» »

Zaradi konstrukcjske napake avto zgorel, kdo je odgovoren?

Zaradi konstrukcjske napake avto zgorel, kdo je odgovoren?

bastadu ::

Rabim nasvet kakšnega odvetnika ali nekoga, ki se pač spozna na te zadeve: in sicer kot ste morda nekateri že slišali, imajo določeni BMW avtomobili težave z EGR hladilniki in posledično se lahko avto nenadoma vname in če pride do tega je zelo velika verjetnost totalke. Mislim da sta na naših cestah v zadnjem tednu zgorela kar 2 avta. BMW je napako že nekaj mesecev nazaj priznal v obliki vpoklicev vseh problematičnih vozil (uradnega vpoklica sicer nisem dobi, imam pa mejl uradnega servisa, ki mi je na podlagi mojega VINa sporočil, da moj avto je zajet v ta vpoklic), ampak del, ki bi ga naj zamenjali, je zelo težko dobavljiv in se na dejansko zamenjavo lahko čaka tudi več mesecev. Koga terjati za škodo, če ti avto zaradi te znane napake in v tem času do čakanja na servis zgori? Na kakšen način se lahko kar najbolje zaščitim (katere papirje/izjave vse skušati pridobiti?) za primer da pride do najhujšega, da mi proizvajalec vozila povrne vso nastalo škodo?
  • spremenilo: bastadu ()

Invictus ::

Sedaj si bil obveščen.

Čim prej pelji avto na servis, da odpravijo napako.

Ker zdaj je vse na tebi. Težko boš dokazal, da nisi vedel za napako...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fikus_ ::

Kot odgovoren lastnik pelji avto na servis in se postavi v čakalno vrsto. Potem imaš ob opisani napaki in nezgodi, če se zgodi med čakanjem, verjetno več možnosti da kaj dosežeš.

Tilen ::

Jaz se ne bi oziral na to, da bi naj bil rok dobave problematičnega dela več mesecev. Enostavno se naroči na servis in naj jim avto pač tam stoji, če nimajo rezervnega dela, oni pa naj dajo nadomestni avto.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

hojnikb ::

hmm, js sn bil prejšni dan na selmarju, pa pravijo da ni affected.....:8)
#brezpodpisa

Machete ::

Meni je senzor javil, da je nizek nivo hladilne tekočine. Pogledam res. Naročen sem bil že ca 3 mesece (od novembra 2018) na vpoklicni servis menjavo EGR. Poklical sem prvi delovni dan na pooblaščeni servis, mi je zmanjkalo ca pol litra hl. tekočine. Je rekel, da bo preveril kakšne so opcije in me je zvečer poklical naj takoj naslednji dan pripeljem na servis. Dejansko je vzel od nekoga drugega, ki je bil na vrsti kose in jih dal meni, ker sem klical, da se dogaja neugodna situacija, ta na vrsti pač ni imel še težav. Tako da trenutno je čakalna doba res že 3+ mesecev, ker BMW ne more zagotoviti toliko kosov tako hitro, sploh pa je balkanski trg za njih sekundarnega pomena (izjavil sam servis). Torej sodeluj s servisom in čekiraj predvsem hl. tekočino, *ker trenutno delajo po principu t.i. 'življenske ogorženosti', če si sposodimo termin iz zdravstva.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Invictus ::

Potem je najbolje da spustiš malo hladilne tekočine ven in pokličeš, da jo zmanjkuje ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

tomazic89 ::

Se najbolj (ognje)varno je zapreti egr ventil. Beri odstraniti in na njegovo mesto namestiti blendo.

OT: tudi mene zanima kdo bi kril, ce se to zgodi na avtomobilu, za katerega ne velja vpoklic.
Lastnik? Kasko? BMW dvomim.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

potem pa v jok in na drevo, ko drugo leto nebo več šel čez tp
#brezpodpisa

Machete ::

Invictus je izjavil:

Potem je najbolje da spustiš malo hladilne tekočine ven in pokličeš, da jo zmanjkuje ;).

Laganje sicer ni nikoli najbolje, je pa eden od načinov. Odvisno koliko časa si v čakalni vrsti verjetno. Jaz sem sicer čisto naključno klical kak teden pred napako samo za info koliko časa bo še kaj treba čakat. Je rekel da mogoče še mesec, dva (to bi bilo skupaj skoraj pol leta)..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Dimnik ::

Fantje, predlagam branje na bmwslo forumu. Tam so odprte teme na ta problem in tudi več glav več ve...
Tukaj se bodo našli taki, ki sploh ne vedo, da je čakalna doba za določen del in bodo pametovali v tri dni....

bambam20 ::

Samo čakam dan, ko se jim bodo začeli serijsko kvarit avtomatski menjalniki. To bi morala biti naslednja velika stvar pri BMW-ju.

Dimnik ::

Baje so že neki vpoklici za plus klemo oz kabel,kolikor sem prebral na hitro

hojnikb ::

bambam20 je izjavil:

Samo čakam dan, ko se jim bodo začeli serijsko kvarit avtomatski menjalniki. To bi morala biti naslednja velika stvar pri BMW-ju.

a ni dost da gorijo pa ketne trgajo ? :))
#brezpodpisa

Stari maček ::

BMW-ji so sranje. Pa imam dva doma v garaži, da ne bi kakšnega nesporazuma. Prehitro dajejo slabo preverjene sklope v serijsko izdelavo. Moj 1200GSA je imel zato že sedem vpoklicev.

bastadu ::

Tema ni o tem kakšno sranje so BMWju, ampak kako najbolje zaščititi svoje interese v primeru velike škode na vozilu zaradi znane napake v času čakanja na odpravo te napake. Kolikor sem zasledil tudi kasko v takšnem primeru nič ne krije ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

Machete ::

Kako kasko ne krije, če ti avto zgori? IMHO krije.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

bastadu ::

Če zagori zaradi nesreče ja, ampak če zagori zaradi znane konstrukcijske napake, zelo dvomim ...

bastadu ::

Na srečo se je (vsaj zame) dobro izteklo: bil na pooblaščenem servisu, kjer so ugotovili, da EGR hladilnik pušča in ga je potrebno zamenjati, na moje presenečenje so ga imeli na zalogi in ga takoj menjali, so rekli da so ravnokar dobili pošiljko parih kosov in sem imel veliko srečo, da sem ravno v tem času bil na servisu ...

flyko ::

To je tudi velik feller servisa (verjetno Selmar?), da naroča po "par kosov", če je vpoklic, zakaj ne naročijo več delov in ustrezno pokrijejo povpraševanje? Z dobavitelji se da tudi dogovorit, da se roba vrne v primeru, da se ne porabi v določenem času.
Sicer pa pričakovano, sam imam izredno slabe izkušnje z njimi, od tega, da mi je po menjavi sprednje šipe mi je začel avto dobesedno razpadat na avtocesti, do tega, da so si namišljevali dele, ki jih je potrebno zamenjat, sem k sreči šel po drugo mnenje in začuda je bilo z deli vse OK. Sam se jih ne taknem več niti s palico.

bastadu ::

Glede teh EGR hladilnikov ni problem v tem, da jih servis naroči premalo, ampak da so zaradi trenutnega velikega števila vpoklicev po vsem svetu dobavljivi v zelo omejenih količinah, nekje čakajo tudi po par mesecev na njih. Kar se tiče pa Selmarja ja, tudi sam imam z njimi vsaj eno zelo slabo izkušnjo, ko so me dobesedno okrog prinesli in če se le da peljem na servis drugam, ampak za te BMW official zadeve so mi pa edini tako blizu ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vzdrževanje -+15 let starega avta (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7611697 (8239) WizzardOfOZ
»

2.seevis opel astra turbo 1.4

Oddelek: Na cesti
102960 (2537) 2dark
»

mnenja o avtu

Oddelek: Na cesti
447733 (5723) IL_DIAVOLO

Volvo vs Audi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13329661 (24878) Mavrik

Več podobnih tem