» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
37 / 564
»»

PrihajaNodi ::

Lonsarg je izjavil:

Jaz bi rekel da miljoni nastradajo tako v primeru rezanja obveznic kot hiperinflaciji. Tudi elita nastrada v obeh primerih.

Tak da zadeva ni črnobela, ne bi si upal ugibat kaj bo. Vem samo da bo hujše sranje in recesija še za časa mojega življenja (v naslednih 40 let).


Elita nastrada kako ze? Oni imajo vzvode za porazppreditev financ. Zlato, nepremicnine...
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

showsover ::

dronyx je izjavil:

USA IS GOING DOWN. REPEAT, USA IS GOING DOWN. USA IS DOWN. WE ARE ALL DOWN. FLATLINED. REANIMATION?

Hehe, stari, malo pejdi v life ali na sprehod, pa ne stalkaj več uboge Katarince, mi je ravno pojokala.

PrihajaNodi je izjavil:

Elita nastrada kako ze? Oni imajo vzvode za porazppreditev financ. Zlato, nepremicnine...

Ja ne vem, nisem član elite, nikdar ne bom, ampak najbrž imaš 'fraktalno' elito tudi znotraj večje elite, karkoli to že pomeni komu, pač, bolj in manj nepogrešljive.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Mato989 ::

A. Smith je izjavil:

dronyx je izjavil:

A. Smith je izjavil:

V Jugoslaviji se je denar dejansko natisnilo in potem je država z njim poravnavala svoje obveznosti. Pač, razlika. Upam, da se je zavedamo.

Misliš notranje obveznosti, kot so plače, pokojnine in podobno? Za poravnavo zunanjih obveznosti je potrebovala resne valute, takrat verjetno dolarje ali marke. Danes ne vem katera je še resna valuta.

Včasih je bilo potrebno natisniti več papirja, ker se je veliko delalo z gotovino. Danes je tega precej manj in ni potrebno toliko fizičnega denarja natisnit. Princip je pa povsem isti. Ustvariš denar, ki ga prej ni bilo in nimaš za to podlage. S tem natisnjenim denarjem ne višajo plač ali pokojnin, da bi ga tako razvrednotili, ampak kupujejo "obveznice". Torej to ni kar nič. To je denar, številke na nekih računih, ki se potem seli drugam. Če si bil imetnik državnih obveznic, greš lahko s temi številkami kupil stanovanje v Ljubljani ali Torontu, kupit jahto ali delnice TSLA. Od tu potem pride asset inflation. Ali pa jaz česa tu ne razumem?


Kar pišeš sicer drži.

Česar pa nočeš razumeti je pa to, da Jugoslovanski natisnjen denar ni bil ustvarjen kot dolg. Jugoslavija je denar ustvarila in z njim prosto razpolagala, kot si sam pojasnil, v glavnem za poravnavo notranjih obveznosti.

Če ECB "natisne" denar, ustvari v resnici posojilo, ki ga bo potrebno nekoč vrniti. Tudi, če si država ali nek drug subjekt to sposoja, lahko s tem premosti kratkoročne težave ali investira, ne more pa se obnašati kot Jugoslavija.


Vse lepo in prav, je tako kot si napisal, ampak ustvarjanje denarja kot dolg je popolnoma ok, dokler je to nihajoča zadeva, torej nardiš 5 milijardic dolga posodiš in potem to vračaš, se pravi se ta dolg MANJŠA, mi pa v zadnjih žnj letih oz. desetletjih NON STOP povečujemo dolg, se pravi je to isto kot TOPČIDER, ker če je treba to vrnit čez 100 let in si zmes spet sposodimo je to defakto tiskanje denarja, pa lahko ti obračaš kakorkoli...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

dronyx ::

showsover je izjavil:

[Hehe, stari, malo pejdi v life ali na sprehod, pa ne stalkaj več uboge Katarince, mi je ravno pojokala.

Čakam da se dvignejo temperature. Sem si kupil električno kolo in sem zadnjič skoraj zmrznil, ko sem šel na Rakitno. Spodaj 2 stopinji, gor -8. Ne moreš verjet, kako hitro lahko zmrzneš, pa sem imel neke rokavice. Problem je nastal pri spustu, ko se občutek mraza potencira. V nekem trenutku nisem več čutil prstov na roki. Mimogrede, kdo je Katarinca?

Če so komu všeč srhljivke, naj pogleda film Inside Job. To sedaj je mnogo huje. Mnogo, mnogo huje. Vse skupaj je res neka božanska komedija, ki postaja srhljivka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

showsover ::

dronyx je izjavil:

Vse skupaj je res neka božanska komedija, ki postaja srhljivka.

Praviš torej, da ti ni posebej dolgčas? No, boš (pravim ali virtualnim) vnukom lahko razlagal, da si živel v zanimivih časih, če se bodo kdaj zaključili, jasno :-)

dronyx ::

showsover je izjavil:

dronyx je izjavil:

Vse skupaj je res neka božanska komedija, ki postaja srhljivka.

Praviš torej, da ti ni posebej dolgčas? No, boš (pravim ali virtualnim) vnukom lahko razlagal, da si živel v zanimivih časih, če se bodo kdaj zaključili, jasno :-)

Jaz sem...fugayzi, fugazi. It’s a whazy… Samo iluzija nekega časa. :))

PrihajaNodi ::

Kupil bi bitkojne ko je bil cas
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

dronyx ::

PrihajaNodi je izjavil:

Kupil bi bitkojne ko je bil cas

Imam velik short na bitcoinu. Če mu vrednost strmoglavi, sem praktično med najbogatejšimi v Evropi čez noč. Prvo kar bom naredil je, da kupim marino v Izoli, Portorožu in naprej vse marine po Jadranu in v jih bodo same moje jahte. Pa ne da jaz to potrebujem. Ampak opazovati vso to zavist - priceless!

Zakaj bi finančnemu inženirju plačali štiri do stokrat več kot pravemu inženirju? Pravi inženir gradi mostove. Finančni inženir gradi sanje. In ko se te sanje izkažejo za nočne more, za to plačajo drugi ljudje.

Citat iz filma Inside job. V produkciji pa je že drug del. Škoda, ker je prvega videlo premalo ljudi!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

PrihajaNodi ::

A zato je Nikola Tesla kot pravi inzinir umrl sam v hotelu? Butcoin je postal globalni kazino. Prevec je denarja notri. Lahko pade na 30k to je pa tudi vse
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

PrihajaNodi je izjavil:

A zato je Nikola Tesla kot pravi inzinir umrl sam v hotelu? Butcoin je postal globalni kazino. Prevec je denarja notri. Lahko pade na 30k to je pa tudi vse

Ko so se za bitcoin začele zanimati velike investicijske banke kot je Lehman Brothers je postalo poznavalcem jasno, da bo stvar propadla. Samo vsi so naivno verjeli, da nekaj, v kar investirajo velike investicijske banke in se rudari na Kitajskim ne more propast. Seveda lahko! Prej kot vse ostalo.

Pa v zgodovino bo šla tudi izjava jeremy powella, šefa fed, da pričakujejo some inflation, but it will be just spike. Kot se je kasneje izkazalo, je šlo za začetek hiperinflacije.

Ampak za nazaj je lahko biti pameten. Takrat vsega tega niso vedeli. :|

Dr. Onyx, came from the future and gone to legend. :'(

Jebi ga, vsake šale je enkrat konec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

PrihajaNodi ::

Jebi ga, vsake šale je enkrat konec.


Nihce ne ve kdaj. Ti pa si izgubil priloznosti.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

dronyx ::

Sem poslal moj doktorat še na Columbia University - Department of Economics. Sem odkril nekje na steni še manjši prostor, kamor lahko obesim še en častni doktorat. Če so ga dali Kučuanu, ga bodo dali tudi meni. Ni Hudič.

Sem pa ugotovil, kako lahko staviš proti centralnim bankam. Zaženeš podjetje, ki dela truge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

dronyx ::

dronyx je izjavil:

Sem poslal moj doktorat še na Columbia University - Department of Economics.

Leta 2004 (ali 2006) sem stal na stopnicah te univerze v New Yorku. Kdo si bi mislil, da bom čez nekaj let vložil tezo za doktorat na tej univerzi. Bil sem pa tudi v ZOO Bronxu. Upam da me ne bodo tam razstavili v kletki s šimpanzi! Onyx, oprosti, ampak ti si res budala prve klase. One of a kind. Not very pleasent kind. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

dronyx ::

Sem šel na hitro še do vedeževalke. Pravi, da tisti spike inflacije v ZDA bo ranga 10%. ZDA se bodo odločile, da rešujejo fikcijo bogatunov, zato ne bodo pritisnile na zavoro, ampak bodo natisnili še več denarja, ker bodo njihove 10 letne obveznice dejansko junk in bo prišlo do silovitega dumpa. Tudi rezervna valuta U.S. dolar no more. Ampak svet za trgovanje potrebuje rezervno valuto. Tu pa je vedeževalka zahtevala, da ji dam novih 100 €, kar pa nisem hotel. Baba stara me ne bo nategovala. Po moje bo rezervna valuta ali bitcoin, ali zlato, ali naslednja za ZDA najmočnejša ekonomija, Kitajski RMB? Ups, pomota, menda je to EU, torej evro (začnite kopičit evre, ker jih bo hitro zmanjkalo). Lahko da me celo ZDA najamejo za adviserja in bom še s tem obogatel. Keša dovolj za tisoč življenj. Ampak kaj če ti vse to. V življenju je zares pomembno samo eno - Ljubezen, ljubezen...in ženske imajo menda rade denar. Ha, ha...to je bistvo problema in vzrok vseh težav na svetu. :));)

I stared I joke, wich stared a whole world crying, bat I didnt see, that joke is on me...Bee Gees

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

xx23 ::

dronyx je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Kupil bi bitkojne ko je bil cas

Imam velik short na bitcoinu. Če mu vrednost strmoglavi, sem praktično med najbogatejšimi v Evropi čez noč. Prvo kar bom naredil je, da kupim marino v Izoli, Portorožu in naprej vse marine po Jadranu in v jih bodo same moje jahte. Pa ne da jaz to potrebujem. Ampak opazovati vso to zavist - priceless!

Zakaj bi finančnemu inženirju plačali štiri do stokrat več kot pravemu inženirju? Pravi inženir gradi mostove. Finančni inženir gradi sanje. In ko se te sanje izkažejo za nočne more, za to plačajo drugi ljudje.


Sam si si odgovoril. Tvoje sanje so zavist drugih ljudi in to boš (morda) dosegel prek bitcoina. Z vožnjo čez črnokalski most pač ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xx23 ()

showsover ::

Dronyx, a zdaj še to - Zaposleni pri Goldman Sachs opozarjajo na nemogoče pogoje dela?
Ni dovolj, da že Kristino trpinčiš, zdaj si se spravil še na Davida?
Pa kaj so ti ti ubogi ljudje naredili?

dronyx ::

showsover je izjavil:

Dronyx, a zdaj še to - Zaposleni pri Goldman Sachs opozarjajo na nemogoče pogoje dela?
Ni dovolj, da že Kristino trpinčiš, zdaj si se spravil še na Davida?
Pa kaj so ti ti ubogi ljudje naredili?

Nisi mi odgovoril kdo je to Kristina? Misliš šefica ECB? Ona je pametna ženska in razume kaj jaz pišem in kaj jim razlagam. Že leta 2008, ko je bila še Francoska (ne vem kaj) je nekemu visokemu ameriškemu uradniku dejala, da se bliža cunami. Tokrat bodo valovi še tri krat višji in glej ga zlomka, tudi ECB prispeva svoje k napovedanemu potresu 8.5 stopnje po rihterju. Ironija usode?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

dronyx ::

Tudi tale South Park epizoda se lepo poda k mojemu doktoratu iz ekonomije. Me lahko še kdo obtoži, da sem od kje prepisoval. ;)

dronyx ::

Tole je tudi vredno ogleda. Ni sicer tako zabavno kot South Park.

dronyx ::

Veliki vizionarji 21 stoletja:

I'm just trying to think about the future and not be sad.
(Elon Musk, 2017)

Whe I look at the future, I start crying. So many lost bitcoins!
(Dr. Onyx, 2021)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

showsover ::

Dronyx, kaj dogajaš? Vidim, da si v elementu na večih mestih.

dronyx ::

showsover je izjavil:

Dronyx, kaj dogajaš? Vidim, da si v elementu na večih mestih.

Ja, to obravnava kvantna fizika. Si nekje in ko kdo tja pogleda, te tam ni ampak hkrati še vedno si. Komplicirano za razumet. Koncept da nekaj lahko je in hkrati še na večih mestih, nam ljudem ni domač, če nisi ravno kvantni fizik. Mi razumemo samo - Si ali pa nisi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

showsover ::

Dronyx,vse pod nadzorom? Nekaj si zmanjšal frekvenco (vsaj na uro in pol) svojih prispekov tu in kje drugje istočasno, včasih imaš burste, ja.

matijadmin ::

Slovenija bi (z že davno zamujeno) premišljeno, a odločno regulacijo trga nepremičnin (predvsem s fiskalnimi ukrepi in morda jasnejšimi predpisanimi izhodišči za urbanistične načrte, tudi z omejevanjem turističnih kapacitet) rešila mnogim državljanom bivanjski problem.

Gospodarski krizi, zlasti globalni pa se tako ne bi ognila. Če že, bi omilila njen vpliv na tisti del gradbenega in nepremičninskega sektorja, ki bi se do tedaj prilagodil.
Vrnite nam techno!

dronyx ::

matijadmin je izjavil:

Gospodarski krizi, zlasti globalni pa se tako ne bi ognila. Če že, bi omilila njen vpliv na tisti del gradbenega in nepremičninskega sektorja, ki bi se do tedaj prilagodil.

V praksi se je izkazalo recimo na primeru Španije, da nepremičninski gradbeni boom tudi morda ni najboljša opcija. Namreč če gradiš v nekem trenutku na veliko in je velik del BDP povezan z betonom in zidaki, se v primeru hujše krize hitro zgodi, da vse to strmoglavi in se učinek multiplicira. Padejo gradbinic, v težavah tisti s krediti, potem za njimi hitro v težavah še banke. Tu je verjetno potreben nek kompromis koliko in kako se gradi. Absolutno pa bi morala država imeti tu neko politiko, saj ljudje morajo nekje živeti. Ne more biti edina politika računanje koliko procentov na leto se dražijo nepremičnine in kako se ljudje stepejo za vsako staro stanovanje, ki se pojavi na trgu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

dronyx ::

showsover je izjavil:

Dronyx,vse pod nadzorom? Nekaj si zmanjšal frekvenco (vsaj na uro in pol) svojih prispekov tu in kje drugje istočasno, včasih imaš burste, ja.

Tako je pač življenje nas influencerjev. To ni lahek kruh, da si ne bi kdo mislil. Sploh če nikogar ne uspeš prepričat. ;)

matijadmin ::

dronyx je izjavil:

matijadmin je izjavil:

Gospodarski krizi, zlasti globalni pa se tako ne bi ognila. Če že, bi omilila njen vpliv na tisti del gradbenega in nepremičninskega sektorja, ki bi se do tedaj prilagodil.

V praksi se je izkazalo recimo na primeru Španije, da nepremičninski gradbeni boom tudi morda ni najboljša opcija. Namreč če gradiš v nekem trenutku na veliko in je velik del BDP povezan z betonom in zidaki, se v primeru hujše krize hitro zgodi, da vse to strmoglavi in se učinek multiplicira. Padejo gradbinic, v težavah tisti s krediti, potem za njimi hitro v težavah še banke. Tu je verjetno potreben nek kompromis koliko in kako se gradi. Absolutno pa bi morala država imeti tu neko politiko, saj ljudje morajo nekje živeti. Ne more biti edina politika računanje koliko procentov na leto se dražijo nepremičnine in kako se ljudje stepejo za vsako staro stanovanje, ki se pojavi na trgu.

Moja stava/ugibanje je, da če bi npr. obdavčili nepremičnine nad določenim številom/enotami ali po dejavnosti kot korektiv za povečanje dostopnosti omejene dobrine in sočasno smiselno omejili turistične kapacitete (ven iz spalnih naselij, pa tudi sorazmerno glede na razpoložljivo preostalo infrastrukturo), bi morda zavrli domače špekulacije in investitorji/gradbinci bi se temu tudi morali prilagoditi. Tako bi bili nekoliko bolj v kondiciji, vendar globalna kriza z vsem, kar prinaša: strmoglavljenje mednarodne trgovine, pesimizem na trgih, večanje brezposelnosti in posledično upad kupne moči bi še vedno bolj ali manj usodno vplivala.
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Fantje, začnite služit denar, pa cena nepremičnin ne bo problem.

Trenutno že investitorji v nepremičnine dajejo 3500EUR/m2 v Ljubljani, pa se jim to zdi normalno.

Se pravi, računajo, da bodo šle najemnine in cene gor...

Sanje, kako bo korona znižala cene, so predvsem mokre...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrihajaNodi ::

Invictus je izjavil:

Fantje, začnite služit denar, pa cena nepremičnin ne bo problem.

Trenutno že investitorji v nepremičnine dajejo 3500EUR/m2 v Ljubljani, pa se jim to zdi normalno.

Se pravi, računajo, da bodo šle najemnine in cene gor...

Sanje, kako bo korona znižala cene, so predvsem mokre...



Dodaš še kriptomiljonarje, kjer Slovenija ni obdavčena, pa boš dobil rezultat še višjih cen.

Pa mislim, da teh ni malo, glede na celotno populacijo. Najebali so ga pa ostali, ki ščijejo proti vetru in niso v tej igri ali pa s slabimi plačami.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Tisti s slabimi plačami tako niso bili nikoli faktor na tgu.

Razen seveda bluzenja po vseh forumih kako bi jim morala država zrihtati stanovanje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrihajaNodi ::

Invictus je izjavil:

Tisti s slabimi plačami tako niso bili nikoli faktor na tgu.

Razen seveda bluzenja po vseh forumih kako bi jim morala država zrihtati stanovanje...


Jih ni malo, če delaš za slovenska podjetja nimaš dobre plače. Res pa je da niso faktor na trgu, tako kot niso Avstralci, kjer so jim bogati kitajci vse pokupili.

zdej gremo lahko na sceno in jokamo o grdem kapitalizmu ampak tako pač je...
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

Invictus je izjavil:

Fantje, začnite služit denar, pa cena nepremičnin ne bo problem.

Druga opcija je da zlomiš trg in zapreš pozicije na šortih. Denar se služi ko gre vse gor ali vse dol. Pri šortih je umetnost samo ugotoviti kdaj bo šlo dol, ker to zahteva pogled v prihodnost. ;)

PrihajaNodi ::

Bog se usmil zdj majo ze vrsto za coin list. Morš počakat pred logiranjem...

.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

mat xxl ::

Invictus je izjavil:

Fantje, začnite služit denar, pa cena nepremičnin ne bo problem.

Trenutno že investitorji v nepremičnine dajejo 3500EUR/m2 v Ljubljani, pa se jim to zdi normalno.

Se pravi, računajo, da bodo šle najemnine in cene gor...

Sanje, kako bo korona znižala cene, so predvsem mokre...


Se podpišem pod tole, glede nekih neuspešnežev, ki pa po forumih pametujejo o obdavčitvah nepremičnin pred vsem pa onih, ki imajo več nepremičnin, ja ni problema, lahko tudi tako, vendar, kak bo rezultat ??? Enostaven, najemnine bodo še višje, za ta davek .......

Konec koncev nikjer ne piše, da rabimo toliko lastniških stanovanj !

Je pa velika rak rana Slovenije in povsem zgrešen pristop, so socialna in neprofitna najemniška stanovanja in zelo smešne cene za najem le teh, ki so nekje do 25 % tržnih cen. Menim, da bi te cene najemnin morale biti nekje med 50 in 75% tržnih cen najemnin, hkrati pa tudi omejitev, da tak najem lahko traja, npr. 10 let, da se nekdo opomore, potem pa naj gre na svoje ali pa na tržno najemnino, ne pa, da se nekateri šlepajo na ostale državljane celo življenje.
Nikjer tudi ne piše, da ne moremo imeti pod standardnih cenejših stanovanj, ali celo prikoličarskih naselij, za one, ki si pač drugega ne morejo privoščiti, pač bolje to, kot pa nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

Mato989 ::

Hec je v tem, da 90%+ teh ki pravi kako bi morali obdavčih nepremičnine bi govorilo kontra ko bi kupli nepremičnino sami!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jernejl ::

Invictus je izjavil:

Trenutno že investitorji v nepremičnine dajejo 3500EUR/m2 v Ljubljani, pa se jim to zdi normalno.
Včasih so tudi za tulipane dajali toliko kot za stanovanja.

Se pravi, računajo, da bodo šle najemnine in cene gor...
Tudi pri tulipanih so tako računali...

Sanje, kako bo korona znižala cene, so predvsem mokre...
Tudi cene tulipanov so od takrat šle samo še gor. Ali pa ne.
No, v resnici je tako pri vsakem balončku.
Recimo tudi pri Japanese asset price bubble, če smo že pri nepremičninah.


Ampak če ti praviš, da so sanje po padcih cen mokre, ker jih investitorji drago kupujejo, potem bo že tako. Ali pa ne.

matijadmin ::

mat xxl je izjavil:

Invictus je izjavil:

Fantje, začnite služit denar, pa cena nepremičnin ne bo problem.

Trenutno že investitorji v nepremičnine dajejo 3500EUR/m2 v Ljubljani, pa se jim to zdi normalno.

Se pravi, računajo, da bodo šle najemnine in cene gor...

Sanje, kako bo korona znižala cene, so predvsem mokre...


Se podpišem pod tole, glede nekih neuspešnežev, ki pa po forumih pametujejo o obdavčitvah nepremičnin pred vsem pa onih, ki imajo več nepremičnin, ja ni problema, lahko tudi tako, vendar, kak bo rezultat ??? Enostaven, najemnine bodo še višje, za ta davek .......

Konec koncev nikjer ne piše, da rabimo toliko lastniških stanovanj !

Je pa velika rak rana Slovenije in povsem zgrešen pristop, so socialna in neprofitna najemniška stanovanja in zelo smešne cene za najem le teh, ki so nekje do 25 % tržnih cen. Menim, da bi te cene najemnin morale biti nekje med 50 in 75% tržnih cen najemnin, hkrati pa tudi omejitev, da tak najem lahko traja, npr. 10 let, da se nekdo opomore, potem pa naj gre na svoje ali pa na tržno najemnino, ne pa, da se nekateri šlepajo na ostale državljane celo življenje.
Nikjer tudi ne piše, da ne moremo imeti pod standardnih cenejših stanovanj, ali celo prikoličarskih naselij, za one, ki si pač drugega ne morejo privoščiti, pač bolje to, kot pa nič.

Ti res nimaš pojma, o čem pišeš.

Če bi ukinili neprofitne, bi imeli znatno več brezdomcev. To ni nikakršna rak rana. Tako ali drugače pri tem pomaga večina zahodnoevropskih držav. Upravičencem vsaj zadnja leta pretresajo premoženje, nad cenzusom pa plačajo tržno najemnino. Nameravajo pa to področje drugače urediti in sicer s stroškovnimi najemninami in pomočjo.

Invictus je izjavil:

Tisti s slabimi plačami tako niso bili nikoli faktor na tgu.

Razen seveda bluzenja po vseh forumih kako bi jim morala država zrihtati stanovanje...

Projekcija ali provokacija, kar koli pač ... Imam več kot eno nepremičnino, nobene podedoval. Tako špekulativno rajanje smo videli kam pripelje. Pa ne samo nepremičninski trg.

Da boš razumel, kaj pomeni omejena dobrina. V Švici v enem mestu, poišči si sam, ti prodajo stanovanje na dražbi, če nisi v njem prijavljen in tudi dejansko živiš daljše obdobje. Kakšen komunizem! Aja, ne, jamračem na forumih so prisluhnili!
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

matijadmin ::

Mato989 je izjavil:

Hec je v tem, da 90%+ teh ki pravi kako bi morali obdavčih nepremičnine bi govorilo kontra ko bi kupli nepremičnino sami!

Sklepaš po sebi? :D
Vrnite nam techno!

Invictus ::

mat xxl je izjavil:


Je pa velika rak rana Slovenije in povsem zgrešen pristop, so socialna in neprofitna najemniška stanovanja in zelo smešne cene za najem le teh, ki so nekje do 25 % tržnih cen.

Problem teh stanovanj je večplasten:

1. Ko si 1x noter, se ne poreverja več tvojih dohodkov.
2. Ta stanovanja se dedujejo. Po smrti starša lahko otroci ostanejo notri ne glede na svoje dohodke...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ubermensch ::

Invictus je izjavil:

mat xxl je izjavil:


Je pa velika rak rana Slovenije in povsem zgrešen pristop, so socialna in neprofitna najemniška stanovanja in zelo smešne cene za najem le teh, ki so nekje do 25 % tržnih cen.

Problem teh stanovanj je večplasten:

1. Ko si 1x noter, se ne poreverja več tvojih dohodkov.
2. Ta stanovanja se dedujejo. Po smrti starša lahko otroci ostanejo notri ne glede na svoje dohodke...


1. Ni res, stanje se preverja na vsakih nekaj let. Ob spremembi stanja se spreminja najemnina.
2. Je res, vendar pa se najemnina prilagaja dohodkom sproti na vsake par let.

jernejl ::

Mato989 je izjavil:

Hec je v tem, da 90%+ teh ki pravi kako bi morali obdavčih nepremičnine bi govorilo kontra ko bi kupli nepremičnino sami!

Držati prazno nepremičnino je podobno neproduktivno kot sedeti na denarju. Za denar imamo "davek", to je inflacija, katere ciljna vrednost je okrog 2%. Za prazne nepremičnine bi morali napraviti podobno, tako da bi bili obe obliki premoženja enako (ne)zanimivi.
Sicer pa naj nehajo tiskati denar, da premožnejšim ne bo treba kupovati zidov, ki jih ne rabijo, ampak bodo lahko imeli denar na računu ali v trezorju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

profii ::

ubermensch je izjavil:

Invictus je izjavil:

mat xxl je izjavil:


Je pa velika rak rana Slovenije in povsem zgrešen pristop, so socialna in neprofitna najemniška stanovanja in zelo smešne cene za najem le teh, ki so nekje do 25 % tržnih cen.

Problem teh stanovanj je večplasten:

1. Ko si 1x noter, se ne poreverja več tvojih dohodkov.
2. Ta stanovanja se dedujejo. Po smrti starša lahko otroci ostanejo notri ne glede na svoje dohodke...


1. Ni res, stanje se preverja na vsakih nekaj let. Ob spremembi stanja se spreminja najemnina.
2. Je res, vendar pa se najemnina prilagaja dohodkom sproti na vsake par let.


1. Katera je navzgor omejena, ampak je ta cifra še vedno veliko pod tržno najemnino.
2. Katera je navzgor omejena, ampak je ta cifra še vedno veliko pod tržno najemnino.

matijadmin ::

Invictus je izjavil:

mat xxl je izjavil:


Je pa velika rak rana Slovenije in povsem zgrešen pristop, so socialna in neprofitna najemniška stanovanja in zelo smešne cene za najem le teh, ki so nekje do 25 % tržnih cen.

Problem teh stanovanj je večplasten:

1. Ko si 1x noter, se ne poreverja več tvojih dohodkov.
2. Ta stanovanja se dedujejo. Po smrti starša lahko otroci ostanejo notri ne glede na svoje dohodke...

To prvo že lep čas niti slučajno ne drži, zavajaš. V šubu jim zaračunajo tržno najemnino, nekateri pa so celo pravico do oskrbovanih stanovanj izgubili še preden so se vselili.
Vrnite nam techno!

dronyx ::

Za vikend sem se še malo ukvarjal s številkami in sem še bistveno bolj bled, kot sem bil. Bistveno bolj bled. Ljudje me sprašujejo, če je vse v redu z mano. Prava bomba je 10.000 MRD USD vreden trg ameriških podjetniških obveznic, ki je tesno povezan v z več 10 bilijonov vrednim delniškim trgom. Če bi ZDA resno dvignile obrestno mero se sesujeta hkrati oba trga, ker velika večina podjetniških obveznic je ocenjena malo nad junk in vse skupaj rešuje Fed s tiskanjem denarja. Ob tem pa padejo še razni pokojninski skladi, sledijo socialni nemiri itd. Torej ZDA dejansko nimajo druge možnosti, kot še naprej easy money politika nizkih obrestnih mer (ter seveda pospešeno tiskanje denarja) in sledi visoka inflacija. Upam da ECB gradi obrambni zid, ker na obzorju se že vidi visok val cunamija, ki se mu reče inflacija in prihaja iz ZDA. Kam z denarjem v primeru inflacije pa vemo, ali ne? Pa pospešeno bo potrebno graditi proizvodne kapacitete. Po moje.

Za nepremičninski trg je ta scenarij sicer nekoliko boljši kot zlom in recesija. Zmanjkuje pa počasi betona in zidakov, tako da bo potrebno najti še kakšen safe heaven, sicer se bodo začeli ljudje pobijati med seboj za nepremičnine. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Mato989 ::

dronyx ne sekiraj se, sposobni bomo šli naprej, nesposobni pa evolucijsko izločeni, zmeraj je bilo tako!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

matijadmin je izjavil:


To prvo že lep čas niti slučajno ne drži, zavajaš. V šubu jim zaračunajo tržno najemnino, nekateri pa so celo pravico do oskrbovanih stanovanj izgubili še preden so se vselili.

Teoretično mogoče res, mapak če si na kaki beli listi, te pa ne preverjajo.

Saj je bila, mislim da lani, afera v Celju, kjer fotr zasluži več kot 4000 EUR, živijo pa v socialnem stanovanju.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

Mato989 je izjavil:

dronyx ne sekiraj se, sposobni bomo šli naprej, nesposobni pa evolucijsko izločeni, zmeraj je bilo tako!

A ni tako, da imas povprecno placo, zivis v Sloveniji ter nimas potomcev?

Vprasam zato, ker me zanima zakaj se uvrscas v prvo skupino :)?

Mato989 ::

Smurf je izjavil:

Mato989 je izjavil:

dronyx ne sekiraj se, sposobni bomo šli naprej, nesposobni pa evolucijsko izločeni, zmeraj je bilo tako!

A ni tako, da imas povprecno placo, zivis v Sloveniji ter nimas potomcev?

Vprasam zato, ker me zanima zakaj se uvrscas v prvo skupino :)?


Povprečna plača pomeni da imaš boljšo plačo kot verjetno cca 65% Slovenije =) Že to je dovolj da si sposoben, če nič drugega pri pogajanju =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

dronyx ::

Mato989 je izjavil:

dronyx ne sekiraj se, sposobni bomo šli naprej, nesposobni pa evolucijsko izločeni, zmeraj je bilo tako!

Na mikro nivoju se ne obremenjuj z evolucijo. To je v domeni drugih. ;)

gruntfürmich ::

dronyx je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Kupil bi bitkojne ko je bil cas

Imam velik short na bitcoinu. Če mu vrednost strmoglavi, sem praktično med najbogatejšimi v Evropi čez noč.

no, prvi pogoj za to je, da se prijaviš na recimo bitmex in tam postaviš short. drugo kot je, postaviš časovno obdobje; ker nisem še tega delal smatram da ni to v neskončnost. če se zafrkneš, si likvidiran.
tako da če nisi za vsako likvidiran in znova in znova obnavljaš shorte, smatram da jih še nisi postavil in jih verjetno nikoli ne boš.

dronyx je izjavil:

Za vikend sem se še malo ukvarjal s številkami in sem še bistveno bolj bled, kot sem bil. Bistveno bolj bled. Ljudje me sprašujejo, če je vse v redu z mano. Prava bomba je 10.000 MRD USD vreden trg ameriških podjetniških obveznic, ki je tesno povezan v z več 10 bilijonov vrednim delniškim trgom. Če bi ZDA resno dvignile obrestno mero se sesujeta hkrati oba trga, ker velika večina podjetniških obveznic je ocenjena malo nad junk in vse skupaj rešuje Fed s tiskanjem denarja. Ob tem pa padejo še razni pokojninski skladi, sledijo socialni nemiri itd. Torej ZDA dejansko nimajo druge možnosti, kot še naprej easy money politika nizkih obrestnih mer (ter seveda pospešeno tiskanje denarja) in sledi visoka inflacija. Upam da ECB gradi obrambni zid, ker na obzorju se že vidi visok val cunamija, ki se mu reče inflacija in prihaja iz ZDA. Kam z denarjem v primeru inflacije pa vemo, ali ne? Pa pospešeno bo potrebno graditi proizvodne kapacitete. Po moje.

Za nepremičninski trg je ta scenarij sicer nekoliko boljši kot zlom in recesija. Zmanjkuje pa počasi betona in zidakov, tako da bo potrebno najti še kakšen safe heaven, sicer se bodo začeli ljudje pobijati med seboj za nepremičnine. ;)

včasih se mi zdi, da si isti kot a.smith; tvoje napovedi je potrebno jemati kot obratne!:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

««
37 / 564
»»