» »

Nakup Li-ION baterij v Hong-Kongu

Nakup Li-ION baterij v Hong-Kongu

lopov ::

Živ,

preko Ebay bi iz HK nabavil par Li-Ion baterij, konkretno tole:
3.7 V AKKU UltraFire 3.7v 4500mAh TR 18650 Rechargeable LI-ION Battery

2 AU$ kar znese okoli 1,36 EUR na komad. Pri tej vrednosti bi jih vzel vsaj 10.

Zanimajo me problemi z uvozom, jih sploh lahko uvozim in pa kaj vse mi bodo dodatno zaračunali.

Thx,
b.

iBomba ::

Zadeva je taka da pakete, ki so tezji mislim da od 235gramov pogosteje odpirajo od tistih ki niso. Tako da se nebos prevec obremenjeval oddaj dva ali tri narocila, pa pusti da bo kak dan umes. Sicer pa mislim da tudi ce bi odprli te baterije sploh nebojo gledali ali imajo ustrezne certifikate, ker jih kitajc tako ali tako natisne na embalazo. Ce ne komplicirajo s fejk polnilci in baterijami za telefone, kateri ni noben certificiran za eu, potem moje mnenje tudi tega nebojo.

Ce je narocilo cenejse od 22eur in ti odprejo slucajno paket in ga pregledajo nebos rabil placati nobenih carin ali davkov. In lahko jih uvozis brez skrbi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: iBomba ()

bond007 ::

Ne teh baterij kupovat, ker so zanič (kapacitete teh ultrafire nihajo od par 100mAh do največ 1500), gre za izrabljene celice iz laptop baterij ovite z lepim 4500mAh ovitkom!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

lopov ::

Sem bral da je vse, večje od 3000 mAh fejk, tako da iščem bolj po pozitivnih odzivih. Link, ki sem ga podal je bil med predlaganimi (=točno ta link), vseeno pa iščem dalje.

No, če je preveč problemov z uvozom pa raje odneham preden doktoriram iz baterij :)

Thx za odgovore!

Brane22 ::

Kje jemljete te idiotske ideje ?

Najboljša 18650 celica danes vodilnega Sanyo-Panasonic-a ima 3100 mAh ob lepem vremenu in od boga požegnanem polnjenju-praznjenju.

Ti pa od kitajcev kupuješ celico, ki je:

a. po delraraciji 50% boljša od tega kar dobi Leon Musk za svoje Tesle
b. skoraj zastonj.

;((

negotiator ::

@lopov

Tole so cene pravih 18650 celic: http://www.conrad.si/websale8/?Ctx=%257...

:D
All easy problems have already been solved.

Brane22 ::

Dobro, Conrad je drag ko svinja.

Sploh ko se jih nabere par v seriji. En, ki lima nalepke na tadobre celice in drugi ki za ohoho provizijo to preprodaja.

A vseeno bi pričakoval ceno ranga €8-10 ali več na solidno celico pri količini 1.

negotiator ::

Brane22 je izjavil:

Dobro, Conrad je drag ko svinja.

Sploh ko se jih nabere par v seriji. En, ki lima nalepke na tadobre celice in drugi ki za ohoho provizijo to preprodaja.

A vseeno bi pričakoval ceno ranga €8-10 ali več na solidno celico pri količini 1.


Vem, saj je bil hec :)
All easy problems have already been solved.

...:TOMI:... ::

bond007 je izjavil:

Ne teh baterij kupovat, ker so zanič (kapacitete teh ultrafire nihajo od par 100mAh do največ 1500), gre za izrabljene celice iz laptop baterij ovite z lepim 4500mAh ovitkom!


Zanič laptop baterije imajo 50 % več kapacitete, kot pa nova baterija iz čajne.
Tomi

jest10 ::

Brane22 je izjavil:

Najboljša 18650 celica danes vodilnega Sanyo-Panasonic-a ima 3100 mAh ob lepem vremenu in od boga požegnanem polnjenju-praznjenju.

3400mAh

lopov ::

Super in hvala za vsa mnenja, a edino iBomba mi je odgovoril na dejansko vprašanje 8-)

first_line ::

matobeli ::

Lahko da se pojavijo težave pri pošiljanju celic ker, "odvisno od letnega časa", predstavljajo nevaren tovor za letala, sploh trenutno velja kar fobija pred njimi.

Tako da bodi pozoren na rok za uveljavit dispute na ebayu če slučajno ne pridejo (kitajci ponavadi ne komplicirajo in vrnejo denar)!
Po drugi strani pa ne bodi preveč neučakan, do cca 1 mesec čakanja je za non-registred mail kar normalno.

Pero_SLO ::

Pred časom sem kupil 3x fejk 3000mAh baterije iz kine za 10EUR za telefon SG Note 1. 1 Baterija je zdržala 12ur normalne uporabe. Original od Samsunga je zdržala 2-3 dni enake uporabe, katera stane 25EUR.... Sploh ni za razmišljat o nakupu fejk baterij...

LP

hojnikb ::

kupi kvalitetno panasonic celico (opcijsko je lahko tut od katerega drugega velikega igralca -- recimo sony al pa LG). Sam ne teh prepakiranih jajc kupovat.

Also, vedet morš tudi zakaj jih misliš met. Za kak baterijski vrtalnik tele celice takoj odpadejo, ker rabiš highdrain varjante.
#brezpodpisa

Snail ::

http://www.posta.si/naslovnica2/1337/Pi...

spodaj piše okoli litijevih baterij.

lopov ::

Uh uh, thx -- tole je pa uporabno (povdarki so moji):

SPREJEM POŠILJK Z LITIJEVIMI CELICAMI ALI BATERIJAMI V LETALSKEM TRANSPORTU!

Od 1. 1. 2013 veljajo posebna navodila za sprejem mednarodnih poštnih pošiljk, ki vsebujejo litijeve celice/baterije in se prenašajo z letalskim transportom. Gre za dogovor Svetovne poštne zveze in Mednarodne organizacije civilnega letalstva. Navodila ne veljajo za države, v katere odpravljamo poštne pošiljke s cestnim transportom: Avstrija, Hrvaška, Italija, Madžarska, Nemčija (samo paketi) in Slovaška.

V poštnih pošiljkah je dovoljeno pošiljati pod določenimi pogoji le litijeve celice/baterije, ki so vstavljene v naprave ali opremo - največ štiri litijeve celice ali dve litijevi bateriji. Samostojnih litijevih celic/baterij ali priloženih napravam v poštnih pošiljkah ni dovoljeno pošiljati. Tovrstne pošiljke lahko namreč predstavljajo nevarnost za letalski transport.
Več informacij in slikovnega gradiva dovoljenih in nedovoljenih vsebin boste našli v seznamu Nevarni predmeti, ki so prepovedani v poštnih pošiljkah.


Seznam se nahaja tu (direkten DL PDF dokumenta): https://www.posta.si/downloadfile.aspx?...

Načeloma moja ideja da nabavim 10 komadov ni izvedljiva, poleg tega dokument pošte navaja le pošiljanje. Ni mi jasno, kako je s sprejemom tovrstnih pošiljk. Najbrž jim bom kar napisal mail pa vidim(o) :D

Edit: thx za link!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Klecna stikala AC DC

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9974 (758) Luka_256
»

Potenciometer na svetilko

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
71574 (1389) FX6300B
»

Sanyo Eneloop - kje kupiti (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
21964999 (39430) McLuzo
»

Majhna torbica za okoli pasu

Oddelek: Loža
51691 (1459) Opkow

Več podobnih tem