» »

Cene stanovanj v LJ in drugod

Cene stanovanj v LJ in drugod

Temo vidijo: vsi
««
104 / 133
»»

Likalnik ::

Ascendor je izjavil:

Glavna razlika med najemom in nakupom so oportunitetni stroški. V Sloveniji je marsikatero mesto trenutno precenjeno napram najemninam, pa naj se ljudje v Ljubljani še ne vem kako bunijo, da so najemnine previsoke... Ja žal niso, vsaj napram nakupu ne.

https://www.nytimes.com/interactive/201...


Se strinjam z napisanim...vsi se pritožujejo kako so najemnine visoke...še posebej, če želiš za garsonjero dobiti 500EUR na Bledu....če tak oglas objaviš na FB-ju dobiš 100 komentarjev kako je najemnina previsoka in če si normalen, da sploh upaš napisati tako ceno.
AMPAK ali se je kdo vprašal koliko pride taka nepremičnina na Bledu, če jo želiš kupiti? cca 3000EUR po kvadratnem metru...če jo oddajam po 500EUR na mesec...bo to trajalo 25let, da dobim nazaj kupnino....kje so šele ostali stroški zavarovanja, obnove, stroški kredita itd.

jaz vsakemu rečem...kupi mojo nepremičnino po trenutni ceni na trgu...in jo meni oddaj za 100EUR na mesec, če meniš. da so trenutne cene najema previsoke...sem takoj za in bom celo življenje notri...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

Smrekar1 ::

Okapi je izjavil:

Saj ne bo šlo v nedogled. V časih krize se pač "tiska denar", da se kriza prebrodi. To je v bistvu posojilo, ki se potem odplača z davki, ko je krize konec.


Nitpick - z inflacijo. Na to lahko gledaš kot na tip davka, jasno.

Likalnik je izjavil:


Se strinjam z napisanim...vsi se pritožujejo kako so najemnine visoke...še posebej, če želiš za garsonjero dobiti 500EUR na Bledu....če tak oglas objaviš na FB-ju dobiš 100 komentarjev kako je najemnina previsoka in če si normalen, da sploh upaš napisati tako ceno.
AMPAK ali se je kdo vprašal koliko pride taka nepremičnina na Bledu, če jo želiš kupiti? cca 3000EUR po kvadratnem metru...če jo oddajam po 500EUR na mesec...bo to trajalo 25let, da dobim nazaj kupnino....kje so šele ostali stroški zavarovanja, obnove, stroški kredita itd.

jaz vsakemu rečem...kupi mojo nepremičnino po trenutni ceni na trgu...in jo meni oddaj za 100EUR na mesec, če meniš. da so trenutne cene najema previsoke...sem takoj za in bom celo življenje notri...


Pri najemninah se je dobro zavedati, da kupnina ni bila strošek, ki ga moraš pokriti z najemninami. Kupnina je bila investicija v imetje, ki ga še vedno imaš (nepremičnina kot taka), najemnine so dobiček iz naslova premoženja. Nepremičnina se ti v 25 letih oddajanja ne bo poplačala, temveč ti bo povrnila 100% vrednosti investicije oz. podvojila tvoj portfelij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Invictus ::

Likalnik je izjavil:


jaz vsakemu rečem...kupi mojo nepremičnino po trenutni ceni na trgu...in jo meni oddaj za 100EUR na mesec, če meniš. da so trenutne cene najema previsoke...sem takoj za in bom celo življenje notri...

Ta je dobra... Si jo bom zapomnil...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ginekk ::

Likalnik je izjavil:



jaz vsakemu rečem...kupi mojo nepremičnino po trenutni ceni na trgu...in jo meni oddaj za 100EUR na mesec, če meniš. da so trenutne cene najema previsoke...sem takoj za in bom celo življenje notri...


Povsem analognu temu lahko najemniki rečejo: "kaj ti misliš, da bomo dajali za najem 3/4 svoje povprečne plače. Pa jo dajaj ti."

Pač izhajaš iz predpostavke, da ti mora oddajanje izplačat investicijo, kar še zdaleč ni nujno. Če je kupna moč na tvoji lokaciji premajhna, maš edino izbiro prodat ali oddajat ceneje. Kajti nepremičnine ne moreš preselit v območje večje kupne moči, niti ne moreš sam privabit bogatejših strank.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

PrimoZ_ ::

Zakaj bi ti morala najemnina odplačat nepremičnino po 15ih ali 20ih letih ?

Najemnina je ubistvu nekaj takega kot dividende. Tebi nepremičnina ostaja, zraven pa pobiraš dividende oz. kapitalski dobiček.

kgtjera ::

Likalnik je izjavil:

Ascendor je izjavil:

Glavna razlika med najemom in nakupom so oportunitetni stroški. V Sloveniji je marsikatero mesto trenutno precenjeno napram najemninam, pa naj se ljudje v Ljubljani še ne vem kako bunijo, da so najemnine previsoke... Ja žal niso, vsaj napram nakupu ne.

https://www.nytimes.com/interactive/201...


Se strinjam z napisanim...vsi se pritožujejo kako so najemnine visoke...še posebej, če želiš za garsonjero dobiti 500EUR na Bledu....če tak oglas objaviš na FB-ju dobiš 100 komentarjev kako je najemnina previsoka in če si normalen, da sploh upaš napisati tako ceno.
AMPAK ali se je kdo vprašal koliko pride taka nepremičnina na Bledu, če jo želiš kupiti? cca 3000EUR po kvadratnem metru...če jo oddajam po 500EUR na mesec...bo to trajalo 25let, da dobim nazaj kupnino....kje so šele ostali stroški zavarovanja, obnove, stroški kredita itd.

jaz vsakemu rečem...kupi mojo nepremičnino po trenutni ceni na trgu...in jo meni oddaj za 100EUR na mesec, če meniš. da so trenutne cene najema previsoke...sem takoj za in bom celo življenje notri...


Ok, ampak, si se vprašal kolikšna je bila cena 30 - 40 let nazaj, ko se je ogromen delež teh nepremičnin, ki se oddajajo, kupoval? Ali pa kakšna investicija so bile nepremičnine, kupljene po Jazbinškovem zakonu? Primerjaš jabolka in hruške. Kupiti/graditi nepremičnino danes ali leta 1980 ali 1991 nikakor ni primerljivo...že s stališča zakonodaje in papirologije!

Podnajemniki lahko rečejo tudi: "BMK današnja vrednost nepremičnine na trgu, če si ti plačal bistveno manjši znesek. Pa izvoli in jo prodaj, namesto da oddajaš!" Sicer pa kot rečeno: "Če je kupna moč na tvoji lokaciji premajhna, maš edino izbiro prodat ali oddajat ceneje." In kupna moč je tole: "kaj ti misliš, da bomo dajali za najem 3/4 svoje povprečne plače. Pa jo dajaj ti."

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kgtjera ()

kgtjera ::

Za vse, ki ste že pozabili za koliko so se prodajala stanovanja po kvadratnem metru:

https://old.delo.si/novice/slovenija/ja...

Likalnik ::

kgtjera je izjavil:

Likalnik je izjavil:

Ascendor je izjavil:

Glavna razlika med najemom in nakupom so oportunitetni stroški. V Sloveniji je marsikatero mesto trenutno precenjeno napram najemninam, pa naj se ljudje v Ljubljani še ne vem kako bunijo, da so najemnine previsoke... Ja žal niso, vsaj napram nakupu ne.

https://www.nytimes.com/interactive/201...


Se strinjam z napisanim...vsi se pritožujejo kako so najemnine visoke...še posebej, če želiš za garsonjero dobiti 500EUR na Bledu....če tak oglas objaviš na FB-ju dobiš 100 komentarjev kako je najemnina previsoka in če si normalen, da sploh upaš napisati tako ceno.
AMPAK ali se je kdo vprašal koliko pride taka nepremičnina na Bledu, če jo želiš kupiti? cca 3000EUR po kvadratnem metru...če jo oddajam po 500EUR na mesec...bo to trajalo 25let, da dobim nazaj kupnino....kje so šele ostali stroški zavarovanja, obnove, stroški kredita itd.

jaz vsakemu rečem...kupi mojo nepremičnino po trenutni ceni na trgu...in jo meni oddaj za 100EUR na mesec, če meniš. da so trenutne cene najema previsoke...sem takoj za in bom celo življenje notri...


Ok, ampak, si se vprašal kolikšna je bila cena 30 - 40 let nazaj, ko se je ogromen delež teh nepremičnin, ki se oddajajo, kupoval? Ali pa kakšna investicija so bile nepremičnine, kupljene po Jazbinškovem zakonu? Primerjaš jabolka in hruške. Kupiti/graditi nepremičnino danes ali leta 1980 ali 1991 nikakor ni primerljivo...že s stališča zakonodaje in papirologije!

Podnajemniki lahko rečejo tudi: "BMK današnja vrednost nepremičnine na trgu, če si ti plačal bistveno manjši znesek. Pa izvoli in jo prodaj, namesto da oddajaš!" Sicer pa kot rečeno: "Če je kupna moč na tvoji lokaciji premajhna, maš edino izbiro prodat ali oddajat ceneje." In kupna moč je tole: "kaj ti misliš, da bomo dajali za najem 3/4 svoje povprečne plače. Pa jo dajaj ti."


Zakaj bi se moral vprašati koliko je bila nepremičnina 30-40 let nazaj? kakšno povezavo ima to z današnjim časom in ceno nepremičnine v današnjem obdobju.....nepremičnino sem kupil eno leto nazaj...in pri meni ni bilo Jazbinškovega zakona....ali je to primerljivo ali ne nima veze..trenutno sedaj so cene take...najemnine pa take...vzemi ali pusti.
Ja tako kot ste napisali...odvisno od kupne moči in od sobodajalca..lahko bi jo oddal za 100EUR na mesec...v tem primeru imam raje prazno(so manjši stroški=> zakaj pa je toliko praznih nepremičnin...folku se ne lubi j**** za drobiž z drugim folkom)...oziroma počakam, da mi bo nekdo dal 500EUR na mesec...oziroma jo v najslabšem primeru prodam.

P.S. ni ti potrebno dati 3/4 svoje povprečne plače za najem, noben te ne sili...kupi jo, če misliš, da boš kaj bolj "ugodno" skozi prišel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

kgtjera ::

Zakaj bi se moral vprašati koliko je bila nepremičnina 30-40 let nazaj? kakšno povezavo ima to z današnjim časom in ceno nepremičnine v današnjem obdobju...


Govorim za vse tiste, ki oddajajo stara stanovanja in teh ni malo. Ti si jo pač kupil lani, oddajaj garsonjero za 5000e/mesec zaradi mene. Pojem kupne moči ti očitno ni jasen.

Utk ::

Če se odda za tolk kot se odda, potem je kupna moč očitno dovolj velika.

kgtjera ::

Pa se? Garsonjera za 500e/mesec recimo?

Kakorkoli, enostavno ni smiselno primerjat višino najemnin napram nakupu in stroškom nakupa. Na Bledu pa se enostavno (s stališča vzdrževanja, stroškov, davkov in obrabe) bolj splača oddajati apartmaje sezonsko, kot oddajati "garsonjere" za celo leto. Zato je cel kup praznih stanovanj, ne ker se folku ne lubi j**** za drobiž z drugim folkom.

Telbanc ::

https://www.rtvslo.si/evropska-unija/ce...

"Stanovanjski trgi po vsej Evropi kažejo znake nadaljnje rasti, v številnih regijah se predvideva močna rast cen. Predvsem v Avstriji, Italiji in na Finskem pa se zaradi spremembe življenjskega sloga med epidemijo vse več ljudi seli na podeželje."
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

mat xxl ::

Točno, kot ste povedali, najemnine so pri nas še relativno dokaj ugodne nizke. Kot sem že večkrat pisal se je okoli leta 1990 brez težav oddajalo opremljena stanovanja po mesečni ceni nekje 0,8 do 1,2% vrednosti nepremičnine z opremo, govorimo o netto najemnini, se pravi brez dajatev, danes pa je to 0,25 do redko 0,45 tako, da, kot pišejo predhodniki je povračilo kapitala po davkih navadno v 4o ali več letih, tako, da ja najemnine so še poceni.

Sparkxl ::

Aja? Iz vidika plače, kjer skoraj polovica zaposlenih ne dosega povprečja, mislim da okrog 40% zaposlenih ne dosega 800€ neto, se mi najemnine ne zdijo ravno ugodne

Utk ::

Kakor kje. Nekje dobiš garsonjero za 200-250 evrov. Če sta 2 po 800, pa stanovanje za 400. Sej ne da je to malo, če ima družina 1600 neto, ampak tudi če bi imela 2000 neto in 400 dala za najemnino, bi bila še zmeraj bolj beda.

Likalnik ::

kgtjera je izjavil:

Pa se? Garsonjera za 500e/mesec recimo?

Kakorkoli, enostavno ni smiselno primerjat višino najemnin napram nakupu in stroškom nakupa. Na Bledu pa se enostavno (s stališča vzdrževanja, stroškov, davkov in obrabe) bolj splača oddajati apartmaje sezonsko, kot oddajati "garsonjere" za celo leto. Zato je cel kup praznih stanovanj, ne ker se folku ne lubi j**** za drobiž z drugim folkom.


Seveda se odda za 500EUR na mesec na Bledu garsonjera...brez problema...(jaz osebno sem oddajal za 450EUR)v času COVID situacije je imelo veliko ljudi najemnike za dalj časa notri.
Je pa res...da ko bodo turisti nazaj bodo raje oddajali turistom...kar je pač logično na tej lokaciji...v trenutnem stanju pa raje ne oddajo za dolgoročno za drobiž in imajo raje prazno oziroma možnost uporabe turističnega bona....ali pa ti dajo pogoj recimo..., da je možnost dolgoročnega najema samo do konca maja

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

poweroff ::

Skratka, boomerji so stanovanja kupili za desetino tržne cene, današnje mlade generacije pa plačujejo skoraj nevzdržne najemnine ob tem, da gre trend v prekarizacijo delovnih mest.

Ampak stari, medgeneracijska solidarnost pa mora biti! :))
sudo poweroff

kgtjera ::

Točno, kot ste povedali, najemnine so pri nas še relativno dokaj ugodne nizke. Kot sem že večkrat pisal se je okoli leta 1990 brez težav oddajalo opremljena stanovanja po mesečni ceni nekje 0,8 do 1,2% vrednosti nepremičnine z opremo, govorimo o netto najemnini, se pravi brez dajatev, danes pa je to 0,25 do redko 0,45 tako, da, kot pišejo predhodniki je povračilo kapitala po davkih navadno v 4o ali več letih, tako, da ja najemnine so še poceni.


Ne nabijaj!

Ampak stari, medgeneracijska solidarnost pa mora biti! :))


Še posebno covid-solidarnost! >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kgtjera ()

luli ::

poweroff je izjavil:

Skratka, boomerji so stanovanja kupili za desetino tržne cene, današnje mlade generacije pa plačujejo skoraj nevzdržne najemnine ob tem, da gre trend v prekarizacijo delovnih mest.

Ampak stari, medgeneracijska solidarnost pa mora biti! :))


Ja pa solidarnost z STAjem in RTVjem pa raznoraznimi subvencijami pa raznoraznimi agencijami. Navsezadnje moramo biti solidarni tudi z nekimi inštituti, kjer delajo raznorazni znanstveniki, ki si svoje plače ne morejo zaslužiti na trgu, zato jih financiramo.
Kje že delaš?

PrimoZ_ ::

luli je izjavil:

poweroff je izjavil:

Skratka, boomerji so stanovanja kupili za desetino tržne cene, današnje mlade generacije pa plačujejo skoraj nevzdržne najemnine ob tem, da gre trend v prekarizacijo delovnih mest.

Ampak stari, medgeneracijska solidarnost pa mora biti! :))


Ja pa solidarnost z STAjem in RTVjem pa raznoraznimi subvencijami pa raznoraznimi agencijami. Navsezadnje moramo biti solidarni tudi z nekimi inštituti, kjer delajo raznorazni znanstveniki, ki si svoje plače ne morejo zaslužiti na trgu, zato jih financiramo.
Kje že delaš?


LOL, ker klovn.
Pejd živet pod kamen, ker vlganje v znanost se zagotovo ne izplača.

Če z nečim ne moreš zaslužit že v tem četrtletju ali najkasneje do konca tega fiskalnega leta, potem že ni vredno raziskovanja.

luli ::

Dobro si se opisal.

Torrent ::

poweroff je izjavil:

Skratka, boomerji so stanovanja kupili za desetino tržne cene, današnje mlade generacije pa plačujejo skoraj nevzdržne najemnine ob tem, da gre trend v prekarizacijo delovnih mest.

Ampak stari, medgeneracijska solidarnost pa mora biti! :))


Samo res, kje pa so vsa prazna stanovanja po tem smrtonostnem virusu? Al je virus opustošil samo po domovih za ostarele?

PrimoZ_ ::

luli je izjavil:

Dobro si se opisal.


Ti jokaš nad inštituti in znanstveniki.

poweroff ::

luli je izjavil:

Ja pa solidarnost z STAjem in RTVjem pa raznoraznimi subvencijami pa raznoraznimi agencijami. Navsezadnje moramo biti solidarni tudi z nekimi inštituti, kjer delajo raznorazni znanstveniki, ki si svoje plače ne morejo zaslužiti na trgu, zato jih financiramo.
Kje že delaš?


Kaj je kopriva, so vam spet malo odprli okna v Kleti?

Glede STA - denar se zbira zasebno. Ljudje s svojim denarjem lahko počnejo kar želijo. Za razliko od oglasov za Slovensko vojsko na Breitbartu, ki pa jih financira država z našim denarjem.

Si pa prav povedal, razni nesposobni mediji (Nova24,...), "inštituti" (za "iztraživanje" "prave" zgodovine,...), razne rumeno-modre firmice ter koprive ki delajo tlako v Kleti ter čez vikend za razna ministrstva opravijo po 100 delovnih ur (čeprav vikend toliko ur sploh nima - pač, tako poročajo zaradi revizije) - pa brez državnega denarja ne zmorejo preživeti.
sudo poweroff

Malidelničar ::

Torrent je izjavil:

poweroff je izjavil:

Skratka, boomerji so stanovanja kupili za desetino tržne cene, današnje mlade generacije pa plačujejo skoraj nevzdržne najemnine ob tem, da gre trend v prekarizacijo delovnih mest.

Ampak stari, medgeneracijska solidarnost pa mora biti! :))


Samo res, kje pa so vsa prazna stanovanja po tem smrtonostnem virusu? Al je virus opustošil samo po domovih za ostarele?


V moji soseski v LJ poznam tri prazna v blokih. Eno se (kao) obnavlja, dve stojita, zaprte rolete, neurejeno. Enih 200m zraven je vrstna hiša iz sedemdesetih s parcelo, zapuščena. Tako, da nekaj je takšnih bezirkov po LJ.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Invictus ::

Po Ljubljani in tudi drugod je precej praznih hiš in stanovanj.

Dovolj da se pelješ malo s kolesom po vaseh, pa jih takoj par najdeš.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

LeQuack ::

To so vse bitcoinerji nabavil kot investicijo.
Quack !

Telbanc ::

poweroff je izjavil:

luli je izjavil:

Ja pa solidarnost z STAjem in RTVjem pa raznoraznimi subvencijami pa raznoraznimi agencijami. Navsezadnje moramo biti solidarni tudi z nekimi inštituti, kjer delajo raznorazni znanstveniki, ki si svoje plače ne morejo zaslužiti na trgu, zato jih financiramo.
Kje že delaš?


Kaj je kopriva, so vam spet malo odprli okna v Kleti?

Glede STA - denar se zbira zasebno. Ljudje s svojim denarjem lahko počnejo kar želijo. Za razliko od oglasov za Slovensko vojsko na Breitbartu, ki pa jih financira država z našim denarjem.

Si pa prav povedal, razni nesposobni mediji (Nova24,...), "inštituti" (za "iztraživanje" "prave" zgodovine,...), razne rumeno-modre firmice ter koprive ki delajo tlako v Kleti ter čez vikend za razna ministrstva opravijo po 100 delovnih ur (čeprav vikend toliko ur sploh nima - pač, tako poročajo zaradi revizije) - pa brez državnega denarja ne zmorejo preživeti.


Kaj dela čez 100 zaposlenih na STA? Na začetku jih je blo 5 zadost. (Skytrool)

:D:D:)):))

Pred pol leta, menda nekej več, si bil pameten, ko smo napovedali cene gor. Nepremičnin.

Si v rangu "nepremičninskega strokovnjaka" Thramosa.

In če še ne veš, še bo šlo gor.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

poweroff ::

To je res. Napačno sem predvideval, da bodo cene nepremičnin padle. Priznam.

Po drugi strani so cene najemnin takrat precej padle, kako je sedaj, pa ne spremljam.

Hkrati pa ugotavljamo, da helikoptersko printanje denarja napihuje balonček. In da trenutna ekonomija ni ravno na najbolj zdravih temeljih. Tako da ne vem, če si lahko prpričan, da bo šlo samo gor, gor, gor...
sudo poweroff

Invictus ::

Gor bo šlo, dokler bodo banke dajale kredite. Le te bodo pa vedno, ker same rabijo dobičke

Folk, ko se zapufa za stanovanje, že najde en dodaten job, da ga odplača. V skrajni sili se preseli na periferijo in stanovanje proda.

Zasegov stanovanj je ful malo, banke se tega nočejo iti, postopek je dolgotrajen, sploh če je dolžnik spreten na sodišču. Banke hočejo denar...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Malidelničar ::

Invictus - ja se strinjam. Sam ne poznam niti enega primera zasega stanovanja.

Je pa res, da ko pride do poka potem padec lahko traja, kot pri nas nazadnje. Primeri iz tujine iz obdobja post-2008 sta tudi španski in irski nepremičninski balon. Svetovno znani zgodovinski primer pa je seveda nepremičninski (in borzni) japonski balon.

Še nekaj, ali mogoče ob špekulacijah glede nadaljevanja rasti vs. totalen crash, ne pozabljamo na tretjo možnost t.j.: LJ in okolica (+Obala+Bled+fancy lokacije) se cenovno stabilizira na trenutni ravni in ne raste naprej in ne pade dol, ampak niha +/- nekaj % za naslednjih 10-20 let, medtem ko na nezaželjenih lokacijah cene stagnirajo?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Invictus ::

Trenutna stabilizacija je bolj posledica bližine poletja, ko je za nepremičninarje mrtva sezona. Marsikatera nepremičnina tudi zgine iz oglasov, in se napiše nov oglas z novimi slikami, da se prikaže novo nepremičnino na trgu...

Do konca junija je še kak posel, potem je pa do septembra konec...

Poleti imajo bodoči kupci čas na dopustu za razmislek, in akcija...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

redtech ::

Malidelničar je izjavil:

Invictus - ja se strinjam. Sam ne poznam niti enega primera zasega stanovanja.

Je pa res, da ko pride do poka potem padec lahko traja, kot pri nas nazadnje. Primeri iz tujine iz obdobja post-2008 sta tudi španski in irski nepremičninski balon. Svetovno znani zgodovinski primer pa je seveda nepremičninski (in borzni) japonski balon.

Še nekaj, ali mogoče ob špekulacijah glede nadaljevanja rasti vs. totalen crash, ne pozabljamo na tretjo možnost t.j.: LJ in okolica (+Obala+Bled+fancy lokacije) se cenovno stabilizira na trenutni ravni in ne raste naprej in ne pade dol, ampak niha +/- nekaj % za naslednjih 10-20 let, medtem ko na nezaželjenih lokacijah cene stagnirajo?


Tokyo
1.360.000 USD je bil kvadrat, cesarjeva palača s parkom je bila vredna več kot cela Kalifornija..

Če gledamo dolge cikle (40 let) smo sedaj pred obdobjem višjih obrestnih mer in rastjo nepremičninskega trga, večjo inflacijo, rasti plač. Vse to naj bi poganjalo potrebe milenijcev po novih nepremičninah...

LeQuack ::

Rast plač haha, kje si pa to najdel. Plače ne bodo rastle saj nismo Švica.
Quack !

mr_chai ::

LeQuack je izjavil:

Rast plač haha, kje si pa to najdel. Plače ne bodo rastle saj nismo Švica.


bodo, ne sicer istočasno z inflacijo, ampak približno z 2 letnim zamikom

GrX ::

LeQuack je izjavil:

Rast plač haha, kje si pa to najdel. Plače ne bodo rastle saj nismo Švica.

Mogoče pri tebi ni tako, ampak pri so plače precej boljše kot pred 10 leti....

Je pa res, da je zato potrebno malo migati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

Telbanc ::

redtech je izjavil:



Če gledamo dolge cikle (40 let) smo sedaj pred obdobjem višjih obrestnih mer in rastjo nepremičninskega trga, večjo inflacijo, rasti plač. Vse to naj bi poganjalo potrebe milenijcev po novih nepremičninah...


Tole zna biti blizu resnice, vse sicer ne bo šlo takole....

Za tiste v najemu zlo nerodna zadeva, ker se ga nikoli ne bodo rešili, oziroma zelo težko. Sploh ko bo turizem oživel, bodo šle najemnine nazaj gor....ane Matic?
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

poweroff ::

https://www.rtvslo.si/kultura/drugo/ume...

Haha, dobra ideja umetnice. Zanimive so ugotovitve:

"Prodajalci skušajo kupce prepričati, da je vsak predmet v teh stanovanjih unikaten in skrbno izbran, v resnici pa so vsa enaka," je za The New Yorker povedala umetnica in opozorila, da so tudi stanovanja, ki jim jih je uspelo prodati, najpogosteje ostala prazna, saj gre zgolj za investicije.

Nepremičninski agenti so bili celo presenečeni, ko je rekla, da bi rada v stanovanju živela, in poudarili, da bo to eno redkih zasedenih stanovanj v celotni stavbi in da bo lahko njena družina živela v miru.
sudo poweroff

LeQuack ::

GrX je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Rast plač haha, kje si pa to najdel. Plače ne bodo rastle saj nismo Švica.

Mogoče pri tebi ni tako, ampak pri so plače precej boljše kot pred 10 leti....

Je pa res, da je zato potrebno malo migati.


Ok koliko je povprečna plača zrastla v primerjavi z inflacijo v zadnjih letih, kjer moraš v inflacijo šteti še cene stanovanj in ostalih zadeve ki jih človek potrebuje za življenje, ne samo "košarica dobrin" kot to računajo v javnem sektorju.

Telbanc je izjavil:

redtech je izjavil:



Če gledamo dolge cikle (40 let) smo sedaj pred obdobjem višjih obrestnih mer in rastjo nepremičninskega trga, večjo inflacijo, rasti plač. Vse to naj bi poganjalo potrebe milenijcev po novih nepremičninah...


Tole zna biti blizu resnice, vse sicer ne bo šlo takole....

Za tiste v najemu zlo nerodna zadeva, ker se ga nikoli ne bodo rešili, oziroma zelo težko. Sploh ko bo turizem oživel, bodo šle najemnine nazaj gor....ane Matic?


Tvoj nasvet mladim je da zapustijo Slovenijo? Upam da te slišijo in upoštevajo.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

Smurf ::

LeQuack je izjavil:


Ok koliko je povprečna plača zrastla v primerjavi z inflacijo v zadnjih letih, kjer moraš v inflacijo šteti še cene stanovanj in ostalih zadeve ki jih človek potrebuje za življenje, ne samo "košarica dobrin" kot to računajo v javnem sektorju.


Povprecna je sla kaj za ene 10% gor, inflacija je bila procent, dva.

ubermensch ::

Smurf je izjavil:

LeQuack je izjavil:


Ok koliko je povprečna plača zrastla v primerjavi z inflacijo v zadnjih letih, kjer moraš v inflacijo šteti še cene stanovanj in ostalih zadeve ki jih človek potrebuje za življenje, ne samo "košarica dobrin" kot to računajo v javnem sektorju.


Povprecna je sla kaj za ene 10% gor, inflacija je bila procent, dva.


Popravek. CPI je bil procent, dva. Inflacija ni nikakor bila takšna, kot ti jo probajo prikazat. Prava inflacija se odraža v cenah nepremičnin in delnic in je bližje 10%. Če nisi vsako leto naredil vsaj toliko, je tvoja kupna moč puhtela iz leta v leto. Ampak raja tega ne razume, niti jih ne zanima, dokler ne gredo v nakup cigla. CPI je nateg, da ni večjega.

stara mama ::

ubermensch je izjavil:


Popravek. CPI je bil procent, dva. Inflacija ni nikakor bila takšna, kot ti jo probajo prikazat. Prava inflacija se odraža v cenah nepremičnin in delnic in je bližje 10%. Če nisi vsako leto naredil vsaj toliko, je tvoja kupna moč puhtela iz leta v leto. Ampak raja tega ne razume, niti jih ne zanima, dokler ne gredo v nakup cigla. CPI je nateg, da ni večjega.

Vrjetno ne upoštevajo niti cen najemnin predvidevam?
Kar je naravnost lopovsko, ker to je osnova za življenje poleg hrane (prostor za bivanje in spanje)

energetik ::

Se strinjam, da je CPI nateg, ampak direktno balonskih nepremičnin in delnic pa tudi ne moreš vzeti. Ker zelo verjetno sledi korekcija, in šele potem se bo lahko izračunala povprečna inflacija v npr. zadnjih 10, 15 letih.
Je pa jasno mnogo večja od tistih uradnih vrednosti...

Sicer pa si jo lahko vsak zase lahko izračuna, glede na to kaj misli v prihodnosti nabavljat.

Utk ::

Ja en od problemov je, da si večina ljudi zapomne samo stvari, ki so se podražale, ne pa tistih, ki so se pocenile. Recimo 16 kw toplotna črpalka je 10 let nazaj stala 12-14 jurjev, danes je dobiš za 6-7. 8 kw pa za 3 jurje, kar je bilo včasih težko še iz kitajske nabavit.

stara mama ::

energetik je izjavil:


Sicer pa si jo lahko vsak zase lahko izračuna, glede na to kaj misli v prihodnosti nabavljat.

Nič ti ne pomaga si jo sam računat, če ti plačo koorigirajo na uradno stopnjo :)

energetik ::

To je pa težava, ja. :D

Sicer je CPI takole (nima pa pojma, kakšne so uteži). Skratka notri lahko namešajo kar hočejo, v poljubnih utežeh.

01 Hrana in brezalkoholne pijače	
02 Alkoholne pijače in tobak	
03 Oblačila in obutev	
04 Stanovanja, voda, električna energija, plin in drugo gorivo	
05 Stanovanjska in gospodinjska oprema in tekoče vzdrževanje stanovanj	
06 Zdravstvo	
07 Prevoz	
08 Komunikacije	
09 Rekreacija in kultura		
10 Izobraževanje	
11 Restavracije in hoteli	
12 Raznovrstno blago in storitve	

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

redtech ::

Davek na nepremičnine je zmrznil ali se kaj dela v tej smeri?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redtech ()

kriptobog ::

redtech je izjavil:

Davek na nepremičnine je zmrznil ali se kaj dela v tej smeri?


Ga že imamo. Davek plačaš že pri nakupu nepremičnine. Zakaj bi še enkrat plačevali davek?

poweroff ::

Zato ker lahko. :))
sudo poweroff

mat xxl ::

redtech je izjavil:

Davek na nepremičnine je zmrznil ali se kaj dela v tej smeri?


Še dolgo, ga ne bo, tisti , ki ga bo sprejel, je 100% oplel na naslednjih volitvah.

Sicer pa zakaj bi bil, sam bi raje ukinil socialne pomoči vsem onim, ki bi lahko, pa nočejo delati, pa imamo sredstva za državo.
««
104 / 133
»»