» »

Definicija spola

Definicija spola

Temo vidijo: vsi
««
5 / 27
»»

tikitoki ::

FormerUser je izjavil:

ahac je izjavil:

Ker to ni binarno samo on/off.

Seveda je, bodisi si moški bodisi ženska, vse ostalo je postmodernistično nakladanje.


To lahko izjavi samo oseba, ki nima pojma o biologiji cloveka. Zakaj men ne cudi, da to izjavi fanaticna feministka:)

poweroff ::

FormerUser je izjavil:

ahac je izjavil:


Res je. Kritizirati se ne sme žensk. Vsaj na tem forumu ne.

In kljub temu ti to na veliko počneš. Le kako ti uspe.

Ti pa moške na veliko.

Se pravi moški ne vladajo.

Po TVOJI definiciji. :))
sudo poweroff

zmaugy ::

Fake news! :D

FormerUser ::

tikitoki je izjavil:

FormerUser je izjavil:

ahac je izjavil:

Ker to ni binarno samo on/off.

Seveda je, bodisi si moški bodisi ženska, vse ostalo je postmodernistično nakladanje.


To lahko izjavi samo oseba, ki nima pojma o biologiji cloveka. Zakaj men ne cudi, da to izjavi fanaticna feministka:)

To lahko izjavi samo oseba, ki mu je transkult pojedel možgane, zakaj me ne čudi, da to prihaja iz ust šovinista.

poweroff je izjavil:

FormerUser je izjavil:

ahac je izjavil:


Res je. Kritizirati se ne sme žensk. Vsaj na tem forumu ne.

In kljub temu ti to na veliko počneš. Le kako ti uspe.

Ti pa moške na veliko.

Se pravi moški ne vladajo.

Po TVOJI definiciji. :))

Ne bo držalo, ne samo, da me cenzurirajo moderatorji ampak tudi uporabniki, ki zlorabljajo funkcijo "predlagaj izbris", za razliko od tebe.

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

Aha, tisti znameniti "Predlagaj izbris posta ženske", po katerem je ST znan...:))

zmaugy ::

Ja zmenita se s Hipatijo...

FormerUser ::

zmaugy je izjavil:

Aha, tisti znameniti "Predlagaj izbris posta ženske", po katerem je ST znan...:))

Ena od značilnosti ST-ja je tudi ta, da na njem prevladujejo moški torej je verjetnost, da se bodo našli trije, ki bodo koordirano brisali do moških kritične poste, precej velika, kar se je tudi v praksi potrdilo.

zmaugy ::

FormerUser je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Aha, tisti znameniti "Predlagaj izbris posta ženske", po katerem je ST znan...:))

Ena od značilnosti ST-ja je tudi ta, da na njem prevladujejo moški torej je verjetnost, da se bodo našli trije, ki bodo koordirano brisali do moških kritične poste, precej velika, kar se je tudi v praksi potrdilo.

Zahtevaj uporabniške kvote - če ni vsaj 50 % žensk med uporabniki (seveda transgender žensk ne boš priznala), naj forum zapreje. A bo tko ok?

FormerUser ::

Nobene potrebe za to, bi bil pa forum vsekakor boljši, če bi se uporabnikom vzela pravica brisanja postov in če bi bila med modi tudi kakšna ženska

zmaugy ::

Forum bi bil tudi boljši, če se bi člani kulturno obnašali eden do drugega in če ne bi pisali teflonskih neumnosti.

FormerUser ::

zmaugy je izjavil:

Forum bi bil tudi boljši, če se bi člani kulturno obnašali eden do drugega in če ne bi pisali teflonskih neumnosti.

Baje, da je treba voditi z zgledom, tako da lahko kar začneš.

zmaugy ::

FormerUser je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Forum bi bil tudi boljši, če se bi člani kulturno obnašali eden do drugega in če ne bi pisali teflonskih neumnosti.

Baje, da je treba voditi z zgledom, tako da lahko kar začneš.


Jaz se vedno trudim biti spoštljiv do drugih. In če se motim, se pustim prepričati. Torej nisem teflonko, kot jih je kar dosti.
Mission acomplished. You next.

tikitoki ::

FormerUser je izjavil:

tikitoki je izjavil:

FormerUser je izjavil:

ahac je izjavil:

Ker to ni binarno samo on/off.

Seveda je, bodisi si moški bodisi ženska, vse ostalo je postmodernistično nakladanje.


To lahko izjavi samo oseba, ki nima pojma o biologiji cloveka. Zakaj men ne cudi, da to izjavi fanaticna feministka:)

To lahko izjavi samo oseba, ki mu je transkult pojedel možgane, zakaj me ne čudi, da to prihaja iz ust šovinista.



So ti bila ze veckrat predstavljena bioloska dejstva, da vztrajas v svoji zmoti je zalostno, ni pa presenetljivo, ker za kaj vec rabis integriteto in razum.

FormerUser ::

Tisto kar vi tukaj predstavljate niso nikakršna biološka dejstva. Biološko dejstvo je, da je spol binarna kategorija, kjer se 99% osebkov razvrsti v eno ali drugo škatlo brez nekega naprezanja, 1% pa potem ko se opravijo dodatni testi.

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

jype je izjavil:

tako kot ni nikomur škodljiva homoseksualnost ali preferenca do ljudi s svetlimi lasmi

zakaj pa je škodljiva preferenca do ljudi s svetlo kožo?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: louser ()

HappyPills ::

Zakaj pa za trans enostavno ne naredijo svojih disciplon. Če si vegani lahk svoje burgerje delajo naj si pa še trans naredijo svojo ligo pa je.
Druga opcija je pa pač da se vse skp združi pa naj vsi tekmujejo prot vsem :). Z binglom na ženski wc hodt pa nimaš kej, kot prvo so tam itak dajše vrste, kot drugo ni pisoarjev kot 3tje če bo ena enmu takmu enkrat solzivc v oči pošopala, da ne bo pol drama po nepotrebnem. Moški smo žensk na moških wcjih itak že navajeni, saj jih velik pride da se izognejo vrsti za ženskega tko da trans za nas nau nič posebnga :).

sm4rt4ss ::

Zame, ki sem sociolog, je tale tema goldmine. Ravno raziskujem radikalni feminizem in na drugi strani radikalni veji gibanja MRA, Incel in MGTOW, ter pišem o spravi, ker se presenetljivo veliko teorije ujema, zaplete se pri tem, ko radikalne feministke trdijo, da živimo v patriarhatu, kjer moški konstatno izkoristijo vsako priložnost, da bi zatirali ženske in moške manjšin (geje, črnce, trans ženske). V drugem taboru pa trdijo, da so ženske v bistvu najbolj privigelirane in da imajo več moči kot se zavedajo, ter, da počasi a vstrajno nastaja matriarhat, v katerem bodo moški ob svojo moškost in uporabljeni samo za razplod. In pa še nekaj kar me je presenetilo. Vsa kregarija o trans osebah, zanimivo. Zrelo za analizo.

Morem reči, da tukaj notri nekaj prime primerkov enih in drugih.

V kr nadaljujte, upam, da admini ne bodo izbrisali teme, ker bom tole uporabil za analizo vsebine.

Epic stuff, keep going.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sm4rt4ss ()

kingsix ::

In kak če je? Gre se za to, da kot moški nebi toliko zmagal, če sploh.. Slab tekmovalec. Med ženskami pa je lamal. To da je od kere ženske izgubil nima nobene veze. Kr nekaj bluzite.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

FormerUser ::

sm4rt4ss je izjavil:

Zame, ki sem sociolog, je tale tema goldmine......

Bolj slab sociolog si, saj si naredil začetniško napako že ob osnovni predpostavki, da sta feminizem in šovinizem dve strani istega kovanca. Nista, tako kot nista suženjstvo in sužnjelastništvo.

jb_j ::

Kako potem opredeliti vrste spola:
Biološka definicija spola je kristalno jasna.

Ali imeti, na os. izkaznici:
Pojem
biološki spol
in
spol za katerega se počutiš.

Ali kako bi to težavo potem reševali?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

sm4rt4ss ::

FormerUser je izjavil:

sm4rt4ss je izjavil:

Zame, ki sem sociolog, je tale tema goldmine......

Bolj slab sociolog si, saj si naredil začetniško napako že ob osnovni predpostavki, da sta feminizem in šovinizem dve strani istega kovanca. Nista, tako kot nista suženjstvo in sužnjelastništvo.


Zanimivo stališče. Lowkey imaš tudi mnenje, da so ženske sužnje in moški sužnjelastniki, zatorej taka analgoja. Torej si verjetno tudi mnenja, da misandrija ni enakovredna mizoginiji, ker so bile ženske sistemstko zatirane veliko dlje časa in se je o odkriti sovražnosti nekaterih žensk do moških začelo govoriti pred kratkim?

Drugače pa ne skrbi, nimam tako zastavljene zadeve. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sm4rt4ss ()

poweroff ::

FormerUser je izjavil:


Ne bo držalo, ne samo, da me cenzurirajo moderatorji ampak tudi uporabniki, ki zlorabljajo funkcijo "predlagaj izbris", za razliko od tebe.

No, zavajati pa ni treba.

Tudi ti velikokrat klikneš "predlagaj izbris" - in to za sporočila, ki so čisto v skladu s pravili, samo strinjaš se ne z njimi. Tako da ti zelo lepo skušaš zlorabljati to funkcijo.
sudo poweroff

FormerUser ::

sm4rt4ss je izjavil:

FormerUser je izjavil:

sm4rt4ss je izjavil:

Zame, ki sem sociolog, je tale tema goldmine......

Bolj slab sociolog si, saj si naredil začetniško napako že ob osnovni predpostavki, da sta feminizem in šovinizem dve strani istega kovanca. Nista, tako kot nista suženjstvo in sužnjelastništvo.


Zanimivo stališče. Lowkey imaš tudi mnenje, da so ženske sužnje in moški sužnjelastniki, zatorej taka analgoja. Torej si verjetno tudi mnenja, da misandrija ni enakovredna mizoginiji, ker so bile ženske sistemstko zatirane veliko dlje časa in se je o odkriti sovražnosti nekaterih žensk do moških začelo govoriti pred kratkim?

Ja, ženske so bile še do nedavnega tudi na Zahodu moška lastnina, mož je lahko svojo ženo tudi prodal, ponekod so še pa vedno. Misandrija pa ni enakovredna mizoginiji zato ker so tudi njene posledice napram njej irelevantne. Drugače povedano, v tretjem rajhu so Židje enako močno sovražili naciste kot nacisti žide, ampak samo nacisti so imeli politično moč, da so to sovraštvo konkretizirali v holokaustu, druga stran tega ni storila. In tudi danes je femicid žal vsakdanja zadeva, menicid pač ne.

poweroff je izjavil:

FormerUser je izjavil:


Ne bo držalo, ne samo, da me cenzurirajo moderatorji ampak tudi uporabniki, ki zlorabljajo funkcijo "predlagaj izbris", za razliko od tebe.

No, zavajati pa ni treba.

Tudi ti velikokrat klikneš "predlagaj izbris" - in to za sporočila, ki so čisto v skladu s pravili, samo strinjaš se ne z njimi. Tako da ti zelo lepo skušaš zlorabljati to funkcijo.

Jaz predlagam izbris bodisi takrat ko je komentar žaljiv bodisi zato ker me komentator sistematično predlaga za izbris.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: louser ()

sm4rt4ss ::

Sovraštvo je sovraštvo, ne glede na to kaj imaš med nogami. Sej pa nismo v nekem bizarnem postmodernističnem tekmovanju, kdo je bolj zatiran in kdo bolj sovraži...ali pač?

louser ::

Pobrisal par ontopicov samo za foro.
Šel sem kar po vrsti.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FormerUser ()

tikitoki ::

FormerUser je izjavil:

Tisto kar vi tukaj predstavljate niso nikakršna biološka dejstva. Biološko dejstvo je, da je spol binarna kategorija, kjer se 99% osebkov razvrsti v eno ali drugo škatlo brez nekega naprezanja, 1% pa potem ko se opravijo dodatni testi.


Seveda, hermafrodita testiras in pospravis v neko skupino in pricakujes, da se bodo s tvojo arbitrarno mejo strinjali vsi:). Kot sem rekel, rabis razum.

Pa se kance strpnosti, ki jo feministke tko nimate do nikogar, ki ne tuli v isti rog.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: louser ()

FormerUser ::

sm4rt4ss je izjavil:

Sovraštvo je sovraštvo, ne glede na to kaj imaš med nogami. Sej pa nismo v nekem bizarnem postmodernističnem tekmovanju, kdo je bolj zatiran in kdo bolj sovraži...ali pač?

Temu se reče relativiziranja, in k njemu se ponavadi zatekajo tisti, ki imajo več masla na glavi, pa bi radi to prikrili.

sm4rt4ss ::

Eno vprašanje. Zakaj so tukaj nekateri metali TERF in osebe, ki nočejo, da ženske, ki so biološko moški dominirajo v ženskih športih v isti koš? TERF so odkrito sovražne do vseh trans oseb. Ta druge mogoče samo skrbi, da bo ženski šport postal nekonkurečen zaradi par oseb, ki se kar naenkrat počutijo kot ženske. Kolikor sem uspel razumeti iz objav.

FormerUser ::

tikitoki je izjavil:



Seveda, hermafrodita testiras in pospravis v neko skupino in pricakujes, da se bodo s tvojo arbitrarno mejo strinjali vsi:). Kot sem rekel, rabis razum.

Dejstvo je, da so biološke karakteristike objektivno merljive, občutki v glavi pač ne in nam tako preostane le, da dotični osebi in njeni presoji verjamemo ali pa ne, kar je precej trhla podlaga za znanstvene zaključke.

FormerUser ::

sm4rt4ss je izjavil:

Eno vprašanje. Zakaj so tukaj nekateri metali TERF in osebe, ki nočejo, da ženske, ki so biološko moški dominirajo v ženskih športih v isti koš? TERF so odkrito sovražne do vseh trans oseb. Ta druge mogoče samo skrbi, da bo ženski šport postal nekonkurečen zaradi par oseb, ki se kar naenkrat počutijo kot ženske. Kolikor sem uspel razumeti iz objav.

Še ena stvar, ki ti ni popolnoma nič jasna. Oznaka TERF se uporablja za VSE, ki so kritični do trans agende, vključno z transgenderji samimi. Gre samo za zmerljivko, katere namen je zapreti usta nasprotniku in diskreditirati njegova stališča.

sm4rt4ss ::

FormerUser je izjavil:

sm4rt4ss je izjavil:

Eno vprašanje. Zakaj so tukaj nekateri metali TERF in osebe, ki nočejo, da ženske, ki so biološko moški dominirajo v ženskih športih v isti koš? TERF so odkrito sovražne do vseh trans oseb. Ta druge mogoče samo skrbi, da bo ženski šport postal nekonkurečen zaradi par oseb, ki se kar naenkrat počutijo kot ženske. Kolikor sem uspel razumeti iz objav.

Še ena stvar, ki ti ni popolnoma nič jasna. Oznaka TERF se uporablja za VSE, ki so kritični do trans agende, vključno z transgenderji samimi. Gre samo za zmerljivko, katere namen je zapreti usta nasprotniku in diskreditirati njegova stališča.


Zanimivo. Vpičila si se v oznako TERF in ne v to, da v bistvu delim podobno zaksrbljenost glede trans atletov.

Misliš iste zmerljivke kot so MGTOW, MRA, Incel, šovinist, mizoginist, womb envier in gender traitor za ženske, ki verjamejo v malo bolj prizemljen feminizem?

jype ::

Vrtite se v kdogih. Transseksualci niso samo trans ženske in ne kršijo nobenih pravic ženskam ali moškim.

FormerUser ::

@sm4rt4ss

Vpičila sem se v trditev, ki je napačna. Mimogrede, za razliko od MGTOW, MRA, incelov... ki so si sami nadeli omenjena imena, je bila oznaka terfom vsiljena od drugih.

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

sm4rt4ss je izjavil:

Zame, ki sem sociolog, je tale tema goldmine...

na tem forumu je nebroj takšnih tem na to tematiko. večinoma so bolj zanimive ker je tema že hudo prežvečena, ker se nobenemu ne ljubi več ubadat s propagandisti ala jype, hipatija, itd...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: louser ()

jype ::

Kar svoj podpis poglej, pa boš videl, kdo zganja propagando.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: louser ()

sm4rt4ss ::

FormerUser je izjavil:

@sm4rt4ss

Vpičila sem se v trditev, ki je napačna. Mimogrede, za razliko od MGTOW, MRA, incelov... ki so si sami nadeli omenjena imena, je bila oznaka terfom vsiljena od drugih.


Ni pomembno ali so si sami nadeli imena ali so jim bila visljena, pomembno je to, da se prehitro in neupravičeno uporabljajo za diskreditiranje mizoginih mnenj, ki to niso.

na tem forumu je nebroj takšnih tem na to tematiko. večinoma so bolj zanimive ker je tema že hudo prežvečena, ker se nobenemu ne ljubi več ubadat s propagandisti ala jype, hipatija, itd...


Sem opazil ja, v bistvu bi oba lahko opisal kot radikalna, ker težita po nujni radikalno utopični transformaciji družbe. Tulita v isti rog in tega sploh ne opazita. Še en dokaz da je leva agenda v velikih težavah. :)

nurmaln ::

zmaugy je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Še vedno ti torej ni jasno, da transgenderji teptajo pravice žensk in ne obratno.


Aha, po tvojem zgolj zato ker obstajajo. Takšen vzorec se je ponovil že večkrat v zgodovini, vedno je bil nekdo grešni kozel.


Itak. Če se ne strinjaš si naci.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

FormerUser ::

sm4rt4ss je izjavil:


Ni pomembno ali so si sami nadeli imena ali so jim bila visljena, pomembno je to, da se prehitro in neupravičeno uporabljajo za diskreditiranje mizoginih mnenj, ki to niso.

Seveda je pomembno, sploh pa v debati o trans ideologiji, kjer imajo pravi "pronouns" ključno vlogo. Trans osebe zahtevajo, da se jih kliče po spolu s katerim se identificirajo, obenem pa podobne vljudnosti niso pripravljeni priznati drugim, kvečjemu nasprotno.

Nadalje ne vem zakaj ne bi klicala incela, mgtowa ali MRA-ja po vzdevku, ki si ga je sam nadel in ga ponosno razlaga naokoli. Kar se tiče mizoginije, če je nekateri ne zaznate, to še ne pomeni, da ni široko prisotna.

FormerUser ::

Ena od spodnjih slik je opredeljena kot sovražni govor, a uganete katera?



tikitoki ::

FormerUser je izjavil:

tikitoki je izjavil:



Seveda, hermafrodita testiras in pospravis v neko skupino in pricakujes, da se bodo s tvojo arbitrarno mejo strinjali vsi:). Kot sem rekel, rabis razum.

Dejstvo je, da so biološke karakteristike objektivno merljive, občutki v glavi pač ne in nam tako preostane le, da dotični osebi in njeni presoji verjamemo ali pa ne, kar je precej trhla podlaga za znanstvene zaključke.


Ce nisi sposobna niti pogooglat kaj je hermafrodit in si prebrati kako ta problem vecinoma resijo in zakaj je to problem, potem tvoje mnenje ni vredno pocenga grosa.

Se pa strinjam, da je vecinoma jasno kako in kaj. Kar ne spremeni dejstva, da si ti nesposobna delati razlike niti pri ljudeh, kjer stvari niso "binarne" in se raje dela, da to sploh ne obstaja.

FormerUser ::

Intersex je anomalija, ne pa dokaz, da spol ni binaren marveč na spektru.

jype ::

FormerUser je izjavil:

Intersex je anomalija
Nič za to, tudi spolni dimorfizem je.

FormerUser ::

jype je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Intersex je anomalija
Nič za to, tudi spolni dimorfizem je.


Ne, ni.

anomalíja -e ž (ȋ) odstopanje, odstop od pravil; nepravilnost, izjemnost:

Spolni dimorfizem je v naravi pravilo, ne izjema.

jype ::

FormerUser je izjavil:

Spolni dimorfizem je v naravi pravilo, ne izjema.
Ne, ravno obratno je. Vrst, ki izražajo spolni dimorfizem je manj kot 1 promil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

ZaphodBB ::

Zakaj bi kdorkoli izbral, da neha biti moški (najbolj priviligiran) in postane trans punca?
In če je tko simple... zakaj ti enostavno ne postaneš tip, ko je pa tipom tolk lažje v lajfu?

Mogoče pa moški niso najbolj priviligirani? Dajmo pogledat kaj o tem vedo povedat ženske, ki so spremenile spol v moške. Ali one ne štejejo, ker sedaj dobivajo čeke od patriarhije?
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: madviper ()

FormerUser ::

Ne, pa ni, sploh pa ne v kontekstu o katerem je tukaj govora.

jype ::

FormerUser je izjavil:

Ne, pa ni, sploh pa ne v kontekstu o katerem je tukaj govora.
Ja, pa je, še posebej pa v kontekstu, o katerem je tukaj govora: Nobenega razloga ni, da bi zatirali tiste, ki so drugačni od običajnih.

tikitoki ::

FormerUser je izjavil:


Spolni dimorfizem je v naravi pravilo, ne izjema.


Bog se usmili. A so sole res tako zanic al si sam ti sedela na usesih?

Gagatronix ::

Ona je najverjetneje sedela zunaj s sosolkami na ciku medtem ko bi morala sedeti pri biologiji.

FormerUser ::

jype je izjavil:

Nobenega razloga ni, da bi zatirali tiste, ki so drugačni od običajnih.

Nihče tega niti ne predlaga.

tikitoki je izjavil:

FormerUser je izjavil:


Spolni dimorfizem je v naravi pravilo, ne izjema.


Bog se usmili. A so sole res tako zanic al si sam ti sedela na usesih?

Nič od navedenega, le ti ne razumeš tematike o kateri debatiraš.

Zgodovina sprememb…

««
5 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Na FDV odstranili pisoarje (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
64076127 (67116) vostok_1
»

Velika Britanija: žrtve posilstev bodo morale policiji predati mobilne telefone (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26640630 (36180) vostok_1

Več podobnih tem