» »

Cene stanovanj v LJ in drugod

Cene stanovanj v LJ in drugod

Temo vidijo: vsi
««
15 / 133
»»

Smurf ::

energetik je izjavil:

Jaz sem bil Ljubljančan od rojstva, 35 let, pa sem se z veseljem izselil v okolico. Zakaj, sem že napisal. Sedanja LJ ni več LJ iz mojega otroštva. Seveda bi verjetno ostal, če bi dobil novo NEH ali PH na Koleziji ali Rožni dolini, ampak to je itak misija nemogoče.


Zanimivo. Meni je danasnja LJ bistveno bolj vsec kot ne vem 20+ let nazaj.

PrimoZ_ ::

zuzelka je izjavil:

McHusch je izjavil:

A vas je uspel kapital res tako zmanipulirati, da delujete proti svojim interesom?


Kapital nas je zmanipuliral da delujemo proti svojim interesom? A sploh razumeš kaj pišeš?


Seveda razume. Piše o tistih, ki nič nimajo pa navijajo zato, da bi imeli še manj.
Ker jih je kapital (ljudje za njim) zmanipuliral, da so oni samo trenutno revni miljonarji. In da če se še malo zmanša davke za najbogatjše, da bo vsem boljše.

Mato989 ::

McHusch je izjavil:

Pa to je res neverjetno, kako so največji zagovorniki divjega trga pri tako pomembni dobrini, kot je stanovanje, ljudje s podpovprečnimi dohodki. A vas je uspel kapital res tako zmanipulirati, da delujete proti svojim interesom?


Ne, samo najbolj najebemo ravno mi ki imamo mediano place in malo gor..... Smo najbolj obdavceni in dobimo najmanj iz proracuna... Pademo ven iz socialnih, dodatkov itd... Hkrati pa nas politika ne resije z odpisi.... In mi samo zelimo da nismo kaznovani ker so nasi starsi akumulirali stanovanje ali 2 namesto da bi zapijali...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Smurf ::

Mato989 je izjavil:

McHusch je izjavil:

Pa to je res neverjetno, kako so največji zagovorniki divjega trga pri tako pomembni dobrini, kot je stanovanje, ljudje s podpovprečnimi dohodki. A vas je uspel kapital res tako zmanipulirati, da delujete proti svojim interesom?


Ne, samo najbolj najebemo ravno mi ki imamo mediano place in malo gor..... Smo najbolj obdavceni in dobimo najmanj iz proracuna... Pademo ven iz socialnih, dodatkov itd... Hkrati pa nas politika ne resije z odpisi.... In mi samo zelimo da nismo kaznovani ker so nasi starsi akumulirali stanovanje ali 2 namesto da bi zapijali...

Nekdo, ki ima recimo 5k bruto placa bistveno vec davkov (gledano tako relativno kot absolutno) kot nekdo z mediano placo.

Mato989 ::

Smurf je izjavil:

Mato989 je izjavil:

McHusch je izjavil:

Pa to je res neverjetno, kako so največji zagovorniki divjega trga pri tako pomembni dobrini, kot je stanovanje, ljudje s podpovprečnimi dohodki. A vas je uspel kapital res tako zmanipulirati, da delujete proti svojim interesom?


Ne, samo najbolj najebemo ravno mi ki imamo mediano place in malo gor..... Smo najbolj obdavceni in dobimo najmanj iz proracuna... Pademo ven iz socialnih, dodatkov itd... Hkrati pa nas politika ne resije z odpisi.... In mi samo zelimo da nismo kaznovani ker so nasi starsi akumulirali stanovanje ali 2 namesto da bi zapijali...

Nekdo, ki ima recimo 5k bruto placa bistveno vec davkov (gledano tako relativno kot absolutno) kot nekdo z mediano placo.



Ja ampak nekomu z 5k bruto je tudi po davkih lusno nekomu z 1.400 bruto pa se vsakih 10 ali 20e pozna na dolgi rok....
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

zuzelka ::

PrimoZ_ je izjavil:

In da če se še malo zmanša davke za najbogatjše, da bo vsem boljše.


Ja bogati to vedno ponavljate, na koncu pa srednji sloj pristane pod mostom.
Sebe itak ne boste ogulili, le srednji sloj skubite da se potem lahko trepljate po hrbtu kako vaša centralna komisija za korektno lastnino da 5% od zbranega med "revne". 95% rabite za administrivne stroška.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: PH03N1X ()

PrimoZ_ ::

Mato989 je izjavil:

McHusch je izjavil:

Pa to je res neverjetno, kako so največji zagovorniki divjega trga pri tako pomembni dobrini, kot je stanovanje, ljudje s podpovprečnimi dohodki. A vas je uspel kapital res tako zmanipulirati, da delujete proti svojim interesom?


Ne, samo najbolj najebemo ravno mi ki imamo mediano place in malo gor..... Smo najbolj obdavceni in dobimo najmanj iz proracuna... Pademo ven iz socialnih, dodatkov itd... Hkrati pa nas politika ne resije z odpisi.... In mi samo zelimo da nismo kaznovani ker so nasi starsi akumulirali stanovanje ali 2 namesto da bi zapijali...


O guci, guci, ...
Kaj pa če bi sam tako dobro aslužil da bi mel za 2 stanovanji ?

zuzelka je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

In da če se še malo zmanša davke za najbogatjše, da bo vsem boljše.


Ja bogati to vedno ponavljate, na koncu pa srednji sloj pristane pod mostom.
Sebe itak ne boste ogulili, le srednji sloj skubite da se potem lahko trepljate po hrbtu kako vaša centralna komisija za korektno lastnino da 5% od zbranega med "revne". 95% rabite za administrivne stroška.


Jaz sem mogoče bogat za SLO razmere, pa še to ne sao zaslužim trenutno nadpovprečno, ampak to samo pomeni da nisem prejemnik nobenih transferjev in plačujem max dohodnino.
Tisti ki so zares bogati imajo pa za nekaj redov vlikosti več in si lahko privoščijo izigravat zakonodajo, da na koncu plačajo manj davka kot ga jaz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

KAVINSKY ::

McHusch je izjavil:

Pa to je res neverjetno, kako so največji zagovorniki divjega trga pri tako pomembni dobrini, kot je stanovanje, ljudje s podpovprečnimi dohodki. A vas je uspel kapital res tako zmanipulirati, da delujete proti svojim interesom?


To se bere tako, hočem avto, Mercedesa. Clio mi ni v redu.

Slovenija je eno majhno selo. Iz Kopra prideš do Ljubljane v eni uri. Ne govorit, da nikjer vmes ne boš našel stanovanja ali hiše za normalno ceno ali druge službe. Lahko si celo urediš ločen vhod v hiši staršev, marsikdo podeduje nepremičnino od starih staršev... Ne pisati, kot da morajo eni spati pod mostom.

Shields ::

Ne govorit, da nikjer vmes ne boš našel stanovanja ali hiše za normalno ceno ali druge službe


To povej unim na SV Slovenije kjer je največ ljudi brez dela. Namreč nimajo vsi doma pisarn in morajo do firme prit. In potem te še v LJ. ne vzamejo ker si "predaleč".

PrimoZ_ ::

KAVINSKY je izjavil:

McHusch je izjavil:

Pa to je res neverjetno, kako so največji zagovorniki divjega trga pri tako pomembni dobrini, kot je stanovanje, ljudje s podpovprečnimi dohodki. A vas je uspel kapital res tako zmanipulirati, da delujete proti svojim interesom?


To se bere tako, hočem avto, Mercedesa. Clio mi ni v redu.

Slovenija je eno majhno selo. Iz Kopra prideš do Ljubljane v eni uri. Ne govorit, da nikjer vmes ne boš našel stanovanja ali hiše za normalno ceno ali druge službe. Lahko si celo urediš ločen vhod v hiši staršev, marsikdo podeduje nepremičnino od starih staršev... Ne pisati, kot da morajo eni spati pod mostom.


Dej dej, piši pravljice komu drugemu.
V 1h iz KP v LJ prideš ko je prazna cesta in kršiš predpise. Realnost je taka, da se volk iz PO vozi v LJ 1h+ (so sodelavci od tam).
Iz KR do LJ je 35 do 45 min.

Jaz sem samo vesel da imam vlak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

PARTyZAN ::

KAVINSKY je izjavil:

Slovenija je eno majhno selo. Iz Kopra prideš do Ljubljane v eni uri. Ne govorit, da nikjer vmes ne boš našel stanovanja ali hiše za normalno ceno ali druge službe.


Epski bullshit.

Pelji se ti vsak dan v prometnih konicah iz Kopra v LJ v službo, me zanima koliko časa boš še lajnal "ena ura". Če delaš v kakšni zelo specifični panogi obstaja tudi zelo velika verjetnost, da bo večina delodajalcev iz LJ.

Jaz sem bivši Ljubljančan, zdaj živim cca 40km stran od obvoznice. Ljubljano pogrešam vsak dan, ko svoje življenje zapravljam v gužvi za volanom, najprej 40-60min do obrobja kjer odložim partnerko, potem pa še 20-30min do mojega delovnega mesta. Na dan zapravljam med 2 in 3 ure v nevarnem prometu. Pogrešam vsakodnevno kolesarjenje na katerokoli destinacijo. Pogrešam last minute spontane klice za druženje v parkih/centru.

Ko in če postanejo nepremičnine v LJ dostopne za razumno ceno bi se vrnil v trenutku.

energetik ::

perci je izjavil:

Jaz sem bil Ljubljančan od rojstva, 35 let, pa sem se z veseljem izselil v okolico.

Jaz sem Ljubljančan 40 let in se ne bi rad izselil. Vsi moji prijatelji enako - praktično noben se ni izselil. Ljudje smo različni ampak v splošnem velja, da se rad vračaš domov, razen če imaš slabe spomine na otroštvo.
Seveda nimam slabih spominov in se še vedno rad vračam domov na obisk, saj starši/brat še vedno živijo v LJ. Eden od razlogov za izselitev je bil tudi ta, da doma ni bilo prostora za 2 družini, tako da sem bil praktično na istem kot Neljubljačani - nabaviti sem moral svojo nepremičnino. Ki pa je bila tule 12km iz Centra bistveno cenejša in boljša kot karkoli znotraj ringa.
Drugi razlogi - npr. omejevanje prometa in parkiranja za nas prebivalce, turizem, gneča, hrup, selitev tehničnih trgovin iz LJ. Kot mulc sem užival v poletnih počitnicah, ko je bilo mesto kot izumrlo, divjal z biciklom čez Prešerca ob Ljubljanici, v sedanjem Guiness pubu pa nabavljal avtomobilske dele (ja to je resnica).

PARTyZAN je izjavil:

Jaz sem bivši Ljubljančan, zdaj živim cca 40km stran od obvoznice. Ljubljano pogrešam vsak dan, ko svoje življenje zapravljam v gužvi za volanom, najprej 40-60min do obrobja kjer odložim partnerko, potem pa še 20-30min do mojega delovnega mesta. Na dan zapravljam med 2 in 3 ure v nevarnem prometu. Pogrešam vsakodnevno kolesarjenje na katerokoli destinacijo. Pogrešam last minute spontane klice za druženje v parkih/centru.
Pač nisi izbral prave lokacije. Jaz sem od bajte 12km iz centra v 20min na Viču pred šihtom, vključno s parkiranjem. 50% se na šiht vozim tudi z biciklom.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

PARTyZAN je izjavil:

KAVINSKY je izjavil:

Slovenija je eno majhno selo. Iz Kopra prideš do Ljubljane v eni uri. Ne govorit, da nikjer vmes ne boš našel stanovanja ali hiše za normalno ceno ali druge službe.


Epski bullshit.

Pelji se ti vsak dan v prometnih konicah iz Kopra v LJ v službo, me zanima koliko časa boš še lajnal "ena ura". Če delaš v kakšni zelo specifični panogi obstaja tudi zelo velika verjetnost, da bo večina delodajalcev iz LJ.

Jaz sem bivši Ljubljančan, zdaj živim cca 40km stran od obvoznice. Ljubljano pogrešam vsak dan, ko svoje življenje zapravljam v gužvi za volanom, najprej 40-60min do obrobja kjer odložim partnerko, potem pa še 20-30min do mojega delovnega mesta. Na dan zapravljam med 2 in 3 ure v nevarnem prometu. Pogrešam vsakodnevno kolesarjenje na katerokoli destinacijo. Pogrešam last minute spontane klice za druženje v parkih/centru.

Ko in če postanejo nepremičnine v LJ dostopne za razumno ceno bi se vrnil v trenutku.


Torej je ravno to da ste razvajeni problem teh da kao ni stanovanj..... Lahko sklepamo da stanovanja so samo ne tam ko razvajenci zelite

Jaz kot stajerc pa pac potrpim in se preselim
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Smurf ::

KAVINSKY je izjavil:

McHusch je izjavil:

Pa to je res neverjetno, kako so največji zagovorniki divjega trga pri tako pomembni dobrini, kot je stanovanje, ljudje s podpovprečnimi dohodki. A vas je uspel kapital res tako zmanipulirati, da delujete proti svojim interesom?


To se bere tako, hočem avto, Mercedesa. Clio mi ni v redu.

Slovenija je eno majhno selo. Iz Kopra prideš do Ljubljane v eni uri. Ne govorit, da nikjer vmes ne boš našel stanovanja ali hiše za normalno ceno ali druge službe. Lahko si celo urediš ločen vhod v hiši staršev, marsikdo podeduje nepremičnino od starih staršev... Ne pisati, kot da morajo eni spati pod mostom.

Sej vecina tukaj je tudi ze izrazilo mnenje, da tudi neko novo 75m^2 stanovanje v LJ ni dovolj kvalitetno za njih. Je preblizu zeleznice, ali pa ceste.

Ne vem no, v Zupancicevi jami dobis letnik 1990 80m^2 stanovanje z garazo za tam 210-220k€, podobno v Fuzinah. Ampak takoj, ko kaj takega omenim bo ze 10 ljudi povedalo kako tudi tam ni primerno prebivalisce za njihov standard.

KAVINSKY ::

PrimoZ_ je izjavil:

Dej dej, piši pravljice komu drugemu.
V 1h iz KP v LJ prideš ko je prazna cesta in kršiš predpise. Realnost je taka, da se volk iz PO vozi v LJ 1h+ (so sodelavci od tam).


Prideš z upoštevanjem omejitev. Še prej, ker med Koprom do Vrhnike je avtocesta relativno prazna in večina vozi 140. Potem sicer izvisi kje v Ljubljani delaš, ampak tudi če si domorodec ne pomeni, da se magično teleportiraš. Če imaš za otroka sproti peljati v vrtec, ob slabi lpp liniji... se lahko tudi nad pol ure voziš do dela.

Vlak? Z avtom rabiš pol ure do obvoznice. Če je več sodelavcev se lahko zmenijo za se skupaj voziti...

Mato989 ::

Smurf je izjavil:

KAVINSKY je izjavil:

McHusch je izjavil:

Pa to je res neverjetno, kako so največji zagovorniki divjega trga pri tako pomembni dobrini, kot je stanovanje, ljudje s podpovprečnimi dohodki. A vas je uspel kapital res tako zmanipulirati, da delujete proti svojim interesom?


To se bere tako, hočem avto, Mercedesa. Clio mi ni v redu.

Slovenija je eno majhno selo. Iz Kopra prideš do Ljubljane v eni uri. Ne govorit, da nikjer vmes ne boš našel stanovanja ali hiše za normalno ceno ali druge službe. Lahko si celo urediš ločen vhod v hiši staršev, marsikdo podeduje nepremičnino od starih staršev... Ne pisati, kot da morajo eni spati pod mostom.

Sej vecina tukaj je tudi ze izrazilo mnenje, da tudi neko novo 75m^2 stanovanje v LJ ni dovolj kvalitetno za njih. Je preblizu zeleznice, ali pa ceste.

Ne vem no, v Zupancicevi jami dobis letnik 1990 80m^2 stanovanje z garazo za tam 210-220k€, podobno v Fuzinah. Ampak takoj, ko kaj takega omenim bo ze 10 ljudi povedalo kako tudi tam ni primerno prebivalisce za njihov standard.


Tako je.... tole jamranje nad manjkom fletov se PERFEKTNO prevede v

Pomanjkanje stanovanj PO MOJIH željah in STANDARDIH za ceno ki sem jo JAZ pripravljen plačat....

Nikjer pa seveda ne piše da so vaši standardi in želje realni, kaj šele optimalni, ampak to določa trg...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PrihajaNodi ::

Mah Mato malo bluzis. Preseli se v centralno Slovenijo za to placo, ki jo imas ti. Za Maribor mas se dokaj visoko placo. Mesar v Mb ima okoli 1000 v AT 1500, ampak tudi prekleto gara.
Cena za gorsonjero nad 300eur v okolici Ljubljane je bolano.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Mah Mato malo bluzis. Preseli se v centralno Slovenijo za to placo, ki jo imas ti. Za Maribor mas se dokaj visoko placo. Mesar v Mb ima okoli 1000 v AT 1500, ampak tudi prekleto gara.
Cena za gorsonjero nad 300eur v okolici Ljubljane je bolano.


Zakaj je bolano? Bolano je tudi cena za smartphone 2.500€ pa nekdo plača ane? Da ne omenjam AVTOMOBILOV za 100k in naprej... Bolano je tudi to, da nimamo dostopnega poceni interneta za 10€/mesec ki je 100/100 itd... Bolano je tudi to da moramo prisilno plačevat pro plus če vzamemo TV naročnino itd...


Bistveno je to, da če ima par skupaj 2 povprečni plači, si LAHKO privošči NAKUP VSAJ NEKE NEPREMIČNINE v SLO BREZ TEŽAV... če je to meni uspelo kot samski osebi z plačo 1.400€ BRUTO in 25.000€ prihranki pri 30tih potem bo to zmogel tudi par...

Seveda pa je vprašanje KAKŠNO nepremičnino želi.... če hoče imet 2 otroka in zato hoče 4 sobno stanovanje potem pa verjamem da nastane težava... ampak tu pa pride moja liberalna miselnost če hočeš 2 otroka imej dovolj denarja da si ju lahko privoščiš, več kot očitno si tak par tega ne bi smel privoščit, razen če ima pomoč družine.... in zadeva je rešena... To da pa si par z povprečnimi dohodki in šparanjem 5-10 let ne zmore privošćit pri 30-35 vsaj 1 sobno stanovanje z kreditom za 15 let je pač laž....
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jype ::

Mato989 je izjavil:

Bolano je tudi cena za smartphone 2.500€ pa nekdo plača ane?
A tisti, ki nima lastnega stanovanja? Dvomim.

Mato989 ::

Jaz predlagam, da se uvede nepremičninski davek, AMPAK pod pogojem, da ko začne veljat, da se država zaveže da bo odkupila tvojo nepremičnino po GURSuvem vrednotenju, če je ti ne boš mogle v 14 dneh prodat =) Ali še bolje, da ga bo plačal tisti ki je to vrednotil tako od oke =) Ali še bolje jype osebno in ostali ki ste za tak sistem.


A tisti, ki nima lastnega stanovanja? Dvomim.


Poznam ogromno brezposelnih ki imajo iphone za 1.400 in ćivijo doma pri mamici, tako da nimajo LASTNEGA fleta, ki bi bil napisan na njih v zemljiški knjigi... torej?

Nepremičninski davek lahko deluje v mojih očeh samo pod 1 pogojem.... in to je da je prvih 100m2 neobdavčenih =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PrihajaNodi ::

Seveda pa je vprašanje KAKŠNO nepremičnino želi.... če hoče imet 2 otroka in zato hoče 4 sobno stanovanje potem pa verjamem da nastane težava... ampak tu pa pride moja liberalna miselnost če hočeš 2 otroka imej dovolj denarja da si ju lahko privoščiš, več kot očitno si tak par tega ne bi smel privoščit, razen če ima pomoč družine.... in zadeva je rešena... To da pa si par z povprečnimi dohodki in šparanjem 5-10 let ne zmore privošćit pri 30-35 vsaj 1 sobno stanovanje z kreditom za 15 let je pač laž....


In če si samski si nepremičnine s plačo 600 do 800 evrov ne moreš privoščit. In kaj potem? Živiš pri starcih ali greš v prlekijo?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

jype ::

Mato989 je izjavil:

Poznam ogromno brezposelnih ki imajo iphone za 1.400 in ćivijo doma pri mamici, tako da nimajo LASTNEGA fleta, ki bi bil napisan na njih v zemljiški knjigi... torej?
Imajo lasten flat, samo počakat morajo.

KAVINSKY ::

Mato989 je izjavil:

Nepremičninski davek lahko deluje v mojih očeh samo pod 1 pogojem.... in to je da je prvih 100m2 neobdavčenih =)


Davek naj se zaračuna po sesalni metodologiji. Intervali po 5 minut. Do 5 minut ne plačaš nič davka. Vsake nadaljne 5 minut je 5%.

jype ::

Mato989 je izjavil:

Jaz predlagam, da se uvede nepremičninski davek, AMPAK pod pogojem, da ko začne veljat, da se država zaveže da bo odkupila tvojo nepremičnino po GURSuvem vrednotenju, če je ti ne boš mogle v 14 dneh prodat =) Ali še bolje, da ga bo plačal tisti ki je to vrednotil tako od oke =) Ali še bolje jype osebno in ostali ki ste za tak sistem.
Jaz pa mislim, da zagovarjaš interese najbolj bogatih.

Zgodovina sprememb…

PrimoZ_ ::

KAVINSKY je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Dej dej, piši pravljice komu drugemu.
V 1h iz KP v LJ prideš ko je prazna cesta in kršiš predpise. Realnost je taka, da se volk iz PO vozi v LJ 1h+ (so sodelavci od tam).


Prideš z upoštevanjem omejitev. Še prej, ker med Koprom do Vrhnike je avtocesta relativno prazna in večina vozi 140. Potem sicer izvisi kje v Ljubljani delaš, ampak tudi če si domorodec ne pomeni, da se magično teleportiraš. Če imaš za otroka sproti peljati v vrtec, ob slabi lpp liniji... se lahko tudi nad pol ure voziš do dela.

Vlak? Z avtom rabiš pol ure do obvoznice. Če je več sodelavcev se lahko zmenijo za se skupaj voziti...


Saj se vozijo skupaj, ampak to ne pomeni da se kaj manj časa gužvaš na cesti.
Kadar (zares redko) so prej kot v 1h v lj so vsi srečni, povprečje pa je kar dobro uro. Tele fore kako je vse blizu ti nič ne pomagao ob slabem javnem prevozu in nabasanih cestah.

Mato989 je izjavil:

Smurf je izjavil:

KAVINSKY je izjavil:

McHusch je izjavil:

Pa to je res neverjetno, kako so največji zagovorniki divjega trga pri tako pomembni dobrini, kot je stanovanje, ljudje s podpovprečnimi dohodki. A vas je uspel kapital res tako zmanipulirati, da delujete proti svojim interesom?


To se bere tako, hočem avto, Mercedesa. Clio mi ni v redu.

Slovenija je eno majhno selo. Iz Kopra prideš do Ljubljane v eni uri. Ne govorit, da nikjer vmes ne boš našel stanovanja ali hiše za normalno ceno ali druge službe. Lahko si celo urediš ločen vhod v hiši staršev, marsikdo podeduje nepremičnino od starih staršev... Ne pisati, kot da morajo eni spati pod mostom.

Sej vecina tukaj je tudi ze izrazilo mnenje, da tudi neko novo 75m^2 stanovanje v LJ ni dovolj kvalitetno za njih. Je preblizu zeleznice, ali pa ceste.

Ne vem no, v Zupancicevi jami dobis letnik 1990 80m^2 stanovanje z garazo za tam 210-220k€, podobno v Fuzinah. Ampak takoj, ko kaj takega omenim bo ze 10 ljudi povedalo kako tudi tam ni primerno prebivalisce za njihov standard.


Tako je.... tole jamranje nad manjkom fletov se PERFEKTNO prevede v

Pomanjkanje stanovanj PO MOJIH željah in STANDARDIH za ceno ki sem jo JAZ pripravljen plačat....

Nikjer pa seveda ne piše da so vaši standardi in želje realni, kaj šele optimalni, ampak to določa trg...


Ampak ker smo že videli da je to o prostem trgu pravljica na nivoju rožnatih samorogov, imamo orodja da trg popravimo.
streha nad glavo >> prostega razpolaganja s kapitalom

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

Dpool ::

Mato989 je izjavil:


Seveda pa je vprašanje KAKŠNO nepremičnino želi.... če hoče imet 2 otroka in zato hoče 4 sobno stanovanje potem pa verjamem da nastane težava... ampak tu pa pride moja liberalna miselnost če hočeš 2 otroka imej dovolj denarja da si ju lahko privoščiš, več kot očitno si tak par tega ne bi smel privoščit, razen če ima pomoč družine.... in zadeva je rešena... To da pa si par z povprečnimi dohodki in šparanjem 5-10 let ne zmore privošćit pri 30-35 vsaj 1 sobno stanovanje z kreditom za 15 let je pač laž....


Mato saj po eni strani razumem kaj zelis povedati - da si kupi, kar si lahko privoscis, ampak po drugi plati.. ce pogledas se enkrat to kar si zapisal.. kam je Slovenija prisla, da ne moremo imeti druzine z 2 otrokoma s povprecnimi placami v LJ, ce nimas predhodno kaksnega stanovanja ze v lasti. Se nimam otrok, ampak planiram jih, zato ciljam na 3 sobno stanovanje, da bo lahko imel sobo. Ja, zveni komfortno.. bi si pa mislil da 1x povprecna + 1x 2 x povprecna placa bi si to lahko privoscil.. bova nekaj starejsega nasla in probala obnoviti tukaj v LJ... iscem pa se priloznost kdaj se bo pojavila taksna opcija.

PrimoZ_ ::

Smurf je izjavil:

KAVINSKY je izjavil:

McHusch je izjavil:

Pa to je res neverjetno, kako so največji zagovorniki divjega trga pri tako pomembni dobrini, kot je stanovanje, ljudje s podpovprečnimi dohodki. A vas je uspel kapital res tako zmanipulirati, da delujete proti svojim interesom?


To se bere tako, hočem avto, Mercedesa. Clio mi ni v redu.

Slovenija je eno majhno selo. Iz Kopra prideš do Ljubljane v eni uri. Ne govorit, da nikjer vmes ne boš našel stanovanja ali hiše za normalno ceno ali druge službe. Lahko si celo urediš ločen vhod v hiši staršev, marsikdo podeduje nepremičnino od starih staršev... Ne pisati, kot da morajo eni spati pod mostom.

Sej vecina tukaj je tudi ze izrazilo mnenje, da tudi neko novo 75m^2 stanovanje v LJ ni dovolj kvalitetno za njih. Je preblizu zeleznice, ali pa ceste.

Ne vem no, v Zupancicevi jami dobis letnik 1990 80m^2 stanovanje z garazo za tam 210-220kEUR, podobno v Fuzinah. Ampak takoj, ko kaj takega omenim bo ze 10 ljudi povedalo kako tudi tam ni primerno prebivalisce za njihov standard.


Realno gledano bi za slo povprečno plačo moral stanovanski sklad graditi stanovanja za maksimalno 2kEUR/m^2.
Recimo tisti stolpnici, ki se gradita na litostrojski, če bi imel tam funcionalno 3 sobno stanovanje 70m^2 za 140kEUR bi lahko rekli da ima povprečen par z povprečnimi plačami povsem realno dosegljivo stanovanje brez pufa za 30 let.

Če ti pa ni všeč okolica, pa bi rad luksuz in zgodbo potem pa naj zat poskrbijo privatni investitorji z svojo pondbo kjer lahko za m^2 plačaš po 3, 4 ali vč kEUR.

P.S. V družini imamo človeka, ki se ukvarja z nepremičninami in ne samo z preprodajo ampak tudi gradi hiše, dvojčke in manjše večstanovansjke objekte.
Po njegovih besedah je cena m^2 opremljenega stanovanja z robo srednjega ranga 1500EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

Smurf ::

PrimoZ_ je izjavil:


Realno gledano bi za slo povprečno plačo moral stanovanski sklad graditi stanovanja za maksimalno 2kEUR/m^2.
Recimo tisti stolpnici, ki se gradita na litostrojski, če bi imel tam funcionalno 3 sobno stanovanje 70m^2 za 140kEUR bi lahko rekli da ima povprečen par z povprečnimi plačami povsem realno dosegljivo stanovanje brez pufa za 30 let.

Če ti pa ni všeč okolica, pa bi rad luksuz in zgodbo potem pa naj zat poskrbijo privatni investitorji z svojo pondbo kjer lahko za m^2 plačaš po 3, 4 ali vč kEUR.

Stanovanjski sklad bi predvsem moral oddajati z neprofitnimi najemninami. Iz najemnin pa financirati nove gradnje. Taka je dobra praksa v tujini.

PrimoZ_ je izjavil:


P.S. V družini imamo človeka, ki se ukvarja z nepremičninami in ne samo z preprodajo ampak tudi gradi hiše, dvojčke in manjše večstanovansjke objekte.
Po njegovih besedah je cena m^2 opremljenega stanovanja z robo srednjega ranga 1500EUR.

Sej gradbene cene niso nek skrivnost. Ce se 4 druzine zmenijo in skupaj zgradijo 4 stanovanjsko hiso/vilo, bodo na koncu skupaj z zemljo v LJ pod 2k€/m^2. Pa z zgradijo mislim, najamejo gradbeno podjetje in nadzor tako, da sami ne rabijo nic naresti.

KAVINSKY ::

PrimoZ_ je izjavil:

Recimo tisti stolpnici, ki se gradita na litostrojski, če bi imel tam funcionalno 3 sobno stanovanje 70m^2 za 140kEUR bi lahko rekli da ima povprečen par z povprečnimi plačami povsem realno dosegljivo stanovanje brez pufa za 30 let.


Taka stanovanja dobiš že 20 minut stran od ljubljane. Zdaj se bo nekdo oglasil, da Drenov Grič je nikakva lokacija in se bo izpostavljal nevarnosti na cesti in njegove ljube ne bo videl celih 10 minut manj dnevno.

PrimoZ_ ::

Spet teh famoznih "samo X minut"
Gmaps pravi 23 minut za drenov grič do bežigrad, realno med delovniki je pa to 45 minut.

No pa še pokaži mi ta stanovanja tam, ki so nova in za 2k€/m^2

Utk ::

Iz enga konca lj do drugega je tudi zlahka 30 min med tednom. Samo po celovški se marsikdo vozi tolk časa.

energetik ::

Utk je izjavil:

Iz enga konca lj do drugega je tudi zlahka 30 min med tednom. Samo po celovški se marsikdo vozi tolk časa.
Saj zato pa tudi lokacija stanovanja v LJ ni nujno optimalna. Nekdo se bo z Drenovega griča na šiht na Viču dejansko prepeljal v 15min, 20min če je strašna gužva. Po drugi strani bo morda porabil celo več nekdo iz Bežigrada.
Ampak izbirat lokacijo stanovanja glede na šiht? Pri tako negotovih službah?

Mato989 ::

Dpool je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Seveda pa je vprašanje KAKŠNO nepremičnino želi.... če hoče imet 2 otroka in zato hoče 4 sobno stanovanje potem pa verjamem da nastane težava... ampak tu pa pride moja liberalna miselnost če hočeš 2 otroka imej dovolj denarja da si ju lahko privoščiš, več kot očitno si tak par tega ne bi smel privoščit, razen če ima pomoč družine.... in zadeva je rešena... To da pa si par z povprečnimi dohodki in šparanjem 5-10 let ne zmore privošćit pri 30-35 vsaj 1 sobno stanovanje z kreditom za 15 let je pač laž....


Mato saj po eni strani razumem kaj zelis povedati - da si kupi, kar si lahko privoscis, ampak po drugi plati.. ce pogledas se enkrat to kar si zapisal.. kam je Slovenija prisla, da ne moremo imeti druzine z 2 otrokoma s povprecnimi placami v LJ, ce nimas predhodno kaksnega stanovanja ze v lasti. Se nimam otrok, ampak planiram jih, zato ciljam na 3 sobno stanovanje, da bo lahko imel sobo. Ja, zveni komfortno.. bi si pa mislil da 1x povprecna + 1x 2 x povprecna placa bi si to lahko privoscil.. bova nekaj starejsega nasla in probala obnoviti tukaj v LJ... iscem pa se priloznost kdaj se bo pojavila taksna opcija.



Prisli smo tja kjer bi morali zmeraj bit in bi se generacije ze prej naucile da je otrok predvsem kup dolznosti ne pa nek privilegij do katerega imas pravico...

Ce se gremo neke pripadnosti druzbi in socialisticno socialnem sistemu potem ne moremo prepustit pa odlocitve o otrocih anarhisticnemu nacinu in prosti volji....

Skorajda nikomur se ne zdi cudno da mora za kredit na 25 let dokazat kreditno sppsobnost, vsak mulc pa lahko zaplodi otroka ki je defakto enako kot ce vzames kredit za 25 let.... Ampak da sproduciras otroka ne rabis dokazat nikomur da bos lahko 25 let placeval obroke zanj in da se ti lahko v njegovo dobro vsedejo na hipoteko...

In to je osnovna napaka.. Od tu naprej potem izvirajo osnovne misljenske napake kot je tvoja... Zacinite jih pa s svojimi logikami ki jih probate racionalizirat da kao kam smo prisli....

Pa saj ti si z tvojo placo lahko privoscis flet....

3 sobne flete zagotovo dobis za 300k naprej v lj.... Morda ne ciste novogradnje ampak ja..... Ce imas 1x povprecno in 1x dvojnik povprecne pomeni da prinasata cca 3.500 neto dohodkov.... To pomeni da ce zivis sparavno 5 let prihranis vsaj 1k na mesec tudi ce si v najemu kar pomeni da si v 5 letih prihranis 60k brez tezav... Pa verjetno se vec... Torej kaj zdaj... Z 3.5k neto dobis anuiteto 1.5k na mesec komot na 20 do 25 let bi moralo biti dovolj za 300k 3 sobni flet... Ni se mi zdaj dalo odpirat izracunov kredita

Seveda pa to pomeni konec luksuza in potovanj ampak vlozis vse v svojo zeljo imeti otroka.... Jaz pa imam feeling da bi folk rad flete 80m2 hkrati pa se igral world popotnika, jedel zunaj imel 2 npva abta itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

KAVINSKY ::

PrimoZ_ je izjavil:

Spet teh famoznih "samo X minut"
Gmaps pravi 23 minut za drenov grič do bežigrad, realno med delovniki je pa to 45 minut.


Kot sem predvidel kaj bo nekdo napisal... Sicer pa, malo pred 8 zjutraj v konici je Maps pokazal 35 minut, pa je delo na avtocesti z omejitvijo 80km/h. Sicer med delovniki je 45minut iz bežigrada do postojne. Kako vem? Ker se občasno tam vozim. Pol ure se lahko tudi voziš iz Bežigrada do Letališke.

Pa se že prav izmišljuješ. Hotel bi novo gradnjo, znotraj obvoznice, 3 sobno, 70 kvadratov v bližini vajine službe (15 minut stran je že predaleč?), za 140 jurjev. Sanja svinja kukuruz. Če pričakuješ otroka in nujno rabiš stanovanje se gotovo kaj najde, moraš pa nekaj žrtvovati. Ostalo so pa neke fantazije.

perci ::

Jst bi rad stanovanje v walking distance... Zdajle imam ta luksuz - služba 5 min stran. Ker ne dobim večjega stanovanja za primerno ceno, se rajši stiskam v obstoječem manjšem.

PrimoZ_ ::

KAVINSKY je izjavil:


Pa se že prav izmišljuješ. Hotel bi novo gradnjo, znotraj obvoznice, 3 sobno, 70 kvadratov v bližini vajine službe (15 minut stran je že predaleč?), za 140 jurjev. Sanja svinja kukuruz. Če pričakuješ otroka in nujno rabiš stanovanje se gotovo kaj najde, moraš pa nekaj žrtvovati. Ostalo so pa neke fantazije.


Nič se ne zmišlujem.
Za naše povprečne plače je pač že 2k€/m^2 veliko.
In 70m^2 3 sobno stanovanje se nebi smelo smatrati za nek luksuz sploh če je na lokaciji kot se zdaj gradi tam na Litostrojski ob AC.


P.S. Jaz imam svoj stanovansjki problem rešen in ne želim v LJ.

PrimoZ_ ::

Če karikiram
Za 140k€ dobiš stanovanje, ki je na slabši lokaciji na robu industrijske cone in blizu AC, pa po tleh ima samo laminat. Če pa si disney princeska, ki želi imeti po tleh parket iz bambusa in živeti na elitni lokaciji brez hrupa ceste/bit obdan z naravo/... pa naj zate poskrbijo privatni investitorji z stanovanjem za 300k€.

zavajon ::

Smurf je izjavil:

Stanovanjski sklad bi predvsem moral oddajati z neprofitnimi najemninami. Iz najemnin pa financirati nove gradnje. Taka je dobra praksa v tujini.

Če lahko iz najemnin financira nove gradnje, potem ima profit, torej niso neprofitne najemnine. Kot jaz razumem, je neprofitna najemnina taka, ki pokrije stroške.

Shields ::

Saj se povsod gradi premalo. Tudi če hočeš izven Lj. imaš sicer zaradi lokacije nižjo ceno, vseeno pa za eno 50 let staro zadevo plačaš čisto preveč

perci ::

Problem je, da se bodo resne novogradnje, ki bi lahko ustavile rast cen, realizirale ravno, ko se bo gospodarski cikel obrnil in spet ne bo prav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

KAVINSKY ::

zavajon je izjavil:

Kot jaz razumem, je neprofitna najemnina taka, ki pokrije stroške.


Vsako stanovanje je lahko neprofitno, če se ga vzame lastniku v družbeno korist. ;)

Mato989 ::

Shields je izjavil:

Saj se povsod gradi premalo. Tudi če hočeš izven Lj. imaš sicer zaradi lokacije nižjo ceno, vseeno pa za eno 50 let staro zadevo plačaš čisto preveč

Kolko nepremicnin se prodaja danes...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: j4nm4n ()

zavajon ::

KAVINSKY je izjavil:

zavajon je izjavil:

Kot jaz razumem, je neprofitna najemnina taka, ki pokrije stroške.


Vsako stanovanje je lahko neprofitno, če se ga vzame lastniku v družbeno korist. ;)

Ne verjamem, da ima profitnost kakšno zvezo z lastniškim statusom.

PrimoZ_ ::

Mato989 je izjavil:

Seveda pa je vprašanje KAKŠNO nepremičnino želi.... če hoče imet 2 otroka in zato hoče 4 sobno stanovanje potem pa verjamem da nastane težava... ampak tu pa pride moja liberalna miselnost če hočeš 2 otroka imej dovolj denarja da si ju lahko privoščiš, več kot očitno si tak par tega ne bi smel privoščit, razen če ima pomoč družine.... in zadeva je rešena... To da pa si par z povprečnimi dohodki in šparanjem 5-10 let ne zmore privošćit pri 30-35 vsaj 1 sobno stanovanje z kreditom za 15 let je pač laž....


Jaz sem govoril o 3 sobnem z. bolje rečeno 2 spalnici, eno za stareš in eno za otroke, kjer sta mirno lahko tudi dva.
Ti žlehtnoba pa privoščiš povprečnemu SLO državljanju samo 1 sobno stanovanje s kreditom za 15 let. Če si ti tolk smotan, da te nobena noče, ne bit nevoščljiv še ostalim.


Mato989 je izjavil:


Pa saj ti si z tvojo placo lahko privoscis flet....

3 sobne flete zagotovo dobis za 300k naprej v lj.... Morda ne ciste novogradnje ampak ja..... Ce imas 1x povprecno in 1x dvojnik povprecne pomeni da prinasata cca 3.500 neto dohodkov.... To pomeni da ce zivis sparavno 5 let prihranis vsaj 1k na mesec tudi ce si v najemu kar pomeni da si v 5 letih prihranis 60k brez tezav... Pa verjetno se vec... Torej kaj zdaj... Z 3.5k neto dobis anuiteto 1.5k na mesec komot na 20 do 25 let bi moralo biti dovolj za 300k 3 sobni flet... Ni se mi zdaj dalo odpirat izracunov kredita


Samo zato, ker bi ti rad držal napihnjeno ceno svojih podedovanih nepremičnin se ti zdi normalno da se za 3 sobno stanovanje plača 300kEUR (kot neka minimalna cena).
Še enkrat si preberi tisto zgoraj.


Če je lastna cena nepremičninen cca 1500EUR/m^2 ne vidim nobenga razloga da podpiramo cene za 300kEUR kot nekaj normalnega, samo zato da se mastijo banke in nepremičninarji.
Kot rečeno neko povprečno ljudsko stanovanje 3 sobe 70m^2 bi moralo bit maks 140kEUR. Pač ni na elitni lokaciji ampak npr. na litostrojski ob AC in o tleh ima samo vinil/laminat in ne mahagonija. Kdor pa to nujno rabi mu bo pa že kdo sezida stanovanje za bežigradom ki bo vse v masivnem lesu in marmorju in bo 500kEUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

Shields ::

Mato se delno strinjam s tabo, ampak poglej kaj se dogaja ko vsi gredo ven: https://www.24ur.com/novice/svet/zjutra...

PrimoZ_ ::

Dve povprečni plači sta cca 2200€
cena stanovanja 140k€
Prihranjenih 40k€

To pomeni, da bi tak povprečen par rabil še 100k€ kredita, kar znese cca 900+€ za naslednjih 10 let in ostane 1300€ za življenje.
To je sicer čist lepa številka, spet pa ni da bi se s takim zneskom preseraval sploh če imaš še otroke.
Pa to ob predpostavi da teh 10 let, delata oba ves čas, boh ne daj da kdo izgubi šiht.

Res nevem zakaj imaš tako veselje rinit sodržvljane v bedo. Aja se res, več ti pomeni da bosta tvoji podedovani bajti držala vrenost...

Shields je izjavil:

Mato se delno strinjam s tabo, ampak poglej kaj se dogaja ko vsi gredo ven: https://www.24ur.com/novice/svet/zjutra...


Nič se ni treba z njim strinjat, nima v ničemer prav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

PrihajaNodi ::

perci je izjavil:

Jst bi rad stanovanje v walking distance... Zdajle imam ta luksuz - služba 5 min stran. Ker ne dobim večjega stanovanja za primerno ceno, se rajši stiskam v obstoječem manjšem.


Kje pa so otroci?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

perci ::

V šoli in vrtcu.

3p ::

PrimoZ_ je izjavil:

Realno gledano bi za slo povprečno plačo moral stanovanski sklad graditi stanovanja za maksimalno 2kEUR/m^2.
Recimo tisti stolpnici, ki se gradita na litostrojski, če bi imel tam funcionalno 3 sobno stanovanje 70m^2 za 140kEUR bi lahko rekli da ima povprečen par z povprečnimi plačami povsem realno dosegljivo stanovanje brez pufa za 30 let.

Če ti pa ni všeč okolica, pa bi rad luksuz in zgodbo potem pa naj zat poskrbijo privatni investitorji z svojo pondbo kjer lahko za m^2 plačaš po 3, 4 ali vč kEUR.

P.S. V družini imamo človeka, ki se ukvarja z nepremičninami in ne samo z preprodajo ampak tudi gradi hiše, dvojčke in manjše večstanovansjke objekte.
Po njegovih besedah je cena m^2 opremljenega stanovanja z robo srednjega ranga 1500EUR.


Z obojim se še kako strinjam, a zaradi premale ponudbe ni pričakovati, da bojo investitorji/gradbinci igrali Mati Terezo. Če lahko že povprečno stanovanje v Lj prodajaš po 3k+/m2, ga seveda ne boš prodajal za manj, če nimaš kakih posebnih interesov. Te pa lahko ima le država (ali mesta) ali pa skupine, ki stanovanja potrebujejo. Država ne vlaga, ker smo jo ustanovili na predpostavki, da bežimo pred vsem "starim" in smo v procesu, ob orgazmiranju manjšine, ukinili nekatere delujoče zadeve (kot je bil namenski davek za gradnjo), ter jih prepustili v reševanje novemu pravičnemu bogu, trgu.

Tudi stanovanjske zadruge, ki ponekod rešujejo del problema, so v naših krajih dolgo zvenele preveč komunajzarsko.

Glede cene. 1500€/m2 je še visoka številka. Tako čez palec sicer ne gre. Moj znanec, ki počne podobno, mi je vsekakor omenjal zneske pod 1k/m2, kar pa seveda ne vključuje stroškov parcele in notranje opreme. Se mi zdi, da tudi če bi se organizirala kaka stanovanjska zadruga, ki bi poskušala neprofitno graditi, bi pri nas "trg" hitro ponudil zemljišče po 3x ceni.

Kar se pa 30-letnih kreditov tiče. Ja, smo v času, ko je še sreča, če mladi lahko tak kredit dobijo.

PrimoZ_ ::

To mi je jasno da privat investitor ne bo prodal za 1500€ če lahko za 3000 ali več.
Ampak država smo ljudje in bi bilo lepo da država dela v korist povprečnega državljana ali pa mesto oz. občina. Ampak je tu preveč denarja in zasebnih interesov zato pa tudi ni nobene resne stanovanjske politike.
««
15 / 133
»»