» »

Podjetje Mikrocop d.o.o

Podjetje Mikrocop d.o.o

bran1ko ::

Pozdravljeni,

zanima me, ali poznate podjetje Mikrocop d.o.o? Kakšni so delovni pogoji? Odnosi v podjetju? Dela kdo v tem podjetju?

LP
  • predlagal izbris: Machete ()

Tilen ::

Ravnanje z ljudmi
Zaposlenim v skladu z veljavnimi predpisi zagotavljamo zdravo in varno delovno okolje ter v ta namen
tudi izvajamo potrebne ukrepe. Izvajamo tudi vrsto aktivnosti za ohranjanje in krepitev zdravja
zaposlenih na delovnem mestu, s ciljem izboljšanja zdravja, zvišanja skrbi za zdravje in zmanjšanja
rabe zdravstvenih storitev.
Povprečno število zaposlenih iz delovnih ur
V družbi Mikrocop d.o.o. je povprečno število zaposlencev na podlagi delovnih ur v obračunskem
obdobju v letu 2017 znašalo 142,7 (v letu 2016 pa 128,7 zaposlencev). V primerjavi s preteklim letom
je bilo število zaposlencev na podlagi delovnih ur večje za 14 zaposlencev oziroma za 11 odstotkov,
zlasti zaradi prevzema 12 zaposlenih in zaposlovanja na področju informatike.
Število zaposlenih na zadnji dan leta
V družbi Mikrocop d.o.o. je bilo na dan 31. 12. 2017 zaposlenih 165 oseb (na dan 31. 12. 2016 pa 138
oseb), kar je 27 zaposlencev več kot na dan 31. 12. 2016.

Sredstva za izobraževanje zaposlenih
Družba Mikrocop d.o.o. je v letu 2017 za izobraževanja namenila 43.307 €. Pri tem je družba financirala
tako formalne oblike izobraževanja zaposlenih, kot tudi neformalne v obliki strokovnih usposabljanj,
seminarjev in konferenc. V letu 2017 je bilo izvedenih tudi več internih izobraževanj z zunanjimi in
internimi predavatelji.
Politika raznolikosti
V družbi Mikrocop d.o.o. v postopkih zaposlovanja novih sodelavcev dosledno upoštevamo načelo
spoštovanja enakih možnosti za vse, ne glede na spol, starost, raso, videz, etnično pripadnost, kulturo,
jezik, veroizpoved, socialni izvor, družbeni razred.
Pri zaposlovanju vodstvenega kadra v družbi Mikrocop d.o.o. največjo težo pripisujemo relevantnim
delovnim izkušnjam, strokovnim kompetencam in osebnostnim lastnostim kandidata oziroma
kandidatke, ki naj bi v čim večji meri sovpadale z organizacijsko kulturo in vrednotami družbe.
Če je mogoče, vodstvene kadre izoblikujemo znotraj podjetja, sicer pa jih poiščemo na trgu delovne
sile. Vse novo zaposlene in sodelavce, ki prevzamejo nove zadolžitve na nova delovna mesta, uvajamo
preko sistema mentorstva.

V vodstvenih strukturah družbe Mikrocop d.o.o. 39 odstotkov vodstvenega kadra predstavljajo moški,
61 odstotkov pa ženske. Več kot 50 odstotkov vodstvenih delavcev je starih od 31 do 40 let, 54
odstotkov vodstvenih delavcev ima vsaj višješolsko ali visokošolsko izobrazbo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Ganon ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

bran1ko ::

Berem tole temo https://med.over.net/forum5/viewtopic.p... pa me zanima ali je res tako stanje tam.

sci3nc3 ::

Vidim da imajo pri Mikrocopu par razpisov. Zanimata me predvsem sistemski inženir in razvijalec programske opreme. V razpisu omenjajo gibljev delavnik in razne ugodnosti, vendar na zgornjem linku vidim same kritike. Ima kdo kakšne izkušnje? Zanima me, kakšna je kaj plača za sistemskega inženirja oz. razvijalca ter nasplošno, kakšno je vzdušje. Če je šlo toliko zaposlenih stran, so menda kaj ukrenili glede tega!?

scipascapa ::

pošlji pa boš videl hehe.

sci3nc3 ::

scipascapa je izjavil:

pošlji pa boš videl hehe.


Sem že prijavljen na razpis, samo čakam njihov odgovor. Med vikendom sem malo googlal in naletel na kritike... pa tako sem se veselil razpisa :(

nsa_ag3nt ::

Ponavadi podjetja ne odgovorijo sploh.
Razen kakšne Krke in podobnih.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

D3m ::

sci3nc3 je izjavil:

scipascapa je izjavil:

pošlji pa boš videl hehe.


Sem že prijavljen na razpis, samo čakam njihov odgovor. Med vikendom sem malo googlal in naletel na kritike... pa tako sem se veselil razpisa :(


Vsak je kritik.
|HP EliteBook|R5 6650U|

crniangeo ::

Lani bil na razgovoru. Po vprasanju ce bi bil za poskusno dobo enega leta, rekel nasvidenje :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

psychoshorty ::

Eno leto poizkusnega obdobja, lol.

Vetrolov ::

Itak ves čas ponavljajo iste oglase in ko pošlješ prijavo ne dobiš nobenega odgovora, zato zihr neki ne štima

mzakelj ::

psychoshorty je izjavil:

Eno leto poizkusnega obdobja, lol.


Ja da končaš projekt, potem te pa ne rabijo več....

Urbano#Desno ::

mzakelj je izjavil:

psychoshorty je izjavil:

Eno leto poizkusnega obdobja, lol.


Ja da končaš projekt, potem te pa ne rabijo več....


a ni temu namenjeno delo za določen čas?

destroyer2k ::

Urbano#Desno je izjavil:

mzakelj je izjavil:

psychoshorty je izjavil:

Eno leto poizkusnega obdobja, lol.


Ja da končaš projekt, potem te pa ne rabijo več....


a ni temu namenjeno delo za določen čas?


Lažje ga vržeš iz poskusnega obdobja, kot pa iz določen čas.

mzakelj ::

Jao ljudje a to je delavc postal že predmet s rokom uporabe ???

WizzardOfOZ ::

bran1ko je izjavil:

Berem tole temo https://med.over.net/forum5/viewtopic.p... pa me zanima ali je res tako stanje tam.


Ja, stanje je tako kot je opisano.

scipascapa ::

še dobro, da sem bil 2x zavrnjen, vejretno iščejo 20 letnike z 5 letnimi izkušnjami za 890€ bruto.

Vazelin ::

scipascapa je izjavil:

še dobro, da sem bil 2x zavrnjen, vejretno iščejo 20 letnike z 5 letnimi izkušnjami za 890€ bruto.

A je možno da vzamejo samo top kader in morda ti nisi med top kadrom?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

scipascapa ::

Doh, sure da. Samo take iščejo, samo zanimivo visoka fluktuacija in jamrajo na med-over net forumu glede razmer. Ampak, top kader it is :)

sci3nc3 ::

Danes zjutraj sem bil pri njih na razgovoru. Takole zgleda: Varnostnik ti izroči kartico za odpiranje vrat in te napoti do kadrovske službe. Od tam me je kadrovnica peljala v neke vrste sejno sobo, kjer sta že sedela 2 strokovnjaka. Najprej se prosto predstaviš (kdo si, kaj si, kakšne izkušnje imaš, kako si prišel do njih). Sledijo vprašanja, ki vezana na tvoje izkušnje in profil, ki ga oni iščejo (s katerimi orodji si delal tam in tam, poznaš to in ono...). En te ves čas sprašuje, dva pa sta pisala - eden na računalnik, kadrovnica pa na papir. Od tu dalje je odvisno, za kakšno vrsto dela kandidiraš. Pri meni se je preverjala angleščina in poznavanje področja, zato sem dobil za rešit izpit, kot ga dobiš na faksu. Ko te naloge rešiš, oddaš list in greš. Po razgovoru sledi še en sestanek z kadrovsko (če prideš v naslednji krog), za višje kvalificirana delovna mesta pa te pošljejo še na psihološko testiranje. Nobenega govora ni o kakšni plači, to ti določijo na podlagi tvojih izkušenj in rezultatov testov. Imaš pa na začetku mentorja in določene cilje, ki jih moraš izpolniti, da tudi po preizkusnem obdobju ostaneš pri njih.

scipascapa ::

Kakšen občutek imaš? Kakšen vtis si pustil ipd, za katero delovno mesto si kandiral/kandidiraš?

LP

antrim ::

Nima veze. Če pričakuje normalno plačilo za svoje delo je enostavno predrag in bo izpadel. :)

Vazelin ::

Kako preverjajo anglescino? Tudi sofisticirane naloge iz slovnice kot v šoli?

antrim je izjavil:

Nima veze. Če pričakuje normalno plačilo za svoje delo je enostavno predrag in bo izpadel. :)

Pa kaj a mikrocip plačuje inźenirje slabše kot drugje?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

akrk ::

Vazelin je izjavil:

Kako preverjajo anglescino? Tudi sofisticirane naloge iz slovnice kot v šoli?

antrim je izjavil:

Nima veze. Če pričakuje normalno plačilo za svoje delo je enostavno predrag in bo izpadel. :)

Pa kaj a mikrocip plačuje inźenirje slabše kot drugje?


Za Mikrocop ne vem, po mojih izkušnjah pa znanje angleščine "preverijo" tako, da se intervju pač nadaljuje v angleščini.

sci3nc3 ::

scipascapa je izjavil:

Kakšen občutek imaš? Kakšen vtis si pustil ipd, za katero delovno mesto si kandiral/kandidiraš?

LP


Pol leta poskusnega dela za front-end developerja se mi zdi too much. Biti tako dolgo v negotovosti ni najboljši občutek. Programersko nalogico sem sicer uspel rešiti, teoretični del pa je ostal prazen... napamet vedeti, kako se imenuje katera funkcija, kakšne parametre sprejme in v kakšnem vrstnem redu se mi zdi nesmisel. Programiranje zahteva en kup googlanja in če se ne spomneš ali je funkcija "str_replace" ali "replace" odpreš google.

akrk ::

sci3nc3 je izjavil:

scipascapa je izjavil:

Kakšen občutek imaš? Kakšen vtis si pustil ipd, za katero delovno mesto si kandiral/kandidiraš?

LP

napamet vedeti, kako se imenuje katera funkcija, kakšne parametre sprejme in v kakšnem vrstnem redu se mi zdi nesmisel. Programiranje zahteva en kup googlanja in če se ne spomneš ali je funkcija "str_replace" ali "replace" odpreš google.


Wtf, resno? Takšna vprašanja so bila? đizs ;((

Avenger ::

sci3nc3 je izjavil:

Danes zjutraj sem bil pri njih na razgovoru. Takole zgleda: Varnostnik ti izroči kartico za odpiranje vrat in te napoti do kadrovske službe. Od tam me je kadrovnica peljala v neke vrste sejno sobo, kjer sta že sedela 2 strokovnjaka. Najprej se prosto predstaviš (kdo si, kaj si, kakšne izkušnje imaš, kako si prišel do njih). Sledijo vprašanja, ki vezana na tvoje izkušnje in profil, ki ga oni iščejo (s katerimi orodji si delal tam in tam, poznaš to in ono...). En te ves čas sprašuje, dva pa sta pisala - eden na računalnik, kadrovnica pa na papir. Od tu dalje je odvisno, za kakšno vrsto dela kandidiraš. Pri meni se je preverjala angleščina in poznavanje področja, zato sem dobil za rešit izpit, kot ga dobiš na faksu. Ko te naloge rešiš, oddaš list in greš. Po razgovoru sledi še en sestanek z kadrovsko (če prideš v naslednji krog), za višje kvalificirana delovna mesta pa te pošljejo še na psihološko testiranje. Nobenega govora ni o kakšni plači, to ti določijo na podlagi tvojih izkušenj in rezultatov testov. Imaš pa na začetku mentorja in določene cilje, ki jih moraš izpolniti, da tudi po preizkusnem obdobju ostaneš pri njih.


In po vsem tem dobiš za nagrado 800-900 bruto, mobing in avtocesto do izgorelosti.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Vazelin ::

Jaz zelo dvomim, da so pri njih plače pod minimalcem za delovno mesto programerja??8-O Kako lahko potem sploh kakega dobijo, če je kao med in mleko na trgu delovne sile?
Ali je to tako da ti oni dajo tak bruto v času preizkusnega obdobja, če se izkažeš greš na "normalno" plačo?

Ajde v času krize verjamem, da bi bilo tudi za prej navedeno obilo navala, ampak leta 2019??
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

LeQuack ::

Mislim da bi morala biti informacija o plači prva stvar o kateri se pogovarja ne pa zadnja, to je narobe pri nas. Vsaj v nekih realnih okvirih recimo od tolk do tolk. Ne pa da na koncu delavec izve da hočejo enega za minimalno plačo in tako zgublja čas z intervjujem.
Quack !

mojsterleo ::

Slabe izkušnje z njihovo kadrovsko. Na več prijav se sploh niso odzvali, češ da imajo gužvo, čeprav sem bil kandidat z vsemi referencami. Njihova glavna kadrovkinja je bila permanentno nedosegljiva.
Enkrat pred kakšne pol leta so me poklicali na razgovor. Potek je bil enak kot je nekdo zgoraj opisal, razen da nisem dobil nobenega testa. Ko sem se z njimi pogovarjal, sem dobil vtis da niso čisto sigurni, kaj sploh hočejo (delovno mesto arhivarja v skladišču). Ko sem vprašal o plači, niso hoteli odgovoriti. Vprašali so me, kaj pričakujem. Rekel sem vsaj 1200 bruto, pa so se samo spogledali in se mi nasmehnili. Skratka od vsega skupaj ni bilo nič. Tudi ne bi delal v taki firmi.

scipascapa ::

Potem pa naj iščejo dalje. 1000 bruto je takorekoč minimalc, po novem letu 700EUR NETO.

Zgodovina sprememb…

Urbano#Desno ::

Ze skrivanje place na prvem zagovoru je dovolj da ti mora bit jasno da ne bo ravno bajna.

nanoM4TERIAL ::

v ZDA jasno in glasno bold napišejo naprimer 50.000$ letno. Ko ti ponujajo job, ti točno povejo letno kolko bi služil. Mi smo pač v prazgodovini. Koda je plača tabu.

WizzardOfOZ ::

Plača je tabu tema v sloveniji.

Vazelin ::

To, da se ne vpraša o plači na prve razgovoru je brezveze. Lahko je veliko razhajanje in potem je vse skupaj le izguba časa za vse.

Tako na videz izgleda tista poslovna stavba od Mikrocopa res shiny in človek bi mislil, da so plače super, kao ko greš mimo njih v BTC si prav rečeš: o lej, ti so pa polni, blagor zaposlenim tule. :D

Ampak jebat ga. Če je nekdo pripravljen delat za zanikrno plačo, samo da dela kar ga kao veseli, je stanje takšno kot je. Lahko da Mirkocop išče bolj neko povprečnost in potem je skor vsak dober za njih. Skratka, niti ne iščejo, niti ne rabijo top kadrov. Tut to je možno. In se jih še vedno toliko prijavi, da nima veze, da o plači ne moreš reči nič.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

shuttle ::

Pogledaš vozni park pa ti je vse jasno :D

zavajon ::

nanoM4TERIAL je izjavil:

v ZDA jasno in glasno bold napišejo naprimer 50.000$ letno. Ko ti ponujajo job, ti točno povejo letno kolko bi služil. Mi smo pač v prazgodovini. Koda je plača tabu.

Ma saj v ZDA je 50.000$ letno približno tako kot pri nas minimalec :|

Invictus ::

V Kaliforniji je minimalc 100k letno ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nanoM4TERIAL ::

zavajon je izjavil:

nanoM4TERIAL je izjavil:

v ZDA jasno in glasno bold napišejo naprimer 50.000$ letno. Ko ti ponujajo job, ti točno povejo letno kolko bi služil. Mi smo pač v prazgodovini. Koda je plača tabu.

Ma saj v ZDA je 50.000$ letno približno tako kot pri nas minimalec :|

$56,516
The median household income in the United States is $56,516, according to 2015 data from the U.S. Census. But that rises and falls depending on close you are to peak earning age, which is typically around age 49 for men and 40 for women.

Absolutno kot minimalc tukaj, zgleda da je večina ZDA na minimalcu?

Vazelin ::

Invictus je izjavil:

V Kaliforniji je minimalc 100k letno ;).

California/Minimum wage
12.00 USD per hour

sladkih 100k letno? Da, če narediš 600 ur mesečno.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

nanoM4TERIAL ::

Invictus je izjavil:

V Kaliforniji je minimalc 100k letno ;).

v ZDA je povprečna plača $56.000 letno. v kaliforniji in severno od nje so stanovanja po 5.000$ in več. 100k ni nič tam

Zgodovina sprememb…

zavajon ::

nanoM4TERIAL je izjavil:

zavajon je izjavil:

nanoM4TERIAL je izjavil:

v ZDA jasno in glasno bold napišejo naprimer 50.000$ letno. Ko ti ponujajo job, ti točno povejo letno kolko bi služil. Mi smo pač v prazgodovini. Koda je plača tabu.

Ma saj v ZDA je 50.000$ letno približno tako kot pri nas minimalec :|

$56,516
The median household income in the United States is $56,516, according to 2015 data from the U.S. Census. But that rises and falls depending on close you are to peak earning age, which is typically around age 49 for men and 40 for women.

Absolutno kot minimalc tukaj, zgleda da je večina ZDA na minimalcu?

Glej, ne bom tukaj dlakocepil glede številk s tabo, ampak meni se je v ZDA zdelo, da večina res živi tako kot tukaj na minimalcu. Le z nekoliko več blišča, ker lažje dobijo kredite kot tukaj tisti, ki so na minimalcu.

nanoM4TERIAL ::

sej povprečna slovenska plača , aka 1000€ neto = revščina. Mel sm že 9x tolko pa še vedno se počutim revnega. Bogat si ko maš po miljon+ eur gotovine na banki

Vazelin ::

Shintaro?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

nikjozo ::

Bil na razgovoru 10 let nazaj.

Od zunaj zgleda krasna zgradba.

Na razgovoru pa so hoteli zvedeti vec o meni, mojem znanju in izkusnjah ter o moznosti dela prek subvencije. Place niti omenili niso.

To se mi ni zdelo niti toliko cudno, v Sloveniji pac skrivajo visino place kot kaca noge. Pac balkanska mentaliteta - delaj, za placo pa ne sprasuj.

The Player ::

nikjozo je izjavil:

Place niti omenili niso.

v Sloveniji pac skrivajo visino place kot kaca noge. Pac balkanska mentaliteta - delaj, za placo pa ne sprasuj.


Definitivno. Ali pa izkoristijo vprašanje o plači zato, da te vprašajo "koliko želiš" in te prisilijo, da jim daš določeno cifro, namesto, da bi ti oni dali neko okvirno plačo in bi se potem pogajal naprej.

Tako pa imaš potem situacijo, ko jim moraš povedati neko cifro. Če bo preveč si jim predrag, če rečeš manj, pa skačejo od veselja, ker bodo prišparal na tebi. In potem imaš situacijo, ko v istem kolektivu za isto delo vsak prejema različno plačo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Minimalna plača (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8212252 (1192) Steinkauz
»

Kako je IT služba v Avstriji? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11522098 (9863) Bonticer
»

Smešni oglasi zavoda za zaposlovanje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15636975 (29386) Vitez
»

Delo v poskusni dobi

Oddelek: Loža
459285 (7230) finpol1
»

Izredni vs. redni študij

Oddelek: Šola
143750 (3525) Matija82

Več podobnih tem