» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
39 / 564
»»

Mato989 ::

dokažeš lahko online, nihče ne bo zapravljal časa za nekoga ki si da na forumu username kriptoBOG...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

dokažeš lahko online, nihče ne bo zapravljal časa za nekoga ki si da na forumu username kriptoBOG...


Ne bom vsakemu bedaku kazal svojih recordov. Kdor želi videti je dobrodošel. Btw, od vseh s foruma sta prišla 2...

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

dokažeš lahko online, nihče ne bo zapravljal časa za nekoga ki si da na forumu username kriptoBOG...


Ne bom vsakemu bedaku kazal svojih recordov. Kdor želi videti je dobrodošel. Btw, od vseh s foruma sta prišla 2...


Mhm, nihče ti ne verjame troll
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

dokažeš lahko online, nihče ne bo zapravljal časa za nekoga ki si da na forumu username kriptoBOG...


Ne bom vsakemu bedaku kazal svojih recordov. Kdor želi videti je dobrodošel. Btw, od vseh s foruma sta prišla 2...


Mhm, nihče ti ne verjame troll


Ti se kar tolaži. Očitno ne premoreš tolko jajc, da bi prišel na kavico :))

Malidelničar ::

energetik je izjavil:

bambam20 je izjavil:

energetik je izjavil:

Nima veze, če bi bil bolj finančno pismen, bi morda takrat začutil, da ima prihodnost, pa magari vložil le 100EUR (ali pa magari vsak mesec po 1EUR), kar se mi takrat ne bi poznalo nič.
Sem bi takrat tako za luno, da sploh nisem vedel da BTC obstaja.


Zakaj pa nisi vložil v delnice tesle. kdo ti je branil. Tudi nisi vedel, da so avti na štrom prihodnost?
Saj pravim, da sem bil za luno. Za sklade sem takrat mislil, da bo itak šlo vse na nulo za vedno, glede delnic pa da se z njimi ukvarjajo le neki brokerji in itak nimam dostopa.
Dobro da sem vsaj depozite sklepal (takrat 4-5% letno) in nisem imel samo na TRR...


Nočem smetiti teme, ampak da še jaz dodam glede slovenskih skladov. Kot dijak, študent sem dejansko v obdobju 2001-2008 pridno vlagal denar prislužen iz študentskega dela + žepnino v sklade. In sem na vrhuncu norije leta 2008 imel kar lep kupček za enega mladca, mulca, nekaj tisočakov EUR, kar konkretna vsota. Tudi delniški portfelj na LJSE, kot darilo staršev. Nakar zadeva zgrmi. V globine. In ne gre nikamor gor. In tudi moji skladi (ne bom omenil katere sem imel, nisem pa imel nobenega balkanskega, zanimivo). Vse pada, pada. In jaz pustim notri. Ne gledam tečajnic, ne spremljam zadev. In nekje leta 2013 rečem, ah ne grem se več, 'system is rigged', prodam. In veliko večino prodam z velikim (!) minusom miniaturen ostanek pa leta 2016 z pozitivno ničlo. Pri delnicah podobno, le da sem začel (spet prepozno) leta 2017 portfelj, ki sem se ga prej skorajda v celoti znebil, zopet graditi.

In spet tisti pametni mladi so leta 2010 začeli vlagati bodisi v sklade bodisi v delnice, kasneje tudi v tuje delnice. Če si bil pameten je bilo obdobje 2009-2016 odlično obdobje za intenzivno varčevanje. In si nato pred zadnjim cenovnim poskokom kupil. Ampak tisti mladi niso poslušali stricev in tet in niso zadnjih 10 let brali jamrarij na 'Med over net' ali 'Cosmopolitan/BMW/Apple forum' ali pa 'Slo-Tech' (čeprav no vseeno niste na nivoju Med-Over net, tisto je poden od podna slovenskih forumov).

Od tu mogoče sedaj ta naslov: sedaj so cene poskočile, ker je 'cegu' spet neke vrste zavarovalna polica, prej pa številni tudi frišno mladi odrasli nepremičnin niso povohali. Tako, da za mlade je bilo to obdobje zelo tricky in po mojem nas je številne zjebalo, da smo v krizi 2008 obupali in nismo vlekli nobenih potez sedaj pa, opa - nova kriza.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Malidelničar je izjavil:

energetik je izjavil:

bambam20 je izjavil:

energetik je izjavil:

Nima veze, če bi bil bolj finančno pismen, bi morda takrat začutil, da ima prihodnost, pa magari vložil le 100EUR (ali pa magari vsak mesec po 1EUR), kar se mi takrat ne bi poznalo nič.
Sem bi takrat tako za luno, da sploh nisem vedel da BTC obstaja.


Zakaj pa nisi vložil v delnice tesle. kdo ti je branil. Tudi nisi vedel, da so avti na štrom prihodnost?
Saj pravim, da sem bil za luno. Za sklade sem takrat mislil, da bo itak šlo vse na nulo za vedno, glede delnic pa da se z njimi ukvarjajo le neki brokerji in itak nimam dostopa.
Dobro da sem vsaj depozite sklepal (takrat 4-5% letno) in nisem imel samo na TRR...


Nočem smetiti teme, ampak da še jaz dodam glede slovenskih skladov. Kot dijak, študent sem dejansko v obdobju 2001-2008 pridno vlagal denar prislužen iz študentskega dela + žepnino v sklade. In sem na vrhuncu norije leta 2008 imel kar lep kupček za enega mladca, mulca, nekaj tisočakov EUR, kar konkretna vsota. Tudi delniški portfelj na LJSE, kot darilo staršev. Nakar zadeva zgrmi. V globine. In ne gre nikamor gor. In tudi moji skladi (ne bom omenil katere sem imel, nisem pa imel nobenega balkanskega, zanimivo). Vse pada, pada. In jaz pustim notri. Ne gledam tečajnic, ne spremljam zadev. In nekje leta 2013 rečem, ah ne grem se več, 'system is rigged', prodam. In veliko večino prodam z velikim (!) minusom miniaturen ostanek pa leta 2016 z pozitivno ničlo. Pri delnicah podobno, le da sem začel (spet prepozno) leta 2017 portfelj, ki sem se ga prej skorajda v celoti znebil, zopet graditi.

In spet tisti pametni mladi so leta 2010 začeli vlagati bodisi v sklade bodisi v delnice, kasneje tudi v tuje delnice. Če si bil pameten je bilo obdobje 2009-2016 odlično obdobje za intenzivno varčevanje. In si nato pred zadnjim cenovnim poskokom kupil. Ampak tisti mladi niso poslušali stricev in tet in niso zadnjih 10 let brali jamrarij na 'Med over net' ali 'Cosmopolitan/BMW/Apple forum' ali pa 'Slo-Tech' (čeprav no vseeno niste na nivoju Med-Over net, tisto je poden od podna slovenskih forumov).

Od tu mogoče sedaj ta naslov: sedaj so cene poskočile, ker je 'cegu' spet neke vrste zavarovalna polica, prej pa številni tudi frišno mladi odrasli nepremičnin niso povohali. Tako, da za mlade je bilo to obdobje zelo tricky in po mojem nas je številne zjebalo, da smo v krizi 2008 obupali in nismo vlekli nobenih potez sedaj pa, opa - nova kriza.


Vidiš in kaj jaz potegnem od tvojega pisanja... da če bi ti vsak mesec kupil za 100€ in dal not še cel regres bi danes morda bil v penziji ali pa vsaj v bajti brez kredita... težava je psihologija povprečnežev da pač prodajo "na dnu" ali pa v minusu češ to je to KONEC, prodajmo...

Pol pa se tepeš po glavi ko čez 3 leta gre vse gor x3
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

energetik ::

Točno to, in to ne velja samo za sklade ampak vse naložbe. V zelo tvegane se naloži samo tisto, kar lahko 5, 10, 15 let pogrešiš in nikakor ne prodajaš na dnu.
Če z delnicami spraskaš 50% v enem letu, ne razmišljaš več in prodaš še preden karkoli sploh prične padati! Potem mirno čakaš da zgrmi dol in ponoviš postopek.
Ali pa se greš dollar cost averaging, če se ne misliš ubadati redno s tem.

poweroff ::

Hja, eden mojih sorodnikov je vzel celo kredit za tiste famozne delnice (NKBM, ali kaj je že bilo), ki so kmalu po začetni noriji strmoglavile. Pa zanimivo, ni bil ekonomsko nepismen (vsaj formalno ne).
sudo poweroff

matijadmin ::

Znaten je tudi dvig cen železa in nafte ter posledično gradbenega materiala a ne v tolikšni meri kot m2.
Vrnite nam techno!

Malidelničar ::

Mato989 je izjavil:


Vidiš in kaj jaz potegnem od tvojega pisanja... da če bi ti vsak mesec kupil za 100€ in dal not še cel regres bi danes morda bil v penziji ali pa vsaj v bajti brez kredita... težava je psihologija povprečnežev da pač prodajo "na dnu" ali pa v minusu češ to je to KONEC, prodajmo...

Pol pa se tepeš po glavi ko čez 3 leta gre vse gor x3


Hja zasral sem in zato sedaj ob tem dvigu cen nepremičnin gagam. To je bila draga šola za naprej.

Po drugi strani pa vsaka situacija, kot tudi sedaj ta z povišanimi cenami nepremičninin, zahteva razmišjanje out-of-the-box. LJ zame pač ni govora, iščemo alternative glede na službo, obete in plane za naprej.

S pisanjem sem hotel poudariti predvsem, da nas je bilo veliko mladih že od prejšnje krize psihično sesutih, veliko se nas niti ni zavedalo in nas ni vkalkuliralo vprašanja nepremičnine dovolj zgodaj v življenjske načrte, nekateri pa so si s trmo in vztrajnostjo, ko so vsi okoli njih jamrali, nekaj priborili in jih sedaj ta nepremičninska situacija ne tepe.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Invictus ::

Kako si lahko po 12 letih od zadnje finančne krize še vedno psihično sesut ?!?!?!

Meni so takrat 3 skladi, kjer je bilo kar precej keša noter (za skoraj 2 garsonjeri) ugasnili. Točke so toliko padle, da se je upravljalec odločil, da jih bo preprosto ukinil...

Pa ne jamram nad tem danes, ampak sem si našel boljšo službo in od takrat kupil 3 sobno stanovanje in hišo v Ljubljani. Hišo s pufom, ampak ne moreš imeti vsega...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

S pisanjem sem hotel poudariti predvsem, da nas je bilo veliko mladih že od prejšnje krize psihično sesutih, veliko se nas niti ni zavedalo in nas ni vkalkuliralo vprašanja nepremičnine dovolj zgodaj v življenjske načrte, nekateri pa so si s trmo in vztrajnostjo, ko so vsi okoli njih jamrali, nekaj priborili in jih sedaj ta nepremičninska situacija ne tepe.


To boldano je glavni problem... mladi bluzijo večinoma do 27-29tega leta in potem jim klikne da pa ne bi blo več fajn v najemih in študentskih domovih in bi radi instant nepremičnino, ko to ne gre, ker so prej 7-10 let zagonili 99% pridelanega je pa jok in stok kako je nepravično v Sloveniji (in marsikje drugod)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

energetik ::

Invictus je izjavil:


Meni so takrat 3 skladi, kjer je bilo kar precej keša noter (za skoraj 2 garsonjeri) ugasnili. Točke so toliko padle, da se je upravljalec odločil, da jih bo preprosto ukinil...
Kateri skladi pa so to bili? Tega skoraj ne verjamem.

Invictus ::

Raiffeisen skladi... Že sam ne vem več kateri...

Tisto je šlo res dol, na koncu dobil pismo o ukinitvi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

energetik ::

Aja, kako nas fopajo s printanjem FIATa se lepo vidi iz naslednjih grafov.

 USA nepremičnine

USA nepremičnine



 UK nepremičnine

UK nepremičnine



Danes z isto količina zlata lahko nabaviš isto bajto kot leta 1955. Z isto količino $ si pa danes lahko nabaviš cca. bicikl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Invictus ::

Inflacija je tisto na čemer finančne inštitucije služijo...

Printanje denarja je pa kao za investicije... Sam navadni reveži nimamo nič od tega...

Plače seveda niso sledile tej inflaciji... Mogoče bi nas morali plačevati v zlatu ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

energetik ::

Če bi nas plačevali v zlatu, delodajalci ne bi mogli skriti, da nas plačujejo vedno manj...
Nič ti ne preprečuje, da plačo takoj po nakazilu zamenjaš v zlato. Ali v sklade, BTC, odvisno od situacije.
Dejansko je še najbolje, če menjaš samo med zlatom in kakšnim delniškim indeksom, npr. S&P500, seveda ob ustreznih trenutkih:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Smurf ::

Za zanimivost, ce kupis s povprecno placo 30m2 in vzames kredit za 20 let, koliksen del place moras placati:

 slika

slika

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

Invictus ::

Evo, stanovanja se cenijo ;).

Dajmo še nabiti cene :)).

Če ne dobiš povprečne plače, si si sam kriv...

Kje si dobil to sliko*?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Malidelničar ::

Mato989 - ja to je bila glavna poanta, pravilno si razumel. Finančna nepismenost in nepripravljenost mladih nas je številne spravila v situacijo, ko pač o nepremičnini začneš razmišljati že ko je praktično prepozno. Če smo iskreni bi marsikateri mladi človek ob varčevanju in dolgoročnem vlaganju (sploh če to počneta s partnerko) tudi ob današnjih visokih cenah nepremičnin imel kar nekaj možnosti, da pri 35ih ali prej reši situacijo. Seveda ne nujno tako, da kupi stanovanje v Ljubljani. Problem je, ker številni finančno neizobraženi mladi, ki so zadnje desetletje zapravili, razmišljajo na način: 1) Joj kam gredo cene nepremičnin v Ljubljani, kje naj spraskam za 100.000 EUR pologa in 100.000 EUR kredita. 2) Joj ampak to ni fer, imeti moram možnost, da bom živel v Ljubljani, v Kranju. Nočem živeti v Ilirski Bistrici, ne bom se preselil v Prekmurje, Kočevje je zabačeno, nisem 'kmet' da bi živel v Beli Krajini, to ni fer!

Invictus - delno ti je odgovoril že Mato989. Ma ne vem, če me je kriza psihično sesula, bolj sem bil nepripravljen, neizobražen za dolgoročno vztrajanje na trgu. Kot velika večina Slovencev, verjetno? :) Je pa res, da sedaj vidim kakšne napake sem delal (upam, da jih v prihodnje ne bom več) in sem želel te zadeve napisati bolj iz vidika, da verjetno nisem edini od mladih, ki ga je tako 'sral'. Dejstvo je, da veliko mladih ni znalo in ne zna delati z denarjem in posledično je tudi nepremičnina potem ko si star 30 let težava (sploh ob današnjih cenah). Razmišljam, da je del zgodb mladih ki si nič ne morejo privoščiti in kar stalno beremo po forumih, tudi iz tega naslova. Čeprav je situacija seveda večplastna, vsak mlad človek ima svojo zgodbo, a vseeno se mi zdi, da je v Sloveniji ta očitna prevelika finančna ležernost mladih (tudi na LJ lajf-sceni).
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Problem je med drugim, da se v OŠ parkrat na teden učijo, kako se razčleni stavek, kaj je hotel pesnik povedati in katerega leta so obglavili nekega kralja, medtem ko o financah in denarju ni niti besedice. Poleg tega se tudi izjemno malo dela na tem, da bi se naravoslovje približalo otrokom z zanimivimi eksperimenti, uporabi v praksi itd.

Vse to populaciji izjemno škodi.

Invictus ::

Malidelničar je izjavil:

Dejstvo je, da veliko mladih ni znalo in ne zna delati z denarjem in posledično je tudi nepremičnina potem ko si star 30 let težava (sploh ob današnjih cenah). Razmišljam, da je del zgodb mladih ki si nič ne morejo privoščiti in kar stalno beremo po forumih, tudi iz tega naslova. Čeprav je situacija seveda večplastna, vsak mlad človek ima svojo zgodbo, a vseeno se mi zdi, da je v Sloveniji ta očitna prevelika finančna ležernost mladih (tudi na LJ lajf-sceni).

Saj v mojih mladih letih ni bilo nič drugače... Nisi ne vem kaj finančno stabilen, niti finančno izobražen...

Ampak na koncu morašp imeti jajca in iti na svoje. Meni je žal, da nisem šel prej, ampak jebi ga... Nisem šel, sem hotel biti malo v Ljubljani. Pa bi že takrat ko sem najel sobo, lahko kupil stanovanje v ljubljani. Garsonjero... Zaradi life in službe (bicikel transport). Ampak nisem, ker nisem šel na banko vprašat za puf... Če bi šel, bi najbrž kupil že takrat... Pa so bili krediti precej bolj neugodni kot danes...

LJ lajf-scena pa ni nič drugačna od MB/KP/NM lajf-scene. mladi se pač zapijajo, žurajo, gonijo... Kar ni nič narobe, če znaš živeti s posledicami svojih dejanj...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrimoZ_ ::

Jaz sem imel 10 let starejšega sodelavca, ki je začel vlagat leta 2005, potem je držal delnice cež krizo in je še vedno bil v minusu leta 2020.
Mogoče bi bil v plusu, če bi tekom krize dokupoval, ko je bilo vse precej niže ampak pač ni. Ker sedaj za nazaj je lahko bit pameten, sej vse nazaj zraste, takrat sredi vsega dreka te pa pač stiska in moraš biti že dovolj karakter da panično ne prodajaš.
Ampak poanta je, da vseeno ni čisto samoumevno da boš na dolgi rok za ziher v plusu.

Ali pa tisti žlahtnik, ki je na kredit kupoval NKBM delnice. Danes ima samo še kredit :)

Utk ::

energetik je izjavil:

Problem je med drugim, da se v OŠ parkrat na teden učijo, kako se razčleni stavek, kaj je hotel pesnik povedati in katerega leta so obglavili nekega kralja, medtem ko o financah in denarju ni niti besedice. Poleg tega se tudi izjemno malo dela na tem, da bi se naravoslovje približalo otrokom z zanimivimi eksperimenti, uporabi v praksi itd.

Vse to populaciji izjemno škodi.

In kdo naj bi to učil? Ljudje si ne znajo izračunat niti preprostih stvari, kaj se splača in kaj ne. Ne samo da ne znajo, niti nočejo. Kaj šele kaj več. Pa so nekateri tudi ekonomisti.

energetik ::

Ja kdo bi učil, ustrezni učitelj. Morda v sklopu geografije, kaj pa vem.
Je pa res, da se sebe spomnim, da mi je za denar in ekonomijo dol viselo ko sem bil mulc. Dejansko se nisem hotel s tem ukvarjati, kot praviš. Vprašanje, če bi me takrat zanimalo poslušat tak predmet.
Se pa spomnim, da sem se navduševal nad tolarskimi boni in potem novimi tolarji, ker so bili tako lepo barvasti. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Utk ::

Neke osnovne pojme bi jim lahko nekdo razložil, ampak ali nekaj se splača ali ne, itd., to ti pa nek učitelj težko pove. Če bi vedel, ne bi učil tega v osnovni šoli...
To mora vsak rešit za svoje otroke. Tudi odvisno od tebe kaj ti koliko pomeni, kakšen evro več ali kakšna ura več prostega časa, kakšen evro potencialno več ali bolj mirno spanje, itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

energetik ::

Utk je izjavil:

Neke osnovne pojme bi jim lahko nekdo razložil, ampak ali nekaj se splača ali ne, itd., to ti pa nek učitelj težko pove. Če bi vedel, ne bi učil tega osnovni šoli...
To mora vsak rešit za svoje otroke.
Ne to kaj se splača in kaj ne, ampak vsaj osnove delovanja svetovne ekonomije, kaj so sploh delnice in obveznice, kaj je denar, kaj je valuta, kaj zlato itd.

Furbo ::

Ja saj je ta forum lep primer, dosti ljudi v detajle pozna vsako grafično kartico, vsak megaherc razlike, razlike med vsako generacijo intel procesorjev.. vse cene znajo na pamet.. nimajo pa pojma, kako investirati, zaslužiti.. za tolažbo govorijo kako imajo tako ali drugačno diplomo.. in da stvari niso fer.
Potem so pa samo jezni na lastnike applov in cel svet.

Če bi 10% energije ki jo vložijo v raziskovanje zgoraj naštetih nepomembnosti vložili v finančno pismenost, se ne bi rabili sekirati za cene.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Smurf ::

Invictus je izjavil:

Evo, stanovanja se cenijo ;).

Dajmo še nabiti cene :)).

Če ne dobiš povprečne plače, si si sam kriv...

Kje si dobil to sliko*?

Kolega je poracunal glede na podatke SURS, GURS in Banke Slovenija.

Invictus ::

Te analize pa nihče ne bo butnil ven. Vsaj ne uradno :))
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

So cene stanovanj takrat res padle za 1/3 čez noč? Ker dvomim, da je povprečna plača toliko zrastla v kriznem letu.

thramos ::

Euribor je takrat padel čez noč. Pa nepremičnine tudi kar drastično, cca 10 % v enem letu.

V zadnjih letih pa so se cene zvišale za cca 40 %, plače pa skoraj tudi, svoje pa je naredilo še nižanje pribitkov.

Tako da je graf kar pravilen.

Utk ::

Eno je 10%, nekaj druga pa na grafu. Graf kaže približno 30% padec v enem letu. Če je vseeno ali 10 ali 30, potem ne rabimo gledat tistega grafa, ker vse cifre tam so nekje med 35 in 60. To bi vedeli tudi brez njega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Telbanc ::

Invictus je izjavil:

Kako si lahko po 12 letih od zadnje finančne krize še vedno psihično sesut ?!?!?!

Meni so takrat 3 skladi, kjer je bilo kar precej keša noter (za skoraj 2 garsonjeri) ugasnili. Točke so toliko padle, da se je upravljalec odločil, da jih bo preprosto ukinil...

Pa ne jamram nad tem danes, ampak sem si našel boljšo službo in od takrat kupil 3 sobno stanovanje in hišo v Ljubljani. Hišo s pufom, ampak ne moreš imeti vsega...


V vsaki večji naložbi naj bo tud "ena" nepremičnina. Za vsak slučaj. Če se vse zlomi, cegu zmerej ostane, tud vrednost.

Strinjam se, kot je nekdo že omenil da manjka, da bi ekonomijo oziroma podjetnišvo morali začeti poučevati že v OŠ. In potem naprej v srednji šoli. V Vseh. Slovenija ni bogata z surovinami, imamo recimo za en primer štrom, gozd in svojo pamet, in iz tega je treba neki narest. Lahko tud hišo.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

LeQuack ::

Problem je ker se vsa nova stanovanja prodaja samo kot naložbo. Zgradijo sosesko 100ih stanovanj in en dohtar jih nabavi 10, drugi 15, kakšen kripti človek 20. In potem jih zmanjka takoj.
Quack !

Mato989 ::

LeQuack je izjavil:

Problem je ker se vsa nova stanovanja prodaja samo kot naložbo. Zgradijo sosesko 100ih stanovanj in en dohtar jih nabavi 10, drugi 15, kakšen kripti človek 20. In potem jih zmanjka takoj.


Kdo preprečuje nekomu za življenje da kupi 1?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

LeQuack ::

Ja ravno ti zgoraj. Preberi si članek v 24ur, zgradijo sosesko s 100 stanovanji (luksuznimi) in se baje poteguje 1000 bogatašev zanje, ki imajo neomejeno denarja in lahko pokupijo vso zalogo stanovanj takoj. Tako postanejo stanovanja (vsaj praktično) nedosegljiva, če nimaš ravno milijon evrov na računu.

https://www.24ur.com/novice/inspektor/k...
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

Valvoline ::

Primer iz NM, v bloku kjer stanuje moja sestricna z druzino je ze 3/4 stanovanj oddano ter zasedeno z uvozenimi balkanskimi suznji, tudi po 10+ v stanovanju. Po njenih besedah je stanje v bloku nevzdrzno, razmisljajo da bi stanovanje prodali in kupili hiso v okolici NM ali kar zbezali nazaj proti MB. Ampak ker sestricna ima fajn drzavni siht, zet pa tudi je nekaj privat prisesan na Krko se jim ne da zapustit NM ker takih sluzb v MB nikoli ne bojo dobil. Se 1x, glavni problem so uvozeni suznji, 30.000 letno, to je potreba po najmanj 5000 dodatnih stanovanj letno zgolj iz tega naslova.

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

Balkanci evakuirajo balkan, tam pa:
https://www.srbijadanas.com/biz/vesti/k...

Okapi ::

Tudi v Italiji lahko kupiš zapuščeno hišo za 1 evro.

https://1eurohouses.com/

Valvoline ::

Okapi je izjavil:

Tudi v Italiji lahko kupiš zapuščeno hišo za 1 evro.

https://1eurohouses.com/

Tudi ja, jug vs sever so razlike v ceni 1:100. Ampak tam v IT so to nepremisnine na drazbi, pa vse za obnavljat. Srbska vlada ce sem prav razumel bo dajala mladim v brezplacni najem popolnoma obnovljene hise.
Je pa tudi res da so cene m2 v Beogradu podobne Ljubljanskim, cene stanovanj med 1500-8000eur m2.

facepalm ::

Ljudem se financno in casovno ne splaca ziveti v vukojebinah, zato se remote vasice v tujini praznijo. Centralizacija ftw.

Okapi ::

Valvoline je izjavil:

Okapi je izjavil:

Tudi v Italiji lahko kupiš zapuščeno hišo za 1 evro.

https://1eurohouses.com/

Tudi ja, jug vs sever so razlike v ceni 1:100. Ampak tam v IT so to nepremisnine na drazbi, pa vse za obnavljat. Srbska vlada ce sem prav razumel bo dajala mladim v brezplacni najem popolnoma obnovljene hise.
Je pa tudi res da so cene m2 v Beogradu podobne Ljubljanskim, cene stanovanj med 1500-8000eur m2.

To "popolnoma obnovljene" bi jaz rekel, da bo bolj "vseljive". Zakrpali bodo streho, popravili razbita okna, usposobili vodovod in elektriko, mogoče položili najcenejši polivinil in prepleskali stene, pa eno poceni peč na drva dali not.

Skratka, bodo nekako v takem stanju, kot lahko pri nas kupiš hišo na vasi za 50 jurjev.

facepalm je izjavil:

Ljudem se financno in casovno ne splaca ziveti v vukojebinah, zato se remote vasice v tujini praznijo. Centralizacija ftw.
To se dogaja že 150 let. Pri nas so se vasi na Krasu začele praznit že konec 19. stoletja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

thramos ::

Utk je izjavil:

Eno je 10%, nekaj druga pa na grafu. Graf kaže približno 30% padec v enem letu. Če je vseeno ali 10 ali 30, potem ne rabimo gledat tistega grafa, ker vse cifre tam so nekje med 35 in 60. To bi vedeli tudi brez njega.


Sej pravim, da je takrat drastično padel tudi Euribor - iz 5 % na 0.5 %. In s tem obroki kreditov, kar upošteva graf in skupaj z padcem cen ter celo rastjo plač res verjetno nanese kakšnih 30 %.

Tako kot v zadnjih letih rast cen nepremičnin sicer prehiteva rast plač, ampak se skompenzira z padcem pribitkov na referenčne obrestne mere oziroma padcem fiksnih obrestnih mer.

Če bi upošteval zgolj razmerja med plačami in cenami, torej nakupom z gotovino, potem bi bil graf seveda drugačen. A recimo današnje cene tudi po teh kriterijih še niso na nivoju 2008.

digitalcek ::

Moj komentar je (je to čisto dovolj, ker pravzaprav ni kaj komentirat) tale ponudba:

Tripleks, 260 kvadratnih metrov, dih jemajoče terase, zlate niti v prosojnih vratih in 1,8 milijona evrov

Ogledali smo si opremljen luksuzni tripleks v velikosti 260 kvadratnih metrov. Z vso opremo stane kar milijon 790 tisoč evrov. Gre za luksuzno opremo, zveneča dizajnerska imena, zlate niti v prosojnih vratih in terase okrog in okrog stanovanja z razgledom do ljubljanskega gradu in ob lepem dnevu do brniškega letališča. In ljudje kupujejo tudi takšna stanovanja. Med njimi je precej tujcev in Slovencev, ki so delali in živeli v tujini (ali pa tam prebivajo še danes) in so jim takšne cene celo privlačne.

https://www.24ur.com/novice/inspektor/k...

matijadmin ::

Okapi je izjavil:

Tudi v Italiji lahko kupiš zapuščeno hišo za 1 evro.

https://1eurohouses.com/

V Italiji, Trstu in okolici, praktično v “koprskem primestju,” če gledaš z vidika dnevne migracije v Koper zaradi službe, dobiš vseljivo stanovanje za pol cene kot pri nas, kamor se mladi tudi vse pogosteje preseljujejo.
Vrnite nam techno!

A110 ::

Podobno je v gorici. Italijanska stran ima skoraj pol cenejša stanovanja kot slovenska pa čeprav gre za enako mesto in enako kvaliteto življenja.

dronyx ::

matijadmin je izjavil:

Dejstvo je, da rastejo cene tudi drugim dobrinam, razlage so, seveda, manj prikladne in na prvi pogled nelogične, je pa inflacija pri nepremičninah božjastna, kar ne nakazuje na nič dobrega. Bomo videli, kam to pelje, čeprav je vse že videno in niti najman želeno. Kolektivno smo totalno neodgovorni in nesposobni.

Nekoč so se iz Argentine delali norca, ker so tam trdili, da nimajo inflacije. Oni so jih pa vprašali - ja, samo katere številke pa vi gledate? Isto velja sedaj za cel svet. Nihče nima inflacije, nepremičnine pa rastejo z 10% na leto ali še več.

Sicer v ZDA trdijo, da bo inflacija prehodna (so že na 5%), samo nikjer nisem zasledil, kakšen pa je časovni okvir za prehodno inflacijo? 10 let? To je seveda prehodno, če gledaš tisočletje. :D

Poglejte leta 2025 nazaj in boste videli, kakšno opustošenje bo pustila takšna monetarna politika!

matijadmin ::

dronyx je izjavil:

matijadmin je izjavil:

Dejstvo je, da rastejo cene tudi drugim dobrinam, razlage so, seveda, manj prikladne in na prvi pogled nelogične, je pa inflacija pri nepremičninah božjastna, kar ne nakazuje na nič dobrega. Bomo videli, kam to pelje, čeprav je vse že videno in niti najman želeno. Kolektivno smo totalno neodgovorni in nesposobni.

Nekoč so se iz Argentine delali norca, ker so tam trdili, da nimajo inflacije. Oni so jih pa vprašali - ja, samo katere številke pa vi gledate? Isto velja sedaj za cel svet. Nihče nima inflacije, nepremičnine pa rastejo z 10% na leto ali še več.

Sicer v ZDA trdijo, da bo inflacija prehodna (so že na 5%), samo nikjer nisem zasledil, kakšen pa je časovni okvir za prehodno inflacijo? 10 let? To je seveda prehodno, če gledaš tisočletje. :D

Poglejte leta 2025 nazaj in boste videli, kakšno opustošenje bo pustila takšna monetarna politika!

V kraju, kjer živim, je letna za nepremičnine nekaj čez 10 % (povprečje zadnjih štirih let, in ker rast ni bila linearna, pa tudi pred štirimi leti je bila še pod 5 %, je verjetno v zadnjem času že proti 30 %).

Zelenjava je trenutno na 17 %. Železo je vmes poskočilo že čez 50 %, kar še ob nekaj izpolnjenih pogojih spominja na ... Ahm. Hiperinflacijo.

Bojim se, da imaš prav in bodo spomini na to, kar sledi, bridki.
Vrnite nam techno!

mr_chai ::

Mato989 je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Problem je ker se vsa nova stanovanja prodaja samo kot naložbo. Zgradijo sosesko 100ih stanovanj in en dohtar jih nabavi 10, drugi 15, kakšen kripti človek 20. In potem jih zmanjka takoj.


Kdo preprečuje nekomu za življenje da kupi 1?


https://www.foxnews.com/media/blackrock...
««
39 / 564
»»