» »

Katero kljunasto merilo kupiti?

Katero kljunasto merilo kupiti?

1
2
»

pero50 ::

Kupil sem 2 kitajska šublerja in 3 iz hofra.

en kitajski in en hoferjev sta imela identično težavo, pri kitajskem se je po cca dveh letih začela pojavljati težava in sicer vsake toliko časa se razkalibrira za 5.06mm. To se je začelo pojavljat tako pogosto, da sem ga vrgel v smeti, pri hoferjevem se je pa to začelo pojavljat po pol leta. Sedaj ga že pol leta vozim s sabo v avtu, da mi vrnejo denar.

Ostali trije so dnevno v uporabi, za mizarske posle pokrijejo praktično vse potrebe, tudi ni nobene potrebe po večji točnosti, za merjenje na hitro so natančni za 0.05mm, če se potrudiš in uporabiš enako silo stiska, potem pa je natančnost 0.02mm. Je pa res, da mituyota ko stisneš vedno pade na 0.00mm, ti kitajski pa variirajo za 0.05mm in če rabiš točno mero ga je treba prej kalibrirati, vseeno pa tudi po večdnevno uporabi brez kalibriranja ostane na 0.05mm natančnosti. (vsi so s stotinsko skalo in ne desetinsko)

Osebno se mi zdi to boljši nakup kot klasičen analogen, saj je meritev opravljena hitreje in z enako natančnosto. Za strojnike pa ti kitajski niso OK, kar vedo tudi sami :)

Baterije menjam cca 1x letno (kitajski čip šit, 50 baterij za 3€). Jih imam tako ali tako na zalogi in ni težav. Imam pa doma tudi 2 analogna, ampak jih ne primem več v roke.

Cena za vsak šubler je bila 10€.

korenje3 ::

D3m je izjavil:

Hmmmm mogoče že sodelujemo.


kera firma si ti?
Ipros?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Unknown_001 ::

korenje3 je izjavil:

D3m je izjavil:

Hmmmm mogoče že sodelujemo.


kera firma si ti?
Ipros?


Linke ti lima že celo temo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

assez ::

Kteri model Mitutoyo analognega kljunastega merila kupiti? Vidim, da jih je več v dokaj istem cenovnem razredu, torej +- 30EUR.

Machete ::

Saj koliko pa jih imajo? Kupi tistega, ki ti ga d3m ponuja v akciji. Laufajo kot poezija in dober si za 40 let, oz. dokler boš videl nanj :D
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zakaj se reče oljčno olje ne pa olivno?

Oddelek: Loža
384787 (3652) SloLord
»

Samsung predstavil Galaxy Note 5 in Galaxy S6 Edge+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5519237 (15686) Stari maček
»

Outside calipers

Oddelek: Loža
71312 (1189) Barbarpapa2
»

Digitalno kljunasto merilo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
51873 (1636) Jure_M
»

Čemu služi tole?

Oddelek: Loža
183169 (1798) henrich

Več podobnih tem