» »

Pošiljanje litijeve baterije nazaj na kitajsko

Pošiljanje litijeve baterije nazaj na kitajsko

Pentium ::

Za znanca sem naročil baterijo za prenosnik iz Aliexpress-a, ki pa ne deluje. Napolne se do konca, na to pa že včasih pri 50% kar ugasne. Polni se tudi 5 ur (veliko predolgo). Smo probali več stvari, tudi 10x sprazniti, napolniti, itd. Skratka, ni dobra.

Kljub dokazom, itd., prodajalec (Kitajec) hoče, da se baterija pošlje nazaj, šele potem bo vrnil denar.
Sicer še nisem šel direktno vprašati na pošto, ampak nazadnje ko sem pošiljal po pošti nekaj v London, sem moral izpolniti potrdilo o tem, da notri ni nevarnih stvari, kamor sodijo tudi litijeve baterije.

Ima kdo več informacij glede tega? Malo se mi sicer zdi smešno, namreč oni so poslali baterijo do mene brez težav, jaz pa je nazaj ne morem :) Bi morda vsaj dobil kakšno uradno izjavo pošte, da baterije dejansko ne pustijo poslati, pa da to izjavo pošljem prodajalcu?

Hvala!

starfotr ::

Koliko je vrednost baterije? Zakaj kupuješ take zadeve pri kitajcu, kot da ne veš, da oni prodajajo rabljen šrot? Kitajc ve, da ti tega ne boš poslal nazaj, njemu bo pa ostal denar. Smeti se je znebil in zaslužil.

Btw, kupuje se samo original baterije, na pooblaščenih servisih. Je prevelik rizik, da ti zaradi nrkaj 10 eur zvori kaj. To velja za telefone računalnike ipd. Torej, sprijazni se, da si ob denar in naredi, kot sem ti rekel.

Pentium ::

Ja?
In s katerim stavkom si mi kakorkoli odgovoril na moje vprašanje?


Kar se tiče baterij, bila je kupljena na lastno odgovornost, če pa si takšen frajer, da dobiš baterijo za EOL napravo na uradnem servisu, potem pa kar ;) Pa tudi nazadnje, ko se je še dalo dobiti, je bila cena cca 220 eur zanjo.

Tudi v Sloveniji, ko sem naročal baterije pri lokalnih dobaviteljih "ponaredkov", se je zgodilo da je 1 na 5 baterij bila slaba. Skratka slabše kot dosedanje izkušnje prek eBay-a ali Aliexpressa.

starfotr ::

Kakšen čuden računalnik imaš to?

Uporabil bi raje obnovo baterije, tu, pri nas. Bi vsaj dobil garancijo na delo. To lahko še vedno narediš.

Mogoče lahko to narediš, bo bolje, kot pošiljanje nazaj. Poslati boš moral z DHL ali UPS, kar te bo prišlo najbrž več, kot pa je vredno vse skupaj.

dreta ::

Ej stari! Hobi rabis! Ali pa bejbo! Skratka nekaj za hobi.

Pentium ::

Gre za MacBook Pro 17 2010. Kljub starosti še ni za v kanto, je pa že kar nekaj časa EOL (oz. Obsolete).

Za obnovo prvič slišim, vsaj glede baterij za računalnike. Kje pa to pri nas sploh počnejo? Imam ravno dve HP-jeve baterije, ki jih ni več moč dobiti originalnih in iščem zanesljivo alternativo ;)

Sicer se je pri Macu baterija napihnila in deformirala, zato ne vem kako bi bila še ustrezna za obnovo.

MadMax ::

Verjetno mora kitajc povrnit tudi poštnino za vračilo?
Seznani ga s tem zneskom (naklikaj nekaj na informativnem izračunu Pošte pa mu prilimaj printscreen).
Se bi znal hitro premislit...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

fikus_ ::

Če ti bo kitajc vrnil stroške za pošiljanje (kar močno dvomim) potem ja, sicer pozabi, bo dražje kot cena, ki si jo dal za baterijo.

Mogoče se motim in najdeš koga za pošiljanje, ampak močno dvomim.

Iskanje "obnova baterij" v guglu da kar nekaj rezultatov:

https://www.google.com/search?rlz=1C2EJ.....5818...0.0..0.64.64.1......0....2j1..gws-wiz.....0.9P_LklBiukw

fujtajksel ::

starfotr je izjavil:

Koliko je vrednost baterije? Zakaj kupuješ take zadeve pri kitajcu, kot da ne veš, da oni prodajajo rabljen šrot? Kitajc ve, da ti tega ne boš poslal nazaj, njemu bo pa ostal denar. Smeti se je znebil in zaslužil.

Btw, kupuje se samo original baterije, na pooblaščenih servisih. Je prevelik rizik, da ti zaradi nrkaj 10 eur zvori kaj. To velja za telefone računalnike ipd....


V principu ja, ampak... Žal je dejansko stanje tako, da originalni nadomestek negarancijsko pogosto težko dobiš tudi za kao fancy robo a la Dell XPS, tudi za ne tako stare modele, včasih ponudijo refurb baterije!?!?!? Kljub temu, da imajo znane probleme z napihovanjem baterij. Ne vem sicer kako je pri naših pooblaščenih serviserjih, problem je znan globalno. Praktično vse na raznih Amazonih, eBayih, Aliexpressih itd je fake, izven servisov originalnih sploh ne prodajajo. Ne vem če obstajajo nadomestki pod neoriginalnimi za silo zaupanja vrednimi znamkami, kjer lahko vsaj upaš da se nekaj bavijo z kontrolo kvalitete in ne samo s kopiranjem nalepk.

Zadnje čase je vedno večji problem s pošiljanjem baterij po pošti. Komplicirajo včasih tudi za robo ki samo vsebuje baterije oz se jim je na skenerju zdelo da jih vsebuje. Naša pošta mislim da je enkrat nekje objavila kam dobavljajo z zemeljsko pošto. Boh var da izvedo da pošiljaš pokvarjeno baterijo...

Baterije pri nas menda obnavlja Delko, nobenih osebnih izkušenj z njimi.
https://www.delko.si/sl/obnova-baterij....

Pentium ::

Delko ne obnavlja Li-Ion baterij, tako da žal.

Tole sem našel: https://www.posta.si/zasebno-site/Docum...
Obstaja kje prevedena različica tegale v ang.? Bi najraje Kitajcu tole prilepil...

vostok_1 ::

Fantje. Jz sem kupil baterijo za thinkpada letnik 00' pri enem random uličnem prodajalcu/beraču iz ugande, za 5EUR.
Na bateriji ledica ne dela, kako lahko najdem tega illegalnega migranta in zahtevam reklamacijo izdelka?
Pripravljen sem plačati do 50EUR za manipulativne stroške.




Totally serial brah. lol
Just gather your cats and lick your wounds. Ne kupuj kritične reči iz nepreverjenih virov. Še posebej za veliko denarja.
Ampak si komaj 15 let star. Se boš že naučil.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Furbo ::

Praktično ne moreš poslati in to dobro ve tudi kitajc..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Stari maček ::

Ko je mene tako hotel nategnit en kitajc na Aliju z akumulatorji za električni izvijač, sem lepo prilepil video, ko vzamem nafilan akku iz polnilca, ga dam v izvijač in za blokiram glavo v prvi prestavi. Ali mi je reklamacijo priznal. Res pa je, da sem Diamond member in imam malo reklamacij, kar baje tudi šteje.

Furbo ::

Meni ali tudi prizna vse, če pošljem video. 8-)

Je pa res, da moraš narediti svoje v tistih 14 dneh, potem se lahko samo še obrišeš pod nosom.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero kljunasto merilo kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
545754 (4720) Machete
»

Pošta mi izgubila 2 paketa :( (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8529744 (23771) darkolord
»

ASUS K73E, Ko baterija pade na cca 45% se računalnik izklopi ??

Oddelek: Pomoč in nasveti
212359 (1993) sočan
»

Nakup Li-ION baterij v Hong-Kongu

Oddelek: Loža
164816 (4314) lopov
»

Telefon za 150€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
519148 (7976) PrihajaNodi

Več podobnih tem