prihodke, da vsakih nekaj let kupiš še več stanovanj in še več denarja potegneš ven iz ekonomskega sistema. In ta denar dobivaš brez, da bi moral karkoli zares delat.

Rešitev za ustavitev rast cen nepremičnin pa je dokaj preprosta. Država naj vsako leto v vsakem mestu zgradi nekaj blokov, kjer se pobirajo neprofitne najemnine. Te bi bile nekje 50% tržnih najemnim. Sčasoma bodo tako vse cene začele padat, vsekakor pa se bo ustavila rast cen.

Za državo, katera plača 4 milijone za 1 vojaški oklepik, ne bi smel bit problem. Za ceno tega 1 oklepnika lahko država zgradi 5 nadstropni blok s 3 vhodi in skupaj okrog 60 stanovanji. Zraven pa še manjši park in otroška igrala, da bodo imele mlade družine prostor za igranje z otroci. Rodnost bo šla gor, manj mladih bo šlo v tujino.

Kdor želi živet v veliki hiši, pa si jo še vedno lahko vzame na kredit in ga nihče ne sili živet v državnih blokih. Ali pa gre v najem v draga privatna premium stanovanja.


Dobro napisano.
Samo za kaj takega ni interesa, ker politiki sami tudi služijo na prenapihnjenih cenah bivališč.

Bedaki jih a še zagovarjajo, da dokler nimao triler parkov, so še poceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

PrihajaNodi ::

Dej spizdi s temi debilnotimi nazaj v Romunijo. Saj je tam vse boljše tako, da res ne vidim razloga da furaš safr tle.


Ne bos verjel da v Romuniji dejansko dobis zdravnika ko ga potrebujes. Govorim za resne tezave, ki jih ljudje imajo. Je off topic ali oa tudi ne. Korona dodatki so nekaterim (in se vedno) mocno polepsali zivljenje.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

c00L3r ::

PrimoZ_ je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Samo problem je da daje drzava denar, zdravnikom, skupaj z dodatki, da oni lahko kupujejo stanovanja. Ti pa pac dobis cepivo.

Dej spizdi s temi debilnotimi nazaj v Romunijo. Saj je tam vse boljše tako, da res ne vidim razloga da furaš safr tle.

c00L3r je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Problem bo mogoce sele takrat nastal, ko bo srednji sloj med 1000-1500 netto rajsi v najemnini, kot pa vzel kredit.

Okapi je izjavil:

Ultrabogati ne vplivajo bistveno na cene nepremičnin, ker jih je premalo (ultrabogatih). In ultraogatih tudi ne zanimajo povprečne slovenske nepremičnine, pa njihove cene vseeno rastejo.
Sej niso ultrabogati, ampak malce bogatejsi, imajo po 6-20 nepremicnin v lasti in jih oddajajo v najem in si od dohodkov odplacujejo N-to nepremicnino in tako naprej.
Pa zdaj so masovno presaltali iz najemodajanja v Airbnb, maribor center, vec normalnega stanovanja skorajda ne dobis. Samo se neko podrtijo za x2 ceno najemnine, kot 15 let nazaj.
Ko pa ze imas enkrat tolko najemnin, da si sproti pokrivas kredit in stroske zivljenja, pa si na konju. Pa ne rabis bit ultrabogat, ampak reven pa tudi nisi, niti povprecen.


Ko si dovolj bogat, da imaš v lastni 10+ stanovanj, si zmagal v tej kapitalistični igri. Nekoga zaposliš, da se ukvarja s pobiranjem najemnim in da se ukvarja z vzdrževanjem in problematičnimi najemniki. Ti pa samo uživaš življenje in lepo živiš na od pobranih najemnim. Za te najemnine pa ljudje garajo 8+ h/dan. Nekateri so sicer še vedno nekje zaposleni in dobivajo plačo, večinoma pa so "direktorji" in se javno pretvarjajo, kako trdo delajo.

Če imaš 30+ več stanovanj, potem pa imaš itak take prihodke, da vsakih nekaj let kupiš še več stanovanj in še več denarja potegneš ven iz ekonomskega sistema. In ta denar dobivaš brez, da bi moral karkoli zares delat.

Rešitev za ustavitev rast cen nepremičnin pa je dokaj preprosta. Država naj vsako leto v vsakem mestu zgradi nekaj blokov, kjer se pobirajo neprofitne najemnine. Te bi bile nekje 50% tržnih najemnim. Sčasoma bodo tako vse cene začele padat, vsekakor pa se bo ustavila rast cen.

Za državo, katera plača 4 milijone za 1 vojaški oklepik, ne bi smel bit problem. Za ceno tega 1 oklepnika lahko država zgradi 5 nadstropni blok s 3 vhodi in skupaj okrog 60 stanovanji. Zraven pa še manjši park in otroška igrala, da bodo imele mlade družine prostor za igranje z otroci. Rodnost bo šla gor, manj mladih bo šlo v tujino.

Kdor želi živet v veliki hiši, pa si jo še vedno lahko vzame na kredit in ga nihče ne sili živet v državnih blokih. Ali pa gre v najem v draga privatna premium stanovanja.


Dobro napisano.
Samo za kaj takega ni interesa, ker politiki sami tudi služijo na prenapihnjenih cenah bivališč.

Bedaki jih a še zagovarjajo, da dokler nimao triler parkov, so še poceni.


Samo 1 stranka v parlamentu zares zagovarja gradnjo neprofitnih stanovanj. Seveda pa se težko prebije v višji odstotek, ker se v očeh javnosti smatrajo za "skrajno levico". Smešno je, ker bi tako politiko zmanjševanje problemov kapitalizma morale zagovarjat predvsem sredinske stranke, da se kapitalizem obžri v lepi luči, da so bogati še zmeraj bogati, srednji sloj pa ima OK lajf. Zdaj pa Levica zagovarja take politike s katerim bodo rešile kapitalizem. Če bi bi bila zares "skrajna" bi morala zagovarjat odvzem/nacionalizacijo vseh tistim, kateri imajo v lastni več kot 3 nepremičnine. Kar pa seveda ni niti približno v njihovem programu.

Tako daleč ekonomsko desno smo zabredli v zadnjih 30-40 letih na zahodu, da se racionalni levo sredinski predlogi smatrajo za "skrajno levo".

PrimoZ_ ::

Malo so si sami krivi, ker za brezveze skačejo okoli z rdečo zvezdo, ki povzroča da potem nekaterim pade mrak na oči in niti ne pogledajo dlje od tega.
Se pa sicer povsem strinjam s postom.

40 let nazaj so imeli republikanci na programu take točke, da bi jih danes oklicali za skrajno levico in komunajzerje/socialiste.
Res smo globoko zabredli.

Invictus ::

PrimoZ_ je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Samo problem je da daje drzava denar, zdravnikom, skupaj z dodatki, da oni lahko kupujejo stanovanja. Ti pa pac dobis cepivo.

Dej spizdi s temi debilnotimi nazaj v Romunijo. Saj je tam vse boljše tako, da res ne vidim razloga da furaš safr tle.


Saj je res zgleda bolje. Država prodaja cepiva, ker se nihče noče cepiti. Niso vsi JJ ovce...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

enemon ::

m0LN4r je izjavil:



Ce pa se slucajno zgodi decentralizacija Ljubljane proti Mariboru, pa bo se tam eksplodiralo. Zato pa jaz pravim tasci, da naj niti slucajno ne proda stanovanja v centru.


In kaj boš rekel tašči, če ne bo decentralizacije proti Mariboru (glede na to, da je vsa ta leta ni bilo, in je kvečjemu trend proti še večji proti centralizaciji, je verjetnost za to precej majhna) in bo namesto tega crash?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()
««
49 / 700
»»