» »

XP sami spreminjajo čas

XP sami spreminjajo čas

Seadoo ::

Problem je sledeč. Na računalniku, ki je nonstop prižgan da laufa Mula :) opažam, da vsake tolko windowsi sami zavrtijo sistemski čas (uro) nazaj. Danes ob 19:06 mi je recimo kazal 14:06. V biosu je pravi čas, v WinXP pa kr nekaj ur zaostaja. Tudi če dam čas naprej, pol čez nekaj časa (ne vem kdaj) spet prevrti za kakšno uro nazaj.

Internet sinhronizacijo imam izklopljeno.

WTF??

Highlag ::

Mogoče ti internetna sinhronizacija vseeno dela? Mogoče to dela kak drug program?

Seadoo ::

Ja sam nimam nič takega instaliranega... Firewall, AntiVirus, Mula, Apache... res ne vem kaj bi lahko spreminjalo čas.

Lith ::

pejt gledat v system log ali pa application log-u najd kaj se je takrat zaganjalo
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

Seadoo ::

Kje pa je system log? In log katere applikacije?

[SkA] ::

Imaš time zone pravilno nastavljen? In vklopljen automatic adjustment for daylight savings?

Seadoo ::

Time zone je GMT+1 in daylight saving tudi vklopljeno, ja... Sicer pa to ne bi smelo vplivat.

Cokolesnik ::

V nastavitvah za cas (Ura / jezicek Interneti cas) nastavi streznik: NTP1.ARNES.SI

Po naslednjih navodilih spremeni casovni interval, jaz imam nastavljeno vrednost 600 (azuriranje tocnega casa na 10 minut oz. 600 sekund).
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Seadoo ::

Hvala za pomoč, to bo verjetno pomagalo... Sem pa mogu namesto ntp1.arnes.si dat kanin.arnes.si, čeprav imata isti IP, mi dela le z kanin.

Še vedno pa mi ni jasno, kaj mi spreminja čas. Danes zjutraj je bila ura spet premaknjena za 5 ur nazaj.

Lime ::

Preveri še uro v biosu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ura zaostaja

Oddelek: Pomoč in nasveti
171706 (1347) Mitch
»

Ura v Windowsih ne gre prav

Oddelek: Pomoč in nasveti
141995 (1443) bisernik
»

Nastavitev ure v UNIX-u?

Oddelek: Operacijski sistemi
71627 (1452) sverde21
»

ura v XP tiktaka prehitro

Oddelek: Operacijski sistemi
241976 (1380) Spc
»

linux + ura

Oddelek: Programska oprema
351577 (1200) Pithlit

Več podobnih tem