» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
50 / 700
»»

m0LN4r ::

Cene bodo vseeno sle gor, samo manj. Crasha dokler st. prebivalstva raste, ne bo. Ni nobenega straha.
V povprecju, na dolgi rok bo raslo, tudi ce bo vmes kak mini dip.

in je kvečjemu trend proti še večji proti centralizaciji,
Se en razlog za visanje, dobra relacija, 2. najvecje mesto, ker bo v LJ zmanjkalo parcel in bo oz. ze zdaj se marsikdo vozi iz MB v LJ, ker je racunica boljsa, kot pa tam kupit flat.
MB-LJ je 130km to je v kapitalisticnem svetu urca voznje oz. mala razdalja. Kruti svet prihaja.


Pa se to je premajhen razpon. Take stvari se gleda na 30-40 let.
Tudi ce bi bil crash, ze samo zaradi inflacije vec nikoli ne bodo stanovanja tako poceni, kot so bila 10 let nazaj.

Kupljeno za 60k direkt v centru. Never ever vec ne bo manj kot to, razen ce bo vojna in celo mesto propade. Ze zdaj bi se komot prodalo za 100k, ker stanovanja v centru lahko na roke prestejes. Spomenisko varstvo se pa pac rusiti ne sme.

Glej ze leta 2001 so o tem pisali: https://www.finance.si/2222/Cene-stanov...

Kaj se je spremenilo? To da so se eni usrali in prodali, drugi pa so se bolj obogateli in ta zacaran krog se lahko gre 20, 30 let komot.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

Spominjas me na oglas ene firme, ki je 3 leta nazaj v casopisu, vsak teden, na oglasni deski, FB, ni da ni, tocno tako strasila ljudi, da bo pocilo, da smo dosegli vrhunec, prodajte se preden poci, pa so naivni ljudje, predvsem starejsi masovno prodajali parcele in bajte, si izmislim za 120 enot. Danes pa za 120 enot dobis eno garazo.

Zdaj pa bi vnuki radi zidali in je vse v lasti teh "firm" katerim tu recejo nepremicninski morski psi in jim prodajajo isto parcelo nazaj za 300+ enot.

To o enotah kr stima, ker sem sam hotel kupiti taksno zadevo za 500 enot na kvadratni meter in po pogovoru z gospodom Schmidtom na obcini, mi je povedal, da nazalost so Real Estate firme po ameriskem principu pokuple te parcele 3 leta nazaj za drobiz med 120-140 enot. Zdaj pa ne obcina in ne ljudje nimajo vec in zdaj na podezelju zidajo bogatasi iz mesta in oddajajo hise v najem.

Pa letos so spet zaceli s tem strasenjem, ampak zdaj sem celo ze na spletnih straneh bank videl oglase tipa "kupimo travnike, parcele, podrtije vseh velikosti" - potem bodo zaceli pritiskati na obcino ljudje, da bi radi imeli zazidljive parcele, spet jih imajo korporacije v lasti in gremo naprej, spremenimo namembnost in te za drobiz kupljene parcele za 3-5x visjo ceno prodati za kredit.

Dokler v Slo povprecna placa ni 2 jurja, se komot gremo gor, ker takrat bo drugje povprecna placa ze nad 3k, kila kruha pa 10eur.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

m0LN4r ::

Korporacije in bogatase, ne zanima ali imamo mi za najemnino ali ne. Nekdo bo pac imel, tisti ki pa nima se bo pa moral preseliti se dlje, se bolj dalec, se bolj bogu za hrbtom.

Saj je isto v Sloveniji, ce potegnes crto od Ljubljane do Pordasinec. Tisti, ki imajo dnar grejo na zahod, tisti ki nimajo pa na vzhod. Naklon premice bo na dolgi rok enak, samo visje bo.



In dokler bo odprti trg in nad nami bogatejse drzave, pod nami cenejse in prosto ekonomsko migriranje, bo pac slo to v nedogled naprej.

Politika pa ne bo tu resevala nicesar, ker ima od tega se najvec koristi.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

PrihajaNodi ::

Evo si vse napisal tocno tako kot je. Samo vojna bi spravila cene navzdol.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

enemon ::

Meni se zdi Nodi malo zafrustriran, ker ne more kupiti nepremičnine v Sloveniji. :D

Telbanc ::

m0LN4r je izjavil:

Cene bodo vseeno sle gor, samo manj. Crasha dokler st. prebivalstva raste, ne bo. Ni nobenega straha.
V povprecju, na dolgi rok bo raslo, tudi ce bo vmes kak mini dip.

in je kvečjemu trend proti še večji proti centralizaciji,
Se en razlog za visanje, dobra relacija, 2. najvecje mesto, ker bo v LJ zmanjkalo parcel in bo oz. ze zdaj se marsikdo vozi iz MB v LJ, ker je racunica boljsa, kot pa tam kupit flat.
MB-LJ je 130km to je v kapitalisticnem svetu urca voznje oz. mala razdalja. Kruti svet prihaja.


Pa se to je premajhen razpon. Take stvari se gleda na 30-40 let.
Tudi ce bi bil crash, ze samo zaradi inflacije vec nikoli ne bodo stanovanja tako poceni, kot so bila 10 let nazaj.

Kupljeno za 60k direkt v centru. Never ever vec ne bo manj kot to, razen ce bo vojna in celo mesto propade. Ze zdaj bi se komot prodalo za 100k, ker stanovanja v centru lahko na roke prestejes. Spomenisko varstvo se pa pac rusiti ne sme.

Glej ze leta 2001 so o tem pisali: https://www.finance.si/2222/Cene-stanov...

Kaj se je spremenilo? To da so se eni usrali in prodali, drugi pa so se bolj obogateli in ta zacaran krog se lahko gre 20, 30 let komot.


Točno tako napisano kot je bilo in kot bo. Cegu na koncu vedno zmaga.

Kot sem že napisal prred časom, zaj je na vrsto MB in pol okolica. MB je itak že šel gor. Pa tud okolica že.

Sam je razlika, za keš v Mariboru še zmeraj je izbira in nekej dobiš, čeprav je šlo gor, medtem ko v Ljubljani so pares same luknje še ostale. In seveda nadstandard.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Telbanc ::

Je pa treba dodat še, da je v oglasih že začutiti paniko, ker jih veliko kupuje, tko da sem že omenil, že zadnjič, da je zadnji čas za nakup, sam se mi zdi da me niste vzeli resno. Zaj je res odbila zadnja ura....Tko da, vsak je svojega stanovanja kovač.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

PrihajaNodi ::

enemon je izjavil:

Meni se zdi Nodi malo zafrustriran, ker ne more kupiti nepremičnine v Sloveniji. :D


Ma ne, sem ok, naj te ne skrbi. Nekaj se prodam, nekaj kupim v Romuniji, nekaj pustim v Slo…
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Telbanc ::

Poleg vsega tega, ko smo govorili o inflaciji, o denarju na bankah, kriptodobičkarjih, o ležarinah.....smo nekak pozabili da v roku par mesecev pride še zaj okol 3,2 milijarde evrov za okrevanje in pol še nekej milijard od EU do 2027. In ta dnar bo več al manj ostal tle... Tok v razmislek za zaj.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Malidelničar ::

Hm, se pravi je tisti pametnejši folk leta 2000 vedel kaj se bo zgodilo ali so samo imeli srečo? Ali so dejansko že videli stanje na Zahodu (mogoče so turistično in poslovno hodili po Zah Evropi) in vedeli, da bo z razvojem tudi v Sloveniji enkrat isto? Ker, kot vsi pravite, za nazaj je vsak lahko pameten. Ampak dejansko so ljudje takrat že pred letom 2000 in nato vse do krize 2008 in po njej kupovali ne prvo nepremičnino, ampak n-kratno. Zanimivo je, da ''navadni'' ljudje te logike niso videli. Sam bi rekel, da je bilo takrat (kot nadaljevanje trenda iz devetdesetih in osemdesetih) med letoma 2000-2008 še kar nekaj samograditeljstva v Sloveniji in so ljudje ves denar vrgli v tisto edino bajto, kasneje po crashu leta 2008/2009 je pa veliko ljudi nasedlo ''doomsdayerjem'' iz medijev in raznih forumov (no saj to je isto, ko folk naseda MLM-jevcem) in so govorili o ''popolnem propadu kapitalizma'' itd. Zato se niso znali kot se temu reče obrniti. Ker dejansko je po mojih izkušnjah zadeva sedaj popolnoma drugačna kot npr v devetdesetih, ko vprašanje hiše/stanovanja definitivno ni bil nek 'big deal'. Živeti v stanovanju v bloku je bilo celo nekaj posmehljivega npr.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

Očitno na vsake toliko pride na vrsto tovrstno kritično razmišljanje za nazaj; naša generacija je pa krivila Jazbinškov zakon, prejšnja je najbrž komunistični režim, še prej vojno itd.8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

m0LN4r ::

Tudi kdor je zidal okol 2000-2004 z takratno placo in ce mu placa glih ni stagnirala je proti cenam danes na konju.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

PrimoZ_ ::

Problem je da smo marsikateri bili takrat še v šoli in to OŠ ali SŠ.
Potem pa prideš na trg dela ravno ko se svet okoli tebe začne podirati, v medijih je samo še doom&glom, vsi panično odpuščajo in zategujejo pasove.
Ko se stanje normalizira in prideš do malo boljšega denarja, so te pa cene nepremičnin že spet v stratosferi :)

m0LN4r ::

To je res, generacije okoli 85 do 90 so po vecini, ce niso bile prav cajt na pravem mestu, potegnile takratno, ampak se ni prepozno, se hujse bo, cez 30 let seveda.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

PrimoZ_ ::

Ali pa imaš srečneže ki so začeli delat okoli 2000,do 2008 končno zbrali pogum in vložili vse prihranke v te kapitalistične "novotarije" imenovane skladi
In v naslednjem letu ostali brez 2/3 vrednosti in potem panično prodali...

Malidelničar ::

m0LN4r je izjavil:

To je res, generacije okoli 85 do 90 so po vecini, ce niso bile prav cajt na pravem mestu, potegnile takratno, ampak se ni prepozno, se hujse bo, cez 30 let seveda.


No sej jaz se nič ne pritožujem za nazaj, ampak mi je fascinantno, ker očitno je določen folk v devetdesetih že razmišljal za tiste čase out-of-the-box. Verjetno so imeli nekakšno 'invsticijsko' tezo, da se nakupi dodatnih stanovanj splačajo. Pa takrat ni bilo ne AirBnb-ja, še prvega balona 2005-2008 nismo imeli.

P.S. - jaz sem del izgubljene 85-90 generacije ampak tako pač je, za to definitivno ne krivim drugih. Smo pa generacijsko nasrkali ko nas primerjam s tistimi ki so do deset let ali več starejši ter mlajšimi z-jevci, ki po mojem ubirajo boljše poteze kot mi. Nekateri tudi glede nepremičnin (niso vsi popolnoma 'clueless'). LP
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Malidelničar je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

To je res, generacije okoli 85 do 90 so po vecini, ce niso bile prav cajt na pravem mestu, potegnile takratno, ampak se ni prepozno, se hujse bo, cez 30 let seveda.


No sej jaz se nič ne pritožujem za nazaj, ampak mi je fascinantno, ker očitno je določen folk v devetdesetih že razmišljal za tiste čase out-of-the-box. Verjetno so imeli nekakšno 'invsticijsko' tezo, da se nakupi dodatnih stanovanj splačajo. Pa takrat ni bilo ne AirBnb-ja, še prvega balona 2005-2008 nismo imeli.

P.S. - jaz sem del izgubljene 85-90 generacije ampak tako pač je, za to definitivno ne krivim drugih. Smo pa generacijsko nasrkali ko nas primerjam s tistimi ki so do deset let ali več starejši ter mlajšimi z-jevci, ki po mojem ubirajo boljše poteze kot mi. Nekateri tudi glede nepremičnin (niso vsi popolnoma 'clueless'). LP
Res je, ze v nasi zlahti so ogromne razlike. Moji niso nikoli razmisljali o kreditu, gradnji, lastni hisi, niti zelje niso imeli, da se premaknejo blizje civilizaciji, pa jim je zdaj na stara leta jasno, da bi lahko. Medtem pa je kak stric postavil do danes 2 bajti. Tak pac je bilo in tako je tudi ostalo. Custvena navezanost na njive in prazne obljube.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

enemon ::

m0LN4r je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

To je res, generacije okoli 85 do 90 so po vecini, ce niso bile prav cajt na pravem mestu, potegnile takratno, ampak se ni prepozno, se hujse bo, cez 30 let seveda.


No sej jaz se nič ne pritožujem za nazaj, ampak mi je fascinantno, ker očitno je določen folk v devetdesetih že razmišljal za tiste čase out-of-the-box. Verjetno so imeli nekakšno 'invsticijsko' tezo, da se nakupi dodatnih stanovanj splačajo. Pa takrat ni bilo ne AirBnb-ja, še prvega balona 2005-2008 nismo imeli.

P.S. - jaz sem del izgubljene 85-90 generacije ampak tako pač je, za to definitivno ne krivim drugih. Smo pa generacijsko nasrkali ko nas primerjam s tistimi ki so do deset let ali več starejši ter mlajšimi z-jevci, ki po mojem ubirajo boljše poteze kot mi. Nekateri tudi glede nepremičnin (niso vsi popolnoma 'clueless'). LP
Res je, ze v nasi zlahti so ogromne razlike. Moji niso nikoli razmisljali o kreditu, gradnji, lastni hisi, niti zelje niso imeli, da se premaknejo blizje civilizaciji, pa jim je zdaj na stara leta jasno, da bi lahko. Medtem pa je kak stric postavil do danes 2 bajti. Tak pac je bilo in tako je tudi ostalo. Custvena navezanost na njive in prazne obljube.


Mogoče pa vsem ne paše živeti blizu civilizacije? Poznam veliko starih vitalnih ljudi, ki bi umrli, če bi jih zvlekel v mesto. Tako pa so aktivni (mogoče vitalnost izhaja od tu), malo prčkajo po vrtu in njivi, nabirajo kostanj in gobe, kuhajo žganje... Zaposleni od jutra do večera. Če rabijo kaj iz trgovine, imajo blizu majhne vaške, tam dobijo vse, kar rabijo. Po novem jim celo kruh dostavljajo na dom. Starejši v mestih, ki jih poznam, pa večinoma prčkajo po TV cele dneve in so manj vitalni. Kljub temu, da so obkroženi z več ljudmi, pa so med seboj veliko manj povezani kot tisti na vasi.

Vsak naj se odloči zase, hočem pa samo povedati, da starejši na vasi niso že apriori na slabšem, vsaj po mojih videvanjih ne.

m0LN4r ::

Poznam veliko starih vitalnih ljudi, ki bi umrli, če bi jih zvlekel v mesto.
Tudi med vasmi so lahko razlike ogromne. Vitalni? Se delno strinjam, eni so vitalni, drugi pa pri 55 zgarani do konca, ampak tega navzven ne kazejo. V enem kriticnem letu starosti lahko ta vitalnost prakticno izpuhti iz danes na jutri. Moja mat je tudi pred drugimi energicna, zilava, ni da ni, ampak realno zdravstveno stanje pa je grozno.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Invictus ::

Starci so trmasti, dokler 1x preprosto ne ugasnejo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

digitalcek ::

Nevrolog, profesor Zvezdan Pirtošek, predstojnik katedre za nevrologijo na ljubljanski medicinski fakulteti in sodelavec kliničnega oddelka za bolezni živčevja v UKC-ju Ljubljana:

Mogoče je res pri 80-letniku za malenkost bolj upočasnjena možganska funkcija kot pri 60-letnici, a ne nujno. Zlasti pa taka blaga upočasnjenost ne pomeni otopelosti ali nižje inteligence. Študije kažejo, da ima 70-letnik približno 25-odstotno možnost, da se na kognitivnih testih lahko kosa z 20-letnikom. Vsak četrti 75-letnik je lahko torej tako uspešen kot 20-letnik.

Od 600.000+ slovenskih upokojencev/starostnikov se torej lahko več kot 250.000 kosa z vsakim 20-letnikom.

Ni kaj dododat.

m0LN4r ::

To so miljeni 20 letniki tiktok, snapchat in insta generacija?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

digitalcek ::

m0LN4r je izjavil:

To so miljeni 20 letniki tiktok, snapchat in insta generacija?


In narkomani, odvisniki od interneta, odvisniki od odnosov, skratka "člani" čudovite generacije, kateri bi dodal de, pa ne smem, ker bi bil banan...

Shegevara ::

Zgleda nimaš te sreče, da bi bil med tistimi upokojenci, ki zanje to lahko velja :(

Zgodovina sprememb…

energetik ::

enemon je izjavil:


Mogoče pa vsem ne paše živeti blizu civilizacije? Poznam veliko starih vitalnih ljudi, ki bi umrli, če bi jih zvlekel v mesto. Tako pa so aktivni (mogoče vitalnost izhaja od tu), malo prčkajo po vrtu in njivi, nabirajo kostanj in gobe, kuhajo žganje... Zaposleni od jutra do večera. Če rabijo kaj iz trgovine, imajo blizu majhne vaške, tam dobijo vse, kar rabijo. Po novem jim celo kruh dostavljajo na dom. Starejši v mestih, ki jih poznam, pa večinoma prčkajo po TV cele dneve in so manj vitalni. Kljub temu, da so obkroženi z več ljudmi, pa so med seboj veliko manj povezani kot tisti na vasi.

Vsak naj se odloči zase, hočem pa samo povedati, da starejši na vasi niso že apriori na slabšem, vsaj po mojih videvanjih ne.
Lej, jaz sem v zgodnjih srednjih letih, pa mi izredno ustreza življenje izven mesta, vključno z večernim in nočnim mirom in NEdogajanjem. Sploh stanovanje v mestu je zame nočna mora. Sem živel tam par let, pa ne bi več nikoli.
Meni že od nekdaj ogromno pomeni, da lahko iz dnevne stopim v šlapah na teraso, si odrežem svežo zelenjavo, zakurim roštilj ob terasi. Da ne omenjam enostavnosti pakiranja na dopust, kjer imaš avto 50cm od vhodnih vrat in samo mečeš notri robo. Dojenca smo pripeljeli s sprehoda, kjer je spal, voziček postaviš na teraso in spi naprej, ti greš pa notri kuhat kosilo in ga imaš ves čas na pogledu. To je v stanovanju nemogoče. Itd, itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

damirj79 ::

Invictus je izjavil:

Starci so trmasti, dokler 1x preprosto ne ugasnejo...


Kaj je slabega v tem? Glede na to, da so starci, ti pa ne in niti ni rečeno, da boš dosegel njihovo starost, je očitno njihov recept dober. Drugače pa dandanes redkokdo ceni njihovo mnenje.

energetik je izjavil:

enemon je izjavil:


Mogoče pa vsem ne paše živeti blizu civilizacije? Poznam veliko starih vitalnih ljudi, ki bi umrli, če bi jih zvlekel v mesto. Tako pa so aktivni (mogoče vitalnost izhaja od tu), malo prčkajo po vrtu in njivi, nabirajo kostanj in gobe, kuhajo žganje... Zaposleni od jutra do večera. Če rabijo kaj iz trgovine, imajo blizu majhne vaške, tam dobijo vse, kar rabijo. Po novem jim celo kruh dostavljajo na dom. Starejši v mestih, ki jih poznam, pa večinoma prčkajo po TV cele dneve in so manj vitalni. Kljub temu, da so obkroženi z več ljudmi, pa so med seboj veliko manj povezani kot tisti na vasi.

Vsak naj se odloči zase, hočem pa samo povedati, da starejši na vasi niso že apriori na slabšem, vsaj po mojih videvanjih ne.
Lej, jaz sem v zgodnjih srednjih letih, pa mi izredno ustreza življenje izven mesta, vključno z večernim in nočnim mirom in NEdogajanjem. Sploh stanovanje v mestu je zame nočna mora. Sem živel tam par let, pa ne bi več nikoli.
Meni že od nekdaj ogromno pomeni, da lahko iz dnevne stopim v šlapah na teraso, si odrežem svežo zelenjavo, zakurim roštilj ob terasi. Da ne omenjam enostavnosti pakiranja na dopust, kjer imaš avto 50cm od vhodnih vrat in samo mečeš notri robo. Dojenca smo pripeljeli s sprehoda, kjer je spal, voziček postaviš na teraso in spi naprej, ti greš pa notri kuhat kosilo in ga imaš ves čas na pogledu. To je v stanovanju nemogoče. Itd, itd.


Enako, sicer res vsakemu svoje, ampak mestno življenje te marsičesa kvalitetnega v življenju oropa, za kar pa ponavadi niti ne veš, dokler ne izkusiš. Verjamem pa, da obstaja tudi obratna logika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirj79 ()

Mato989 ::

Enako, sicer res vsakemu svoje, ampak mestno življenje te marsičesa kvalitetnega v življenju oropa, za kar pa ponavadi niti ne veš, dokler ne izkusiš. Verjamem pa, da obstaja tudi obratna logika.


To je pač lost cause debata...

Je dejansko tudi semi off topic če smo odkriti.

Nepremičnine bodo še rastle, to je dejstvo in to je dobro... folk naj neha lenuharit in začne delat za nepremičnino ali pač trpi, ljudje ki nočejo nič naredit da bi jo dobili bodo pač dolgoročno na slabšem.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

energetik ::

Dejansko bi se morali gledati cene v € in cene v unčah zlata. Oziroma vsaj korigirane za inflacijo. Ker nedvomno bodo cene v fiatu na dolgi rok rastle, če se gleda v zlatu, pa bodo rasle le cene na elitnih lokacijah, pa še tam z vmesnimi korekcijami.

PrihajaNodi ::

Enako, sicer res vsakemu svoje, ampak mestno življenje te marsičesa kvalitetnega v življenju oropa, za kar pa ponavadi niti ne veš, dokler ne izkusiš. Verjamem pa, da obstaja tudi obratna logika.


Sem zivel povsod, prednosti stanovanja v mestu:
- zdravstvena pomoc je blizu
- non stop odprte stacune
- mir, ni bonganje cerkev, tuljenje petelinov, bec
- avto je isto pri vratih in samo vrzem kramo in grem
- trznica z domaco hrano odaljena 30 min pes
- ne rabim kosit vsak tedn
- ne rabim zgubljat cajta s premetavanjem snega
- ne rabim obrezovat drevja, cipres
- ne rabim se zajebavat s sosedi za 1m meter meje

Kar pogresam je prostor za domaci fitnes. Vse ostalo je bolje. Imam veliko vec prostega casa
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

perci ::

energetik je izjavil:

enemon je izjavil:


Mogoče pa vsem ne paše živeti blizu civilizacije? Poznam veliko starih vitalnih ljudi, ki bi umrli, če bi jih zvlekel v mesto. Tako pa so aktivni (mogoče vitalnost izhaja od tu), malo prčkajo po vrtu in njivi, nabirajo kostanj in gobe, kuhajo žganje... Zaposleni od jutra do večera. Če rabijo kaj iz trgovine, imajo blizu majhne vaške, tam dobijo vse, kar rabijo. Po novem jim celo kruh dostavljajo na dom. Starejši v mestih, ki jih poznam, pa večinoma prčkajo po TV cele dneve in so manj vitalni. Kljub temu, da so obkroženi z več ljudmi, pa so med seboj veliko manj povezani kot tisti na vasi.

Vsak naj se odloči zase, hočem pa samo povedati, da starejši na vasi niso že apriori na slabšem, vsaj po mojih videvanjih ne.
Lej, jaz sem v zgodnjih srednjih letih, pa mi izredno ustreza življenje izven mesta, vključno z večernim in nočnim mirom in NEdogajanjem. Sploh stanovanje v mestu je zame nočna mora. Sem živel tam par let, pa ne bi več nikoli.
Meni že od nekdaj ogromno pomeni, da lahko iz dnevne stopim v šlapah na teraso, si odrežem svežo zelenjavo, zakurim roštilj ob terasi. Da ne omenjam enostavnosti pakiranja na dopust, kjer imaš avto 50cm od vhodnih vrat in samo mečeš notri robo. Dojenca smo pripeljeli s sprehoda, kjer je spal, voziček postaviš na teraso in spi naprej, ti greš pa notri kuhat kosilo in ga imaš ves čas na pogledu. To je v stanovanju nemogoče. Itd, itd.

Sam imam podobno situacijo kot ti, mislim, da sem kakšno leto starejši, dva froca (3 in 7).

Živim pa v stanovanju in ugotavljam, da (morda ne v enaki meri) uživam v istih stvareh. Je pa res, da že celo življenje živim v stanovanju in mi je kul.

Iz dnevne stopim na teraso v šlapah ali bos. Zelenjave si ne morem odrezat, to je res. Jo pač za vikend dobim od staršev, ki živijo v hiši in počaka v hladilniku.
Roštilj ravno tako uporabljam večkrat na teden, vendar ne na oglje (je potem svinjarija po terasi) ampak plinskega.

Pakiranje...načeloma imam 3/4 robe spakirane na prikolici, ki jo imam v garaži in jo samo zapnem, ko se odločimo (tudi samo za vikend). Ostalo pač znosim v dvigalo in zapeljem dol. 15 minut dela. Bi bilo pa še enostavneje, če bi lahko avto parkiral direktno pred stanovanje, to drži.

Kar se dojenčka tiče in spanja....če ste ga imeli v lupini in potem prestavili na teraso....isto smo tudi mi počeli BP v bloku. Ne vem, zakaj ti je to tako nepredstavljivo.

Kar je zame minus v bloku, je:
- nimaš delavnice
- nimaš vrta (to je lahko tudi plus)
- kvadratura je zagotovo malo nižja, kot bi bila v hiši
- na terasi pozimi ne upam zapalit kurišča, ker se bojim, da bo pepel vsepovsod.

dild0idis ::

Večina vas joka o nekih hišah v okolici mesta, cene v mestih pa norijo. :));((

Drugače pa denar je danes zastonj in zato ogromno ljudi in podjetij vlaga v nepremičnine, ter posledično gredo cene v višave, obene pa gredo tudi materiali za gradnjo konkretno gor.

Zanimivo, bi človek pričakoval, ko je "kitajski virus" prisilil ljudi, da delajo od doma, da se bodo cene nepremičnin na vasi bolj podražile.
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

PrihajaNodi ::

Zanimivo, bi človek pričakoval, ko je "kitajski virus" prisilil ljudi, da delajo od doma, da se bodo cene nepremičnin na vasi bolj podražile.


Sam kaj bos na vasi? Sploh ko si starejsi in ce si odaljen prevez od zdr. doma lahko kr crknes, grdo receno. Pa to je tolk dela z bajto...
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

dild0idis ::

PrihajaNodi je izjavil:

Zanimivo, bi človek pričakoval, ko je "kitajski virus" prisilil ljudi, da delajo od doma, da se bodo cene nepremičnin na vasi bolj podražile.


Sam kaj bos na vasi? Sploh ko si starejsi in ce si odaljen prevez od zdr. doma lahko kr crknes, grdo receno. Pa to je tolk dela z bajto...


Jah vmes se je kar konkretno govorilo, da lahko delaš od doma in da je izven mesta tako lepo, torej zakaj bi "preplačeval" stanovanje v mestu.

Danes očitno se je to že pozabilo in se počasi delo od doma ukinja in se spet zahteva prisotnost v pisarni.
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

Shegevara ::

Treba bi blo najprej ukinit plačilo potnih stroškov, da bi zaposleni iz oddaljenih krajev začeli bolj razmišljati o smiselnosti dela od doma in pritiskati na delodajalce, da jim to omogočajo.

Ne pa, da se jim še lepo zdi vozit na večje razdalje, ker dobijo dodatek k plači za prevoz. sploh se to splača enim, ki jih gre še kaj več naenkrat v avtu.

Tukaj ma mato prav. Naj država ukine vse take dodatke in zviša minimalca.

Edino tukaj ga je suvereno mimo usekal:

Mato989 je izjavil:


Nepremičnine bodo še rastle, to je dejstvo in to je dobro... folk naj neha lenuharit in začne delat za nepremičnino ali pač trpi, ljudje ki nočejo nič naredit da bi jo dobili bodo pač dolgoročno na slabšem.


Prvo kot prvo ti ni jasno delovanje trga. Ceno bo določalo povpraševanje, ne to kar se tebi "dobro zdi".

"Folk mora delat"... A če bi ti moral 40 let delat za nepremičnino in te starši ne bi tako obdarovali bi isto govoril? Kje je ta meja, koliko mora človek dejansko delati za nepremičnino?

Ti jaz povem. Meja ni določljiva, ker je to subjektivno. Dejstvo pa je, da bi ta bila lahko neizmerno nižja, če ne bi sistem umetno ustvarjal pomanjkanja ponudbe na trgu... V primerjavi recimo z urejenim trgom, ki pomanjkanja ponudbe recimo stanovanj - ne pozna.

Relativna cena pač raste ne zato, ker naj bi to bilo prav ampak ker je sistem neurejen.

Mato989 ::

Prvo kot prvo ti ni jasno delovanje trga. Ceno bo določalo povpraševanje, ne to kar se tebi "dobro zdi".



In tak kot je trenutno je dobro PO MOJE.

"Folk mora delat"... A če bi ti moral 40 let delat za nepremičnino in te starši ne bi tako obdarovali bi isto govoril? Kje je ta meja, koliko mora človek dejansko delati za nepremičnino?


Saj bom delal, ker ko bom mel svojo bom začel kar delat za OTROKOVO... vidiš tu je bistvo, delaš "non stop" za nepremičnino vprašanje je samo na kateri točki si, ali si "1st in line" ali si pač že potomec onih ki so delali 40 let za nepremičnino da imajo potomci kaj od tega...

Dejstvo je tudi to, da če bi se populacija nižala bi bila cena nižja ker bi bilo manj povpraševanja, torej defakto LJUDJE z reprodukcijo delajo težavo na trgu =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PrihajaNodi ::

Butasto razmisljanje. Tudi ce bi bilo manj ljudi to ne pomeni, da bodo investitorji prodajali pod ceno. Banki je vseeno ali imas ti placo 600 eur in das njej polovico za najem, ali pa 100k in jo lahko komot kupis. Pravzaprav jim je vseeno ali so nepremicnine prazne. Niso to farmacevtska podjetja, ki se borijo za nasa zdravja s cepivi.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

energetik ::

perci je izjavil:

Sam imam podobno situacijo kot ti, mislim, da sem kakšno leto starejši, dva froca (3 in 7).

Živim pa v stanovanju in ugotavljam, da (morda ne v enaki meri) uživam v istih stvareh. Je pa res, da že celo življenje živim v stanovanju in mi je kul.

Iz dnevne stopim na teraso v šlapah ali bos. Zelenjave si ne morem odrezat, to je res. Jo pač za vikend dobim od staršev, ki živijo v hiši in počaka v hladilniku.
Roštilj ravno tako uporabljam večkrat na teden, vendar ne na oglje (je potem svinjarija po terasi) ampak plinskega.

Pakiranje...načeloma imam 3/4 robe spakirane na prikolici, ki jo imam v garaži in jo samo zapnem, ko se odločimo (tudi samo za vikend). Ostalo pač znosim v dvigalo in zapeljem dol. 15 minut dela. Bi bilo pa še enostavneje, če bi lahko avto parkiral direktno pred stanovanje, to drži.

Kar se dojenčka tiče in spanja....če ste ga imeli v lupini in potem prestavili na teraso....isto smo tudi mi počeli BP v bloku. Ne vem, zakaj ti je to tako nepredstavljivo.

Kar je zame minus v bloku, je:
- nimaš delavnice
- nimaš vrta (to je lahko tudi plus)
- kvadratura je zagotovo malo nižja, kot bi bila v hiši
- na terasi pozimi ne upam zapalit kurišča, ker se bojim, da bo pepel vsepovsod.
Itak ne bomo nikoli skupaj prišli stanovanje/bajta. Kakor je komu prioriteta. Saj pravim, 8 let sem vmes živel v stanovanju, pa mi je bila vsa izkušnja zelo bedna. Je res, da ni bilo to neko luksuzno stanovanje z lastno garažo in atrijem. Ampak prav vsaka stvar sedaj v svoji bajti se mi zdi precej boljša in enostavnejša kot v stanovanju. Da ne omenjam zame glavne prednosti - da ni udarnega zvoka, ki se prenaša po betonu in čez stropove. Torej nobenih korakov, štemanja, basov od nekje iz bloka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

stara mama ::

PrihajaNodi je izjavil:

Butasto razmisljanje. Tudi ce bi bilo manj ljudi to ne pomeni, da bodo investitorji prodajali pod ceno. Banki je vseeno ali imas ti placo 600 eur in das njej polovico za najem, ali pa 100k in jo lahko komot kupis. Pravzaprav jim je vseeno ali so nepremicnine prazne. Niso to farmacevtska podjetja, ki se borijo za nasa zdravja s cepivi.

Dostkrat se v US of A dogaja na eni strani klošarji in šotori po ulicah, na drugi pa prazna luksuzna stanovanja.
Očitno to prihaja k nam, me pa vseeno zanima, komu predstavljajo breme ta prazna neprodana stanovanja. Oprema izgublja nekaj na vrednosti, neprodano pa je mrtev kapital. oz. boljše vprašanje, kdo sploh so investitorji, da se ne sekirajo tako veliko okrog tega.

PrihajaNodi ::

Sej pri nas se luksuz kar prodaja, pravzaprav se vse prodaja. Nejemnine bodo sle svinjsko gor, kredit do konca lajfa ali pa zivljenje pri starcih. Z generacije je treba naucit da lastnistva ne bo vec.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Butasto razmisljanje. Tudi ce bi bilo manj ljudi to ne pomeni, da bodo investitorji prodajali pod ceno. Banki je vseeno ali imas ti placo 600 eur in das njej polovico za najem, ali pa 100k in jo lahko komot kupis. Pravzaprav jim je vseeno ali so nepremicnine prazne. Niso to farmacevtska podjetja, ki se borijo za nasa zdravja s cepivi.


Investitorji bodo prodajali pod ceno ko bodo morali prodat... če bi bil naravni prirastek -1% letno na Svetu in tudi v SLO bi kmalu prodali verjemi... ker ne bi videli upanja da bo v času njihovih življenj bolje...

Verjemi bankam NI VSEENO da imajo neprodana stanovanja to so prisiljeni delat KER vzdržujejo bilance... foter je 40 let sedel v kreditnih odborih in dajal kredite firmam in ve da banke NIMAJO rade nepremičnin ker je to za njih DELO...

One majo keš raje kot vse skupaj

stara mama je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Butasto razmisljanje. Tudi ce bi bilo manj ljudi to ne pomeni, da bodo investitorji prodajali pod ceno. Banki je vseeno ali imas ti placo 600 eur in das njej polovico za najem, ali pa 100k in jo lahko komot kupis. Pravzaprav jim je vseeno ali so nepremicnine prazne. Niso to farmacevtska podjetja, ki se borijo za nasa zdravja s cepivi.

Dostkrat se v US of A dogaja na eni strani klošarji in šotori po ulicah, na drugi pa prazna luksuzna stanovanja.
Očitno to prihaja k nam, me pa vseeno zanima, komu predstavljajo breme ta prazna neprodana stanovanja. Oprema izgublja nekaj na vrednosti, neprodano pa je mrtev kapital. oz. boljše vprašanje, kdo sploh so investitorji, da se ne sekirajo tako veliko okrog tega.


Nekaj 100 stanovanj imajo verjetno v lasti banke, in DUTB če še ima kaj, pol pa se skoraj konča... nekih praznih stanovanj ni, to sanjajo oni pro davkarji ki bi nabijali davek na karkoli pač je...

Povpraševanje dviga cene, če povpraševanje damo na 0, bodo cene začele padat...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

PrihajaNodi ::

Investitorji bodo prodajali pod ceno ko bodo morali prodat... če bi bil naravni prirastek -1% letno na Svetu in tudi v SLO bi kmalu prodali verjemi... ker ne bi videli upanja da bo v času njihovih življenj bolje.
.

Zakaj bi prodajali? Kje je razlog? A ti si bitkojn ze prodal? Saj ce imas ti toliko denarja pravzaprav spekuliras za prihodnost, ne s taksno volatilnostjo kot kripto, jasno pa da ne bos budala, ki bo prodala ce bos na leto izgubil procent ali dva.

Verjemi bankam NI VSEENO da imajo neprodana stanovanja to so prisiljeni delat KER vzdržujejo bilance... foter je 40 let sedel v kreditnih odborih in dajal kredite firmam in ve da banke NIMAJO rade nepremičnin ker je to za njih DELO...


Se spomnis Dunajskih kristalov? NKBM ni hotela dajati nikakrsnih popustov, stanovanja so kar nekaj casa samevala, tako da je tvoja logika popolnoma zgresena, govorim iz prakse.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

dild0idis ::

Dokler je obrestna mera kjer je in krediti lahko dosegljivi, ne bo nihče prodajal in trenutno se denar tiska kot po tekočem traku.

Popustov na ta stanovanja, pa tudi ne pričakuj, dokler se večino takoj proda.

Banka ne mara nepremičnin na svoji bilanci, to je sicer res.

Veš, kaj pa banka še bolj sovraži kot nepremičnine v svojih bilancah?

Izgubo!
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

Mato989 ::

Zakaj bi prodajali? Kje je razlog? A ti si bitkojn ze prodal? Saj ce imas ti toliko denarja pravzaprav spekuliras za prihodnost, ne s taksno volatilnostjo kot kripto, jasno pa da ne bos budala, ki bo prodala ce bos na leto izgubil procent ali dva.


Poglej, če bi jaz videl da bo vsako leto MANJ uporabnikov bitcoina bi prodal, dokelr pa verjamem da jih bo vsako leto več pa držim, enako je če INVESTIRAM v flet...

Nekaj mi povej, bi ti držal bitcoin če bi ti nekdo povedal da ga čez 10 let ne bi nihče več hotel kupit ker ne bo novih kupcev oz. v primeru nepremičnine bo vsak kupec mel na voljo 20 ali 100 nepremičnin?

Če ti rečem da bo populacija v 40 letih padla iz 2mil na 600 tisoč bi držal flet ali ga prodal?

Se spomnis Dunajskih kristalov? NKBM ni hotela dajati nikakrsnih popustov, stanovanja so kar nekaj casa samevala, tako da je tvoja logika popolnoma zgresena, govorim iz prakse.


Seveda, ker je banka VERJELA da se bodo višje prodali zaradi kazalnikov, če bi verjela da bodo čez 3 leta manj vredna ker noben ne bo hotel kupit KER NOBENGA NE BO KI BI SE RODIL pač bi prodali...

ponudba in povpraševanje...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jernejl ::

Mato989 je izjavil:

Če ti rečem da bo populacija v 40 letih padla iz 2mil na 600 tisoč bi držal flet ali ga prodal?

Projekcije zaenkrat so take, da naj bi se prebivalstvo na dolgi rok zmanjševalo. Sicer bistveno počasneje, kot omenjaš, pa vseeno.

Mato989 ::

jernejl je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Če ti rečem da bo populacija v 40 letih padla iz 2mil na 600 tisoč bi držal flet ali ga prodal?

Projekcije zaenkrat so take, da naj bi se prebivalstvo na dolgi rok zmanjševalo. Sicer bistveno počasneje, kot omenjaš, pa vseeno.


Ja samo morš razumet, da se take investicije gledajo na 10-40 let MAX... če meni nekdo reče da se bo povpraševanje višalo 10 let pol pa padalo 200 let to mene ne zanima bom še vedno počakal 5+ let komot :)

Sploh pa je težava tu da folk pričakuje priseljevanje zaradi podnebnih itd...

Če bi recimo pa celi Afriki in Aziji padalo prebivalstvo 1% letno recimo to bi bilo pol deflatorno na stanovanja...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Shegevara ::

Mato989 je izjavil:

In tak kot je trenutno je dobro PO MOJE.


Ti bi kar stagniral razvoj, ker je po tvoji oceni sedaj vse dobro? S takšnim razmišljanjem ne bi nikamor prišli.

Saj bom delal, ker ko bom mel svojo bom začel kar delat za OTROKOVO... vidiš tu je bistvo, delaš "non stop" za nepremičnino vprašanje je samo na kateri točki si, ali si "1st in line" ali si pač že potomec onih ki so delali 40 let za nepremičnino da imajo potomci kaj od tega...


Kaj pa, če bi se nepremičnine hitro toliko podražile, da je otroku ne boš zmožen priskrbeti? Kot tudi otrok ne sam?
Nekdo z boljšim izhodiščem bo tudi takrat rekel, da je trenutno po njegovem dobro. Takrat se bo tvoj otrok pa recimo šele pri 60. letih osamosvojil in po forumih pamet solil ostalim, češ, on je delal prav čisto vso življenje za eno stanovanje, ki si ga sedaj lahko privošči in njemu je dobro naj cene kar ostanejo take. Bog ne daj, da bi situacijo toliko izboljšali, da bi prihodni rodovi imeli boljše pogoje, ne. On je tako počel. Naj še vsi ostali.:)

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Shegevara je izjavil:

Mato989 je izjavil:

In tak kot je trenutno je dobro PO MOJE.


Ti bi kar stagniral razvoj, ker je po tvoji oceni sedaj vse dobro? S takšnim razmišljanjem ne bi nikamor prišli.

Saj bom delal, ker ko bom mel svojo bom začel kar delat za OTROKOVO... vidiš tu je bistvo, delaš "non stop" za nepremičnino vprašanje je samo na kateri točki si, ali si "1st in line" ali si pač že potomec onih ki so delali 40 let za nepremičnino da imajo potomci kaj od tega...


Kaj pa, če bi se nepremičnine hitro toliko podražile, da je otroku ne boš zmožen priskrbeti? Kot tudi otrok ne sam?
Nekdo z boljšim izhodiščem bo tudi takrat rekel, da je trenutno po njegovem dobro. Takrat se bo tvoj otrok pa recimo šele pri 60. letih osamosvojil in po forumih pamet solil ostalim, češ, on je delal prav čisto vso življenje za eno stanovanje, ki si ga sedaj lahko privošči in njemu je dobro naj cene kar ostanejo take. Bog ne daj, da bi situacijo toliko izboljšali, da bi prihodni rodovi imeli boljše pogoje, ne. On je tako počel. Naj še vsi ostali.:)


V vsakem primeru bo v tem primeru otrok na boljšem od tistega kateri ne bo nič dal na to ker je prelen in razvajen... tu je bistvo. Tudi če bom šparal in se bo lahko osamosvojil pri 60tih se bo takrat osamosvojil, in njegovi potomci bodo dobili DVE nepremičnine... če pa nič ne nardiš pa je pač NIČ

Saj situacijo si tako izboljšaš kot sem rekel, 2 generaciji trpita, tretja pa lahko že uživa ali pa poskrbi da stopi potomec tretje generacije v blagostanje z 2+1 nepremičnino =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Shegevara ::

V tem primeru se potem ne sme več govoriti o generacijah, ker reveži po tvojem ne bi smeli imeti otrok.

Tako da si se ujel v lastno zanko

Lp

buttcrack ::

Če lahko daš nekaj na stran, si težko revež, le živiš tako :)

Mato989 ::

Shegevara je izjavil:

V tem primeru se potem ne sme več govoriti o generacijah, ker reveži po tvojem ne bi smeli imeti otrok.

Tako da si se ujel v lastno zanko

Lp


Nikakor se nisem ujel v nobeno zanko... če nekdo lahko ustvari nepremičnino in ima hkrati otroka ni revež =)

Poglej, jaz vedno dajem primer, pa bom ga dal kar s svojega lajfa...

Moj znanec je imel starše, živeli so v najemnini in so pač bluzili okrog (potovanja vsako leto, preseravanja z velikimi pikniki itd...) on je bil enak... živel je zastojn v najemnini hotela mama (kot jaz da ne bo pomote) in je star enako kot jaz...

No razlika med mano in njim so sledeče:

Medtem ko je on BLUZIL okrog v lajfu (btw do konca gimnazije sva bila sošolca) potoval na 3 celine Sveta (oz. 4) se napijaval v LJ v študentskem in še zdaj ni končal visoke šole, sem jaz končal VIŠJO šolo(ja visoke tudi nisem) sem šparal in bil samo na 1 celini na dopustu vsake par let 1x (on pa žnj krat na leto) medtem ko sem jaz delal in tudi ko nisem imel šihta sem prišparal 80% socialne je on zapravil vse čeprav je moral doma plačat točno toliko kot jaz...

No in razlika pri 29tih je bila sledeča...

Njemu so starci dali 10.000€ in si je kupil na leasing nov avto, meni so pa starci dali 10.000€ in sem kupil nepremičnino z mikro majhnim obrokom 140€/mesec... ampak imam raje megana II letnik 2006 medtem ko se on vozi z letnikom 2019 ki izgublja vrednost...

No in TI bi rad obdavčil take kot sem jaz, da bi pomagal neposredno takim kot je on ki zdaj pizdi kako ne more kupit nepremičnine.............................

Jaz mu nisem fauš da je užival, ampak pač njegove odločitve v preteklosti pač vedno nekje pridejo do izraza, ti bi pa rad mene kaznoval zato ker bi njim olajšal, medtem ko sem jaz pač trpel prej oni pa morajo zdaj... jaz sem si tudi želel bluzit po USA 1,5 meseca kot on ampak sem mel višji cilj že takrat, on pač ne, zakaj je zdaj on vreden več kot jaz, ko imam končno jaz nekaj več za kar sem se odrekal leta in leta, bi ti rekel da moram zdaj jaz in drugi davkoplačevalci njemu pa še financirat poceni nepremičnino, ker je "BOGI"

Razlika med mano in tabo je ta, da jaz pravim naj uživa naprej samo ne na račun vseh nas ampak samo na račun starcev in svojih odločitev, ti bi pa njegovo nesrečo danes kompenziral z tem da bi prinesel več nesreče vsem nam ki smo se odločili bolje, čeprav smo na kratek rok trpeli.

Tvoj način meni pove da ni vredno več šparat in da osebne odločitve nimajo vpliva ampak dajmo zagonit vse, ker potem itak bi moral od drugih nekaj dobit
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
««
50 / 700
»»